Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 46 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 20:02 R Muž romant [27983] Re: --
Jak je to akvárko velký? Jsou tam živý rostliny? Co se dělo s tím filtrem, nějaký čištění, jak často a kolik vody je měněno? Jaká je tam teplota?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 19:48 -- – choroba-betta
Už som sem raz písala o tom že môj beťáčik je zlenivelý, necce mi jest, stale leží na filtri etc. A ak mám povedat pravdu, častejšou výmenou vody, zmenou prudu filtra a par dalsimi opatreniami sa zas prebral k životu. Jedol, plával po celom akva, všetko bolo v pohode. Ale teraz zas. No teraz je to už fakt vážne. Nepomhah ani výmena vody, ani filter. Stále len leží na rastline, dne, v sude, na filtri. Nehcce plavat ani jest. Len dýcha, občas musim skontrolovat či vôbec dýcha. sad Neviem čo sa mohlo stať keď to už bolo dlhšie v pohode. A viem, že som to niekde očividne pokazila, ale prosím pomocte!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 19:40 Žena Hany [22] - LabyrintkyRe: Filip980
Jo 1 byly překrásní (ale třeli se strejdovi takže jsem neviděla postup ale vím co a jak :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 19:36 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Hany
No tak to se není čemu divit, tak to čekej v nejbližší době, že se budou třít. Máš už s tím nějaké zkušenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 19:31 Žena Hany [22] - LabyrintkyRe: Filip980
Staví a je už docela velké :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 19:28 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Hany
Jo tak to je spíš, že se chce třít, předvádí se před nima. Sleduj je průběžně jestli nezačal stavět hnízdo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 19:26 Žena Hany [22] - LabyrintkyRe: Filip980
Nekouše :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 19:25 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Hany
No když se před nimi natřásá a nekouše je nebo neodhání tak je to tím, že by se chtěl třít, ale jestli do nich kouče a odhání a je na ně agresivní tak to je dost blbý. To by pak chtělo větší nádrž a zahustit rostlinami, aby se samička před ním mohla schovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 16:15 Žena Hany [22] - Labyrintky
Ahoj,
Můj Beťťák má dvě samičky myslíte si že je dobré že se nad nimi čepýří? :-) (Ps|: už to není v Bettárku v mé prezentaci ale v Epsi 4)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 15:50 R Muž romant [27983] Re: jackeee
Tak to je všechno špatně. Denně měň polovinu vody v každým akváriu, něco si o nich přečti a pořiď si větší akvárium(akvária). Bohužel ten kdo Ti je tam doporučil, nevěděl co říká.
EDIT: rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 15:42 jackeee Re: HaDaS
Co se týká samečka,jde o takovou tu klasickou krychličku, cca 2,5 l, kde je beťák sám a bez rostlin. Filtraci nemám, protože mi v každém zverimexu řekli, že nic takového nepotřebuje. Samičky jsou 3 asi v 4l akvárku, zařízení stejné. V obouch je jen červený písek a mušle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2011 15:39 HaDaS Re: jackeee
Použiji to co napsal romant. Určitě mi odpustí, že jsem použil Ctrl+C a Ctrl+V.
Takže romant napsal: "Chce to dodat nějaký údaje o nádrži kde ta beta je, spolubydlící, velikost, vybavení, rostliny, teplota, údržba, filtrace, no prostě ideál je založit si prezentaci ať je z čeho čerpat."
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 15:16 jackeee – Bojovnice pestrá
Dobrý den. Potřebovala bych poradit s dvěma problémy. Ten první se týká samečka Bojovnice, kterému se v akvárku tvoří taková zvláštní špína. Vypadá to jak chmíří - "babí léto", takové cucky jakoby spojeného prachu. Hodně těžce se mi to popisuje, ale nic z uvedeného to není, protože mám dvě stejná akvárka hned vedle sebe a v druhém se toto netvoří. Potřebovala bych poradit, co to asi může být a co se s tím dá dělat.
Ten druhý problém se týká betária se samičkama. Hned druhý den po výměně vody mají vodu zvláštně mléčně zakalenou. Vyndala jsem už všechny věci (kameny, mušle..), co by to mohli způsobovat, ale bez výsledku.
Můžete mi prosím někdo s obojím poradit? Díky moc.M.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2011 17:53 R Muž romant [27983] Re: lubostapka
Chce to dodat nějaký údaje o nádrži kde ta beta je, spolubydlící, velikost, vybavení, rostliny, teplota, údržba, filtrace, no prostě ideál je založit si prezentaci ať je z čeho čerpat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2011 17:48 lubostapka – Betta červena
Dobrý deň.Mam jeden problem z Bettou červenou.pláva a leží na boku.Včera bola ešte v pohode.Neviem čo by s ňou mohlo byť.Neviem ako ju mám liečiť.Ak može niekto peradiť.Ďakujem.Luboš

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 20:29 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: pro forma
Tuším, že do Bráníku dodává Lenka Vránová. Určitě do Vivaria v Mělníku. Je z Prahy. Možná bych sehnal i kontakt.
Na Nymbursku myslím nikoho neznám. Ale že by tam někde ve zverimexu neměli Betty?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 19:23 pro forma Re: petulinakk
To už jsem udělala :-) Mají a do konce týdne si tam asi zajedu vybrat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 19:13 Žena petulinakk [2016] Re: pro forma
Pokud pojedete do Bráníka, doporučuju tam zavolat předem a zjistit který den přicházejí betty na prodejnu - aby byl výběr co největší a nevážila jste cestu nadarmo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 18:55 pro forma Re: Semtex
Nymbursko. Spojení do Prahy je asi nejlepší, i když v dojezdnosti mám i Nymburk, ev. Kolín. Jak jsem hledala na netu, tak v téhle oblasti jsem našla doporučení právě na ten Braník. Ale pokud bystě měl nějaký jiný kontakt, určitě uvítám, děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 18:37 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: pro forma
Možná, že kdybych věděl odkud jste, poradil bych vám i jiné prodejny, nebo přímo některého chovatele.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 16:24 pro forma Re: Semtex
Díky za obě odpovědi :-) Tady jsem si dohledala, že nejbližší doporučovaná dobrá prodejna je někde v Praze v Bráníku, což mám tak 2-2,5 hodiny jízdy. Bohužel jsem závislá na MHD a vlaku, proto jsem se toho obávala. Tak mu při nejbližší příležitosti zajedu pro nějakou tu životní radost :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2011 16:08 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: pro forma
Tuším že jsem to tu už kdysi psal.

Pokud má samec Bojovnice půl roku, tak je to naopak dobrý čas na potomsvo.
My jsme pozorovali první tření už u ryb starých tři mesíce.

Ted´ proč to dělá, prostě se drží hesla "Buď připraven".
Je zo tak i v Přírodě. Tyto ryby (samci) žijí většinou jen na malém prostoru, mají své teritorium které si hlídají. Nikde nemají potřebu cestovat. Tak staví hnízda. Zahání tím tak nudu, ale hlavně chtějí být připraveni na kolem proplouvající samičku.
V Přírodě se tře skoro pokaždé když kolem nějaká propluje. Muže mít tak v hnízdě jikry od několika samiček.

Přeprava ryb v chladných dnech není problém. Když se jde autem, tak je to jen minimální problém.
Jestli ale cesta trvá několik hodin i třeba autem, je dobré mít na to polystirenový box. Stačí i menší krabice co má vystlané vnitřní stěny polystirenem. Nebo je možné pytlík s rybama zamotat do molitanu a nebo se často nosí pytlík pod bundou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 14:59 pro forma – pěna v akva
Dobrý den,

Mám beťáka v 38l akva, je tam asi 14 dni. Poslední týden se mi u stěny akvarka pořád dělá pěna. Včera jsem vyměnila půlku vody a dnes je tam zase. Myslím, že si beťák staví hnízdo, pořad se motá okolo. Ale jednak se mi na to zdá dost mladý (měl by mít asi půl roku), ale hlavně proč to dělá, když je tam sám? Nebo právě proto? :-) chci mu časem koupit 2 betynky, ale by na jaře, teď už je zima a nedovezla bych je asi v pořádku domů. Nebo si o ně beťák přímo říká? :-) díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 21:27 HaDaS Re: Semtex
No vidíš, to co píšeš, prakticky popisuje docela náročnou údržbu pro začátečníka, který o tom přespříliš neví.
To znamená že s Tebou souhlasím, ale přes to si trvám na tom, co jsem napsal jako celek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 12:43 ... Re: Semtex
Plavajuice rastliny. Zrkadlo tam vpodstate ma nastalo. Ked som ho kupovala bol fakt malý oproti tomu čo predavaju a nemal ani zdaleka take plutvy ako teraz. Takže vekom to podlamna nebude. Skusim pohladat všetky možne krmiva a povymienam vodu ešte 2x tento tyžden. Uvidim či sa niečo zmeni :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 08:05 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: HaDaS
20 litrů není málo, jen je třeba zajistit podmínky.
Je třeba mít na hladině zhruba třetinu plovoucích rostlin jako je Pístia.
Jednou týdně měnit vodu, pokud se ryba přeměňuje a na dně zůstávají zbytky potravy, tak i častěji.
Pokud je tam samec sám, přidělejte na stěnu zrcátko, klidně natrvalo.
Krmit masovou stravou, Patentky, Artemie. Pokud tohle z nějakého důvodů nejde, chce to kvalitní náhražky. Nej budou krmiva jako Atison Batta Pro.

Často jsou v obchodech samci už starší, kdy jsou dospěli a mají vzrostlé ploutve. Často jsou to ryby ve staří 9-12 měsíců. To je často už polovina života ryby a po pár měsících chovu doma začne se na ní projevovat stárnutí.

Ve 20 litrech se dá chovat většina Halančíků, drobných rybek jako je Živorodka trpasličí, Duhovky atd. Těch možnosti je hodně. Stačí jen číst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 00:09 HaDaS Re: ...
... napsal: ... Ked som si toto akva zakladala tak som dlho hladala rybu čo si vystači s 20l (teda aspon tak som čitala že minimalne10-20l) a ktorej by nemala až tak vadit samota (no...nebyť sám už skusil a ako sa ukazalo tak to nebol dobry napad) 20l je vraj také "akurátne" na 1 beťáka ...
... chyba je podle mého ve výběru. I já jsem si myslel, že 20 l pro samce Betty je akorát. Není. Do 20ti litrů je mnohem vhodnější pár krevetek (nejlépe pro začátečníky Red cherry) a nějaké menší rozborky, hodně rostlinek, dobrý filtr s molitánkem, jemný substrát adekvátní osvětlení a hodně trpělivosti. Ono si to totiž sedne samo.
Kombinace beťák vs. gupka v malém akva je opravdu "smrtelná", hlavně když je gupka sameček s dlouhými ploutvemi. Takže dobrý nápad nebyl hlavně ten výběr spolubydlících (havně v tom malém akva).
Sice s romantem souhlasím, ale pokud by Ti jím navrhované řešení nefungovalo, tak to mé Ti fungovat bude, možná :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2011 23:16 Muž MrHu [300] Re: ...
Jasně, to chápu...:-) No tak snad má romant pravdu...:-)jen mi připadá zvláštní, že vždycky, když někdo píše o takovým problému, tak se to týká Betťáka, kterej je v akváriu sám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 23:12 ... Re: MrHu
No on sa tak trochu vidi v stenach akvarka. A vlastne ked nie je na filtri alebo niekde v akvarku, tak sa naparuje tam. :) Akva by som rada mala väčšie ale bohužial to nie je možne :( Ked som si toto akva zakladala tak som dlho hladala rybu čo si vystači s 20l (teda aspon tak som čitala že minimalne10-20l) a ktorej by nemala až tak vadit samota (no...nebyť sám už skusil a ako sa ukazalo tak to nebol dobry napad) 20l je vraj také "akurátne" na 1 beťáka aj ked keby bolo na mne tak mam najmenej 60l akva ale priestor mi to nedovoli. :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 23:03 Muž MrHu [300] Re: ...
Já bych se teda taky přikláněl k názoru HaDaSe...Hlavně bych taky uvažoval o pořízení většího akvária, než je 20l (jestli je to teda možné)...ale je to jen můj názor...:-) Přecijen, když je tam furt sám, tak nemá žádnou zábavu;-) kdyby byli aspoň dva samci od sebe oddělený a viděli na sebe, tak maj co dělat...když před něj dáš zrcadýlko, tak na něj reaguje?:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 23:02 ... Re: romant
ok tak dakujem skusim to :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 22:58 R Muž romant [27983] Re: ...
Zdravá ryba(nepíšeš o jiných příznacích), vydrží bez potravy klidně i více jak 14 dní, ale to samozřejmě nemyslím. 2 dny bych ho nekrmil a uvidíš. Tu potravu to chce co nejpestřejší, že je mlsnej, to je možný, ale hlad to je dobrej kuchař. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 22:52 ... Re: romant
A hladovku kolko približne? Lebo neviem prečo mám pocit že ten krpec nevydrží bez jedla viac ako deň...nechcem ho mordovať hladom. Ok zajtra dam zas vymenu vody aj ked menej ako predtym preistotu...ved su to len 2 dni. Po plavacich rastlinach sa pozriem vo zverimexe a ak najdem nejake čo by pripadali tak ich kupim. A možno zvažim aj to mrazene krmivo...prinajhoršom skusim vypatrat ešte nejake ine sušene alebo tak. Dufam že bude v poriadku. A ďakujem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 22:37 R Muž romant [27983] Re: ...
Přidat rostliny, měnit vodu, na čas hladovku, filtr čistit jenom když si o to řekne svým viditelně sníženým výkonem, samičku bych tam pokud nebude mít dostatek úkrytů, třeba z těch plovoucích rostlin nepřidával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 22:27 ... Re: romant
Vnutorny je, nie je molitanovy. Neviem čo je to za material a nie je pohanany vonkajsim cerpadlom ak myslíš to. Čo sa týka pridanaia samičky mi pride že by im to akva bolo asi male...nie? Filter som čistila len tak, proste raz za čas sa musí, určite nešlo o to že by nešiel...išiel dobre. Pridat rastlinky by nebolo odveci...ak najdem ešte miesto. A plus: čitala som že na 1 samca maju byt 2 samičky...a navyše ten môj dostal pred 3 mesiacmi do akva 2 gupky a skoncilo to tak že jedna prišla o pol plutvy tak šli hned šupom naspat do obchodu.... Ak by teraz dostal !spolocnost" nemyslim že by to pre nu dopadlo dobre.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 22:18 R Muž romant [27983] Re: ...
Místo těch dekorací, tam pořiď nějaký ty plovoucí rostliny. Ten filtr, co je to za zač, asi nějakej vnitřní s molitanovou vložkou uvnitř, poháněnej čerpadlem, že. Proč byl čištěnej, to skoro nefungoval? Čistíš ho nějak pravidelně, třeba s těma výměnama vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 22:14 HaDaS Re: romant
Ještě to tu nikdo nepsal, a možná že mně tu někdo roztrhá na kusy, ale polehávání na filtru = dle mých pozorování nuda. I když je akva malé, přidej jednu vzrostlejší samičku, vyměň 50% vody, přidej teplotu nad 26°C, ten samý den jim dej více nažrat mražené potravy, a druhý ten se Ti začnou množit. Po polehávání je utrum. Základem by mělo být hodně rostlinek, včetně těch plovoucích. Zábava je i to, jak sameček staví hnízdo, a přitom odhání samičku. Proto by měla mít samička možnost úkrytu v bujné vegetaci, či nějaké jeskyňce ... lepší je kombinace obojího.
Chovu zdar ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 22:12 ... Re: romant
Rastlina tam je anubias, filter bol čistený asi 2 týždne dozadu aj ked by to chcelo novu vložku...čo bude možno trochu problem lebo to nie je klasicky molitan...k anubiasu su tam ešte 2 dekoracie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 22:03 R Muž romant [27983] Re: ...
Ten interval výměny vody je na takhle malý akvárko dost dlouhý. Určitě to chce jednou týdně 30%. Naordinoval bych mu hladovku a vodoléčbu. Jak je to akvárko jinak zařízený, co rostliny jsou tam. Bety mají rády plovoucí rostliny. Ten filtr byl teď někdy čištěnej?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 21:58 ... Re: romant
Výmena vody ma napadla včera a aj som ju zrealizovala. Teplota je okolo 24-26...v lete bola aj 28. Vymienam vodu každe 2 tyždne. Ledva som do neho dnes večer dostala jednu granulu. A čo sa tyka mrazeneho...môžem to skusit ale pochybujem že to bude jesť...je rozmaznaný a ťažko si zvyka na nove a potom to loviť z akvarka aby to tam nehnilo...no skusim :)...a o vločkách ani nehovorím...tie uplne ignoruje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 21:44 R Muž romant [27983] Re: ...
Jak často se mu mění voda? Udělal bych klasický opatření a to výměnu poloviny vody teď hned a zítra bych to zopakoval. Ničím bych ho den, dva nekrmil. Ty patentky se přeci dají třeba nožem nasekat, takže v tom bych problém neviděl, klidně si je kup a spestři mu jídelníček.
EDIT: Jakou tam má teplotu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 21:38 ... – Betta nechce jesť
V poslednom čase môj "beťák" nejako nechce jesť. Rozmýšľala som nad tým, že to môže byť tým, že je už prežratý svojím krmivom (striedam 3 druhy sušeného krmiva) ale nákup mrazeného nepripadá do úvahy, keďže mám len 1 beťáka v akva a mrazená "kocka" toho má v sebe príliš veľa pre jedného. Aj keď to môže byť aj nejaká choroba. Zmeny som si na ňom nevšimla...možno to, že častejšie "leží" na filtri ako pláva. Má 20 litrové akva a nemá sa v nom ani od koho nakazit. Mám ho už 4 mesiace a doteraz bol v pohode.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2011 20:44 HaDaS Re: 18radovan18
Sice nevím jak máš akvárko zařízené, ale doporučím Ti, aby ses těch dvou neonek zbavil (třeba je někomu daruj), vysázej hodně rostlinek (plovoucí taktéž betta určitě ocení), pořiď si nějaké ryby na dno, třeba Otíky, tu samičku betty a jednoho Ancíka tam nech a sameček Ti ty dvě neonky nebude terorizovat. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2011 20:35 Muž 18radovan18 [0] Re: Semtex
No iba dve neonky a prísavník viac tam neni nič.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2011 17:43 R Muž romant [27983] Re: 18radovan18
Tak tou velikostí akva se to chování Beťáka vysvětluje. Považuje celý akvárko za svoje teritorium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2011 17:43 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: 18radovan18
40 litrů je plyvátko, co má malou plochu hladiny. Tuhle nádrž i Bojovnice ovládne na dvě mávnutí ploutve.

Co za jiné ryby tam sním jsou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2011 17:20 Muž 18radovan18 [0] Re: HaDaS
Ja mám 40 litrové akva. A pokiaľ nemal hniezdo tak nič len ako má hniezdo tak to robí, a mám len dve neonky a samičku bojovnici viac nič
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2011 12:07 HaDaS Re: Sid
Dobrá, dobrá. Dravá ne, to jsem napsal špatně. V mém akva byla vždy mírumilovná k ostatním druhům, ale až ve velkém akva. V malém akva se mi ale choval třeba ke gupkám velmi teritoriálně. Proto se táži na velikost akva. To jsou mé zkušenosti z prvních akvárií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2011 11:25 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: HaDaS
Tak dravá...?! :-O hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2011 11:15 HaDaS Re: 18radovan18
Zeptal bych se jak máš velké akva. To z toho důvodu, že beťák když má postavené hnízdo a láká samičku, tak moc nežere a spíš si hlídá to hnízdo. Jestli je ale akva malé, tak nechce ostatní osádku pustit k hladině, aby mu jej nepoškodila. Taky záleží, kam házíš krmivo. :-)
Taky záleží jakého druhu jsou ostatní rybky. Betta je holt dravá rybka a ta se snaží dominovat ve svém prostředí. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [46] ...... 79

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67622x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221?od=2251