Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Osvětlení do většího akvária (151 - 250 l)

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Osvětlení do většího akvária (151 - 250 l)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 18:28 R Muž romant [27987] Re: Kytka
A když se to sklo dá do takovejhle lištiček, tak to je i docela ke koukání. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 18:27 Žena Kytka [2146] Re: hanzys
Stačí dát na akvárko krycí sklo a nebudou mít kam vyskakovat ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 17:15 hanzys Re: Ciffik
Díky to nevypadá zle ;-)Ale nebudou rybky vyskakovat?;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 17:10 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: hanzys
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 17:06 hanzys Re: Designer
tak zas aby to trochu vypadalo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 17:00 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: hanzys
Uplne nejlevneji? Patice pro zarovky, do nich 5ks gme.cz/… a pod ne ohnuty kus plechu a nebo alobal jako reflektor. Kdyz to bude moc, vymenis usporky za slabsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 16:44 hanzys – dotaz
Potřeboval bych nejlevnější variantu chlapy prosím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 13:09 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: hanzys
Mame doma akvarko 100x40x50 a muzu rict, ze 2x30W zarivek je malo. Vymenil jsem je za GROLUX (specialky pro rostliny, kdyz uz malo svetla, tak dohnat vhodnym spektrem) a tu jejich ruzovou barvu prerazil 20W bilych LED. I to se mi celkove nezdalo jako nic moc, spis jen dostatecne, ale jak jsem konecne trefil spravne hnojeni, roste skoro vsechno (i kdyz vyjimky jsou), seznam rostlin mam u akvaria rybicky.net/nadrze/18477 .

EDIT: Vpravo na hlavni fotce muzes videt pred filtrem ubohou rybicky.net/atlasrostlin/heteranthera_zosterifolia , ale jsou uz na ni svezi vyhonky, coz udelalo prave to hnojivo. A ostatni rostliny jsou na tom podobne, nektere vylozene chudacci, ale uz konecne zacinaji rust. Dokonce i stonkovky, kde jsem predpokladal u dna nedostatek svetla a svaloval na to opadavani spodnich pater, s lepsim hnojenim dole neopadavaji a zacinaji se vetvit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 10:26 Muž dudak [1885] Re: hanzys
podle mě když tam dáš 2x39 T5 s reflektorama, tak ti tam poroste téměř vše
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 20:35 vasekhrbitov Re: hanzys
jestli si trochu zdatný tak návod tady už byl:
rybicky.net/clanky/551-vyroba-vlastniho-krytu-a-osvetleni
já jsem podle tohoto návodu vyrobil pouze světelnou rampu a kryt jsem si nechal vyrobit zde:
www.akva-tera.cz/…
samozřejmě se dá použít i toto, dneska bych do toho uš šel taky:
www.rostlinna-akvaria.cz/…
jo, a na moji prezentaci nekoukej ještě jsem neměl čas ji zauktualizovat
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 20:35 hanzys Re: romant
A dalo by se to udělat?Jaký by si volil ty zářivky?tak chtěl bych třeba středně náročnější rostlinky;-)mám 112l akva teďka a tam jsou 2x18w zářivky a to se mi zdá celkem málo:-/tak nevím kolik na 200l akva;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 15:58 R Muž romant [27987] Re: hanzys
Ono bude záležet na tom, jakou představu o rostlinách máš ty. Dovedu si to se světelně nenáročnejma druhama, jako jsou anubiasy, kryptokoryny a mikrosorka i představit. Na nějaký koberečky to nebude, ale dá se to poskládat i v tom Tvém návrhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 15:14 hanzys – dotaz
Zdravím sehnal jsem nádrž 100x40x50cm 200l a sháním na ni kryt s osvětlením nejaké rady?A stačily by 2 zářivky 30w?Nechci moc investovat a zároveň chci aby se dařilo rostlinkam díky za rady a tipy ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 13:02 Žena Lulito [15] - Cichlidy
Mám akvarium 240l ale co sem nalévala vodu, tak podle počtu kanistrů jí tam mám cca 170l. Jak dobře mi půjdou kytičky pod osvětlením T5 54W 2 ks. Jedna zářivka Phillips master HO 840 a druhá to samý akorát 856??? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 14:09 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Annabell
To koupis celkem bezne v ruznych elektrech, Hornbachu atp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 14:06 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: Designer
Uz to chápu.Takze 30Wt8 a 865? Pokusím se to najít na internetu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.10.2013 14:02 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Annabell
Takze pomalu ;-) .

Zarivky se znaci trimistnym cislem. Prvni cifra udava v desitkach procenta index barevneho podani, jak dobre pod tim rozeznas bavy. 8 je tedy 80%, coz staci, ale jeste neni drahe, a zaroven mene se nevyplati. Takze to cislo musi zacinat 8 (i 9 by bylo dobre, ale drahe).

Dalsi dve cifry jsou barevna teplota ve stovkach Kelvina. 27 je tedy 2700K, coz je desne moc zlute, jak vecer pri zarovce, prijemne na cteni, ale nad akvarko bych to nedaval. 65 je 6500K, to uz je krasne bile svetlo, zhruba jako ve dne venku. A pak se bezne vyrabi i neco mezi (nejbezneji 30 a 40). Delaji se i zarivky s vyssi barevnou teplotou, samozrejme.

Nekombinoval bych ruzne, co jsem zkousel, zarivky znacene 865 budou prima. 840 jiste taky chybu neudelas, ale na mne je to moc zlute (mam je nad malym akvarkem a namontoval jsem je napevno, proto je nebudu menit).

EDIT: At mas predstavu, co je jak zlute, bile az modre:
cs.wikipedia.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 13:32 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: Designer
Ok to jsem toho pochopila :-D ale nevadi takže chápu 30WT8 a ted jednu nebo dvě?a jak je to s tou barvou je třeba lepsi na kombinovat bílou a nějakou nebo zle koupit jen bílé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 13:13 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Annabell
Vymen patice, daji se koupit treba zde (ale samozrejme i jinde):
www.sylvania-pro.cz/…

A zarivka, to budou podle udaneho rozmeru 30W T8, ja bych nejspis vzal 865 (6500K).

Kdyz si nebudes jista, mrkni sem:
www.svetlosasa.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 13:02 Žena Annabell [40] - Labyrintky
Pod nic zádné fialové žluté atd.proste normální bílé...mám tam místo pro dvě ale na te jedne jsou špatné kontakty
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 12:55 Žena Annabell [40] - Labyrintky
Ahoj chci se zeptat jake osvětlení do akva 160l-100x40x40 a délku zářivky 90cm
Vůbec se v tom nevyznám takže kazda rada dobra děkuji stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 10:52 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
I kdyby se ukazalo, ze vysledkem je "tohle priste nedelej", je to nejaky vysledek a i ten by mel co rict. Nemyslim, ze moc riskuju, maximalne ztratim treba mesic zabehu, coz sice nepredpokladam, ale i kdyby, to by moc nebolelo, v akvaristice nejsou veci hned, jsme snad zvykli ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 10:27 R Muž romant [27987] Re: Designer
Moje zkušenost říká něco jinýho. Už jsem se párkrát vyškolil, tak proto ta moje poznámka. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 10:23 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Jde o pokus, takze jsem je tam soupl a uvidime. Asi by mi bylo lito si rozhodit nejake dlouho zabehle a dobre funkcni akvarko, ale tohle bezi druhy mesic od zalozeni, takze zas tak moc neriskuju a aspon budeme vedet. Verim, ze rostlinam pomale zmeny delat nemusim, jeden den (nebo i tyden) leje a je tma, druhy den je svetla, ze si bereme slunecni bryle, takze bych rekl, ze ani v prirode se neco jako pomale zmeny moc nekona, ze se priroda s rostlinami 3x nemaze ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.08.2013 10:12 R Muž romant [27987] Re: Designer
Nechci rejpat, ale vyměnil bych jednu a za 10 dní druhou, prostě pomalý změny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 10:06 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Designer
Tak Sylvania GROLUX sviti nad akvarkem. Akvarko potemelo, oko ty cervene a modre slozky (tam kde u tehle zarivky jsou) uz moc dobre nevidi a celkove je cely pohled do akvaria takovy hodne nafialovely, nebo spis naruzovely, protoze zelena slozka sice je, at se na to da vubec divat, ale dost potlacena. Zelene listi je mene vyrazne, cervene rostliny vylozene zari svou cerveni, ackoli jsou vlastne pod normalnim svetlem spis do hneda. Takze pokud se nekomu nelibi neco jako pohled na krajinu na Marsu, doporucit se to ohledne vzhledu 3x neda (pro predstavu, neni to az tak hrozne jako ruzove zarivky u rezniku v chladicich boxech, ale znat to je dost). Mozna v kombinaci s obyc zarivkou by to bylo takove "normalnejsi" a samozrejme par dalsich reseni existuje, ale to ted rozebirat neni ucelem.

Co to dela s rostlinami v praxi (teorii uz jsem rozebiral v tomto foru vicekrate) se uvidi a casem poreferuji. Nakonec vim jak mi to ted roste, pokusim se dal vsechno delat stejne (beze zmen davkovani PMDD a pri stejnych vymenach vody), takze poznat bych to mohl celkem brzy, jestli treba rychleji rostouci a nenarocne rostliny rychleji pribyvaji, protoze tam vidim prirustky i jen za den, kam az k hladine sahaji, nez je ustipnu a zase zasadim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 08:24 Muž edgemaster [0] - Afrika
ja jsem kupoval vse tady www.bbelektro.cz
zarivky za 50,-, objimky za 50,- skvely jednani, po mailu nebo tlf poradi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 17:49 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Material
Tak jsem se prave vratil z prodejny www.sylvania-pro.cz , tedy primo z jejich kameneho kramku. Odnesl jsem si trubice Sylvania GROLUX T8 30W (protoze mi rovnou pasuji do deklu bez predelavani, vim ze by T5... no nic) a konecne je zkusim, kdyz o nich tak basnim. Byly normalne skladem.

Co mne ale prekvapilo vic, meli normalne na pulte vodotesne patice pro T5 i pro T8, pro T8 dokonce ve dvojim provedeni (nacvakavaci a sroubovaci) po 60Kc/ks a to pres to, ze na webu maji uvedeno, ze v prodejne maji jen jedny.

Zbozi take posilaji, a pan byl velice ochotny. Rikal, ze kdyz to neni na webu, ze to jeste nic neznamena, ze se to muze rychle menit. Takze jsem pochopil, ze nejjistejsi zjisteni stavu veci je tam zavolat.

Mozna ze nekde sezenete ty patice levneji, ale po tom, co mi vetsi dodavatele vzdycky nabidli jen celou bednu a jeste s nejakym dodacim terminem, si myslim, ze je dobre se podelit o info, kam si v Praze zajit a mit patice okamzite, nebo jinde treba na dobirku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 14:28 Žena majka93 [79] - ŽivorodkyRe: Designer
No mít doma ty desky tak si to taky udělám sama. Ale ten náš známej jich má tolik a za takové ceny, že mi to udělá za pár kaček. Výjde mě to mnohem líp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 14:24 Žena majka93 [79] - ŽivorodkyRe: edgemaster
Jo můj přítel je vyučený elektrikář :-D Ale nerad to dělá. A soused na to nemá čas. A truhláře máme známého taky. "Odeskovává" mi skřínku pod to nové akva (ještě není napuštěné stojí mi na stole) :) Ale jde asi spíš o ty peníze. To světlo z Hornbachu můžu mít postavené na akva i úplně bez skla. Protože je delší a drží a postříkání mu nevadí. Mám to tak u odchoven a občas i u mojeho akvárka. Uvidím no jestli nebudu mít ve výhledu nějákou brigádu. Ale Opava je dost zabitá. Vidím to spíš na provizorní provedení tak na rok a pak třeba i ten kryt a tak :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 14:18 Žena majka93 [79] - ŽivorodkyRe: Miso
Jo něco podobného mám. Tenkrát jsem je všechny koupila v Hornbachu. A mám v nich normálně zářivky Osram lumilux 18W/840. A těm rostlinám co mám se daří, že je nestíhám zaštipovat. Nehnojím, ale nechávám tam bordýlek od ryb a spousty šneků. Jen poslední měsíce občas přidám trochu Biovertu (stopové prvky a tak bez dusičnanů). A všechny akvária se mi zaběhly krásně, nemám problémy. (zatím, ťuky ťuk) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 12:44 Muž edgemaster [0] - AfrikaRe: Designer
nepochybuji ze nejsou ;) da se to udelat samozrejme i svepomoci... to bylo jen doporuceni.
nic proti damskemu kolektivu. jen "podle sebe soudim tebe..." Taky jsem si to nechal zapojit od kolegy z prace, co nam dela elektriku :-x

OT: strihy jsou lehky... jen nesmis byt barvoslepej a musis rozeznat puntikatou caru od prerusovany :-D
Nic proti emancipaci... Naucil jsem manzelku o kompech tolik, ze vyskolila i jejich ITaka ve firme :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.08.2013 12:26 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: edgemaster
Jsou i sikovne zenske (jedna tady myslim svuj provizorni dekl uz ukazala), ktere podle maluvky primo na predradniku (jako ze to primo na nich nakresleno je) dokazi ty draty nacpat kam patri naprosto suverene a jeste kolem toho nedelaji takove caviky, jako pred zenskou se natrasajici chlap :) . Mnoho zen dokonce pochopi i takovou zahadu, jako jsou strihy na saty, kde mi (a asi i mnoha dalsim muzum) nad temi hromadami car skoro zustava rozum stat.

Je snad nejaky rozdil mezi chlapem, kteremu radime kam ktery drat nacpat, kdyz to nepochopi sam, a tim samym u zenske? Jsem pro emancipaci ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 12:18 Muž edgemaster [0] - AfrikaRe: majka93
Majko, pokud mas nakyho znamyho elektrikare, tak ti muze 3x 36W udelat odhaduju tak za 800,- (500,- predradnik, 150,- objimky, 180,- zarivky od osramu a 50,- za listu 4x4 cm) ;)
navod najdes tady na foru. Pak nakej reflektor (da se pouzit i ze starych zarivek) a mas to. Co se krytu tyce, tak truhlare, tym by ses mohla do tech 700,- vejit za lamino.Problem je z kryci deskou, ktera musi byt vodeodolna (je drazsi nez obyc lamino a taky tezsi) ja premyslel nad deskou z ABS plastu.

preju hodne stesti pri realizaci ;)

edit: samozrejme si pak muzes vybrat jesli koupis objimky na T8 nebo T5
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 11:57 Muž Miso [470] Re: majka93
mas na mysli nieco taketo ?
www.cbelektro.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 10:12 Žena majka93 [79] - ŽivorodkyRe: KarlosS
Jo přesně to jsem myslela. Byl to takový nápad no. Jinak já klidně si koupím ty 3 zářivky 36W. To bude pro mě nejjednodušší a nejlevnější. Já jsem student a práci jsem nenašla takže můžu max do 1500 Kč i se zářivkama. A to mi bude úplně stačit na takové osvětlení jako mám na ostatních akváriích. Jen mě to napadlo s tou spotřebou energie kvůli našich. Aby mamka nenadávala, že platí hodně za elektřinu. Ale i tak díky no ;-)
Edit: akva jsem si koupila k maturitě i s technikou, ale bez světla, protože to už je dost drahé a mamka brblala :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.08.2013 07:41 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Miso
asi myslela, že málo ryb nebude tolik hnojit, tak nebude muset tolik svítit:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2013 22:13 Muž Miso [470] Re: majka93
ako dlhe je akva a kolko si ochotna investovat? ...intenzita svetla nesuvisi s mnozstvom ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2013 21:20 Žena majka93 [79] - ŽivorodkyRe: KarlosS
No právě to záleží jestli na to seženu svítidlo, do kterého budou T5 sedět. Nemám akvaristické osvětlení. Nemám kryt, bude tam jen krycí sklo, jako u mojeho menšího akvária. :-O
Edit: a taky mi jde o tu spotřebu energie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2013 18:38 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: majka93
podle výkonu tipuji, že jde o dvě zářivky T8 o délce 120 cm. Co je nahradit v provedení T5? Při stejné délce mají á 54W a to by už stačit mohlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2013 16:55 Žena majka93 [79] - Živorodky – Potřebné množství světla pro rostliny
Ahoj, chtěla bych názor na mou doměnku, že v "podrybněném akváriu bude rostlinám stačit méně světla (ve W/l), než je uvedeno tady na stránkách. Jedná se o cca 200 litrů vody (celkem akva má 250 l) a výška vodního sloupce okolo 40 cm. Rybiček plánuju rozhodně o dost méně, než by mohlo být. A žádné živorodky v něm nebudou. Chci do ní asijské rostliny, takže jich je dost, které nepotřebují těch 0,5 w/l, ale zajímalo by mě, jestli tam můžu dát i takové, u kterých je napsáno "střední osvětlení" nebo 0,5 w/l. A jak jsem se dívala na nádrže tady, většina velkých nádrží nemá tolik osvětlení, kolik se pro rostliny píše. Sice mají LED a s tím já zkušenosti nemám, ale i tak se mi to zdá málo. A přece se jim daří hmm

Akvárium ještě nemá aktivní prezentaci. Světlo bych chtěla jen 2x36 W. Bude to stačit, nebo mám dát o jedno víc?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2013 23:29 Muž Jirkaass [35]
Máte někdo zkušenosti s upravou například takového krytu ? levnaakvaristika.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2013 09:57 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Pepyyczek
Ale s LEDkama fakt bacha, chladit, chladit, chladit. On Ti ne kazdy tady rekne, jak s LEDkami pohorel, ale je fakt, ze kdyz si vyberes nevhodne LED a nedokazes je slusne uchladit, budes jenom zklamany jak rychle odesly. LED se proste musi dobre vybrat a takove ty dobre kupy, kde neni ani znam typ, natoz parametry, jsou vzdycky jen sazkou do loterie. A ohledne chladicu, kazdy druhy clovek ma maly kus plechu/profilu, ktery je pro konkretni LED a v podminkach kde se provozuji, nedostatecny.

Nerikam ze LEDky ne, ale nad velke akvarko bych si to rozmyslel a chce to nejprve neco vedet, nez rychle neco splacnout... BTW, podivejte se nekdy na LED pasky na barech, na vyvesnich stitech, jak sviti. Zalostny pohled na vysvicene bludicky, ktere sotva zhnou, kazdy kus jinak, a nemusi to byt vubec tim, ze sviti dlouho, jen je nekdo nevhodne pouzil.

Nemyslim tim konkretne Tebe, jen jsi mi na takovou odpoved prihral ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 19:25 Muž Pepyyczek [17] Re: Jirkaass
Jestli jsi trochu zručný a máš někoho v okolí kdo někdy dělal s laminovací sadou tak dnes není problém vyřezat z polystyrenu kopyto(jak velké chceš i jakéhokoliv tvaru) a podle kopyta si udělat kryt na akva. Máš ho cca do 1000kč i s elektro montáží a ještě s dobrým pocitem vlastní práce :)
Já tedy mám ten svůj už nějakej ten měsíc ve fázi stříkání ale čas mě nijak netlačí spíš čekám na dobrý kup LEDek. Nechci tam dávat zářivky a pak předělávat na LED tak teď zatim svítím jako ty. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 19:06 Muž Jirkaass [35] Re: Designer
nojo ale to už se pak dostávám na uplně jinou cenovou hodnotu. jeslti pak neni lepší ten kryt a led pokud s tím máte někdo zkušenost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 14:22 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Jirkaass
Existuji i kryty od Juwel s 2x45W.

www.srovnanicen.cz/…

Jen trubice do toho pak taky neco stoji:
www.akva-tera.cz/…
www.akva-tera.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 22:12 Muž Jirkaass [35]
přemýšlím nad nákupem akvarijního kryty napřiklad www.levnaakvaristika.cz/… ale přemylším jeslti je dostatečný vetšinou vždcyk říkáte ž eneni.. co dkybych ještě zabudoval nějaké led ? protože krycí sklo a an tom položené zářivky jako sme míval do ted tak nechci.. a nevím jaký jiný kryt sehnat .. vyrobit ..

akvárium 100x40x40

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2013 17:42 Muž MomoPB [33] Re: Designer
viem co myslis :) vedla v izbe stoji 100x40x60 a po hladinu zarastene, tuto chcem ale mensie rastlinky viac menej

tu rampu nakoniec zoberem, aspon podla predchodzich komentarov. Len o 4AQUA tu je dost malo informacii na fore :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 15:07 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: MirecPB
Mam za sebou akvarium 100x40x40 a muzu rict, ze mne ta vyska 40cm stvala, ze jsem si stale rikal, ze 45cm by se veslo taky, ze 50cm by bylo bajecnych, ze to melo byt vyssi. Tak velke akvarko chce nejakou peknou dominantu, tou byl u mne Echinodorus a tech par cm navic by se tehdy dost hodilo...

Nerikam ze je to spatne, jen ze sve zkusenosti rikam, tu vysku akvaria radeji v hlave nechat projit nekolikrate ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 16:32 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: MirecPB
je

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 23 24

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 22283x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12101-osvetleni-do-vetsiho-akvaria-151-250-l?od=590