Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mohou být tyto rybky spolu?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Mohou být tyto rybky spolu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2010 12:16 Wolverine – Platy, Neonky, Pancernicek
Dobry den,

mam v 54litrovem akvariu 4 Pancernicky, 2 Platy skvrnite a kolem 15ks Neonek. Neonkam, ale nekdo ukusuje neustale ploutvicky. Mohli by to delat ty Platy? Dnes je chci dat na par dni do karanteny. Nemate nekdo skusenost s tutou kombinaci v akvariu. A jeste jedna otazka. Proc se vubec rybky okusuji?

Predem dekuji za odpovedi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2010 10:42 Žena Imii [45] – Re: Komodor
Až na ty parmičky (v obchodě jsem je neviděla), ano =)
Navíc ... 54l a kombinovat 2 hejnové ryby ? Doporučuji jako hejno jen ty neonky. Není v tom akvárku pak takový "zmatek" =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2010 09:53 Komodor – 54L-výběr rybek
Zdar,mohu dát tyto ryby(Tetra Neonová x6,Red Cherry x4,Pancéřníček Skvrnitý x4 a Halančík Dvoupasý x4,Parmička černopásá x4) do 54L akvária?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2010 11:04 HansH1 Re: Deathbull
ty tetry jsem měl taky od cca 2cm a nic, tchán má u perlovek asi 20 malých neonek a taky nic, tak mě to tak nějak nedocvaklo no :-( Člověk se učí celý život no :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2010 09:37 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: HansH1
Tak ono jestli skutečně měli ty 2 cm, tak se nedivím. Osobně bych nečekal že si jich perlovky nevšimnou :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2010 06:32 HansH1
Tak jsem včera koupil 4ks parmiček černopruhých za 200,- Kč. Byly asi 2cm velké nebo spíše malé. Dal jsem je i se sáčkem do akva aby se trochu seznámily s osazenstvem (2x perlovka, 2x čichavec zlatý, 4x tetra červená). Po cca půl hodině jsem je vypustil a k mému úžasu si je daly perlovky k svačině rozzureny rozzureny Byla to otázka asi 20min, obě Perlovky se krásně podělily a každá si doslova spolkla 2 parmičky coze
Takže jsem se poučil z nejdražšího krmení jaké jsem kdy koupil, něco málo přečetl a Perlovky půjdou z domu zpět k tchánovi no Že jsou nesnášenlivé jsem věděl, ale ještě žádné rybce v akva nic neudělaly, dokonce ani u tchána si neonek nevšímají. Ubohé parmičky sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2010 20:37 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: JuraHonč
Otocinclus affinis a Poecilia endleri.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2010 20:32 Muž JuraH. [5] – Ryby
Prosím co je to ten otík a endlerka ? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2010 19:55 Muž Sewer [99]
My máme u krevetek Endlerky a taky bez sebemenšího problému. Jak krevetky, tak endlerky se úspěšně množí. Máme tam jemnolisté rostlinky, 6 řasokoulí, velký chomáč jávského mechu a takovej kámen se spoustou děr a otvorů = mnoho úkrytů :-)
........ale častou jsou krevetky vidět, jak plavou po nádrži nebo jen tak postávají na skle, na filtru, na větvi a podobně, čili nemají potřebu se tolik schovávat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2010 19:37 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: BILAS
já mám s red cherry galaxky i nějaké menší razborky a v pohodě, mladých je až až, taky mám otíky a pancíky, ale ti jim už vůbec nic neudělaj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2010 18:17 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: BILAS
Všichni píšou, že třeba galaxky jsou v pohodě, Ale po půl roce s mýma Heteropodama Yellow jsem měl 2 (slovy dvě) přeživší mladé. Jakmile šly galaxky pryč, mám za dva měsíce (nekteré samičky již zase nosily) v nádrži odhadem stovku mladých od 3mm do centimetru. Takže můžu doporučit - buď ryby s krevetkama žádné, nebo nějakou zkus a uvidíš, jestli to půjde. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2010 16:10 BILAS – krevetky
Jaké ryby se hodí ke krevetkám red cherry + mladý potěr krevetek?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2010 19:05 Muž gustav1959 [0] – Re: PaDa
děkuji hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.07.2010 07:42 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: gustav1959
Zadejte si v nádržích rybicky.net/nadrze/ filtrovat podle objemu, vyberte "malá akvária" nebo "střední akvária" a vyberte si z prezentací, co se vám bude líbit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2010 21:47 Muž gustav1959 [0]
Dobrý večer může mi někdo poradit jaké rybičky do akvárka 60x30x30.Jsem začatečník.Předem děkuji. mailto:gustav1959@seznam.cz tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2010 18:46 radim – Re: roman
čichavec medový a krevety jsou bezproblému ;-) nemluvím, ale o rozmnožení krevet..to už by trochu problém s medovýma byl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2010 13:43 roman – Re: EJAX
počul som že čichavce si na krevetkách radi pochutnajú, neviem či je správna voľba dať ich spolu do jedného akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2010 13:25 Muž capko [40] – Re: Ejax
Kľudne tam daj párik medových aj krevetky a na dno pridaj 5-6 pancierničkov.To by malo byť v pohode.Sú to všetko malé rybky ;-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.07.2010 08:44 Galbin – re:dominika
neonkám vyhovuje čistá voda a paví očka je jim špiní protože nemají moc dobrý žaludek a to neonkám vadí postupně ti pojdou ale záleží na počtě obou druhů rybek ;-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.07.2010 11:53 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: Sewer
Ono by to šlo, ale k umělé rostlině se hodí jedině umělá betta. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 11:34 Muž Sewer [99]
Čichavci každopádně vítězí ... v nejhoršim si založim Bettárium.

...viděl sem prodávat takovou krásnou kouli o trochu větší než tenisák. Pro Bettu jako stvořená, je tam i krásná umělá rostlinka. (pochopitelně žertuju :-D , tyhle "akvárka" bych zakázal tone )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 11:27 Muž Jirka88 [6]
Já bych tam dal buď jen čichavce líbající nebo jeno betty...ale tak já jsem spíš zastánce rostliných akvárií, kde neni tolik rybek, ale je to jen můj čiště subjektivní názor :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 11:21 Muž Sewer [99]
Já to prostě asi budu muset vyzkoušet :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 17:07 Muž Sewer [99]
Koupila? :-D Koupil... ;-)

No, tak já si to ještě rozmyslim ... nejdřív ty líbající čichavce a pak se uvidí.
Třeba ještě někdo něco napíše... Co? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 17:05 Muž voko [9] - Živorodky – Re: Sewer
No mám známého a ten má bojovnice s pavíma očkama, platama a ancíkama. Pohoda, a ještě se mu vylíhl nový samec(který pak ubil tatínka :-D) Co Betta, to originál - předpovědět se nedá, jestli bude betta hodná, ale kdybys koupila odrostlejší kusy od známého, co ví jak se chovají ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 14:41 Muž Sewer [99]
Co Betta, to originál... Tuhle zkušenost sem už slyšel od mnoha lidí. Kdybch měl možnost je pak někomu na rychlo věnovat (kdyby byli potíže), tak bych to zkusil, ale takhle si to zkoušet netroufnu. Když je koupit, tak už počítám, že mi zůstanou... Počkám tedy ještě na další reakce, ale raději s nimi teda příliš počítat nebudu :-(

Díky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 14:39 LenkaRak – Re: Sewer
Betty jsou ůžasný, ale nevim nevim do společenskýho akva asi nic moc ,zvlášt když je chceš společne se samicema , to není moc rozumné.Když beťák hlídá hnízdo je pěkně agresivní. Spíš si na nej pořid samostatné menší akva. Můj lenoch má u sebe 5ks neonek ale je s nima od mala a jsou vsichni OK, ale třeba kamarádčin beták je fůrie co by sla po krku i majitelce , proste co betta to originál. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 14:26 Muž Sewer [99]
Máme ve 170ti litrovém akváriu 2 zlaté čichavce a 3 modré, pak 4 ramirezky a 2 ancistruse. V blízké době přibydou ještě dva čichavci líbající. Tím jsem chtěl osádku tohoto akvária ukončit...

Ovšem jsem stále zamilovaný do Bett. Mohli by nastat nějaké problémy, kdybych zde ještě chtěl chovat jednoho samce a 1 - 2 samice bojovnic?

Děkuji za reakce ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2010 20:48 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky
Mohli by byť podla vás spolu štvorzubce trpasličie a tetry dvojškvrnné? hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2010 18:06 EJAX
Ahoj, mam 112l akva. V osazenstvu mám zatím 1 pár pav. oček + 5 mladých a 11 neonek (původně jich bylo 12, ale jednu umordovala prodavačka ve zverimexu, moc jí to nešlo... :-( ). Chtěl bych se zeptat jestli by se k nim hodil pár popřípadě dva čichavce medového a několik krevetek simoni simoni. Popřipadě mi prosím doporučte jiné rybičky, co by se hodily... Díky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2010 22:12 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Dominika
jak uz ti psali, neonkam by se vic libilo ve vetsim ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2010 22:01 Dominika
tak to je jasný, rostlinky tam budou... jen ještě takový detail, nevíte, jestli se páví očka a neonky snesou? nerada bych aby se mi rvali nebo navzájem baštili nebo tak... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2010 18:08 Žena basa1313 [18] - Parmičky
hlavne by to chcelo tie rastliny aby malo co tie latky odburavat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2010 17:59 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Dominika
Skaláry určitě ne. Dala bych tam hejno nějakých menších razborek, třeba rybicky.net/atlasryb/razborka_bornejska tak 15kousku a třeba krevetky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2010 17:50 Žena bluedream [245]
Skaláry určitě ne, je to na ně moc malé a neonky bych tam také nedávala. Jsou to docela aktivní rybky a potřebují prostor pro plavání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2010 17:47 Dominika – Nebude to moc?
Ahoj všichni, potřebovala bych poradit ohledně výběru rybiček do akvária. Má 45 litrů a chtěla bych tam 2 skaláre, 6-8 neonek a 4-6 pávích oček, jen doopravdy nevím, jestli to není moc - těch teorií na to, kolik má být v akváriu rybiček je neskutečně moc! :-( Tyto druhy by se měli bez problémů "vystát", jaký na to máte názor? hmm Pokud by mi někdo věděl poradit, byla bych moc ráda! ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2010 14:04 Muž Honz [7] - Tetry
tak dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.06.2010 06:50 Muž diskoclub [40] - Cichlidy
Takže ještě ti to napíšu já... Tyhle rybky co chceš mají úplně jiné nároky na cheimismus vody, tzn. složení. Tlamovec(nevím jaké chceš možná chceš ameriku a potom by jsi je mohl mět spolu, ale pokud chceš africké jezerní cichlidy a je jedno jestli to bidou mbuny a nebo haps ( býložravé-masožravé), tak ti je prostě budou pronásledovat a jak jsem psal mají jiné nároky na vodu. Navíc tlamovci potčbují velké akva, tím myslím aspon 250l, ale to je opravdu minimum. Dál ti musím napsat, že to jsou hejnové ryby a hejno není 3ks. Píšu to takhle, protože jsem tu viděl tlamky v 60l a byly tam 2.....takže chce si to něco přečíst a potom se můžeš pustit do chovu tlamovců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2010 06:29 gringo – Re: Honz
luckyluck ti to napsal docela přesně a jasně a ty se ptáš na to samé znovu. Tak nevím co chceš poradit. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2010 06:15 Muž Honz [7] - Tetry
ale pancéřníčka pandu můžu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2010 21:18 luckyluck
NO jdew ot otjaký tlamovec, ale z afrických bych ti to nedoporučil.. jde op to, že mají jiné nároky na cemismus vody. Navíc si myslím, že by jim tlamky dali pěkně na zadek....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2010 21:18 R Muž Silent [5949] – Re: Honz
A to se ptáš nebo nám to oznamuješ :-D ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2010 20:42 Muž Honz [7] - Tetry – panda VS tlamovec
mohl by sem si někdy dýl koupit pancéřníčka pandu a tlamovce

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 21:45 Jana24 – Re: katterinecka
Opravdu mi doporučili Bojovnici a Závojnatku.. že prý ani jedna rybka nepotřebuje vzduchování.. Ted si inzerát dát nemůžu, mám na Neonkách krupičku.. leda, až se mi podaří ji zlikvidovat :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 21:32 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Jana24
To sis asi spletla, nebo te v obchode tahaji za nos, závojnatka potrebuje vzduchování, mozná sis to spletla s bojovnicí, nebo i jiné labyrintky ho nepotřebují. A že by se k nim zrovna hodili čichavci, to bych taky neřekla hmm Dej si tu inzerát na stránkách ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.05.2010 21:05 Jana24 – Re: ustavprochore
Původně jsem kupovala Závojnatku do práce (nepotřebuje vzduchování) a já si ji oblíbila a koupila ji kamarádku a pak mi právě ve Zverimexu doporučili k nim Čichavce.. :( Chtěla jsem závojnatky vrátit, když ještě se v akva neobjevila krupička, ale samozřejmě už se vrátit nedali.. takže takle vznikla právě ta prapodivná kombinace :-(
Asi by to chtěla začít nějak úplně jinak.. jednak nakoupit rostliny, umělé vyhodit, vyvařit kameny a celé to překopat a nějak naložit se závojnatkama.. nikdo ale jezírko nemá.. achjooo :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 20:50 Žena ustavprochore [567] – Re: Jana
Jani, celé to akvárko je špatně poskládané, dávat dohromady rybky s odlišnými nároky (závojnatka je spíš do jezírka nebo do studenovodního akvárka x čichavci mají rádi teploučko x neonky pak zas budou stresované přítomností velkých a pažravých závojnatek) logicky vede jen k problémům. Navíc to akvárko je malé i na ty čichavce, k tomu absence živých rostlin...
Začněte pečlivým prostudováním tohohle:
www.akvarijni.cz/…
rybicky.net/rady/zalozeni-akvaria
www.horacovoakvarium.cz/…
Závojnatky zkuste darovat někomu, kdo má jezírko nebo dostatečně velké akvárko, případně vrátit do obchodu. Na čichavce by to fakt chtělo větší a jinak zařízené akvárko. Do doby vyřešení žádné jiné rybky nepřidávejte, navíc teď je tam ta krupička. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 20:48 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Jana
všechny ryby vypoští takové látky i jiní živočichové, ve výkalech, problém je v tom že závojnatky nemají moc dokonalé trávení, tak je těchto škodlivých látek mnohem více. Proto pokud bys je opravdu chtěla chovat v akváriu, tak potřebují mnohem víc vody na jednu rybu (i v atlase píší 30 litrů na rybu), kvalitní filtraci a častou výměnu vody. A nejlépe jednodruhovou nádrž. Takže by bylo asi jednodušší dát si tu na ně inzerát a darovat je někomu do jezírka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 20:18 Jana
Problém je s těmi Závojnatkami nemám je kam dát :( musím je tam nechat..
Ale je pravda, že jsem četla, že vypouští dusíkaté látky, což může být jedovaté pro jiné rybky. Měla jsem také Živorodky a ty šly neuvěřitelně po Neonkách, Čichavcích i Závojnatkách a musela jsem je darovat sestře.. takže proto váhám jaké další rybky případně přikoupit, abych nedopadla stejně jako s Živorodkami.. ne

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 72694x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11849-mohou-byt-tyto-rybky-spolu?od=2897