Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 65 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 19:53 Žena pavliina [50] Re: Argo
Mě teda taky beťák najde spadlé patentky na dně. Ale patentky chvilku plavou na hladině, když je šikovně a opatrně necháš vyplavat ze sítka. ano
Patentky bych nedávala. Je to v mražené formě kaše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 18:51 Joecz Re: Argo
Jak který, mě je berou i ze dna. Nebo krm pomalu, aby to posbírali, než to spadne na dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 16:39 Muž Argo [6] - Rostliny
Můžu se zeptat, jak mám podávat mražené červy (nitěnky), tak aby nespadly ke dnu? Páč ty betty to potom už nežerou. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 12:33 Žena pavliina [50] Re: Alena.sv
Mě si nezvykla na vločky :-| , takže krmím jen těmi sušenými červy, mraženýma patentkama a když jí dlouho trápím hladem, tak se nechá přemluvit i na sušené dafnie :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 11:50 Žena Alena.sv [89] Re: bojovnica
Vydrž, a krmivo střídej. Časem si zvykne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 11:28 bojovnice – bojovnice
Co mám dělat s bojovnicí, která nechce žrát vločkové krmivo a žere jenom sušené červy? PS: Mám ji teprve dva dny. Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2008 20:37 Joecz Re: mch.sokolov
To určitě. Jen jsem chtěl říct, že na prostoru až tak moc nezáleží jako na kvalitní péči. A čím menší prostor, tím větší a častější péče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2008 18:31 Žena lulk [5] - CichlidyRe: Danila
Ludia, klud. ;-) To nieje moje "akvárko", naštastie. Našla som túto fotku tu na rybicky.net ako fotky k rybe bojovnica pestrá. Ja mám gulu, 8-10 litrovú. Tak ked som videla toto, chcela som sa spýtať,či betta môže žiť v takomto type akvárka. V akvárku by bola IBA betta, normálny jemný piesok, okolo 10 rastlín, topenie už mám (aquael 50W - menšiu watáž nemám a s tým filtrom uvidím. Ked hovoríte že by mal veľký prietok. Asi sa inšpirujem a spravím "pidifuk". Pre informáciu, tento des čo je na fotke patrí užívatelovy/užívatelke anulais.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2008 15:37 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: Joecz
Ale profesionální chovatelé a chovatelé bez zkušeností, tady je trochu rozdíl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2008 14:57 Joecz Re: Danila
Profesionální chovatelé z thajska chovají ryby v lahvích od whisky (3 dcl) a jsou to ryby o kterých se Vám, běžným smrtelníkům, ani nezdálo.
Tím jsem nechtěl říct, že chov v pidinádržích doporučuju.

A ten aquael mini je pěkná blbost. Co udělá filtr s průokem 200 l/hod v 8 litrech? (to na fotce 8l ale ani náhodou nemá) Vodní vír...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2008 14:03 Žena Danila [4489] - SumciRe: lulk
Ježiš, to je děsný. Co je to tam pod tím beťákem za rybu? anciček? hmm
V tomhle žít nemůžou. Ta sklenka má tak max. 0,5 litru. To není ani na pivko dost velký, bože. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2008 10:56 Žena lulk [5] - CichlidyRe: Jurasek
Svetlo je stolová lampa 36 W. Filtrácia by možno bola aquael mini.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2008 22:26 Muž Jurasek [137] Re: lulk
Nedával bych ho tam. Jednak je to dost nízká teplota, měl by se chovat přibližně na 25°C. Bez filtru se bude hůř udržovat kvalita vody. Aby ty rostlinky byly něco platné, muselo by se jim svítit a osvětlení to asi taky nemá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2008 19:59 Žena lulk [5] - Cichlidy
Môže samec betty žiť v tomto (trvalo): rybicky.net/fotogalerie.php… . Našla som doma gulaté akvárko, cirka 6-8 litrov. Bola by výbava: topenie-nie, filtrácia-nie, krmenie-od vipan, cca 10-15 rastlín + koberček hemianthus callitrichoides. Mohol by samček takto žiť? Teplota vody bez topenia by bola cca 20-23°C. Vopred Ď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2008 11:28 Muž filipsi [1295] Re: TomášB
Asi casem zacnou, az prijde chut na treni a pohlavni dospelost. Take to je hodne o novaccich a teritoriu, takhle spolu vyrustaji, znaji se a zatim se v malem prostoru respektuji.
Ja nedavno pridal do 300l druheho betaka. Do rana byli oba potrhani az hruza. Ted, po dvou tydnech, si sebe uz moc nevsimaji, pokud se dostanou k sobe, jen "zahrozi", a ploutve dorustaji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2008 10:03 Joecz Re: TomášB
O tomhle jsem už někde četl, někdy to funguje. Když jsou spolu od narození a není jich tam moc, tak se spolu celkem snesou. Jak jsou staré?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2008 22:17 Žena Imii [45] Re: TomášB
Jak píšeš. Jsou to sourozenci a nemusí se prát.. Časem ale třeba začnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2008 21:21 Muž TomášB [12] Re: zdenall
Mám v 50litrovém akvárku asi 10 bojovnic (sourozence), z toho sou tři samci, už jsou velcí ale samci se neperou, jak je to možné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2008 20:33 zdenall Re: mirielll
Tyhle krásné ryby jsem si také pořídil.Tady na webu jsem se dočetl,že je ideální chovat jednoho semce a dvě samice,aby je prý "neuhonil".Samec byl nádhernej,ale do týdne ho samice ůplně oškubali.Skončil ůplně bez ploutví a do rána nepřežil.Odlovil jsem nejagresivnější samici,koupil nového samce,no a teď nestíhá samice.Nedá jí na chvílku pokoj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2008 06:54 Žena Imii [45] Re: mirielll
Uživatelka si totiž naivně myslela, že se ani samičky neperou a tak jich měla plno pohromadě ... to se nevyplácí, že jo?
Ono neznanemá, že když všude píšou, že spolu nesmí být 2 samci, že totéž neplatí i o samicích.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2008 23:47 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: mirielll
Přečtěte si mé komentáře stran chovu bet na kterémkoli webu - můj názor je setrvalý, konzistentní, neměnný...
Pokud jste svůj příspěvek myslela jako odstrašující příklad, pak snad...
Jen byste mohla pro své bety něco udělat. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2008 21:57 mirielll – mrchy bojovný
Fotka k příspěvku Mazu to... Nebavi me tyhle potycky o nicem.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2008 19:36 Piky Re: míša
Míšo
nic si z toho nedělej,ale pouč se z toho,je pravda, že i když v akvaristikách vidíš betty v maličkých nádobách tak je to pro tu rybu hrozné, ani ty úžasný betta kit akvárka nejsou na nic, jen to tu rybu stresuje. Taky jsem je měla v malém akvárku, a nechtěj slyšet jak se do mě tady pustili,byla jsem na tom, že jak ti to prodají v obchodě je to pro ně O.K. a pak jsem si něco přečetla a už vím, že obvykle se počítá 1l vody na 1cm dospělé ryby, to znamená že by měl mít alespoň 7 litrovku(POZOR tohle je podle nepsaného pravidla ale neznamená to že se bude mít fajn), ale kdybys chtěla aby si aspoň trošku zaplaval a měl se dobře tak 20 litrů pro jednoho, 30 litrů, kdybys k němu chtěla holky.
Zkus kdyžtak tenhle odkaz: rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra
a pak jsou výborné stránky: www.splendespower.cz a www.betta.wz.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2008 19:16 míša – kolik l????
Ahoj. Poradí mi někdo? Mám bettu, samečka a mám ho ve 3 litrech. A Jeden ****** na mě řval, že je to málo. Tak kolik litrů? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2008 18:34 Danuška Re: Rampepurda
Já jsem měla samce bojovnice s mollama, jedné vykousl oko a druhou kousla na těle, ted je na samotce ve 25 l akvarku, má tam rostlinky, filtr a topítko, v akvarku je klid a mu tam občas dám pro společnost zrcátko :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 22:24 Muž vena [52] Re: Rampepurda
Souhlasím s Joem. Příčinu hledej tady. Vono to neni vzdycky lehky určit samici, vid joe. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 21:06 Joecz Re: Rampepurda
Paví očko otrhat bettu? Spíš bych to viděl na ty samice betty případně nerozpoznaného PK samce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 19:39 Rampepurda Re: prisavnik
No to ti pěkně děkuju. To je mám jako dát na samotku za trest?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 19:35 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: Rampepurda
To by malo byt prave ze opacne :-D Betak utoci na samcov pavich ok, lebo vnich vidi konkurenciu. ale toto pocujem po prvykrat, asi vzbura. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 19:32 Rampepurda
Ahoj,
já jsem sám začátečník v létě jsem si na internetu přečetl,že bojovnice se s pavíma očkama snese,takže jsem si pořídil nejdřív kluka a po dlouhém shánění přidal 2 holky.Dlouho se nic nedělo sem tam nějaká ta ploutvička byla natržená,ale všechny rybičky vypadaly v pohodě tak já taky až do tohohle týdne coze !V pondělí jsem našel beťáka(chudáka)celého okousaného ty bestie na něm nenechaly kus jeho nádherný chlouby i šupinka byla sem tam pryč.Nevím jestli je to jejich pářící taktika,protože si postavil pěnové hnízdo,ale na každej pád vypadá dost zuboženě a i bych řekl,že se od té i dost bojí.Úkrytů mají hodně,akva je krásně zarostlé(80l)tak nevím kde se stala chyba,ale jestli to někdo víte tak mi poraďte-prosím.Matěj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 19:28 Muž vena [52] Re: Stana
Nedávat tam bettu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 18:37 Stana Re: vena
Diky a dá se tomu nějak předejít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 18:29 Muž vena [52] Re: Stana
Ano je to možný a skoro jistý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 18:25 Stana
Pred pár dny jsem si koupil bojovnici a zjistil jsem že 2 gupky ( samec, samice ) maji natrhlé ocasky.Dělá to bojovnice?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.11.2008 09:50 Žena ustavprochore [567] Re: Agis
I labyrintky potřebují dýchat kyslík, V uzavřeném kelímku ho ale po nějakém čase moc nebude. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2008 09:32 Agis Re: TomášB
To je v pořádku. Ikdyž me to taky rve srdce při pohledu na tak malé místo pro bettky. Ale ve zverimexu to je běžné. A navíc kyslík ani pořádně nepotřebují. Vzdyt to jsou labiryntky. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2008 18:24 Muž PentueR [256] Re: TomášB
To betáruim je vynález. Bohužel to neznalí asi klidně koupí a šoupnou do toho rybu. Přítelkyně mi takhle chtěla udělat radost a dostal jsem k narozkám betárium a beťáka v pytlíku. Beťák putoval do akva, betárium do komory. Ale dovedu si představit, jak to nějaká ratolest dostane jako dárek a ryba tam bude chudák přežívat. Blah.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2008 18:15 Muž TomášB [12] Re: Joecz
Ta výstava byla asi 3dni. Takže tam tu dobu museli být.
Edit: Máš pravdu, to betárium má 2 litry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2008 18:13 Joecz Re: TomášB
Na přenos ten kelímek stačí (taky používám podobné, ale pouze na přenos na burzu, tam je vypustím do akvárka. A ty, co zbydou v nich odnesu domů a opět vypustím). Ale déle jak 48 hodin by tam určitě být neměli. Ke kouli se radši vyjadřovat nebudu. A ty bettárka ze mi zdají větší než 2l, to víš jistě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2008 18:05 Muž TomášB [12] Re: Yirka
Ještě ale není ten kelímek celý, tak 100ml no. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2008 17:53 Muž Yirka [9118] Re: TomášB
Určitě nevhodné, nicméně se, prosím tě, podívej co je to 50ml, aby sis to ujasnil.
My dospělí víme že to je velký frťan a v tom kelímku je tak jeden a půl deci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2008 17:27 Biky Re: TomášB
Jo, taky jsem tam dnes byla.
Můžu jen podotknout, že prodavač o ničem z toho neměl ani páru, když jsem se ptala, jestli jsou všichni praporcoví /myšleni samci, o které jsem projevovala zájem/, řekl, že to jsou všichni samci. Uhm.
Každopádně mohu jen potvrdit všechno, co zde bylo řečeno a jen dodat, že tohle se fakt nedělá rozzureny tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2008 17:16 Žena Imii [45] Re: TomášB
Betty se takhle normálně prodávají (v těch mininádobkách jak píšeš).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2008 17:13 Muž TomášB [12] – Betta v kapce vody a závojnatka v kouly
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dnes jsem navštívil Exotika 2008 v Lysé nad Labem, ale mezi obchody sem našel i obchudek s krmením, ale měl také betty na prodej, nejdřív bylo v 2litrovém ´´bettárii´´ nabo jak tomu říkají vyrobci jeden samec a dvě samice a ještě k tomu modrý písek a kámen, potom asi 4bettaria s jedním samcem, a potom to nejhorší, asi v 9ks plastových mininádobkách o objemu tak okolo 50ml vody byli samci bett který se tam ani nevešli a byli skoro na boku a ještě měli víčko, takže nemohli ani dýchat, podom byla koule s bettou a potom koule s dvěma závojnatkama a ještě na skle bublinky od čerstvé vody ale to bylo skoro všude, ani se mi na to nechtělo koukat, a jestli to prodejci čtou, trochu se zamyslete hlavně na ty betty v 50mililitrrách, FOTO: SAMEC S DVĚMA SAMICEMI
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 20:15 Žena Imii [45] Re: martineu
Já myslím, že on není tak blbý ... dyžtak dej před topítko nějakou rostlinu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 20:07 martineu
Cau, ja mam tiez problem s bojovnicou, ale ineho charakteru: Samcek sa naparuje pred zrkladlom, vzdy ked mu ho tam dam, ale natrvalo by sa tam dat nemalo, pretoze by sa potom vysilil. No, a ten moj bettak sa vidi v ohrievaci ako v zrkadle a naparuje sa pred nim, no a kedze ohrievac je v akvariu stale. Bojim sa aby mi sa mi nevysilil. ano ano Poradi mi niekto ci sa casom na to vykasle, alebo ci to bude v poriadku?? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 18:46 Muž Yirka [9118] Re: dangerblonde
Předpokládal jsem, že slovensky rozumíš.. ;-) Česky zakrni je slovensky zakrpatí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 18:40 dangerblonde Re: Yirka
Takze mu bude zle, smutno alebo je to v poho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 18:38 Muž Yirka [9118] Re: dangerblonde
Zakrpatí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 18:34 dangerblonde Re: Imii
To co je zakrni? Nepoznam, bude mu zle alebo bude smutný?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [65] ...... 79

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67619x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221?od=3201