Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvarijní set

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Akvarijní set
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 19:16 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Luis666666
Mrkni se na Aukro, Hyperinzerci atd a takovýhle set (či komplet vybavené akvárium) tam můžeš sehnat za 500-1000,- Kč a často bývají dovybavené i těma síťkama, stěrkama řas atd.
Nové sety jsou předražené a hlavně časem zjistíš, že spousta věcí nevyhovuje: slabé osvětlení, filtr si představuješ jiný, plastový kryt také není to pravé ořechové...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 19:09 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Luis666666
právě že se setem můžeš mít ještě víc problémů, než to všechno koupit zvlášť, stejně časem zjistíš že musíš plno věcí vyměnit a přidat světlo. Dobrých setů je sakra málo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 19:07 Žena petulinakk [2016] Re: Luis666666
Mám také set (od jiné firmy) s celkovým objemem jen o málo větším (126l) a zářivky 2x18w, tedy celkem 36W, a je to celkem málo... 24W pro set 112l se mi zdá opravdu doost málo... musel bys pečlivě vybírat rostlinky a být tím dost limitován, rostlinek velmi nenáročných na světlo zas tolik není, a časem by ti to mohlo být líto že si nemůžeš dopřát tuhle a tamtu krásnou rostlinku :-) nebo si jí dopřeješ a budeš se dívat jak odchází... tak jako já.
Ostatní technické věci (fitr atd..) mám jiné, takže umím posoudit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 19:07 Muž Luis666666 [0] – Re: Johan
Jo díky super přečtu:)

Jasné ale jelikož jsme začátečník , tak si mi zdá nejlepší volba právě koupit set:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2011 19:00 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Luis666666
Já osobně sety nerad. více např. zde: rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 18:51 Muž Luis666666 [0] – Akvarijní set - začátečník
Dobrý podvečer

Na tyhle Výnoce bych si chtěl udělat radost s akvarijním setem,jelikož jsem naprostý začátečník, tak bych chtěl poradit jestli je do začátku tohle akvarium dobré,vím, že bych musel dokoupit ještě teploměr štěrk a odkalovač vody, sí´tku na ryby atd:), ale ten základ jestli yb mohl bý oki:).... www.happyzoo.cz/…
a hlavně co bych v něm mohl chovat, já osobně bych tam chtěl mít alespoň 3 druhy rybek, říkal jsme si, Neonky,paví očka a ještě jeden druh kdyby to šlo, ale potřebuji hlavně vědět v jakém množstvím a hlavně co s tím akvarijem jestli je to dobré do začátku.... Předem mooc děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2011 12:05 Muž georg [112] - AfrikaRe: DavidDizzer
Jo je to na moravě,jen dílna je tuším na Tošovické ulici.Ale po domluvě to i za poplatek dovezou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2011 11:57 Muž DavidDizzer [26] Re: Deathbull
Děkuji. TO vše se uvidí. Děkuji za informace - ihned to začnu pročítat a hledat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2011 11:54 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Problém je v tom že cenově dostupné sety se nedělají na míru, dělají se tak...aby v tom něco rostlo..nějak:)

Pokud se bavíme o celém kompletu tak kromě Fardy určitě doporučím Zekii, je to kousek za Brnem, mají velký výběr krytů a světelných ramp...takže nevybrat si je prakticky nemožné. Kryty jsem viděl, měl v ruce a jsou velmi kvalitní, i když poměrně drahé. Pokud jde o finance bude jednodušší si koupit celý klasický set a přídavné světlo dodělat. Protože sice existují již hotové sety kde je světlo dostatečné, ale to jsou zase takové pálky že je lepší využít služeb na míru jako u Zekie nebo Sklorexu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2011 11:25 Muž DavidDizzer [26] Re: georg
Výborně. Děkuji. Pokud je to na tom místě, kde ukazuje mapa - tak je to poměrně blízko. Je to na Moravě, že? :) TO je hned o starost méně. Zkusím si tu stránku projít a kontaktovat je. Děkuji moc! :-)
Jiné akvaristiky nejspíše prodávají sety jen s malým osvětlením, že? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2011 08:45 Muž georg [112] - AfrikaRe: DavidDizzer
O jedné takové prodejně vím,dělají aq.jak standartních rozměrů,tak atypy,prostě co budeš chtít,podstavec pod nádrž ti také dodají a osvětlení si vybereš z jejich nabídky www.akvariafarda.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2011 02:38 Muž DavidDizzer [26]
Ahoj. Chtěl bych se zeptat, zda lze sehnat nějaký akvarijní set, ale pod podmínkou, že akvárium bude mít dostatečné osvětlení. Ne takové, že tam jsou vždy jen dvě zářivky a to je Max 0,2 - 0,3 W/l. Plánujeme akvárium okolo 200 - 300 litrů - celý set - tj. akvárium i se skříňkou. Ovšem nevím, zda extistuje vůbec takový set, kde jsou alespoň 3 zářivky. Nebo bych si to musel do krytu opět dodělávat?
Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2011 18:11 JagerMaister
ahojte mám posledný dotaz o umiestnení akvária, akvárko bude umiestnené pod oknom ale zo zadnej strany čiže tam bude pozadie ale štve ma že akvárko bude pred radiátorom, z ktorého ide teplo ... nepraskne mi od toho akvárium ? alebo druhá možnosť je akvo dať na stojan z joklu na ktorom je 200l akvárium a pod ním 54ka teda 54ka by šla preč a tam by šla 112ka len sa bojím či to stojan unesie trubky sú širkoé 4cm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 18:23 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: krystof0
Ano, pokud nechceš pěstovat vyloženě světlomilné rostliny, osvětlení 2x 18 W stačí. Bude lepší si koupit vše zvlášť - akvárko, filtr, topítko atd. Nebudu dělat veřejně reklamu kde, více ve vzkazech ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 15:06 krystof0 Re: Tudy
Takže jestli jsem to správně pochopil, osvětlení je dostatečné, ale bude potřeba dokoupit jiný filtr.
Pokud ne set, doporučili byste mi nějaký dobrý internetový obchod, kde by se dalo akvárium koupit? Mám na mysli hlavně samotné akvárium a kryt s osvětlením, ostatní bych už obstaral zvlášť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 07:13 johnyP
Standartně je v tomto setu 1x24W T5. Taky je tam hlava Aquael s opravdu malým molitanem.
Dá se dokoupit ještě jedna 24W T5. Připravený kryt na to je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 00:11 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Fugee
Mě zůstaly i kryty, ale řádně vymazlené ne dalším, ale úplně jiným světlem:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 00:10 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: krystof0
Nákup setu ušetří čas, ale ne peníze. Posouzení priorit je na Tobě. Jinak já tam vidím 2x 18 W, což by s reflektory pro většinu rostlin stačilo. Filtr bych vyměnil (bude tam "honič" vody) za čerpací hlavu, cenově nejvýhodnější je Atman 200 + kostka bioakvacitu, kvalitní a kompaktní filtr je Eheim Biopower.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 22:05 Fugee
No, má dvě 11W zářivky, tj. 22W na 112l, což je circa 0,2W/l (když nepočítám písek, hladinu, odchylku, atd), taková wattáž je možná tak na mechy, anubias, bolbitis a možná microsorium, ale nic náročnějšího tam rozhodně neporoste. Filtr píšou elementkový mini, který je tak do odchoven, ale ne do 100l akvária. Do takového akvária bych spíš použil nějaký externí filtr, třeba Tetra tec (EX400,600), pak třeba Eheim, Jbl, nebo vnitřní, asi by byl nejvhodnější biomolitan, asi tak 3 litry a čerpací hlavu.
Když už kupujete "větší" akvárium, tak bych ho spíš kupoval samostatně, a ne setově, protože málokterý set obsahuje to, co je třeba. Mně osobně zůstalo ze setu jen sklo a topení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 21:55 johnyP Re: krystof0
Zdravím, raději hledej set, který má 2x18W. Na filtru nesejde, vždycky je to o náplních.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 19:24 krystof0 – Aquael Econoline akvarijní set
Máte někdo zkušenosti s tímto akvarijním setem?
Jedná se přesně o akvárium, co by mi vyhovovalo rozměrově. Otázkou je použitý filtr a osvětlení, ale to opravdu předem neodhadnu, nicméně set stojí 3000, což není zas tak málo.

akvaria.heureka.cz/…

Předem děkuji za názory.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 16:09 hostbob Re: René
Spis bych hejno ryb ... nez rostlinama zarostlou nadrz. Sice se mi zamlouva nadrz uplne plna kytek, ale zas nevyniknou barvy ryb ... hmm Mno .. uvidime. Az budou prachy .. tak se s tim zacne neco delat!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 19:55 Žena René [2] Re: hostbob
To světlo vypadá dobře, jeho dost. Otázka jaký máš pěstitelský či chovatelský záměr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2011 20:04 Muž sand0kan [2] - LabyrintkyRe: hostbob
Design je pěkný......ale jak píšeš za tu cenu bych si pořídil něco většího s lepším poměrem stran (zbytečná hloubka).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2011 16:30 hostbob Re: René
www.hagen.com/… jen obyc T5 ... sam o tom dost pochybuju, ze by koberce rostly v takove "hloubce" ... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2011 16:23 Žena René [2] Re: ZIPP
Měla jsem podobný problém a do krytu jsem nalepila předřadník arcadia - tři roky tomu a bez problémů. V něm mám obyčejné Narvy, které vydrží dokud si jeden nepomyslí, že by je mohl vyměnit. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2011 16:20 Žena René [2] Re: hostbob
tedy já tam nevidím jak silné je světlo a nějaká filtrace k tomu ? Výška 61 je už dost na osvětlení dna - takže nepůjdou kobercové rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2011 15:21 hostbob
Zdravim, ... nazor na tohle akvarium? www.mall.cz/… Vim, ze cena je trochu vyssi, ale zas design je mooooc fajnej .. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2011 13:04 ZIPP – Akvarijní set Econoline 60
Zdravím.....koupil jsem si akvarijní set Econoline 60 a odcházejí mi v něm vždy po 3 měsících zářivka - osvětlení ( ty poláci asi nic neumí pořádně udělat...)...už mne to nebaví stále reklamovat. Hledám nějakou alternativní náhradu tohoto osvětlení, které bych mohl namontovat místo již udávaného osvětlení dodávaného k setu. Díky za každou radu. palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.06.2011 22:42 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: blotchen
Vivaline 240 je dobrá volba, pokud chcete kvalitní akvárium, kvalitní nábytek a budete mít relativně běžné společenské akvárium. Osvětlení je T5, pokud se osadí reflektory, je celkem dostačující, máme jich několik už zařízených a prosperují dobře. Většinou ale u nás měníme zákazníkovi filtr za silnější, tedy EccoPro, nebo Professionel. Skříňka je na všech hranách osazená hranami ABS, takže je dostatečně resistentní proti vodě a dvířka jsou osazeny panty proti přibouchnutí. Dle mého názoru cenově nemá konkurenci, jako celek, pokud srovnáváte srovnatelné, tedy litráž, osvětlení, vnější filtr. Eheim akvária stále ještě vyrábí v Německu! Navíc Juwel s jejich vnitřními filtry není zrovna pokrokové řešení.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 19:22 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: blotchen
Počkej co napíše Akvaristik...ale osobně si myslím že na klasické akva bez rostlin náročných na světlo je to dobrá volba, jiná věc je ta že se to nevyplatí finančně.

Pokud toužíš po krajinkách, červených stonkovkách atd. tak by tomu slušelo více světla než 78w a silnější filtr by také nezaškodil :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 16:02 blotchen – Akvárium VIVALINE 240 - Eheim
Ahoj, nemáte někdo zkušenost s kompletem od Eheimu : VIVALINE 240litrů ? Chci se koupit nové větší akvárium a po dobrých zkušenostech jsem byl rozhodnutý pro Juwel Rio 240,ale když jsem ho viděl na vlastní oči v Hornbachu, tak mi přišlo dost chatrné a moc se mi nelíbí :-)Díky za každý názor a radu X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 13:56 Muž fido16 [631] Re: Designer
JJ v pohodě. Já bych bral taky větší aqua ale není bohužel místo sad . Až bude větší byt tak 500 Litrů to jistí ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 09:46 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: fido16
Ja jen tak postuchuju ;-) . Kdyz dnes vidim akvarko, rikam si, ze jsem taky mohl jeste az semhle, a tady by to taky jeste kousek slo... Ale i tak, puvodne melo byt jen tak neco kolem 50l, detem v pokoji pro radost, takze 160l je docela uspesne zvetsovaci kouzlo, a ver mi, ze rozumim tomu co pises :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2011 20:59 Muž fido16 [631] Re: Designer
Cauky no skrinka je vyztuzena plechovyma L profilama a zezadu je po cele delce a sirce jedna velka deska sesroubovana co 10 cm vrut. Jinak chybi na strane 14cm a zepredu tak 7cm. Vim kdybych si nechal udelat akva na miru skrinky mohlo mit klidne 120 litru. Jenze problem je ten ze ta skrinka je od postele tak 30 cisel a mel jsem strach kdyz se v noci kolem toho jde po tme aby se do toho nevrazilo nebo neco a akva neprasklo. Mozna to jsou zbytecne obavy. Takze to je muj duvod proc asi nemam vetsi. Ale neni to jen tohle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.04.2011 20:47 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: fido16
Vazne nemas vic mista na vetsi akvarium?

Tak proc mas pred akvariem na skrince nejmene 10cm volneho mista, a vedle nej dalsi, jen podle fotky uz neurcim kolik ;-) ? Ale treba jen nevidim, ze by ta skrinka vic neunesla, muze byt, i kdyz vyztuzit se da ledacos.

EDIT: Koukam na dalsi fotky, kdyby se udelala i ta skrinka pod to, nacpes na ten prostor i pres 200l, akvarko nemusi byt jen ploche dlouhe, i krychloidnejsi mohou byt paradni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2011 20:08 Muž fido16 [631]
Pokud máš místo a nic ti nebrání určitě pořiď větší akva aspoň 200L. Já jsem zjistil po 2 měsících že by bylo lepší větší. Jenže já nemám místo na větší akva :-( .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2011 20:05 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: mskmchl
ak to myslíš s akvaristikou vážne tak by som volil tú diversu..ale ak ti možnosti dovolia chod do vačšieho akvarka..v buducnosti určite budeš chcieť vačšie akvarko ak ta akvaristika bude baviť ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2011 20:04 Muž Yirka [9123] Re: mskmchl
A nechceš raději zvážit nechat si nádrž slepit u místního sklenáře a techniku dokoupit? Většinou to bývá lepším řešením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2011 19:57 Trabant
Já bych bral tu diversu,ale s rovným předním sklem.Koupil bych to ve zverimexu,54l(60l)maj všude.Jo eště jedna věc.Koupíš si 54 litrovku a za dva roky budeš kupovat 240ku,protože 54ka ti bude připadat miniaturní. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2011 19:11 Muž mskmchl [0] - Raci, krabi, krevetky – neviem sa rozhodnut - akvaria
ahojte, takze rad by som sa opytal nejakych skusenejsich: neviem co si mam z tohoto vybrat aquael set ecoline, aquael shrimp set 30 alebo komplet diversa 54l + stolik BUDGET ...
prikladam odkazi :
www.shopakva.sk/…
www.hej.sk/…
www.shopakva.sk/…

mam tu ale jednu velku dilemu - doprava ... takze je sice velmi pekne ze na krabici je napisane : rozbitne alebo co ale to znamena len tolko ze je tam sipka a ta sipka musi smerovat kolmo hore ale kludne ju mozu hadzat... jeden moj znamy robi kuriera a on sam hovori ako naraba s tymi balikmi, skuste sa niekedy pristavit k hlavnej bratislavskej poste a budte tam aspon den, to uvidite veci ako sa naraba s vasimi akvariami a rastlinkami ... takze neviem ci mam ist do nejakej kamennej akvaristiky a tam zaplatit o 10 € viac alebo si trocha "zahazardovat" ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 10:36 Muž René73 [0] – Re: matlala
To už my tu poradily filtrační hlavu a biomolitanovou kostku.To světlo tam je předělané na 3x 20w mejtel předemnou si to předělal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 10:33 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: René73
To už jsem si všiml žes to tu psal, však taky jsem narážel na toho kdo ty nehorázné peníze za toto dal, avšak pokud někdo peníze přiliš nemusí řešit, tak přesně pro tyto lidi je tento set určen ;-) X-) Jinak co se kvality týče obecn již mám ověřeno, že je lepší kupovat díly jednotlivě od ověřených zdorjů či výrobců a z těchto si set poskládat sám. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 10:29 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: René73
aha. To je jiná. Tak bych zauvažoval o lepším světle. Fitr bych volil vnější nebo vnitřní filtrační hlavu a biomolitanovou kostku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 22:19 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: René73
Někdo teda asi neví co s penězmi za ty peníze už bys měl i 300stovku i více dle vybavení... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 21:24 Muž René73 [0] – Re: matlala
Já ho dostal zadarmo Jsou tam 3 zářivky po 20w akorád musím koupit filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 21:18 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: René73
za tu cenu se dá pořídít mnohem kvalitněji vybavené větší akva. Viz moje 200.
Filtr je dosti nedostatečný, neříkám, že nebude fungovat, ale jen při malém množství ryb a velkém množství kytek.
Na to navazuje velmi nedostatečné osvětlení, pod kterým toho moc neporoste.
K rohovénu, ať se vyjádří jiní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 20:22 Muž René73 [0]
Chtěl bych se zeptat jestli náhodou nemá někdo tenhle set www.akva-tera.myeshop.cz/… a jaké má sním zkušenosti

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 22:50 Julek – Dotaz ohledně setu Aquastar 60-54l od Eheimu
Dobrý den,mám dotaz ohledně setu Aquastar 60-54l.Máte ho někdo?? Set jsem zakoupil v obchodě Pet Center. Jelikož to byl vystavený kus,tak bohužel už k němu nebyla originální krabice. Mám problém s krytem,přesněji se zářivkou.Nevím totiž jakým způsobem se vyměnuje. Víte to někdo?Bohužel mě tam nejde nic povolit. Děkuju za jakoukoliv odpověd.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2011 13:15 Žena Kajka99 [229] – Re: Roby
souhlasím se všemi argumenty proti, ale kdyby si to někdo koupil tak bych to kvůli osvětlení doporučovala místo tradičního osázení konvexní aquascape a na krajích pouze substrát...fakt je to hodně nepraktické...to by chtělo si rovnou k tomu najmout člověka který by se o to staral, že...a pak se ve vhodnosti posouváme pouze do kanceláří a reprezentativních prostor firem atd...:-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 45

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 40814x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12588-akvarijni-set?od=1457