Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké krmivo?

 

NápovědaFórum » Krmení  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Jaké krmivo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 19:44 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: sejnatko
Ideální jsou kvalitní granule pro terčovce (např. Sera discus granulat, JBL Grana-Discus). Nejraději ale prostě mají mražené komáří larvy, ostatně jako všechny cichlidky. (Alespoň u mě tomu tak je)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 19:18 sejnatko – vhodné krmivo pro Ramirezky
Pořídila jsem si párek cichlidek ramirezových, jsou to prý všežravci, ale vločky jim moc nejedou. Poradí mi někdo vhodné a vyzkoušené krmivo pro ramizeky? Nechci jim dávat mražené nitěnky a pod. jelikož jsem už v minulosti s těchto mražených krmiv dotáhla do akvárií mnoho nemocí... Díky za odpovědi. potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2010 20:42 R Muž Silent [5949] – Re: Yirka
ano ano Ano tak to bylo myšleno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2010 19:56 Muž Yirka [9126] – Re: BoBMan
Neotevřené bylo myšleno jako nenačaté. Takže raději ne!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2010 19:55 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: BoBMan
Takže krycí folie / staniol byl otevřený a jen zavřená krabička. Vyhoď to :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2010 19:47 Muž BoBMan [0] – Re: Deathbull
To jídlo bylo uzavřené v origo krabičce takže se tam myši dostat nemohli pouze předtím (5lety) tatka už tím rybky krmil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.08.2010 19:40 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: BoBMan
Já bych to vyhodil a koupil nové, za ten risk to nestojí. Pokud to bylo otevřené mohly to žrát myší a nechat ti tam překvápko, o plísni a sporách nemluvě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2010 19:14 Muž BoBMan [0]
Má někdo ještě jiný názor?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 12:17 R Muž Silent [5949] – Re: BoBMan
Pokud byly vločky v origo balení a neotevřené tak bych se toho nebál. Pokud bylo balení otevřené nepoužíval bych ho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 12:12 Muž BoBMan [0] – Staré krmení
Chci se zeptat: ve sklepě sem našel vločky staré cca 5let vypadají v pohodě a i ´´voní´´ jako čerstvé vločky. datum spotřeby tam není. Myslíte že těmito vločkami můžu rybky normálně krmit? Tatka tvrdí že jo já si myslím že spíš ne, ale sem začátečník a tak se chci zeptat.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2010 21:21 Muž jajaapaja [174] – Re: halenar1984
Neumyvam je jenom je nechám zmrazit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2010 14:07 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
naše bojovnice rády požírají jikry přísavkáčů, když je vyhodí....

pomale ale jistě je doslova natrhnou a vysají.....

potom z toho mají nafouklé pupky jako by spolkli kuličku....

a pak dny mají půst..... musí si držet línii
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2010 12:29 halenar1984 – ikry
su ti ikry s kapra a s karasov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2010 12:13 JuraS – Re: halenar1984
jaké jikry ? jestli jsou od jesetera nebo od lososa tak dávat je rybičkám do akvária by bylo barbarství..nebo spíš snobizmus...:-) žert...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2010 22:22 halenar1984 – ikri
treba ich pred zamrazenim aj neako premyt alebo ako sa to pripravuje dikes
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2010 22:05 Muž jajaapaja [174] – Re: halenar1984
Já si míchám jikry a mleté hovězí srdce.Nebo jikry dám do mrazáku a pak je strouhám na jemném struhadle.Popřípadě je nastrouhám do formy na led co je v ledničce.pak krmim těma mraženýma kostkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2010 21:09 Muž lama [51] - Živorodky – Re: halenar1984
Když jsem ještě chodil na ryby tak jsem jikrama krmil skaláry a mečovky.Žrali je celkem dobře akorát to chce opatrně-kalí vodu a po překrmení zapáchá akvárko rybynou.Uchovat je čerstvé jedině zamrazit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2010 20:54 halenar1984 – krmenie ikrami
ahojte chcem sa vas spitat mam k dispozicii velke mnozstvo rybych ikier skusal s tim niekto krmit rybky popripade ako sa daju uchovat cerstve dikes :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 20:16 R Muž Silent [5949] – Re: basa1313
Jakékoli krmivo pro zvýraznění barvy. Třeba Sera san, Tetra rubin, JBL novocolor nebo Dajana color. Většinou obsahují astaxanthin a ten podporuje vybarvení. Ovšem nejlépe vybarvené ryby jsou po kvalitním živém nebo alespoň mraženým krmivu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 18:52 Žena basa1313 [18] - Parmičky
ahoj nechcem zakladat novu temu tak sa spytam tu ake krmivo by prospelo k vyfarbeniu mojich zlatych guram (cichavcov) ? dakujem vopred
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2010 06:06 kreten – Re: bluedream
Vířník je spolehlivé krmivo, živého získáte zpravidla jen nachytaného - mikroživé se dá získat z Protogenu a nebo si nasadit trepku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2010 22:59 Žena bluedream [245] – Re: Petr5
Tak to netuším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2010 22:55 Petr5 – Re: bluedream
Necha se odchovat i zivi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2010 22:53 Žena bluedream [245] – Re: Petr5
Mám lyofilizovaného od Easyfish.
www.akvahobby.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2010 22:49 Petr5 – Re: bluedream
dava se zivi nebo je to susene?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2010 22:41 Žena bluedream [245] – Re: Petr5
Dávám ho čerstvě rozplavaným c. elegans.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2010 22:34 Petr5 – Petr5
Zdravim.Nema nekdo zkusenost s krmenim poteru morskym virnikem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 08:25 Muž Yirka [9126] – Re: Sirah
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 22:47 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: Sirah
krmim rano a odpoledne, ale jen malicko, sezerou to tak za pet vterin :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 22:46 Muž Geri [29] - Skaláry
já jsem u ryb 25 hodin denně, takže nedělam nic jinýho než že krmim pořád :O. ale jestli máš jedno AQ tak krm když máš čas 1x až 3x denně, jednou jim dej ráno pak zas večer, je to na tobě, vždy v rozumné míře.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 22:37 Žena Sirah [11]
Aquamaster, snad si to budu pamatovat :)
Rybky mam par dni, takze to jsou jeste nedospele potvurky :) Teda mely by byt :)
Davala jsem vzdy jeden den tydne pust...
Akva mam ted bohuzel zamorene hnusnou mazlavou hnedou rasou, takze se snazim vseho s mirou a stridme.
Jeste jeden dotaz. Kdy krmite, v jakou denni dobu a krmite vickrat denne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 22:37 Žena gaume [26] - Živorodky
kdyz dam rybam pust, tak hnedle ukousnou nejakymu pavimu ocku ocas, takze i kdyz se to ma, tak jim ho davam fakt malokdy. jinak vlockama krmim docela malo (jednou za dva tri dny), nejvic zeleny a mrazeny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 22:31 Muž Geri [29] - Skaláry
Sirah, nejlepší mražené od Aquamaster! Jedině tim krmim, značku mraženýho chce pořádně a pečlivě vybrat, z 80% jsou to sračky... půst dávam pouze rybam dospělím a to i klidně 3 dny, naopak potěr plae 25 hodin denně v živým. Jinak značka HIKARI, Sera a Tetra pro echtovní rybky, jinak kvantitou SAK, ale živá je živá ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 22:29 Žena bluedream [245] – Re: Sirah
Teoreticky se půst dělá jednou za týden, záleží ale na osazenstvu akva. Někde hrozí, že při půstu zmizí např. pár krevetek :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 22:25 Žena Sirah [11]
taky planuju mrazene sem tam pro zpestreni, ale mam akva chvili zalozene (pres 3 tydny), takze zatim cekam, nez se to ustali nez tam nadelat nejake zle...
Nechavate rybkam nektery den pust?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 22:19 Žena bluedream [245]
Hikari je dost kvalitní, rybkám moc chutná, ale odpovídá tomu i cena. Jinak je dobré kombinovat, aby měly rybky změnu ... já mám mražené černé komáří larvy, cyklop a artemii, pak od JBL nalepovací tablety na sklo a vločky a od hikari tablety pro rybky dna a krunýřovce a micro pellets a micro wafers pro malé rybky. Také občas nasekám mražené grundle, dám okurku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 22:17 Žena Sirah [11]
kdysi jsem krmila LON MIX tusim, ted pro tetry mam Sera vipagran a pro pancernicky a krunyrovce Sera Wels chips...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 22:13 R Muž Silent [5949]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 22:10 Muž DavidDizzer [26]
Nejlepší jsou krmiva, která obsahují nejméně dusíku. To jsou například: Tetra, Sera, Hikari.

Hodně kupované a osvědčené krmivo je Tetra Min, Sera Vipan, vipagran, - rybičky jsou po něm pěkně zbarveny. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 13:10 Muž roper [10] - Cichlidy – KAKADU
Ahojc.
Já taky nemám problém s krmením. KOusek tresky, patentky, žábronožky a i vločkové. Moc bych to asi neřešil a hlad je silnější X-) .
Já mám spoustu mladých a potřebuju je s někým vyměnit za kakadu z jiného chovu, tak kdyby byl zájem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 11:53 Muž ČUPR [204] - Tetry
Cichlidka papouščí - Apistogramma cacatuoides je ve své podstatě všežravá rybka. Osobně jim dávám nejraději mraženou stravu - vše co bylo živé a je zamraženo. Nejvíce jim ale chutnají patentky, spořádají v pohodě i malé mražené krevetky. Nepohrdnou ani rostlinnou stravou - uždibují i z rostlinnných tablet. Nemám problém ani s krmením vločkami Vipan a granulemi Vipagran od fy SERA.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 09:18 Muž MiHl [55] - Cichlidy
když bude hlad, tak sežerou všechno. Já to řeším tak, že když jsou nové ryby, tak se snažím najít aspoň jednu věc, kterou žerou (ano, mražené patentky jsou obvykle jistota). Pak postupně krmím tím, čím krmím běžně (tetramin, granule pro terčovce hikari a tetra, dajana pet tropi, vločky s přídavkem česneku, jbl granule nepamatuju_si_jmeno, rostlinné vločky co dává rataj k objednávkám kytek a spousta mraženého). No a když nově příchozím nějaké krmivo nejede, tak s ním prostě začnu krmit bez střídání tak dlouho, dokud ho žrát nezačnou. Obvykle to déle jak čtyři dny nevydrží. Pak zas začnu krmení střídat. U posledních příchozích (mladých skalár) byl problém u rostlinných vloček, taky zprvu jen drtili a vyplivovaly. Nastala monodieta a teď už je žerou ;-) Pouze v případě, že by nastal problém, že víc jak týden nežerou konkrétní krmivo, tak bych začal používat opět to, co žerou spolehlivě (tak týden max) a postup zopakovat. Nakonec mi vždy všechny ryby žerou všechno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 07:59 Muž gigimasters [8] – Re: Sinatrax
Uvádí se že tyto ryby mají nejraději jinou potravu než vločkovou. Zkoušel jsem mraženou a tu v pohodě jedli..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 07:52 Muž nebozez [0] – Re: Sinatrax
Mě první dva nebo tři dny nežraly vůbec. Potom už normálně žraly cokoli. Krmím Nutrafin Basix, nitěnky (Hagen), Patentky EasyFish, Tetra Cichlid Mini Granules, Tetra Min, Tetra Min Mini, Granule (Tetra), Tetra Rubin, Tetra Wafer Mix. Žerou z toho všechno. Občas si pošmáknou na něčím potěru. Hlad je nejlepší kuchař.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 23:11 Muž Sinatrax [3] – Čím mam krmit cichlidky cacadu
Zdravim, potreboval bych poradit , cim mam krmit cichlidky cacadu, ty potvory sou rozezrany a vlockovy a ani lyofilizované od tetry jim moc nechutna. Prvnich par kousku zbasti ale pak dalsi zacnou vyplivovat jako by to bylo jedovaty a pritom ostatni rybky se nemuzou nabazit! dekuji za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 22:05 Muž cusbus [37] - Tetry – Re: invalida
Přesně tak. Taky se nemůžu dost vynadivit, jaké nesmysly lidi napadají. Existuje tolik druhů krmiva a většina je cenově celkem v pohodě, takže krmit ryby jídlem od večere mi přijde šílené. (Něco jiného je krmit třeba Ancíky mrkví, okurkou nebo salátem, to je samozřejmě v pohodě).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 15:58 Žena Lea [1]
Dáváte tetrám kromě základního krmiva ještě nějakou zeleninu pro změnu? Mám neonky zlaté, červené a tetry žhavé.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 17:20 Muž Landvir [57]
Určitě;-) Neměj vůbec strach, moji čichavci a pancéřníčci jak někoho slyší u akva hned šmejdí u hladiny a to j ekrmím skoro každý den, prostě by pořád žrali a žrali.... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 12:13 Muž marcel8 [0]
Asi mas pravdu, vsetky rybky su v dobrej kondicke, tak to necham tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 21:47 Muž Landvir [57]
Z toho si nic nedelej, pokud se vsechny nazerou tak bych se neznepokojoval, ony by klidně žraly dokud by nepraskli ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 12 13

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 14563x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12318-jake-krmivo?od=368