Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 31 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 11:19 Žena Mischelle [0] - Labyrintky – Muj beťak aneb jak mu pomoct ?
Fotka k příspěvku Ahoj Po hrozne zkušenosti jsem zachránila samečka Betty .. kamarádka si ho pořídila jen tak a narvala ho s dalšími 4 samicemi mezi deseti centimetrové zavojnatky, dalsi kaprovite ryby , dania , neonky , a atd ... Dania nepřežila utok zavojnatek .. a 3 samice ze 4 také ne !! :(on byl na dne akvaria ohryzaný a zničený ! :( premluvila jsem kamarádku ať mi ho daruje i stou zbývajicí samicí a naštěstí souhlasila ... Samečka mám nyní v 10 L akváriu ( mam prezentaci podívejte se ) a plánuji koupit mu 30 litrové NANO ... jen mám problém s ním ... leží jen tak na dne někdy vyplave se nažrat ... má ohryzané všechny ploutve a uhryzlou horní čast tlamičky :( ale pritom žere ...
A prosím Vás o jakou koliv radu jak mu co nejvíce pomoci ke zdraví :) dala jsem mu tam i šneka aby ho trochu rozptyloval ale nic .. :(

Tak dekuji jestli odpovíte :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 15:53 Eliška Re: vondr001
Vše se už uzdravilo, oko se vybarvuje a ploutvičky dorůstají :) Stačilo jen zvednout teplotu v akvárku, 1 den byl v karanténě a potom i ve společném jsem přidala sůl dle návodů z jiných fór :) Samec je čilý, holky nahání a holky jsou opravdu holky, jen jedna mám jednoduše déle a to je drsná holčina a je pořád 1 - 2x větší než on :-D a holčina to opravdu je, nedávno se vytírala s mým jiným samcem :) ale děkuji .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 12:23 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: vondr001
Taky mne to napadlo, ze to nemusi byt samice ;-) .
Ale vzpomel jsem si, jak jsem svemu samci koupil 2 samice a dal je do karantenky. Nic se nedelo, hezky si tam spolu ty dve plavaly. Byt to dva samci, tohle by nejspis hned nefungovalo, stejne jako by se to ukazalo uz v prodejni nadrzi, kde tech samic bylo vic. A pak jsem jednou prisel z prace, jedna rozskubana na cucky, mrtva, druha dodelavala. U Bettek muze obcas neco svihnout v palici i samicim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   24.05.2013 11:52 Žena vondr001 [674] Re: Eliška
Být tebou, tak ještě zkontroluju, jestli to jsou opravdu samičky. :-) Já si nedávno koupila va zverimexu 2 a z té jedné se vyklubal krátkoploutvý samec. :-D Stačí přiložit zrcátko - sameček zvedne "límec". Je divné, že by ho takhle zřídily samičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.05.2013 08:39 R Muž romant [27982] Re: Eliška
Třeba Torben, nebo Amazon nebo olšový šištičky, listy mandlovníku, možností je celá řada.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 08:20 Eliška Re: romant
Děkuji, čistou vodu samozřejmě. To se snažím pořád. Ale můžeš prosím upřesnit ten rašelinový výluh? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.05.2013 08:11 R Muž romant [27982] Re: Eliška
Jako ideál bych viděl vodoléčbu(častou výměnu vody) s přidáním huminů a tříslovin, prostě nějakej rašelinovej výluh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 08:08 Eliška – Betta bojovnice - napuchlé oko
Dobrý den, ráda bych se zeptala na to, jak léčit opuchlé oko u samce betty. Mám 60 l akvárko a mám v něm více bett, samce a několik samic, asi se poprali přes noc a já ráno objevila kus jeho ocasní ploutvičky na dně a potom oko měl napuchlé a nejsem si jistá, zda je červené, protože jsem viděla jeho oko jen mžikem a bylo tam trochu červené, ale hned se otočil. Dá se to léčit? Trochu mi z toho polehává a naklání se na jeden bok. Dala jsem ho do karanténního akvárka, kde naštěstí leží na rostlinách u hladiny a vodu má na 28°C. Děkuji za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2013 05:18 Muž LiborSprysl [9015] Re: Prcek1
A krmíte ji? Třeba má furt hlad... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2013 17:56 Prcek1 – Pomoc - Bettou
Dobrý den potřebuji pomoc. Beta mi furt jí jikry nevím si s tým rady.Prosím o pomoc děkuji, :-O
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   17.05.2013 22:29 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Terka2
Je to malé, tam mu samičku žádnou nepřidávej ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 22:09 Terka2 – Beta
Ahoj, potřebovala bych pomoc. Mám akvárko 13,5L a k mojemu Beťáčkovy bych si chtěla pořídit 2 Bety (nejrači bych jen jednu ale on by jí asi zabil.) Nevím jestli akvárko není moc malé :-O . Mohl byste mi někdo poradit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.05.2013 18:42 Žena Leja [70] Re: vondr001
vondr001 napsala: Zbytky se odsávají odkalovačem, stačí malý, nebo hadičkou.
V miniaturním akváriu to odkalovačem - byť malým, moc nepůjde. Nejlépe poslouží tenká hadička. Jeden konec hadičky ponoříte do akvária, druhým koncem ústy nasajete vodu a poté jí necháte volně vytékat do nějaké nádoby. Ponořeným koncem "jezdíte" těsně nad dnem - podtlak nasaje výkaly a zbytky potravy, které jsou lehčí než písek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 17:48 Lenďa Re: malyLibor
Díky, kdybych věděla,že je budem trápit, tak bych nikdy s koupí rybiček nesouhlasila (dostal je syn k svátku )a v prodejně jsme byli ujištěny, že větší akvárko nevyžadují naopak je jim dobře v menším.Dokonce nám spíše nabízeli takovou plastovou krabičku,mnohem menší než to co máme. Díky, zkusím to nějak pořešit.L.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.05.2013 11:18 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Lenďa
Pokud bys jim chtěla dopřát opravdu normální prostředí a běžný život a ne utrpení, doporučil bych koupit jim nějaké klasické akvárko okolo 50ti litrů a osázet ho rostlinkama. V tom, co máš, ti dlouho žít nebudou. Betta je sice nenáročná rybka, ale v něčem takovém, jak máš ty, moc dlouho nepřežije. Potřebuje kvalitní vodu a teplotu 25°C, a to jim bez topítka nezajistíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 10:26 Žena vondr001 [674] Re: Lenďa
Zbytky se odsávají odkalovačem, stačí malý, nebo hadičkou - koupíš v akvaristice. Krmit raději méně a 2x denně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 08:19 Lenďa Re: vondr001
Díky, zkusím to.Zkoušela jsem to vyfotit,ale je to hrozně blbě vidět.Čím se odsávají zbytky krmiva?a mohla by si mi poradit ještě s tím krmením?kolik a jak často?všude čtu něco jiného.Díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.05.2013 22:19 Žena vondr001 [674] Re: Lenďa
Ta našedlá tlama a slepené ploutve by mohly naznačovat bakteriální rozpad ploutví. Rozhodně by to chtělo fotky nemocné ryby. Zatím měň denně klidně polovinu vody. Pokud by se stav nelepšil, sáhla bych po nějakém léčivu.
Co se týká bojovnic, pokud jsou chovány v malé nádrži bez filtru, výměna vody 1 za týden nestačí. Doporučuje se alespoň 1x za tři dny vyměnit až 90% vody. Po krmení je potřeba vždy odsát zbytky krmiva. V malé nádrži se voda rychle kazí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2013 19:08 Lenďa – Betta
Dobrý den,jsem tu poprvé a prosila bych o radu.Dostali jsme v únoru 2 samečky Betta splendens. Předtím jsme nikd rybky neměli, takže jsme nezkušení a řídili jsme se radami z verimexu.Jsou zvlášť v akvárku 15 x 17cm, krmýme granulemi pro Betty od Tetry. Modrý ylod začátku aktivní a do 5 min.snědl denně 6granulí (prý je to v pořádku?)červený línější a do 5 min.snědl max.3 granulky,ale bral je do pusy, vyplivoval a znovu polykal.Tento červený má asi 14 dní trochu slepené ploutvičky a asi týden na obličeji takovou našedlou barvu, krupičku :-O v obchodě nám řekli, že mám měnit vodu (přes noc odstátou) jednou týdně,rybu vyndat a všechno vylít,tak jsem to tak dělala.Teď hledám rady na netu jak rybce pomoci a z hrůzou jsem zjistila, že se voda nemá vyměňovat celá,ale jen 1/3 hmm Tak jsem z toho smutná,že jsem rybce ublížila.Můžete mi poradit?filtraci nemáme ani teploměr.Děkuji moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.04.2013 18:55 R Muž romant [27982] Re: vondr001
No a když si položíme otázku, proč se tak děje? Inu, řekl bych že v tom bude mít hlavní podíl kvalita prostředí v němž jsou daný ryby chovány, ale to je stará vesta, takže vlastně zbytečnej příspěvek a nebo... :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2013 18:39 Žena vondr001 [674] Re: sony14
ten můj taky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.04.2013 15:17 Muž sony14 [43] - Raci, krabi, krevetky
Betta není žádná akční ryba, zejména sameci toho díky těžkému ocasu a ploutvím moc nenaplavou. Rádi se však povalují a odpočívají, takže je dobré umístit do akvária rostlinky s většími listy, na které se mohou uložit. Více se zdržují v horní části akvária a u hladiny, než dolů u dna.
- Môj beťák lieta po celom akva, zdržuje sa prevažne hore, no nemá problém prechádzať sa aj po dne. A akční je dosť, síce bol kľudas keď bol sám ale aj tak všetko nové skúmal a lietal po akva ako divý :)
Bojovnice se krmí z hladiny, případně chytají klesající kousky krmiva v horní polovině akvária. Za jídlem se ke dnu neponářejí.
- môj beťák bezproblémov zožerie aj to čo spadne na dno(hlavne patentky klesajú rýchlo) a kľudne ostané chvíľku pri dne aby sa poriadne nažral + moje beťáčky skoro vôbec nejedia z hladiny...

Ja len pre spresnenie, beťáci sú naozaj špecifický a preto nie je vhodné tvrdiť napríklad že sa za jedlom neponárajú až na dno , je to tak troška zavádzajúce... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2013 06:14 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
Ochrana teritoria a odhánění jiných samců ve volné přírodě je něco jiného, než zmiňované zápasy. Navíc přírodní splendensky nemají tak vyvinuté ploutve jako šlechtěné. "Čistokrevné" dlouhoploutvé splendensky se pro zápasy prakticky nepoužívají. Pro zápasy jsou ryby přikřížené většinou se smaragdinami.
V případě nemožnosti úniku ke zmaření slabšího samce dojde i v přírodě. Tak jako u všech ostatních zvířat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2013 05:53 Muž LiborSprysl [9015] Re: Semtex
smich Že by spolu vyrostlí světlí sourozenci? ;-) To byla jedna z mála výjimek, kdy mi to také fungovalo...dělal jsem koňaky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.04.2013 22:52 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Malapa
Naopak. Jejich přirozenou vlastností je ochrana teritoria a odhánění jiných samců, nikoliv trhání ploutve a likvidace slabšího soupeře. To jsou vlastnosti získávané šlechtěním pro zápasy bojovnic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   29.04.2013 16:58 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Malapa
Kdepak, nic není špatně, vše je OK.
Stačí jim domluvit a pohrozit prstem.

Jsou lidé se kterýma není problém soužití, ale některé bych schutí taky hned praštil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2013 16:54 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: Semtex
Tak to je něco špatně. Je možné, že už jsou tak přešlechtění, nebo snad úmyslně poškození? že mají potlačený základní reflex. Jinak u bojovnice samec nesnese druhého, přesněji utkají se o teritorium. A to jsou pak během pár minut bez ploutví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2013 16:49 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Iloveo
Fotka k příspěvku Někdy to jde, většinou ne.
U nás skoro vždy (nádrž 140l) viz. fotečka.

Všimněte si, že jsou oba v pohodě, bez potrhání.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 15:56 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: malyLibor
Dřív jsem měl 3 samce v 100 litrech, nejsilnější samec je sice otravoval avšak vždy jen sklonily ploutev a odplavali někam jinam ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   28.04.2013 14:34 Muž duko1995 [32] Re: Iloveo
Samice mužeš dat i 2-3 :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 14:31 Žena Iloveo [11] - ObojživelníciRe: malyLibor
Myslela som si ze ne. Tak to bude iba jeden samec a samice. Dakujem vam palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.04.2013 14:21 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Iloveo
Pokud máš na mysli Betta splendens, o které je toto vlákno, tak asi opravdu ne. 140litrů je příliš malá nádrž, samci by si byli na očích a silnější by slabšího pravděpodobně uštval. Vyber si jiné rybky a vždy respektuj požadavky zvolených ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.04.2013 14:18 Muž duko1995 [32] Re: Iloveo
Ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 13:24 Žena Iloveo [11] - Obojživelníci
Ahojte nevedeli by ste mi poradit ? MaM 140l nadrz a chcela by som sa s pytat ci do takej velkej nadrze mozem dat aspon 2 samcov betty. da sa to nejak vyriesit aby mohli byt spolu? Dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2013 12:43 Muž lopuchojd [10] Re: Kryštof
no a ja si rikal proc se furt schovava.Tak se jeste zeptam jak pri koupi poznam samici?to mam s sebou v kapse nosit zrcatko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2013 11:08 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: lopuchojd
To je normální, když je moc samců v nádrži tak se skoro nic neděje, jakmile jsou jen dva tak až tehdy je rachot, a když je zarostlá nádrž tak se jeden schová a nic se nepozabíji, ja jsem mel 3 samce v 90l a vpohode ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.04.2013 09:22 Muž lopuchojd [10] Re: Semtex
Fotka k příspěvku Tak jsem zkusil dat zrcatko a reaguje na nej tak ze roztahne vsechny ploutve a nafoukne se mu i ten limec kolem hlavy jako sameckovi. Tot asi i odpoved ze? Dik
PS: Jen my nejde do hlavy ze ho prodavali jako samici a bylo jich v akva minimalne 30
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.04.2013 19:37 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: lopuchojd
Z této fotky to nepoznáš, dej před něj zrcátko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 19:34 Muž lopuchojd [10] Re: romant
Fotka k příspěvku Tak teda tu je fotka.poradi nekdo zda je to samec ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.04.2013 19:05 R Muž romant [27982] Re: lopuchojd
Pěnový hnízdo to je a nemáš náhodu krátkoploutvýho samce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 18:58 Muž lopuchojd [10] – penove hnizdo
Fotka k příspěvku Je toto penove hnizdo?Mam jen samici betty.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 22:08 meleri Re: verdisek
Ja mela taky kuzi linou delala neco podobneho, a myslela jsem si to co ty. No uz je nemam, sly z domu ale mam jejich deti, male samicky a ty si jakoby lehaji do rostlin. Ale malokdy, spis porad neco zobou... Ony cekaji a pak vystartuji na male snecky, daji jim takovou ranu ze chudak snek se skutali dolu... Musim rict ze jejich styl lovu je zakerny.... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 22:01 verdisek – Bojovnice a odpočinek
Ahoj máme v akva Betynu, nemocná není, žere je akční při krmení a ráda nahání čichavce má krásné zbarvení jenom je asi líná :-D plácne sebou na bok na mechovou rostlinku ( vždy jen na tu jednu a leží tam jako mrtvá ), přiznám se že když jsem ji viděla takto poprvé tak jsem myslela že je po ní nebo brzo bude, Betyna je ale stále svěží a tento svůj dýchánek provuzuje stále dále. Dělají to i ty vaše ? :) stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.03.2013 20:32 R Muž romant [27982] Re: Askanius
Možno vyzkoušet, třeba nějaký maso, mražený patentky, ale nepřehánět to s nima. Zaměřit se na podmínky v akváriu, to je tak základ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 20:31 Askanius – Betta
Zdravím, mám problém s bettou. Nějak nežere, to co spolkne tak zase vyplivne. Myslíte že to bude krmením a bude třeba ho změnit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   21.03.2013 01:58 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: Verry
Vypada to na holku... Jen bude vic od rany :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 22:47 Žena Verry [18] Re: kyo
Fotka k příspěvku Zdravím, přikládám fotku (bohužel ne moc zblízka) rybky, o kterou tu šlo. Psychicky jsem to nevydržela, z akvária jsem je odlovila. Každá samička má své provizorní bydliště a už je mají zamluvené noví majitelé... Zpytuju svědomí a mám poučení do života! Nicméně u této jsem si všimla, že se chová opravdu jinak. Neumím to přesně popsat, ale jeho "způsoby" mi prostě víc připomínají mého betťáka, než ty dvě holky :-)) Navíc je menší, než ty dvě zbylé samičky. Tak si říkám (i v souvislosti s reakcemi tady), jestli to nemůže být mladý sameček. Nerada bych způsobila komplikace v dalším akváriu, když jim dám místo samičky samečka. Díky za názory!:-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 05:42 Muž LiborSprysl [9015] Re: Semtex
Říkejte si co chcete kolego. Neoploutvení nutně nemusí znamenat, že jsou dotrhaní. Neměl jsem na mysli krátkoploutvého...krátkoploutvý je kategorie přesně daná... ale v obchodech se často prodává tzv. betta mix....mezi samicemi jsou i samci, kteří jsou z normálních dlouhých, jen ještě nejsou oploutvení, tak jako dospělci. A nemusí být vůbec dotrhaní, jak se vy mylně domníváte. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 21:46 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: Verry
Nic tim uz asi nezkazis. Ja myslim, ze kdyz hodis inzerat sem na rybicky, ze darujes do dobrych rukou samicky bett, tak o ne bude rychle postarano :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 21:44 Žena Verry [18] Re: kyo
Ok...Můžu je tak nechat dejme tomu dva, tři dny, než vymyslím, co s nima?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [31] ...... 79

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67622x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221?od=1501