Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2012 20:06 Muž fido16 [631] Re: romant
Jasně dal bych max 30 kusů. Aby tam jakože něco plavalo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2012 19:21 R Muž romant [27987] Re: fido16
Do akvária okolo 200 litrů ne. Ten výsledek je opravdu úžasnej, to akvárko je neustále v pohybu, kam první tam poslední. Nutno poznamenat pro ostatní uživatele, že mám na mysli jednodruhové akvárium, aby mě někdo nevzal za slovo a do akvárka s 20 většíma rybama ještě napral 70 hlavý hejno červenoústek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2012 19:09 Muž fido16 [631] Re: Sera
Nad tetrami uvažuji. Ještě jsem přemýšlel nad dániem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2012 19:08 Muž fido16 [631] Re: romant
Ta vypadá hezky není 70 ryb moc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.06.2012 18:58 Muž Ad@m [1051] Re: fido16
Sumčeky Corydoras v kombinácií s nejakou kŕdľovou tetrovitou rybou(Paracheirodon axelordi a pod).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.06.2012 18:11 R Muž romant [27987] Re: fido16
Třeba jednodruhovku ze 70 kousků rybicky.net/atlasryb/tetra_cervenousta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2012 18:08 Muž fido16 [631]
Chci se poradit jaké ryby do 250L akva. Nějaký klidný neagresivní druh. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2012 04:50 Muž LiborSprysl [9015] Re: PaYoch
V kanafasu ne, tak prudcí nejsou, a orbu fakt neprovádí, alespoň ne hlubokou. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2012 00:45 Muž PaYoch [134] Re: Cosmogagy
Pancíky buď přikoupím, nebo možná něco přežije. Pořád se mi třou, ale většina jiker je neoplodněná. Co je ok, to do rána sežerou helenky, už maj na to čuch, potvory hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2012 00:35 Muž PaYoch [134] Re: LiborSprysl
Jo, a pak si vyladěný párek vzpomene hejbnout p...loutví, a budu mít půl akvárka v kanafasu :-D Raději ne, ještě tomu dám čas, ono se to nějak vybere...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 15:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: PaYoch
To akvárko vypadá na kančíky dost dobře smich Možná snad jedině vyladěný párek nikaragujců...jsou sice také dost velcí, ale jsou to telátka, která se třou do dutin, neb jsou jediní, kterým jikry nelepí, ba se kutálí, takže nejamkují...A snesou se skoro se vším...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 15:29 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: PaYoch
Já bych pancíky klidně doplnil na aspoň 8 kusů (je to hejnová ryba, stejně jako tetra). A v takové litráži a ploše dna bych se nebál že se 8 pancíků a páreček ramirezek nebo kakaďáků nějak neporovná ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 13:53 Muž PaYoch [134] Re: minifish
Na kančíky mám asi malé akvo, papírově 160l, v reálu odhadem tak 130...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 13:46 minifish – 200l
My máme v 200l akva 4 páry kančků
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 13:39 Muž PaYoch [134] Re: hr
No ony ty tetry jsou taky na vodu citlivky, takže jsem si říkal, že to by až tak nevadilo. Já spíš měl na mysli to, že jak cichlidky, tak akary se drží ve spodní části akva, a jestli se snesou s pancíky, které nechci dávat pryč. Ryba je to krásná, to každopádně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 13:22 Muž PaYoch [134]
Dobrý den, chtěl bych doplnit osádku nového akvária. Zatím mi tam plavou rybky z předchozí nádrže. Jistou představu už mám, doplním tetry červenoústé tak na 15ks, pancéřníčci zelení v počtu zatím 4ks, plánuji ještě hejnko otíků (4-5ks), a tím bych zhruba skončil. Pohrávám si s myšlenkou, že by se v akvu dobře vyjímal párek nějakých výraznějších ryb, pokud možno amazonských. Přemýšlel jsem tedy o ramirézkách, nebo cichlidce kakadu, ovšem dočetl jsem se, že ramy a pancíci nejsou moc dobrá kombinace. Jaký na to máte názor, popř. jakou rybku byste mi doporučili? A nebo už mám přestat vymýšlet a nechat to raději bez cichlidek?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2012 22:08 Žena kacka142 [5] Re: glumča
a co by jste řekli na bojovnice? To by asi taky nešlo co :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 22:49 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
jojo,přesně takovej jsem měla z nich pocit ano ..ale když jsem s nimi kdysi měla mečovky a neonky,tak to jim nevadilo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 16:56 Muž LiborSprysl [9015] Re: glumča
Nejsou blbí, vědí, že jim to tetry sežerou, tak proč by se snažili :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 15:11 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
než jsem měla ty tetry,tak se třeli a jakmile se objevily diamantky,po tu dobu,co jsem je měla(cca 2 roky),tak ani jednou.začali zase,až když byly diamantky odloveny...a chování taky bylo jiné,teď jsou víc vidět ano
akvárko je pořád stejné,tedy hustě zarostlé ano
jen je fakt,že teď mají zase třecí pauzu,ale jak už jsem psala,myslím,že samice je už stará... hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 14:53 Muž LiborSprysl [9015] Re: glumča
No ono dost záleží, jak to akvárko vypadá...čichouni většinou zalezou do kytek (ale to je jejich přirozenost) a dánia lítaj kolem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.05.2012 12:43 Žena glumča [424] - Labyrintky
já mám zase zkušenost takovou,že bych čichavce k akčním rybám nedávala.Byli většinu času schovaní.Konkrétně č.modří a tetry diamantové
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 06:03 Muž LiborSprysl [9015] Re: kacka142
Oni je leeri dost ignorují smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 22:21 R Muž romant [27987] Re: kacka142
Hmm, to Ti nepovím, měl jsem čichavce jenom s daniama pruhovanejma a naprosto v pohodě. Kluci v triku jsou taky pěkný čilouši a nebyl s nima problém u žádnejch čichavců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   24.05.2012 22:18 Žena kacka142 [5] Re: romant
docela dobrý nápad :) akorát mi čichavec přijde jako poměrně klidná ryba nebudou mu vadit ty Dánia Malabarské jsou opravdu dost čilé hmm ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 21:51 R Muž romant [27987] Re: kacka142
Pokud se chceš držet asie, tak co třeba rybicky.net/atlasryb/cichavec_perletovy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 21:43 Žena kacka142 [5] Re: LiborSprysl
to mě už taky napadlo :-D ale mimo nich třeba nějakou trošičku větší rybku třeba nějakou párovou :)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2012 17:00 Muž Ad@m [1051] Re: kacka142
Mrenka siamská ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2012 11:41 Muž LiborSprysl [9015] Re: kacka142
Třeba další dánia smich je jich přehršel druhů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2012 09:53 Žena kacka142 [5] – jaké rybky?
Budu předělávat jednomu známému akvárium. Má 240 litrů (rozměry boužel nevím ale je spíše nižší a víc do šířky) a má tam 5 Dánio Malabarských, 3 ancistruse, 2 Rájovce (myslím si že to jsou erythropterus). Co by jste k tomu doporučili ještě za ryby (hlavně nějaké kterým by nevadili hodně akční Dánia Malabarské)?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.04.2012 16:13 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Jupí
molly dost znečišťují vodu (jako jiné živorodky), nemělo by jich být moc (časem se můžu i přemnožit) a při větším počtu je potřeba nezanedbávat údržbu a výměny vody. Jestli si plánovala jen tyto dva druhy, tak by spíš bylo lepší k nim přidat třeba nějaké menší hejnovky (tetry, rabory...), které to akvárko víc zaplní a neprodukují tolik detritu. A na dno třeba pancéřníčky co zkonzumují zbytky potravy.
Těch moll bych koupila tak max 5, samozřejmě by jich mohlo být víc, ale brzy se začnou množit a bude jich až až ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2012 15:37 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Jupí
Nevidím důvod proč ne, ale do takhle velkýho akvária bych pořídil spíš větší druh čichavce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2012 15:15 Žena Jupí [125] - Asie – Jupí
Ahoj chtěla bych se zeptat (už zase ) mohla bych mít do tak 16Ol akvárka čichavce medový s gold molly (popřípadě jiným druhem molly ) ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 23:04 tomasg Re: romant
Jo jo taky už jsem tady četl že přehnaná čistota škodí, zkrátka všeho moc škodí :-) s vodou není problém protože ji nebudu platit :-) tak že tahle záležitost mě netrápí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   10.04.2012 19:59 R Muž romant [27987] Re: tomasg
Ono to stou důkladnou údržbou nemusí bejt zase tak horký, přehnaná čistota akváriu škodí. ;-) Čímž nikoho nenabádám k flákání údržby, to zase ne, ale třeba filtr má bejt dobře špinavej, funkční, ale nikdy ne úplně čistej, dno taktéž, špinavý, ale ne zase zahnojený, prostě odkalovat dle potřeby. Na co by se ovšem nemělo zapomínat nikdy, to je výměna vody, alespoň 1/3 akva týdně, to je dobrá zvyklost. Ať se Tvému akváriu daří. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 19:56 tomasg Re: katterinecka
Sleduju tady hodně nádrží a většinou mě právě zaujme styl Malawi. Světlo vím že nemají mít velké a vše se bude přizpůsobovat hlavně neonkách protože bych chtěl ze 40rybek tak 25-30 neonek, ostatní osádka bude jen pro "zpestření"
Zabíhat budu určitě postupně, protože mi záleží na kvalitě a nikam nepospíchám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 19:49 tomasg
RE: katterinecka - no přerybnění, rád bych 30-40 rybek což je na hraně no :-) ale údržba bude pravidelná a co nejdůkladnější :-)

Re: scorpion075 - jo tak s tím jsem se smířil že každá sranda něco stojí :-) Děkuju za tip.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   10.04.2012 19:46 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: tomasg
koukni se na akvárka co tu jsou v prezentacích a třeba chytneš nějakou inspiraci. Ryby jako třeba ty neonky nepotřebují hodně rostlin, ani v přírodě jich moc nemají, ale problém je v tom, že je lidi často dají v malým počtu do nádrže kde není skoro nic a svítí na ně moc světla. Koukni na akvárka typu Blackwater, i v takových nádržích s minimem rostlin se můžou mít fajn.
Ale to už je trochu náročnější, rostliny hodně pomohou se stabilitou v akvárku a nesmí se to přehnat s rybami (víc živorodek by tam mohla být až moc velká zátěž).

Já bych ti poradila - založ akvárko s hodně rostlinami, a nech ho klidně měsíc zaběhnout, uvidíš kterým druhům se daří a kterým ne a můžeš ještě doladit podmínky pro rostliny. A pak přidávěj rybky postupně, nejdřív třeba nějaké rybky na dno a po týdnů další část... Během zabíhání tam můžeš dát nějakou odolnější rybku, nebo občas nasypat trochu sušenýho žrádla, aby se trochu urychlil růst bakterií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 19:38 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: tomasg
Něco navíc to stojí, ale na druhou stranu on ani běžný provoz není uplně grátis. Zkus v inzerátech požádat o přebytky. Často se někdo ozve a bude tě to stát jen poštovné :) . Mám, ale pocit, že to už patří do jiného vlákna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 19:35 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: tomasg
to pravidlo 1 litr na 1 cm ryby ber trochu s rezervou, svlášť u živodrodek. Živorodky toho vyprodukují mnohem víc než třeba stejně velká tetra. A neonkám nebude společnost čuníků živorodek až tak vyhovovat (i když za ty roky co jsou chovány v akvárkách si už zvykly na ledasco), ale když to nebudeš mít přerybnění a nebudeš flákat údržbu tak to bude v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 19:13 tomasg Re: scorpion075
Tak tím se hodně vysvětluje a celá věc se tím značně zjednodušuje potlesk ale trošku prodražuje :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   10.04.2012 18:29 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: tomasg
Rostliny mají jednu zajímavou vlastnost. Pokud jeden druh zasadíš ve dvou na pohled podmínkama stejných nádržích, může se stát, že v jedné rostou a ve druhé vadnou. Z toho důvodu jsem rostliny nikdy nijak zvlášť neřešil a vždy jsem koupil větší množství druhů. Těm co se nedařilo jsem pak nahradil těmi co prosperovali, nebo jsem zakoupil další druh na zkoušku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 15:22 tomasg
Děkuji za tipy. Myslím že tři druhy rybek je na 180l rozumné, byli vybrány rybky které by neměli být extra náročné na chov tak že z tohohle ohledu by to mělo být celkem ok. Spíš mám trochu děs z rostlin to mi nic neříká, navíc se mi hodně libí akva tipu Malawi, ale námi vybrané rybky vyžadují dobře zarostlou nádrž tak mám strach abych dobře nakombinoval rostliny aby to nebylo moc zarostlé ale zároveň aby rybky nestrádali a měli se kam ukrýt. Jinak akva už je doma, systém topení/chlazení vymyšlený a připravený. Osvětlení a vše ostatní ok, te´d už jen dotvořit podstavec a začít kompletovat :-)
A určitě se nenechám zlomit počátečními neúspěchy, dělám to protože se mi to vždy líbilo a taky pro našeho syna který se každým dnem narodí tak aby měl na co koukat :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 10:11 Muž Ad@m [1051] Re: tomasg
1. Menej druhov živorodiek. Kúpil by som z nich len samice, moje molly 1x samec, 2x samica za týždeň 2x rodili, prežilo 10 mladých a potom riešiť "Kam s nimi?" a "Komu ich len dáme?" nie je príjemné.

2. Z rybiek dna si vyber také, ktoré sa živia riasami, napr. Otíka(prísavníček jednopruhý) alebo Crossocheilus langei, často predávanú ako C. siamensis. Oproti C. siamensis je však výrazne lepším riasožrútom. Tu je super článok ako ich rozoznať: crosso.sweb.cz . C. langei odporúčam, výrazne mi pomohlo v boji s ruduchou, s otíkom skúsenosti nemám. Proti riasam neodporúčam Ancistrusa, potravy na dne ťa síce zbaví, ale rias si takmer nevšíma.

Inak je skladba rýb dobrá, takže držím palce a nenechaj sa zlomiť počiatočnými neúspechmi s akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 09:49 Žena Dwarfy [156] Re: tomasg
Ubrala bych těch živorodek - nechala jen jeden druh a přidala nějaké rybičky na dno - třeba menší pancéřníčky, taky pěkné hejnko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 05:34 Muž LiborSprysl [9015] Re: tomasg
Je to taková "bramboračka", ale je to celkem běžná míchanice v domácích nádržích.Neonek a titejek tam dejte hejnko alespoň desetikusové. Ty živorodky po páru, ony si to nějak zahustí a nejsilnější z nich budou "uchopovat" nádrž. Chce to je držet v rozumném množství.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2012 21:43 tomasg
Zajímalo by mě co byste řekli a jak seřadili rybky do akva 100x40x45 (hrubý objem 180l).
Pravidlo o 1cm na 1l znám, pročetl jsem 100x i dostupné info k rybkám.
Výběr rybek: Tetra neonová (ta tam musí kvůli ženě být stůj co stůj :-)
Black molly (to samé jako neonka)
Parmička purpurová (ta by se líbila mě, líbí se mi ještě více čtyřpruhá ale tu nebudu riskovat)
Plata skvrnitá (modrá)(líbí se nám ale nikdo ji nevyžaduje :-)
Paví očko (to samé jako Plata)
Popř. Mečovka Mexická
Počítám se třemi druhy z těch šesti. Jak byste nakombinovali Vy a v jakých počtech. Zajímají mě názory chovatelů jak se k sobě budou hodit a jak budou vypadat atd., obecná pravidla o počtu ryb v akva a podobně jsem četl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 16:05 R Muž romant [27987] Re: Sid
Jasně, rozumíme si, s tou přesnou citací, jste mě to naučil Vy, tak mě to nemějte za zlé. :) S těma lívabkama jsem si to vysvětlil s Liborem, lépe řečeno bylo mě to ozřejmeno tak, že jsem tam původní tazatelce nakonec taktéž žádného nedoporučil. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 15:31 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: romant
...jistě máte na mysli ty perleťáky...
Jednou za čas neuvádím citaci, na co reaguji, a už je tu nedorozumění...
Tak alespoň dodatečně:
...Dva páry čichavců líbajících bych nedával, jenom jeden, to bude tak akorát...
Vím, že se vlezou, přesto mi přijde na ně taková nádrž malá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 13:21 R Muž romant [27987] Re: Sid
Ani ty čichavce zakrslý? To by snad mělo fungovat, potom bych už tomu přestával rozumět, ale jistě máte na mysli ty perleťáky. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 61

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67395x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11648-ryby-do-vetsiho-akvaria-151-250-l?od=1864