Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.09.2018 19:58 R Muž Anthrax [4786] Re: Anna
Než to akvárko založíš, tak ti doporučuju přečíst minimálně tento článek www.horacovoakvarium.cz/…
Určitě ti to ušetří trápení do budoucna. Například i z toho mála co tam je vidět je zřejmé že tam nemáš zrovna vhodné dno.
Celkově bych ti doporučil se zde zaregistrovat a udělat si prezentaci nádrže. Zdejší uživatelé ti pak snáze poradí jak vytvořit vhodné prostředí pro bettu. Protože litry navíc jsou základ ale samo o sobě to nic neřeší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2018 19:49 Silviebaris Re: Anna
Proc tam mas tak malo vody? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2018 19:28 Anna Re: Mitroz
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak si to představujete jestě to neni hotové hop
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2018 17:43 Silviebaris Re: Anna
Je potreba poradne cist,p.ctibum ti poslal odkazy kde se pise JEDEN samec a DVE samice,nikde neni psano vice samcu chovat dohromady.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2018 17:33 Žena drvi [2894] Re: Anna
Ve třiceti litrech může být pár, pokud plánuješ odchovat mladé. Jinak se doporučuje chovat betty jednotlivě. Dva samce ale dohromady dat nemůžeš
A ve kterém odkazu jsi četla, že mohou být dva samci pohromadě coze ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2018 17:30 Anna Re: drvi
Tak proc mi odesíláte odkazy kde je napsáno ze ve 30 litrech můžou být dva? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   18.09.2018 16:23 Žena drvi [2894] Re: Anna
Prosím pochop, že dva nebo víc dospělých samcu nemužeš dat do společné nádrže, i kdyby mela 100 litru. Jedinou vyjimkou jsou mláďata do veku nekolika měsíců, ktera ale jsou na společné soužiti zvyklá. Ale jak začnou dospívat, musí se stejně rozdělit. Jsou to BOJOVNICE, tzn. že jsou předurčeni k tomu spolu bojovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2018 15:49 Anna Re: ctibum
Nakonec je to 60 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.09.2018 08:29 R Muž ctibum [6920] Re: Anna
Nebylo by od věci si o Bettách něco přečíst... www.splendenspower.cz nebo alespoň tohle rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra Jinak to nemá moc smysl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.09.2018 07:21 Žena Eillen [645] Re: Anna
20 litrů je dostačující pro jednoho samce. Víc jich tam nedávej.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2018 07:15 Anna Re: ctibum
Vyřešíno soused má 20 l akvárium (volné ryby dal kamarádce) tákže ryby budou mit azil myslíte že tam můžu dát obě? pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   18.09.2018 06:03 R Muž romant [27987] Re: Anna
Tak jak? Kolikrát za to zdejší spisování jsi vyměnila vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.09.2018 21:18 Muž Mitroz [160] Re: Anna
Ahoj.
Nemusí to být nějak extra velké, opravdu stačí těch 15, 20 litrů, jde o to, aby se do toho vlezlo topítko. Rozhodně ne kulaté. Není to tak velká investice jak to vypadá. Léky a zázračné vodičky tě nakonec přijdou na mnohem více peněz a betta stejně umře. A na akva obchody pozor...rádi doporučí cokoli jen, aby prodali. Ne všichni, ale je to velmi časté. Pokud nevíš co vybrat, moc rádi ti tu s výběrem techniky poradíme.
Koukni se zde do nádrží a vyber mini akvária. Vypadne ti spousta krásných akvárek, které jsou určitě lepší než plastový nesmysl ve kterém betta strádá a nakonec umře. A co se týče kytek, je tu vlákno "Darování akvarijních přebytků" Dostaneš spoustu kytek a zadarmo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   17.09.2018 20:33 Žena Yoko [35] Re: Anna
Pokud nechceš, aby ti umřel, potřebuje beťák akvárko plné živých kytek a topítko především. Jsou to ryby z tropů, citlivé na teplotu. Takže buď spolkneš svoji hrdost a zkusíš pochopit, že rady na změnu podmínek chovu betty jsou rady, jak jí zachránit život, nebo ti dlouho kámoš nevydrží. Léky tady nemají smysl.
Tři litry vody a dvě kytky, jedna umělá, inu.. zkus si představit žít v koupelně, mít k dispozici vodu na pití a jídlo z pytlíku.
Každopádně, tady jsi na fajn webu plném informací. Stačí je poslouchat. 100l litrů akvárko po tobě nikdo nechce, 12 litrů, 15, 20 stačí, pokud víš, jak se o to starat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   16.09.2018 21:26 R Muž ctibum [6920] Re: Anna
Ryba není nemocná, ryba umírá, protože žije v nevhodných podmínkách. Snažil jsem se ti poradit, jak to napravit. Nechceš, nevadí, nová Betta stojí pade, to se jednou za tři čtyři měsíce dá kousnout...
Nevhodné podmínky jsou i ve třech litrech, mysli si co chceš.
Pokud ji (je) chceš dál trápit tak, jak jsou, tak této měň denně třetinu vody. To jsem ti psal hned v první odpovědi. Teď ti to napsal i zdejší šéfredaktor, tak tě to snad informačně uspokojí. Ostatním asi nemusíš, když ti řekly, že jsou spokojené...
A přečti si alespoň tento odkaz, ať víš, co děláš... cs.wikipedia.org/… ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   16.09.2018 21:26 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Anna
Zdraví a kondice ryby je přímo závislé na podmínkách, ve kterých ji chováš. Kdyby byli spokojení tak nemají vorvané ploutve. 3l vody a umělé rostliny nejsou vhodné podmínky. Zázračnou vodičku, co tam naleješ a ryba bude fit, ti tady nikdo neporadí. Podmínky změnit nechceš, poradit si nenecháš, tak počítej s tím, že chcípnou. Ty tvoje i ten sestry. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.09.2018 21:14 R Muž romant [27987] Re: Anna
Denně měň min. 1/3 objemu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.09.2018 21:13 Maq Re: Anna
My jsme tady zvyklí na lidi kteří sveřepě nechápou právě Tvým způsobem.
Bojíš se o zdraví svojí ryby, ale nezajímají Tě rady směřující k tomu, aby ryby nebyly nemocné.
Tak se běž poradit na lampárnu, no.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2018 21:08 Anna Re: ctibum
1. Akvarium zatim kupovat nebudu
2.Ptala jsem se a nemoc a ne na nejake akvarium
3. Rostliny jsem kupovala nove takže ..
4. V akvariích jsou spokojeni
5. Chci radu ktera mi pomuže
6. A nemlžim
7. Bojim se o néj teď mi nejde o nic jineho než aby se uzdravil chapeš? sad
8. A navic jeden z beťáků je sestry
Stačí hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.09.2018 11:58 R Muž ctibum [6920] Re: Anna
Tak si ale ujasni, o co ti jde. Ptáš se na problém s Bettou, která je evidentně v betárku. Poradím ti větší nádrž. Ty mi odpovíš, že větší budeš kupovat každopádně, protože už máte Betty tři. Z toho mi plyne, že je chceš dát do jedný (možná jsem to jen blbě pochopil), což ti rozmlouvám. Na to mi napíšeš, že ty tři jsou ve třílitrovkách (zoufale málo) s filtrem (dost by mě zajímalo jaký filtr).
Asi to špatně chápu, ale jestli chceš poradit, tak přestaň mlžit, nebo uváděj přesné informace.
A plastové "rostliny" patří do žlutého kontejneru, ne k rybám...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2018 10:54 Anna Re: ctibum
Taky si myslim :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2018 08:08 R Muž ctibum [6920] Re: Anna
Nějak mám pocit, že každý mluvíme o něčem jiném :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2018 07:48 Anna Re: ctibum
Já vím každý má svoje tři litrové akvarium s filtrcí a jednou živou a jednou umělou kytkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2018 22:23 R Muž ctibum [6920] Re: Anna
Tři Beťáky do jedné nádrže né...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2018 22:21 Anna Re: ctibum
Stoprocentně bych musela kupovat větší akvárium protoze beťáky máme tři . Ale dík za radu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.09.2018 19:29 R Muž ctibum [6920] Re: Anna
V plastovém betárku, navíc bez rostlin, Betta dlouhodobě fungovat nebude. I když ve zveráči říkali, že to stačí... Chce to větší, 20, lépe asi 30 litrů, s krytem, topením a filtrem. A s rostlinami, nenáročnými, rychlerostoucími.
Zaregistruj se tu. Dostaneš odkazy pro začátečníky. Ty si přečti. Koukni i sem www.splendenspower.cz .
Akvárko pořiď co nejdřív. Do té doby bych denně měnil třetinu vody. Betta ale potřebuje vodu tak 26-27°, tak nedolejvat studenou, ale nechat vytemperovat alespoň na pokojovou teplotu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2018 15:02 Anna Re: lacewings
Mezi šupinama má něco hnědého a vůbec nechce jíst.+ to hnědý má naploutvích, hlavě a hřbetě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2018 14:55 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Anna
-určitě více infa ,pokud chcete relevantní odpověd ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2018 14:38 Anna – Dark je nemocný
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mohl by mi prosím někdo poradit ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 08:32 Muž HanysOV [54] Re: Mimi321
Nezbarví. Je to prostě tak světla barevná forma www.google.pl/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2018 18:31 Mimi321 Re: afc1886
Presne tak si predstavujem moje akvarko. Je krasne. A ta moja betta ona sa zafarbi? Ci preco je taka biela az priesvitna?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   18.08.2018 16:21 R Muž afc1886 [14685] Re: Mimi321
Betta vypadá zatím v pořádku, ale radši jí dej hned do toho 25 litrového akvária, než ho držet v té kouli. Náplň to akvárium vodou, nasaď tam co nejvíce rychlerostoucích rostlinek a nějaké dej na hladinu, pořiď si krycí sklo a prováděj každodenní výměnu části vody o stejné teplotě. Uvidíš, že to bude lepší, než ji držet v té kouli bez rostlin. Pořídit topítko bude taky fajn, ale prozatímní teploty ti dávají čas na jeho pořízení.
EDIT- tady máš pěknou inspiraci rybicky.net/nadrze/20090-alfa-betta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2018 15:38 Mimi321 – Betta
Fotka k příspěvku Ahoj, potrebujem poradit. Dostala som Bettu, nevhodny dar pretoze som ani nevedela co s nou. Vela som citala. Kupila som jej 25l akvarko musim ho zariadit a zabehnut. Zatial je zial v malej guli. Snad tam vydrzi. Chcem sa ale spytat. Preco je taky bledy? On sa este vyfarbi? Alebo je chory? Nikde som podobnu bettu nevidela.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2018 17:05 Žena Sysalka [277] – Beťák a pozadí akvária.
Zdravím.
Potřebovala bych odstínit akvárium s Beťákem od světla, které mi jde od okna. Proto jsem vyrobila zástěnu polepenou modrým papírem a postavila k akvárku.
Výsledek je, že Beťák se mohl zbláznit s naparováním. Tak jsem to zase dala pryč.
Myslíte že se mi podařilo vyrobit rádoby zrcadlo? Fyziku jsem měla naposledy hodně dávno...
Jak řešíte pozadí (pokud ho máte) v akváriu s Bettou?

Edit: takže po testech s barvičkama jsem zjistila, že přehnaně reaguje ten můj naparovač jenom na tu krásně tmavě modrou, kterou jsem tam chtěla dát. Nakonec zvítězila tedy černá.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2018 13:49 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Hadaša
Môžeš zároveň s ceratophyllom a egeriou kúpiť aj nejaké kryptokoryny, sú krásne keď sa rozrastú :-) Tak držím palce nech to všetko vyjde, a nech sa beťák má dobre.

Na to osvetlenie vážne stačí stolná lampa, netreba si s tým lámať hlavu. E27 ledka do nej a je to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2018 12:35 Hadaša Re: drvi
Dobre, dam mu tam teda aj ten mach. Dakujem pekne :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2018 12:09 Žena drvi [2894] Re: Hadaša
To dno vyber pryč a nech tam zatím rybku jen s holým dnem, bez písku. Až seženeš písek,(a pořádně ho propereš) tak do něj pak hned můžeš sázet rostliny. Tu koupenou Riccia fluitans, tu tam dej, je to plovoucí rostlina a beťáček se pod ní do stínu bude rád schovávat. Samozřejmě ty hnědé kousky z ní vyber a propláchni ji pod tekoucí vodou. Jestli se z ní uvolňují jednotlivá vlákna tak to nevadí, ono se to na hladině zase spojí.
To krycí sklo je důležité, protože jak rybka nadechuje nad hladinou, mohla by se z chladnějšího vzduchu nastydnout.
Držím moc palce, betty jsou úžasné ryby palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2018 11:15 R Muž Anthrax [4786] Re: Hadaša
Pro inspiraci koukni např. sem:
rybicky.net/nadrze/24055
Edit: Opakovat to nemusíš, když to šumí je v tom vápenec. Já bych to dno prostě vyměnil za nějaké nezávadné. Vzhledem k velikosti nádrže bych se držel té zrnitosti, co jsem ti psal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2018 11:05 Hadaša Re: Anthrax
vybrala som za lyžicu tych kamienkov a zaliala ich octom..a veru syci to a bublinkuje. a ved davam bodky aj otazniky na konci..:-D a nezaliala som to prevarenym octom..mam to zopakovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2018 11:02 R Muž Anthrax [4786] Re: Hadaša
V klidu. Rybu to nezabije. Ale příjemné prostředí jí to taky nevytvoří. Pokud by to mělo šumět, tak to vyměň například za křemičitý písek (například zrnitost 1 - 2 mm).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2018 10:59 Hadaša Re: Anthrax
Dobre mrknem na to. A prosim ta, ak to bude bublinkovat tak co? Mam to vybrat hned vadi to tej rybe? No uz zas som v strese ze som nakupila uplne odveci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.04.2018 10:56 R Muž Anthrax [4786] Re: Hadaša
Někteří prodavači jsou mizerové. hmm Živé ti vydrží, co by nevydržely. Umělá kytka je v lepším případě opravdu k ničemu v horším zarůstají řasami a u betty si o ně někdy trhají ploutve. Vem to takhle buď budeš mít v nádrži živé rostliny, které ti navíc pomohou k vytvoření stabilního prostředí, nebo jejich prostor zaberou řasy či sinice.
Otázka je jestli ty bílé kamínky neobsahují vápník. Vezmi jich pár a vyzkoušej je hodit do skleničky s horkým octem. Pokud budou bublinkovat, tak obsahují vápník a nejsou pro běžné akvárium příliš vhodné. Budou zvedat pH a tvrdit vodu (nežádoucí pro rybu i budoucí rostliny). Pokud to šumět nebude, tak se do toho dají sázet v pohodě. Navíc to co ti doporučil Cyklohentán jsou plovoucí rostliny, které se nemusí nikam sázet.
Krycí sklo se k betám dává protože jsou to labyrintky a dýchají vzdušný kyslík a mohou se nastydnout. Další bettu jakéhokoli pohlaví bych tam nedával. Šneky klidně (levatky, okružáky, piskořky).

Ale opravdu začni těmi rostlinami: rybicky.net/atlasrostlin/egeria_densa
rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum
rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_submersum

Založ si zde prezentaci. A filtr a ostatní řeš v příslušných tématech:
rybicky.net/forum/12781-filtr-do-miniakvaria
rybicky.net/forum/14949-osvetleni-do-mini-akvaria-do-20-l
rybicky.net/forum/3914
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2018 10:36 Hadaša Re: Anthrax
Aha, dobre. Vies ja som chcela a sla som vyslovene po tych rastlinkach. Lebo v sobotu ked sme ju kupili som tu asi do 1nej v noci o tom citala vsetko mozne.. Ale proste ti predajci... Zive ked si kupite to vam nevydrzi... Staci jej umela... Ona nepotrebuje filter ona chodi dýchať sama. Viem citala som ze nejaky slabsi filter to ak tak chce.. No ked som sa pytala na tie penove zacala mi tam rozpravat o tom co k nim este potrebujem dokupit a kedze uprimne tomu nerozumiek vzdala som to... Este mi hovorila ze do tych bielych kamienkov neposadim ziadnu rastlinu. Aj ked na fotkach som videla akvaria tuto a mali tam biely strk piesok alebo co.. Takze pre mna bola nutnost kupit akvarka a ten teplomer. A bola som happy ze som to doniesla domov.. Ak bude niekto ochotny mi napisat co presne mam v obchode pytat s akym výkonom a aky strk tym rastlinam kupit. Ze vraj to mam hnojit. Ako uprimne som zaciatocnik a tych info je na mna vela. Takze dakujem za kazdu radu a smeritko. :) Ja som mu chcela kupit aj slimacika, aj babu. Ale bala som sa lebo som citala ze aj 20 l je malo pre samca a samicku a neviem preco. Ci je to o tom ze by mali malo objemu na plavanie alebo skor o tom ze je to malo pre tu samicku aby sa dokazala schovat a chranit pred nim keby ju chcel uhanat?
A krycie sklo som tiez chcela kupit. A zas mi povedala ze netreba ze len mam nechat tak 2 cm aby nevyskocil.. Tak to vidis, potom to tak dopadne ze clovek nakupi drahe dekorácie a potrebne veci nie.
Samozrejme nie je pre mna nutnost natrepat tam do 20 l akvarka dalsie ryby na silu.. Len sa pytam preco je to tak ze aj 20 l je malo.. Lebo ona ta predavacka mi hned hovorila jasne jasne ale kupte mu 2 aspon a to som vedela ze to nemôžem zrejme tam dat dalsie dve rybky. Tak proste ak tam nemoze byt samicka nebude nasilu to kupovat nebudem len ma to zaujima. Predsa len myslim na neho ci by mu nebolo veselsie.
Jo a nemiesto zivych rastlin mi predala nejaky mach ricia fluitanus.. Ale neviem zatial som mu to tam nedavala je to na niektorych miestach hnede a este sa to trha nechcem mu tam davat bordel. Aj ked teda to stalo 5 eur.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   09.04.2018 10:29 R Muž Anthrax [4786] Re: Hadaša
Živé rostliny nejsou v nádrži pro parádu. Bez kytek budeš mít co dělat, aby nádrž nějak fungovala. Odbourávají z vody to co tam ryba vyprodukuje. Bez nich se neobejdeš a štěstí téhle betty vezme brzo za své, protože se ti tam ty budou hromadit různé látky, které nebude mít kdo spotřebovat. Obzvlášť když tam není filtr, tak jsou živé rostliny o to důležitější. Plastové rostliny jsou v akváriu k ničemu, žádnou práci nezastanou. Ty rostliny co doporučoval Cyklohentán jsou opravdu dobrá volba. Koukni se cíleně po nich, protože jsou schopny začít fungovat opravdu rychle.

Já bych doporučil pořídit krycí sklo, provizorně to můžeš zakrýt čímkoli. I když tam dáš ten filtr, tak mu bude trvat zhruba měsíc, než začne plnohodnotně fungovat. Takže bych měnil často vodu (klidně denně 1/3), jelikož ta nádrž není zaběhlá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2018 09:36 Hadaša Re: Cyklohentán
Pisala som ze je stastny. Tak pekne nevyzeral a nespraval sa ani v obchode v tej kockovej nadobe. A to som si vyberala toho najaktivnejsieho najculejsieho... Ked som ho doniesla len lezal na kamenoch a ledva vyplaval sa nadychnut. Viem ze zive rastlinky budu lepsie.. Ale zatial kym sa zoznamime verim ze prezije a bude mu dobre.. Este by som chcela kupit ten filter citala som ze nejaky penovy obycajny nie so silnym vykonom. Ale nejak neviem ktory. Co mam presne hladat? Predavacka mi tam zas cosi nukala a ze k tomu penovemu treba tiez nieco dokupit. Nechapala som tomu tak som nekupovala nic. Musim postudovat alebo aby mi niekto poradil co presne objednat a kupit. Nech zas nekupujem dobludu a nic z toho:)
A co ake dno? Preco mam zas vyberat tie kamienky? Som rada ze som. To tam dala a je to hotove. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2018 09:33 Hadaša Re: afc1886
Ono to akvarko zas neni o moc drahsia zalezitost od toho bettaria. Neviem preco to ľuďom tlačia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   09.04.2018 09:23 R Muž afc1886 [14685] Re: Hadaša
Máš velikou pochvalu za nákup většího akvária a teploměru, ale ještě to chce ty živé rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2018 09:23 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Hadaša
Bez živých rastliniek to bohužiaľ moc nepôjde. Umelé rastliny vybrať, nasadiť veľa rýchlo rastúcich rastlín (egeria, ceratophyllum...). Je tam filter? Svetlo stačí napríklad stolná lampa z IKEA, alebo akákoľvek iná lampa (stolné lampy sú dobré v tom že intenzitu svetla môžete regulovať jednoducho posúvaním hore a dole). A ešte ten piesok na dne - dajte ho do octu a ak šumí, chcelo by to iné dno.

Predavačom v akvaristikách sa bohužiaľ často nedá veriť tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   09.04.2018 09:17 Hadaša – rybka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte... Bola som s dcerkou v obchode a kupila jej rybku betta samca. Vraj nic nepotrebuje. Predali mi k tomu to betarrium 2l, k tomu plastove. Ze jemu to vsetko staci. Tak sme doma vybalili, napustili 27 stupnovu vodu a strčili do tej nadobky. Tezaraz tam bola voda 22 stupnova. Maly Jackson len polihoval na kamienkoch a ledva ze si doplaval sa nadychnut. Tak som do noci studovala vase stranky a vcera letela do obchodu a kupila mu teplomer a 20 l akvarko. Nejaku nadobu kde moze vplavat a vyplavat a zo dve umele rastlinky...
Bala som sa ist do zivych lebo nato treba aj svetlo. A kedze nesom moc technicky zdatna, neodvazila som sa k nakupu takychto veci. No co je super hned ako som ho tam dala roztiahol plutvy a plava si hore dole. Tak verim ze je šťastný. Ma tam pritopene na peknych 25 az 26 stupnov. A velmi sa mu tesime :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2018 15:23 Muž Iceman [96] Re: afc1886
Tak do teď byl jen na sušeném, konečně má i maso :-D . Střídám mu to.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 79

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67765x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221?od=251