Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Reaktory CO2

 

NápovědaFórum » CO2  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Reaktory CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2018 22:54 Muž Vrzy [23]
Tak nevím co dělám špatně, ale mám reaktor od Profiplants a celkem funguje, to ano. Ale většina tu píše, že rozpouštění probíhá už nahoře..v mém případě ne, bublinky hned strhne proud a nemají šanci se rozpustit, takže jsem reaktor musel naplnit vším možným, aby se o to ty bublinky rozbily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2018 20:24 Muž FrantisekP [54] Re: powery
Foto zde a další dvě v prezentaci ve složce technika: rybicky.net/fotogalerie.php…
PS: spojení google a Cerges reaktor ti toho najde spousty, vč. návodu na výrobu (případně se klidně ptej tady, nebo do SZ. Rád poradím ;) )

Obal filtru je nejlevněji tuším na mangala.cz (cca 280 Kč), 2 vložky do hlavy filtru a 2 koncovky na hadice (hobby markety např.) + vsuvka na hadičku s CO2 (obchody se svářecí technikou). To je tereticky nejslabší místo filtru a většinou se to řeší trochu jinak (přes nějaký další kus do hadice sání, ale myslím si že zbytečně. Bublinky nevidím lítat ani v reaktoru, u mě rozpuštěno na 100% :) ).
Cena s přehledem do cca 400 Kč: Nemá se tam kde co povolit, rozlepit atd. Mě to přišlo jako nejbezpečnější a zároveň nejlevnější řešení (nicméně nikomu to necpu, je to pouze můj názor)...

powery napsal: FrantisekP napsal: tak jsem radsi udelal ten cerges reaktor
Jsem asi slepej, nemůžu to v prezentaci najít
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2018 18:04 Muž UndeR [80] Re: LeRi
No to by s trochou šikovnosti taky jistě šlo. Díky za tip, popřemýšlím nad tím, jak by se to dalo zrealizovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2018 07:13 Muž FrantisekP [54] Re: powery
powery napsal:FrantisekP napsal:tak jsem radsi udelal ten cerges reaktor
Jsem asi slepej, nemůžu to v prezentaci najít
Večer napravím. Byl jsem si jist, že to tam mám... stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2018 22:28 Muž LeRi [315] Re: UndeR
Reaktor by se dal vyrobit zřejmě i z tohoto www.rostlinna-akvaria.cz/… www.rostlinna-akvaria.cz/… ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2018 21:51 Muž powery [250] Re: FrantisekP
FrantisekP napsal: tak jsem radsi udelal ten cerges reaktor
Jsem asi slepej, nemůžu to v prezentaci najít
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2018 12:50 Muž DeRosa [12] - CichlidyRe: UndeR
Ten s toho profiplanstu jsem měl.Bytelnější asi neseženeš.A ani se tam nemusí dávat ty válečky.Zbytečně to brzdí vodu a pokud ho vezmeš dostatečně velkej tak se tam všechno rozpustí i bez nich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2018 09:04 Muž FrantisekP [54] Re: UndeR
Nejlepsi a troufnu si rict nejspolehlivejsi reseni je cerges reaktor. Bud si to vygoogli, nebo koukni ke me do prezentace.
Je to z masivniho filtru, nema tam co vytect nebo prasknout a je to efektivni reseni co se rozpousteni CO2 tyce.
To JBL nerozpusti CO2 uplne a budes mit z mini bublinek v akva mlhu. Nejdriv ti to vadit nebude, ale pozdeji zacne (vlastni zkusennost).
To uz je lepsi ten ISTA reaktor, ale moc ve me nebudil duveru ten plast.

Profílants si za to necha hezky zaplatit, tak jsem radsi udelal ten cerges reaktor a nemusim se bat ze nekde potece... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2018 08:25 Muž 1965 [35] Re: UndeR
UndeR napsal:Pokud máte někdo nějaký lepší tip na externí reaktor tak prosím sem s ním ;-)
www.profiplants.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2018 08:02 Muž UndeR [80]
Rozhodl jsem se pořídit si externí reaktor, ale váhám mezi dvěma typy. Zajímaly by mě vaše zkušenosti či případná doporučení. Rozhoduji se mezi těmito dvěma:
www.rostlinna-akvaria.cz/…
www.rostlinna-akvaria.cz/…
Pokud máte někdo nějaký lepší tip na externí reaktor tak prosím sem s ním ;-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2017 10:01 Muž Jarry [1437] Re: vaaclav
Já vím, to topení není nic moc, ale udávanou spotřebu to má mít 6W, což není tak hrozné. A já pro to možná časem najdu využítí i jinde:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2017 14:50 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jarry
To je bych řekl to horší řešení, já se vždycky snažím aby to bylo co nejednoduší. :-) www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2017 13:46 Muž Jarry [1437] Re: GP
Ono se do kroužků těch bublin moc nedostane, místy nějaká zaseklá je, ale drtivá většina lítá nahoře. Nakonec je hlavní, že to funguje:-)

Jinak na řešení mého problému se zavzdušňováním jsem nakonec objednal elektromagnetický ventil, to by snad mělo být bezpečné řešení:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2017 12:20 GP Re: Jarry
Rek bych, ze myslenka je v rychlejsim rozpousteni v turbulentnim proudeni kolem prekazek. Jestli to skutecne pomaha....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2017 09:55 Muž Jarry [1437] Re: fingerstyle
Válečky to nemelou, jak píše vaaclav, bubliny se rozpouštějí v horní části, válečky asi opravdu slouží jenom k tomu, že zachytávají bubliny, které strhne proud ještě předtím, než se rozpustí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2017 20:31 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: fingerstyle
To rozpouštění se koná ve vrchní části ne na spodku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2017 20:11 fingerstyle Re: vaaclav
No a bude do bez mlhy,když tam nedám žádnou keramiku?Já právě myslel že to ty válečky rozemelou na 100% rozpuštění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2017 19:28 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jarry
Taky jsem si do prvního reaktoru strčil silonovou síťku držel se na ní jenom bordel tak do druhého jsem už nic nedal. Ty válečky ti sníží hrozně průtok. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2017 19:05 Muž Jarry [1437] Re: vaaclav
No bubliny se v tom zachytávají, já myslím že to trochu zamezí strhávání celých bublin do akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2017 18:35 fingerstyle Re: Jarry
Já myslel že se ty válečky tam budou nějak mlet a ani se nehnou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2017 18:14 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jarry
Teď mě prozraď na co to tam je. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2017 17:56 Muž Jarry [1437] Re: fingerstyle
Tady mám video, je tam vidět, kam je to naplněné s náplní, co k tomu dodávají: www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2017 17:51 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: fingerstyle
Já bych tam nedával nic zbytečně to bude brzdit vodu. Pokud jde o zpětný ventil tak pokud to je ten obyčejný tak tam nemá žádnou cenu. Já už je dávno vyhodil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2017 17:42 fingerstyle
Tak jsem si taky objednal CO2 Reaktor z Profiplans.Jen sem si nevšiml že to kupuji bez náplně.Tak teď nevím kolik těch válečku tam mám nasypat.Jestli do půlky nebo víc?A ještě jestli mám věřit tomu zpětnému ventilu,nebo to mám raději před jehlákem pojistit ještě jedním zpětným ventilem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2017 14:48 GP Re: Jarry
Slepou otevrenou odbocku vyrazenou nad hladinu? Neco jak vyvod k expanzce radiatoru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2017 21:24 Jarda62 Re: Jarry
No jasně, jednoduše... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2017 21:19 Muž Jarry [1437] Re: vaaclav
No ono to tam už vlastně je, ta odvzdušňovací hadička na ventilu - asi by stačilo zredukovat to na menší, ale tam by asi byla velká ztráta tlaku, už takhle mi přijde, že to ten filtr jen tak tak utáhne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2017 21:16 Muž Jarry [1437] Re: jarda62
To právě nemůžu, reaktor je vysoký asi 60cm a výstup má dole. Ten elektromagnetický ventil asi nakonec bude nejlepší, ono se to může hodit mít možnost CO2 vypnout jen tak vytažením ze zásuvky, aniž bych rozladil dávkování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2017 20:49 Jarda62 Re: Jarry
A nemůžeš dát výstup reaktoru kousek nad hlavu filtru? Jestli ti to umožňuje prostor?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2017 19:48 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jarry
To samé jako máš na reaktoru 2 x trn na hadice spojku a do ní vyvrtat díru a vlepit spojku na hadičku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2017 18:42 Muž Jarry [1437] Re: vaaclav
To by myslím fungovalo - ale nevím, jestli si troufnu něco takového vyrábět, to leda by existovala nějaká hotová odbočka z hadice 16/22 na vzduchovací :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2017 18:08 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jarry
A co udělat odbočku třeba z akvarijní hadičky před reaktorem. tak velká ztráta tlaku by to nebyla a v případě výpadku by ti to bublalo do akvária a ne do filtru. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2017 17:41 Muž Jarry [1437] Re: vaaclav
No CO2 jde do reaktoru, který mám napojený na výstup z filtru a když filtr neběží (voda neproudí a nerozpouští / nestrhává plyn), tak postupně vytlačuje z reaktoru vodu, až se časem dostane do filtru (hadicí nahoře na vstupu do reaktoru, která jde z výstupu z filtru). Používám Profiplants reaktor. Ventily na filtru jsou asi obousměrné, minimálně u Sunsunu, na který je reaktor napojený. Mám tam ještě JBL, kdyby ten měl jednosměrné ventily, tak bych to mohl prohodit - predpokládám, že pak by šel plyn nahoru do akvária.
Každopádně přijde mi to divné, nezdá se mi, že bych měl po každém vypnutí reaktor odvzdušňovat (což teď musím) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2017 17:01 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jarry
Jak se ti zavzdušní filtr přes reaktor. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2017 16:26 Muž Jarry [1437] – Zavzdušnění filtru
Možná už se to někde řešilo, existuje nějaká jednoduchá finta, jak zabránit zavzdušnění filtru přes reaktor při delším vypnutí filtru (výměna vody, výpadek elektřiny)? U výměny vody mě to tolik netrápí, před spuštěním filtrů reaktor odvzdušním, ale např. dneska jsme měli asi hodinový výpadek elektřiny a to už je filtr zavzdušněný tak, že se nerozjede. Řešení v podobě elektromagnetického ventilu je mi jasné, ale popravdě se mi ho jenom kvůli tomu nechce moc kupovat:-) Když to nepůjde jinak, tak ho koupím, docela se divím, že už dávno nedošlo k nějaké havárii, zvlášť v létě, kdy jsou bouřky a docela časté výpadky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2017 09:49 Muž zira [2] Re: jarda62
Ne myslím že ne. Dávkuji 2 bubliny za vteřinu, takže bubliny ani nejsou vidět. Když přidám abych to ověřil, tak se melou" nahoře. Takže to funguje dobře řekl bych. Paráda a moc díky hoši. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2017 20:17 Jarda62 Re: zira
A netahá ti bublinky spodem do akva? Jestli ne, tak ať pěkně slouží a šetří CO2 a hlavně bez mlhy v akva... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.07.2017 19:47 Muž zira [2] Re: jarda62
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mám to a funguje to. hop
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2017 16:21 Jarda62 Re: zira
Jj těsně před reaktorem, pak zpěťák, jehlák, redučák a flaška, jedu nonstop, tak bez el.mag. ventilu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2017 14:45 Muž zira [2] Re: jarda62
Jak máš řešeno počítadlo bublin? Normálně na IN CO2 hadičce? Mám tady nějaké to rozebiratelné, skleněné bublinkovátko (CHINA) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2017 05:42 Muž RST [16] Re: zira
Místo odvzdušňovacího šroubu mám v reaktoru tuhle rychlospojku: www.svarecky-kompresory.cz/…
Je pro 6mm PU hadičku: www.svarecky-kompresory.cz/… , v té mám strčenou 4mm hadičku www.svarecky-kompresory.cz/… cca 5 cm. Reaktor odvzdušňuji tak, že mírně povytáhnu z rychlospojky tu 6mm hadičku tak aby v ní zůstala 4mm hadička. Můj reaktor má odvzdušňovací otvor na boku víka, takže vidím na výstup hadičky - zároveň slouží jako počítadlo bublin.
Jak to budeš skládat, pokus se na vstup vody zešikma vlepit kousek plastu tak, aby ti v reaktoru roztočil vodu. Líp se CO2 rozpouští.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2017 17:26 Muž zira [2] Re: jarda62
hmm. Možná je to závit M5. Pak by šlo tohle www.kompresory-vzduchotechnika.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2017 17:13 Jarda62 Re: zira
Můžeš taky přivádět CO2 do vstupní hadice, pomocí nějakého T kusů, nebo hledat redukce, na tom odvzdušňováku by měl být G trubkový závit v palcích, chtělo by to podle tabulky najít jaký to je přesně typ, pokud to není v popisu výrobku.

Edit, nebo el. průchodku na kabel, taky to tak někteří mají a ten nulový tlak bych věřil, že to neprotlačí..

Edit2, nejspíše tam bude metrický M5. G trubkové co jsem v tabulce našel začínají na 1/16". Možná se mýlím v trubkových závitech nemám přehled..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2017 16:59 Muž zira [2] Re: zira
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak to mám doma včetně mosazného šroubení :). Problém mám už jen s přívodem CO2. Velikost metrického šroubu v hlavě nádoby je 4.8 mm. Nevím kde najít dutou vsuvku a redkuci pro připojení na šroubení hadičky 3/8". :-/
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2017 13:36 Muž zira [2] Re: jarda62
Teď je mi to jasné. Díky moc :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.07.2017 21:51 Jarda62 Re: zira
Skrz reaktor ti teče voda a ta míchá CO2 s vodou, CO2 se dělí na bublinky a ty mají daleko větší povrch než pouhá hladina reaktoru, každý reaktor je omezen a dokáže rozpustit určité množství CO2 a proto je u tebe lepší, protože máš velký průtok, volit vysokou nádobu ať tam máš těch poletujících nebo jak to napsat bublinek co nejvíce a nejdou ti ke dnu, samozřejmě i na průměru reaktoru záleží. Abych rěkl pravdu na fx 6 bych nacpal co největší nádobu..do obalu jak píšeš trubku na výstup ať saje odspoda, bublinky CO2 se drží nahoře...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2017 19:52 Muž zira [2] Re: jarda62
Zaplavená vodou je celá nádoba? Dále stačí do obalu vložit obyčejnou plnostěnnou trubku? Šlo mi o to, že proti tomu komerčnímu externímu atomizéru se mi tohle jeví jako méně efektivní, hnát CO2 jen do hladiny, ale asi když je to pod tlakem..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2017 17:56 Jarda62 Re: zira
Jak píše Václav, ale tou nádobou si myslím, že myslel hadičku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2017 17:01 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zira
Co2 se velice snadno rozpouští ve vodě tak stačí jen styk z hladinou. Je lepší dát nádobu více pod hladinu lépe se to pak rozpouští. Omlouvám se to bylo o něčem jiném. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2017 16:33 Muž zira [2] Re: jarda62
Díky moc, super. Kouknu na to.
Jen poslední otázka..připadá mi zvláštní, že se to CO2 tlačí jen přes hladinu uvnitř nádoby, nebo tomu rozumím špatně?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 18

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 24367x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12531-reaktory-co2?od=361