Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidka Ramirezova - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Cichlidka Ramirezova - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2021 11:21 R Muž Anthrax [4764] Re: roctanda
Ahoj, pokud nejsi na odchov připravená, tak to nech být. Ono stejně z prvních několika výtěrů nic nebývá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2021 15:19 Žena roctanda [0] – Zřejmě Ramirezky?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Hezký den, chci se zeptat palec mám chvíli založené nové akva, ještě na začátku týdne jsem léčiva krupicku. Ted jsem zjistila že od rána je jedna z ramirezek zalezla v kytkach a všechno odhani. Ty mrsky se vytreli? Je to možné? Mám je ve společném akva. Mám s tím něco dělat? Nemám s odchovem absolutně žádné zkušenosti. Děkuji za veškeré reakce.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2020 19:57 R Muž Anthrax [4764] Re: Martin
Ahoj, asi špatná voda na odchov a nebo jsi je nerozkrmil nebo je někdo z osádky akvárka požral. Těžko říct. Pokud máš dobré podmínky, ta se ti vytřou brzo. Mně se Ramirézky třely zhruba po třech týdnech. Každopádně jestli je to teprve jejich druhý pokus, tak bych to zatím nehrotil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2020 18:44 Martin – Odchov
Ahoj, poraďte prosím mam párek Ramirezek, po nákladení jiker jsem ostatní osazenstvo akvária odlovil do jiného akva.. Jednou Jikry sežraly, po druhé se povedlo vylíhnout, staraly se vzorně cca o hejno 100ks plavaly pohromadě stále si je dávaly do tlamicky a vracely do hejna po asi 5 dnech jsem koukal a v akváriu nebyl ani jedna vše asi sežraly...? Co se stalo? Příště tedy odlovit i rodiče a nechat je samostatne?po jaké době se mohou znovu vytrit...? Dekuji za Vaše zkušenosti a rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.05.2020 07:21 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Petr
Já to rozkrmuju touhle:
www.ifauna.cz/…

Ale tipl bych si, že jenom velikostí ertemie to nebude, že se ti pořádně nerozplavou. Voda, teplota.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2020 06:42 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Petr
Tak se podivej jak velký je potěr Skalár ,když se rozplave a jak velký je potěr Ramirezek. Pokud Artemku tak musíš sehnat tu nejjemnější. Kdysi mívali v Habeo.cz. Já to rozkrmil v prvních dnech nejjemnějším prachem z rybníka.Nebo můžeš zkusit hobby protogen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.05.2020 04:06 Petr
Dobrý den, mám k Vám prosbu, ohledně Ramirezek, mám problém z rozkrmovaním. Potěr mi nechce přijímat potravu ve firmě artemie, kdysi jsem choval od skalrů po Tanganyiku, kde co a nikdy žádný problém, ba naopak měl jsem toho až až! Prosím Vás o veškerou informaci ohledně Ramek mockrát děkuji PJ.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.04.2020 18:30 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Icestar
Icestar napsala:
Mražené i živé krmím, jak to jen jde. Teď, co nejsou burzy, jsem bez krmení.

- Grýgera (Plzeňská 130 / 221 , Praha 5 - Motol) , je pár stanic tramvají od vás, ten určitě bude mít dostatek živého krmiva pro odchov, mívá i ty sáčky do lednice, zavolejte mu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2020 18:17 Žena Icestar [595] Re: RAP
Zatím co jsem kdy viděla, tak vždycky důlek v písku. Pracujou na tom celej den a fakt jsou to krátery. Fotka je shora, nevynikne to tolik ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2020 17:54 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: RAP
7 mě si teda ramky vždy vybraly důlek v zemi a to měly na výběr kdejaká místečka. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2020 17:23 Muž RAP [1553] Re: Icestar
Dočasné vodní nádržky, které se tvoří při deštích nebo po tání sněhu, většinou ryby neobývají.
Jinak stačí sud či větší kbelík s trochu špinavou vodou, stačí vhodit kousek ovoce, a komáři si ji najdou. ;-)
Edit: Díval jsem se na fotky ze tření v deníku a rybky se ti třou na dno. To není obvyklé. Dej jim do klidného a tmavého místa malý květináček na bok či půlku kokosové skořápky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2020 16:37 Žena Icestar [595] Re: HanysOV
Když já ty potvory nepoznám... smich Co když si takhle zavleču nějakou nemoc? ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.04.2020 15:14 Muž HanysOV [54] Re: Icestar
Už budu asi OT, ale už dávno začala sezona komárů, takže seber síťku a čistou zavařovačku a hurá na nějakou tůňku. Já jsem nalovil asi za 10 minut larev na 3 dny. Ještě si můžeš doma pěstovat třeba grindal. Vidíš a hned máš další dva zdroje živého krmení ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2020 14:51 Žena Icestar [595] Re: ZDRI
Mám jeden pár a určitě mi nejde o odchov, v prvé řadě ty ryby mám, protože jsou, jak píšeš, drahokamy a miluju i jejich povahu - jsou jak pejsci :-D Pro mě je úspěchem už to, že žijou, prosperují... první pokus mi loni nevyšel, měla jsem pocit, že se doma nezmůžu na nic jiného jak nějaké ty gupky.
Ale když už se stal ten zázrak a nejenže žijou, ale dokonce se třou, tak bych samozřejmě udělala cokoliv, aby to dotáhli do konce. Kdyby to teda bylo v mých silách.
Mražené i živé krmím, jak to jen jde. Teď, co nejsou burzy, jsem bez krmení. Tak si sem tam líhnu artemku, ale ta je na ně moc malá a déle jak tři dny ji neudržím stydim (ale neonkám to šmakuje)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2020 14:34 Muž ZDRI [1415] Re: Icestar
To záleží na podmínkách (čistá, pravidelně měněná voda), teplotě a hlavně krmení. Když jsem měl dost živého (hlavně koretry nebo černé komáří larvy), třely se skoro pořád a to napříč chovnou skupinou (nevím, kolik jich teď vlastně máš). Hodně dobře se zaplňují i po mražené artemii.

Nelam si s tím hlavu a užívej si krásně vybarvené rybky/drahokamy, ono to nějak dopadne :-). A pokud opravdu stojíš o odchov, nech chovnému páru sólo nádrž jen pro ně, pak si to opravdu užiješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2020 14:10 Žena Icestar [595] Re: ZDRI
Několika jo? Myslela jsem, že se to stává u toho prvního sad Jak dlouho jim tak může vydržet tahle frekvence tření? Já jen jestli můžu za dva tři týdny zase vyhlížet hloubení jamek a tiše zas držet pěsti nebo mají pro letošek splněno a zase za rok :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2020 14:02 Muž ZDRI [1415] Re: Kawa
Nemohly. Ony stěhují až vykulený potěr a vytřely se dnes v noci, tak rychle se z jiker nelíhnou. Prostě je sežraly, to je u několika prvních výtěrů naprosto běžné, zvláště ve společenském akvárku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2020 13:13 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Icestar
Mohli tu snůšku ptestehovat. Se podivej jestli se nezdržují na jinem místě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2020 13:05 Žena Icestar [595]
Tak jsem se radovala, že mi po dvou týdnech ramirezky opět staví celý den hnízdo a ráno že si poctivě hlídají snůšku. Kolem poledne už byla fuč. Samec ji během hlídání postupně vyzobal. Nevíte někdo proč? Nechápu to, hlídali oba, honili ryby po celém akva, nažraní byli ze včerejška k prasknutí...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.03.2020 06:08 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Icestar
pokud je špatná voda, tak si to sezobou sami. Špatná ve smyslu nevhodná pro vývoj jiker. Někdy si to dokážou ohlídat celkem dlouho, už se mi podařilo odsát potírek i z nádrže kde bylo cca 100 ramirezek. Ale to je spíše vyjímka.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.03.2020 22:55 Muž navik [908] - SumciRe: Icestar
Nesmutnil bych, asi se to ještě zopakuje, ale při dobré péči se třou často a pravidelně, tak snad někdy příště. Jen si nejsem jist úspěchem ve společenském s ostatními rybami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2020 18:36 Žena Icestar [595] Re: navik
No jo, nezachránil... ráno byly jikry fuč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.03.2020 14:39 Muž navik [908] - SumciRe: Icestar
Občas si "odběhnou" např při krmení, ale za chvilku jsou zpět, takže to normální je. Ano. klidně krmte, největší pravděpodobností první výtěr zlikvidují samy. U toho skla nemusí somrovat, ale snaží se výtěr chránit. Hadr to nezachrání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2020 14:20 Žena Icestar [595]
Tak se mi poprvé vytřely ramirezky hop stydim Samec hlídá, samice krouží a odhání. Jak moc jikry opouštějí? Je normální, že to hnízdo nechají nechráněné a jdou se třeba nažrat? Mám je vůbec krmit? Kolem akvária mi běhají děti, samozřejmě snůška je přesně v tom nejblbějším rohu a ramky jak vidí pohyb, jdou somrovat ke sklu. Mám přes ně radši hodit nějaký hadr, aby měli větší klid?
Pardon za možná nablblé otázky, je to poprvé, co se mi kdy v akva něco vytřelo stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2019 11:16 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: ZDRI
Tak asi bych je mohl (ten druhy par) prehodit do 480l k tetram a skalaram, jen bude je problem vylovit :-D akvo je ladeny do blackwateru s plno korenama. Artemku mam pripravenou, pripadne potom dyl grindal, octomilky a zkousim rozjet nasadu daphnii, zkousim i dalsi ryby (epiplatys dageti, pripadne i kardinalky). No uvidime jak se to vyvine
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.11.2019 11:03 Muž ZDRI [1415] Re: vlk9
Jestli máš tu možnost, odlov po vytření druhý pár do jiné nádrže. Když tam zůstanou s mladými sami, jsou mnohem klidnější, užiješ si krásné hejnko, které opečovávají a vodí po celé nádrži. A vyplatí se kvalitní živé krmení pro mladé (já vždy dopředu líhnul artemii). Po tomto krmení se odchová hodně mladých, prospívají a jsou krásně stavěné. Ramirezy mají (nezaslouženě) pověst problematických ryb, ale je to dané (ne)kvalitou jejich odchovu. V mládí podseknuté rybky už to nedoženou a pak jsou plné akvaristky nehezkých chcípáčků, které bez zřejmého důvodu brzy "odcházejí".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2019 09:33 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: ZDRI
Tak to je v poho, ja tam mam jen dva pary ramirezek a par tech snecku, jini obyvatele tam nejsou.
No dekuju vsem za odpovedi, snad se nauci hlidat i v noci, pripadne zkusim lehounky prisvit, abych jim napomohl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.11.2019 08:59 Muž ZDRI [1415] Re: vlk9
Mě Ramirezy v akvárku se směsí různým malých šneků mladé normálně odchovávaly. Ale dal bych si pozor na krevetky, speciálně dospělé Japoniky je ve společném akvárku spolehlivě vykradou. Je to zajímavá podívaná, rojí se kolem kamene s jikrami jak vlčí smečka a rodiče prostě nestíhají odhánět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.11.2019 08:48 R Muž Anthrax [4764] Re: vlk9
U mě si to před šnekama uhlídat umí. Respektive, nevím co přesně se děje v noci, ale od třetího výtěru se jikry prostě pravidelně vykulují. Mám tam jak okružáky, tak piskořky. Neříkám, že šneci nezaškodí ale beznadějný to není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2019 07:33 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: vlk9
Když zhasneš dopadne to stejně. Můžeš zkusit nechat svítit. Stačí slabé světlo. Mně to pomohlo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2019 07:15 Muž vlk9 [296] - Halančíci
Fotka k příspěvku Ahoj vsichni
Mam dotaz skrz Ramirezky. Mam v 70l dva pary, jeden se mi poprve vytrel. Dva dny hlidali, starali se, nicmene druhou noc o to prisli. Nacapal jsem tam okruzaky, dokonce i piskorka si tam v noci vylezla. Takze muj dotaz zni: dokazou si to v dalsich vyterech pred snekama uhlidat? Preci jen zatim sbiraji zkusenosti, vzhledem k tomu, ze to byl jejich prvni vyter, nebo budu muset ty snecky nejak (jen to ne :-D ) vysbirat?
Diky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.09.2019 20:08 R Muž Anthrax [4764] Re: redimek
Přesně tak jak tam píšou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2019 19:43 redimek Re: Planorbella
Jo aha, hmm ale myslím tím vaše zkušenosti. Kam se vám nejvíc třeli? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2019 19:31 Muž Planorbella [643] Re: redimek
To bylo myšleno jako odkaz v modrém rámečku nahoře - rybicky.net/atlasryb/cichlidka_ramirezova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2019 19:24 redimek Re: ctibum
coze Nechápu, prosím o fotografii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2019 16:58 R Muž ctibum [6909] Re: redimek
Viz např. modrý rámeček...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2019 16:11 redimek
Na co se nejvíc třou?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2019 21:06 redimek Re: Anthrax
ano mám ancíky, ale dalo by se to dát do jiné nádrže, něž by mi to požrali. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2019 09:08 R Muž Anthrax [4764] Re: ZDRI
Jestli tam má redimek ty anciky, na které se ptal včera, tak ti jim to taky zbaští.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.09.2019 08:54 Muž ZDRI [1415] Re: redimek
Kolega přehání. Mají jen 3 třecí období - ráno - odpoledne - večer, v noci většinou spí :-)
Teď vážně, Ramirezy, pokud mají vhodné podmínky a jsou v dobré kondici, se vytírají v podstatě pořád. Navíc jsou promiskuitní, u mě si teď 2 páry běžně prohazují partnery. Celé je to spojené se spoustou pošťuchování, zastrašování, ale v dostatečně velké, zarostlé, členité nádrži si neublíží. Po pár dnech dnech jim stejně jikry/plůdek ukradnou Japoniky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.09.2019 08:00 R Muž Anthrax [4764] Re: redimek
Kdykoliv to na ně přijde. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2019 06:55 redimek
Kdy je třecí období cichlidy ramirezové? Díky za každou odpověd.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.08.2019 20:35 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: RAP
Tak tak , ramirézi jsou párové asi tak stejně jako já , 10 minut po tření a dvacet před smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2019 20:29 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: RAP
Aha. No já spíše zaznamenal to, že se ty ramky sice třou už od cca 3 měsíců věku, ale první měsíc až dva to plesniví, nebo se vykulí strašně málo jiker. Řekl bych, že buď to ti samci neumí oplodnit nebo mají málo plavců. Když ku mladým samicím přidám staré samce, tak to funguje.
No a jelikož jsem zaznamenal takový problém, tak jsem zbystřil při tvé poznámce o 3 marných výtěrech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.08.2019 19:42 Muž RAP [1553] Re: DavFM
Protože se mladé ryby učí péči o výtěr.
Proto je to párové v uvozovkách. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2019 18:00 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: RAP
Proč se nepočítají první 3 výtěry?
No a ani si nemyslím, že ramirezky jsou výlučně párové cichlidy, chovám je ve velkých skupinách, 4-5 samců, 10+ samic a nestíhám ty výtěry počítat. Samozřejmě, nějaké strkanice jsou, ale žádná trága.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2019 09:31 Muž RAP [1553] Re: voyta
To by odpovídalo. Dominantní samice brala samce jako partnera a druhou samici jako hrozbu výtěru. Nadbíhání druhé samice samci je normální. Pokud je připravená ke tření a samec bude chtít, můžeš očekávat další výtěr. ;-)
A nezapomeň, první tři výtěry od každé samice se nepočítají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.08.2019 08:03 Muž voyta [87] Re: RAP
No uz vcera bylo vse jinak. Agrese ustoupila (asi agresivni ramka vzala na vedomi, ze jikry uz nejsou a neni co ochranovat). Vtipne je, ze okolo samce se ted mota submisivni ryba, nedivil bych se kdyby se take vytrely. Agresivni samice si nevsima ani samce ani samice...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.08.2019 07:48 Muž RAP [1553] Re: voyta
Ten ancistrus bude jikry likvidovat, jakmile je najde. Navíc by neměl být v tak malém akváriu.
Všeobecně se u "párových" cichlid dá říci, že ryba spíše snese více jedinců opačného pohlaví. U stejného nastupuje víceméně agrese. Dá se to korigovat velikostí nádrže, vnitřním uspořádáním a vhodnými podmínkami.
Co se týče případného odchovu, u ramek jsou důležité parametry vody a stabilita prostředí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.08.2019 16:45 Muž LiborSprysl [9015] Re: voyta
To záleží na obsádce ostatních ryb... svého času jsem měl v šestistovce asi 30 ramiréz a prostou reprodukci dávaly s malými přebytky. Záleží na dně, na terénu dna, na kytkách. Je hodně proměnných, které nikdo není schopen garantovat...Spolu s nimi tam byly diamantové tetry a polozobánky...

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 18266x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11790-cichlidka-ramirezova--rozmnozovani