Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pošta

 

NápovědaFórum » Ostatní  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Pošta
Ceník zásilek České pošty: www.ceskaposta.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2018 13:40 Muž Iceman [96] Re: Akvamagor
Tak jsem Ratajovi volal. Vlastní dopravou vozí jen velká AQ. Prcka 38 l mě pošlou poštou. Sem tam se stane, že něco rupne, ale mají zásilky pojištěné, takže se vše dá řešit. Už jsem objednal, můžu pak dát vědět, zda dorazily pouze střepy :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2018 12:56 Muž Zahry [21] Re: Akvamagor
Jestli se nepletu, tak tyhle větší zásilky vozí zejména TopTrans. Ostatní dopravci už moc nechtějí vozit rozměrnější a hlavně křehké předměty typu sklo (aspoň teda moje zkušenost). Nicméně objednávky bych se nebál. Já jsem též objednával akvárko přes internet (jinde než u Rataje, ale na tom nesejde), dopravce byl TopTrans. Všecko proběhlo naprosto v pořádku. Akvárium bylo na paletě, bylo dobře obaleno natrhanými krabicemi + to celé bylo převázáno folií k paletě. Při převzetí je akorát dobré ihned vše zkontrolovat. Jak psal Wanderer, když to bude někde prasklý nebo jinak vizuálně poškozený nepřevezmeš zásilku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.08.2018 21:47 Muž Vip [32] Re: Wanderer
přesně ;-) . Vůbec bych se toho nebál. Jen si to chce překontrolovat/rozbalit než přepravce odjede. 2 týdny zpět mi TopTrans přivezl skleněné dveře do sprcháče. Balík byl nějakých 190x70x8, to si o prasknutí říká smich . Balík po rozbalení v pohodě. Akva bych klidně objednal ;-) ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.08.2018 20:50 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Akvamagor
A čeho se bojíte? Doprava je pojištěná, to jestli je akvárium rozbité poznáte na první pohled a prostě zásilku nepřevezmete. Případně nafotíte. Navíc tyhle obchody to neposílají poprvé a vědí, jak to zabalit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 16:25 Sára73 Re: Akvamagor
Neobjednávala jsem teda akvárko od Rataje, ale odjinud.....jednou 112 l a jednou 240 l, v obou případech byl přepravcem TOPTRANS, v obou případech dorazila akvária v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 14:12 Akvamagor – Česká pošta
Dobrý den, objednával jste si někdo akvárko od Rataje? Českou poštou? Geisem? Došlo v pořádku? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 17:30 Jarda62 Re: NHKG
Myslím si že to vázne na té celnici, je to aspoň podle toho co jsem se dočetl větším počtem balíků z ciziny a nedostatkem lidí, celníci kontrolují daleko více balíků, aby nebyl stát náhodou okraden...Jinak jsem volal jen na tu výměnnou poštu, dám tomu ještě čas 2 týdny a pak to budu řešit s prodejcem...díky za reakce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 17:11 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Jarda62
Jop, přijetí vyměřovací poštou znamená, že zboží dorazilo do ČR. Pokud to je bez cla tak teď mimo vánoce to pošta doručí většinou do 10 dnů od doby, co balík dorazí do ČR. Můj poslední balík z Číny probíhal takto:
7.2.2017 Dodání zásilky. 72572 Depo Ostrava 72
7.2.2017 Doručování zásilky v rámci odpoledního doručování. 72572 Depo Ostrava 72
7.2.2017 Příprava zásilky k doručení. 72572 Depo Ostrava 72
7.2.2017 Podací číslo zásilky ze země původu: RSxxxxxxxCN.
4.2.2017 Přeprava zásilky k dodací poště.
4.2.2017 Výstup zásilky z SPU. 70002 SPU Ostrava 02
4.2.2017 Vstup zásilky na SPU. 70002 SPU Ostrava 02
2.2.2017 Výstup z vyměňovací pošty. 22000 Praha 120
2.2.2017 Převzetí zásilky vyměňovací poštou. 22000 Praha 120

Podle tohoto by po vyměřovací poště (celnice?) měl balík jít na SPU, což je sběrný přepravní uzel. Zjisti si který je příslušný k tvojí adrese. Pokud tam balík nemají, reklamoval bych zásilku. V případě že to šlo z Ali, tak stačí počkat až vyprší 60 dnů a reklamovat to u nich. Měli by ti vrátit peníze, když je ze sledování zásilky jasné, že nedorazila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 17:00 Muž janesik1xjakep [63] Re: jarda62
No, určitě se to válí někde na celnici, nebo ve skladech pošty, v ČR je to vždycky během pár dnů, ale pak se to měsíc válí na celnici nebo tam někde, proč to tak je, nevím... Ale strašně mi to vždycky leze na nervy.
Nicméně tohle co píšu, je zkušenost s nákupy z Aliexpressu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 11:29 Jarda62
Ahoj určitě hodně z vás nakupuje v zahraničí, teď čekám na balík z číny, ale poslední sledování končí položkou, výstup z vyměňovací pošty. Už je tomu tak od 23.1.2017 tak se chci zeptat jestli se někomu stalo něco podobného a balík dorazil. Volal jsem na tu poštu, ale tam balík neviděli, říkali že od nich odešel a jen nebyl načtený, poradili ať zavolám na doručovací poštu, depo, taky nikde nic. Napádá mě po tom co jsem si pročetl fóra, že je ještě někde na té výměňovací poště a ještě neprošel rukama celníků, tak proto by nemusel být načtený...
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2016 08:37 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím
Ahoj vážení, jaké máte zkušenosti s Pardubickou poštou? Osobně mi jde konkrétně o Dubinu, ale pokud někdo dá obecné postřehy z Pardubic budu rád. V pondělí jsem posílal balík a dle track&trace se pořád válí na pobočce kde byl podán :-( Na moravě jsem nikdy problém s poštou neměl.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2014 06:20 Muž Yirka [9123] Re: Amras
K zasílání piskořek (jak správně píše Roman bez vody) je dostatek informací zde: rybicky.net/forum/12456-jak-balit-a-poslat-piskorky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2014 23:12 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Amras
třeba riccinu posílám ve vodě, stonovky zabalené v mokrém savém papíru, na tvrdé kartonové podložce, aby se nepolámaly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2014 23:12 Žena Turbínka [2558] Re: Amras
Tak ani ty piskořky ve vodě být nemusí jak Roman podotkl, vlhko jim stačí, ale já osobně bych tu gramáž balíku tou vodou raději pro jejich pohodlí zvedla - co kdyby dostaly cestou žízeň :-D Kytky je lepší posílat rozhodně bez vody - zvlášť u pistií s jemným kořenovým systémem jak píše Štefan zapytlíkovat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2014 23:02 Muž Amras [34] Re: romant
No mě už přišly kytky ve vodě dvakrát, tak se ptám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2014 23:01 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Amras
já jsem si pořídil za necelou tisícku svářečku na igelitové pytlíky. Zavařuji tím houby i rostlinky pro zákazníky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2014 23:01 Muž Amras [34] Re: Turbínka
Piskořky ce vodě pošlu určitě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2014 22:13 Žena Turbínka [2558] Re: Amras
Možná ty piskořky by si nějakou petku s vodou zasloužily ;-) Jinak pistie posílám v krabičce obalený navlhčenýma papírovýma utěrkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.09.2014 22:10 R Muž romant [27987] Re: Amras
Jenom to vlhko, voda ti to rozmlátí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2014 22:08 Muž Amras [34]
Jak posíláte květiny? Mám posílat pistie s několika piskořkama a nevím jestli je mám dát do vody, nebo jen postříkat vodou a zabalit do pap. kapesníků. Jestli má někdo radu tak šup sem s ní :-D
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 18:10 radim Re: Aforte
moje zkušenost je poslaný akva set 60L naprosto v pořádku, topné těleso taky ok, filtry ok a vlastně všechno :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 17:53 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Yirka
Já jsem už psal, že jsem zatím s veškerou dodávkou spokojen. U nás to šlape tak, jak má. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.05.2014 17:51 Muž Yirka [9123] Re: Aforte
Jedno doporučení bych si dovolil. Kašli na virtualitu, kde si může každý pravdu přizpůsobit nebo vybrat promile z tisíců. Piš z vlastní zkušenosti. To ostatně doporučuji i mnohým jiným a to i co se.týče akvaristických témat. Ubyde balastu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 16:13 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Kytka
Ty jsi asi neviděla pár videí na youtube, kde pošťák místo dávání balíků do auta je tam přímo hází nebo kope.

EDIT: viz. třeba tady:
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 08:58 Muž ŠtefanT [206] - Živorodky
Pokud někdo posíláte balíčky pravidelně, vyplatí se objednat si zákaznickou kartu české pošty. Lze to objednat i po internetu na jejich stránkách. Žádná velká sleva na poštovném tam není, ale důležité je, že se nemusí vypisovat podací lístek (časová úspora) a také vám do mailu vždy přijde vyrozumění, že zákazník váš balíček vyzvedl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 08:19 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostliny
Posílám běžně rostliny v bublinkové obálce. Rostliny jsou ještě v igelitové folii nasucho jen přidávám navlhčený ubrousek a zavařím. Na poště si lze koupit různě velké krabičky. Toho jsem využil jen jednou když jsem posílal kytky do Polska. Posílal jsem normálně i doporučeně jako dopis. Rostliny vydržely i 5 dní bez problémů
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 07:53 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Kytka
Se vzkazy postakum opatrne. Traduje se, ze v drevnich dobach pocitacu po Americe posilal chlap floppy disk a radeji to napsal na obalku. Prisla cela osahana a pozprohybana, snad i prelozena, s pripsanym vzkazem od postaka, ze fakt je "floppy" :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 00:41 Žena Kytka [2146]
Ještě jednu perličku, že je to vážně o lidech:
Kamarádka mi v zimě posílala poštou vzácný Aponogeton. Venku bylo mínus dost a já trnula hrůzou jak přežije cestu přes celou republiku, takže když přijel pošťák, letěla jsem k zadním dveřím od auta, abych ho co nejdřív přenesla do tepla. Jenže pán mě převezl: prý, "Tam to není slečno. Na tý krabici máte napsáno, že je v tom živá akvarijní kytka a má se s tím zacházet opatrně." Takže kytička místo vzadu s ostatníma balíkama jezdila od rána na sedačce ve vyhřátý kabině, aby nenastydla :-D

Poučení pro akvaristy: vzkazy pošťákům piště přímo na krabice, alespoň u těch chytřejších to zabírá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2014 23:23 Žena Kytka [2146] Re: Aforte
Je to v ceníku hned první kapitola I. A. 1. a je potřeba číst ty poznámky s mrňavejma číslíčkama.
Toho článku je škoda, bylo to tam i bezvadně nafocený.
A když chci mít jistotu, používám odstavec Doporučené psaní. Sice je to o chlup dražší, ale dá se to vysledovat. A navíc jsou tam max. rozměry až 50*35*5 cm, váha do 2 kilo a cena max. 51 Kč. Do toho už se dá zabalit slušná nálož kvítí.
No a jelikož cena nejmenšího obyčejnýho balíku bez sledování a záruk je od 52 Kč nahoru, tak se obávám, že na zdejších poučených akvaristech už pošta moc netrhne. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2014 23:10 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Kytka
Ty rozměry zkusím. To s novinami vím. Parkrát jsem už posílal. Stejně tak jsem dostával rostliny. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.05.2014 23:06 Žena Kytka [2146] Re: Aforte
Jinak co se týče posílání kytek mezi akvaristama, byl tu bezva článek, autor ho bohužel smazal. Ale v rychlosti: nejlevněji lze kytky poslat jako obyčejný dopis, je potřeba jen dodržet max. rozměry 35,3*25*2 cm. Bezvadně tenhle rozměr splňují krabice od bonboniéry. Zabalíte to sice jako balíček, ale dle tarifu je to pořád dopis. Cena do 0,5 kg je 21 Kč a do 1 kg 27 Kč. Mám otestováno v obou směrech a i přes celou republiku to jde ze dne na den.
Jo a je fajn balit kytky jen do vlhkých novin nebo ubrousků a s tím do sáčku. Jak tam dáte vodu a šplouchá to, je to podezřelý :-D.
Jen je dobrý pro méně chápavý pošťačky psát výstražný cedule na schránku. Jedna šikovná paní mi totiž bublinkovou obálku A4 i s kytkama přeložila do schránky napůl, aby to tam narvala. Takže od tý doby vždycky když něco očekávám, napíšu ráno na schránku výstražnou ceduli, ať to tam necpe a zazvoní, že jsem doma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   24.05.2014 22:53 Žena Kytka [2146] Re: dudak
Taky jsem měla tuhle zkušenost, ale u nás to bylo o chloupek jinak.
Očekávala jsem balíček, sledovala jeho cestu na netu podle kódu a čekala jsem, že ho ten den doručí. Byly v tom akvakytky a na ty jsem háklivá. A jelikož jsem pracovala z domu a činžák máme uprostřed parku, měla jsem docela dobrý přehled, jelikož auta tu musí jet po chodníku a při dvou třech autech za den se to dá velmi dobře sledovat. Takže jsem viděla poštovní auto, který tu sice zastavilo, ale za chvíli jelo dál. Seběhla jsem dolů a ve schránce našla oznámení, že jsem nebyla doma. Takže jsem nelenila, zavolala na poštu a popovídala si od plic s paní vedoucí.
Od té doby mi balíky fungujou perfektně, doručovatel je tu pořád tentýž a pokaždý mi volá už z auta na mobil, že bude za minutku u nás u baráku a jestli jsem doma a mohla bych laskavě sejít dolů si to převzít :-D. Žádný podfuky už nezkouší. Poslední balík mi přišel teď ve čtvrtek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2014 22:43 Muž Aforte [533] - Rostliny
To já si nechal posílat ohledně akva už dost věcí. Dokonce mi šly i rostlinky od lidí. Taky jsem něco posílal. Vždy to bylo do 3 dnů. Většinou do dvou dnů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2014 22:41 Muž dudak [1885] Re: Eva_R
S obyčejnejma balíkama mám úplně stejnou zkušenost, záleží nejspíš i na zaměstnancích. Poslední balíček (doporučeně) mi šel z Polska k nám na poštu necelé 3 dny a tam pak další 3 dny ležel, než mi dali vědět že tam je. - v pátek ho měli rozvážet, ale přestože jsem byl doma, nikdo nepřijel - na poště mi později tvrdili, že to nejspíš nestihl, nicméně oznámení do schránky, že zásilka nemohla být doručena pro mou nepřítomnost jsem dostal až v pondělí - samozřejmě s tím, že si ho můžu v pátek vyzvednout. takhle se naše pošta chová snad pokaždé. Už několikrát jsem je přistihl při tom, že vůbec nerozváželi a jen hodili do schránky o den později oznámení + upomínku (ten co rozváží oznámení nedává, protože prý nemá klíče od domů). Pokud si někde něco objednávám, tak se Poště snažím vyhnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2014 17:39 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Štefan
Taky mám dobrou zkušenost s poštou, balík do ruky nebo na poštu zatím vždycky druhý den dorazil. I obyčejný dopis je u adresáta hned druhý den. Proto moc nechápu ten obyčejný balík. Ten snad nechávají povinně pár dní ležet, aby jsme si připlatili na Do ruky :-) Jinak tomu nerozumím..
Takže radši "obyčejně" neposílejte nic, co by nemuselo pár dnů přežít..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2014 13:53 Muž Yirka [9123] Re: Amras
Je to však asi pouze pro android, ne pro Windows phone.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2014 13:47 Muž Amras [34] Re: Štefan
(OT) Já mám na mobilu aplikaci sledovatko.cz a je menší, a podporuje snad všechny dopravce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2014 12:52 Muž Yirka [9123]
Připojuji se k těm, kteří mají s poštou ty nejlepší zkušenosti. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2014 12:37 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Chem
V tabletu mám aplikaci české pošty a tak můžu v reálném čase sledovat stav odeslané zásilky. Je fakt, že ta aplikace občas nefachá, ale když funguje, je to dobré být v obraze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.05.2014 12:17 Muž Chem [837] Re: Štefan
Naprosto se ztotožňuji. Pokud jde o balíky do ruky, tak je těch 90% ještě málo - ty dojdou druhý den, až na velké výjimky, všechny. To, co popisuje invalida - ano, sem tam se na poště vyskytne neznalý zaměstnanec - toho bohužel musím kontrolovat přes obrazovku, zda zaznamenává a nastavuje služby, co chci. Ceník České pošty je věc s poměrně striktními přesnými pravidly - nevidím problém v něm dohledat alespoň přibližnou cenu služby, kterou plánuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   24.05.2014 10:53 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: invalida
všechno je o lidech. Posílám poštou balíčky v průměru 100ks měsíčně a zkušenost mám takovou, že 90% balíčků je druhý den u zákazníka a zbytek v den následující. Za dobu jednoho roku jsem řešil jen jednu reklamaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2014 10:32 S Muž invalida [3881]
když pošťačce řekneš co chceš a vona kouká jak zjara tak to je taky realita.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2014 07:58 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Eva_R
Tak aspon nemusim mit spatny pocit, ze si vymyslim zbytecne, pac nekterym vecem by tyden v baliku uplne dobre neudelal :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.05.2014 07:40 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Designer
Jenže to má taky nevýhody, nechala jsem si poslat balíček úplně obyčejně a z Prahy šel těch šedesát kilometrů přesně týden. A je to prý běžné, dřív ho ani nemůžu čekat. Asi ho pošťáci nosí pěšky, kvůli snižování nákladů :-) I když cena nebyla úplně nejnižší, malý lehký balíček asi 60Kč..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2014 06:43 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Aforte
Kdyz nesu mensi balicek na postu a navymyslim si kraviny jako balik do ruky a jeste ho treba pojistim na 500Kc, je to par kacek pres kilo, myslim ze posledni stal 103Kc. Je fajn si pri posilani rict o tel. cislo adresata. Balik do ruky v idealnim pripade postak donese druhy den az na misto, a kdyz se uvede i tel. cislo, posta umi i informovat o tom co se deje.

A kdyz si nebudes vymyslet tak jako ja, vyjde to levneji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2014 01:48 Žena Kytka [2146] Re: Aforte
S čím máš v tom ceníku problém?

Jde jen o to, ujasnit si základní požadavky a informace: rozměry zásilky, hmotnost, jaký chci zvolit typ zaslání a typ platby.
Z uvedených informací jednoduše vypadne přesná cena. Co je ti na tom nejasného?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2014 20:13 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Kytka
Děkuji všem. Právě ten ceník.. Vždyť v tom se ani nedá vyznat. Nakonec jsem přišel na kalkulačku(díky Amrtin) a vychází to na nějakých 50-60,-Kč. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2014 19:44 Žena Kytka [2146] Re: Yirka
Kromě hmotnosti záleží i na typu balíku.
Takže buď opravdu ceník na webu (je sice otravně dlouhej, ale je v něm všechno) a nebo jistá paní za přepážkou. Stačí to cestou ze školy vzít kolem pošty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2014 16:55 Muž Yirka [9123] Re: Aforte
Záleží i na hmotnosti. Na webu je přesný ceník.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2014 16:12 Muž ludvik [1082] Re: Aforte
Ceník České Pošty?
Ceník zásilek České pošty: www.ceskaposta.cz/…

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 4

Zpět na obsah sekce Ostatní • Zobrazeno 5013x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11753-posta