Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pošta

 

NápovědaFórum » Ostatní  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Pošta
Ceník zásilek České pošty: www.ceskaposta.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.09.2012 16:54 Žena Žabka [387] Re: Zoidik
Ja viem, ale rozčuluje ma skôr to, že balíček sem išiel z 200 km vzdialenosti takmer týždeň...A ešte mi baba na pošte, že to nie je chyba českej pošty. Tak som sa na ňu milo usmiala a pýtala sa, čia je to tedy chyba..A mala som pocit, že snáď moja..Zdá sa mi, že zaplatiť stovku za balíček, ktorý príde po týždni poškodený je celkom dosť...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2012 16:08 Žena sivon [1694] - PlžiRe: Kytka
Hm, ale to už nejde poslat jako obyčejný dopis (3 cm už je balíček)- také je vidět, že to šlo doporučeně - a už jsme zase u problému, že do schránky přijde oznámení o uložení a člověk musí na poštu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2012 14:26 Žena Kytka [2146]
Fotka k příspěvku Mě minulý týden přišly rostlinky, které jsem vyhrála na Aukru. Z tlustého vlnitého papíru vyříznutá krabička 21*17*3, šlo to doporučeně od Ostravy, jeden den podáno, druhý den dopoledne už zvonila pošťačka u mne doma. Váha 0,094 kg a stál jen 34 Kč.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   05.09.2012 13:56 Žena sivon [1694] - PlžiRe: malyLibor
Některá ano, u ostatních ustřihnu pruh, aby se vešla do těch 2 cm. Ostatní rozměry jsou poměrně velké 35 x25 cm, takže pěkně poskládaných kytek se tam vejde dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2012 13:55 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: malyLibor
Na ty přebytky je to fakt ideální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2012 13:54 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: malyLibor
Bonboška ne, ale čokoláda jo. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2012 13:42 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: sivon
Skvělý nápad s těma krabičkama... zaměstnanci dostanou příkaz (poprosím je) shromažďovat všechny takové krabičky :-) A do 2 cm by se mohla vlízt i bomboška, nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2012 13:40 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Pepan
Souhlas. Ale na posílání přebytků z mého akva je to ideální. Jinak jsem tento týden vyzkoušel "Balík na poštu" a taky super. Aspoň v něčem mohu tu poštu hromskou pochválit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.09.2012 13:24 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: malyLibor
Pokud bych někomu posílal pár menších akvarijních kytek, je to neocenitelný způsob, ale u rozměrnějších předmětů nefunguje. Tam musí jít normální balík a člověk je okamžitě odkázán na ochotu či neochotu doručovatelů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 15   05.09.2012 10:11 Žena sivon [1694] - PlžiRe: malyLibor
Mohu potvrdit, že tato metoda (poslat to jako obyčejný dopis) mně zatím nikdy nezklamala. Posílám takto roslinky i plže. Vždy to došlo hned druhý den,ale raději posílám PO-ST, aby dopis náhodou neuvízl přes víkend na poště. Vejde se to do schránky, takže dotyčný nemusí na poštu. A je to levné.
Rostlinky zatavím do fólie do mrazničky - mohu si vytvořit rozměr dle přání a fólie je velmi odolná. K tomuto účelu sysluji nízké krabičky od čokolád, prádla atd. Této metodě potlesk palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   05.09.2012 09:18 Muž malyLibor [5371] - Asie
Tak já se rozčiluji nad špatnými a drahými službami pošty a stejně mi to není nic platné, jen si ničím své zdraví. Ale jiní na to jdou mnohem rozumněji, hezky od lesa. Doporučuji vaší ctěné pozornosti skvělý článek uživatele Kuba, za který by si zasloužil metál. rybicky.net/clanky/289-jak-levne-posilat-rostliny palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 22:56 Muž matlala [798] - RostlinyRe: petulinakk
ak mě to aštěstí brává babička, zrovna dneska hned sondovala, co to došlo za velký těžký balík a ono ejhle sponzorský dat na AKVA-TERA trhy od Plata Grow. Pošťačka to prý musela po vsi vláčet v rukách a ty 4kg se jí prý pronesli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 22:28 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: petulinakk
Tak tomu říkám dobré sousedské vztahy. Znám i takové sousedy, že by mi balík převzali, ale zatajili. :-( potlesk potlesk

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   04.09.2012 22:12 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: petulinakk
potlesk potlesk potlesk Přimlouvám se, aby se Váš příspěvek nemazal, protože tohle je k tématu a je to hóóódně poučné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 21   04.09.2012 22:10 Žena petulinakk [2016] Re: Pepan
Fotka k příspěvku Je to opravdu OT, ale musela jsem to vyfotit...
Dřív jsem mívala ve schránce Oznámení o uložení zásilky, včera tam bylo toto "Oznámení o uložení zásilky" smich
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 22:04 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: petulinakk
To jsem rád, že to pomohlo. Kdyby náhodou něco nefungovalo, tak stačí napsat, telefon na tu vedoucí mám pořád v mobilu. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   04.09.2012 22:01 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: NHKG
Být sprostý, to není nejlepší. Daleko účinnější je metoda, kdy tomu dotyčnému brnkáte na nervy, on pění, ale nemůže být sprostý, protože reprezentuje ten úřad a Vy mu dále a dále brnkáte na nervy. On už je na infarkt, nemůže Vás vyhodit, protože byste si šel stěžovat výš a Vy ještě pokračujete v tom brnkání. Věřte mi, že tato metoda je daleko účinnější a poskytne Vám mnohem více potěšení než když tam vysypete všechny nadávky co znáte. Pokud použijete moji metodu, ten úředník se příště může přetrhnout aby Vám vyhověl a doslova se třepe hrůzou co kdybyste si chtěl na něco stěžovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   04.09.2012 21:53 Žena petulinakk [2016] Re: Pepan
...už znají i moje auto, tuhle za mnou běžela pošťačka když jsem jela okolo smich
Myslím že díky vám se razantně zlepšila dodávka pošty v celé ulici ;-) potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.09.2012 21:43 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Pepan
Pepan napsal... že balíky se uloží na poště a ve schránce se jí objeví pouze oznámení o uložení zasilky a to i když je celý den doma. Tak jsem počkal, až to provedou, pak jsem zavolal vedoucí nadřízené pošty a natvrdo jsem se zeptal, kde si na ně můžu stěžovat, aby začali službu, kterou inzerují, taky provedli.
Můžu potvrdit, funguje to. To samé dělala pošta mi. Ani nezazvonili, jenom házeli lístek a ještě k tomu antidatovaný! Já jsem se tedy neudržel, byl jsem hrozně sprostý po telefonu (ale nenadával jsem jim) a když jsem jim po vychladnutí zavolal znova, rovnou mě přepojili na nějakou vedoucí a po vyjasnění mi poslali balík speciálním kurýrem. :)
Člověk se nesmí bát ozvat. Ale ryby jedině ČD kurýr (deklarovat rostliny), ti mě ještě nezklamali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   04.09.2012 21:36 Muž malyLibor [5371] - Asie
Několik mých nejčerstvějších zkušeností nejen s Českou poštou.
1) Přeprava akvarijního setu 112 litrů - přepravní společnost GLS - akvárko přišlo dobře zabaleno a opatřeno nápisy ze všech stran Křehké - sklo - akvárium - neklopit, přišlo zcela v pořádku, řidič půl hodiny před doručením zavolal a akvárko mi předal. 100% spokojenost
2) Minulé pondělí mne napadlo udělat radost kamarádce, která si dlouho přála zelené palmaty, ale u nich nikde nebyly. Objednal jsem jí je přes Aukro. Doprava kurýrem PPL. Doposud jsem měl s přepravou krevet nejlepší zkušenosti, od tohto chovatele jsem sám několikrát k naprosté spokojenosti nakupoval. Tentokrát to byla katastrofa. Krevetky sice došly do 24 hodin, ze 21 ks jich bylo mrtvých 14, ostatní v bídném stavu. Neumím si představit, co s tím balíkem přepravce prováděl. Velké zklamání, chytit toho, kdo to způsobil, rozbil bych mu nos.
3) Ve středu 29.8. jsem posílal rostlinky Českou poštou jen kousek na Jižní Moravu. Milá slečna na přepážce mne ujistila, že i obyčejným balíkem to do pátku stoprocentně přijde. Přišly až v pondělí 3.9., ale vypadá to, že to přežijí. Nespokojenost.
4) Včera 3.9. jsem posílal rostlinky Českou poštou do Domažlic. Vyzkoušel jsem "Balík na poštu". Posílal jsem z naší pošty o půl čtvrté odpoledne. Paní mi tvrdila, že v úterý ráno to tam bude. Sledoval jsem balík podle kódu a světe div se. Balík byl dnes ráno na dodací poště a dokonce jsem viděl i kdy si ho adresátka vyzvedla. 100% spokojenost.
Takže to jsou 4 případy z několika posledních týdnů. Sami si z toho vyberte. Pro mne je poučení jednoznačné - živočichy posílat jedině Kurýrem ČD - poštovné 200,-Kč, velmi rychlé a spolehlivé. Rostliny Balík na poštu, poštovné 100,-Kč, rychlé, spolehlivé. Akvária a podobné věci - přepravníc služba GLS, dobře zabalit, označit VELKÝMI nápisy, cena dle velikosti a váhy zásilky.
Snad mé zkušenosti někomu pomůžou. Ať vám to plave rybka
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   04.09.2012 21:21 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Zoidik
Já jsem tu konkrétní přispěvatelku nechtěl prásknout, ale teď mi napsala, že po mé "intervenci" vozí balíky dodneška a když není doma, tak pošťák zvoní u sousedů, jestli by to někdo nepřevzal. Jó holt líná ústa - hotové neštěstí. A čím více si necháme exkrementovat na hlavu od nejrůznějších úředníků, tím to bude horší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.09.2012 20:02 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Pepan
Máš pravdu, záleží na tom kde si člověk stěžuje. Jestli na ředitelství, tak ta stížnost asi skončí někde v koši, ale pokud jdeš třeba na obastní správu, tak tam to asi fakt bude o něčem jiném ty stížnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 15   04.09.2012 18:49 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Zoidik
Ono není ani tak důležité, kolik lidí si stěžuje, ale kam si stěžuje. Když jsem z Ostravy posílal do Čech jedné kamarádce, která je rovněž účastnicí na tomhle fóru, dva balíky, dopředu mě upozornila, že u nich pošta funguje tak, že balíky se uloží na poště a ve schránce se jí objeví pouze oznámení o uložení zasilky a to i když je celý den doma. Tak jsem počkal, až to provedou, pak jsem zavolal vedoucí nadřízené pošty a natvrdo jsem se zeptal, kde si na ně můžu stěžovat, aby začali službu, kterou inzerují, taky provedli. Dozvěděl jsem se, že mají nědostatek lidí a aut, načež jsem jí odpověděl, že pokud inzerují službu, kterou si nechají zaplatit a poté ji neprovedou, podle našeho právního řádu je to podvod a je to trestné.. Krátce řečeno, tak jsem dotyčnou vedoucí tak točil, až jsem ji vytočil. Kamarádce druhý den balíky přivezli a pošťák byl tak nas.aný, že jí neodpověděl ani na pozdrav. Omlouvám se, že jsem se tak rozkecal, ale třeba to někomu pomůže a pošta zkvalitní své služby. Jinak, proncip je jednoduchý. Neřešit problém s kováříčkem, ale zajít přímo za kovářem. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 17:30 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Žabka
Chceš to vyjádřit slovy nebo čísly? smich By si musela stěžovat polovina republiky aby se něco dělo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 16:12 Žena Žabka [387]
Tak, dnes si zo mňa robila Česká pošta opäť srandu...Tak som písala už v poradí druhú sťažnosť..Zaujímalo by ma, koľko ich ešte bude treba napísať, aby sa niečo zmenilo... rozzureny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 12:14 yenya Re: malyLibor
To jo, takhle je to rychlejší ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 12:06 S Muž invalida [3881] Re: malyLibor
Mě visí balík na letišti už víc jak tejden...ale už má svýho deklaranta smich Je to ze švýcar ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 12:05 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: yenya
Jojo, to je fakt. Ale důležité pro mne je, že už se to nezdržuje přes Prahu, ale jde to přímo, alespoň na Slovensko, jinam zatím nic neposílám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 11:32 yenya Re: malyLibor
To poštovné a přesto výhodný nákup jsem pochopil ano ,já ti chtěl napsat, že i do ciziny platíš víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.08.2012 09:21 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: yenya
Já to myslel tak, že poštovné, které zaplatím za balíček z Anglie, je často dražší než jeho obsah, ale že i přesto se mi to vyplatí lépe, než kdybych to kupoval v Česku. Já se přiznám, že s Českou poštou problémy mám, a to čím dál větší, což souvisí s tím, jak se vedení ČP snaží tuto co nejvíce rozložit. Ale to je na dlouhé povídání a je to zcela OT.
K tématu pošta a akvaristické zásilky: ČP zavedla poměrně drahou službu Balík do ruky, kde garantuje dodání do 24 hodin. Moje zkušenost: Na poště mi řekli, že balíky přijímají do 18ti hodin a že Balík do ruky bude doručen do 24 hodin. Ejhle, sledováním zásilky jsem zjistil, že balík do ruky po 24 hodinách nebyl ještě ani na dodací poště. Telefonát na PLACENOU zákaznickou linku ČP mi odhlail, že ano, že všechny informace, jež mi na poště sdělily, byly pravdivé, jen mi opomněli říct, že aby Balík do ruky došel do 24 hodin, musí se na poště odevzdat do 17 hodin (na té konkrétní, kde jsem podával já, na každé poště je to jiné). Tím, že mi to pracovnice nesdělila, se dopustila pochybení, a pokud mám svědky a prokáži to u soudu, dostanu vráceno poštovné (nikoliv pojistné, na něž je balík pojištěn pro případ nedodání).
Opravdu, Česká pošta, to je super služba. Porovnávám s ostatními firmami a musím říct, že s těmi DHL a PPL a ještě jedna, co mi teď naposledy přivezla akvárium, jsem mnohem více spokojen.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 09:12 yenya Re: malyLibor
Já do Anglie posílám a poštovné je rozhodně dražší. Malý balík 0,6 kg ti vyjde na nějakých 270,-kč podle pojištění. Není vyjímkou, že čtvrtý den je to na místě, což se mi zdá dobrý. Já osobně mám s poštou dobrou zkušenost (klep, klep, klep), snad to tak zůstane. Ani jedna reklamace, zatím. PS: Nikdo z rodiny ani kamarádů na poště nepracuje ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 00:16 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: yenya
Správně. Pošta ze zemí EU je jako tuzemská, nejde přes vyclívací poštu v Praze - alespoň podle informací od mého kamaráda celníka. Ale poštovné platíš jako do zahraničí - alespoň podle mých zkušeností. Nakupuji často v Anglii a poštovné je často dražší než to, co kupuji. I tak to ale vyjde levněji než u nás.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.08.2012 20:25 S Muž invalida [3881] Re: yenya
Podle mě záleží na tipu zásilky...ale nikdy sem nepochopil proč mi třeba obálku přivezou a balík jako krávu přinese pošťačka....ale to není o mezinárodní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 20:19 yenya Re: karek
To třeba z Číny atp., ale z EU se clo nepočítá (?). Čekal jsem na balík ze Zoo-hitu (SRN) a sledoval jsem ho, tak první stopa v Čechách byla v Ústí n.L. a pak to šlo do Plzně a k nám. O Praze se výpis zastávek nezmiňoval. Tak jsem to registroval zhruba před půl rokem, možná je to tak pořád.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 13:16 S Muž invalida [3881] Re: karek
Takzvaná výměnná pošta.... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 13:13 Muž karek [65] - Raci, krabi, krevetkyRe: invalida
jestli si v poslední době nic nezměnilo, tak Praha je jediná vyclívací pošta, takže přes Prahu jde všechno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 13:12 Muž karek [65] - Raci, krabi, krevetky – pošta, PPL atd.
ještě k předcházejícím zkušenostem s přepravci.Nedá se jednoznačně říci, která firma je nejhorší.Mám několikaletou zkušenost jako zákazník i příjemce všechmožných přepravců a ani jednoho bych nezatratil, ale ani nebyzdvihnul.Uvědomte si, že tam dělají lidé.Takže Franta třeba nečumí na cedulky "křehké" a trénuje hod balíkem do dálky.Takže jde o to, aby vaše zásilka šla v době, kdy má Franta volno.A nějaký Franta dělá jak u PPL, tak u pošty.
Omluva všem Frantům, co s balíky neházejí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 13:08 S Muž invalida [3881] Re: karek
Já myslel přeshraniční styk......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 13:07 Muž karek [65] - Raci, krabi, krevetkyRe: invalida
Jsem z drsného západu (Aš) .To, co bylo podáno mezi Prahou a naší zadelí se svezlo přes Plzeň.Prahu kupodivu vynechali :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 12:58 S Muž invalida [3881]
Já se zeptám ..jestli tu je někdo z pohraničí, prosím jste si vědomi toho že zahraniční balíček došel i jinak než přes prahu? Zajímá mě to.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 11:34 Žena petulinakk [2016] Re: invalida
U nás třeba mají v sobotu zavřeno, a to nebydlím v nějaké minivísce, a ani v týdnu nemaj pracovní dobu nic moc, zatím nikdy mi balíček "garantovaný" do 24h opravdu do 24h nepřišel, Českou poštu považuju za jednu velkou tragikomedii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 10:26 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: invalida
Já takto jednou posílal balíček v pátek odpoledne na slovensko a druhý den dorazil. Cílové město není zrovna nijak velké, ale město to je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 09:41 S Muž invalida [3881] Re: Silent
Takže to radši dát koupat a poslat v pondělí...sem si to myslel :-( A dík Venca
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 09:37 R Muž Silent [5949] Re: invalida
Ve velkých městech většinou doručování EMS balíků funguje i v sobotu. Většinou ale dorazí až po víkendu. Osobní zkušenost. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 09:34 S Muž invalida [3881]
Dotázek z poštovní praxe. Když pošlu v pátek balík ems (u nás neberou obchodní) a garantujou 24 hodin...doručej ho v sobotu? Nějak se nemůžu zeptat pošťačky protože je na mě uražená smich

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 19:43 ladis
Zdravim nevim kam se mam obratit potrebuju poslat rybicky postou a nevim kde hledat tak jestli by byl nekdo moc hodnej dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 19:55 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: mskmchl
neco pres 200 nevim presne, mrkni na cpost.cz, je tam kalkulator zasilek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 19:52 Muž fasir [5] Re: cezarmilan
Môžem potvrdiť-berú z aqua-daho a prístup seriózny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 19:07 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: mskmchl
Ja to poviem úprimne, slovenska pošta si účtuje až neprimerane vysoké poplatky pri preberaní pošty z česka. Čo sa týka rastlín objednaj si z

www.profiaquarium.sk
berú tuším z aqua-daho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.03.2011 18:45 Muž Yirka [9126] Re: mskmchl
Tak si najdi stránky České pošty..... hmm
Ceník zásilek České pošty: www.ceskaposta.cz/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 4

Zpět na obsah sekce Ostatní • Zobrazeno 5013x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11753-posta?od=107