Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čerpadlo Atman

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Čerpadlo Atman
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 22:42 PPro – Ne Atman
A jakou jinou tichou čerpací hlavu/čerpadlo byste doporučili jako spolehlivé? Regulovaný průtok do max. cca 300l/h

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 13:19 Muž Miras [111] Re: Martin1996
jj, ta pěna je biomolitan, akorát jemnější než co se dává k těm atmanům, ale v tom bych neviděl problém, možná bys jen mohl vzít ten bublifuk trochu větší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 13:03 Martin1996 Re: karelpavel
Tak diky za info ;-) Je pravda,ze jsem tu videl spousty 60x30x30 akva,ve kterych maji lidi toho atmana a to jsou jen o trochu vetsi nadrze,nez bude ta moje. Jeste uvidim,no. Bud vezmu toho atmana nebo tohohle prcka www.zoo-hobby.cz/… a ten nejslabsi kompresor. Myslite,ze ta pena na tom bublifuku je take biomolitan?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 12:22 Muž karelpavel [18] Re: technik
Řekl bych že ta AT200 hlučná není, mám ještě miniaturnější filtřík a ten dělá větší zvěrstvo jak AT 200. A pro účely Martina 1996 je silnější filtr zbytečný - možná i na škodu ( když AT 200 chce mít co nejvíc zaškrcen ) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 10:13 joudis Re: technik
Myslim, ze 2 dirky nicemu moc nepomuzou, ale urcite nic nezhorsi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 10:08 Muž technik [3] Re: Johan
Také mi přišla ta trubička do bioakvacitu odbitá. Jsou tam pouze čtyři cca 4mm díry a dole samozřejmě volné dno o průměru trubičky, to je asi 1,8cm
Tak mě napadlo udělat ještě alespoň 2 díry uprostřed...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 10:05 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: technik
Mám je oba, ale rozdílu v hluku sem si nevšiml. Až pojedu domů, tak se asi zaposlouchám (když ono ale není nic slyšet :-D ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 09:55 Muž technik [3] – hlučnost
Také jsem AT-200 koupil k rodičům do akvaria. Opravdu má trochu nepříjemnou frekvenci vibrací. Napadlo mě, jestli by nebylo lepší připlatit za AT-201, nebo větší, kdterý by měl být robustnější a hluk by nemusel obtěžovat..
Neporovnával je už někdo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 09:18 Muž karelpavel [18] Re: Martin1996
reguluje se na výstupu filtrované vody , a neboj nic mu neuděláš - je to nato stavěno ( taky jsem to míval na minimum ) a není tam motorek ale cívka. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 09:16 Martin1996 Re: karelpavel
A regulace u tohoto stroje znamena,ze ten motorek,co je v tom cerpadle,pracuje na nizsi vykon nebo jede furt stejne a ja jen skrtim ten proud,ktery vytlacuje? Jestli jde o to druhe,tak si rikam,jestli bych ten motorek neznicil,kdybych mu priskrtil vystupni proud vody na minimum.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 09:02 Muž karelpavel [18] Re: Martin1996
dá se regulovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 08:58 Martin1996
Dobry den,tak jsem si precetl nekolik diskuzi o Atmanu AT-200 a porad nevim,jestli se to da regulovat jen po nejakych stupnich (vetsinou rikate,ze to mate na polovinu) nebo zcela plynule az na opravdu mirnou filtraci. Planuji krevetarko 50x30x30 a bojim se,aby mi tam krevetky nelitaly jako v mixeru :-) . Bublifuk moc nechci,protoze akva budu mit asi metr od polstare a bublani + vrceni motorku neni nic moc. Takze pokud by sel ten atman nastavit i na par procent vykonu,tak by to bylo fajn :-) . Jinak holt budu muset bublat.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 11:55 JuraS Re: Miras
Omlouvám se za mystifikaci..skutečně je výkonem silnější ..nějak se mi něco někde popletlo..sorry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 11:32 Breaker Re: Breaker
No tak jsem hlavu osobně vyzkoušel a vytlačila s plně otevřeným reg.ventilem 1.5m a hnala se i dál..
toto milé překvapení mi potvrdilo myšlenku externího uzavřeného filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 10:59 Muž Miras [111] Re: JuraS
no trochu bych nesouhlasil :) jelikož já ho dám do kýble na zemi a pomocí nasazené hadice s tím napouštím vodu do akva které je ve výšce cca.1m. Hadice je klasická zahradní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 10:53 JuraS Re: Bereaker
i když je určena pro provoz v svislém zavěšení vytlačí tak 20-30 cm ale záleží na průměru hadice...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 10:48 Muž ondrasheq [10] Re: Breaker
Asi nejpoužívánější čerpadlo z těch nejlevnějších. Pužívá se nejčastěji s nasazenou kostkou biomolitanu. Zkus vyhledávání, je tu k němu spousta otevřených vláken.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 10:48 Muž Miras [111] Re: Breaker
já jich mám několik a jsem spokojen, co se týče toho výtlaku tak mě to vytáhne cca. 1m bez problémů pokud ti jde o tohle ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 10:40 Breaker – čerpací hlava At-200
Zdravím všechny a žádám na odpověd na mou otázku.

Mohl by mít nejaký možný vytlak???Máte nějaké zkušenosti s touhle čerpací hlavou?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 11:50 Muž Miras [111] Re: Skanky
tady jsem našel nějakej obrázek na foru: rybicky.net/k/forum/101503.jpg , viz forum: rybicky.net/forum/4969…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 11:42 Muž Skanky [26] Re: Miras
třeba něco takového. akurát mě nic nenapadá tak bych rád nějaké tipy pro inspiraci. bohužel doma nic nemám co by tam sedelo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 11:40 Muž Miras [111] Re: Skanky
no můžeš na výpust filtru nasadit hadici jako rozstřikovací rampu, už to tu někde bylo i s obrázkama, jen si nevzpomenu kde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 11:37 Muž Skanky [26] Re: zralok1
mě to dělalo minulí týden. když začne vrčet zkontrolu jestli dobře prisát o sklo. když jedna přísavka povolí hlava začne kmitat. popřípadě sundej molitan pak dej dolu cely nasávací koš a vyndej vrtulkuprstem ocisti osku a znovu ji nasad. popripadě ješte foukni do otvoru pro osku. mohl je tam dostat drobný bordel. možná to přijde blbost ale u mně pomohli tyto 2 věci. taky se mi po pár hodinách rozvrčel a roztančil na skle že jsem měl strach jít spát.
pak až ho znovu zapneš chvíli bude mít divný zvuk ale až se molitan zcela nasaje vodou měl by to přestat.

když už píšu tak se i rovnou zeptám.
jak můžu zajistit lepší víření hladiny. tyto filtri maají výpust dost nízko pod hladinou a při pomalé filtraci to hladinou ani nehne. dělá se mi na hladine povlak a pokaždé tam hrabat něčím taky nechci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 11:24 Muž Miras [111] Re: Jirka88
já mám ten výtok směrem ke sklu v zadu a nahoru, dá se to docela dobře směrovat přeci ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 11:07 zralok1 Re: mirlun
Nevím,občas to bublá od kabílku,a přeci jen se část čerpadla nad hladinu dostane,tak pak něco unikne.Ale právě mě nejde do hlavy proč se to přes noc roztancuje a vrčí.Zkusím vydržet jak píšeš a uvidím zda bude tiché. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 10:43 Muž mirlun [48] - RostlinyRe: zralok1
tahle čerpací hlava by se měla zajetím ztišit. kde se ti bere vzduch vevnitř? nemáš něco špatně nasazeno?
já s ní nemám problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 10:40 zralok1
No nevím,mám ho týden a vždycky se mě přes noc roztancuje a pak vrčí,každé ráno ho pod vodou rozeberu a složím,aby tam nebyl vzduch a pak je tichý,ale pořád se to opakuje,tak zatím moc spokojený nejsem.Snad se to zlepší :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 01:54 Muž Jirka88 [6]
Zdravim, chci se zeptat Vás kdo používá tento filtr...kam směřuje výtok tohoto filtru?já momentálně bojuju s řasou a výtok mam doprostřed tak jestli to nemůže být způsobeno taky tim...díky ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2009 22:47 Muž mildas [12] - Rostliny
taky mám toto čerpadlo snad už 4roky a jede jako nové, jestli někomu vadí menší hlučnost tak je jednoduché řešení, nedávat čerpadlo na přísavky k akváriu, ale nechat ho volně stát v akváriu, já to takhle mám celou dobu a bezproblému, akva mám vedle postele a je to "téměř" neslyšitelné:-)

CO2 přidávám tím způsobem že hadičku od flaše s CO2 protáhnu otvorem vyvrtaným v trubce na kterém je nasazenej ten molitan. Takže hadička zajíždí do molitanu a pak do té nasávací trubice tím malým nasávacím otvorem, trubicí to provleču až dolů kde na hadičku nasadím vzduch. kamínek a pak vytáhnu scca do poloviny:-)... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2009 14:32 Muž Eff [417] - RostlinyRe: texis
Nádrž 900,
Filtr do 300 i s biomolitanem,
Topítko cca 350
Osvětlení - těleso 2x18 cca 900
celkem 2500Kč i s teploměrem a podložkou pod akva.
A nemusíš vyhazovat filtr ani kryt, do kterého nenacpeš další trubici a 2x18 je na 126l žalostně málo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2009 13:39 Vaclav4 Re: texis
presne tak kup set a filtr prodej jelikoz to cerpadlo s bioakvacitem je idealni hodne muziky za malo penez...a hlaven tamto jsou vechno mixery a ty potrebujes cereni hladiny ne pracku:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2009 13:25 Žena Imii [45] Re: texis
Když je to takový problém tak kup set ... filtr nerozbaluj a můžeš ho prodat na aukru ... místo něj si koupíš čerpadlo + kostku ... ne ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2009 13:23 Muž texis [3] Re: Eff
A proc ne? Mam v planu ten MP 80 (126l) z Hornbachu - samozrejme pokud me nekdo poradi ten samy objem (+/-) s krytem (2x18W tam je tusim), filtrem, topenim, teplomerem za cenu 3000 tak klidne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2009 13:11 R Muž Silent [5949] Re: texis
Imii to vystihla poměrně přesně. V jednoduchosti je síla takže kostka biomolitanu a čerpadlo je opravdu ideální. Čím míň součástí tím menší riziko že se něco ulomí nebo ztratí. Nehledě k velké filtrační ploše které vnitřní filtry nemohou konkurovat. Pokud si pořídíš větší nádrž stačí koupit větší molitan a nasadit na původní čerpadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2009 13:08 Muž Eff [417] - RostlinyRe: texis
A proč kupovat set?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2009 13:07 Muž texis [3] Re: Imii
Aha, no jde me o to ze kdyz si planuju koupit akva v setu s Eheim 2210 tak me prijde skoda ho menit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2009 13:04 Žena Imii [45] Re: texis
Kostka + hlavice je rozhodně KVALITNĚJŠÍ než ty 2x - 5x dražší plastové krámy ...
Já měla Serafil120 ... zpočátku fungoval dobře ... po 4 měsících to bylo ale za trest ... musel se udržovat cca každých 5 dní ... prostě účinost šla rapidně dolů ...

U čerpadla a kostky se toto nestane ...
Jediná výhoda těch drahých filtrů je to, že tam lze nacpat více druhů náplní (válečky, uhlí aj.)
Nevýhody ? Těch je mnoho a každý akvarista má jiné problémy ... já bych třeba uvedla malou filtrační plochu oproti kostce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2009 12:49 Muž texis [3] – Rozdily
Ahojte, docela by me zajimal nazor nejakeho zkusenejsiho akvaristy jakej je rozdil mezi timto typem filtrace (tedy Atman+kostka molitanu), ktera se da u pro stredne velke akva poridit za 300 - 400 Kc
oproti ostatnim vnitrnim filtrum (Juvel, Eheim a dalsi) za cenu min. 2x vetsi? je tam nejaka lepsi ucinost? nebo to ma neco navic?

Diky moc
T.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 19:32 Muž Jirka88 [6] Re: Vaclav4
tak já si myslim, že za 14 dní tam zase nemohl být tak extra moc bordelu, aby to škodilo...sem rád, že ti už nedělá rámus a je dobře, že ses pro příště poučil :-) já ho radši necham pracovat a v nejhoršim případě bych čistil :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.10.2009 19:07 Fanda Re: Vaclav4
Ahoj,pro 200kč bych se nestresoval ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 18:57 Vaclav4 Re: gimmi
Zdravim, tak tet jsem prisel domu a k memu udivu cerpadlo jako kdyz nebezi je zase naprosto tiche takze po dvou dnech stresu se to usadilo......jinak ja vim ze je nesmysl cistit po 14 dnech ale kdyz jsem prekopaval akvarko tak tam preci nenaperu spinavou houbu....jinak to vidim tak ze uz na cisteni asi kalu jelikoz za dva dny stresu to nestoji:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 13:53 grimmi Re: jirka88
Vrčel mi 14 dní, pak z ničeho nic ztichl a nyní po sluchu nepoznám, že běží. Buď v něm zůstal vzduch, který při nějaké mé činosti v akva ušel nebo se přirozeně usadil. :-)
Ten akvacit se má dle výrobce proprat ne dřív než po dvou měsících.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 10:51 Muž Jirka88 [6] Re: Eff
V řádu měsíců bych čistění rozumněl, ale po 14dnech mi to přijde jako naprostá zbytečnost...já ho budu čistit pokud bude znát, že se mu zmenšil výkon atd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 10:45 Muž Eff [417] - RostlinyRe: Jirka88
Vrtulku, rotor a jeho pouzdro je dobré občas vyčistit, ale perioda čištění je v řádu měsíců. Já osobně jsem neměl nikdy problém ani když jsem ho nečistil vůbec, ani po vyčištění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 10:13 Muž Jirka88 [6] Re: Vaclav4
Já ho mám teda jen 14dní a ještě sem ho nečistil a je absolutně tichý...teď už vim, že ho asi nikdy čistit ani nebudu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 07:48 Muž achyles73 [12] - ŽivorodkyRe: Vaclav4
Je to svině vrčivá, mám ji taky a taky mi po vyčistění vrčela, ale zapnul jsem ji v akvariu bez molitanu, několikrát ji otočil pod vodou vzhůtu nohama a pak nasadil na molitan a přestalo to. Nesmíš ji ale vytáhnout z vody. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.10.2009 21:00 Muž Landvir [57] Re: Vaclav4
namaz to tím sádlem pomuze to ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2009 20:54 Vaclav4 Re: Franta
No tak jsem prisel domu a zadne zazraky jsem neobjevil je to sice lepsi nez vcera ale pord je to slyset o hodne vice nez kdyz jsem ho zapojil poprve...tet ve me bojuji dve myslenky cekat nebo vzit a slehnout o zem:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2009 17:07 Muž Eff [417] - RostlinyRe: Fanda
V takové akvaristice, kde se domluvíš s prodavačem, aby ti je objednal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2009 14:58 Fanda Re: Eff
Kde se dají koupit ty gumové čepičky? :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 26 27

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 35269x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12067-cerpadlo-atman-?od=1045