Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby pro začínající akvaristy

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Ryby pro začínající akvaristy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2015 18:10 Muž Miky1981 [57] Re: StandaOv
...týden bych měnil těch 20l, pak bych zkusil těch 2x 30l (další týden) a pak bych zkusil těch 30l týdně...to by mohlo klapnout...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2015 17:57 StandaOv Re: NASREDDIN
OK 20L denně budu dávat new odstátou vodu....
7dní ? a pak můžu zase 2x týdně 30l ? Kdy budu moci nastolit můj cíl 30L 7dní ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2015 17:54 Muž Miky1981 [57] Re: StandaOv
...tak je to cca pětina akva....tak to není nic extrémního....tak cca týden bych to tak dělal...pomůžeš tím filtraci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2015 17:50 Muž NASREDDIN [1383] Re: StandaOv
Těch 20 litrů denně není zas tak moc, aspoň pro začátek by to bylo celkem vhodné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2015 17:47 StandaOv Re: Miky1981
denně 20L ? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2015 17:36 Muž Miky1981 [57] Re: StandaOv
...no k tomu krunýřovci....taky né moc čistotný a údajně rád si pochutná i na rostlinkách, ale co ti budu povídat...tak je tam mám ;-) ...proč je tvé nadšení ta tam??? to ohledně toho co se zde napsalo??? jestli jo, tak to jsem nechtěl....neboj ono si to sedne ;-)
ty kyblíky bych měnil dva....

edit: a co místo ancíka toto: rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy
a ty živorodky vynechat úplně a přikoupit neonky???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2015 17:25 StandaOv Re: Miky1981
Mělo by se jednat o rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sp_obycejny
Každopádně po tom co jsem se tu momentálně dočetl mé nadšení je to tam... a s Živorodkou duhovou počkám 14dní. Nechám se inspirovat a nebudu čekat tři dny na 30l výměnu, ale každý den vyměním kýbl (10L). Doufám, že vše dobře dopadne..... hmm
edit: šneky pořizovat nebudu, jinak jsem přeci jen doufal že po 3týdnech založení to nebude takový průser, když k hejnu přidám ještě 4x parmičku.... no budu to hlídat... a měnit denně kýbl vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2015 17:14 RBSC Re: StandaOv
Rovněž jsem nechtěl nějak děsit. Já jsem zhlediska obezřetnosti občas trochu extrémista. ;-) Chovatelé neonek Ti jistě poradí adekvátní množství výměn. Výměny vody jsou většinou spíše pozitivní, takže touhle prevencí spíš nic nezkazíš.
O účinku a ceně podobných výrobků(i když jsem je nikdy nepoužíval) si myslím své.

Jo, a o těch šnecích... nemám šajnu kolik chemikálií snesou, či případně jak budou vycházet s krunýřovci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2015 17:11 Muž Miky1981 [57] Re: StandaOv
toho krunýřovce máš v plánu jakého??? možná bych s těma živorodkama počkal déle než ten týden...ať si to víc sedne...přeci jen jsou to velkovýrobci odpadu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2015 17:08 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Miky1981
Určite je lepšie rybky pridávať postupne a po zábehu akvária. Tie mrenky (parmičky) čiernopruhé sú pomerne veľké ryby a rýchlosť ich plávania......... ;-)

Už len držať palce! Bolo to jemne povedané dosť unáhlené
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2015 17:08 MrUnknown Re: StandaOv
Já jsem do mého nového akva kupoval 15 teter krvavých najednou po necelých 4 týdnech od založení. Dva dny před a tři dny po jsem měnil každý den kýbl vody a všechny jsou ok. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2015 17:05 Muž Miky1981 [57] Re: StandaOv
...tak to jsem nechtěl....třeba se k tomu vyjádří někdo zkušenější....já začínal pomaleji - 6x neonka a pak cca za 14 dní dalších 14 kousků....a teď nedávno zbytek.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2015 16:59 StandaOv Re: RBSC
Pro jistotu jsem dal včera 80ml SafeStartu od Tetry a vodu mám nadále v plánu měnit 2x týdně 30L. Doufám, že vše dobře dopadne... Docela mě děsíte chlapy :-O
A to mám v plánu ještě našetřit a koupit CO2 set s bombou... cca za měsíc.

Včera jsem měnil 30L další v plánu na středu... potom v neděli atd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.04.2015 16:53 Muž Miky1981 [57] Re: StandaOv
...tak nejde o to, že to jsou dva druhy :-) no teď už je to jedno...myslel jsem to tak, že do akva bez rybek bych tu tvojí várku rozdělil tak na dva až tři týdny....ale jak jsem psal...třeba jsem moc opatrnej..

edit: pozoruj akva a v případě nějakého divného chování rybek bych hned měnil vodu.... a možná bych ji teď měnil častěji než 1 za týden....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2015 16:51 RBSC Re: StandaOv
Miky tím myslel, že filtr nemusí být připraven na takovou produkci metabolitů dusíku - hrozí hypoteticky otrava ryb, pokud je tam hodíš naráz. Z toho vyplývá, že musíš měnit pravidelně vodu.

Surmovka bez potravy zdechne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2015 16:44 StandaOv Re: Miky1981
No nevím, 19 zní hrozně, ale řekl jsem si jde "jen" o dva druhy a Tetra je potřeba min. 10kusu tak jsem pro jistotu koupil 15. Myslím, že to zvládnou.. doufám :)

Uvažuji o jedné Surmovce vražedné... Co myslíte ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2015 16:40 Muž Miky1981 [57] Re: StandaOv
...jen nevím jestli 19 startovacích rybek není moc....možná bych volil pozvolnější náběh...třeba se nic nestane a jsem jen srab ;-) , ale byl bych ve střehu....ať se daří...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.04.2015 16:35 RBSC Re: StandaOv
OT: A kytky, ty nejsou živé? :)

Piskořky? Neritinu?(akorát nevím kolik toho vydrží)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2015 16:17 StandaOv Re: romant
Fotka k příspěvku Tak dnes nakoupeno první život do akva :)
15x Tetra neonová a 4x Parmička černopruhá :)
Za týden 3x Živorodka duhová (1x samec, 2x samice) a 2x krunýřovec.
Další ryby už pořizovat není v plánu.

Ještě by jsem rád nějaké šnečka vystrč růžky, ale nevím nevím jaké... poradíte ? Nerad by jsem, aby se se mu pustil do rostlin, které mám moc rád :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 18:29 R Muž romant [27982] Re: StandaOv
Hlavně se moc nestresovat, když ti někdo napíše, někdy i trošku syrověji, že se stala chybka, od toho je toto fórum, aby se zde předávaly zkušenosti. ;-) Ta špína z filtru je normální, když už je to jak lógr z kafe, to už chce z těch filtračních médií vytlouct právě tím způsobem v té akva vodě, ale toto je dobré činit až po těch dvou měsících od prvotního zpuštění čistýho filtru. Stejně tak se to s odkalováním dna, který si musíš odladit podle osádky, tedy ten interval údržby, jestli týdně, jednou za tři týdny, nebo skoro vůbec. Obecně lze napsat, že čím více bude v akváriu špindírů(živorodky, krunýřovci) je třeba býti ostražitější a nepodceňovat tu údržbu dna a toto nečinit pokud možno společně s očistou filtru a volit mezi jednou a druhou operací třeba ten týden, kdy se orvidelně mění min. 1/3 objemu vody. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 17:49 StandaOv Re: cezarmilan
Moc díky za ty linky na youtube !!!
PS: člověk si určitě může po nějakém čase najít sám, ale to je prostě na stříbrném podnose... Díky Ti ! potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 17:47 StandaOv Re: romant
Naprosto vyčerpávající !!! Děkuji ! potlesk

PS: udělal jsem tedy chybu v tom, že jsem po 14dnech vyčistil filtr v akva vodě ? Voda v lavoru byla po očistě pěkně špinavá :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2015 15:19 R Muž romant [27982] Re: StandaOv
Tak ono to bude v podstatě jedno jestli s ancákem, nebo bez něj, jestli s neonkama, nebo bez nich, jestli s mečovkama, nebo bez nich, jestli ..... ;-) Být pod tlakem dětského očekávání to není žádná sranda, vo tom žádná. :) Ovšem je zde nádherná možnost, jak těm nedočkavcům výchovně vysvětlit proč tu a ne tuto rybu a proč až zítra a ne už dnes. Jen ať se ptají, proš měníš vodu, vysvětlíš, poučíš, pošleš to dál, oni to vnímají a vychováváš si akvaristickej potěr a to se počítá. Až příjdou nějaký úhyny, opět možnost jak vysvětlit co se stalo. No a teď k tomu nač se ptáš o čemž jsme už trošku diskutovali v jiným vlákně. Klidně si tam ty ancáky dej, je jasný, že to budou dětský oblíbenci, měj na paměti, že bordelaří snad více jak ty živorodky a že si rádi zobnou nějakých rostlin, čemž se dá předcházet vhodným krmením ve vhodnou dobu, tedy pro ně po zhasnutí světla. Živorodky bych pádem tím silně omezil a nebo vyargumentoval dětem za nějakou jinou již ne tolik špinící rybu(y). Nějaký to hejno, jak jsme diskutovali a bude se vidět, kam se to posune. Držet emoce na uzdě, nekupovat stylem "ta je pěkná, tu si pořídíme". Výměny vody v pohodě, akvo můžeš už teď lehounce nakrmit suchým krmením, tedy nakrmíš nitrifikační bakterie. Před i po vpuštění ryb vodu rozhodně měnit, ryby nedávat najednou, ale dávkově, třeba týden po sobě.
Edit: Filtr nech alespoň 2 měsíce v klidu, bez jakýhokoliv zásahu, to píglování takto v začátku je kontraproduktivní a to osvětlení bych snížil na 6-7 hodin celkem a pořídil šneky okružáky, pokud jsi si je už s rostlinama nepřinesl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2015 15:01 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: StandaOv
Krunírovci majú jednú veľkú nevýhodu, teda dve. Potrebujú veľké akvárium a chutia im rastlinky.
Ako živorodky sú pekné platy koralky, ktoré pri dobrom svetle sú krásne vyfarbené, viď.
www.youtube.com/…
potom krásne rybky do stredu akvária
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
no a na dno
www.youtube.com/…
Samozrejme výber a voľba je len a len na tebe. Pozor však, uviedol som príklady, nie všetky tieto rybky do jedného akvária, to nie :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 14:50 Muž Miky1981 [57] Re: StandaOv
...tak od známého pořiď nějaké šnečky (určitě bude nějaké mít) a už se ti tam bude něco pohybovat a děti budou mít co pozorovat - první pokusný zajižděč :-) ...já tam měl vlastně šnečky od té chvíle co jsem zasadil rostlinky...dostal jsem je s rostlinami jako bonus a nevěděl o tom....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 14:31 StandaOv Re: cezarmilan
Moc děkuji... já by jsem ještě dva i tři týdny počkal o mou osobu ani tak nejde... ale děcka mě prosí každý den, aby jsme už koupili rybky :) Tak jsem si řekl, že by jsem po třech týdnech tedy mohl už první nějaké kousky do akvária dát... ( přes to že literatura říká 3 týdny minimum pro tvorbu bakterii )

Od známého dostanu jeho odchovaného Krunýřovce doufám, že aspoň dva. Takže to bude asi můj první obyvatel a živý tvor v akváriu.

Živorodky určitě pořídím je to taková hnojivá ryba co jsem se tak dočetl i když to bude asi taky pár kusu 2 až 3. Ale neustále nemám jasno v hlavním akvarijním hejnu, který bude v nádrži hrát prim. Už jsem tu četl více názoru na to, že ideální je mít jedno hejno než více s čímž i souhlasím s ohledem na nepřerybnění a oku lahodící.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 13:52 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: StandaOv
Vydrž ešte 2-3 týždne. Tým nič nepokazíš, skôr naopak. Aké druhy rýb? Skús si zadať druhy rýb podľa vrstiev akvaria. Teda rybky do hornej vrstvy, napr. živorodky (pohybujú sa väčšinou tesne pod hladinou) potom druhy rybiek zdržujúcich sa v strednej časti akvária, napr. mrenky, tetry. No a nakoniec spodná časť, dno a tam väčšinou čistia dno pancierničky (corydoras)
Rozhodol by som sa pre menšie druhy rybičiek, pretože ich môže byť viac a takto oživia akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2015 12:18 StandaOv – První obyvatelé akvária
Fotka k příspěvku Zdravím, co by jste mi doporučili pořídit jako první, živé tvory do akvária ?
Mám 80cm (cca 100 l čisté vody)akvárium dva týdny po založení. Měním pravidelně 30l vody. Mám za sebou již jedno čištění filtru v akva.vodě, akvárium působí čistě a některým květinám se daří více jiným méně :) Ještě týden by jsem chtěl počkat pak ještě jednou vyměnit 30l vody a koupit první živočichy.

Osobně by jsem koupil jako první nějaké malé rybí hejno cca 10kusu, ale zdali 10 a čeho...
Nebo krevetky jako první ? Nebo koupit jednu dvě ryby jednoho druhu ? Já nevím smich
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 12:11 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Tominy
Ma pravdu, predsedo. Ted nic, nejdriv to nech vsechno dostat se k plne funkcnosti a zatim si muzes projizet atlas, co by se hodilo a co by se Ti libilo. Rychle zamilovani do nejakeho druhu a okamzita koupe je neco jineho, nez kdyz po nejakem druhu vylozene touzis a pak si jej poridis. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.08.2013 11:44 R Muž romant [27982] Re: Tominy
Partu(6 kousků) pancéřníčků panda, ale ne hned, až bude akvo náležitě stabilizovaný a nitrifikace pevně ustanovena.
Edit: Pokud není to dno ostrý, což z té fotky z prezentace nepoznám.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 11:26 Tominy Re: Tominy
Mám nové rostlinky, takže akva vypadá mnohem lépe, zatím mám jen paví očka,neonky, foto doplním pozdeji, jake rybky by jste mi doporucili? Hlavne aby neozirali rostlinky a nedelali nic ostatnim (neonkam,pavim ockam). potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2013 20:08 Tominy Re: Designer
tak mam to chvilkual docela za to zachazi (podle mne) az nahodim nove rostlinky urcite to bude vypadat lepe :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2013 20:00 Muž Hanzi [15] Re: Tominy
Rostlin není nikdy dost, to je základ, na kterém se staví fungující akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.08.2013 18:46 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Tominy
Do toho akvaria zatim nepatri ani to co tam je, nejprve by melo aspon trosku fungovat a ted moc podle fotky nefunguje. Radeji na tom zapracuj, nastuduj si zaklady, at ted hlavne prezije to co tam mas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.08.2013 17:45 Muž LiborSprysl [9015] Re: Tominy
Asi nic, stávající stav je tak akorát...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2013 17:27 Tominy Re: Kryštof
Tak prezentace hotová, muzete radit potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2013 17:07 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Tominy
založ si prezentaci akvária, pak se podíváme na to jak to u tebe vypadá, potom se bude dát líp radit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2013 16:48 Tominy – Smichani
Ahoj, nyni mam neonky a pavi ocka, a chtel bych k temto neco prihodit mozna o neco vetsi rybku (akvarko ma 54litru objem) co byste mi nabidli za rybky? :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2013 09:27 Muž kacercz [36] Re: Kytka
Kancik pricnopruhy, ale to ase pak rozluc s zivorodkama, jinak tahle cihlida, je z tech mensich a zije skoro ve vsem ;) a ne ze bych nemel treba volnych 30 mladych ;))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 10:12 R Muž romant [27982] Re: Kytka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 10:07 Kytka Re: romant
To už sem někde četl ale zapoměl jsem uplně na to, díky za připoměnutí. To okusování ploutví platí i o tetrách měděných, tetrách červenoploutvých, tetrách průsvitných ????

Jinak vím, že by mě tam šli živorodky, ale ty jsem několikrát zkoušel a nevydrželi mě tam, kvůli tomu jak jsou přešlechtěný tak potřebují hodně čistou vodu a taky čisté dno , protože na něm v noci leží, i když sem to vše čistil tak se to stejně nedařilo, třeba to dno ani nešlo uplně vyčistit když všude jsou rostliny. Ale na druhou stranu ty živorodky se mi tam vždy rozmnožovali. Proto hledám nějakou opravdu nenáročnou rybu jak na tvrdost tak i částečně na tu čistotu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 10:03 R Muž romant [27982] Re: Kytka
Tak jestli tam máš to složení ryb co uvádíš, tak ty krvavky buď v pořádný partě a nebo vůbec. Jak jich bude méně(pod 10) tak se budou zajímat o ty čichavce a okusovat jim ploutve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 09:59 Kytka Re: LiborSprysl
Už to nevím jistě ale někde na internetu jsem četl že i někdo chová a rozmnožuje Terčovce v tvrdé vodě, že si na tu tvrdou vodu zvykly a nevadí jim, mě by se líbily ty Tetry krvavé, a nechci je ani rozmnožovat ale ani nechci aby se tam trápili
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 09:57 KYtka Re: romant
Moje akvárium má čistý objem vody 200 litrů, ale nevím jakou to má roli v té tvrdosti, jinak ryby tam mám: ancistruse hnědé (ty se mi tam i množí), čichavce medové a modré,a dva sumečky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 05:35 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kytka
S takovou tvrdostí se blbě vybírá...to jsou prostě ty živorodky a středoamerické cichlidy...pak je opravdu otázka, jak je ta nádrž velká, na místě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2013 22:48 R Muž romant [27982] Re: KYtka
Jak je ta nádrž velká? Jinou než spekulovanou osádku již máš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2013 22:47 KYtka Re: Ammi
Mě se líbí tetra krvavá ale o té píši rozsah tvrdosti 5-15 dgh, myslíš že by se v mé vodě 30dgh trápila, nebo by se přizpůsobila?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2013 08:52 Žena Ammi [22] Re: Kytka
Co třeba tetra průsvitná? rybicky.net/atlasryb/tetra_prusvitna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2013 07:34 Kytka – Ryby do tvrdé vody
Ahoj, poradil byste mi někdo nějaké menší nenáročné rybičky kromě živorodek, které by nevadila vysoká celková tvrdost DGH? Voda v mém akvariu má tvrdost 30 DGH, ty ryby nechci rozmnožovat ale jen je tam mít, ale nechci aby se v té mé tvrdé vodě trápili. Děkuju za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2012 10:13 chlebe Re: NHKG
Mno mě se nechce někomu dávat závojnatku, protože to byla moje první rybka a mám k ní už určitý vztah ano
Jinak ten sumeček, mno není to ten, co žere neonky... Ale nemůžu ho vyfotit protože je celé dny schovaný pod kořenem a není tam ani z jediné strany vidět :-O . A k akváriu: 250litrů.

Vím, že závojnatka zaneřádí akvárium jako kdyby tam bylo cca 20jiných ryb, ale já jí nechci nikomu dávat!!! Potřebuji vědět, které ryby se k ní hodí.

Teď už mi můžete někdo poradit??? :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 2

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 2883x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12142-ryby-pro-zacinajici-akvaristy?od=22