Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 79 Žádná další stránka   1  
Betta splendens - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2006 16:28 Eejka Re: vik-a
Davam jim susene artemie, mrazene patentky pak takove male cervene kulicky Hikari betta bio-gold. To jim docela chutna. Ale je pravda, ze ti moji zbasti cokoliv, kdykoliv :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.11.2006 16:59 vik-a – bojovnice
Cim krmite bojovnice. Co im velmi velmi chuti. Ja ju mam novu a iba teraz zjedla asi 1vlocku. Co im uplne uplne chuti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2006 15:50 Žena Mája [40] Re: Soda
Ahoj, no možná by bylo lepší trošku větší, nemusí být o moc větší.No Betty mají rádi hlavně plovoucí rostlinky, ovšem na hladině musí být prostor, aby se mohly nadechovat.V tom akvárku by také měly být nějaké úkryty, jako jeskyňky, nemusí jich být mnoho.Filtr, mají rádi proudění vody.Topítko-teplota kolem 25-28°C.Písek, spíše jemnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2006 14:42 Sidonius Re: Soda
Pro více než jednu rybku raději ne! :-)
Co kdybyste si pročetl ty stránky v odkazu? Bylo by vám jasno nejen ve věci velikosti akva... ;-)
Takže znovu a konkrétněji: www.betta.wz.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2006 13:57 Soda Re: kovalsky
Stačilo by 11 litrů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2006 07:58 kovalsky Re: Soda
U bojovni nepotrebujes velke akva, staci15-20l. Oceni hodne roslinek. Ale hlavne nesmis mit dva samecky spolu v jede nadrzi. Protoze by spolu bojovali tak dlouho, dokud by jeden neumrel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2006 07:40 Sid Re: Soda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2006 07:29 Soda – Bojovnice
Chtěl bych založit akvárium s bojovnicemi.Jak ho mám zařídit a jak má být velké?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2006 19:39 Eejka Re: neo
No, nakonec jsem ji dala pryc. Mozna to je predcasne, ale chudinka se krcila u skla, vypadala jako mrtva, strasne oskubana... Je fakt, ze kdyz jsem ji dala do normalniho akva, tak se ma zase cile k svetu, tak jsem to asi moc uspechala... Jen ta oskubanost ji zustala ;-) Zkusim to udelat naopak. Nejdriv tam dam ji a pak teprve samce. At si tam zvykne. I kdyz to jsem asi mela udelat na zacatku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2006 15:51 neo Re: Eejka
Ja mel 10l v nem kořen a nic žádné dno žádné kytky a 2 samice :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.11.2006 18:24 Eejka Re: neo
Jeje. Moc dekuji. Jak moc velka je pravdepodobnost, ze mu tu samici uhoni k smrti. Je to jen 17l vytiraci akva, ale maji tam rostlinky, koren a jeden kamen. Fakt vypada hodne oskubane a mam o ni strach... Za jak dlouho se vlastne vytre?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.11.2006 17:56 neo Re. Eejka
To poznáš takové 1mm velké jikry a jsou nažloutlé což je výrazně liší od bublinek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.11.2006 17:08 Eejka Re: Hanka
Tak to vidis, neni to vhodne, ale kdyz jsem se na to ptala ve velke akvaristice v Praze, v jednom nejmenovanem obchodnim centru, pan prodavac mi odpovedel, ze v techto nadobach muzou byt vlastne porad, ze jim to nijak neskodi. Neboj, souhlasim s tebou. A prave proto, jsem koupila 17l nadrz, malinko zaridila, aby tam aspon neco mely, tzn. sterk, kamen a koren a nejake rostlinky a ted uvidime. Uz mi ji zacal pekne nahanet a vypada trosku oskubane... Jak vlastne poznam, ze uz samicka nakladla jikry a muzu ji dat pryc? Nejak to mezi tema bublinkama nerozeznam. A bojim se, aby mi samicku neuhnal k smrti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2006 19:31 Hanka Re: Eejka
Ne, vhodné to není. Četla jsem na jednom webe, že by měli mít dost prostoru pro plaváni. Alespoň 20 l vody. Podle mně v těch akvaristikách vyslovené trpí a taky rychle umírají, pokud je nikdo nekoupí... Úplne ztrácejí svou vitalitu chudáčkové. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2006 00:06 Eejka Re: neo
Aha, tak to dekuji za radu, akorat nevim, kam ho chudaka dat. Dalsi akva nemam a dat ho do sklenice... I kdyz v akvaristikach jsou k videni tach malych sklenenych kostkach. Budu muset zitra jit neco koupit. Jak vlastne se samec betty muze takto prechovavat v techto malych nadrzkach? a je to vubec vhodne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.11.2006 18:38 neo Re. Eejka
Já dávám do tření (10l) akvárka ryby tak, že je den před tím nechám v lahvích vedle sebe aby byla samice redy a trochu si zvykla. Následující den proběhne tak že do třecí nádrže nejprve vypustím samičku a asi za 3 hodiny samečka aby se samička dříve aklimatizovala. Není dobré když dlouhodobě chováme dohromady samice a samečka protože je stejně dříve nebo později užene. A k těm gupkám, jednou jsem dal do třecí nádrže párek gupek 2 samice betty a jednoho samce(byl obzvlášt agresivní proto dvě samice) no samice betty začala prohánět samce pavího očka. Podařilo se jí ho dohnat a zakousla se mu do hřbetní ploutve, držela se ho asi 10 sekund. Paví očko se kroutilo ale betta mu ukousla celou hřbetní ploutev a proto betty+gupky ee. ;-)
Po to co jsem onemocněl bettománií mi přibyli 3 akvária které jsou momentálně přepráskané asi 4-mi stovkami mladých bett od 3mm do 1,5cm ze 3 výtěrů. smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2006 09:01 Eejka Re: Mrakoplash
No jo, sezerou. Ale ja mam zase dneska po ranu jednu samicku minus. Samicku paviho ocka. :-( Tu nejvetsi a nejplodnejsi... Zacinam premyslet, jestli mu nahodou nekrivdim a chyba nebude uplne nekde jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2006 08:19 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Eejka, anonym
Koule neni vhodna pro zadnou rybu, pokud je dostatečně velká.
Pokud nechces odchovat mlade tak to nech bejt oni to nakonec zbastej ;-)
Samecek by mel mit aspon dve samicky ale v hodne zarostlem a velkém akva, aby se pred nim mely kam schovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2006 23:58 Muž [] Re: Eejka
Ja som počula že bojovnica je jedna z mala ryb ktore su v guli v pohode. Ale asi ked je tam jeden samec so svojimi samickami a nic ine.
Este k tomu ako tu tvoju zavrazdil. Kdesi som citala, ze je lepsie mat az tri samicky na jedneho samca, lebo ked ho to chyti je agresivny a ak ich tam nema dost na hranie, tak ich uzenie k smrti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2006 23:52 Eejka Re: anonym
Ale mas pravdu, ze chovat v bojovnici s ostatnima rybama v kouli je hloupe. Vubec chovat jakekoli ryby v kouli je spatne. Byt na jejich miste, tak potrebuju kinedryl smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2006 22:02 Muž [] Re: Eejka
Sa spytam na skoro to iste.. Akurat to mam este trosku bizarnejsie. Ja mam uplne nevhodne akvarko, gulu a v nom par rybiek. Z toho jeden samcek bojovnica, boli dve gupky, dva mecune a jeden prisavnik. Napriek tomu, ze viem ze je to prerybnene, nemam teraz cas davat dokopy nove akvarko a celkom sa im darilo.. Do predvcera
az kym si samcek (bez samicky!) zacal bublinkovat hniezdo a vcera rano mi zabil gupku samicku.. Co sa pomylil? :-O A vsetky rybky okrem prisavnicky zastrasuje a zahana. Akurat tu prisavnicku si chrani. Dufam, ze si nemysli, ze to je jeho samicka. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2006 21:36 Eejka – Bojovnice
Muzete prosim nekdo poradit? Jeden den rano jsem se probudila a vsimla si, ze v mem akva si samecek bojovnice zacal jakoby stavet hnizdo. Ale spis to byly jen bublinky v rohu mezi topitkem a stenou akva. Dokonce jsem zahlidla i par jiker a samec je urputne hlidal. Pritom je to klasicke 60l akva, kde zijou i normalni rybicky a ja pri zakladani nepocitala s rozmnozovanim techto rybek. I kdyz o tom, myslim si docela dost vim, proskenovala jsem internet, a vim, ze bych je musela prendat do samostatne nadrze, nevim, co mam delat v okamziku, ze je rozmnozovat nechci. Samecek mi totiz samicku zabil. Vecer jsem prisla z prace a ona lezela dole mrtva. Predpokladam, ze to byl samec... Mam si poridit jeste jednu nadrz nebo se to da resit nejak jinak? Teda samozrejme krome toho, ze je rozesadim :o) Mam v akva totiz jeste jednu samicku...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2006 13:04 Muž [] Re: azalka
Potvrdzujem. Ja mam este jedneho gupkaca a ten ma zahadne okusanu chvostovu plutvu snad odkedy som ich dla do akvarka. Bojovnik bol spociatku mierumilovny. Ale myslim ze je to jeho praca :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.10.2006 11:24 Žena azalka [38] Re: Monča
Podle dostupných informací by se betty neměly dávat do jedné nádrže s jinýmu druhy v závojnaté formě. Někdo tvrdí, že to nevadí, ale evidentně je to různý. Takže já myslím, že ke gupkám žádný bettí samečky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2006 12:04 filipo Re: Hanka
Většinou mají samečky mezi samičkama ani o tom nevěděj.A tvrdí že to jsou samí samičky (mluvím z valstní zkušenosti) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2006 09:34 Hanka Re: filipo
Ten v poháru vypadal ještě dobře oproti těm v těch plastových 10 cm pidinádobkách...V akváriích mají jen samičky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2006 20:26 filipo Re: Monča
Co jsem slyšel tak betty které jsou prodávány v kelímcích tak to jsou starý vyřazení samečkové kteří už nejsou schopni rozmnožování a mohou ti také brzo zahynout. Nejlepší je si koupit samečky kteří jsou v normálním akvárku a nemají tak dlouhý ploutve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2006 18:40 Monča Re: azalka
Mám ho už jakou dobu s pavíma očkama a nic. Jen je pravda, že není dobrej plavec. víš jak množit a co pro to udělat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.10.2006 20:04 Žena azalka [38] Re: Hanka
Ahoj, neřekla bych, že by byla důležitá velikost nádrže. Spíš ti radím separovat paví očka . Samečci betty jsou k ostatním druhům ryb mírumilovní, ale jak zahlídnou závojnatou formu, může být zle. Být tebou, tak se o očka bojím... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.10.2006 19:50 solem Re: Hanka
No chceš li toho samečka vysvobodit z akvaristiky, tak ti doporučuju ho raději přemístit do 5l láhve s nějakou rostlinkou, o vzduchování neměj strach, to není třeba, hlavně musí mít volnou hladinu a pozor na teplotu vody, neměla by dramaticky klesat pod 24°. Životní prostor bude mít větší než v poháru a i než v té 16l nádrži a myslím že ten válec by ho poškozovat neměl.
Samozřejmě než se zaběhne to větší aqa.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.10.2006 18:58 Hanka – Betty do miniakva
Ahoj, chtěla bych znát váš názor: chci si pořídit betty, už jsem si krásného mladého samečka v akvaristice vyhlídla. Je tam chudáček v zavaraninovém poháru...Ja mám ale jen 16 l akva s 2 pavími očky a 2 black molly + 1 ampulárie. Rostlinky jsou tam samozrejme taky. Větší 54 l akva budu mít doma příští týden...Než do něj přendám rybky, mám v plánu ho minimálne 2 týdny zaběhávat. Takže dilema zní - vyslobodit betty ze zavaraninového pohára hned a dát ho dočasně do miniakva, nebo raději možné problémy s přerybnením neriskovat ?
:-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.10.2006 07:45 Mrakoplash Re: neo
Oni ani nemuseji byt dve kvuli treni ale co pisou tak kvuli rozptyleni pozornosti samecka, proste aby neprohanel jen tu jednu ;-) Nicméně do 12 litrů rozhodně jen jednu rybu!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.10.2006 20:45 neo Re: Hanka
A ještě bych dodal že ty samice ani nemusí být 2 mě se tře zatím jen s jednou. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.10.2006 20:28 Žena Mája [40] Re: Hanka
Nejlepší je tak kolem 3-4 cm bez polutví,jo 12 l ta postačí,pokud teda bude jen pro něho tak určitě,tak ať se jen daří ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.10.2006 20:12 Hanka Re: Mrakoplash
Díki :-) Kolik asi cm má tedy mladý bettínek? Mám pro nej přichystaný 12 l akva - postačí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.10.2006 19:57 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Hanka
Vsude pisou ze jsou mensi a maji kratsi ploutve kdyz jsou mladsi ;-) vice o Betty je na betta.wz.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.10.2006 19:56 Žena Mája [40] Re: Hanka
Rozhodně,hlavním znakem mladého Bettáka jsou kratší ploutve k tělu ano To rozhodně, no měl by být čilejší a mít zájem,a ty ploutvičky,aby neměl nijak potrhané a ani slepené a aby byl krásně vybarvený,no v těch akvaristkách můžou působit,že jsou většinou takoví smutní,ale taky Bettáci,oni jsou docela pomalí v plavání a takoví hodně zamyšlení,takže to trochu klame ano Ale v těch neudržovaných akvaristikách,tak to se jima ani nedivim. Většinou jsou ale smutnější taky v těch mini akvárkách,ale pokud na sebe vidí,tak mají čím zahánět nudu a aspoň přes sklo mezi sebou bojovat,jestli bys ještě něco potřebovala,určitě se ptej,zatím se měj krásně a ať se daří. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.10.2006 19:47 Hanka Re: Mája
Ahoj Majo a jak poznám, v akvaristice mladého beťáka? A jak se má chovat? Většinou mi přpadají takoví smutní, bez života, i když jsou jinak mocmoc krásní hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.10.2006 11:44 Žena Mája [40] Re: pcword
Ahoj ahoj !Betta je na chov docela nenáročná a v akvaristice jsou její ceny tak od 50-100,- Kc,má ráda vodu kolem 25-27°C,filtr,pravidelnou výměnu vody,jestli budeš chtít rozmnožovat,tak alespoň 2 samice,chrání si svoje teritorium,jo k snědku má ráda všelijaké druhy a značky vločkových krmiv,pro ni je dobré taky Tetra Betta od Tetry pro její ploutve,pak jí chutnají daphnie,teda aspoň té mé,taky patentky a nebo taky koretry.Jo a má ráda hodně úkrytů na hladině mezi plovoucími rostlinami a protože má labyrint a dýchá s jeho pomocí taky atmosférický vzduch,tak je lepší krycí sklo a mít akva jím zakryté,aby se moc nelišila teplota nad akváriem a ve vodě v akvárku,nemaj rádi nad akvárkem průvan.No tak snad jsem Ti s něčím pomohla ano Jestli chcěš můžeš kouknout do nádrží na tu moji Bettu.Tak se zatím měj moc hezky,ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.10.2006 20:58 pcword – Betta splendens
Mám dotaz chci si pořídit Bety bojovnice ...jak jsou náročné..případně za kolik se dají sehnat ..tedy kolik stojí v normálním solidním obchodě....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.07.2006 17:59 jack Re: amateur
ja myslim že těch 21 je minimum.rozhodně vís tepla.17 na to jsou vhodnější třeba kardinálky čínské nebo závojnatka.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2006 17:53 amateur – teplota pro chov betty
Chtěl bych se zeptat, jakou teplotu (nejnižší) snese beta, chtěl bych jí mít v nevytapěném akva kde je léto 28°C, jro a podzim 21°C a v zimě až 17°C.Dik, vytírat bych je nechtěl, jen pro chov jednoho samce :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2006 18:44 Sid Re: olivie
Občas se stane, že i samostatně chovaný samec začne stavět hnízdo z bublin. Pravděpodobně jej k tomu přiměje zvýšení teploty. O nic nejde. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2006 17:47 Olivie Re: Buri
Tak dík moc. A Ještě mám dotaz, já vim, že už jsem únavná, ale mám ji od čtvrtka a udělaly se mi na hladině bublinky. Jak jsem se dočetla (dík za adresu, bylo to hezký) dělají to samci před oplodněním jiker, ale já ji mám samotnou tak mi je divný, co by chtěl oplodnit. A nejsem si anki jistá pohlavím. Doufám, že to bude v pohodě. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2006 13:57 Sid Re: Buri
Nejsou to jen rýžoviště :-)
www.betta.wz.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2006 13:56 Buri Odkalovani
Ve zverimexu nebo kdekoliv kde prodavaji zarizeni k akvaristice si koupis odkalovaci zvon, dle velikosti akvaria. Je to takovej tubus (trubka) se hadici. Prepadem pak do kybla pomoci tohoto zvonu odkalis veskere exkrementy a zbytky odumrelych casti rostlin ze dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2006 12:51 Olivie Re: Buri
Díky moc za rady a ještě mi řekni, co je to odkalit dno? Já jsem na netu hledala, ale nemůžu najít nic pořádnýho, co by mě navedlo úplně se všim. U nás ve Zvěrimexu jsou ty prodavačky nic moc ( málo ochotný a když se na něco zeptáš tak na tebe koukaj jak na blbce, že to nevíš). Tak kdyby jste někdo znal dobrou stránku nebo knížku o Betě tak mi písněte. Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2006 11:51 Buri Re: olivie
Vzhledem k tomu ze Betty ziji v ryzovem poli v "kaluzich" potrebuji huste osazebou nadrz s plovoucima rostlinama, kde bude samec stavet tzv hnizdo. Betta neni vubec narocna na kvalitu vody ale chce to jako u vsech nadrzi jednou tydny odkalit dno a vymenit asi 20% vody. Betta potrebuje pestrou stravu a tak to chce mit vice druhu a tyto druhy stridat i s mrazenyma Patentkama. Kazdopadne doporucuji si vyhledat vice info na netu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2006 10:34 Olivie – Betta
Ahoj, chci se zeptat - koupila jsem si bojovnici pestrou a je to moje první rybka a tak chci poprosit někoho, kdo s ní má zkušenosti, aby mi napsal, jak se o ní nejlépe starat. Mám jí v 9l HRANATÉM akvárku (prej jí to stačí). Zajímá mě, jak často je nejlepší jí čistit vodu ( mám tam jen kamínky a kytku) a jak jí zajistit hezky život. A dávám jí granulky dvě ráno a dvě večer.
Díky předem za rady ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [79]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67765x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221?od=3901