Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Velikost obřího akvária do bytovky

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Velikost obřího akvária do bytovky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 11:56 Muž Honza78 [2] - Cichlidy
V obou případech nevydržel spoj delší stěny a dna. Je tam možná největší tlak, ale už jsem viděl prasklé i v rohu na straně, tak pokud je to někde nahoře, vyteče jen voda nad tím porušením...to je potom štěstí v neštěstí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 11:52 Muž Honza78 [2] - Cichlidy
Taky mi praskla 2 akva a taky stáří. Obě byla amatérsky lepená a navíc ze slabého skla, měla víc než 20 let. Začlo to mírným kapáním a poté protékáním ve spoji. Sice žádná vlna, ale za 10 min to stříkalo jak ze sprchy. V obou případech jsem u toho byl. Ale kdyby se to stalo v noci nebo v mé nepřítomnosti, jistě by vyteklo min 1/2 objemu. Takže žádnou paniku, ale zase bych to nezlehčoval. Mějte se a ať lepidlo drží ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 11:36 Muž vena [52] – Re: JuraS
Fajn nápad, jen si nejsem jistej jak moc se o to zajímaj a prohlíží místo. Jak psal Bob66 - pojistka komfort se vstahuje i na škody v tvém bytě. Nemám v tomto vůbec zkušenosti ani představu kudy voda může projít.Tvrdit, že to byla pračka a vypláchnout všem obýváky ...
Nikdy jsme to doma neřešili a to nás několikrát vytopili pračka, vana to šlo všechno kolem šachty po umakartu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 11:20 Muž Breathlless [6]
No mě už se aqua ( konkrétně 2 ) rozlepily , bylo to stářím ... Průhlednej silikon. Normálně to začne kapat a časem protékat. Žádná povoďňová vlna se nekoná. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 11:17 JuraS – Re: vena
a co je za problém říct, že praskla hadice u pračky..ta vstupní..jak nemá pračka protitlak tak se neuzavře napájecí ventil a de fakto napouští furt..na tohle by ti pojišťovna neřekla ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 11:12 Muž vena [52]
Nešílím :-) ,ale stát se může cokoliv. Nerad bych aby se pojišťovna vykroutila jen kůli chybějícímu posudku statika. Platit pak ze svého ty týden staré malby apod. co budou všichni dole mít to ee. Navíc stejně plánujem rekonstrukci jádra a počítam, že to bude muset taky statik odsouhlasit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 10:51 JuraS
Všichni šílíte a pojisťujete se speciálně....já tedy bydlím v paneláku de fakto furt a nevím, že by někdo řešil rozestavění nábytku se statikem a nebo speciální pojištění kvůli vaně a nebo pračce...normální pojištění celkem bohatě stačí..je to bubákování jako používání calgonu před každým praním abych ochránil svoji pračku..tedy nevím já měl pračky asi 3 a když odešla z domu tak jen proto, že a, byla pro mě morálně zastaralá, b , odešel v ní programátor c, odešel v ní termostat a prostě "vyhořela"..a když to vždycky rozebíral opravář tak jsem u toho byl osobně a takové hororové tělíska co mají v reklamě jsem neviděl..a toho posledního jsem se ptal jestli něco takového vůbec viděl a on že ne...takže hororový scénář že mi praskně akva leda při zemětřesení a že se propadne do sklepa pod mnou leda by byl barák odfláknutej a to bych zažaloval já stavitele..
znám jednu ženskou co (nemá chlapa co by jí zastavil) je kamarádka s příklepovkou...po obvodu svýho bytu..všude..navrtala co 10 cm u stropu 2 díry 8mm vrtákem a pověsila tam police (doopravdy dookola všech stěn) na videokazety a knížky...když jsem to viděl jsem šel do kolen..takhle narušit stěny..jak trhací kalendář...a barák furt stojí..aspoň myslím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 10:29 Žena l3nka [13] - Rostliny – Re: Danila
tohle by me taky zajimalo jak se to rozlepilo.. a jak takove rozlepeni akva probiha? to treba praskne cela stena nebo se boky odlepi a tecou ? nikdy jsem to nevidela ale jsem rada smich doufam ze takove rozlepeni akva nikdy neuvidim ale popis prubehu by mi nevadil X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 10:16 hanyking – Re: Danila
Jak se to mohlo rozlepit?? To muselo býa amatérsky odfláklé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 08:53 Muž vena [52]
A kolik takovej posudek stojí? Budu se stěhovat a chci pořídit větší stojan cca 600 l, 7.patro,panelák, předběžně plánované místo vychází vedle příčky. Drobet jste mě nahlodali, doteď jsem to neřešil doma vycházel jsem z parametrů zrušené knihovny...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 07:42 JuraS
popište sem jak probíhá takové šetření statika..neznám žádného a myslím si, že žádný statik nedá posudek bez toho aby měl k dispozici stavební či jak se tom u říká plány baráku..kde to sehnat ve státním či obytném bytě ani nevím..já rekonstruoval státní byt a trvalo mi moooc dlouho a zapojení známostí než jsem z majitele dostal plán natažení elektřiny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 07:28 Muž vena [52] – Re: Mickey
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 03:32 Muž Mickey [6]
Když už se tady řeší to uchycení do zdi,jak se to přesně dělá?
Chtěl bych takhle usadit moje akva 780l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 23:58 Žena Danila [4489] - Sumci
Máme ve 3. patře činžáku 600 litrů akva a trvala jsem na ukotvení do zdi - dva cm tlusté tyče(osm kousků)navrtané a chemickou kotvou upevněné do obvodové zdi domu. Pak už na to železná konstrukce, která větší část váhy přenáší na tyče. Drží to dobře a mám klidný spaní ano
(Tedy relativně. Akva se rozlepilo před nedávnem, to byl mazec smich :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 22:24 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: hanyking
Pokud je nižší nostnost podlahy tak je možnost kotvení do zdi, váhu poté nedrží jen podlaha X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 22:20 hanyking – Re: Bob66
Tak aqa bude v obýváku v rohu u stěny s ložnicí. Slyšel jsem také, že se stojany kotví do stěny. Tady mi uniká princip. Bytovka je obecní tak nevím, jestli statik vydá povolení bez vědomí obce. Nechci zase být moc populární. Aqa bude bez rostlin tak vysoká hrana nebude vadit. Jediný servis co budu dělat je odkalení a na to zvonem dosáhnu. Pochopitelně tam nebude ani žádné pozadí. Jen modrá tapeta. To růtné pozadí mi připadá kýčovité. Ale komu se to líbí . . . Já mám rád jednoduchost a líbí se mi když aqa vypadá co největší. Pokud dáte doprostřed kořen tak prostor opticky rozčleníte. Moc děkuju za všechny názory!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 21:34 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: vladislav
Já mám pojistku komfort a vůbec je nezajímalo jak je akva velké, škodu zaplatí do půl milionu i mě X-) Pokud bych neměl komfort tak zaplatí škodu jen sousedům ;-)To že by mě nikdo nepozdravil bych bral jako menší zlo, spíš by to mohlo dopadnout i hůř :-D Ale jinak když máš povolení od statika tak by pojišťovna neměla dělat problém, záleží na každém jestli se mu vyplatí platit statika nebo to riskne. Každý řeší akvária třeba i 200litrová, ale nikoho nezajímá že má spoustu lidí přes celou zeď knihovnu narvanou knihami a tam je ta váha i větší, ale každý to bere jako samozřejmost že to unese, přitom jsem to viděl i ve 150let starém baráku celou zeď od polahy ke stropu narvanou knihami a statik ten barák neviděl ani z rychlíku hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 18:34 Muž metal [96] - Cichlidy – kortezhugo
ono ta vada ked sa prejavi tak to urcite nebude k voli akvarku.to ti len potom vyhovorkou prisiju ze to bolo tvojov vinou, ak si mal akva.ked si nemal akva tak sa vyjadria ze to bolo oslabenim materialu alebo starnutim.este ze tu neni zemetrasenie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 17:02 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: Dahak
A zadarmo.. palec Ovšem Miro03 by asi měl pak hoňku okolo pojištovny...Mám v paneláku 400 litrů i když jsem pojištěný..Kdyby prasklo přestali by mě asi všichni pode mnou zdravit.. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2009 16:55 Muž kortezhugo [983] – Re: metal
...to suhlasim ten roxor to znesie - zato sa tam aj dava - na spevnenie a aj kvoli tomu ze ak naaahodou panel praskne - abi ti "nespadol na hlavu"...- ale drzat bude...
...ale prasknut moze to mu nezaruci nikto...moze tam bit daaka skrita vada a "ohen je na streche"...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 16:32 Muž kortezhugo [983]
...ked to povolil statik - on problem...
...ale ako som pisal nech si to zisti...mi to nezistime ze taka ci taka budova aku ma nosnost...
...zbitocne to preberame... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 16:26 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Bob66 napsal: když ještě bydlel Miro03 v Praze tak v 10 patře měl povolené od statika nádrže celkem 6500 litrů u jedné zdi ;-)
Tam kdyby se něco stalo tak se všech 10 pater vykoupe :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2009 16:02 Muž metal [96] - Cichlidy
moj tchan je stavbyveduci bytoviek.na tuto otasku povedal ze roksor v paneloch znesie aj 20 ton ale bytove drusstvo potrebuje zarobyt na ludoch co si zaplatia statykou ktori im daju suhlas a potom s povolenim pridu do byt.druzstva doniest potvrdenie a poplatok daju byt.dr.ze si mozu nieco prerobyt v byte.statici sa ani neunuvaju zmerat stav bytovky ci to vydrzi iba beru peniaze aj s bytovim druzstvom,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   27.08.2009 15:54 Tomas4343
Neříkám, že to nevydrží - ale je taky panel a panel. Vy v tomto tématu vidíte nějaké další info? Teď to přeženu - co když je ten strop ze spirolu 320, řekněme - 13 metrů rozpon? Co když jo a šoupne akvárko přímo doprostřed tohoto panelu. Ví to z vás někdo? U stropů musíte taky rozlišovat určitou mez únosnosti a mez použitelnosti. Dobrá - třeba se nepropadne. Ale mez použitelnosti? Co by na to řekl soused, který bydlí pod vámi a strop se mu prohnul o několik čísel? Já bych tam teda nebydlel :-) Vím, že zde se o takový panel asi jednat nebude, ale prostě mi občas tady na foru nesedí, když se někdo zeptá na únosnost stropu a je mu bez jakékoli další informace odpovězeno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2009 15:44 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: kortezhugo
Zase jak která bytovka má nostnost mě třeba stavař tvrdil že má 1200kg/m2 X-) A když ještě bydlel Miro03 v Praze tak v 10 patře měl povolené od statika nádrže celkem 6500 litrů u jedné zdi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.08.2009 15:20 janek
ide o to ze v bytovke si mozes dat aj 20 ton teoretycky by to malo vydrzat pokial sa nic nestane tak mas klidek.jak sa nieco zomelie tak vsetku vinu hodia na teba a potom sa nedoplatis zaplatis aj vo vedlajsom v chode usli zisk bytovemu druzstvu za teplo.pokial byvas vo svojom rodinim dome tak to mozu vsetci tak vies co.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2009 15:04 Muž kortezhugo [983] – Re: grizly
..."nosnost betonovych podlah je 400 kg/m2" aj u mna v panelaku je to tak... ono vydrzi to ovela viac...
niekolko nasobne...kvoli bezpecnosti - aj vytahy maju trebars 250kg max a su predimenzovane tak ze musia
vydrzat 10-20 nasobok...
-len v pripade prasknutia panelu to bude problem...a to nikdy nevies...
PS: vydrzat to "musi" len ruku do ohna za to nedam...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 14:35 Muž metal [96] - Cichlidy
odporucam ti pozret nadrs muj milacik to tu este nebolo 4700l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 14:12 Tomas4343
Všichni, kteří radíte, že to v pohodě unese - můžete se za to zaručit? Nevím jak vy, ale sám bych si na takovéto úsudky netroufl. Neříkám, že žb panel něco neunese, ale znáte bližší podrobnosti (pozice nosných zdí, délka panelu, směr kladení panelu, šířka panelu, nosnost panelu)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.08.2009 13:57 Bart – Re: hanyking
výška 60 je na čístění až až, a 80cm standardní rozteč dveří, délka je jedno ale jinak bych byl opatrnej - ono nořit se do akva když bude mít 80 šířku a třeba i těch 60-65 výšku bude dost voser =čistit něbo sázet něco u pozadí vzadu. Ted předělávám svoje mám je 120x40x60 DxŠxV a šte mě že jsem radši neudělal delší a nižší / ale na skaláry je vyšší lepší/. Mám sice nějakou tu prodlouženou ruku ale s tím se nedá dělat všechno - pokud nemáš 215 cm a ruce dlouhé metr.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 13:46 JuraS – Re: kortezhugo
dělám ve velmi starém baráku..když velmi tak řekněme, že ho postavili někdy kolem roku 1910..rozvrtanej od tý doby byl několikrát jak se natahovali telefony, předělávali odpady i voda..do stěny můžu vrtat s baterkovou vrtačkou a ani nepotřebuji příklep..nedávno jsem stěhovali úložnu papírů..místnost 3*5 metrů a kolem stěn trezory 2 metry vysoké s hloubkou 60..pravé bytelné trezory pepa a syn první republika..a plně narvané papíry..když jsme všechny papíry vytahali do vedlejší místnosti a narovnali na hromádyk tak byla místnost 5*6 metrů plná do půlky stehen a mezi jednotlivými komíny byly jen cestička na nohu..trezory ven stěhovala speciální firma..normální stěhováci to odmítli..a proč to celé stěhování ? desítky let tam byla úložna papírů ale v patře pod se rozhodl jeden vedoucí, že bude mít pancéřované dveře..tak mu vyměnili původní futra za bezpečnostní a dali dveře těžké jak prase..no a nějak to udělali blbě a ten tlak dolů na tu stěnu vytlačoval ty futra i s dveřmi, že 2x vypadli..tak se dali trezory pryč a místo nich šli speciální regály..že prý na spisy..jo montovala to specializovaná firma dala atest a ejhle..my naložili do regálů pár papírů a police se prohly...takže nosnost stropu..docela by mě zajímalo kolik mám v té knihovně od ikea co ji mám doma zarovnanou knížkama...když rozložíš váhu tak to podlaha unese..tedy ne celodřevěná...

sorry za delší příspěvek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 13:34 Muž Ludek [39]
Nevidím v tom problém. Také bydlím v paneláku a moje elko má přes 800 litrů. A němá probléma :-D Když se chce jde to, držím palce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 13:26 Muž grizly [145] – Re: kortezhugo
Jestli to fakt chce, tak to nevzda!
Jen by me zajimalo, jestli uz o tom planu vi jeho druha polovicka. :-D
Nez tri 2-stovky, radsi jednu 6-ti stovku. ano
PS: Temi neakvaristy jsem myslel sousedy pod nim. Jen aby to nevyznelo, ze si znej delam srandu, aniz bych ho blize znal.
Bydlim v 40 let starem panelaku a nosnost betonovych podlah je 400 kg/m2. Nez bych si takovou nadrz zaridil, urcite bych se obratil na firmu co dum stavela a zjistil si oficialne, kolik je nosnost podlah. Nikdy nevis, co se muze stat....Treba to nejak odflakli a pripadne problemy by sli na jeho triko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 13:24 Muž kortezhugo [983] – Re: kortezhugo
...tak som sa pytal fotra - je stavebny technik - nedoporucuje to...
...ze spadnut to nespadne ale panel moze prasknut...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 13:13 Muž kortezhugo [983] – Re: grizly
...podla mna to "vzda"...
...ja som radsej za 3-200-vky ako jedno velke monstrum...
...len ked to zratas voda+sklo+strk a kamene+poriadna zelezna konstrukcia+...a este 100litrovy filter pod tim... tak sa k tej 1300-vke lahko priblizi... :-)
:-) "vzda to"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 13:01 JuraS – Re: hf
psal do paneláku....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 12:59 Muž hf [54]
Chápu to správně že chceš do 3tího patra zděné budovy dát na méně jak 2m2 cca 1300 kg?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 12:50 Muž grizly [145] – Re: kortezhugo
Tezko vysvetlis neakvaristovi, ze ze nestaci sklenena koule se zlatou rybkou, ale je "NUTNE" mit doma skoro 1000 litru vody. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 12:47 Muž kortezhugo [983] – Re: kortezhugo
...akurat som meral - zarubne maju 80cm presne... tak bacha.... hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 12:38 Muž kortezhugo [983]
grizly napsal: Prave se chystas zkazit klidny spanek sousedum pod tebou. Radsi jim to nerikej a nekaz jim radost z noveho bytu. smich
Vyska 65 bude bohate stacit. ;-)

...175x65x80 to ma 910 objem - ked odratam hladinu a pozadie tak to bude cca 750-800Lvody...
...na tu dlzku je nosnost v pohode...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 12:21 Muž grizly [145] – Re: hanyking
Prave se chystas zkazit klidny spanek sousedum pod tebou. Radsi jim to nerikej a nekaz jim radost z noveho bytu. smich
Vyska 65 bude bohate stacit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 08:54 Muž kortezhugo [983] – Re: Feyd
...v tom sa zhodneme...pozadie som neratal - a moze ho spravit "poriadne 3D"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.08.2009 08:15 Muž Feyd [10] – Re: hanyking
výška už tu byla řečená tisíckrát 65-70 je opravdu maximum pro udržbu.ale pokud máš místo,nebál bych se větší hloubky(šířky).pokud budeš mít pořádné 3d pozadí dost ti ubere.klidně dej těch 80.
:-( kdybych tak já měl místo a zbytečné peníze :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 07:46 Muž Yirka [9118] – Re: hanyking
Výšku doporučuji maximálně 65cm, jeden z důvodů již kolega uvedl, další byly několikrát rozabírány v diskusi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 01:20 Muž kortezhugo [983] – Re: hanyking
...este k svetlu....ci robi Ataman take rampy to neviem ale ak hej - tak budu riadne drahe...to si radsej vyrob...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 01:15 Muž kortezhugo [983] – Re: hanyking
...vecsinov vyssie ako sirsie - ale je to na tebe...
...este k 80cm - neide o to ale ako to chces cistit??? -treba aj na spodok "dotiahnut" - to nie je sranda...
...ja bi som s toho "ubral" 175x60x60 mas peknych 630L...
...kolko je nosnost podlahy to si zisti - len sa to rata v strede izby - pri stenach je nosnost ovela vecsia...
...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 00:18 hanyking – Velikost obřího aqa do bytovky
Chystám výstavbu velkého aqa. Mám místo na 175 cm dlouhé.
Jakou mám dát výšku a šířku? Co bude větší efekt? Počítám tak 80 vysoké a 85 široké. Je efektnější širší nebo vyšší? Bydlím v nové panelové bytovce ve 3 patře tak jsem limitovám nosností podlahy. Je pořízení takto velké nádrže do bytovky bezpečné? Aqa si nechám vyrobit od p. Fardy z Oder. Aqa bude přepadové a ve skříni pod ním bude filtr.
Bude stačit 80 až 100 litrů? A jakou by jste doporučili světelnou rampu? Na aqa 150 litrů mám rampu ataman a jsem spokojen. Dělá ataman i rampy na 6 zářivek 150 cm? Chtěl bych to mít hodně prosvětlené. Díky za rady!!!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 00:21 postakul
tak velké akva se nemusí čistit jenom občas vyměnit část vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2008 21:51 Muž Diego [72] – Re: bucliik
Přesně 999 neonek. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2008 21:43 Žena bucliik [99]
nevíte někdo kolik těch neonek tam plave? :-D :-D :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 5

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 15855x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11788-velikost-obriho-akvaria-do-bytovky?od=187