Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Plži a chemie

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Plži a chemie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.10.2020 12:12 Muž jarovo [1695] Re: spajk17
Jediné čo by som spravil je deň dopredu napustil do niečoho vodu na výmenu aby sa vytemperovala na rovnakú teplotu a maximálne vyprchal chlór - na to nepotrebuješ žiadnu chémiu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.10.2020 11:58 Silviebaris Re: spajk17
Ty krevetky ti pochcípaj a šneci to snad snesou,pokud je to zaběhlé,proč to tam chceš lejt... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2020 11:45 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: spajk17
Pokud nevíš, proč přesně bys to tam měl dát, tak to tam nedávej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.10.2020 22:55 R Muž Anthrax [4786] Re: spajk17
Šnekům to neuškodí. Ale otázkou je, jestli tohle má vůbec význam používat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2020 20:26 Muž spajk17 [19] - Raci, krabi, krevetky
Fotka k příspěvku Zdravím. Plánuju do akvarka krevetky a mám tam pár šneku. Daval jsem do akvarka chemii na vodu a když se voda meni tak se to tam ma dávat. Četl jsem že sou na to citlivé. Co je na tom pravda ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2014 14:46 Žena Atika [134] Re: LiborSprysl
Dík, no škoda jich, uspěchala jsem to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2014 14:39 Muž LiborSprysl [9015] Re: Atika
Když jsem ještě dělal ampulárie, tak po použití Flubenolu padaly i za měsíc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2014 11:17 Žena Atika [134] Re: Zoidik
OK, díky, holt si ještě radši počkám a budu měnit častěji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2014 09:44 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Atika
Žádná otrava se neprojeví hned, pokud to nejsou jedy jako třeba kyanid a podobně, které účinkují okamžitě. Prostě než se projevily příznaky, tak to trvalo, takže to nedávej do souvislosti s tím, že dokud byli na skle, byli OK. Čím víc a častěji budeš měnit vodu, tím dřív to z ní dostaneš. Pokud jednou týdně, bude to trva dýl, pokud týden denně polovinu, můžeš to mít třeba po týdnu pryč. Jak jsem ještě psal, dej aktivní uhlí do filtru, taky ti s tím pomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2014 09:38 Žena Atika [134] Re: Zoidik
To sice měnit můžu, ale dokud byli plži jen ve vodě na skle a rostlinách byli dobří. Vypadá to, že i přes docela pečlivé trojí odkalení dna do hloubky zůstává něco ještě v substrátu. Měnit můžu, spíš mi jde o to za jak dlouho to vymizí z toho dna.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2014 09:17 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Atika
Po aplikaci takovéhoto přípravku by denní výměna vody nebyla vůbec na škodu. Ještě bych přidal do filtru aktivní uhlí, to má schopnost na sebe vázat zbytky léčiv a takovýchto chemikálií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 23:23 Žena Atika [134] – Clithon
Ahoj, mám dotaz. Měla jsem v akvárku ploštěnky, tak jsem použila No Planarii. Před jejím použitím jsem odebrala clithony a přendala je do jiného akvárka. Krevetky se na ni moc netvářily, docela se schovávaly a shlukovaly za filtrem, evidentně se jim nelíbila. Pár jich i umřelo. Po třech týdnech sem tedy na zničení případných vajíček použila raději Panacur. Ten snášely mnohem líp. Ploštěnky zmizely, umřely i piskořky a část levatek a okružáků. Po trojí částečné výměně vody (provádím týdně) a odkalení dna jsem přidala nějaké okružáky a levatky, doteď si spokojeně žijou. Přidala jsem i pár piskořek, vypadá to, že zase umřely. Po měsíci jsem do akvárka vrátila i clithony. Týden makali na skle a kytkách a vše bylo v pořádku, pak slezli na dno a do druhého dne vytuhli. Jeden je mrtvý, druhý občas pohne nohou, ale zůstává na jednom místě. Už jsou samozřejmě zase v jiném akvárku, ale asi pozdě. Kdy bude bezpečné do léčeného akvárka nasadit nové clithony? Docela mi tam chybí při údžbě skla a rostlin.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 1328x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12397-plzi-a-chemie