Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.11.2020 11:54 Žena permonici [316] Re: Drea94
Ahoj Andreo, o bettě je psáno tady: rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra
Pro chov mi připadá důležitá teplota vody nad 26 °C a kryt na akvárko, aby se betta nenadýchala studenějšího vzduchu v místnosti. Má ráda zarostlou nádrž a plovoucí rostliny.
Tady na Rybičkách.net určitě najdeš i spoustu hezkých malinkých betárií, např.

tady už betta není, ale byla: rybicky.net/nadrze/27262
legendární Tři bratři: rybicky.net/nadrze/26432
rybicky.net/nadrze/13020

Důležitá je čistota vody, aby betta nedostala bakteriální zánět ploutví, protože by se jí ploutve rozpadly a upadly. Ať se daří!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2020 11:07 Žena Drea94 [6]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte, neinformovaní ľudia išli nakupovať a nekompetentní ľudia im poradili v obchode a dopadlo to takto. Jedna bojovnica v 4litroch a druhá bola v 2litroch (v plaste). Zatiaľ som ju šupla do 10litrov čo som našla doma a plastové je v koši. Bez rastlín a bez všetkého, ako môžete vidieť :-( ani neviem čo sa sem vlastne idem pýtať, je mi ich ľúto a potrebujem rady inak neviem ako ďalej.. v tom 10l by mohla ostať ak by som tam posadila nejaké ŽIVÉ rastlinky? Ešte mám doma jedno 16l kde by som asi dala tú druhú :-O bude im to stačiť? Prípadne môžem tam dať nejaké krevetky alebo do toho väčšieho rybky (nejaké čo sa zdržiavajú viac na spodnej časti akvária - menší prísavník, gara) alebo vôbec? A ešte, to 4litrové vyhodiť alebo rastlinky a pár krevetiek by nevadilo? Prepáčte za veľké množstvo otázok ale tiež som viacmenej začiatočník a len mám pocit že minimálne tej v tom malom akváriu určite nie je dobre.. a tej druhej určite chýbajú živé rastlinky.. ďakujem za odpoveď ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.11.2020 21:48 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Baťulin
- někdy samec toleruje samici, někdy ne, dokáže dobít i dvě samice, záleží tedy na jedinci jakou má povahu
- na vytěr je akva tak akorát, na společný chov samce a dvou samic malé, muselo by tam být hodně úkrytů, více zarostlé, spíše okolo 60l
- chvilku se věnujte Skubymu, naučte ho žrát z ruky, samici pořiďte později, po získání zkušenosti, třeba budete mít další akvária
- chovatelů Bett, zde na webu naleznete několik, včetně těch co odchovávají( drvi, panikaaaaa, silviebaris a řada dalších), v jejich prezentacích hledejte informace, každý má svůj postup chovu a odchovu
- Váš samec je už trochu starší ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2020 21:31 Muž Baťulin [21] Re: lacewings
Paráda, tak nitěnky půjdou do pryč a jdu shánět.
Ještě jedna otázka. Do budoucna bych chtěl pro Skubyho(pojmenoval ho malý) sehnat nevěstu. Edit: Akorát to bude chtít nové akva. Nebo by mohla být spolu s ním, kdybych přesunul neonky?
Děkuji palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2020 21:30 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Baťulin
- koretra, dafnie a podobně, je výhodnější zdroj živého krmiva pro Betty ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2020 21:25 Muž Baťulin [21] Re: lacewings
Ok, díky za tip. Chtěl jsem zpestřit jídelníček. Dal jsem mu je podruhé za měsíc. Střídám granulky, vločky a mražené, tak jsem chtěl zkusit i ty malý hady stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2020 21:22 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Baťulin
- ano četl jste správně, skutečně lze Betty krmit nítěnkou, má to ovšem své "ale"
- zdroj odkud nítěnky pocházejí (skladování, propírání, krmná dávka, postupné navykání na tento druh krmiva)
- zkušenosti
- na trhu je nyní dostatek premiovych krmiv pro Betty, proto bych se nepouštěl, při chovu jedné Betty, do nějakého experimentování s nítěnkou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2020 21:07 Muž Baťulin [21]
Ahojte. Chtěl bych se zeptat, jak často můžu krmit beťáka nitěnkama? Někde jsem četl, že ne moc často, ale občas to neva.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2020 20:53 Muž Baťulin [21] Re: silviebaris
Děkuji za tip, na bazosi jsem viděl, ale Brno je maličko dál ;-). Ideálka Olmik a přilehlé dědiny ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2020 20:50 Silviebaris Re: Baťulin
A co tak strýc googl a nebo bazoš zvirata.bazos.cz/… ... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2020 20:16 Muž Baťulin [21]
Sháním chovatele bett z Olomouce a okolí. Je tu někdo takový? Potřeboval bych poradit, zeptat se atd atd. Předem děkuji za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2020 17:19 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: HornReaper
- v podstatě jde o umístění a rozložení toho proudu, aby byla zachována i klidová část
- to vše je tedy o vnitřním uspořádání akvária, rostlinách, dekoraci
- pak tu je věk Betty, mladý samec se bude chovat jinak, než nějaký 2letý samec, to samé je u oploutveni Betty (varianta)
- lepší náhled na celou problematiku by mohlo být vytvoření prezentace akvaria, data, fota, třeba i video ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2020 15:12 HornReaper – Proud filtrem Betta
Chtěl bych požádat o názory, zda mám správný proud vody v akváriu s Bettou. Všude píšou, že má být proud slabý, ale kdy je proud slabý ? Akvárium 50l vody. Udaný průtok čerpadla ve filtru 435l/h. Zdálo se mi, že usměrňovací tryska dělá velký proud, tak jsem 3D vytisknul takovou usměrňovací rampu. Video s ukázkou proudění: youtu.be/…
Bettu jsem dostal v 2l kouli, tak jsem pořídil něco většího. V kouli se téměř nehla a tady plave jako splašená, tam a zpět, ale nepřijde mi, že by na chování měl o vypnutí filtru vliv.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2020 12:07 Žena Beastie [314]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jdu si pro radu, protože očividně někde něco dělám špatně.
Myslela jsem si, jak jsem už ostřílená akvaristka a spíš tomu pořád houby rozumím.

V květnu jsem stěhovala obě akvária, větší je vpohodě, jen multíci se nemnoží a to jakože vůbec, což je zvláštní ale ok, nebudu zatím řešit.

Malé akva (54l) už má několikátou osádku. Krevetky i pancéřníčci stěhování přežili no problem. Jenže pak jsem si řekla, že protože pancéřníčci se pořád schovávali, že si koupím nějakou solitérní pěknou rybu, rozhodovala jsem se mezi bojovnicí a čichavcem medovým. Čichavce v akvaristice neměli, tak jsem si vzala krásného modrého beťáka s tím, že krevetky jsou možná risk ale třeba to dopadne dobře.
Nedopadlo
Do dvou týdnů krevetky byly pryč do poslední nožičky. Ok moje chyba.
S pancéřníčkami to ale vypadalo dobře, schovávali se všichni, jednou za čas jsem nakrmila, s betákem vedle sebe pohoda jedli granule. Najednou za dva nebo tři měsíce najednou nevidím ani jednoho pancéřníčci a jsem prostě naprosto přesvědčená že jsou všichni mrtví.

Začínám si myslet že je chyba v mém krmení. Krmím jednou za pár dní jak si vzpomenu nějakými mikrogranulemi pro krevety, není to tak malé jako artemie a beťák je s tím vpohodě. Občas vločkové krmivo, nějaká sera a přes léto jsem dávala komáří larvy co jsem si na zahradě lovila ze sudu s vodou.

Beťák si vleze všude, neustále se zamotává do vallisnerie která je neustále prorostlá zelenou řasou, každá údržba jednou za dva týdny na špejli namotám řasy o velikosti pěsti. Mám tu řas už asi tři-čtyři roky, pravděpodobně od té doby co mám nové světlo, protože je jedno co za jiné ryby, substrát či kytky tam je. Řasa většinu udusí, ryby se do ní občas motají a ani dvě neritiny nefungují. Občas kytky dokoupím, ale vallisnerie dokončila čtvrtý okruh okolo akva a čeká jí prostřih a nemá to moc cenu.

Přemýšlím, co tedy dál a co teď. Chtěla bych ještě neco do akva, jedna ryba mě prostě až tak nebere... jenže skupinky ryb už jsem měla všechny, raka bych chtěla ale trochu se bojim, drápatky jsem zavrhla. Co teď a co dělám špatně
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.06.2020 20:51 Žena Martinah [33] Re: silviebaris
Řekla bych, že ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2020 19:23 Silviebaris
Fotka k příspěvku Zdravim...Mohl by mi někdo potrvdit jestli je to beťtak varieta-druh...rosetail...Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2020 05:51 R Muž ctibum [6870] Re: Zuz
"Dost rostlin" je tu dost podceňovaný pojem. Nahraj sem fotku celé nádrže. ;-)
Jinak jak píše kolega...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2020 05:14 R Muž Anthrax [4739] Re: Zuz
Prostě si to u tebe nesedlo. Klidně je mohly kousat ty gupky. Nebo se ti nejspíše okusují betty navzájem už od začátku. Jestli máš dvě akvárka, tak v původním nechej původním osádku a v druhém jen samce. Samičky se pokus co nejrychleji darovat.
Jestli nechceš mít dvě akvárka, tak daruj všechny tři betty.
rybicky.net/forum/19452-darovani-vymena-akvarijnich-prebytku
www.ifauna.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2020 01:28 Zuz Re: ctibum
Akvárko má 60L. Dvě dania, 6 neonek, 3 gupky a nějaké ty platy(přesně nevím) Je to tedy asi přelidněním? :/ Rostlinek je tam dost.

Navíc ted ty dvě samičky které jsem se samcem dala do náhradního akvária na sebe útočí. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2020 21:38 R Muž ctibum [6870] Re: Zuz
Jak je velká nádrž? Jak je zarostlá? Kolik tam je ryb?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2020 21:32 Zuz
Ahojky jak je možné, že platy okousavaji samečkovi jeho ocas? Četla jsem tady, že se to děje, ale proč? Neměly by být platy mírumilovné? Pořídila jsem si ho a dvě samičky po přečtení že se s nimi snesou. Teď nevím co dál.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2020 21:16 Žena Saidhi [6] Re: Saidhi
Teď doufám že jsem z mobilu omylem nesmazala odpověď od ctibuma.
Topítko máme u filtru, momentální teplotu v akváriu 27-28°C. Ony tam lezou od doby kdy jim tam jednou nasál granule = ale už je tam nový filtr a stále to trvá, takže variant bude asi víc. Manžel zkoumal a zjistil že omylem vyhodil plastovou součást, která měla alespoň zčásti zakrýt otvor, ale i tak ne dostatečně na to, aby se tam malé nedostaly.
Edit: Jinak prosím ještě o radu - na 90% jsem si jistá že ta naše střední samice je opravdu samec. Tudíž je mi jasné, že musí jeden pryč, jen přemýšlím který = budeme zřizovat nové sòlo akvárium. Jestli dát pryč mladého který je celý život zvyklý na společnost těch dvou samic = větší se k němu když se před ní naparoval tulila, před tím starším v drtivé většině utíká. Nebo toho staršího... A nebo na tom vůbec nesejde?
Mám podezření že mladý rozbil druhému celé hnízdo jako bonus k tomu, že staršímu vyškubl kus ocasní ploutve-jako to předtím udělal on jemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2020 21:31 Žena Saidhi [6] Re: Anthrax
Lezou tam tím otvorem co je na fotografii, typ filtru Tetra C600. Jinak s odchovem teď nepočítáme. Viděli jsme videa a četli články. Spíš mi jde o to, aby v rámci obrany-pokud se zadaří-samec nezabil samici nebo naopak ona jeho. Nepočítám ještě tu věc že to opravdu vypadá, že z té prostřední samice bude možná vážně kluk :) Jsou samé překvapení, až se člověk diví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.06.2020 21:13 R Muž Anthrax [4739] Re: Saidhi
Já teda z fotky nepoznám co je to za typ a kudy do něj ryby lezou.. ;-)
Tomu rozmnožování nechej volný průběh. Na odchov nejsi připravená. Vyžaduje to celkem dost práce. betta.wz.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2020 20:52 Žena Saidhi [6] Filtr + HNÍZDO
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Přikládám slíbenou fotografii a jako bonus ještě to, že samec začal stavět hnízdo, nejstarší samička má pěkné bříško a z krmení to není plus jí naskočily pruhy už svislé. Nebudu lhát že mě to dost překvapilo - přesněji jaká je to rychlost. Jen tedy nevím jestli se vytřou ve společenském nebo opravdu potřebují nádrž zvlášť?
Plus jsem četla že je už dobře mít minimálně pro samičku plovoucí rostlinky aby se měla kam schovat + aby se hnízdo mělo k čemu uchytit? Trošku nás Bettky zaskočily musím říct.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2020 13:22 Žena Saidhi [6] Re: Anthrax
Jak jsem psala jsou to ty malé. Samec ani velká samice se tam nedostanou právě kvůli tomu, jak jsou už narostlí. Filtr vyfotím hned jak dorazím domů, teď jsem bohužel v práci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2020 07:00 R Muž Anthrax [4739] Re: Saidhi
Ono těžko říct, jak ten filtr zabezpečit. Nepíšeš jaký filtr máš. Kudy tam lezou? Pokud se dokáže tak velká ryba, jako betta, dostat do filtru, tak je něco špatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2020 16:59 Žena Saidhi [6] – Zlepšení, ale...
Fotka k příspěvku Zdravím opět a na úvod chci ještě jednou poděkovat, situace se jeví o hodný kus lepší, je druhý den a většinou je vídáme všechny venku, takže díky rostlinkám opadlo dost napětí. Bohužel tady nejsem (znovu) jen kvůli tomu - zaprvé: dvě modré menší samice se s velkou oblibou schovávají do filtru - nevím jestli je to úplně nej skrýš i kvůli ploutvím, případně bych uvítala tip zda jim jde nějak zabránit, aby se dostávaly dovnitř - mě samotnou zatím napadla jen mřížka/síťka.
Druhou věcí je to, že samec dost často otevírá žábry na největší ze samiček, která, pokud jsem pochopila správně, že měnění/blednutí barev a pruhy jsou známkou stresu - z toho není dvakrát nadšená. Nic jiného se sice neděje(dřív po nich i dost chňapal), ale jak je obvykle tmavomodrá, tak po tomhle jeho strašení pomalu zbělá a skoro zprůhlední a proužky má jak zebra(podobně vypadala i když jsme si ji přivezli, jen měla přecijen trochu víc barev - cca viz. foto, teď je prakticky opravdu bílo-šedivá, když jí samec nedá pokoj). Dost mě to mrzí - pokud je to díky stresu, četla jsem, že samičce naskočí pruhy i když je připravená na tření - protože je to nejklidnější a nejvíc pohodová ze všech Bett co máme - a i nejvíc kontaktní k nám - jako první začala brát granulky přímo z prstu atd.

Opět mockrát děkuji všem za rady.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 20:41 Magnum Re: Eillen
Tak já ho budu pozorovat, a když toho tam bude mít moc, tak mu to vezmu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 20:36 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: Magnum
Nemůže. Jsou to jeho bubliny. Ja to nikdy nesbiral. Mel jsem je vždy v páru a těšil se az se vytřou. Samozřejmě na hladině spleť rostlin ať se má samička kde schovat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 20:33 Žena Eillen [645] Re: Magnum
Jen ať si bublá. Mně Barnabáš bublal třeba tři týdny v kuse. Já mu to bořila výměnou vody, on si to dodelal. No a pak zase na čas přestal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 20:16 Magnum Re: Kawa
Díky a nemůže mu to nějak uškodit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 20:11 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: Magnum
Ja bych mu to nechal. Ať si staví chlapec ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 20:00 Magnum – Bojovnice samec
Zdravím, měla bych dotaz ohledně samečka bojovnice pestré. Mám ho doma 10 dní a v posledních 4 dnech začal hrozně moc "pěnit". Vím, že je to pěnové hnízdo pro potěr. Vždycky mu tu pěnu seberu. Jde to nějak omezit? Bojím se, abych nedělala něco špatně. Díky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.06.2020 19:39 Žena Saidhi [6] Re: ctibum
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ještě jednou díky. Bohužel neměli ani jednu plovoucí ani vzplývající momentálně, takže jsme osázeli prozatím alespoň tak viz.foto+bývalé pro srovnání. Tuším, že to nejspíš ještě nebude 100%, ale snad po přidání těch, co neměly se vyšplhá alespoň na 85-90%.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2020 12:05 R Muž ctibum [6870] Re: Saidhi
Půjčím si kolegův příspěvek z jiného vlákna...
Anthrax napsal:
rybicky.net/atlasrostlin/limnophila_sessiliflora
rybicky.net/atlasrostlin/bacopa_caroliniana
rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_corymbosa
rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_difformis
rybicky.net/atlasrostlin/ludwigia_repens
rybicky.net/atlasrostlin/sagittaria_subulata
rybicky.net/atlasrostlin/vallisneria_spiralis
Pak nějaké plovoucí a vzplývající. Ale musíš je držet na uzdě aby moc nestínily zbytku rostlin.
rybicky.net/atlasrostlin/egeria_densa
rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum
rybicky.net/atlasrostlin/pistia_stratiotes
rybicky.net/atlasrostlin/recanka_guadalupensis
A do popředí nějaké kryptokoryny.
rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_nevillii
rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_affinis
rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_x_willisii
Některé si z nich vyber, nemusíš tam dávat moc druhů. Důležité je, aby těch rostlin byl ale dostatek, co se týče rostlinné hmoty. Osázel bych tak 80 % dna. ;-)

Nebo zkus i sama rybicky.net/atlasrostlin/hledat/ náročnost nízká...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 11:39 Žena Saidhi [6] Re: ctibum
Moc děkuju za radu, registraci mám, zbytek zařídím během dneška a začneme víc sázet. Nějaký tip na konkrétní rychlerostoucí rostlinu/rostliny? V akváriu máme 26°C.
Ještě jednou díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 10:30 R Muž ctibum [6870] Re: Saidhi
Rostlin tam je málo obecně, hlavně rychlerostoucích nenáročných, bez ohledu na osádku. Zarostlé akvárko vypadá na příklad takto rybicky.net/nadrze/27262 ;-)
A čekat, až se rozrostou není dobrá varianta. Zaregistruj se, založ prezentaci a sleduj vlákno darování přebytků a inzerci včetně části rostliny zdarma (vlevo nahoře). Seženeš hromady rostlin za zlomek ceny v obchodě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 09:32 Saidhi Re: Anthrax
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Děkuju, pro jistotu ještě přikládám celé foto akvária. Máme v něm deset rostlin s tím že jak nás instruovali se ty ještě rozrostou. Když to tedy vezmu načisto = víc rostlin by mohlo být řešením problémů + bychom na to konto stěhovali rozborky a ne bojovnice do jiného akvária.
Jde o to, že ty tři samice byly v akváriu s téměř nulovým množstvím rostlin a s velkou spoustou hejnových rybek + bylo akvárium o polovinu menší než to ve kterém je máme teď a nebyl problém. Teď mají podmínky lepší a je to horší - ale až od doby se samcem. Stále mi vše ukazuje na něj. Ráda to samozřejmě vyzkouším ale ještě raději bez ztráty ryby = pokud to nebude řešení a stejně po sobě půjdou tak se trochu bojím jak to může skončit. Do toho je ještě otázka zda to nejsou opravdu samci dva, k čemuž se zatím nikdo tady nevyjádřil. Ten náš velký má třeba krásně vidět "perličku" a přitom je to kluk.(na přiložené fotce, ale samec je to samozřejmě 100%, jen u toho modrého si nejsem už vážně jistá. Jediné co že to může být samička halfmoon, ty mají větší ploutve)
Omlouvám se za dlouhé rozbory, ale ráda bych, aby se měly co nejlépe. Pokud možno všechny.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.06.2020 08:58 R Muž Anthrax [4739] Re: Saidhi
Z těch fotek je jasné, že by se tam není moc rostlin. Když chovat betty pohromadě, tak v hustě zarostlé nádrži. Prostě akvárium osazené pouze po bocích je málo. Čili bych na rostlinách opravdu přitlačil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 08:34 Saidhi Re: ctibum
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Děkuju moc za odpověď, samec je v izolaci u tchána který je akvarista už x let. Reakce byla taková že holky do jedné vylezly a jsou zase v akváriu k vidění. Jen ta která má právě tu ploutev začala otevírat a hodně žábry na tu největší se kterou ale byly už v předchozím akváriu jak jsem zmínila - i proto jsme je vzaly že byly na sebe zvyklé. Nutno říct že tahle střední vcelku pěkně roste a když roztáhne ploutve tak se mi opravdu skoro jeví jako sameček, jen ještě hodně mladý. Pokud to tak je tak si říkám aby nezačal dělat časem nějakou neplechu a vše nezačalo na novo. Přikládám ještě fotky z dneška, tam už je vidět i o jaký kus ploutve přišla... nebo možná přišel. Zkoušeli jsme včera zrcadlo, ale tam žádná reakce nebyla - narozdíl od 100% samce, který se opravdu nafoukl jak jen mohl.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.06.2020 23:31 R Muž ctibum [6870] Re: Saidhi
No já mám zkušenost takovou, že v sestavě samec + 2x samice byla nejagresivnější jedna ze samic, která samce nakonec zabila. Asi tak, jak píšeš. Nejdřív bylo zle, pak se to zklidnilo a pak po čase bylo po něm během jednoho půldne... Druhou samici terorizovala jen lehce. Požrala mi ale krevetky i šneky okružáky.
Podlem mě je betta dost nevyzpytatelná ryba a záleží, na jakýho magora nartrefíš. Což potvrzuje fakt, že spousta lidí má opačnou zkušenost a funguje jim to ve společenské nádrži bez problémů.
Za mě ale betta v nádrži jen sólo. Jakože opravdu sólo, bez jakýchkoli jiných ryb. Takže pokud to u vás neklape, separoval bych samce na samotku a sledoval, co se bude dít...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2020 23:21 Saidhi
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím všechny a prosím o radu - vcelku spěchá. Pořídili jsme s manželem akvárium, 80l. Je po obou bocích osázené rostlinami, zavedená filtrace, kořen + dvě kamenné skulptury pro skrýše. Pořídili jsme si tři samičky betty splendens, které byly dohromady v jednom akváriu ještě spolu s dalšími hejnovými rybkami. Tahle trojice je u nás už týden, od začátku bez problémů. Přikoupili jsme tedy ještě samce, jak bylo v plánu = 1kluk + 3 holky. Byl trochu divočejší první den co jsme je dali dohromady, ale pak všechno vypadalo vpořádku. Pořídili jsme tedy ještě 8 rozborek. Také vpořádku. Teď je to třetí den co máme všechny pohromadě a všimla jsrm si že jedna ze samiček má docela dost vykouslý střed ocasní ploutve. Velikostně/stářím se jedná o tu prostřední ze tří. Dnešní den samec všechny tři dost proháněl, skoro až agresivně. Už jsem tady na fóru četla pár příspěvků že všechno vpořádku a najednou po několik a dnech obrat i o 180° takže ač hádám že je zodpovědný samec tak to nemůžu tvrdit se 100% jistotou. Je pravda že už včera holky skoro nevylezly ze svých úkrytů - samec je venku alespoň 85% času - a po tom co jsem dnes viděla tak se jim ani nedivím. Samce se rozhodně zbavovat nechceme a nebudeme, uvažujeme o koupi samostatného akvária pro něj - pokud je to to správné řešení, proto budu ráda za každý názor lidi co mají zkušenosti. Napadlo mě vzhledem k faktu že zrovna tahle samička má dost krásné ploutve tak zda ji samec nemá za dalšího samce - když to by se snad projevilo hned. Přikládám fotografii dotyčné když byla ještě vpořádku, zda by to mohl být problém. Pokud tak je řešení jasné. Nebo je šance že šlo jen o "jednorázovou" neshodu? Dost nerada bych udělala něco špatně nebo zhoršila co je. Mockrát děkuju..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2020 19:56 Muž vlka [3443]
Hezký večer, moc pěkné tření bojovnic se tomu ruskýmu klukovi podařilo zvěčnit. www.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2020 16:36 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: sirius
- na to jednoduchá odpověď, fyziologie ryb
- nelze přece srovnávat rybu z farmy a z přírody
- aklimatizace odchytu a následný transport je hodně náročný
- navíc ty ryby z farmy, mají jiný genofond atd. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2020 16:06 Muž sirius [54] Re: lacewings
Ďakujem, lacewings. Určite si dám poradiť. Je mi jasné, že tieto rybky majú naozaj dosť rozdielne teplotné nároky: rajovci cez leto takmer alebo aj do záhradného jazierka :-) a perletiačky zas asi aby mali príjemne zakúrené. Pri bojovných bettách, neviem aký znesú diapazón temperatúry... V predchádzajúcom zaujímavom videjku, ktoré tu zavesil vlka, sa zdá že by to mohlo byť aj neuveriteľne veľa: v trópoch bývava nadránom aj celkom kosa ;-) a v tých "ubytovacích" či skôr prevýchovných fľaštičkách im to môže poklesnúť možno aj pod 15 stpn či vari ešte menej... Cez deň, za pár hodín nato zas kľudne aj vysoko cez 30ku... Asi preto ich "chladia" tými vedrami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.02.2020 01:16 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: sirius
- tohle fungovat nebude, už pouze pro rozdílnost teplotních nároků jednotlivých druhů ryb a dále popsaného
- Betta, znám chovatele, který měl dlouhodobě 5 samců v jednom akváriu a v pohodě (vlastní odchov), velké akvárium je pro vyšlechtenou, silně oplouvenou rybu záhuba, bude zalezlá, neuplave to prostě, rajovci ji ubijou, nebo uhoní, čichavců se bude bát
- čichavci, to je průser ryba na nemoce
- rajovec, jediná ryba která má nároky na teplotu podstatně nižší,tedy zase nevhodné k výše uvedeným druhům
- importy WF, zmiňujete Vietnam, byl jste tam, tak víte, jak to tam chodí,
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2020 21:09 Muž sirius [54] Re: Lister
Tá tažko napodobitelná, magická bettia krása, nás však napokon skoro vždy premôže... ;-) Opantá. Napriek tomu, že sú tieto rybky aj individuálne, ako o tom zaujímavo píšete, nevypočítatelné, kus od kusu s charakteristickymi vlastnostami... Že sú to potvorky! Malí čerti a tiež dokonca čertice. :-) Pre mna je velmi zaujímavé poznanie, kolko ludí, často ani nie aq, práve a s tymto ("spoločensky" celkom komplikovanym) druhom začína... Dôvodom bude okrem tej ich 1. úchvatnej nádhery, zrejme najmä 2. priestorová nenáročnost. S tym desatročia spojená móda? Asi teda jedinym možnym riešením bude - vyskúšat to. Metödou pokusu a omylu. Určite by ma interesovalo, ak je niekde uverejneny článok o ekológii (či aj etológii) populácií bett vo voľnej prírode, v divočine. Prípadne aj priamo v zaplavovaných ryžových políčkach. Akisto bude, skúsim aj ja dohladat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2020 19:46 Muž Lister [169] Re: ctibum
Souhlasím, je to o náhodě, každá ryba je jiná a každá se chová jinak. Na netu vidím spoustu akvárek s klidnýma bettama. Ale co jsme zatím měli, tak to byly magoři, kteří celý den trávili tím, že lítali kolem přední stěna akvaria sem a tam.

Jinak k původnímu dotazu - myslím si že v tom akva nebudou prosperovat. Lépe řečeno, pokud to akvarium bude mít dostatečný proud, aby se tam voda efektivně točila a nevznikala tam hluchá místa, tak tam jednoduše to proudění bude tak silné, že se bettám líbit nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.02.2020 19:21 R Muž ctibum [6870] Re: sirius
Nepasoval bych mě za odborníka na to všechno, co píšeš tak jen k bettám.
Za mě je betta dost nevyzpytatelná ryba. Samice mi zavraždila samce, vyžrala okružáky a tak. Jiná byla ok. Samec tak polomagor. Takže do akvárka sama, ať už samec, nebo samice, k tomu odpovídající objem, tak 30 litrů, ani malé, ani velké (větší s jednou rybou by podle mě vypadal prázdný).
Když jsem jednou z nouze přelovil bettu z "61" do "200", tak se jí tam vůbec nelíbilo. Byla pořád zalezlá za rozstřikovací rampou. Když šla zpátky do svého, tak zase ožila.
Tolik moje zkušenost.
Určitě tu ale najdeš spoustu lidí, kterým to funguje... Tak si vyber ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 79

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67622x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221?od=101