Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kde sehnat plže Clea helena

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Kde sehnat plže Clea helena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2016 08:54 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Filip91
Heleny jsem viděl v globusu jestli se nepletu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2016 17:58 Muž Filip91 [18]
Zdravím, kde bych sehnal tohoto šneka v Pardubicích a okolí?
Máte někdo přebytky?
Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2016 23:37 Muž corydoras© [72] - Ode všeho trochu ;-) - Raci, Labyrintky, Plži...
Taky je maji v superzoo. A superzoo ma po CR docela hodne obchodu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2015 08:00 Mitch55 – Možný nákup
Fotka k příspěvku Těm, kteří nemají ve svém okolí možnost návštěvy akvaprodejny nebo akvaburzy, doporučuji www.habeo.cz/…
Objednány 2.ks ( dodáno s bonusem 1.ks navíc ) - navečer předány dopravci/následný den v 10.hod.dopol. se už aklimatizovaly doma. Vydržely velmi zdařile cca 2.hod. předstírat bezvědomí/smrt, ale když jsem jim poskytl přítmí, okamžitě byly akční...
Dodávka pečlivě zabalena a kyslík, rozdíl teplot minimální, to vše za sto korun Českých.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 14:59 JuraS
5-10 kousků můžu dát...když tak výměnou třeba za hrst jiných šneků mimo piskořek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 14:11 Muž 2lizard [7]
Mají je v obchodě Miga ( www.miga.cz) za nějakých 75,-Kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 20:28 Žena stetinka [270] Re: sustik
Chvála rozhodně není, vím o čem mluvím, pracovala jsem tam :-D , ale u těhle šneků není co zpackat. Jen si zkontoluj, zda nedostaneš prázdný ulity, ideálně pokud si ukážeš zrovna na ty, co lezou.
A nebo si je nech poslat, cestování snáší dobře ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 20:25 Muž LiborSprysl [9015] Re: sustik
V Benešově nejsou špatné obchody:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 20:06 sustik Re: stetinka
zkusim se tam poptat,jen sem na ten obchod neslyšel žádnou chválu :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 20:00 Žena stetinka [270] Re: sustik
Daj se objednat i po netu. Máte tam tuším i Pet Center (u Kauflandu), ty je maj zalistovaný, takže když nebudou mít měli by objednat
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 19:26 sustik
Ahoj,prosím poradte kde na benešovsku sehnat helenu,děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2010 14:15 Pepan Re:Rene73
Prodávají se každou akvaburzu na VŠB v Ostravě a teď jsem je viděl i v Hornbachu za 25,-Kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2010 10:13 Muž René73 [0]
Neprodal by někdo heleny jsem s orlové
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2010 09:09 Žena Gigi [4] - CichlidyRe: Jasanek29
Pokud máte v blízkosti PetCenter tak tam je dost často mívají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 13:12 jasanek29
Lidičky,nevíte,kde sehnat clea helenu v ÚSTÍ NAD LABEM???Díky moc,na burzách nic,v okolí nic,nikde nic a ani v krámech :-( :-( :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 10:24 Muž Chem [837] Re: geminika
Heleny rostou velmi pomalu a vylozene premnozeni u nich prilis nehrozi. Navic se daji pomerne jednoduse udat - je o ne docela zajem jak ze strany akvaristu, tak ze strany zverimexu a jinych akva obchodu. Pokud heleny vyzerou vsechny ostatni plze v akvariu, tak nezahynou, jen se nebudou prilis mnozit.. Nejakou potravu si v akvariu, kde se bezne krmi najdou. Jak dlouho heleny vydrzi bez šnečí potravy ale nevim. S jejich hladovenim zkusenosti nemam. Ale myslim, ze pro nikoho neni problem mit nejakou zavarovacku se zasobou okruzaku..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 10:18 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: geminika
nejni nic jednodusiho nez se juknout to atlasu... zbytecnej dotaz, nikdo si jeste nestezoval ze by mel moc helen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 10:03 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: Chem
Ja mám tiež plné akvarko Levatiek a uvažujem nad ich likvidáciou. Nepremnožia sa príliš zase Helenky, keď udú mať hojno? A keď sa minú Levatky, čo potom s Helenkami? Nezhynú od hladu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 08:29 Muž Chem [837] Re: BART
Aktivitu vyvijeji v noci. Zerou narazove - par dni nic a najednou ma clovek v akvarku jen spoustu ulit. Zalezi na tom kolik jich je v akvarku. Zkusil jsem akvarium s cca 50ti helenkami vycistit od sneku a po tydnu tam nasypat hrst okruzaku. Do rana byly na dne jen ulity. 4 helenky budou zrat pomalu ale jiste. Zalezi na velikosti akvaria, mnozstvi sneku kterych se chces zbavit a mnozstvi potravy, kterou do akvaria pridavas. Kazdopadne tipuju, ze do mesice si vsimnes nezvykleho mnozstvi prazdnych ulit na dne. Ubytku sneku, stejne jako, ze clea vysava sneka, toho se vsima trochu hur.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 21:43 Muž BART [3] Re: JuraS
dneska se mi podařilo koupit 4 kousky v Pet Centru, v OC Novodvorská po 40kč za kus cca 1 - 1,5 cm velké. Helči se hned jak jsem je vysypal do akvaria zahrabaly do písku - dvě nejsou vidět vůbec a dvě mají venku jen špičku ulity. Jak žerou ty šneky. V noci? Zatím při světle žádnou aktivitu nevyvíjejí a to jsem nastražil jednoho půl centimetrového šneka tak že heleně přejel po ulitě. Možná se musejí aklimatizovat a bude jim to pár dni trvat. Je mi jasný že nežerou deset šneků za den ale doufám že to pomuže. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 09:00 JuraS Re: BART
pokud to nejsou šneci piskořky, takoví ti zatočení do špice co běžně žijí ve dně tak je to v pohodě...prostě moje heleny početně stagnují..moudrá to matka příroda..predátorů jen tolik kolik se jich dokáže uživit..na nastartování rozmnožování potřebuji žrádlo..okružáky, levatky..v létě budu mít zase na balkoně kýblovou chovnu kytek a šneků..kelímek šneků bylo myšleno prostě dost, ne 10, 20..ty si dokážu ve filtru napěstovat ale z mála semínek ti lán nevyroste...btw..já je kupoval taky za 50,- tuším..4 nebo 5..už nevím...prostě některé věci jsou drahé...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 23:09 showt – Clea Helena
Mají jich dost ve zverimexu v Tescu-Třebovicích (Ostrava).....Cena 40Kč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 22:55 Muž BART [3] Re: JuraS
no měl bych to upřesnit - mám tam dost šneků -- ale vubec si nejsem jistej že to jsou zrovna okružáci... Moje znalosti šneků jsou dost mizivé :-). Mám potíž že je to 300 litru a ty velký hajzlící jsou vetšinou někde zalezlý a na skle a kytkách jsou desítky malinkejch tak 2-3 mm. Tak nevím s tím chytáním do kelímku....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 10:42 JuraS Re: BART
kdybys mi dal kelímek od jogurtu okružáků nebo prostě větší množství tak ti za 14 dní dám i 10 helen..teď se mi moc nemnoží páč nemají co žrát..mám je z dejvické..ale z léta...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 02:31 Muž TomikVyskov [5]
Fotka k příspěvku Já jsem ji koupil na Aukru jeden kus za 45,- Kč + poštovné cca 50,- Kč. Jsem sní maximálně spokojen, doporučuji ! :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 23:02 Muž BART [3] – aktuálně kde bych sehnal Clea Helena v Praze
Byl jsem dneska na Nuselské a aktuálně mají vyprodáno. Moje 288 l je zaneřáděná asi desítkama malejch šneků - asi okružáky. Zřejmě jsem je přinesl s kytkama. Kolik kusů helen tam mám dát abych pak neřešil přemnožené heleny. Chci to fakt na vyčištění... ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2009 08:51 aldas Re: LBelousek
Akvaristika 108 Nuselská 108, Praha 4 Michle. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2009 08:43 kreten Re: LBelousek
U Plačků Na Skalce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 23:28 LBelousek
Prosím nevíte,kde bych v praze,nebo v rakovníku sehnal nějakou tu Helenu? Nějak se mi tu namnožili šneci a žerou co jim padne do cesty :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2009 09:34 JuraS Re: koblihcz
To je super cena..já je kupoval tuším že za 80 každýho...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2009 08:02 koblihcz – aukro
dneska jsem videl na aukru novou aukci s helenou.
www.aukro.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2009 21:31 Muž pard [5] - Labyrintky – Clea Helena
Mně se Clea Helena množí, mám už několik úplně malinkých. Neměl by být problém je sehnat, množí se samy od sebe, ale jen docela pomalu. Takže na odchov jich musí být hodně. Člověk si na ně musí dát pozor, jsou to potvory a žerou všechny šneky, i větší něž ony samy. Na menší Ampulárie si troufnou jako nic, na Neritine, i na drahé šneky z dovozu. Tylomelanii sp. jsem raději přelovil do jiného akvária, abych nenašel jen ulitu. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 20:07 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: logen
My ji taky mame :P V Pardubicich a od zari v Ostrave. Ve zverimexech v Globusu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 20:06 Muž Walker [66] - CichlidyRe: logen
Obvykle ji mají na Mělníku ve Viváriu. Tedy šneka, ne rybu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 20:03 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: datura
Oni snědí i neco jiného než jen okružáky. U nas jedí tabletové krmivo, ale pochutnají si i na všem jiném, když není po ruce jiný plž. Zbytky potravy, uhynulí živočichové a zvládnou i rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 19:15 Žena datura [104] Re: logen
momentálně je mají v příbramském Pet centru u Tesca, jedna stojí 50Kč.
na to konto by mě zajímalo, jak dlouho vydrží hladovět, protože tam byly v holé nádrži bez okružáků. asi se pak musí živit mrtvými druhy, válelo se tam poměrně dost prázdných ulit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 19:01 Žena bluedream [245] Re: logen
Nebo na Aukru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 18:28 Muž discus [127] Re: logen
Dá sa zohnať aj na burze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 18:25 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: logen
Clea helena je šnek X-) Seženeš ji třeba na inzerát nebo v nějaké lepší akvaristice ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 18:17 logen – Kde sehnat clea helena
ahoj všichni prosím vás víte kde sehnat tuto rybu clea helena dekuji za odpovědˇ

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2008 07:50 F – Re: mrazik
Kdo by chtěl heleny rybicky.net/atlasostatnich/surmovka_vrazedna , tak v Mělníku ve Vivárku.
katalog.vivarium.cz/…

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 7003x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11636-kde-sehnat-plze-clea-helena