Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2017 14:06 Pavel Re: Driv3r
Takže jestli to chápu tak jenom pro neonky tak 120l? Ve 25l nebo v 50l nemůžou? Mamka furt říká že můžou být normálně ve 25l ale já ji to furt vyvracím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2017 14:03 Muž Driv3r [236] Re: Pavel
Stejná metoda platí u každé ryby v každém akváriu.
Hodně to zjednoduším podmínky v akvariu můžeš přirovnat k místnosti v které budeš zavřeny celí život bez záchodu atd.asi bys brzo zemřel na nemoci a různé plísně.
Stejně jako ryby.
Vždy se zkus vžít do toho tvora o kterého se staráš jestli bys chtěl byt v jeho kůži.
Na smrt malého tvora se kouká dobře.je mala.. ale furt je to smrt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2017 14:02 Pavel Re: JoKa
Takže si můžu koupit kompresor a bublifuk a filtr můžu vyhodit? A vhodný akvarium je 54l?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.05.2017 13:48 Kinneret Re: Pavel
Na neonky a skaláry budete potřebovat dobře zařízené akva minimálně o objemu 200 l a víc akvarijní praxe. Rozhodně je nyní schůdnější dát do pořádku podmínky pro chov betty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.05.2017 13:46 JoKa Re: Pavel
Na neonky potřebuješ nádrž minimálně 120l a na skaláry zapomeň, dokud nebudeš mít alespoň 200l... Všechny tyto informace najdeš mimojiné ve zdejším atlase...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2017 13:45 Pavel Re: romant
A co třeba když koupíme potom místo bojovnic neonky a skaláry? Platí pro ně to samé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   13.05.2017 13:41 R Muž romant [27987] Re: Pavel
Voda se mění pravidelně týdně alespoň 1/3 objemu nádrže, při problémech klidně polovinu a častěji, dno se odkaluje taktéž pravidelně, řekněme jednou měsíčně, kdy se odkalovacím zvonem s hadicí dno probere, čímž se zároveň odstraní část vody, ta se doplní za vytemperovanou na obdobnou teplotu jako je v nádrži. Teď musíš urychleně řešit tu teplotu, jinak ryby poplavou na druhej břeh všechny, jako ideál bych viděl přizvat k přečtení těchto řádků tvojí mámu(čímž zdravím) a zamyslet se nad pořízením odpovídající nádrže, řekněme klasiky v podobě 54 litrovýho akvária s komplet technickým vybavením a tuto stávající nádržku si nechat třeba jako karanténní nádrž při nákupu nových ryb. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2017 13:38 Kinneret Re: Pavel
Objem se dá snadno vypočítat podle rozměrů. Měnit bys měl asi 1/4 - 1/3 vody jednou za dejme tomu 10 dní. Důležité je odkalovat i dno. Velikost se mi zdá dobrá tak na jednoho samečka, ale dovedu si představit, že i ta samice by se tam mohla zabydlet. Záleží dost na povaze ryb a možnosti úkrytů. Mě se to akvárko nezdá jako nějaká katastrofa. Má pár much, ale kdo jako začátečník nedělal chyby, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2017 13:34 Pavel Re: Kinneret
Litrů to přesně nevím. Vodu moc neodkaluju. A nevím ani kolik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2017 13:29 Kinneret Re: Pavel
Já si myslím, že se ti to podaří dát dohromady :) hlavně si kup to topítko, jak psali ostatní, a bylo by vhodné nasměrovat filtr směrem na hladinu, tak aby byla neustále v pohybu a nevznikal mastný film. Krmení 2x denně je OK, dávej jen pozor na to, aby ryby sežraly všechno. Jak často odkaluješ dno a kolik litrů měníš? Kolik má to akvárko litrů?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2017 13:29 JoKa Re: Pavel
A to, čemu ríkáš filtr, to zahoď, to není filtr, ale honič vody. Jak si správně předeslal, betty ty proudy nenávidí...
Pořiď si vzduchovací kompresor místo toho a na to bublifuk... A máš vyhráno, co do filtrace...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2017 13:25 Pavel Re: romant
Takže tedy větší akvárko, topítko, teploměr, víc kytek, málo krmení a nějaký otvor pro vzduch? Jako aby se ten vzduch dostával do toho akvária nemusí být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.05.2017 13:22 JoKa Re: Pavel
Přečetl, nebojte se.
Za tu hodinu celou tu stránku www.splendenspower.cz a ostatní odkazy?? Tak to seš fakt dobrej, už se nedivím, že máš vyznamenání... smich smich
Zatím se směju, ale ostatní ti potvrdí, že nenávidím lhaní!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   13.05.2017 13:21 R Muž romant [27987] Re: Pavel
Pavel napsal: Podle mámy je tak akorát na 3 bety. A podle nás, co už máme trošku něco za sebou tomu tvoje máma nerozumí, mám v profilu telefon, tak mě klidně může zavolat, zkusím jít o vysvětlit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2017 13:20 Žena kleopatracz [59] Re: Pavel
Betty mají mít teplotu kolem 28°C, pokud nemáš topítko, této teploty nedosáhneš. také je nutné krycí sklo, jinak ti nachladnou, nesmí dýchat studený vzduch. kytek přidej hodně, bety se rádi prodírají houštinami, pokud ti lezou pod kameny, to si myslím nevadí, samice se schovává před samcem nebo naopak, nebo slabší před silnějším... co je to za nemoc ti poradí zkušenější
podívej se do atlasu tady na stránkách, jaký prostor potřebuje Betta no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   13.05.2017 13:20 R Muž ctibum [6921] Re: Pavel
Za mě, na čtyři betty malá nádrž už od pohledu (15litrů?). Filtr na nic. Je v něm molitan 2x3cm, je to tak?
Nemáš tam topení, takže pravděpodobně nízká teplota. Betta potřebuje min. 26-27°.
Mastná hladina proto, že moc krmíš a pravděpodobně zanedáváš údržbu. Ta je jaká?
Zoufale málo kytek...
Nutné krycí sklo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2017 13:19 Pavel Re: afc1886
Podle mámy je tak akorát na 3 bety.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.05.2017 13:18 R Muž afc1886 [14688] Re: Pavel
A to akvárium je strašně malé na ty betty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2017 13:17 Pavel Re: romant
Deska na tom je. Jenom jsem ji sundal aby jsem vyfotil i ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   13.05.2017 13:16 R Muž romant [27987] Re: Pavel
Nepřečetl. Ty ryby tam mrznou, akvo přikrýt a to bezpodmínečně, teploměr pořídit společně s topítkem a teplotu držet ne níže než na 26st.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2017 13:13 Pavel Re: kleopatracz
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku V akváriu je filtr, protože jsem četl že nemají rádi proud dal jsem to na nejmenší rychlost a dal jsem to schválně otočený na stěnu protože ten proud vadí jak hnízdu tak rostlinám. Dole mám písek a kameny. Rybky se hrabou pod kameny nevím proč. Světlo mám za akváriem.Žrádlo dávám 2x denně asi 10 granulek. Dávám jim ráno a večer. Rostliny mám jak malý tak velký. Už je tam jen samec který má ty ploutve a furt je jen nahoře. Ale samice jenom furt plave což je asi v pohodě. Nahoře se mi dělá jakoby mastná hladina nevím proč zase to bude asi něco špatného. Fotky máte též.Jediný co tam nemám je ten teploměr který mi neukazuje teplotu vody což je ta špatná věc. Musíme to dokoupit.

JoKa: Přečetl, neboj.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2017 13:08 JoKa Re: Pavel
Myslím, že tu nejdůležitější radu si dostal. Konkrétně odkazy, které je nutné, abys minimálně přečetl...
Už jsi něco z toho alespoň otevřel??

Na někoho, kdo upozorňuje na nevhodnost agresivity a nabádá k asertivitě dospělé lidi, nic moc projev... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.05.2017 12:58 Žena kleopatracz [59] Re: Pavel
takže abys neřekl...
A - udělej si prezentaci nádrže.. fotku, pravdivé údaje o údržbě, filtru, teplotě vody, to je důležité.
B - fotka nemocné rybky se také hodí
C - SLUŠNĚ POŽÁDEJ O POMOC A NEBUĎ DRZÝ, KDYŽ TI NĚKDO ODPOVÍ...
D - nedávej poslední rybku zpět, jen bys jim nakazil, to co už tam mají...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2017 12:56 Kinneret Re: Pavel
Jestli chceš poradit, musíš nejdřív popsat, v jakých podmínkách ryby chováš. Jak je velké akvárko, kolik a jakých ryb v něm je, jakou máš techniku, teplotu vody, jak často a kolik vody měníš, jak často krmíš. Ideálně s fotkou nádrže. Až nás zahltíš těmito informacemi, jistě společné věci vymyslíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2017 12:53 Pavel Re: ctibum
No a už jste mi něco napsala co mám dělat? Stejnak ty dvě samičky zabili jednu samičku. Tak jako co mám dělat? Fotku chcete?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2017 12:51 R Muž ctibum [6921] Re: Pavel
K věci. Ryby týráš, protože je chováš v nevhodných podmínkách a místo abys hledal příčinu, zajímáš se jen o to, jak je zabít.
O zdraví živé samičky by se dalo pochybovat, když žije ve stejných podmínkách, které bys měl okamžitě začít řešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2017 12:40 Pavel Re: Kinneret
Jestli budete tak hodný/á? Ale už asi ne. Samec už má stejnak ploutve v háji a podle mě by bylo lepší ho už nějak zabít, stejnak zachvilku umře, kvůli nám. A samička je zdravá kterou dáme do zverimexu zpátky. Tak asi už nic. :) Jedině kdybyste nějak pomohla tak jo. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2017 12:36 Kinneret Re: Pavel
Hele Pavle, buď chceš poradit s chovem Betty, a budeme se bavit k věci, nebo se tu budeme navzájem urážet?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2017 12:07 Pavel Re: JoKa
Dobrý den, v den kdy jsme si kupovali rybku nám řekli asi toto: Stojí to tak a tak a asi jenom to že potřebujeme filtr domek žrádlo a 2 minimálně 2 samice. Nic víc. Asi vše co bych napsal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.05.2017 11:52 JoKa Re: Pavel
To, že Betta je jednoduchá ryba, ti řeknou v akvaristice. Tam ti prodají něco, co připomíná akvárium a ty odcházíš v jedné ruce s technikou a akvem a v druhé ruce s rybou...
A tu jednoduchost spatřují v tom, že když ryba chcípne, tak se prostě vymrštíš a dojdeš si pro jinou. Tam ti k ní prodají ještě zázračné vodičky "bez kterých to nejde" a začneš znovu... A tak pořád dokola...
Asi takhle: materiály na studium máš. Přičti ty odkazy a až ti nebude něco jasné, tak se ptej... Do té doby to nemá cenu, to bych ti tady příslušné odkazy mohl rovnou citovat...
Ta prezentace je také dobrý nápad...
A jednou pro vždy si zapamatuj: do záchodu nepatří žádné ryby, ani živé, ani mrtvé!!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2017 11:34 Pavel Re: ctibum
Dobrý den. Tyto rybičky jsem chtěl to ano ale všude říkali že je to jednoduché na chování. :-D Podle mě je to tak trošku obtížné. Už mi umrěli 2 samičky a ten zachvilku i samec protože má už našedlé ploutve. Je mi to líto je to naše chyba. A samička vypadá v pohodě takže tu pravděpodobně vrátíme. Kdybyste chtěli dám i fotečku. Blbé je to že mámu nějak nemůžu přesvědčit aby si již nic jiného nekupovala, chce totiž koupit neonky nebo co. Nemám na to vůbec čas abych jim dával najíst atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.05.2017 11:25 R Muž ctibum [6921] Re: Pavel
Milý Pavlíku. Když o nich nic nevíš, tak je nechovej a už vůbec neodchovávej (nemnož).
Nejdřív si POŘÁDNĚ přečti zdejší témata pro začátečníky o zakládání a údržbě akvária a pokud chceš chovat Betty, tak i splendenspower.cz
Vyhneš se tím spoustě problémů s chovem ryb i s komunikací na tomto fóru...
A jestli nemáš kvůli učení čas koupit (zbytečný) domek, tak asi nebudeš mít čas na (nezbytně nutnou) týdenní údržbu. Proto bych zvážil, jestli vůbec momentálně něco živého chovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2017 11:01 Pavel Re: JoKa
Paní či pane, tuto stránku rybicky.net/forum/15576 jsem již našel už dávno. Myslím že jsem tam našel to že rybku dám do skleničky a zaliju perlivou vodou. Toto usmrcení mě ihned napadlo. Ale jestli nevíte je mi 15 let a nerozhodl jsem to já. Jak bratr - už dospelí a mamka měli tento nápad. Byl to asi ten nejlepší. Jak zde píšete tak toto spláchnutí si zapíšu hlavně já za uši. Omlouvám se za to. Jinak jak jste říkali že jsem drzý tak to vůbec není pravda. Radil bych vám hovořit asertivně protože agresivně nic nevyřešíme - toto vůbec není drzé jednání. Jen jsem napsal že agresivně nic nevyřešíme. Nechci se tu hádat. To co jste napsal si budu pamatovat a děkuji za váš čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.05.2017 10:40 JoKa Re: Pavel
Milý pane či paní. Evidentně jste toho nepřečetl mhoho, nebo Vám hledání dlouho netrvalo. Jinak by jste jistě našel místní téma: rybicky.net/forum/15576

Celé jedno téma o tom, jak inteligentně utratit rybu...
A to je jen na zdejším fóru, to nemluvím o tom, kolik toho je na netu... Prej nenašel, ha ha...
Splachováním ryb do hajzlu porušujete hned dva zákony, abych se tedy vrátil k té asertivitě...
A jedna asertivní rada, nehádej se a nebuď drzý na lidi, po kterých chceš poradit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.05.2017 10:20 Muž Driv3r [236] Re: Pavel
A) Ryby se nesplachuji do záchoda!!! Ani živy ani mrtvý!!!
B) Nejsme jasnovidci. Udělej prezentaci a aspoň jedno foto nádrže. Uveď pravdivé udaje, čištěni filtru, výměny vody.

Podle tvých údajů tipuji na bakteriální rozpad ploutví (bordel voda). Teď záleží na stavu ryby. Pokud jsi zanedbal starost o vodu tak stejně brzo zemře. Začni s výměnami vody. 1/2 stejné teploty, lehce přisolit. Lečiva esha 2000,exit, bactopur.
A tos tady před pár dny řešil rozmnožovaní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2017 09:39 Pavel – Mám potíže
Dobrý den znovu. Před 2 dny jsem viděl na povrchu akvária samičku, která měla úplně okousané ploutve. Nenašel jsem lepší řešení na internetu než spláchnutí rybky do záchoda. V tom akváriu by se asi tak jenom trápila, je mi to líto. sad A dneska jsem našel znovu samičku na hladině akvária, byla úplně šedá a mrtvá. A teď má i samec takové skoro šedé ploutve. Vůbec nevím co mám dělat ale mám tam úplně vše v akváriu. Mám tam filtr, rostliny, dole mám písek a kameny a světlo mám nad akváriem. Úkryt jsem chtěl koupit včera ale neměl jsem čas, musel jsem se učit. Podle mě jsou ty rybky šedé protože tam nemáme úkryt a lezou furt pod kameny. Mám je radši vrátit nebo je mám nechat dožít. sad sad sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.04.2017 09:30 Žena drvi [2894] Re: Káťa
Jak máš velké akvarium, jakou teplotu, jak často děláš údržbu? Máš tam živé rostliny? Dodej aspoň fotku akvárka a postižené ryby, takhle ti nikdo poradit nemůže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2017 09:11 Káťa – Betta splendens/ samec
Dobrý den, před 3 měsíci jsem si koupila bojovníka. Už jsem jednoho mela 3 roky a vše bylo bez problémů. Koupila jsem po jeho uhynu nové akvárium a příslušenství. Ale poslední týden je neaktivní. Jen leží na hladině a na nic neraguje. Všimla jsem si že má u žáber jakési černé skvrnky..:( neví někdo co s tím? Nechtěla bych o něj tak brzo přijít.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2017 10:46 Deepinpeat Re: mysz
Té rybě se nic nestane, kolísání teploty ve vrstvách vody je naprosto normální. Najděte si někde venku 30 cm hlubokou stojatou vodu a strčte ruku pod hladinu a pak ke dnu. Pokud je voda kalná, např. díky jílu, je to ještě markantnější, sluneční paprsky pohltí rychleji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2017 10:21 Žena mysz [12] Re: drvi
Tenhle prostý pokus mě nenapadl, topítko jsem měla samozřejmě klasicky vertikálně. Na noc jsem ho tedy posunula horizontálně skoro ke dnu, ale žádnou zásadní změnu nepozoruju, teplota u dna je pořádn nižší. Asi to tedy ryba bude muset vydržet...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2017 00:05 Žena drvi [2894] Re: mysz
A kde mas umisteny topitko? Doporucuji dat ho horizontalne co nejniz, protoze tepla voda stoupa nahoru. A nejlepe tak, aby proudeni vody z filtru rovnomerne misilo vodu. Pro ryby je urcite lepsi kdyz je teplota vody vyrovnana ano :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2017 23:51 Žena mysz [12] – Rozdíly teplot v akváriu
Zdravím, mám jeden dotaz: chovám bettu v dvacetilitrovém akváriu, kde mám rohový filtr od Dennerle a topím na cca 27 stupňů. Teplotu měřím stabilně kousek nad polovinou výšky akvária. Dnes při sázení rostlin jsem si poprvé uvědomila, že mám docela rozdíl v teplotách - u dna je teplota nižší zhruba o dva až tři stupně. Je to problém, respektive dá se s tím případně něco udělat? (Napadlo mě posunout filtr níž, třeba by to i dole trochu zlepšilo cirkulaci, ale pak mám zas problém nahoře, kde se tím pádem nečeří hladina a rampa filtru by byla pěkných pár centimetrů od hladiny.) Nebo jsou to úplně zbytečné úvahy a rybě to nevadí? Předem díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.03.2017 11:54 JoKa Re: Maq
Bublifuk poslouží víc než dostatečně. Naprosto ideální volba... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.03.2017 11:50 Maq Re: toni
Jenom malinko doplním kolegy. Bettě musíš přitápět, a aby se teplá voda nedržela pod hladinou, musíš nějak zajistit pohyb vody. To můžeš udělat i vzduchovacím kamínkem, ale on Ti bude tak trochu vířit bordel (i v čistém akváriu). Takže všechno směřuje k tomu filtru... přestože já osobně nesnáším zavařovačky kde půlku objemu zabírá nějaký filtrační agregát... ;-)
Možná, možná by bublifuk mohl dobře posloužit(?). (Já jsem neměl bublifuk už třicet let...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.03.2017 11:41 R Muž ctibum [6921] Re: toni
Filtr bych určitě dal. Jsem sice příznivcem no-tech akvárií, ale tenhle směr chce trochu jiný přístup.
Pravidelná údržba je potřeba i s filtrem :)
A dal bych tam i sklo, aby rybu neofouklo. Chodí dýchat na hladinu a kdyby se nadechla chladnějšího vzduchu, tak by to nemusela rozdýchat...
EDIT: No jasně, topení ještě a min. 26°C :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   02.03.2017 11:39 Žena drvi [2894] Re: toni
Filtr do akva doporučuju ano , když bude zaběhlý, budou ti stačit výměny 1/3 vody týdně. Betty mají rády čistou vodu. Krycí sklo je nutné, aby rybka nenadechovala chladný vzduch nad hladinou, mohlo by jí to uškodit. A rozhodně nezapomenout na topítko, teplotu držet na 26 stupních.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2017 11:35 Žena toni [68] – chov
Dobry Den,ja bych se chtela zeptat na nazor.
Chtely by jsme Bojovnici a ja si proste nejsem jista jestli do 20L na jednoho Samecka potrebuju Filtr,nekdo rika urcite a jiny zas ze neni potreba;ja se spis naklanim k nazoru ze neni potreba kdyz se pravidelne meni voda a celkove udrzba..co vy a to?Sklo nahore nemusi byt jen LED lampa mame tak nejak uz vymyslene ....poradil by mi nekdo?dekuju:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 21:49 R Muž romant [27987] Re: Maq,cezarmilan
Hrubý je, ale není ostrý a ty barvičky jsou taky bez problému, tedy ta stálost, mám tyto eklhaft barevný hrůzy ze Superzoo otestovaný tzv. na sobě. hmm To uvádám proto, aby nevznikal dojem, že to tak nelze nechat a na druhu stranu všema deseti hlasuju pro ten jemnej píseček. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 21:44 Maq Re: cezarmilan
Mně se vždycky líbí jak pancéřníčci prosívají přes skřele jemný písek, vypadají přitom jako v nejlepším živlu. V tomto případě nejde jen o ty barvené kamínky, ale celkově se mi ten štěrk zdá dost hrubý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 21:29 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Bolo
Ja sa prihovorím za tých pancierníčkov. Kvôli ním to dno vymeň. Nebudú im dobre robiť tie kamienky, sú pre nich ostré a časom budú tú farbu uvolňovať, tak, aby sa jej neprejedli :-(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 79

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67765x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221?od=501