Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 68 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 12:36 Sandpiper Re: Ladič
Tohle je presne ten stejnej co me zmasakroval myho betaka!!! Jsou to zradny potvory. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 12:35 Ládíček Re: Sandpiper
Fotka k příspěvku Asi to byl fakt "on"....každopádně "měl-a" takhle krátké ploutve hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 12:32 Sandpiper Re: Killer88
Jestli nemas nahodou jedoho samce ktery ma kratke ploutve (betta plakat). Me se stalo presne to stejne. Dala jsem "samicku" (no, bylo to ruzovy, tak sem myslila ze je to holka hmm ) k memu krasnemu sameckovi a ona ho uplne roztrhala protoze to vlastne byl "on". tone Ten co ma kratke ploutve je skoro vzdycky silnejsi protoze se mu lehce plave. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 12:32 Muž Killer88 [39] - CichlidyRe: Ládíček
Ukazují,ale jen málo. A samička pak rozhodně ustoupí,těžko by se takhle rozvášnila a samce napadla....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 12:30 Ládíček Re: Killer88
No dva samci...ukazují na sebe samička se samcem žábry ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 12:20 Muž Killer88 [39] - CichlidyRe: Ládíček
Hmmm,tak to je divný,sám jsem Betty pěstoval celá léta a nikdy se mi nic podobného nestalo. Zřejmě se tak museli pomlátit prostě a jednoduše mezi sebou,ale proč,to ti bohužel neporadím.....
Otázka ještě je,jestli to nejsou 2 samci,pak by to vše do sebe zapadalo. Jak staré ryby to jsou? Že by samička takhle útočila,to se mi nezdá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 12:18 Ládíček Re: Killer88
2x samička Betty a 1x Sameček sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 12:17 Muž Killer88 [39] - CichlidyRe: Ládíček
Jaké další ryby máš v akva? Nebo tam jsou jenom oni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 11:53 Ládíček – Beťák úplně rozcuckovanej !!
Dobrý den asi před 5 min jsem uslyšel hrozné žbluňkání a voda úplně cákala z akva...tak jsem se okamžitě podíval co se děje a už ležel na hladině úplně rozcuckovanej Beťák sad jak kdyby jste ho hodily do mlátičky na obilí a samička polomrtvá taky ležela na hladině...nevíte co si mohli udělat ? sad Předem díky ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 13:35 Žena bucliik [99] Re: Houmr94
Pokud chceš vidět, jak by se tvářil tak dej na stěnu akvárka zrcádko, nenechávej ho tam pořád aby se nemusel furt šklebit.
Betty jsou líné rybky, od samečka nějakou akčnost nečekej ;-) ale je to fešák ne?
27l je moc málo pro pár.
Do 30l mu můžeš pořídit nějakýho kamaráda (ale jen malý rybky) Třeba nějakou živorodku, betťák si pochutná na mladých a bude mít spestření oběda.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 13:30 Houmr94 Re: bucliik
Ale to je 27,5 cistyho a hrubyho 30L Tak aspon jednu samici ja si to chcci vyskouset nikdy sem to nevidel a pripada mi tak smutnej kdyz je sam... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 13:12 Žena bucliik [99] Re: Houmr94
Ona jedna samice se k samečkovi moc nedoporučuje, protože se potom soustředí jen na jednu slečnu a ta namá chvíli pokoje. Co takhle pořídit třeba 50l akva a pořídit 2 samičky a jednoho samečka? Do 27 l samici nedávej, nebo jeden druhého zabije.
A prvně nechat akvárko moc a moc zarůst, aby se měly kam schovat.
Záleží totiž podle všeho i na samečkovi, jak moc je nahání, někteří můžou být hodní, ale nespoléhala bych na to-protože se potom koukat na umírající zaplísněné rybky ....brr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 13:07 Houmr94 Re: bucliik
No ono to je 27,5L. Ted sem to pocital. A chtel sem tam samici a samce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 13:06 Žena Alena.sv [89] Re: Houmr94
Určitě živé rostlinky,já bych tam dala bublifuk do 20l(sama ho mám v bettárku taky) a topítko. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 13:04 Žena bucliik [99] Re: Houmr94
rybicky.net/nadrze/2651
rybicky.net/nadrze/2205
Moc nevím co si představueš pod tím, že ,,hlavně betty,, ono do 20 l jich moc nedáš, samečci bývají otravní a mohou samici ublížit. Kolik jsi myslel, že by jsi jich tam chtěl?
Filtřík by to chtělo, alespoň na vzduchovací motorek-ten nejlevnější a nejslabší jsem kupovala okolo 100,- a k tomu ještě ten molitánek
motorek shop.miga.cz/…
filtřík shop.miga.cz/…
Betta bude chtít i topítko shop.miga.cz/…
Ráčka tedy nevím, o těc nemám moc přehled, nemyslel jsi krevetky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 12:54 Houmr94 Re: bucliik
Mám na mysli akva Delka 50cm Vyska 25cm sirka: 22cm. Mělo by to bejt cca 20L. No chtel bych tam hlavne betty a mozna nejakou prisavku ci racka nebo nejakyho snecka nevim mno.... ALe nemam filtraci a tak. No co ona tam má za přístroje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 12:51 Žena bucliik [99] Re: Houmr94
Hlavně jí tam chybí živý rostlinky. Myslím, že by jsi se měl inspirovat jinde než u betty3.
Jak veliký akvárko si představuješ? Chceš tam i jiné rybky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 12:45 Houmr94 – Zakládám bettarko pomoc!!!
Chtěl bych založit bettarko. Asi jako tady betta3 rybicky.net/nadrze/4051 Akorát nevim co to tam má za přístroje na fotce, tam v rohu. Poradí někdo co to je? A co jí tam chybí co bych si tam měl dát. A tak prosim prosim. :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2008 12:52 Joecz Re: Houmr94
Některé kusy stářím tmavnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 21:09 Houmr94 Re: Snofrev
Tak podle atlasu sem zjistil že mám samce. Tak nevim?!? A bude se to stářím i zbarvovat?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 19:05 Muž Snofrev [54] Re: Houmr94
A nebude to tím, že máš samici? Jinak www.betta.wz.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 18:57 Muž Jurasek [137] Re: Houmr94
Bojovnice má několik variant ploutví. Jsou posané tady v atlase.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 18:47 Houmr94 – Doroste mi bojovnice?
Mám bojovnici ale nevím jestli mi doroste tak jak to vidím tady u jinejch na fotkách že má takový ty ploutve jako hezky dlouhy a tak je to stářím nebo už se tak rybka narodí? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2008 20:25 Joecz Re: Strendy
Oni to pár dní vydrží třeba v deci vody, ale pak se to chce o ně dobře postarat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2008 20:02 Muž Strendy [0]
Jako zase ty krychlicky sou pro ty samce ideální v tom že jak se na sebe naparujou tak sou hezčí a vybarvenější a tim spíš si je někdo koupí . Ale jak tu nekdo psal o tom že je chovaj pohromadě tak to fakt nechapu to sou normalně kohouti zapasy ! ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2008 11:28 Žena bucliik [99] Re: groal
Jak dlouho ji tam máš? Možná se stydí, ještě si nezvykla. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2008 08:45 groal
Potřeboval bych poradit. Mam kouprnou betu, uz ji krasne dorustaji ploutve a vybarvuje se. Problem je jenom v tom, ze mi v akvarku vzdycky tak zmizi a zamaskuje se, ze ji neni videt treba cely den a nejde ani pro krmeni. Je videt vzdycky jenom rano pri rozedneni, kdyz jeste neni zaply svetlo v akva. Akvarko jsem uz nekolikrat prohledaval a pocitve,a le opravdu ji nedokazu nalezt. Cim myslite ze to je, ze se tak schovava. V akva ji nikdo nehoni a nevsima si ji......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 12:20 mirielll Re: Sid
Zalezi taky na tech bettach.. Pokud jsou jeste mlade (male), tak to tolik nevadi, ale ony vyrostou...

Mela jsem neagresivniho samce... A samicky byly tak nejak v pohode. Kdyz mely "zivejsiho" samce, i samice byly mezi sebou nejak vice agresivni. A kdyz nemely samce, rvaly se mezi sebou pomerne hodne (potrebovaly asi krotit). :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 12:15 Marge Re: lipli
No tak já uvidím, případně samečka odlovím do vlastního apartmánu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 12:05 Muž Sid [6630] - RostlinyRe: lipli
Ve 30 l nádržce nemůže soužití dvou nebo tří bet dopadnout dobře. Je to o permanentním stresu, nahánění, konfliktech...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 12:03 lipli Re: Marge
Udává se že na jednoho samce a dvě samice má být 30 litrů. Takže spíš se rozhodnout které rybky chceš. Zkus si tu udělat prezentaci. Líp se pak radí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 12:00 Muž Sid [6630] - RostlinyRe: Marge
Akvárko je docela malé 40x25x20... Každopádně skusím tu další samičku.
To není rozumné!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 11:16 Muž poltergeist [3] Re: Marge
Já si myslím že máš příliš malé akvárko, hlavně ten beťák byl teď nějakou dobu sám a tak neni zvyklý na ostatní osazenstvo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 11:13 Marge Re: lipli
Akvárko je docela malé 40x25x20. Rostlin je tam myslím dost, překvapilo mě, že to ale ten starý sameček nedělal aby útočil na ostatní ryby a taky, že jsou terčem ty platy. Každopádně skusím tu další samičku.Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 11:03 lipli Re: Marge
Nevím jak máš velké akvárko a jak zarostlé. Je vhodné mít tam dost plovoucíh rostlin na schovávání. Rozhodně si pořiď ještě jednu samici. Jak máš velké akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 10:35 Marge – Betta-agresivní sameček
Dobrý den.
Asi měsíc po tom, co mi umřel sameček betty jsem si včera pořídila nového. V akváriu mám jednu bettu samičku, dvě "špicplaty", dva pancéřníčky a jednoho ancistruse. Nový (dost mladý sameček betty) všechny opravdu stresuje, prohání je a zastrašuje, ačkoli se všude píše, že není bojovný vůči ostatním druhům ryb. Ráno ale měly obě platy okousané nebo otrhané osasní ploutve a dokonce i dospělí pancéřníčči se schovávají. Všechny ryby kromě krunýřovce jsou dost ustrašené. Poradil by mi prosím někdo co s tím, nebo jde jen o to, aby se spou rybky sžily a časem se to upraví?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2008 07:41 R Muž Silent [5949] Re: Joecz
Nemyslel jsem křišťálově čistou, ale chemicky nepřesycenou dusíkatými látkami. Což se bez filtrace snadno stane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 22:23 Žena datura [104] Re: Joecz
Betta vyžaduje průměrnou kvalitu vody. Určitě je spousta mnohem náročnějších druhů, třeba cichlidky. Ale je náchylná, vzhledem ke svým dlouhým vyšlechtěným ploutvím, k plísňovým onemocněním, proto se možná traduje, že musí mít mimořádně čistou vodu hmm jako prevence jsou skvělé například olšové šišky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 21:55 Joecz Re: Silent
No nevím jak čistá voda je třeba v rýžovištšti ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 18:57 R Muž Silent [5949] Re: lovec
Vzduchování nepotřebují. Co potřebují je kvalitní voda. Takže buď dostatečně velké, zarostlé akvo, nebo filtrace. Všechny labyrintky jsou uzpůsobené životu ve vodách s nízkou hladinou kyslíku, ale čistých.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 18:22 lovec Re: Diego
A cokdyby byly bety 3 (myslim samec+2 samice)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 18:02 marek Re: pancernicek
Betta vzduchovanie nepotrebuje,ale tie ostatné ryby áno. A z tou parmičkou súhlasím so Diegom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 15:04 PaTo Re: pancernicek
Betta vzduchovanie nepotrebuje.Je to labirintka. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 14:00 Muž Diego [72] Re: pancernicek
Z čtyřpruhovou parmičkou bych ji nedával. Parmička čtyřpruhá okousává delší ploutve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 13:44 pancernicek – potřebuje betta vzduchování??
Zdravim, chci si koupit bettu a nevím jestli potřebuje vzduchování. Žila by s 2 parmičkama čtyřpruhýma se dvouma panceřníčkama, s 6 neonkama, 3 daniama, přísavkou thajskou, 4 tetry černé. děkuji za odpověď X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2008 19:08 Žena pavliina [50] Re: mirielll
Ne-e, o Redíka jsem bohužel přišla :-( Ale mám druhého v nádrži Kapka života a ten je to samý. Vločky e-e, tak holt mu přilepšuju ;-) A vůbec není bojavej, plave všude, proplouvá různě rostlinkama a i na dně rejdí. A když jdu krmit, odsunu krycí sklo, už je nastartovanej a čeká u hladiny co se objeví k snědku hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2008 18:25 mirielll Re: Joecz
Oups..je fakt že krátkoploutvé jsem ještě neměla..jinak kdejakou.
Hm mám holt červenýho sraba :)) Ve větším akvu s rybama se bojí ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2008 18:17 Joecz Re: mirielll
Máš normálně 2 bojovnice pestré (bojovnice bojácná :-D) a s těmi kambodžami (světlé tělo a barevné ploutve) se pleteš. Bojovnost nezávisí na barvě, nejbojovnější jsou většinou krátkoploutví (PK) samci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2008 17:47 mirielll Re: Mrakoplash
Já mám bratry... Ale spíše to vypadá na bojovnici nebojovnou (nebo bojácnou) a normální boj. pestrou.
Schovat by se v 260L akvárku mohli, ale nevím, z pozorování jsem zjistila, že betta když je ve stresu, potřebuje více kyslíku. A hodně zmatkuje, tudíž dolů do kytek nikdy nejde.
Většinou se rve za břidlicového pozadí (v rohovém akvu). Seženu nějakou pnoucí kytku a zkusím to.
Když jsem je měla oba v karanténě, oba v 6 l pidiakvárku, tak si sebe vůbec nevšímali. Bojovnej honil akorát samice. Ale kdoví co by dělali, kdybych tam nebyla. To bylo jen na chvíli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2008 17:36 R Muž Mrakoplash [1776] Re: mirielll
Jojo ale nutny je vetsi a zarostly akvarko, aby se mohl schovat.
Mel sem takhle tatu se synem ve 200 (od malicka).

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [68] ...... 79

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67762x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221?od=3351