Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pěnové hnízdo

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Pěnové hnízdo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2012 11:46 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: xxviktor
Většinou staví hnízdo samec,samice může pomáhat,ale u mých samic jsem se s tím nesetkala,většinou mu pomáhá sbírat klesající jikry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2012 09:52 Muž xxviktor [4]
Staví si samičky bojovnice, kdy jsou sami v akváriu, pěnová hnízda?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 19:22 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: katterinecka, romant
Proč to tu vůbec řešíte?
Píše někde ON/A, že ty Betty chce množit?
Proč by měl samec stavět hnízdo, když nemá zájem o odchov Bett, alespoň se tak domnívám z toho, že je moc práce s plovoučkama. Co potom s potěrem??? Tohle nejsou Kančíci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 14:08 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Michael
jen kousek polystyrenu, ryba se musí mít kde nadechnout
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 12:43 R Muž romant [27987] Re: Michael
Třeba tak, já jsem Ti jenom napsal jak bych to řešil, když bych neměl ty plovoučky, který jsou vpodstatě bezúdržbový kytky a bety je rozhodně ocení celoročně více, než jenom v období tření.
Edit: rybicky.net/atlasrostlin/ceratopteris_pteridoides
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 12:41 Michael Re: romant
Takže tam nemám dávat celý polystyrén aby plaval, ale aby byla uprostřed něj díra?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   06.04.2012 12:34 Muž Yirka [9126] Re: Michael
Srpenče, Adélo P., Michale a Michaeli.
Popravdě řečeno, když se ti zdá, že bude moc práce s plovoucími rostlinami hmm , divím se žes vůbez začal s akvaristikou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 10:15 R Muž romant [27987] Re: Michael
O.K. Zkus mu z toho polystyrénu vyříznout nějaký to místo, kam bude moci to hnízdo umístit. Jenom volně pohozený polyst. tyčky budou taktéž plnit svůj účel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 10:12 Michael Re: romant
Díky, ale já zkusím ten polystyren, rostliny nechci, protože je to práce navíc. Bude si muset beťák vystačit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 09:52 R Muž romant [27987] Re: Michael
Můžeš to zkusit, ale jako vhodnější bych viděl nějakou plovoucí rostlinu(y), to se bude beťákovi líbit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 09:51 Michael
Dobrý den, před pár dny jsem se ptal na toho samečka, proč nestaví hnízdo. Včera jsem ho dal do nového akvária a hned začal. Bubliny mu chudákovi běhají po hladině a tak jsem na internetu četl a dozvěděl jsem se, že tam mám dát nějakou zábranu. Stačí malý kousek polystyrenu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 15:23 Žena petulinakk [2016] Re: Natálie
Mně se občas dělají na hladině bublinky spolupůsobením slepé hladiny a bublinek CO2 z difuzeru... vím jistě že betťák to nedělá, protože žádného nemám :-)
Fotka opravdu hodně napoví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 14:28 Muž MrHu [300] Re: Natálie
Ty bublinky by to chtělo vyfotit...:-) A co se týká 2 samiček a 1 samce, záleží na velikosti akvária a jak je zařízené (rostlinky, úkryty...) a také na povaze konkrétních ryb...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 14:27 Natálie – Betta bojovnice modrá
Mojému samečkovi se furt vytvářejí v akvárku bublinky.Nevím jestli jestli si dělá hnízdo nebo semu to vytváří samo.Ještě se zeptám,Můžou být spolu 2 samičky a 1 samec?V akvaristice mě říkají že nemůžou že by se zabili.Hlavně mě prosím odpovězte na tyto dvě otázky.Děkuji předem. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2011 15:36 Žena Beastie [318]
Jak moc mám nechat čichavce se svým hnízdem aby mě omezovali v údržbě a krmení? Mám plachého samce čichavce medového, který se mě neskutečně bojí ( respektivě mého obličeje), ale chytře si postavil hnízdo u předního skla. Teď se bojím čistit, kdž vylezu nahoru nakrmit tak v panice prchá, což ve chvíli, kdyby měly jikry, by je stálo potěr.
Takže dát jim třeba den dva šanci udělat co mají a pak to hnízdo ignorovat, když uvidím nezájem?
Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2011 16:20 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: robik1
On hlavne samecek oceni, ze se mu to nerozjizdi, takze to chce neco, v cem bude asi tak 10x10cm volneho mista a okolo to ten prostor na hladine ohranici. Co uz to bude, pokud to nepousti neco skodliveho, to uz je fuk. Videl jsem na fotce i kus polystyrenoveho kelimku ;-) .

No, neni to na odchov zrovna to nejsnazsi. Uz jsi premyslel, co udelas s nestejnomerne rostoucim poterem a pozdeji vice samecky? Ale to by Ti asi napsal lepe Semtex.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2011 16:08 Muž robik1 [1] - Labyrintky
mozem betam namiesto plavajucich rastlin na hniezdo dat polistiren?? dakujem za rady X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 09:46 Tho0or Re: misi6
Kdž je samice připravená k páření,má svislý světlý pruhy. Když jsou takhle u sebe, měla by samička ajíždět pod hnízdo a tím ukázat samcovi, že je připravená ke tření. Samotné tření probíhá tak, že samec samičku "objeme" love , ta vypustí jikry a on je nosí do hnízda, proto je dobré dát hnízdu "oporu" věšinou se dává polistyrenová destička, aby se hnízdo nerozpadalo. Po skončení tření samičku odlov a nech tam jenom samce, ten se stará o jikry/potěr. Samce můžeš cca po 3-5 dnech přelovit taky......... a máš krásný Betty... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 22:49 misi6 Re: Krystýna
tam jikry nebudou jen se ptám děkuji moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 22:46 misi6 Re: Eff
a jak zjistim, že se chce pářit a že v pěnáči jsou oplodněné jikry ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 22:46 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetkyRe: misi6
Hnízdo to je.
Jikry...jsou to takové bílé kuličky menší než milimetr. Jsou vidět zhora. Budou v té pěně. Na fotce je nevidím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 22:41 Muž Eff [417] - RostlinyRe: misi6
Ano, snaží se o hnízdo. Což ovšem samec dělá prakticky neustále pokud je v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 22:32 misi6 – Hnízdo ?
Fotka k příspěvku Dobrý den
chtěl bych se zeptat jestli se jedna o hnízdo nebo co to je ? Jak poznám že tam jsou jikry?

Přikládam foto.

V akva o objemu 9 l s plavoucimi kytkami mám samce a samicku bojovnic.
Samička má pruhy tření bo co to je
Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 22:20 Muž Golan [45] - RostlinyRe: PaDa
Moc všem děkuji, samička je již přelovena. Snad jí nebude dlouho smutno..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 22:18 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Golan
O odchovu čichavců zakrslých si přečti tenhle pěkný článek: www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 21:44 Muž Golan [45] - RostlinyRe: Usine
Jak dlouho se cca třou? Zatím to pokračuje a stále se chvilkami tulí. Do rána je asi nechat bude blbost? V každém případě o ni nechci přijít tak ji pro jistotu za chvilku než půjdu do hajan vyndám. Moc děkuji za info.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 21:37 Usine Re: Golan
Samici okamžitě odlov jestli už se netřou, nebo o ní přijdeš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 20:44 Muž Golan [45] - RostlinyRe: Usine
Jsem to sledoval je to lepší než kino jak se krásně objímají a pouští jikry do hnízda nikdy v životě jsem něco takového neviděl. Fakt paráda. A teď jelikož to mám ve společenském akva tak se musel sameček slušně ohánět a sem tam mu tam parma něco slupla tak jsem se rozhodl odlovit hnízdo podebráním ze spoda do takové té malé plastové porodničky. Dal jsem k nim i oba rodiče (jsou to čichavci zakrslý) a teď udělal jsem správně? A co mám dělat dál? Jsem co se týká odchovu jikernatých ryb úplný amatér jediné s čím mám zkušenosti jsou živorodky a ancistrus. Předem moc děkuji za brzké rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 20:35 Usine Re: Golan
Fotka k příspěvku Určitě a opravdu pěkný.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 20:15 Muž Dixon [13] - SumciRe: Golan
podla mna to je penove hniezdo ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 19:12 Muž Golan [45] - Rostliny
Fotka k příspěvku Dobrý den také mám něco na hladině a tak se ptám je toto pěnové hnízdo?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.12.2009 13:03 Muž hf [54] Re: Vini
Taky máme takového amatéra doma. Začne bublat, nabublá celkem ucházející hnízdo, samička je tlustá k prasknutí, pruhovaná jak zebra se motá kolem, pak ten blbec na hodinu zapomene že staví a hnízdo celý popraská.

Napodruhé to vypadalo lépe, bublinky byly jemnější a vydržely déle, ale zase, celý den to stavěl a pak polevil ač do něj samička pořád šťouchala. Když už to hnízdo v podstatě celé zmizelo, (sem tam pár bublinek), tak už to asi nevydrželi a snažili se vytřít stejně. Sameček je ale nějaký extra ňouma, samičku se snažil obtočit ale dycky se zkroutil do U a ztuhnul a samička vyklouzla. No prostě blbec to je... ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2009 12:01 Žena Vini [1] - CichlidyParáda...
Ahojky...Stavění se mu daří líp než jsem čekala..Akorát se mu jen málo bublinek rozplynulo po hladině jinak hnízdo je už docela veliké...Staví drobnější bublinky než dělal dřív a jde mu to báječně... palec ;-) potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2009 19:38 Žena Vini [1] - CichlidyRe: Landvir
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku a nevíš náhodou jak tomu zabránit? On se totiž hrozně snaží..mláďata nikdy neměl...Je to tzv. "Nezkušený stavitel" a nejde mu to od tlamky.... ano :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2009 17:00 Muž Landvir [57] Re: Vini
Ahoj, jo urcite stavi hnizdo a to ze mu popraskaji bublinky je urcite normalni, on na to prijde , neboj;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2009 13:30 Žena Vini [1] - Cichlidy
Čus lidi....Potřebuju poradit...mám samce a dvě samičky bojovnice pestré...a sameček dělá bublunky...samička ho zase pořád kontroluje...Jenže vždycky přes noc mu popraskaj jak se tomu dá zabránit??? zřejmě staví hnízdečko....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2009 22:14 Muž hf [54]
Hm, my máme samce dva, oba když jsme je kupovali tak v akvaristice v té pidinádrži obklopení dalšími samečky bublali hnízdo jak vzteklí. Od té doby co jsou u nás doma, kde mají 3 dospělé samice tak ani bublinka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2009 16:01 Muž Morath [29]
Tak diky za informaci, skoda ze nema s kym ho vyuzit :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2009 15:10 Muž Morath [29] Re: Landvir
Fotka k příspěvku Tak to je hnizdo, prst jsem tam nestrkal, ale ten filtr nebo spis ta komora je odstavena a jede na druhe strane akvarka vnitrni filtr, no a samecek tam je pecenej varenej, viz fotka, vpravo nahore.
Skoda ze nema s kym ho vyuzit :(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2009 15:04 Muž Landvir [57] Re: Morath
Soouhlasím, hnízdo to je na 100%
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2009 14:01 Muž Alexandross [2] Re: Morath
Ano, je to pěnové hnízdo. Samečci si ho někdy bublají i bez samiček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2009 13:55 Muž Morath [29] – Může to být pěnové hnízdo?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Je to pěnové hnízdo nebo se mi neznamým způsobem utvořily na hladině bublinky? Samec je v nadrzi z cichavcu (čichavec medový) sam, samicka mu před cca 14-cti dny zemřela.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2008 16:28 Žena Alena.sv [89] Re: Houmr94
Jj,je to normální. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2008 15:16 Houmr94
Je normální že mi sameček betty dělá hnízdo když je sám v akvárku?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2008 21:18 Ado19951 Re: Eivlis
Lebo si myslí že to je samec a samičku furt naháňa a je vyrušovaný.Musíš ho dať tak aby samec videl samičku a on začne stavať hniezdo.
Jemu to až potom dojde.Vystrihni si flašu. Do flašy sprav dierky.Flašu ponor do akváriu zo samčekom a samičku daj do tej flaše.Je to tak lepšie lebo samček nemôže nič urobiť samičke a neskôr si začne stavať hniezdo lebo ju bude furt vidieť.Keď sa začne pred samičkou predvádzať znamená to že si ide stavať hniezdo.Potom môžeš flašu dať von. A už to pôjde samo ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2008 20:40 Eivlis Re: Ado19951
Když ja tam sklo mam. A ještě jeden dotaz proč sameček nechce stavět hnizdo se samičkou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2008 20:33 Ado19951 Re: Eivlis
Ahoj. Keď tam máš penové hniezdo tak si to prikri niakim sklom alebo niečim podobným ;-) Potom to hniezdo prestane praskať ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2008 18:53 Eivlis – línej sameček, nemoc nebo reakce na samičku?
Mám 2 bojovnice pestré samičku a samečka.Samička už v sobe sice jikry má ale, samečkovi se jaksi nechce stavět hnizdečko jednou sme ho pokusili rozdělit v jinym akva na výtěr byl 2 týdny hnízdečko udělal vždy krásný ale jak sem přišla ze školy tak za 2,5 hod.mu to hnízdečko celý popraskalo a to se nikam nezozletělo!

co to je......

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2008 08:18 Žena datura [104] Re: Joecz
A taky se vyplatí dát na hladinu plovoucí rostliny, které hnízdo podrží. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 21:57 Joecz Re: Eivis
A nebo to rozbil. Je nutné mít krycí sklo kvůli teplotě, já navíc dávám dna hladinu polystyrenový "držák" na hnízho, tam bubliny drží a nepraskajíá nebo jen minimálně

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 4

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 3504x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11858-muze-to-byt-penove-hnizdo?od=82