Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 67 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2008 22:25 Muž iblik [4] - LabyrintkyRe: filipsi
Ale tohle můžou dělat i samičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2008 21:25 Muž filipsi [1295] Re. irča
irča napsala.. "samička" je odlovená (dokonce ve svém vězení nabublala menší kopeček) Asi ta jedna "samicka" bude samecek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2008 21:20 Muž iblik [4] - LabyrintkyRe: irča
Podle mě to bude samička nebo jak umřel ten starej bettak?
Ony občas chrání svoje teotorium. Takže tomu samečkovy dej čas tak tejden a pak je dej zasa k sobě jestli by už vylezl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2008 20:18 irča – Dominantní samice betty?
Ahoj akvaristi:)
Mám takový krátký příběh s ne moc hezkým začátkem...
V noci na sobotu mi umřel starý děda-beťák. V akváriu po něm zůstaly dvě mladé opuštěné samičky, tak jsem si řekla, že jak to půjde, seženu jim nového ženicha. Příroda je přeci jenom příroda a 2 pěkné samičky bez samečka....
Hned v pondělí mo do oka padl úžasný skoro celý červený crowntail. Co vám budu povídat, koupila jsem ho a těšila se, jak se bude líbit samičkám. No a to je jaksi kámen úrazu, jedné ze samiček se sameček vůbec nelíbil a nehezkým způsobem se do sebe oba pustili...
Teď se věci mají tak, že zdivočelá "samička" je odlovená (dokonce ve svém vězení nabublala menší kopeček) a sameček se bojí vystrčit nos z podkořene...

Koukala jsem na splendespower a zjistila jsem, že existuje druh betty, jehož samečci vypadají jako samičky.. do chvíle, než jsem přinesla samečka se "samička" - chovala normálně...
Tak vám nevím, co si o tom všem myslet...

Moc děkuju za případné reakce

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2008 19:14 Žena datura [104] Re: KAKTUS1010
Jestli chceš do akvárka huminy, mě se víc, než listy, osvědčily olšové šištice. Aktivní látky obsahují v dosažitelnější formě, než poměrně kompaktní listy, které téměř žádné neuvolní, zato se na nich tvoří výživný biofilm. ;-)
Olšové šištice ti stačí ve velmi malém množství. Do svého cca 100l akvarka jsem jich dala napoprvé "pouhých" deset a druhý den jsem měla vodu jako rum. :-D Takže huminových kyselin obsahují opravdu dost. (pozor na ně, uvolňují je často v průběhu několika dnů a voda stále tmavne, tudíž mě se osvědčilo, nechat je vylouhovat v kelímku od jogurtu - 500 ml a druhý den nalít vyhovující množství výluhu rovnou do nádrže.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2008 17:33 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: KAKTUS1010
Do 20 l akviška stačí 1 průměrně velký (suchý) dubový list. (Nebo 2 nebo 3). :)
Nevyvařuje se, jen se může přelít horkou vodou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2008 16:32 KAKTUS1010 Re: Joecz
Poradili mi, ze je dobre vyvarit dubove listy. Tak som tak spravil a voda je hneda. Len ze ake je davkovanie? Akva ma 20 litrov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2008 16:36 Joecz Re: KAKTUS1010
Voda plná huminů určitě příspívá ke zdraví ryb i chuti k rozmnožování, ale splendensky se dají celkem dobře vytřít i bez nich.
Já osobně je používám. Vyrobit se dají výluhy z různých listů atd. (z jakých se dá zjistit na netu) a nebo se dají koupit.
Mě se osvědčil attison betta spa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2008 14:18 KAKTUS1010 – huminy
Chcem sa spytat. Ze vraj je vhodne davat bettam no aj inym rybkam do vody huminy. Mna by zaujimalo, ci sa to da vyrobit? A ak ano, tak postup prosim. Chovam iba betty splendens. Tak preto sa pytam. A chcem aj odchov. Vraj je to velmi dobre pre male betty. Tak ze by som vas poprosil o postup, ako to vyrobit. Dakujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2008 14:36 Piky Re: Dinamit
Ahoj. A kolik mu je, že si myslíš, že je starej? Jinak tyhle ryby jsou fakt neskutečně zvědavé, ale aby skákaly do filtru, nevim, možná se šel podívat, ale nevim proč tam leze pořád. Můj chodí, vlastně plave, taky všechno okoukávat, a pořádně z blízka. To samé holky betty. Chce to hodně kytek, rádi se schovávají, tak jestli jich máš málo, možná to je tím.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 21:54 Žena Dinamit [68] Re: Joecz
Zatim jsou s nim jenom tetry a ty mu nikdy neubližovaly. Mě teď napadlo, jestli už neni moc starej a nechtěl zemřít sám a vklidu, protože teď jsem ho chtěla vylovit, ale ani jsem ho nenašla. Bohužel se tam moc dobře nedostanu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 16:36 Joecz Re: Dinamit
Asi je zvědavej, nebo se mu tam něco líbí, nebo mu někdo v akva ubližuje a hledá schovku. To je asi vše, co mě za 30 sekund napadlo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 13:24 Žena Dinamit [68] – Beťák ve filtru...
Fotka k příspěvku Ahojte,
potřebuju poradit jak ne baťáka. Někdy v pondělí mi nějakym záhadnym způsobem dostal do komory s filtrem a topenim. Povedlo se mi ho vylovit. Okamžitě jsem komoru zezhora zakryla. Druhý den při šťourání se v akva jsem komoru zapomněla zakrýt a beťák tam zase skočil. Tentokrát vyskočil sám a včera, když to všechno bylo zakrytý, tak se tam zase nějakym záhadnym způsobem dostal. Kontrolovala jsem pozadí, to je bez děr a hodnoty vody jsou taky OK. V novém akva se mu zatim líbilo. Je tam asi týden. Netušíte někdo proč by to mohl dělat, nebo jak mu zabránit, aby se tam dostal?
Díky :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2008 13:46 dzuny Re: XMartin
Mně taky Beťák honil samičky, když jsem mu je přinesl, ale po čase se to zpravilo. Jestli to nebude tím, že si hlídá své "teritorium" a samičky jsou v něm vetřelci. rozzureny A nebo je to tím že se chce třít. Než postaví hnízdo bývá agresivní. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2008 21:33 Mato00 Re: XMartin
Aj penove hniezdo su len bublinky! Len samice hniezdo nestavia. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2008 21:32 Muž XMartin [20] Re: Mrakoplash
Nevim, jestly ony. Ale včera to tam nebylo. ;-) Nejspíš to jsou jen bublinky.. To je jedno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2008 20:15 R Muž Mrakoplash [1776] Re: XMartin
Ses si jistej ze ony postavily hnizdo? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2008 18:25 Mato00 Re: XMartin
Najlepsie je mat samca zvlast! Ja ho mam v 6l akva bez ovzdusnovania a teplota je 26st.cel! Akva prikry sklom aby nedichal studeny vzduch.
Ja davam samca a samicu spolu len ked ich chcem triet, ale mozu byt spolu aj non stop ale je tam riziko strati samicky! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2008 15:01 Muž XMartin [20] Re: Joecz
Ne nečekal , ale taky jsem nečekal že bude okousávat samičkyy.. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2008 14:59 Joecz Re: XMartin
A co jsi čekal, že je pozve na kafe? Proč se ty ryby asi jmenujou bojovnice?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2008 14:51 Muž XMartin [20] – Betak utočíí na samičky
Zdar, koupil jsem včera mojemu beťákovi 2 samičky. Dneska odpoledne na ně koukám a jsou úplně orvaný. Postavily hnízdo a on je prohání jako blázen OMG... hmm Úplně po nich jde. Oddělovat se mi je nechce akva je hustě porostlé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 06:42 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Imii
Rájovce určitě ne no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2008 21:16 Muž iblik [4] - LabyrintkyRe: Misha
Molitanovej + vzduchovací motorek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2008 20:42 Misha Re: Imii
Moc dekuju! love A neporadili by jste mi ješte jaky by tam mel byt filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2008 19:42 Žena Imii [45] Re: Misha
Můžou se snést, ale ne v tom malém akva!
K bettákovi můžeš dát čichavce, rájovce ... sou to labyrintky a ty nepotřebují vzduchování jelikož dýchají atmosférický kyslík z hladiny.

Do toho 12l dej jenom bettaka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2008 19:41 Muž iblik [4] - LabyrintkyRe: Misha
Nechci radit ale já bych tam nechal jen tu jednu bojovnici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2008 19:38 Misha – pomoc!
Ahojky,nasla jsem tyhle uzasny stranky...a chtela jsem se zepatat,mam 12ti litovy akvárko...vim ze je to malo,ale ja na vetsi nemam misto,chtela bych tam beťáka a jak známo Bojovnice nemusi mit vzduchování...takze...se chci zeptat jaky ryby este to vzduchování nepotrebujou?mela jsem neonky a ty mi bez vzduchování taky prezili...a snesou se neonky s be%tákem?diky za odpoved budu cekat...diky Misha ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2008 15:33 Britunka – bojovnice pestrá
Fotka k příspěvku Beta musí být sama bes společníka protože má dlouhé ploutve a ostatní ryby jí je okousávají.Ale pozor nesnažte se dát 2 samce bety do stejného akvárka protože by jeden z nich mohl zahynout.Je ze všeho nejlepší když máte samotnou betu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2008 09:54 Joecz Re: Houmr94
Rybě je to jedno. Co se týká rostlin - to nevím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2008 09:26 Houmr94
Nevadi ze sem si objednal jako podklad na zem akvari jemny kremicity pisek?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2008 15:59 Joecz Re: datura
Po přidání samic do akvárka se zakousli do čumáku. Jedna se snažila druhou utopit . Tak jsem je roztrhl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2008 13:08 Žena datura [104]
Jak napsal Jurasek, u bett je to individuální. Každopádně, pokud koupíš na samce dvě samičky, nemusíš se ničeho bát. Bude mít plný ruce práce a časem se unaví. A samičky si mezi sebou brzy vytvoří hierarchii a slabší jedinci se podřídí těm silnějším. Málokdy to vyústí v krvák, musel bys mít smůlu a natrefit na extrémně agresivního jedince, což se nestává tak často, jak se může zdát. Pokud jsi schopný jim nabídnout dobře členitou a zarostlou nádrž, kup si samce s dvěma samicemi. Koneckonců betty nejsou žádná ořezávátka a i když si dají občas do těla, rozhodně se z toho nesloží jako jiné, citlivější ryby.

PS. Mě se osvědčilo dát do nádrže nejdřív samičky. Ty si to tam okouknou a vyřeší situaci mezi sebou a když přidáš samce, bude tam "cizí" a nebude si tolik vyskakovat.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2008 13:00 kukulin Re: Joecz
Já mám taky spolu betty a molly a některé malé rybky to přežijou potlesk . Jinak ty molly se ti budou mezi sebou křížit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2008 18:17 Joecz Re: Lupitera
do tohodle akva bych dal pro bojovnice víc rostlinek, a pokud chceš můžeš tam dát i víc než 2 samičky, pancéřníčci by měli být v hejně (alespoň 6 kusů)
pokud tam budou bojovnice, tak ale moc nepočítej s odchovem mladých od těch živorodek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2008 17:53 Žena Lupitera [0] – 112l + bojovnice + ???
Fotka k příspěvku Ahoj. Zrovna jsem si pořídila nové akvárko 112l. Chtěli bysme Bojovnice. Podle všeho, co se kolem píše, jednoho smečka a dvě samičky. K tomu cca 5-6 molly (black, gold, silver), možná i trošku víc pokud se tam vlezou. Ty by prý měly mít hejno. Mohou být takto namíchané nebo udělat každému druhu malé hejnečko? A pak 2-3 pancéřníčky a jednoho krunýřovce. Mohou tito všichni žít v jednom 112 litrovém akvárku? (sameček krunýřovce je prý také teritoriální) A jak je tam mám dát? Nejdřív molly, ostatní a nakonec bojovnice, nebo je jedno v jakém pořadí je tam dopravím, nebo všechny najednou? Taky se tu hodně píše o úkrytech pro samičky bojvnic. Nějak jsem nepochopila, jak se může schovat nahoře u hladiny v těch plovoucích kytkách (myslím, že se tomu říká mor vody nebo tak nějak) Ale asi to bude fungovat jako "maskování" než aby se tam schovávala jako za nějakou skalku. Měla bych jim to tam tedy také dokoupit? Nebo stačí třeba taková ta kytka co vypadá jako tráva a pár plochých kamenů opřených o stěny. Vím že to je moc otázek a některé možná zní i trochu hloupě (kytka co vypadá jako tráva), ale chtěla bych, aby se tam cítily dobře, než abych je nakoupila, hodila to tam vše najednou a pak se mi to všechno pokousalo a požralo a zůstala mi jedna rybička. Moc děkuju za odpověď.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2008 14:13 Muž iblik [4] - LabyrintkyRe: juro127
A kam bysme ho měli dávat? Zeptej se někoho kdo se zabývá chovem bett. A ten ti potvrdí, že by musel mít místo 400l by musel mít 900l a možna 1000l. Tohle chceš řict? A ješte když se jim poter vykuli tak, až se mlady začnou prát tak je nedaj do 2l ale do 20l? Tomu se říka demence.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2008 14:12 Joecz Re: juro127
Proč demence? 12l je pro samce luxus, a nechápu proč by mu mělo vadit, že je sám? Asi by sis měl něco o bettách přečíst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2008 13:43 Muž juro127 [6]
Ja viem tak ze samice sa maju chovat v hufe okolo 3 4 5 kusov a jeden samec. A poriadne vela rastlin aby sa mali kam schovat. A ked ste lenivy a nieco si precitat, tak si kupte samca a basta. Bude chudak sam v 12 L nadrzke. Ste NORMALNY? Ja mam porodnicku ktora ma 12 L a nie akva pre betu! :oze: :-| Nechapem vase myslienkove pochoody. Demence.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2008 01:41 Luca Re: Sid
Asi od března, ale težko říct, jak byl starý, když jsme ho kupovali... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 21:13 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Luca
Jak ho máte dlouho?
Bety jsou poměrně krátkověké a takto to vypadá, když "pomalu končí"... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 20:12 Luca – prosím o radu!!! Divnej Beťák
Prosím o radu, máme ve společenském akva Beťáka. Až do teď vše v pořádku. Poslední dobou je ale nějakej divnej...takovej netečnej, pořád se schovává a proplejtá v (extra rozrostlé) Gigantele. Zdá se mi na těle vybledlej a během posledních pár dní má zničehonic menší ploutve...(ale není vidět že by je měl okousané, nebo nějak poškozené...)Co s ním může být? Díky!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2008 15:14 Muž ROSAN [2] Re: bucliik
Ja mám samca a rád sa lúbi povalovať len tak v spleti rastlín. Vo svojej domovine žije medzi inými aj na ryžovích poliach. Mal by si si zohnať také rastlinky, ktoré mu budú pripomínať jeho domov napríklad aj tie, čo ti poradil buclík. držím ti palce. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 21:25 Žena bucliik [99] Re: Houmr94
Ahoj, já bych asi udělala akvárko takový, jakou chci rybku. Pokud tmavě modrou tak asi akvárko světlejší. Rybky se cítí všeobecně líp spíš ve tmavějších líp.
Podle mě tyhle dvě rostlinky jsou na nic. Cladophora je spíš řasa než rostlina, moc neroste a podle mě ani moc bordelu neodbourává, navíc se pod ní ani okolo betky nemůžou schovat. Ta druhá rostlinka mi není známá, ale podle atlasu se jedná zase o pomalurostoucí rostlinku s vysokými nároky na osvětlení.

rybicky.net/atlasrostlin/egeria_densa
rybicky.net/atlasrostlin/pistia_stratiotes
rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_pontederiifolia
rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_beckettii
rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_wendtii
Tohle jsou podle mě rostlinky kterých by sis měl všímat, u cryptocoryn si stačí vybrat, v atlase je hromada druhů.

30l je pro 3 betty MÁLO!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 15:24 Žena datura [104] Re: Sandpiper
Je to chlapík. ;-) Ale to nic nemění na faktu že tamto je samička.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 15:05 Houmr94 – Tmave ci svetle akva
Zakladam bettarko (2xsamice 1xsamec)(50x22x25(27,5L)), ale tet uvazuju o tom jestli to bude vic tmavy nebo svetly tak se chci zeptat co se pro betty hodi nejvic a jaky rostlinky ja sem uvazoval o tehlech dvouch -http://rybicky.net/atlasrostlin/cladophora_aegagropila - rybicky.net/atlasrostlin/lobelia_cardinalis - tak se chci zeptat jaky byste doporucovali vy a jak se o rostlinky starat jestli jim davat neco do vody nebo staci rybi vytrusy a jestli pro betty jako dekoraci neci kde se mohou schovat jako hodne skrysi nebo naopak mene prosim o radu...
Predem diky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 14:22 Joecz Re: Sandpiper
Tenhle sameček je pěknej. palec Jen škoda červené barvy v kaudální ploutvi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 13:38 Sandpiper Re: datura
Fotka k příspěvku No tak ten muj ma presne tyhle barvy. A uz se kolikrat s mou samickou vytrel, tak to prece asi bude chlapik... hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 13:21 Žena datura [104] Re: Ládíček
to na tý fotce vypadá jako obyč kambodža samice. dle poměru délek ploutví k tělu to krátkoploutvý samec nebude. navíc v téhle barevné variaci se krátkoploutví samci v drtivé většině nevyskytují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 13:18 Joecz Re: Ládíček
Jsou i agresivní samice. Tohle by klidně mohla udělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 12:45 Ládíček Re: sandpiper
Náštěstí se vzpamatoval. Asi byl v škoku. No zatím jsem je dal do 100vky protože potřebuju s tím akvem něco udělat...zálohuju si vodu a pak je možná vrátím na jejich místečko...teď bych potřeboval dát závojnatky do tohohle...staví si ve 100vce hnízdo asi chcou mít prcky :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [67] ...... 79

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67765x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221?od=3301