Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 21:35 R Muž romant [27982] Re: Fugee
U neonek platí, že když to jde, tak co nejvíce, aby vynikla jejich hejnová pospolitost. Těch 20 kousků bych se nebál. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 21:35 Muž MilosD [1] - ŽivorodkyRe: Fugee
Když je to pro děti tak bych tam dal nějaký živorodky když se něco narodí tak je od toho akva neodtrhneš např mečovky nebo paví očka. Něco podobného mám v akva můžeš se kouknout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 21:31 Fugee Re: romant
Hlavně bych chtěl něco, co mi ty krevetky nesežere, pořád mám raději krevetky, než rybky. :-)
Do té stovky bych zkusil asi ty neonky, třeba 15-20 kousků?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 21:27 R Muž romant [27982] Re: Fugee
To mě příjde jako rozumnej nápad, vrátit je tzv. zpátky. Do tý stovky si můžeš pořídit třeba hejno klasickejch Razbor klínoskvrnnejch, když zůstaneme u Razbor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 21:24 Fugee Re: romant
Zkusil bych nejspíš sehnat Briggitae, ty už mám v jiných akváriích, jsou super. :-)
Stejně je budu muset jednou koupit, protože potřebuji zvětšit hejno, předtím byly právě v té 54, 10 kousků, ty jsem teď dal do stovky, ale tam se ztrácejí, celkem se drží v hejnu, ale asi to chce více kousků, nebo jiný druh. Možná tam dám právě ty, co už mám a do té stovky si dám něco jiného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 21:18 R Muž romant [27982] Re: Fugee
Hlasuju pro ty Razborky, Dánia to jsou plavci a je to na ně malý. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 21:17 Fugee
Taky jsem přemýšlel nad razbor(k)ami, nebo dánii, ještě uvidím. To jsou ale trable.. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 21:14 R Muž romant [27982] Re: Fugee
Ono je to tak, že ty klasický neonky nebudou mít moc snahu jezdit společně v hejnu a budou jakoby roztřelený po akvárku a potom bude vcelku jedno kolik jich tam bude, protože to bude sem tam rybka, ale když zkusíš jít do těch modrejch neonek, tak ty už budou hejno tvořit daleko lépe a to akvárko bude i s menším hejnkem daleko plnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 21:13 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Fugee
neboj, jsou pestře zbavené, jdou vidět dobře. To akvárko není až tak velké.
Jestli chceš spíš rostliny a nejakou pěknou vetši rybku tak tam dej samce bojovnice a k němu na dno ty pancíky.
54 litrů mi příjde na normální neonky už trochu menší, nebudou mít tolik prostoru na plavání. A oproti razborkám (což by mohla být taky možnost, protože nejsou až tak zdatní plavci), jsou modré neonky mnohem aktivnější a je na ně hezčí pohled zvlášť pro děti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 21:09 Fugee Re: katterinecka
Na akvárko budou koukat malé děti, tak bych raději spíš větší rybky, nejsem zvyklý na moc ryb v akváriu, vždy jsem je bral jako dekoraci, a ne jako nejpodstatnější v akváriu. Zkusím je sehnat, ale moc jsem je neviděl.
Jinak je to v pořádku?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 21:05 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Fugee
co takhle sehnat si modré neonky, jsou menší tak tam budou mít víc prostoru ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 21:03 Fugee
Zdravím, zakládám 54l akvárium, plánuji do něj 10x Neonek, 5x Corydorasů panda, 2x Parmiček duhových, a krevetky. Není to moc? Nemám tam dát jen pandy a neonky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 18:22 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: petulinakk
to jsou vedlejší účinky toho že tu jsem tak často
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 18:20 Žena petulinakk [2016] Re: Deathbull
Tak do toho se opravdu pouštět nebudu, škoda jich aby u mě hned odešly do věčných lovišť :) první info co jsem našla (v angličtině) to jen potvrzuje... www.shrimpnow.com/…)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 18:12 Žena petulinakk [2016] Re: katterinecka
Fíha, takhle rychle bych chtěla umět vyhledávat, děkuju :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 18:08 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: katterinecka
Sarkax jdou fakt pěkně, chtěl jsem je taky...ale po rozhovoru s třemi kreveťáky co nejsou žádná ořezávátka jsem to jako začátečník s krevetkama vzdal.

Poslední hřebík byl vzkaz od jednoho nejmenovaného zdejšího člena :)

Hochu kardinálky jsou strašný potvory, připrav si vodu min 27-29st okolo 200-250mS s Ph 7,5 a víc a staré zaběhlé aq.
Já se o ně pokouším už rok a docela marně.

Tohle mě osobně stačilo...a teď mám mraveniště Sakur a je mi hej .)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 18:02 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: petulinakk
tak jukni sem rybicky.net/nadrze/11264 a můžeš se rovnou zeptat chovatelky. Ale pro začátečníka to asi moc nebude, já bych si na ně netroufla (zvlášť kvůli té ceně)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 17:59 Žena petulinakk [2016] Re:
Ještě dotaz - ptám se s velkým předstihem, protože jak jsem psala časem chci krevetky, ale opravdu až bude akvárko dobře zaběhlé, zatím pročítám a sháním info... máte někdo zkušenost s tímhe? www.kalaba.eu/… jinde v nabídce jsem je neviděla, takže předpokládám že to bude nějaký vzácnější a náročnější druh a jako začátečník si asi budu muset nechat zajít chuť, ale nemůžu o nich najít skoro žádné info...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 17:45 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Tudy, Beastie, petulinakk
to je docela věc názoru, takže nemá moc smysl to tu probírat. Taky mi příjde že neonek má až moc lidí, ale zas na druhou stranu jsou to pěkné rybky, takové ikony akvaristiky spolu se skalárami. Každý má svůj názor a to je dobře jinak by byly akvárka jak podle kopíráku. Třeba ti co teď mají neonky zase příště budou chtít něco neobvyklejšího

Beastie napsala: Proč se doporučují zrovna neonky? (vážně mě to zajímá) Jsou to přecijen citlivější ryby, náchylné na nemoci jako je krupička, odchází jako první pokud je v akváriu něco špatně, starší kusy mají vždy takový podivný "look" kdy jsou mírně deformované nebo prostě ošklivé .... Jejich chování je enormně nudné.

A s tímhle příliš nesouhlasím ne trochu přitažené za vlasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 17:36 Žena petulinakk [2016] Re: Tudy
Popravdě jsou mi gupky prostě sympatičtější než neonky, neonky mi přijdou taky trochu "nudné" jak píše Beastie, měla jsem obojí jako ještě dítě u rodičů a tenhle pocit mi zbyl když lovím chabé zbytky akva vědomostí v paměti sto let dozadu :) ale taky mi zbyl pocit jaký to je lámat si hlavu co s narůstajícím počtem živorodek které už nikdo kolem nechce...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 15:38 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Beastie
Upřímně řečeno, Neonky bych si také do akvária nejspíš nepořídil, ale gupky už vůbec ne. Předpokládal jsem, že "petulinakk" chce nějaké hejno pěkně barevných rybek a toto kritérium Neonky splňují a ani nádrž není nejmenší (někteří zdejší akvaristé je chovají v polovičních objemech ne ).

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.08.2011 09:32 Žena Beastie [314] Re: Tudy
Proč se doporučují zrovna neonky? (vážně mě to zajímá) Jsou to přecijen citlivější ryby, náchylné na nemoci jako je krupička, odchází jako první pokud je v akváriu něco špatně, starší kusy mají vždy takový podivný "look" kdy jsou mírně deformované nebo prostě ošklivé, a dle mého názoru by se měly chovat alespoň ve 20-30ks hejnu na úměrně velkou nádrž, jinak jsou tak trochu "nanic". Jejich chování je enormně nudné.
Jsem vždycky šokována, zkoumala jsem tu stovky akvárií kdy jsem hledala inspiraci, a přijde mi, že je přeneonkováno ( alespoň tou klasikou). Vždyť existují spousty krásných ryb se zajímavým specificky hejnovitým chováním (rasborky hengelovy) nebo individuální a hierarchní chování ( mečovky, parmičky, každá jiná ryba), které se vyrovnají nároky i velikostí neonkám a jsou omnoho lepší v několika ohledech

Řekněme STOP neonkám ! :-D:-D:-D Ne vážně, na ty neonky se již nedá koukat.
Omluvte mi můj výlev
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 09:31 Žena petulinakk [2016] Re: Tudy
Děkuju, máte pravdu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 09:28 Parosphromenus Re: petulinakk
No treba i male 4cm vrcivky, ktere nejsou o moc vetsi nez krevetky, dospele krevetky napadaji. Krevetky ale vzdy stihnou uteci nekam do mechu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.08.2011 09:26 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: petulinakk
někdo chová krevetky s bettama docela v pohodě ;-) ale je to risk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.08.2011 09:18 Žena petulinakk [2016] Re: Parosphromenus
Děkuju, ve vztahu krevetky versus betťák mě nenapadlo že by si troufnul i na dospělé, tak zkusím ještě studovat a promýšlet... krevetky stejně přijdou až za čas, až se akva pořádně zaběhne a ustálí, na ryby taky nespěchám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 00:13 Parosphromenus Re: petulinakk
pro vetsi labyrintky nepochybne i dospele kousky

ale lepsi je kdyz se ivi mladaty, krevetky nikdy nevyhubi a stale maji prisun vyborne zdrave zive potravy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2011 23:36 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: petulinakk
A co třeba klasiku, Neonky ? Na ty se také dobře kouká...
10 Ks Tetra neonová
+8 Ks Tetra černá
+2 Ks Ancistrus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2011 23:08 Žena petulinakk [2016] Re: Parosphromenus
I dospělé kousky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2011 23:08 Žena petulinakk [2016] Re: Barakainus
Uvítám jakoukoliv radu od zkušenějšího - jakou rybu tedy místo gupek? Přiznávám bez mučení že gupky jsem chtěla hlavně z estetického hlediska, prostě se na "to" hezky kouká, nemám žádné chovatelské ambice a akva mám jen jako takovou lepší televizi :) ale zas nejsem natolik ujetá abych chtěla dát dohromady rybky které k sobě prostě nejdou...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2011 23:01 Parosphromenus Re: petulinakk
Krevetky jsou výborné krmivo pro labyrintky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2011 22:28 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: petulinakk
Ja moc nevidim duvod proc chces zrovna gupky, kdyz je ani nechces mnozit a nejak se zda, ze presne nesedi do schematu tveho akvaria. Kdybys uz je mel, tak to jo, ale kupovat je... Proc? Vzdyt je takovym jinych ryb, co se mnozit nebudou, jsou minimalne stejne barevne a do tveho akvaria by se krasne hodily.

Betta si pochutna na poteru, ale i na krevetkach :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2011 19:22 Žena petulinakk [2016] Re: katterinecka
Děkuji za odpověď, při pročítání zdejších diskuzí mě napadla ještě myšlenka, jestli by se dal případně pořídit jeden samec "betťák" na redukci potěru, snesl by se s ostatními a nebyl by sám bez samice nešťastný? Moc se mi sice nelíbí že bych nechala potěr požírat, ale pochybuju že bych to někde udala...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2011 15:27 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: petulinakk
krevetek skoro nikdy není příliš, většinou ani nejde poznat kolik jich tam optavdu je. Jestli nechceš aby se ti množily tak si pořiď druh co se nemnoží ve sladké vodě, např.: japoniky, ale druhů najdeš určitě víc.
Gupky jsou chovala jen samečky, pořád se navzájem prohání a někdy si koušou ploutve ale jde to. Spíš bych je ale nahradila jiným druhem ryb co se tolik nemnoží
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2011 15:02 Žena petulinakk [2016] – Kolik a čeho :)
Dobrý den, poradte prosím co do akva 126l - moje představa je gupky, ancistruse, tetra černá, časem krevetky... v jakém počtu byste dali jednotlivé druhy, ryby i krevetky, případně ještě něco přidat?
Druhá část dorazu - nechci se věnovat chovu, bojím se přemnožení hlavně živorodek i krevet, takže - je možné chovat gupky jen samce nebo to nebude dělat dobrotu? Jak to řešíte s krevetkama, co děláte s odchovy? U krevetek bych taky nejraději chovala jen jedno pohlaví, ale to je předpokládám nereálné. Děkuju za všechny rady a tipy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2011 23:30 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: Parosphromenus
takže chováš i vrčivky?a nechceš sem dát fota svých nádrží?myslím,že plno lidí by určitě zajímalo (včetně mě) ano už kvůli těm drobným rájovčíkům.
A já jdu do peřin.Díky za čas a snad na tebe ještě natrefím.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2011 23:17 Parosphromenus Re: glumča
Vrci ruzne, ale ty potycky mezi samecky jsou zdaleka nejbeznejsi duvod. Oni taky vrzci ruzne,a nemam jeste vypozorovany, na cem zvuk zalezi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2011 23:11 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: Parosphromenus
aha,tak já myslela,že vrčí sameček na samičku,že se před ní takhle naparuje..do dvacítky bych je netěsnala,nebudu je mít za každou cenu.Kdo si počká,ten se dočká ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2011 23:02 Parosphromenus Re: glumča
Nejcasteji na sebe vrci kdyz jsou v konfliktu, typicky samecci mezi sebou - tam kde vetsina labyrintek na sebe roztahuje ploutve, u vrcivek se to jeste kombinuje s vrcenim - takze to na vrceni chce aspon dva pary a klid, aby meli myslenky na treni atd

na druhou stranu ty trpaslici vrcivky by se nejspis spokojily i treba s 20l minicke - dva parecky

pohlavis e tedy poznava blbe, dokud se nezacnou projevovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2011 22:54 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: Parosphromenus
no právě slyšet vrčit bych je chtěla ano To pak musí být atmosféra jak někde navečer u rybníka..??já myslela,že jsou spíš plaché.bohužel akva mám nacpaný,rozmnožujou se mi diamantky a už ti mí čichavci mi přijdou z toho ,jak tam je plno,nervózní.tak třeba jednou... ;-)
díky za odpovědi a trpělivost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2011 22:42 Parosphromenus Re: glumča
Myslim ze se neztrati ani ve spolecenske nadrzi, jsou sice male, ale pomerne drze a umi si poradit (a treba krevety pronasleduji jak dasi). Ale kdyz jsou sami, tak se lepe projevi a obcas se nejaka vrcivka sama odchova. V padesatilitrovem akvariu lze chovat nekolik paru pohromade, pak na sebe i vrci :)

Jinak ty Parosphromenus se obcas objevi, meli je treba v Melniku, ale vzacnost to je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2011 22:29 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: glumča
beru zpátky,vidím ho v atlase ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2011 22:25 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: Parosphromenus
nádherná rybka,já si nepamatuju,že bych ji kdy viděla v nějakým atlase.. coze a asi i sehnat ji,bude pořádná fuška.Ještě se zeptám na vrčivky,ty mě taky lákají..(co vlastně ne:-)),ale asi jsou lepší do jednodruhové nádrže,než do společenské,viď?nemáš s nimi zkušenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2011 22:19 Parosphromenus Re: romant
to je na dlouhy lokte a ne pro jednoho cloveka, uz jsem psal k tomu do atlasu nejake komentare, odezva nulova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2011 22:18 Parosphromenus Re: glumča
tak vsemi labyrintkami, jak podminky dovoli, ted jsme se museli nastehovat do garsonky, takze chovam Parosphromenus (nekdo tomu rika rajovec, nekdo rajovcik), kterym staci 12l akva ke spokojenemu zivotu, protoze meri 3-4cm :)

www.google.cz/…

uzasne rybicky, je jich nejmene 18 druhu a kazdy je trochu jinak barevny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2011 22:17 R Muž romant [27982] Re: Parosphromenus
A co takhle ty informace uvést na pravou míru. Když už něčemu rozumíš a jseš se ochotnej o to čemu hovíš podělit s ostatníma, tak bych do toho šel. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2011 22:12 Parosphromenus Re: romant
No ten místní atlas, s odpuštěním... když se u Parosphromenu píše o sušeném žrádle a relativně tvrdé vodě, zatímco každý článek psaný někým kdo je choval začíná tím, že 1) chovatel si musí zajistit živé krmení, protože nežerou ani mražené a 2) voda musí mít v podstatě nulovou vodivost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2011 22:12 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: Parosphromenus
děkuju za překlad,je fakt,že jsem o nich i někde četla,že jsou to choulostivější ryby a trpí více nemocemi.. i proto jsem do jejich chovu nešla,i když jsou moc krásné.Tak třeba časem.Budu si to tedy o nich pamatovat ;-)
A ty se zabýváš chovem - odchovem rájovců?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2011 22:08 R Muž romant [27982] Re: Parosphromenus
Výborně, tak jsme se lehce posunuli, ale teď si vem, uživatele, který pojede normálně podle zdejšího atlasu, který nabízí informace o chovu těchto ryb, tak mu ta naše diskuse bude muset připadat naprosto zbytečná, protože se u všech námi zmiňovaných ryb doporučuje v podstatě to samý, asi by to chtělo trošku ty informace v atlasu poupravit, doplnit, přidat více, ale já nejsem odborník na čichavce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2011 22:01 Parosphromenus Re: romant
sem rikal modri, zlati, ale jen jeden par, pripadne pyskate, tech muze i dva pary

muze si poridit i ty pyskate co se prodavaji jako medovi :)

případně nějaký větší druh vrčivek

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 183 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198517x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-stredniho-akvaria-51-150-l?od=6460