Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 61 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2009 15:10 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetkyRe: Britunka10
Je to fešák ;-) Ale jak se koukám, není to betárko nějak malé? Kolik to má litrů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2009 15:04 Žena Imii [45] Re: Britunka10
Proč ho máš jen ve 2litrech? To neměli aspoň skleněné 5l akvárko? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2009 15:02 Britunka10 Re: kikuška
Fotka k příspěvku No,když jsem šla koupit movou samici betty rak jsem to tý pani ve zverimexu vyprávěla.Jak mi samice pěkně šli po betákovi.Ono se člověk bojí že e´ták uhoní samici a ono je to i někdy naopak.Vlastně ta paní ve zverimexu řikala že se může stát že samice honěj samce.Přeba si nesedli do oka. ;-) .Tohle je ten můj beťák. ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2009 12:22 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetkyRe: Britunka10
Já jsem se na burze bavila s pánem, který betty chová. A někdy se prý k sobě nehodí a pak se různě honí a koušou a prý to může končit i špatně. A taky jsem na netu četla a taky mne tu varovali, že dokáží útočit na paví oka a mohou je usmrtit. Takže proč by nemohl okousat i mečovku? My to měli spíš naopak - nám beťáčka tahali za ploutve i malá paví očka. Asi se jejich chování nedá úplně předvídat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2009 11:53 Britunka10 Re: Snowy
Jedna je úplně v poho a ta druhá byla pořád u země potom vyskočila z bettárka tak jsem jí našla včas a daa jsem jí zpátky do bettárka.Hned ten den jsem samice přednala do akvárka k ostatním rybičkám.Ta samice která byla u země umřela a mám teď novou.Ale je možné aby mi betty okousali ploutve u mečovek??Ale asi ty samice mého beťáka pěkně honili protože když jsem se probudila beťák se přetáček na břicho.Dala jsem ho do jeho bettárka a samice byli sami v jednom bettárku.Se samcem to vypadalo bledě protože nechtěl žrát a měl trošku pokousané od těch samic ploutve.Ale naštěstí se vzpamatoval a už se na břicho nepřetáčí a už i žere.A je zase v poho.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2009 19:07 Žena Snowy [24] Re: Britunka10
A jak samice, vypadají OK?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2009 19:05 Muž Killer88 [39] - CichlidyRe: Britunka10
Promiň, ale to vyšisování, to je kouzelná věta. Jako že na něj moc praží světlo? :-D Nene, teď vážně, může to být nějaká ranka po boji. A plíseň, že by musela být vždy na ploutvích, nene, to je nesmysl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2009 17:06 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: Britunka10
Klidne to muze byt krupice, jestli si samicky nemela v karantene po zakoupeni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2009 15:42 Joecz Re: Britunka10
Plíseň musí být na ploutvích? Co je to za blbost?
Ta je snad vždy v místě nějakého poranění. Je možné, že se samicemi trochu poprali a pokusaly ho na hlavě a v ranách mu roste plíseň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2009 15:39 Britunka10 – betta-co to může být??
Před pár dny jsem koupila k mému beťákovi dvě samice.Samec má fialovou barvu,staví hnízdo.Ale dneska jsem si všimla dvou bílích skvrn na jeho hlavě.Co to může být.Plíseň jsem vyloučila toy muselo být na ploutvích.Není možné,jak staví hnízdo a je spíše nahoře než dole že to můžou být nějaké fleky od vyšisování? sad Mám toho svího betáka moc ráda sad
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2009 15:17 wobbler Re: Carla
Teplota vody? Pri mencich teplotach napr. 22°C je mam taky line. Zkus zvýšit teplotu na 25-27°C oni se rozhejbou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2009 13:31 Carla – chování ryb
Minulý týden jsem si koupila 3 Betty, a byly takové živé, pořad se honily nebo plavaly, ale teď tak 3 dny se skoro nehýbou, každá Betta je v jednom rohu akvária a skoro vůbec se nehýbou, nehoní se atd. Čím to může být?? Chybí jím něco??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 14:42 Muž filipsi [1295] Re: Imii
Imii napsala:Všechny ryby potřebují filtraci
Ja bych to pozmenil na zadne ryby nepotrebuji filtraci. Za predpokladu, ze jim zajistime dostatecne kvalitni vodu, s dostatecnym obsahem kysliku pro dany druh (a ten pro tyhle rybky staci mensi, to bude ten duvod, proc lide rikaji, ze neco nepotrebuji ). ;-)
Nicmene pouziti filtru ve vetsine pripadu je ne-li nutne, pak alespon vhodne. Prave k zajisteni vhodnych podminek, ktere by se nam jinak zajistovalo tezko (prutocne akva, hodne caste vymeny vody ...)
Filtr muze vyresit dost problemu, stejne tak jako nevhodne zvoleny a nastaveny jich dokaze dost zpusobit.
Proto ve finale hlasuji filtr ano, jaky - projit dukladne diskuzi, a clanky a rozumny jiste tazatelka vybere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 13:36 Muž Landvir [57] Re: Silent
Ja bych dal filtr kazdopadne a to uz jen kvuli te filtraci vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 07:58 R Muž Silent [5949] Re: NaTTýseKk
Za jistých okolností se dá bez filtru obejít v případě, že je v těch 15ti litrech jen ta jedna nepřekrmovaná Betta a spousta rostlin. Přesto bych doporučil alespoň malý bublifuk. Svou práci udělá a nemusí se tak hlídat údržba a hodnoty vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2009 22:36 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: NaTTýseKk
Filtr, jiste, ne jen ze filtruje vodu, ale ty moje potvory Betty si v jeho proudu hraji. Vpluji do nej tesne u usti filtru a nechaji se tim proudem unaset smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2009 22:00 Muž Jrk [143] Re: NaTTýseKk
Filtr ano! Můj názor...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2009 21:29 marsz Re: Imii
Bez filtrace se dá obejít. ;-) Ale je to těžší a začátečníkovi bych to nedovolil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2009 21:27 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: NaTTýseKk
Aj aj som toho nazoru, ze filtracia je potrebna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2009 21:21 Žena Imii [45] Re: NaTTýseKk
Všechny ryby potřebují filtraci. Nevím proč všichni dělají z bojovnic ty ryby, co něco nepotřebují. Asi nejsou ani schopni rozlišit vzduchování a filtraci. hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2009 20:59 NaTTýseKk – Betta x Filtr
Ahoj. Prosím poraďte mi. Před rokem sem měla bojovnici pestrou byla sama v 15l nádržce. Měla tam filtr se vzduchováním. Po půli roce se mi zasekla u filtru a já sem ji osvobodila. Byla stále u dně nebo v koutě! Ale u filtr sem obrousila aby byl menší proud vše fungovala parádně! A chci se zeptat jestli náhodou nevadí bettkám filtr? Když sou labirintky. Má kamarádka má také bettku a nemá filtr a je šťastná tak nevím. :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2009 22:13 marsz Re: Carla
Ten špenát jim nedávej. Dělal jsem si srandu. Promiň. X-) Ale máš to napsaný v atlase. Nebo kdekoliv jinde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2009 18:23 callito Re: Carla
Ryby celkově se maj krmit co možná nejpestřejší stravou a nemyslim si že by bojovnice byla vyjímkou.

Bojovnice jsou ryby všežravé. V přírodě se živí převážně živou potravou - larvami hmyzu i dospělými jedinci, které sbírá z hladiny. V zajetí snadno přijímá běžně dostupné živé krmení - koretru, patentky, nitěnky, banánové mušky, ... S živým krmením volně sbíraným v přírodě, zvláště pak v zarybněných vodách, hrozí zavlečení chorob a parazitů. Nitěnkami nekrmit často, spíše jen pro zpestření nebo v době přípravy ke tření (jednostranné krmení nitěnkami vede k poruchám trávení, ztučnění jater a vzhledem k tomu, že nitěnky obývají zpravidla odpadní vody často i k zavlečení infekce). Za velmi vhodné živé krmení považujeme koretru. Zpravidla z krmné dávky nic nezbude, protože larvy se volně vznášejí ve vodním sloupci a ryby je s ohromným zaujetím loví.

Náhrada za živou potravu je celkem snadná. Nejdůležitější je, aby potrava byla pestrá. I v případě, že se zkrmuje výhradně sušená nebo umělá potrava je vhodné střídat několik různých značek. Krmivo se tak rybám nepřejí a každý výrobce používá poněkud jiné složení vitamínů či minerálů, takže výsledkem je jejich vyrovnaný přísun. Existují speciální krmiva pro bojovnici, která podporují vybarvení a rychlý růst ploutví.

Vhodné jsou také lyofilizované patentky, nitěnky nebo dafnie (lyofilizace neboli mrazová sublimace je proces, kdy ve vakuu při teplotách kolem -50 °C dochází k vysušení krmiva). Takto zpracované krmivo je sice dražší, ale nekalí vodu, nehrozí riziko zavlečení chorob a hlavně si zachová stejnou nutriční hodnotu jako krmivo živé.

Troufáme si tvrdit, že není v lidských silách nalovit rybám takové složení živé potravy, aby se vyrovnalo moderním sušeným a umělým krmivům. Na druhou stranu není pochyb, že zpestření jídelníčku živou potravou je přínosem jak pro ryby tak pro pozorovatele.

Krmte nejlépe třikrát denně v malých dávkách. Večer mírně, ráno může být dávka o něco větší. Krmení by měly ryby do pěti minut pozřít. Nezkrmené zbytky je vhodné odsát.
ČLÁNEK O POTRAVĚ ZKOPÍROVÁN Z: www.betta.wz.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2009 18:20 Joecz Re: Carla
Mě SAK žraly v pohodě. Ale zeleninu by asi hodily zpět z akva ven. smich
Dobré je živé nebo mražené krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2009 16:10 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Carla
Nééé, to je blbost, vživotě sem neslyšel že by to bojovnice jedli. Koukni co jedí v přírodě. Hmyz a jeho larvy, co spadne na hladinu. Případně drobné korýše ve vodním sloupci. Zeleninu určitě ne. Přísavky jo, ale určitě né Betty...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2009 16:04 Carla Re: Nigerin
A co se týče té zeleniny - okurka, špenát, cuketa - to to mám nakrájet a hodit do akvárka? Fakt to sní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2009 10:14 Žena Nigerin [19] Re: Semtex
Mě betta žere všechno. Dávám jim vločky, sušené daphnie a moskyty, nitěnky, občas okurku nebo cuketu a 2 druhy tablet. Po všem je jako divej. Vždycky když krmim tak je u žrádla skoro první a odhání ostatní rybičky. Je to hold bašťoun nenažranej. :-D Asi ho dřív krmily málo a nějakým nekvalitním krmivem. Tak si to teď snaží vykompenzovat. A chutná mu kulichovi jednomu. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2009 09:43 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: k8d
Tak me zrovna tyhle SAK ne-e. Koupil jsem to, protože to tu každý vychvaluje, ale není nad domáci pestrou stravu. Jo sem tam si zobnou, ale některý vůbec. Mají raději mraženou, nebo nejraději živou. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2009 08:28 k8d Re: marsz
Ja svoje bojovnice krmím krmivem SAK a absolutní spokojenost , žerou jak kdybych je krmil naposled ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2009 08:11 wobbler Re: marsz
Krmim Sera Betta. Jsou to mensi lupinky a bojovnice i bojovnik to sezerou uplne vpohode. ;) Co popada na dno bojovnik vysbira. Je lepsi si pockat kdyz plavou k hladine. Lip si toho vsimnou. Jsou totiz slepi jak patrony, hlavne samecek. :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2009 06:43 R Muž Mrakoplash [1776] Re: marsz
Bojovnice jsou spíš na živou, případně mraženou, i když žerou i vločky (některé).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2009 22:47 marsz Re: Carla
Krmil bych je špenátem. Ne dvakrát denně, ale dvakrát týdně. Ty rezavé plovoucí drobečky jsou asi piliny, a to je tak dobré jako podestýlka pro králíka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2009 21:25 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: iblik
Bojovnice, jak která, se nemusí nažrat dostatečně. Některý na to krmení zírají, převalují v papuli, vyplivnou a pak zas žmoulají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2009 21:16 Muž iblik [4] - LabyrintkyRe: Semtex
Tak to nevim nevim. Spíš bych jim dal tolik kolik zežerou do 2 minut.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2009 20:55 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Carla
Krm je tak, aby neměli moc nafouklí bříška. Pak jsou překrmeny. Ale hlavně jim davej pestřejší stravu. Kup jim mraženou patentku, artemku, cyclops.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2009 20:29 Carla
Mám v akvárku 3 bojovnice (2 samičky a samečka), krmím je dvakrát denně, vždycky tam trošku nasypu a oni se na to tak vrhnou a okamžitě to slupnou, že si říkám jestli to není málo. Tady ale zase čtu, že by se neměli překrmovat. Kolik by jim tak mělo stačit? Krmím je jakýmsima rezavýma plovoučíma drobečkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 12:46 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: hf
Ve společenském AQ se často netřou, ale stavá se to. Lepší je mít pro ně samostatné akvárko o velikosti 10-30 litrů.

Ostatní odpovědi na vaše otázky najdete buď přímo tu v tom vláknu, nebo na www.splendespower.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 12:32 Muž hf [54]
Nevíte jak často se bojovnice vytírají? Jak se pozná dospělý sameček/samička?

Ti naši akorát žerou na co přijdou a k ničemu se nemají. Dokonce si na sebe už asi zvykli protože se už ani nestraší. Ze začátku to bylo samé bububu (víc jedna ze samiček na samečka, ale i on občas strašil) a teď nic. Občas samička chvilku plave za samečkem a lehce do něj šťouchá a on ji ostentativně ignoruje a snaží se zmizet v kytkách a to je celý...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2009 19:32 callito Re: iblik
To je takové, jedna paní povídala... Na to bych nedala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2009 19:07 Muž iblik [4] - LabyrintkyRe: Joecz
Nazdar všem chovatelům bojovnic. V Japonsku dělali zajímavý pokus.Do rybníka vypustily 2 samce bojovníků každého na opačném břehu(předem jim byl aplikován miničip polohy)Do dvou dnů se prý zabili a tak nezáleží na velikosti oni se prostě rádi nemaj Zatím sem našel tohle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2009 18:58 Joecz Re: iblik
Pokud můžeš, tak to prosím najdi. Protože není možné, aby 5 cm velká ryba hájila teritorium velikost rybníka. Navíc se mi nezdá, že by v tak velkém prostoru bojovali tak dlouho. V přírodě se nezabíjejí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2009 18:52 Muž iblik [4] - LabyrintkyRe: Joecz
Ale na powersplendens neco takovího bylo. Dali betty do rybníka s vysílačem a nevím za jak dlouho ale zabili se. Bylo to nekde v Japonsku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2009 18:24 Joecz Re: Semtex
S tím rybníkem to zas tak horký nebude, tak velká teritoria si samci nehájí, ale do 200l bych je nedával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2009 13:05 Mrakoplash Re: Imii
Souhlasím se Semtexem, že je lepší to nezkoušet, zvlášť pokud nemáš druhého kam odlovit.
Doporučovat něco jen že se to nestalo u tebe, je dost zavádějící. Je tu myslím dost případů kdy si navzájem otrhaly ploutve ať už samec/samec nebo samec / samice případne samice /samec a nebo kdy otrhaly jiné ryby. Jsou to prostě bojovnice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2009 11:13 Muž iblik [4] - LabyrintkyRe: Semtex
To je kvůli tomu, že jsou od narození spolu. A jsou na sebe zvyklí. Ale když se odelaj, tak pak na sebe začnou utočit hlava nehlava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2009 09:51 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Imii
Na burze jsem viděl 5 samců pohromadě a taky si nic neudělali. Byli ve tmě. Bs je jiná kus od kusu, ale nemůžeme dávat někomu naději, že se nic nestane, ať to vyzkouší apod. Když tady kolega má jen jedno akvárko pár dní a jistě by neměl radost z toho, že by jednu rybku musel mít bokum v PETce.
Ja bych to neriskoval. Pokud bych pro něj neměl náhradní bydlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2009 09:34 Žena Imii [45] Re: Semtex
Nemusí. Já měla PK (jsou prý agresivnější) s VT v 80litrech. Nic si neudělali. Jen na sebe občas udělali bububu. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2009 06:04 Mrakoplash Re: Semtex
Tak horký to zase nebude, dost záleží na povaze. Každopádně bych k sobě dva samce nedával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2009 06:00 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: hf
I když by jste dal dva samce do rybníka, tak věřte, že se vám dorvou k smrti. Ve 200 litrech to bude do 2 minut a v rybníku 2 dní rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2009 00:52 Muž hf [54] Re: Semtex
Nj, jenže už mám samečka a dvě samičky. Nemůžu ho jen tak vyměnit. :O No dám mu tak 2 měsíce čas a potom mu koupím "kamaráda". Nebo je to do 200l (dost zarostlého) akvárka hovadina?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [61] ...... 79

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67620x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221?od=3001