Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Osvětlení do většího akvária (151 - 250 l)

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Osvětlení do většího akvária (151 - 250 l)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 23:21 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: amrtin
a bude další problém, zářivky zatím LED nenahradíš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 23:15 amrtin Re: Jirkaass
Já bych tam šoupnul 4x10W led. www.led-zarovky-cz.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 23:10 Muž Jirkaass [35]
Jo je fakt že se s tím potřebuji seznámit takže asi bude nejvhoděnšjí těch 2x39

já bych to osvětlení radši udělal přímo do krytu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 22:59 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Jirkaass
pokud si to sám stavíš, tak bych šel do těch 100W co ti radil Jirka, ale udělal bych to jako závěsnou rampu nad akva - intenzitu si reguluješ vzdáleností světla od hladiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 22:58 R Muž romant [27981] Re: Jirkaass
Ano, já bych to více netlačil a když budeš mít v záloze reflektory(který použiješ až se trochu seznámíš s tím co budeš mít), tak se vyřádíš i s náročnější květenou. To CO2 a přihnojování do vodního sloupce se zde bude vyžadovat, tak se nezlob jestli Tě podceňuji, ale já spíš předpokládám to horší, na rozdíl od kolegy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 22:54 Muž Jirkaass [35]
no právě proto se radši ptám takže radši mín ? mylsle jsme předřadník pro 2x39 to by bylo ideální ? nebo ještě ubrat ?

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 22:54 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Pise CO2, takze predpokladam hi-tech ;-) . Ono kdyz to stavi, namontovat tam jeste muze cokoli a ubrat svetlo navic je snadnejsi, nez aby pak dodatecne neco domontovaval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.02.2014 22:36 R Muž romant [27981] Re: Designer
Hmm a bude zeleno. :) Jirko na tuhle palbu bude třeba už bejt trochu votlučenej, byl bych opatrnější. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 22:33 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Jirkaass
Plus minus okolo 100W zarivek s reflektory bys mohl byt spokojen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 22:23 Muž Jirkaass [35]
Zdraívm potřeboval bych malou radu mám akvárium 100x40x40 zaítm tam mám nějaké odchovy od cichlidky a nejspíš bych tam chtěl i na dále nějaké cichlidy ale mít nádrž trochu zarostlou i dispozii mám i CO2 z bomby takže přemýšlím kolik W nad akvárium mám dát chtěl bych kryt s osvětlením vyrobit tak přemýšlím jakou wattáž zvolit
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 23:12 JoKa Re: 8kacena8
Hodně široké téma a ještě širší spektrum odpovědí... Hádání bez bližšího popisu je věštění z koule. Prostuduj vlákno "dlouhá vláknitá řasa" a "jaké zářivky", stejně nás tam za chvíli přemístí...
Mezitím bych doporučil založit prezentaci a doplnit co nejvíce informací a fotky, ať se věštění může o něco opřít...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 23:08 8kacena8 – Jake zvolit trubice pro osvetleni akvaria - 200L???
Hojky tady všichni,
rad bych se optal na vase zkusenosti s osvetnenim akvária??? Poridil jsem si novy SET na 200L,ke kteremu bylo dodano jako soucast také osvetleni. S dvouma trubicema ( 90cm ), kazda o 30W. Řekl bych ze asi nejake obyc zářivky ... Asi do trech nedel se mi ale zacaly delat rasy a to jak na skle, na kamenech, ale take na listech rostlin. :-O Do ted, co jsem mel stare akvárium jsem takove problémy nikdy nemel. Myslim, ze to je prave nevhodnym osvetlenim?! hmm Mohl bych poprosit o vase názory a rady jak osvětlit akarium ( spravmne jak pro rybky, tak rostliny ) a při tom omezit rust ras???
Diky za vase opovedi ... palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.12.2013 00:40 Muž dudak [1885] Re: nula
mě se líbí docela tohle www.ebay.com/… , ale co do kvality se v tom neorientuji, taky si neumím představit jak to chladí, 3w ledky musej už slušně pálit. Hodně druhů zářivkovejch světel je na polským allegru, třeba tohle taky nevypadá špatně allegro.pl/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 00:08 nula
jojo, levneji asi ne... leda by si to clovek vyrobil, ale ja ani nebyla ve skole schopna spravne napojit k sobe a ke zdroji draty, aby e rozsvitila zarovka... booze.
podivam se jeste na ebay a poctu a pozkoumam.
moc vsem dekuju za nazory a budu rada i za dalsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 23:57 Muž dudak [1885] Re: nula
pěknější se dá určitě sehnat, ale levnější asi ne :-D pohledej na netu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 23:28 nula
hmhmhm, tak ze by 2*54? mne se nejlepsi moznost u
zdala tri, ale ppradit si necham. i ldyz teda to, co se polozi pres akbarko, je opravdu jeste osklivejsi nez muj navrh... ale da se sehmat peknejsi. nebo snad dokonce v setu...
tak lepsi teda to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.12.2013 22:39 Muž dudak [1885] Re: nula
já svítím průměrně 115w 12h na skoro 2x tak velké rostlinné akvárium a roste mi to rychlejc než bych chtěl, jen je potřeba tomu přizpůsobit ostatní věci, aby se vytvořila v akváriu rovnováha. A jestli nebudeš dávat CO2 tak je to podle mě akorát
jestli ho chceš mít otevřené, tak podle mě nejlíp vypadá rampa zavěšená nad akvárkem

to acik: jak jsem psal bylo napsáno dobré i zlé, nemám s tím osobní zkušenost, já si dělal světlo sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 21:44 Muž acik [416] Re: dudak
výrobek na houby,prodejce žádný problém :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 21:43 nula
ahaa, ono to nejde vypnout!!
ja si rikala, ze bych jednu povoila... ale ono ne...
a to jsem si myslela, ze nejvetsi problem budou ty "nohy" a podobne...

tak to 2x54 je normalne v krytu juwel rio 240... a na forech je to stran svetla kritizovane... i ldyz 0,5 W/l vyjde, kdyz se odpocte substrat a spol...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.12.2013 20:16 Muž dudak [1885] Re: nula
já bych tam dal 2x54w t5, něco podobného jako tohle www.rostlinna-akvaria.cz/… tím nechci tenhle konkrétní výrobek propagovat, bylo o něm napsáno dobré i zlé, to samé platí o prodejci ;-) . Jinak většinou jsou zářivky na předřadníku po 2, takže jen tak jednu zářivku nevypneš, buď budou svítit jen 2 nebo všechny - u toho tebou zmiňovaného svítidla. ale 4x54w je na to akvárko docela hodně
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 19:22 amrtin Re: nula
S led reflektory by ta deset.čárka šla ještě doleva X-) Náklady taky menší než ty světla,akorát to nějak pořešit mechanicky - vlastně ty by stačilo(do začátků) i jen položit na sklo a později zavěsit třeba ke stropu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 19:19 amrtin Re: KarlosS
Já chtěl spíš než na přesně toto,poukázat na volbu led.Stejně by byly nejlepší 10w reflektory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 18:18 nula
teda, právě jsme spočítala, kolik cca by stálo 4x54 W za rok - ještěže jste mě upozornil, to je teda fakt pálka.
ovšem ne většínež to, že jsem blbě posunula desetinnou čárku - no, je vidět, že ani matematika 1. stupně zš pro mě není snadná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 18:08 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: amrtin
nedoporučoval bych světla pro mořské nádrže. Světla mají jiné spektrum. Navíc tohle jsou docela shity. Aby svítily jako zářivky tak potřebuješ vyšší výkon, takže úspora moc velká není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 17:59 nula
jo, na to LED jsem tak koukala, ale tomu už vůbec nerozumím, jak se vybírá -jak se mění, když se to nějak rozbije...prostě vůbec nic... A jak to s led a kytkama?
ovšem to s tím provozem je teda fakt... všude zhasínám, vypojuju ze zásuvky snad i televizi, aby nesvítilo nic - a pak totok... chmm. to teda máte pravdu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 17:54 nula
dobrý den, moc děkuju za odpovědi
má to být na rostlinné akvárko (pro mě by tam ani ryby být nemusely...), to jsem asi měla napsat.
Právě jsem si říkala, že bych jednu zářivku odmontovala, protože by byla zbytečná -a později, až bych se rozhodla, zda bude, nebo nebude CO2. Ale ze začátku rozhodně CO2 v plánu není.
Je to tedy moc? mně se tolik líbí ta cena, říkám si, že je to jak tady za cenu krytu "s místem pro dvě" (tady se projevuje šetřivost asi chorobná téměř) -a že do připraveného dokážu přimontovat a z připraveného odmontovat zářivku, ale nedokážu, ani omylem, přidělávat nějak do krytu na dvě nějaké další... (tady zas neschopnost technická neuvěřitelná)

myslíte teda, že to je moc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 17:33 amrtin Re: nula
216W ?To už dokáže zahýbat elektroměrem,nebylo by lepší(i přes vyšší poř.náklady) www.ebay.com/… nebo nějak takhle: www.ebay.com/… ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 17:25 Muž acik [416] Re: nula
jestli půjde o klasické akvárium s nějakýma rostlinkama,nic náročného,tak by mohlo bohatě stačit T5 2x39w ,ale ať to tu raději někdo potvrdí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 17:20 R Muž romant [27981] Re: nula
Inu, slušná světelná palba. Doporučuji si něco nastudovat, neb toto osvětlení bude patřit do rukou lidem, kteří vědí co dělají, čímž Tě nechci podceňovat, ale jestli se nechystáš jít od rostlinnýho akvária s kvalitním sycením CO2 zvenku, tak bych do toho nešel, neb by se mohlo stát, že se člověk lehce uloví do sítí watovýho šílenství. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 16:38 nula
dobrý den, chtěla bych si koupit akvárko velikosti 120 x 40 x 50 (příp. nižší120 x 40 x40),
to první zmíněné je asi běžná velikost, která se nabízí i v setech a asi je snadněji sehnatelné obecně (i když by mi jistě to někde slepili) -alespoň dle zběžného prohlédnutí internetu... -
každopádně by mě zajímalo, jak by se - pro to větší - hodilo toto osvětlení

www.ebay.com/…

- a ráda bych nedávala na akvárko krycí sklo. jsem opravdu technický antitalent, takže si nedokážu představit, v čem všem by mohl být problém...
(snažím se najít nejvýhodnější poměr ceny/výkonu/bezpečnosti a "snadnosti obsluhy- výměna zářivek- tedy jejich dostupnost)

děkuju technicky zdatnějším a zkušenějším za odpovědi -a prosím, zda by mohly být napsány jako pro debily, protože jinak to nepochopím...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 21:41 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: NooBob
Mám 100x50x50 , nad tím 1xT8 30W 865a 2xT5 21W 540, vypadá to že vše roste jako blázen nestačím ládovat CO2 , přestal jsem i hnojit PDMM...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 20:49 Muž PedroRabiaSorda [83]
Na rostlinné akvárium 100x40x40 stačí koupit 2x39W T5 nebo raději 3x39W T5?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 20:14 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: hanzys
typ trubic - T8 starší, T5 novější - výkonější
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 20:12 hanzys Re: romant
Tak co sem našel já na netu tak nejlevnější kryt je diversa ta má 2x30w :-/ a co značí to t5 t8?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 20:06 R Muž romant [27981] Re: hanzys
Ztlumí, to víš že ztlumí. Bude to chtít udržovat v čistotě, stejně tak jako zářivky(používám kys. citron.). Já bych asi šel do těch 2x 39W v těch T5, ale jak jsem Ti psal už včera, i s tím základem 2x30W v T8 by se dalo pracovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 20:03 hanzys Re: romant
A to sklo neztlumí to svícení?;-)a kolik zářivek by si doporučil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 19:53 R Muž romant [27981] Re: hanzys
To potom jo, když máš strach, aby nevyskakovaly. ;-) Ono je to všechno o těch správnejch podmínkách, ovšem je nutno přiznat, že jsou druhy který se z akva dokáží dostat až nemožně malou škvírkou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 19:49 hanzys Re: romant
A to bych do akva svítil přes to sklo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 18:28 R Muž romant [27981] Re: Kytka
A když se to sklo dá do takovejhle lištiček, tak to je i docela ke koukání. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 18:27 Žena Kytka [2146] Re: hanzys
Stačí dát na akvárko krycí sklo a nebudou mít kam vyskakovat ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 17:15 hanzys Re: Ciffik
Díky to nevypadá zle ;-)Ale nebudou rybky vyskakovat?;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 17:10 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: hanzys
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 17:06 hanzys Re: Designer
tak zas aby to trochu vypadalo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 17:00 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: hanzys
Uplne nejlevneji? Patice pro zarovky, do nich 5ks gme.cz/… a pod ne ohnuty kus plechu a nebo alobal jako reflektor. Kdyz to bude moc, vymenis usporky za slabsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 16:44 hanzys – dotaz
Potřeboval bych nejlevnější variantu chlapy prosím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 13:09 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: hanzys
Mame doma akvarko 100x40x50 a muzu rict, ze 2x30W zarivek je malo. Vymenil jsem je za GROLUX (specialky pro rostliny, kdyz uz malo svetla, tak dohnat vhodnym spektrem) a tu jejich ruzovou barvu prerazil 20W bilych LED. I to se mi celkove nezdalo jako nic moc, spis jen dostatecne, ale jak jsem konecne trefil spravne hnojeni, roste skoro vsechno (i kdyz vyjimky jsou), seznam rostlin mam u akvaria rybicky.net/nadrze/18477 .

EDIT: Vpravo na hlavni fotce muzes videt pred filtrem ubohou rybicky.net/atlasrostlin/heteranthera_zosterifolia , ale jsou uz na ni svezi vyhonky, coz udelalo prave to hnojivo. A ostatni rostliny jsou na tom podobne, nektere vylozene chudacci, ale uz konecne zacinaji rust. Dokonce i stonkovky, kde jsem predpokladal u dna nedostatek svetla a svaloval na to opadavani spodnich pater, s lepsim hnojenim dole neopadavaji a zacinaji se vetvit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 10:26 Muž dudak [1885] Re: hanzys
podle mě když tam dáš 2x39 T5 s reflektorama, tak ti tam poroste téměř vše
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 20:35 vasekhrbitov Re: hanzys
jestli si trochu zdatný tak návod tady už byl:
rybicky.net/clanky/551-vyroba-vlastniho-krytu-a-osvetleni
já jsem podle tohoto návodu vyrobil pouze světelnou rampu a kryt jsem si nechal vyrobit zde:
www.akva-tera.cz/…
samozřejmě se dá použít i toto, dneska bych do toho uš šel taky:
www.rostlinna-akvaria.cz/…
jo, a na moji prezentaci nekoukej ještě jsem neměl čas ji zauktualizovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 20:35 hanzys Re: romant
A dalo by se to udělat?Jaký by si volil ty zářivky?tak chtěl bych třeba středně náročnější rostlinky;-)mám 112l akva teďka a tam jsou 2x18w zářivky a to se mi zdá celkem málo:-/tak nevím kolik na 200l akva;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 15:58 R Muž romant [27981] Re: hanzys
Ono bude záležet na tom, jakou představu o rostlinách máš ty. Dovedu si to se světelně nenáročnejma druhama, jako jsou anubiasy, kryptokoryny a mikrosorka i představit. Na nějaký koberečky to nebude, ale dá se to poskládat i v tom Tvém návrhu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 23 24

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 22283x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12101-osvetleni-do-vetsiho-akvaria-151-250-l?od=552