Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Topítko Jäger

 

NápovědaFórum » Technika » Topítka 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Topítko Jäger
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2021 20:23 jriedr Re: Gazva, Buldr
Mnou použité a focené topítko bylo skladováno cca 6 let od koupi v origo krabici a pak cca rok použito ... je možné, že někde něco za tu dobu zpuchřelo, vyloučit se to nedá ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2021 17:44 Gazva Re: Buldr
No nesedí mi to s oficiálnymi údajmi na stránke Eheim (alebo som sa v tom tvojom vysvetlení stratil čo ku ktorej fotke priraďuješ...) eheim.com/…
Ja mam Eheim Thermocontrol a je to ten v srede.

Produkt bez červeného kalibračného kolieska tam nevidím...

Na tom obrázku/linku dole čo som dával, je jasne vidieť dve verzie - podľa zúbkov na modrom koliečku (pre jeden produkt) - keď niekto chce nech sa opýta na invital...

Taktiež podľa popisu na www.eheim.sk (treba kliknut na Jager) sa jedná a novú verziu: "Nový „kabát“ z laboratorného skla je veľkou prednosťou kvality tohto ohrievača."
Aj na iných stránkach okrem invital je v popise, že ide o vylepšený/vynovený model. Ale je to napísané takým spôsobom, že mohol byť prvý krát použitý sklenený nový plášť až pri tomto modeli...ale už sa v tom strácam sám a nie je to pre mňa až tak podstatné - zatiaľ s ním nemám problém.

Myslím že v tom robia guláš predajcovia sami - raz je produkt označený Jager a raz Thermocontrol a fotky sú rovnaké...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2021 16:35 Gazva Re: Buldr
Tiež mi tam niečo nesedí, zaujímavý je tento obrázok www.invitalshop.sk/…

dve verzie? jedna zastaraná?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2021 10:39 Gazva Re: jriedr
Zo zaujímavosti (mám 125W - či mám čakať podobný stav..) - ešte funguje?
Inak nechýba ti tam červená šípka čo ukazuje na nastavenú teplotu (kalibračné koliesko)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2021 18:41 jriedr – Kvalita topítka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím všechny, nechci osočovat výrobce, jen dokládám stav topítka coze , trvale zatopeném, po cca roce provozu v 60 l akva ... no nic moc tedy ... no
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2020 17:57 Muž Jar-oslaw [674] – Termostat
Ahoj, jsem jediný,komu se zbláznili obě topitka během týdne? mám jegry v 330 i 380 po celou dobu klid a teď je konci málem rybí polévka.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.10.2017 12:16 Muž Jarry [1433] Re: Januk17
Teplotu nastav podle teploměru a tím spodním kolečkem si pak můžeš topítko zkalibrovat tak, že ho natočíš do pozice dle aktuální teploty v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.10.2017 12:00 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Januk17
Je lepší nastavovat teplotu podle teploměru na topení je to jen orientační. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2017 11:39 Muž Januk17 [96] - drobne cichlidky – Eheim jager topitko
Všetci mame problem nastavenia teplotu taku aku chceme mat na tom topitku su dve kolieska modra a červena na modrej sú teplota na akú chceme mat. eheim ma kvalitu ,len mame s nim problém mohlo byt jednoduché nastavenie teploty od výrobcu. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2017 15:36 Muž Jar-oslaw [674] Re: Skabis
Uz je to udelano,s MonterMonty a slape to.jeste koupim jedno do 330 a budu spokojenejsi.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2017 15:24 Muž Skabis [2] Re: Jar-oslaw
Červený zobáček,šipka na tu nastavíš požadovanou teplotu necháš to být a porovnáš s teploměrem. Pokud bude vše ok necháš, ale pokud by se na teploměru teplota rozcházela o 1 stupeň víc nebo míň, tak na to je zezadu ta páčka,jezdec s kterou následně posuneš šipku ze předu. Tudíž seš schopen si doštelovat požadovanou teplotu na perfekt. A pokud by se nedařilo ani jedno dá se pomocí viz video nakalibrovat topítko znovu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2017 10:59 Muž Armies [1] Re: JoKa
Díky, na 5 pokus to vypadá že teď opravdu sepíná správně , uff tak snad teď pošlape ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.02.2017 07:45 JoKa Re: Armies
Musíš kalibrovat ve chvíli kdy vypne... Když zrovna sepne, tak nevíš, kolik dává termostat... Takže stručný postup: topítko zapneš, počkáš až termostat vypne (zhasne světlo) a v tu chvíli odečteš na teploměru teplotu. Tu samou teplotu nakalibruješ na topítku. To je vše... Pokud i potom bude spínat jak chce, tak je chyba jinde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2017 01:24 Muž O.Tom [439] Re: JoKa
Jäger ohřívače jsem měl 2 a oba s nějakou vadou :)
první asi špatně těsnil, dostala se dovnitř vlhkost a pravděpodobně následkem toho měl náhodnou odchylku v rozsahu 4 stupňů. Někdy nesepnul ani při 22°, jindy při 26° stále topil...
Reklamoval jsem a přišel mi kus, který sice perfektně těsnil, ale zase byl špatný ten červený korekční kroužek pro ukazatel nastavené teploty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2017 23:57 Muž Armies [1] Re: JoKa
Návod jsem srozumitelné pochopil ale když nastavím kalibraci tak by měl správně sepnout a zatím se sepíná jak se mu chce. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2017 23:53 Muž Armies [1] Re: kleopatracz
To samé i mě....krytku jsem za boha nemohl od cvaknout , sice jsem ji od cvaknul ale asi tam nejaký kus zůstal:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2017 19:57 Žena kleopatracz [59] Re: JoKa
Musím říct, že co jsem skoukla to video, tak mi také topí jak chci. Jen jsem měla problém otevřít tu skrýš navrchu. Nešlo to a odlomil se mi jeden zobáček...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2017 19:27 Muž LiborSprysl [9015] Re: JoKa
Byla to moje první topítka a několik jich mám ještě v bedně se zbytky... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2017 19:20 JoKa Re: LiborSprysl
Cena je jediné, co bych mu vyčetl, ale za kvalitu se platí, jinak vůbec nic...
Mám jich víc, ale jedno konkrétní mám od té doby, co mám své největší akvo, dnes jsou v něm terčovci. Topí čtvrtý rok v kuse a poslední dva roky na 31, takže si zamaká... A teplota zůstává konstantní, žádné korekce, ani kalibrace, kromě té první...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2017 19:13 Muž LiborSprysl [9015] Re: JoKa
Konečně spolu zase můžeme souhlasit bez výhrad... kvalita je jasná ... pravda je, že je trochu dražší... ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2017 19:01 JoKa Re: Armies
Asi nejlepší topítko, jaké existuje...
Že s ním neumíš a nedokážeš pochopit srozumitelný návod, je tvůj problém a nijak to nedegraduje kvalitu topítka...
Problém vidím zhruba na půl cesty mezi topítkem a podlahou... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2017 18:03 Muž Armies [1] – Topítko Jäger
Hrozně složitý topítko....ještě chvíli budu experimentovat a pokud nedoladím jde do koše....ta kalibrace je nepřesná i celé topítko je nepřesné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2017 13:54 Žena kleopatracz [59] Re: Jar-oslaw
Podívej se na to video, je to dost názorně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2017 13:33 Muž Jar-oslaw [674] Re: Skabis
Takze na tom cervenym krouzku je palicka a zobacek.tim zobackem nastavim teplotu,jakou chci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.02.2017 09:53 Muž Skabis [2] – Kalibrace topítka Jager
www.youtube.com/…
Nechápu proč tohle není v originálním návodu. To je jako kalibrace topítka? Je tam i to vysvětlení na co je červená páčka, ale ta je i uvedena v originálním obale. Eheim tohle celkem dost podcenil, myslím si že by tohle v návodu měla být samozřejmnost. Kolika lidem to asi vyřeší problém. Jinak měl jsem problém. Topilo to až od 32 což bylo divný, tak jsem to zkalibroval podle toho videonávodu a olá hop problém vyřešen a červeným zobáčkem pouze doladit úplně napřesno teplotu. Soudruzi to mají vychytané.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2016 23:06 Muž DaveLister [478] – Rozvrkocena spirala
Fotka k příspěvku Setkal se s tímhle někdo? Ani nevím, kdy a jak se to stalo, ale zdá se, že funguje... Jager 50W
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2015 10:22 martin Re: marekm
ja som vymenil takuto tetru [24 na ohrievaci 27+ voda] za Sicce ohrievac, ktory dam na 22 a vo vode je 28.5 hahaha. To si clovek nepomoze, cudujem sa ze predajcovia si dovolia na to davat vobec stupne celsia, mohli by davat iba ciarocky alebo 1-10 stupnicu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2015 23:42 marekm Re: NHKG
som cital navod a tam pisu ze:Ohrievac potrebuje 12 hodin na dosiahnutie pozadovanej teploty tomu mam ako rozumiet ze on sa rozbieha 12h alebo zohreje aq za 12h ale neni pisane z akej teploty na aku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2015 23:34 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: marekm
Té stupnici na topítku nevěř. Je jen orientační. Polohu nastavení topítka tak, aby topilo na teplotu jakou potřebuješ si musíš najít. Ale zrovna Tetra co mám je první moje topítko, kde ta stupnice odpovídá.
Nastav 23 a zítra uvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2015 23:27 marekm Re: marekm
ja mam asi smolu na tie ohrievace dnes som kupil Tetra 200 jedine co maju v superzoo,nastaveny je na 25 a voda uz ma 27 a stale zohrieva
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2015 05:27 marekm Re: Humbal89
Vcera som to skusal presne podla navodu ze cervenu som dal na 29tak ako ukazoval teplomer a modru na 26 a aj tak zohrieva na 29-30 vidim to tak ze dnes po robote kupim novy ohrievac nastastie to neni moc drahe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2015 00:37 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: ludvik
Přesně ja říká ludvik :) taky mám tu 150w a je to takový všelijaký, vždycky ho vypnu z elektriky když měním vodu protože je víc jak polovina nad hladinou potom a vždycky se to rozhasí a topí to v řádů desitin stupně jinak takže to šteluju podle teploměru v akvariu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.11.2015 23:19 Muž ludvik [1082] Re: marekm
To je kalibrace. Něco tam nastavíš (nejlépe někde v kýblu), a podle zkušenosti hneš červenou na správnou hodnotu.
Ale mě to taky přijde nějaké gumové a podivné. Takže to mám nastavené od oka podle jiného teploměru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2015 19:51 marekm
viete mi poradit?mam ohrievat eheim jager 150W a stale mi zohrieva na 29°C a je jedno ci ho nastavim na 18 alebo 26 (viac som neskusal) ako sa nastavuje?lebo sa da tocit aj s tou cervenou sipkou a aj s celou hlavicou.Druhy ohrievac do zasoby mal nejaky Visi Therm a ten prezmenu nechce vobec zohrievat ale ked som ho tam rano dal tak zohrieval a traz sa ani nezapne

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 17:35 Muž DrChila [243] Re: Beastie
znám jednoho veselýho člověka co dostal faktůru jak kráva taky právě za elektriku.. a posílal tam email že to není možné. nakonec mu peníze vrátili. měli v zadku ty kouzelný hodiny. ale je to 2 roky zpět cca
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 16:05 Žena Beastie [314] Re: JoKa
no já přidala pouze jedno akvárko a spotřeba mi stoupla o 800kWh což je hodně :)) Hledám ale příčinu jinde, děkuji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 15:43 JoKa Re: Beastie
Ahoj, já jsem za poslední rok (od posledního vyúčtování) pořídil více akvárií, čili jsem přidal 6x topítko, v průměru 100W a 6 dalších filtrů a osvětlení. Spotřeba elektřiny stoupla, respektive propálil jsem o 700 kW víc za ten rok, což zas není až tak moc. Takže si také myslím, že to u tebe nedělá akvárko...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 13:31 Žena Beastie [314] Re: Yirka
Děkuji za upřesnění. Podle příkonu i filtru i světla to opravdu akváriem nebude ten rozdíl spotřeby za rok co mi naskočil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 12:20 Muž Yirka [9118] Re: Beastie
Watty naskakují opravdu jen v časech sepnutí topítka. Co se týče výše spotřeby, tak za normálních okolností topítko jede tak cca 6 měsíců v roce, zkraje a na konci období kratší dobu denně. U normálního dotápění rozdílu teplot místnost - nádrž topítko běží v průměru cca 20min/hod. Záleží na i dimenzi topítka. Já píši o té doporučované to zn. nádrž 200 l - odpovídající topítko 100 W. Pokud je topítko silnější, běží zase kratší dobu, takže spotřeba je +- stejná v obou případech. Čím větší nádrž, tím větší je i její tepelná setrvačnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 11:03 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Beastie
Spotřeba závisí na teplotě vody, na kterou ohříváš, a teplotě místnosti, ve které akva stojí. Nicméně těch 250W by měla být spotřeba ve chvíli, kdy topítko hřeje, jakmile vypne, měla by být spotřeba nulová.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 10:56 Žena Beastie [314] – spotřeba
jaká je asi tak reálná spotřeba topítka Jager s příkonem 250W ? je udáván maximální, nebo je to vyloženě 250W 24/7, nebo je to jen ve chvíli, kdy to vážně topí
Dostala jsem fakturu na elektřinu a nestačím se divit, o kolik mi stoupla spotřeba kWh oproti loňsku
zajímá mě, jen jestli to má někdo ozkoušené wattmetrem, stejně si ho chci pořídit do budoucna
Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2013 10:19 grace1 Re: Tomiino
ja tam nemám čudlík na vytiahnutie, mám len červené kolečko so šipkou a modré kolečko so stupnicou. Ale ten čudlík musíš povytiahnuť myslím a potom nastaviť teplotu modrým krúžkom na šipku, ktorú ti meria klasický alebo digitálny teplomer. Potom knoflík dáš do dole a hotovo, ale ja neviem hovorím ja také topítko ako máš ty nemám. Toto testovanie a kalibrovanie rob mimo akvária, niekde v kýbli alebo v lavóry a daj tam aj teplomer. Mne sa to moje topítko nedalo do kýblu, tak som to mala v drese, ale ten sa potrebuje skoro stále takže som to robila na etapy. Ja som tam nemala vzduchovanie, takže som si vodu musela premiešavať. Nechaj topítko nech sa zahreje a teplomer ustáli. Potom čudlík povytiahni a nastav teplotu, ktorú ukazuje teplomer a daj knoflík spátky. Ale ty máš iný typ ako ja takže možno že kecám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 16:11 grace1 Re: DrChila
dakujem. No ja som strašne nedočkavá, takže som tiež včera hľadala, aj na youtube som videla ako to robí, ale nešlo mi to. Ja som ho mala totiž stašne preštelované, ale našla som si diskuziu v nemecku a to mi dosť pomohlo. Tu: www.aquariumforum.de/…
a raplder to tam napísal dosť zrozumiteľne. Dnes sa mi to podarilo nastaviť, ale o dva stupne rozdielu, ale už to nebudem. Bol totálne preštelovaný a dosť pritápal, tak som to červené ktoré ide na 5 klikov musela dať tak aby som mohla nastaviť teplotu ktorú ukazoval teplomer. A už viem kde som robila chybu, podľa teba na 26 ked sa začína kalibrovať a ja som dávala 24, ale už to nechám tak. Teraz ho mám na 22 a topí na 24 tak aspoň tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.10.2013 09:30 Muž DrChila [243] Re: Tomiino
Já mám novější jagger topítko asi je tam pouze kolečko na otáčení a šipka červená. Ale princip bude stejný nějak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 09:29 Muž Tomiino [43] Re: DrChila
a k cemu je tam ten knoflik vysouvaci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.10.2013 09:27 Muž DrChila [243] Re: grace1
Dáme do akvaria teploměr nastavíme na topítku 26°C. Po 4 hodinách třeba kouknem kolik je na teploměru pokud tam bude míň topítko otočíme podle toho o kolik to stupňů nevychází. A tak to děláme dokuď se to nesrovná. na požadovanou teplotu až to nastavíme na tu požadovanou teplotu tak tam nastavíme tu šipku. Ta červená je pouze na tu kalibraci. Jinak je to i na youtube.com.
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.10.2013 08:17 Muž Tomiino [43] Re: grace1
no ja mam stejny problem s timto topitkem..topi jak se chce..nejak nemohu stale nastavit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 18:00 grace1 – Eheim Jäger 3616 150W
Zdravím, prosím poradte ako nakalibrovať Eheim jäger 3616 150w. Máte ho niekto, je to starší typ, takže tam nejaký knoflík na vytiahnutie nie je, ako ste spomínali u jägera tu v tejto diskuzii.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2013 11:32 Muž Tomiino [43]
lidicky poradi mi nekdo?nasel jsem uz minule navod na toto topitko ale nejak ho nemuzu stale doladit...chtel bych teplotu 25 st.Kdyz najedu sipickou na 25 tak topi a je tam 29 s stale topi..k cemu slouzi to male vycvakavaci kolecko nad sipkou??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 19:19 Muž Tomiino [43] Re: Bob66
ani jsem si nevsiml ze ten cudlik jde vytahnout tak jsem to udelal podle navodu :-) uvidim diky za info Bobe :-)
zacinam si rikat jestli neni rozbyte na teplomeru 29 a na topitku pomoci cidliku sem nastavil 28 :-) a stale topi

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 3129x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12325-topitko-jager-