Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mořské akvárium

 

NápovědaFórum » Mořská akvária  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Mořské akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2023 20:43 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: odikcz
Dá se v čechách pořídit nějaký ověřený startovací kit za rozumný peníz? Počítej tak o 0 více ale spíše o 2 než jsou pořizovací náklady sladkovodní nádrže. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2023 19:45 Muž Lojza007 [1199] Re: odikcz
Doporučuju reef.sk a poptat se tam.
Dělají se a dají se i koupit sety 30 litrů, ale to je stěží na jednu rybu a samozřejmě to bude mnohem náchylnější na chyby. Ideální je tak desetinásobek a víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2023 18:48 Muž odikcz [114]
Měl bych pár velmi začátečnických dotazů:
1) Jak jsou mořská akvárka náchylná na denní údržbu? Je možné odjet třeba na týden a nechat ho napospas jako sladkovodní?
2) Jaká je minimální velikost akvária/filtru, aby se dala rozumnou mírou udržet stabilita?
3) Dá se v čechách pořídit nějaký ověřený startovací kit za rozumný peníz?
4) Je náročnější se starat o mořské ryby nebo korály (ty bych preferoval)?
5) Nějak hodně zjednodušeně, co obnáší provoz? U sladkovodního klidně nechám jen odstát vodu a v pravidelných intervalech měním. Tady nevím zda stačí jen třeba do osmotické vody nakapat nějaký hotový mořský koktejl a je vystaráno nebo je to komplikovanější + a kolik pak takový provoz stojí?
Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2020 13:15 Muž honcka [39] Re: Aneta
Rozhodně bych mraženým krmil, hromada druhů sušený nežere a i ty ryby, co ho žerou, tak budou za mražený rádi a taky je jde naučit krmení z ruky, mě takhle žere i kreveta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2020 14:22 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Aneta
- nepředpokládám, problém bude jinde
- založte prezentaci, to pomůže lépe se na problém podívat, z více pohledů
- oblibou sapína, jsou rovněž drobné druhy ryb a maso ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2020 09:38 Aneta – ztrácí se nám ryby
Dobrý den,

máme doma mořské akvárium a nějak se nám ztrácí rybičky. Prvně to byl klaun očkatý, teď dva zelení sapíni. V akváriu máme štětičkovce malého, na internetu se píše že může lovit drobné ryby, tak nevím no :/ Ryby nekrmíme mraženým krmivem a někde jsem četla, že když štětičkovec nedostává maso, může právě lovit ty ryby. Nemá někdo zkušenosti? Předem děkuji za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2019 16:33 Muž RAP [1553] Re: ZDRI
ZDRI napsal: .....když mi teče z vodovodu čistá kojenecká téměř destilka, NO3 do 5 mg.....
Právě že jen skoro destilka. I jen minimální obsah solí ti může při míchání mořské vody dělat problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.06.2019 15:22 Muž Jarry [1437] Re: ZDRI
Počítám, že ti to nikdo nedoporučí. Pro akvárium jenom s rybama by to asi bylo ok, ale ta mini RO se dá strčit do šuplíku (u moře jí potřebuješ jednou za 14 dní). Navíc se na moře používá i DI stupeň, aby byla vodivost opravdu skoro nulová. Ono by to asi nechcíplo, ale je riziko, že tě budou trápit řasy a další věci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2019 14:08 Muž ZDRI [1415] – Jarry
Tak jsem během dvou večeronocí přelouskal Hynka Dařbujána - Mořská akvaristika (2. aktualizované vydání). Jako ucelený úvod do problematiky bezvadné, lepší než prolézat fóra na webu se spoustou balastu. Škoda, že tam ke konkrétním druhům mořských živočichů není více podrobností o jejich chovu, ale to se dá nastudovat následně.

Takže celkově to vidím schůdné, jediné, s čím mám problém, je RO. Nemám kam dát a dráždit manželku "dalším krámem do baráku" se mi nechce. Zvláště, když mi teče z vodovodu čistá kojenecká téměř destilka, NO3 do 5 mg. Zkušení Mořáci - no schválně koukněte na tento rozbor rybicky.net/forum/14104-voda-v-ceskych-budejovicich, myslíte, že by se fakt nedala použít?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2019 10:57 Muž Jarry [1437] Re: Clarke
Do toho závěsného bys asi nedal potřebné množství filtračního materiálu, ale manipulace s ním by asi byla lepší, než s kanystrem. Netrval bych na UV lampě. Osmóza ok.
Odpěňovač je vyzkoušený, sám ho používám, měl bys i s kanystrem v akváriu řešený sběr hladiny.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2019 10:42 Muž Clarke [0] Re: Jarry
To světlo vypadá suprově, asi to svoje až dorazím pošlu dál a pořídím toto.
Zeptal bych se ještě zda by místo toho kanistrového filtru byl vhodný tento závěsný

www.rostlinna-akvaria.cz/…

pro tu reversní osmózu potom toto
www.rostlinna-akvaria.cz/…

ten odpěňovač, který jsi uvedl vypadá také dobře
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2019 09:18 Muž Jarry [1437] Re: Clarke
Šel bych na to asi trochu jinak. To světlo bych asi ani nezkoušel, pokud chceš něco hotového levného, kup ověřené toto www.aliexpress.com/…

Kanystr také není optimální, ale asi by to s ním fungovalo. Já jedu na ověřené kombinaci Siporax + Zeolit + PhosEx + aktivní uhlí a akvárium sice zatím cca půl roku, ale prosperuje dobře. Na cca 100l vody použivám filtrační materiály takto:
Siporax 1l
Zeolit - 250g, 67g soli na 1l vody, namočit na 2 týdny - měněno každé 3 měsíce
PhosEx - 100ml, měněno každé 3 měsíce společně se zeolitem
Uhlí - 5 lžic - měněno každé 2 týdny během výměny vody

Osmózu pořiď i s DI stupňěm.

Na chemii bych se vyprdnul, místo toho bych tam dal více živých kamenů. Živý písek ok, já jsem zakládal - na začátek cca 9kg živých kamenů, živý písek. Nechal jsem to měsíc běžet, když jsem viděl, že se korálům, co byli na kamenech, daří, přidal jsem další + 2 ryby, potom jsem ještě průběžně doplňoval korály - ještě mi nechcíplo vůbec nic, nepřišly ani žádné větší problémy s řasami.

K těm odpěňovačům - kam ho chceš dát? Do kanystru těžko, já bych asi neexperimentoval a rovnou pořídil Tunze 9004(DC), který můžeš dát někam do rohu akvária. Pokud bys tam měl pouze měkké korály a minimum ryb (max 2), asi by to šlo i bez něj, ale nedělal bych to. Na záběh nádrže bez ryb a náročnějších korálů ho asi nepotřebuješ, ale počítej s tím, že nějakou dobu trvá, než začne správně fungovat (třeba 2 týdny).

Každopádně doporučuju nastudovat již zmiňovaný reef.sk , je potřeba pochopit alespoň základy chemie vody, uvidíš, že časem tam přihodíš nějaký tvrdý korál a budeš muset řešit doplňování prvků atd. Není to žádná velká věda, dokonce bych řekl, že je s tím daleko méně práce, než s náročnějším rostlinným akváriem, ale je to mnohem náchylnější na chyby, proto je třeba vědět, co a proč člověk dělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2019 18:15 Muž antiA [354] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: Clarke
Tady moc moře nejede..... poptej se kluků na www.reef.sk
Občas se tam i vyskytne inzerat s kompletním vybavení celého akvária za supr cenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2019 15:42 Muž Clarke [0] – Založení mořského akvária 100l
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím všechny, již přes týden zde pročítám fora a vyzobávám informace.
Mám již z minulosti s provozem sladkovodního akva zkušenosti, nyní jsem se rozhodl to pět rozjet, pořídil akvárium a prvotní účel byl sladkovodní akvárium, to se přiznám hned.
Kamarád mě naočkoval myšlenkou mořského a když jsem zde viděla vaše galerie s biotopem Rudého moře, které jsem po celou dovolenou prošnorchloval, tak již tu představu kousku svého korálového útesu v obýváku nemůžu dostat z hlavy. Četl jsem zde, že doporučovaná velikost je min. 200 l, ale viděl jsem zde i rozjeté v 60 l. Akvárium jsem již pořídil a i kdybych jej poslal dál, tak aktuálně nemám větší prostory, kam větší akva umístit. Chtěl bych to zkusit rozjet v těch 100 l a vaše rady moc uvítám, tedy až na ty jednou větou, že se mám na to vykašlat a starat se o květiny, těm se u mě daří dobře.

biotop Rudé moře

Akváruim
Atman AR-620 - 92 l (61 x 38 x 55)

osvětlení
Chihiros WRGB LED 45 cm (již na cestě)
www.aliexpress.com/…
výkon 38 W - 4 barevné kanály
svítivost 2600 lm
+ bluetooth kontroler, pro režimy rozednívání, stmívání a slabého nočního modrého světla
podle mě by mohlo mít dostatečný výkon pro růst korálů, uvidím až dorazí a po montáži jak dokáže prosvítit, v nejhorším pořídím 50 W.
Je celospektrání.

čerpadlo a třístupňový filtr + UVC lampa (již na cestě)
SUNSUN HW-702B vnější filtr s UV lampou
www.rostlinna-akvaria.cz/…
má zvládat 300 l, takže pro akorát předimenzované.

chci jej doplnit o filtry
Bioakvacit
www.morskeakvarium.eu/…

Pepinův PhosEx Fe
www.morskeakvarium.eu/…

Sera Siporax
www.rostlinna-akvaria.cz/…

nějakou tu chemii pro rozjezd bakterií
Microbe-Lift Special Blend
www.morskeakvarium.eu/…

použít živý písek 10 kg
Live Reef Pink - živý aragonitový písek (10kg)
www.marine-aquatics.eu/…

proudové čerpadlo
Jebao OW-10 4000 l/h
www.rostlinna-akvaria.cz/…

topení 50 W

voda
Reverzní osmóza pro akvaristiku 75GPD
www.rostlinna-akvaria.cz/…

Mořská sůl Red Sea Coral Pro Salt 7 Kg
www.morskeakvarium.cz/…

pro údržbu vody mám
Xiaomi MiJia Mi TDS Meter Tester - měření vodivosti a kvality vody
www.aliexpress.com/…

teploměr
www.aliexpress.com/…

pořídit ještě hustoměr a něco na měření pH

nemám ještě úplně vybraný odpěnovač, chtěl bych nejlépe vnější, uvažoval jsem
Odpěňovač Bubble Magus New QQ
www.morskeakvarium.eu/…
Haqos PS 300
www.rostlinna-akvaria.cz/…
Resun SK-05
www.svetchovatelu.cz/…

Přečetl jsem si k čemu odpěnovač slouží na dstranění bílkovin a provzdušnění vody.
Chci se zeptat, co by vedlo k tomu rozjet akvárium alespoň z počátku bez odpěnovače a provzdušnění zřídit pomocí?
SUNSUN CT-201 regulovatelný vzduchovací motorek 1,5l/min

Zpočátku osadit
živý písek
jeden živý kámen
1-2 sasanky
1 klaun
nějakého korýše, něco jako krevetu

Pokud by mi to měsíc vydrželo bez katastrofy, tak pořídit druhý živý kámen, korál a 1-2 menší rybky.

Má to šanci fungovat za předpokladu, že se o to budu starat?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2019 19:01 Muž půlpy [2131] Re: Planorbella
snad to tak je, já nevím, proto jsem se ptal, je to z botanický v Liberci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.05.2019 19:30 Muž Planorbella [643] Re: půlpy
Nevím, jestli jsou schopny rozmnožování v akváriu, ale nemohly by to být pohlavní buňky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2019 19:13 Muž půlpy [2131] – Ježovka diadémova
Fotka k příspěvku Ahoj,
prosím, nevíte, co to ta ježovka vypouští z těch ostnů, že by jen tak vypouštěla jed?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.06.2018 16:43 Muž antiA [354] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: smile
Mrkni tady.... www.reef.sk
A čti a čti a ještě jednou čti. A až po měsíci či dvou se ptej na onom foru. Pokud tuto dobu přeskočís éra mít vysněné a krásné mořského akvária skončí velice rychle a změní se v noční můru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2018 16:20 Muž smile [1]
Ahoj. Ked chcem zalozit morske akvarko tak pre zabehnutie potrebujem bakterie z dobre zabehnuteho filtra. Mozem pouzit filter z tropickeho akva alebo musi byt len z mora? Dakujem za kazdu odpoved.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2016 15:01 Muž Chico [0] - Mořské ryby
Kdyby se někdo chtěl podívat na rozjezd nového akva v realu a popovídat o tom jak a co. Tak stím nemám problém. Mám i nějaké věci ze starého 600L .
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2016 18:11 laKatos Re: martin
Mrkni na stránky.... ( www.reef.sk )
Věřím ze tam ti místní borci poradí

Ale jinak s tvým přístupem ses dobrý frajer rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2016 17:34 martin – martin
Fotka k příspěvku Dobrý den, obracím se na někoho z Vás s prosbou. Zcela neprozřetelně jsem si nechal postavit mořské akvarium. Kladl jsem požadavek na minimální manuální údržbu s maximem automatiky s pravidelným servisem. Toto co je na obrázku je údajně v pořádku. Odešly mi během dvou měsíců již tři ryby (z toho 2 do týdne co jsem je koupil. Rovněž si myslím, že i korály nevypadají zrovna "nejlépe", poradí mi někdo ? Velice děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2016 08:18 Muž Yirka [9126] – Nesplnitelný sen mnohých

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2016 21:16 laKatos Re: TRULY
Za 400-500 eček se tam prodávají luxusní funkční komplet vybavená akvaria (použitá) s životem. Kdybych si pořizoval první mořské akvarium tak to udelam prvně takto že se na takovem naučím, co vše je potřeba a za čas (až bych zjistil co a jak a zda mě to bavi) bych si sestavil komplet nové na míru podle mých představ a zkušenosti.
Pokud se kamarádovi moře nezalibi tak ho zase prodá dál s tím že až tak o moc nepřijde než kdyby kupoval vše nové a nebude to správně kompatibilni.
Hlavně at čte, čte a čte z toho fóra. Moře není jen že to postavis a ono to bude hezké celou dobu. U něj se sakra musíš otáčet.

Třeba tady je takové mini ( reef.sk/… ) ......da k nemu i klauny případně se dohodne na záměně .....ale ja bych začal s větším akvariem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2016 21:04 Muž TRULY [164] Re: laKatos
Tak.ja som sa zle vyjadril. 100€ sim TYCHsimlel len za filter. CIZE myslene tak ze ak by stalo akva 100 +svetlo 100 + filterz za 100 tych 200 by dal len asi to je fakt na to forum lebo ani sajnu nemam o giltracii a postacujucom svetle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2016 18:05 laKatos Re: TRULY
No právě a ta ryba "nemo" se nejlépe cítí v sasankach. Je to pro ni přirozený úkryt. Určitě at počítá s cenou min 200 euro za jety cely komplet a bude to nádherný koníček i pro něj a dcera se bude s ním dívat. Ale do ceny 100euro se nevejde tak aby mu ryba přežila.

Ať se na reef.sk registruje a kouká v sekci prodam. Bývají tam super nabídky kompletních akvarii včetně života.... myslím ze pro něj asi nejlepší možnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2016 17:36 Muž TRULY [164] Re: laKatos
TAK ASI ho tam pošlem, tak jemu čisto ide o tu rybku a nejake kamene skaly nahadzať do akva, asi bez rastlin, proste fakt len zaklad + dobre podmienky pre nu. No poslem ho tam vdaka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2016 15:00 laKatos Re: TRULY
Řekni mu ze reef je taková střední škola s maturitou a sladkovodni akvaristika je základní škola.
pokud nemá zkušenosti a znalosti se sladkovodni určitě bych se mu to snažil vymluvit. Finanční náročnost je pak
taky jinde. Píšu tady jako o mořské akvaristice kompletní. Tedy ryby, sasanky, ježci, koraly atd
na slovensku jsou parádní stránky reef.sk
Ať se popta tamních borců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2016 14:47 Muž TRULY [164]
Ahojte, včera mi volal kamarat a pýtal odomna radu ako od akvaristu a poradiť som mu nevedel. Tak som mu ponukol že napíšem tu na forum a že niekto skusenejší poradí a tak mu to odkážem.
Jedná sa o to že chcel pre dceru rybku ´´NEMA´´ (viete ako deti) tak že či neviem aku techniu a čo k tomu treba.
Preto sa chcem spýtať len orientačne, nie konkretne (ak by sa niekomu chcelo aj konkretne) že čo je potrebne a aký základ technický treba dať takejto rybke.
Ci stačí jedna, alebo pár, proste nejaký ten základ. Počítam že ak je potrebná osmoza, odpenovač, nejake 3x54w svetlo a filter tak za 100e tak asi do toho nepojde, ale radšej sa spýtam či je možná nejaká LOW-TECH variacia. Vdaka

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.01.2016 18:55 R Muž romant [27987] Re: MiroslavAdam
Tak upřímně, lidi se nemají podceňovat, ale doporučil bych ti prozatím zůstat "jenom" u sladkovodní akvaristiky a více nabrousit ostruhy, než se do toho moře pustíš. Ono už to, jak jsi se začal dotazovat, spíše svědčí o prozatímním chtění, ale větší rozmysl tomu tak trochu chybí, tedy si myslím, podle toho co čtu a co jsem viděl v prezentaci. Jinak se ale mým lehce mudrujícím příspěvkem nenech odradit. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 18:43 MiroslavAdam Re: Legionix
Ano, bohužel jsem limitován prostorem velice. Moc bych chtěl aspoň těch 150l.
Ale četl jsem, že ty 60l a méně jsou dosti náročné na udržování vody. Měli byste ohledně tohohle nějakou radu? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2016 18:31 Muž Legioix [574] Re: MiroslavAdam
Pokud seš limitován prostorem, tak tu velikost akvária beru, že se ti nechce kupovat jiné. Nákup akvária je totiž při zřizování mořského akvária jedna z nejmenších položek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 18:23 R Muž romant [27987] Re: MiroslavAdam
Klini si na ty neaktualizované a máš tam i menší. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 18:20 MiroslavAdam Re: romant
Je to sice hezké ale já mám k dispozici nádrž o objemu 60l a nejmenší tam je 74l. Přece jen to je už 14 l rozdíl :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 18:17 R Muž romant [27987] Re: MiroslavAdam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 18:11 MiroslavAdam
Čau. Já vím, že to tu asi už bylo, ale je nějaka možnost že by mořské akvárium mělo jen 60l? Pokud by to bylo možné jaká by byla náročnost takového akvaria?
Předem děkuji za odpověď. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2015 21:59 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: DavidŽ
Vodovodní vodu nejprve vyčistit od všeho pomocí reverzní osmozy a pak v ní rozpustit správné množství mořské soli podle požadované hustoty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2015 21:08 Muž DavidŽ [0] - Rostliny
prosím poradil by mi někdo jak doma napodobit mořskou, nebo alespoň braktickou vodu, děkuji - kdžtak do zpráv :) :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2015 13:49 Hjub Re: lhajek
Diky za odpoved. Jasny nejak se k tomu propracuju sam. Jen jsem to chtel zkustit takto:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2015 09:20 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Hjub
Taky jsem u nás sháněl až jsem se do toho pustil jen z toho co jsem si načetl ..... Jsem tedy ve fázi že mám akva ve výrobě a vše potřebné, krom živých kamenů a živé vody, mám jinak doma připravené. Živý materiál mám předběžně domluven až u Prahy.... Ale nejdu do ničeho velkého je to v podstatě nano s hrubým objemem vody 80L (takže když tam bude čistý objem kolem 60L tak budu asi rád).

Zkus se poptat na www.reef.sk tam spíš někoho najdeš .... O někom z Brna jsem tam určitě četl ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2015 22:52 Hjub
Zdravim,

nejakej brnak s reefem? Co by mi poradil do zacatku? Precejen je lepsi to videt nez jen cist X-) diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2014 16:02 Becker Re: JosefVavra
Děkuju moc za odpověd! To, co píšeš rozumná cena určitě je! Ještě zvožuju, zda nejít raději do "bezproblémového" 400l sladkovodního ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2014 19:35 JosefVavra Re: Becker
tak pořád je to jen akvárium ale budeš potřebovat : Odpěňovač , topítko , filtraci , živé kameny , sůl pro mořská akvária , media do filtru a bakterie
počítej pro začátek tak 30-40 tisíc korun aby to bylo ok:-)
nedávno jsem dělal jedno 200l a kamarád je v tom asi tak za 25000kč včetně světla

pokud budeš chtít pomoct tak mě napiš SZ

Josef
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2014 15:45 Becker – mořské akvárium
Ahoj, poradí mi prosím někdo, kdo má zkušenost s mořským akvárkem cca 300-400l, kde ho pořídit za rozumnou cenu? Děkuji všem za oepověd

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2014 12:05 Muž vik [2] - Mořské rybyRe: Havlis
NEDALA!!!
A ptal ses už i na www.reef.sk - nedostaneš jinou odpověď. Reverzní osmóza už je dneska dostupná za takovou cenu, že o ničem jiném nemá smysl ani uvažovat. Doby kdy stála desítky tisíc už jsou dávno pryč a ta úplně nejmenší a přitom pro malé nádrže plně dostačující ( 50GPD ) stojí cca 1 500,- Kč včetně příslušenství k zapojení a u některých prodejců i se sadou náhradních předfiltrů.
Pokud do mořského akvária budeš lít jinou vodu, koleduješ si nejen o vleklé problémy s řasami a sinicemi, ale v horším případě časem i o kolaps systému.
Více informací najdeš třeba na mém webu - vikovo.cz/… nebo vikovo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2014 20:25 Muž Havlis [-1]
Zdarvím...nedala by se použít treba kojenecká nebo vodovodní převařená voda..? Do NANO REEFU ? tk 30L

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.04.2014 15:53 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: vik
71% povrchu planety pokryva slana voda, a na tech drahocenych 29% jeste budu akvariem se slanou vodou zabirat kus dalsiho mista? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2014 00:01 Muž vik [2] - Mořské rybyRe: carlik0
Podle náročnosti osádky nádrže ( korálnatců, rybám je to fuk ) je, nebo není potřeba doplňovat do vody další prvky - především Ca a Mg.V případě osazení AQ pouze méně náročnými měkkými korálnatci postačují pravidelné výměny vody. Pokud máme v nádrži SPS a LPS korálnatce, tak jejich mnohem pestřejší barvy a tvary jsou vykoupeny mimo jiné i potřebou doplňování makro a stopových prvků.
Vodu zásadně pouze z reverzní osmózy. Nejlevnější typy stojí jen lehce přes 1 000,-Kč
Závěsný filtr je dobrý spíše pro gupky, ale malé moře se s ním v omezené míře provozovat dá.
Více info na mém webu www.vikovo.cz, anebo na serveru věnovanému české a slovenské mořské akvaristice www.reef.sk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 16:01 carlik0 Re: lubaan
jo to vim ptam se prave proto ze jsem tyto filtrace uz u neho videl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 20:21 Muž lubaan [61] Re: carlik0
Nejsem nějakej specialista na moře, ale tenhle filtr ti asi stačit nebude. Ono celkově je technika u mořských akvárií trochu jiný kafe, než ve sladkovodní akvaristice. Nejlepší by bylo začít u tohohle: www.pepinuvutes.cz/…

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 5 6

Zpět na obsah sekce Mořská akvária • Zobrazeno 9219x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12208-morske-akvarium