Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mohou být tyto rybky spolu?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Mohou být tyto rybky spolu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2010 16:41 kofola – Re: romant
Hmmm. Ale zase kdybych zkombinoval parmičky mechové a Parmičky čzyřpruhé tak by to bylo celkově to akvárko zajímavější ne ? Jinak Parmička mechová a Parmička čtyřpruhá je ta samá ryba akorát jiná barva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.09.2010 16:41 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: kofola
Zbytečné téma, už jsi se ptal víckrát a i když ti bylo dobře poraděno tak se budeš asi ptát dokud ti to někdo neschválí :-| Buď si tam dej co chceš nebo poslechni rady co jsi dostal a neptej se pořád dokola hmm Hlavně že pokaždé napíšeš že nechceš mít přerybněno hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2010 16:39 R Muž romant [27987] – Re: kofola
Nekombinoval bych je. Dal bych tam 8 kusů od jednoho druhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2010 16:31 kofola – Mohou být tyto rybky spolu ?
Ahoj, mám akva (54l). Momentálně mám 2 Parmičky mechové a 2 Ancistrusy. Chtěl bych tam dát několik dalších Parmiček mechových a taky nějaké čtyřpruhé a Parmičky Schubertovy. Ale nevím kolik jich tam mohu dát, myslím si že by mezi nimi neměl být problém. Přece jen to jsou všechno Parmičky. Nechci mít,ale přerybněno tak jestli by jste mi řekli kolik by jste tam těch rybek dali. Moc díky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 21:23 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: FlyingRider
Kamarád jich měl ve velkém akvárku skupinu. Nakonec to dopadlo tak, že větší se pustili do menších.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 21:19 Muž FlyingRider [0] - Sumci – Re: Pepan
Tak nejak jsem s tim pocital, diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 21:13 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: FlyingRider
Radši vůbec nic, aby v budoucnu nebyl problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 21:10 Muž FlyingRider [0] - Sumci – Ryby k hadohlavci
Jake ryby by jste doporuculy k hadohlavci Channa pleuropthalma? V dospelosti maji 40cm a udajne dokazi sezrat vsechno co nema vic jak 25 cm. Premyslel jsem nad kerickovcem zabim ti by snad v jejich spolecnosti mohly vydrzet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 11:21 Muž kubasan [18] - Rostliny – Re: Raffty
bez problemov sa znesu ,ale na tvojom mieste by som tam uz viac toho vela nepridaval. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2010 12:17 Raffty – Mohou být spolu tyto rybky?
Ahoj mám 80l AQ a chtěl bych do něj dát 8ks Neonek obecných,6ks Teter krvavích,6ks Rasborek klínoskvrnných a chtel bych paví očka myslíte že by se s ostatníma rybkama snesli??
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.09.2010 09:32 jiřík – Re: kofola
Nemyslím si, že by bylo akvárko prázdné, parmičky jsou všeobecně hyperaktivní. Já mám 8 nádherných samotných ve 130l a občas mi spíš přijde, že je tam až moc živo. Já bych to řešil tak, že bych koupil těch 8 a 2 ancíky (i když 2 ancíci na 54l je moc) a nechal byj je plavat a až trochu povyrostou, tak uvidíš sám, jestli přikoupíš ještě něco. Stejně tím, že bys nacpal tolik ryb najednou do 54l by sis řekl jen o malér.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2010 21:11 kofola – Re: NHKG
A nebylo by to akvárko poněkud prázdné ? Přece jen 8 parmiček a 2 ancistrusi se mi jeví jako málo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2010 20:56 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Re: kofola
Ideální by bylo, kdyby jsi k těm Parmičkám už nic kromě Ancitrusů nedával. Z menších aktivních ryb mě napadají leda další druhy Parmiček a Mřenka malá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2010 20:46 kofola – Re: stetinka
Hmm. A jaké ryby bych tedy mohl dát k těm parmičkám mechovým a ancitrusům když ne neonky ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2010 20:45 kofola – Re: NHKG
Aha... tak to jsem nevěděl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2010 20:43 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Re: kofola
Já jich kdysi měl jednu dobu i 10 a bez ohledu na to kolik jich bylo, otravovaly ostatní pomalejší ryby pořád. Ale jenom ryby co plavou, ryb u dna si nevšímaly, takže ancitruse bych k nim klidně dal.
EDIT: Jenom doplním, měl jsem je ve 100 litrové nádrži s minimem rostlin a s málo úkryty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2010 20:42 Žena stetinka [270] – Re: kofola
No, je možné, že ti to půjde, ale uvědom si, že máš malou nádrž a u tetrazonek jde nejen o hejno,ale i o prostor a úkryty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2010 20:38 kofola – Re: NHKG
O tomto problému jsem se už dozvěděl a podle toho co jsem četl tak když je těch Parmiček mechových alespoň 8 tak si mezi sebou ustanoví tzv. klovací pořádek a ostatních ryb si nevšímají... A jinak ti ancistrusi by tam mohli být ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2010 20:35 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Re: kofola
Měl jsem kdysi ty parmičky s jinými malými Tetrami a nedělalo to dobrotu (honily je a vyjímečně i kousaly do ploutví). S neonkami to asi bude podobné, ale každá ryba je jiná, je možné, že u tebe to soužití bude fungovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2010 20:26 kofola – Re: NHKG
Ano, ptal jsem se. Ale nedostal jsem přímou odpověď. Tzv. se to "zakecalo". Jinak ty neonky s Parmičkami nedoporučuješ z osobní zkušenosti a nebo jsi to někde četl ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2010 20:24 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Re: kofola
Neptal jsi se už náhodou jednou na to samé? Osobně nedoporučuju neonky s parmičkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2010 20:15 kofola – Hodí se tyto ryby k sobě ?
Mám akvárko (54 l) a chtěl bych se zeptat jestli bych v něm mohl mít tyto rybky: Parmička mechová 8x, Neonky 10x a ancistrus 2x. Jinak mi napište jestli s polu mohou být a jestli je to vyhovující počet, nechtěl bych mít totiž přerybněno.. Díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 19:30 kofola – Re: ustavprochore
Aha, o těch problémech s parmičkami že okusují ploutve vím už nějakou dobu a proto jsem se vás chtěl zeptat jestli se k ní ty ryby hodí a teď alespoň vím že paví očka ne... No a co třeba Parmička mechová 8ks, neonky 10ks a něco dalšího k tomu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 07:50 Žena ustavprochore [567] – Re: kofola
Nedoporučovala bych ani kombinaci mechovky a paví oka, obecně cokoli dlouhoploutvého k těmhle parmičkám raději ne. rybicky.net/rady/hodi-se-k-sobe-tyto-ryby
Když dáte jen parmičky (třeba 8 kusů) a něco na dno k nim, bude v akvárku živo dost. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2010 21:07 R Muž romant [27987] – Re: kofola
Max.4. Vybrat si člověk musí sám, každýmu se bude líbit něco jinýho. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2010 21:05 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: kofola
Nějaké menší druhy třeba Corydoras nanus, Aspidoras pauciradiatus nebo Corydoras pygmaeus a jiné ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2010 20:55 kofola – Re: romant
Ok, a těch pancéřníčků by jsi tam dal asi tak kolik ? Jo a ještě jsem se chtěl zeptat jaký druh pancéřníčků máš na mysli jelikož jsem si všiml že těch druhů je opravdu moc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2010 20:21 R Muž romant [27987] – Re: kofola
Ty neonky bych tam nedával vůbec. Parmiček 6 ancíky max.2, jako alternativu bych volil nějaký pancéřníčky. Ty paví oka 1 samečka a 3 samičky. Tak asi tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2010 20:14 kofola – Hodí se tyto rybky k sobě ?
Ahoj, nové akvárko už je skoro připraveno k provozu a tak se tedy ( už po několikáté :-) ) ptám jaké zvolit rybky. Mám akvárko 54 litrů a mám 2 Parmičky mechové které bych tam chtěl rozhodně dát. Moje představa je asi taková že bych ty Parmičky doplnil o několik dalších Parmiček mechových, dále by se mi líbily třeba neonky paví očka a ancistrusi. Je mi jasné že všechny tyhle rybky tam asi dát nemůžu a proto vás prosím o radu. Jaké rybky z těch co jsem uváděl by jste k ním dali a popřípadě kolik. Moc děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2010 11:12 R Muž romant [27987] – Re: Jitrulka
30 litrů je na takhle velké ryby málo. Rájovce by to chtělo taj jednoho samce a 2-3 samice a to bude v těch 60 litrech pěknej mazec i kdyby tam nebylo už nic jinýho. Závojnatka je pěkný čuně a její výkaly velmi rychle kazí vodu a velice snadno může dojít k otravě důsíkatýma látkama. Tuhle kombinaci bych prostě do 60 litrovýho akvárka nedal.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2010 11:08 Jitrulka – Re: Jitrulka
...nebo tady píšou že maj mít 60L. to mám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2010 11:07 R Muž Silent [5949]
Jitrulka napsala: K velikosti nádrže? Rájovec má mít 30L na 3 rybky a to jsi vzala kde? Rájovci jsou v době tření nesnášenlivé ryby a společnost závojnatek v 60ti litrech bych viděl jako problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2010 11:01 Jitrulka – Re: romant
K velikosti nádrže? Rájovec má mít 30L na 3 rybky a závojnatka 30L na jednu... takže velikost nevidím jako problém...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2010 10:56 R Muž romant [27987] – Re: Jitrulka
Tahle kombinace je zcela nevhodná už vzhledem k velikosti nádrže. To by opravdu nedělalo dobrotu. Ani jedna rybka do takovéhoto akvárka nepatří a společně už vůbec nee.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2010 10:23 Jitrulka – Závojnatka x rajovec
Ahojte.... může být spolu závojnatka a rájovec dlouhoploutvý? Chtěla jsem k ní bettu ale zjistila jsem že to je nesmysl: Ale Rájovec by měl snášet nižší teploty a také je více odolnější. Myslíte že by se snesli?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 22:04 Kobylka – Bojovnice vs.čichavec
Zdravim,muzu se zeptat,jestli mohou byt spolu v akva.tyto rybky bojovnice betta a čichavec?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 14:07 Jitrulka – Re: vlacek
Udělala, ale děkuju ;-) Ovšem ne všechny "60tky" jdou brát vážně a já bych nerada byla jednou z nich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.09.2010 13:29 Muž vlacek [402] – Re: Jitrulka
Asi jsi to uz udelala, ale co kdyby: mrkni do atlasu, rybicky.net/atlasryb/zavojnatka_cinska , klikni "plave v nadrzi" pod popisem a treba najdes cenne zkusenosti v denicich tech co tu zavojnantku maji/meli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 12:27 Jitrulka – Re: Yirka
Ale tak já si vážím všech rad které tu dostanu. Ale doufám že se tu najde i nějaký "společenský závojnatkář", který bude mít dobré zkušenosti.

Bohužel i odborná literatura se v chovu závojnatek dost rozchází, je spousta druhů těchto ryb a záleží na tom odkud pocházejí a jak jsou odchovány.

A proto mě zajímají spíš praktické rady chovatelů. Některé útočí na ostatní, některé jsou ožírány, některé se naopak tolerují, některé žerou rostlinky, jiné se jich ani netknou... atd atd. Mám toho nastudovaného dost, a zatím jsem žádné kroky nepodnikla. Pač si chci počádně rozmyslet jak skloubit to co chci já a to co vyžadují rybky. A já opravdu zatím stále doufám že nějaký kompromis najdu.

Už chápu že výše zmíněná směs není dobrý nápad, ale ted třeba přemýšlím o závojnatce + jiné odolnější rybě.

Jinak všem díky. I kritiky si beru k srdci i když to tak občas nevypadá ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 20:41 Muž Yirka [9126] – Re: radous (OT)
Také jsem jej označil OT a bude smazán, je to jen o předepsaných pravidlech fóra a hlavně, srozumitelnosti. Vždyť si to po sobě přečti. A to je 1. září. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 20:37 radous – Re: Yirka
Velice se omlouvám za pravopis ale ten tu snad neřešíme stydim :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 20:30 Muž Yirka [9126] – Re: radous (OT)
Znaménka nad písmeny (chybějící) beru, ale neoddělíš-li věty čárkami, tečkami a velkými písmeny je to stejný paskvil jako ta plánovaná sestava v nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 20:17 radous – Re: Linduš
hojda tak akva mám jedno 250l a to druhé ve kterém byli 63l a dostali se tam skoro stejným spusobem nebyla jiná možnost a to ani nepíšu scim vsím tam byli prostě jinou možnost sem neměl velké akva nebylo ještě zejete tak tam nemohli a zahranil jsem je před jistou smrtí tak sem si řek že by tam měli vydržet prostě buď a nebo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 16:49 Muž Yirka [9126] – Re: Jitrulka
Podívej se, chtělas radu od zkušenějších, dostalo se ti jí. Když se jí nechceš řídit, prosím, nech ležet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 16:38 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky
A čo takto nekupovať žiadne rybky, len prichýliť tú závojnatku, keď už to musí byť?

EDIT: Kombinácia Betta + Závojnatka u mňa vydržala do prvej noci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 13:45 Jitrulka – Re: stetinka
A ostatní rybičky jsou čistě pro moji radost. Moc se mi líbí a stojím si za nima. Ale jak říkám, ještě se to může změnit. (možná se budu muset vzdát tý ramirezky, pač je citlivější na vodu) ale akva betta x závojnatka už jsem viděla. a prý si nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 13:42 Jitrulka – Re: stetinka
Ano máš pravdu, jsem rozhodnutá. Ale neříkám, že si to ještě nemůžu nechat vymluvit. Chci si koupit rybičky u chovatele (Dříteč u PU) a pokud mi i tento zkušený chovatel vynadá, tak do toho nepůjdu. Ale ano, pokud existuje malinká možnost, že by mohli být spolu, ráda se toho chytím. Ta rybička tam žije v ani né 5L akvráku, bez filtru, bez kyslíku, bez ničeho. Nedusí se a nemá to nijak zvlášt zasraný, přesto ji chci odsud dostat. Takže to zkouším takto. Takže ano, pokud to půjde budu ji mír moc ráda u sebe. Pokud ne (což taky beru jako možnost) budeme muset vymyslet něco jiného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2010 13:21 Žena stetinka [270] – Re: Jitrulka
Uf, uf,... Chovala bys na hnoji s prasetem krásné bílé ovečky?
Příjdeš si pro názor,ale jsi celkem rozhodnutá. Deset lidí ti to jednoznačně vyvrátí a jeden schválí a ty, protože to chceš, se přikoníš k tomu jednomu? Modli se, ať ta závojnatka není latentní zdroj infekce no
Nechápu sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 12:14 Jitrulka – Re: Linduš
Fajn, ufff... zkusím to. Když to nepůjde, závojnatku vrátím a nebo daruju (po domluvě s majitelkou) Mám z toho hlavu ja pátrací balon a at tu čtu jak čtu, názory všech ( i na jiných diskuzích) se liší takovým způsobem, že jsem fakt vedle. Tááákže to zkusím, budu je pozorovat a uvidíme. Hlavně nepřerybnit a dobře filtrovat. Ted už jen přemejšlím který druh nasadit do prázdného akva jako první a které budou následovat... pokud to má jít od nejodolnějších...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 12:04 Žena Linduš [166] – Re: radous
radousi a v jak velkém akvárku jsi je měl ty?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 72696x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11849-mohou-byt-tyto-rybky-spolu?od=2802