Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pomoc s výběrem RO a měřič vodivosti vody

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Pomoc s výběrem RO a měřič vodivosti vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2009 23:06 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: tagy
No dobrý si ověřit ceny regenerací, buď doma je to za pár korun nebo externě, s minimem jsem se setkal 700 Kč za 20 litrů směso katex anex. Z takovéto směso se už něco najede, záleží na kapacitě..
Existuje firma I resta bez toho že bych chtěl dělat reklamu, udělá si ji sama :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2009 22:25 tagy Re: Bob66
Ok pánové :)
Včera jsem si něco o té demi pohledal, nechal uležet v hlavě, zašel s klukama na pívo ano :-P
Tedy RO se hodí pro menší objemy vody, tzn. pro pár akvárií.
Od kolika cca litrů pro pěstírny se vyplatí ta demi.?
Zatím nemám moc velkou pěstírnu (čistý objem napuštěné vody cca 2 500L), ještě ani neuběhl druhý měsíc co jsem ji koupil a přivezl.

Avšak pár skalár se mi už 2x vytřel a pokaždé jen kvůli vodě z toho nic nebylo...

Časem bych chtěl pěstírnu o dost rozšířit, vím teď v době krize, kdy všichni končí s chovem. Ale já teď ještě studuju a mám ještě pár let čas, a mezi tím mám čas se vše naučit v malém...

Tady www.akva.sk/… jsem našel pěknou home made, což mě tak trošku láká spáchat.
Je tam popsán i princip té demi jak to funguje.
Avšak tu pryskyřici co se dovnitř dává jsem našel jen zde www.radka.cz/…
Ale mají ji tam jen po 24kg pytlích (jaká je cena, netuším)

Díky Tagy ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2009 09:35 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: tagy
Nevím jak si přišel na to že RO je lepší než Demikolona hmm Pokud chceš upravenou vodu na odchov tak jednoznačně DEMI, pokud tě stačí pár litrů týdně tak je vyhovující i RO X-) Z RO máš velké množství odpadní vody ;-) Při odchovnach se RO vůbec nevyplatí. A jak psal JuraS stačí pohledat ve fóru, je toho tu dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2009 09:20 tagy Re: JuraS
JJ neboj se, hledal jsem hned co jsem si to přečetl.
Jak funguje RO nastudováno mám, ale jak demi... co jsem prolézal net tak RO je lepší (proto jsem ani demi nestudoval), levnější, práce bez chemie a shánění viz.:
rybicky.net/forum/5084…

Myslel jsem že když už radíte místo RO demikolonu tak k tomu budete mít pádné důvody... rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2009 09:15 JuraS Re: tagy
a jéje..to zase bude vysvětlování...prolez si tento web a najdeš odpověď na všechno co tě napadá teď a co tě napadne při čtení..a zeptej se až poté..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2009 09:13 tagy Re: Bob66
V čem je lepší demikolona? Má snad levnější provoz? Dosáhnu s ní také nízké vodivosti vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2009 08:56 JuraS Re: tagy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2009 08:54 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: tagy
Pokud už do toho chceš investovat a pravidelně používat, tak kup demikolonu ;-)Dají se sehnat za slušnou cenu a budeš mít klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2009 07:35 tagy – Pomoc s výběrem RO + měřič na vodivost vody
Ahoj, vše co zde uvádím chci do mé malé pěstírny ryb, chci se zaměřit
na odchov skalárů.

Potřeboval bych poradit s výběrem reverzní osmózy.
----> RO č.1:
www.mangala.cz/…

->>>Náhradní díly:
Sedimentační blok:
www.mangala.cz/…
Uhlíkový blok:
www.mangala.cz/…
Náhradní membrána:
www.mangala.cz/…

Shledané "plusy":
+ dvojité těsnění
+ vypadá víc profi (to mi je putna...)
+ náhradní sedimentační blok je o 50 kč levnější

"Minusy"
- dražší (avšak při nákupu 12 ks sedimentačních bloků se investice vrátí)

----> RO č.2:
www.mangala.cz/…

Shledané "plusy":
+ levnější

"Minusy"
- jedno těsnění (i když... i trubky ve stoupačkách mají jen jedno těsnění...)
- dražší již zmíněný sedimentační blok

->>>Náhradní díly:
Sedimentační blok:
www.mangala.cz/…
Uhlíkový blok:
www.mangala.cz/…
Náhradní membrána:
www.mangala.cz/…

Je vhodné pořídit omezovač průtoku?
www.mangala.cz/…

K čemu je to vlastně dobré? Vím, k omezení průtoku, ale těd vážně -> k čemu? :-)

Neudělá tu samou fci přiškrcení hadičky ?


Dále mě zaujala nabídka měřících přístrojů vodivosti vody.
Ale který z nich?
Měřič :
www.mangala.cz/…
Tenhle měří rovnou v 1uS, takže myslím že by byl dobrý :-)

Něco o vodivosti:http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=8255

Používáte někdo měřák na vodivost vody? Myslím že je to lepší než
stále přeměřovat celkovou tvrdost vody kapokovými testy... bude to i
ekonomičtější.

Díky všem, kdo si tuto slohovku přečetl.
Tagy :-)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 1013x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11678-pomoc-s-vyberem-ro--meric-na-vodivost-vody