Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 251 - 500 l (velké akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 251 - 500 l (velké akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 06:46 yenya Re: Losky
Velký akvárko je dobrý ať tam máš skaláry, nebo třeba paví oka. Ve větším prostoru se daří všemu lépe a mě osobně samice gupek ve velkém akva narůstají do krásně velkých macků ano Tak ať se daří palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 20:44 Muž Ad@m [1051] Re: Losky
Nech sa Ti darí palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 16:35 Muž Vstrom [82] - Malawi
Tak konečně jsem si objednal akvárium o rozměru 160x40x50.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 18:04 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
Já to vím, tak se nevytahuj smich ahoj Asi bych měl dodat v cichlidách... smich v živorodkách jsem si to zkusil dokonce několikrát...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.06.2012 18:00 RAP Re: LiborSprysl
Fotka k příspěvku Já jo, proto o tom píši.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.06.2012 04:23 Muž LiborSprysl [9015] – Re: Losky
Losky napsal: množit je nepotřebuju, ale zase je pěkný pocit vědět, že se mají dobře a množí:)

Nežijte v iluzi, množení je u ryb prostě pud a dokonce někdy stav nejvyššího zoufalství... smich Někdy nejen u ryb... Takže pak zbývá to vaše...ale zase je pěkný pocit vědět, že se mají dobře...a to se dá poznat(vidět) docela dobře... -hop ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2012 23:30 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: LiborSprysl
množit je nepotřebuju, ale zase je pěkný pocit vědět, že se mají dobře a množí:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2012 16:58 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
RAP napsal: LiborSprysl napsal:..No to nevadí, festivy je stejně žerou
No jak který, akvarijní odchovy si kytek většinou nevšímají, pokud je to nenaučíš. Něco jiného jsou importy, jak nedostanou papat, začnou testovat kytí.


Vlastíku importy jsem neměl nikdy... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2012 16:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: Losky
Losky napsal: Ještě se zeptám takhle. Pokud pořídím ty kančíky, kolik jich můžu dát do nádrže 160x42x50? Ryby budou mít max 12-15cm. Díky moc
Ještě mne napadla varianta o níž jste nemluvil...Trváte na tom, že chcete také ty cichlidy množit? Musím se přiznat, že se mi líbilo několik slovenských prezentací velkých kančíků, ale byli tam jen samí samci. Chovají se pak podobně jako samci jezerních tlamovců...Sice se občas proženou, ale tím, že nehájí teritorium ani samice, tak je to celkem pohoda...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2012 16:35 Muž LiborSprysl [9015] Re: zstloukal
Ha, toť názor zkušeného cichlidáře! S tím se nedá nesouhlasit všemi deseti. smich Například místní atlas uvádí agresivitu v době tření, ale nijak výjmečně ji nevyvyšuje...Porovnám-li například brazilouše a surinamky...no tak z toho ty druhé vychází jednoznačně hůř. Prostě párek braziloušů se chová jako každá větší cichlida a pak jsou výjimky, které zmínil Zdeněk. palec smich Mimochodem, zrušil jsem brazilouše proto, že jsem nevěděl co s mladými a to si myslím, že ryby prodávat umím docela dobře...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2012 16:13 zstloukal Re: NHKG
Zdravim
Jasny, ze se mi ti brasilaci trou - naprosto pravidelne
Ja to nemyslim nejak zle a hlavne uz asi tusim, kde je ten rozdilny pohled...
Vite, pokud povazujete treba C. sajica za agresivni rybu - tak je pak jasny, ze pod pojmem agresivita si predstavujete neco jineho, nez ja. Pak bych vam nepral zazit, co v akvariu za hodinu dokazi udelat treba festae nebo obycejny salvini, kdyz jim hrkne v hlave - to pak prijdete z prace domu a je tam jenom jedna ziva ryba - posledni samec...
Jinak, samozrejme, pokud by jste mel problem s sgresivitou nejakych americkych cichlid, klidne se ozvete - bud se jich ujmu, nebo jim najdu u nekoho z kolegu neco na klidny doziti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.06.2012 14:24 RAP Re: LiborSprysl
LiborSprysl napsal:..No to nevadí, festivy je stejně žerou
No jak který, akvarijní odchovy si kytek většinou nevšímají, pokud je to nenaučíš. Něco jiného jsou importy, jak nedostanou papat, začnou testovat kytí.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2012 14:11 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Losky
Vychází to na 330 litrů. Viděl bych to na 15 cichlid do 15cm a 5 krunýřovců stejné velikosti. Ale ten počet ryb je odhad, hodně bude záleže na filtru (předpokládám velký externí), na množství rostlin (předpokládám žádné, kančíci je většinou ničí), na údržbě (týdně výměna vody) i parametrech vstupní vody.

@zstloukal/LiborSprysl: Hmm, a třou se vám ty ryby? Mimo tření jsou i ty moje relativně klidné, ale toto období je hodně krátké. ;-)
Stejný problém jsem měl i s Kančíky zelenokými, ale ti jsou menší a nebyli při tření až tak moc agresivní. O té agresivitě brazilek se píše všude, takže spíše máte vy štěstí na ryby. (PS kdyby jste chtěl zažít na živo jak se chovají, můžeme se domluvit a celou skupini 5ks iporagensisek vám přenechám).
www.cichlid-forum.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2012 13:30 zstloukal Re: NHKG
Teda, taky bych se zastal v tomhle Liborovyho nazoru - brasiliensis mam roky a po agresivite ani pamatky. Pohodovy, klidny ryby, naprosto bez problemu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2012 08:45 Muž Vstrom [82] - Malawi
Ještě se zeptám takhle. Pokud pořídím ty kančíky, kolik jich můžu dát do nádrže 160x42x50? Ryby budou mít max 12-15cm. Díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.06.2012 07:50 Muž LiborSprysl [9015] Re: NHKG
No popletené určitě ne! smich Netuším co to máš za agresory...já měl taková telátka, že by mne nějaká negace u nich ani nenapadla...stabilní páry a klídek pohoda...Asi jak s oblibou říká Vlastík, jsou jedinci, kteří se vymykají...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.06.2012 07:47 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci
LiborSprysl napsal
Perlěťovky jsou dobré...že by nebyly agresívní při vytváření skupiny, to teda ne. Umí udělat pěkný mazec. Ale třeba G.braziliensis je párová a klidná. Ale můžete také zkusit kouknout do skupiny Gymnogeophagus...

Máš to popletené, G.braziliensis jsou spolu s G. iporagensis (které jsou až na velikost úplně stejné) nejagresivnějšími perleťovkami a na rozdíl od ostatních perleťovek zničí většinu rostlin v akváriu. Při příští úpravě taxonomie i vypadnou z rodu Geophagus! Takže G.braziliensis a iporagensis jedině ke kančíkům a jiným divokým rybám! U mě i okusují ploutve krunýřovcům...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2012 05:45 Muž LiborSprysl [9015] Re: Losky
Losky napsal: Tak to bude ještě zajímavý. Kameny mi nevadí, ale kytek chci méně
No to nevadí, festivy je stejně žerou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 22:56 Muž Vstrom [82] - Malawi
Tak to bude ještě zajímavý. Kameny mi nevadí, ale kytek chci méně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.06.2012 20:18 RAP Re: Losky
Losky napsal: do měsíce bude akvárko, tak času mám ještě dost.
Jde o to, abys si akvárium zařídil s ohledem na konkrétní druh. Některé druhy mají raději kameny, jiné kořeny.
Relativně mírné jsou kančíci rodu Mesonauta, z větších akar Andinoacara coeruleopunctatus, z menších Akara tečkovaná, zlatá apod.
Jen je potřeba brát na zřetel, že můžeš narazit na jedince, který vybočuje svým chováním z průměru daného druhu. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 17:04 Muž LiborSprysl [9015] Re: Losky
Losky napsal: do měsíce bude akvárko, tak času mám ještě dost. Skaláry nechci, ty mě nějak moc neberou
Perlěťovky jsou dobré...že by nebyly agresívní při vytváření skupiny, to teda ne. Umí udělat pěkný mazec. Ale třeba G.braziliensis je párová a klidná. Ale můžete také zkusit kouknout do skupiny Gymnogeophagus...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 15:29 Muž Drahoš . [389] - RostlinyRe: Losky
kanci se zas jenom rvou a množí mám zelenooké
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 13:17 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: NHKG
do měsíce bude akvárko, tak času mám ještě dost. Skaláry nechci, ty mě nějak moc neberou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 13:05 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Losky
V téhle velikosti bohužel moc zajímavých cichlid není. Napadá mě jedině Geophagus iporagensis, ale u těch nedopručuju v takovém objemu víc jak pár (mám jich 5 a nedělá to dobrotu) a jsou na perleťovku divocí a agresivní.
Možná by jsi ale sehnal i Perleťovku camopiensis, ta už by šla chovat ve skupině, ale musí být s mírnějšími rybami.
Z běžných ryb může být skupina Akar hnědých nebo kolumbijských a možná seženeš i jiné menší Akary. Případně a pokud bude akvárium vysoké aspoň 50cm můžeš tam dát Skaláry (při 60cm výšky i druh sp. Nanay který je podle mě nejhezčí).

Kombinaci ryb je potřeba dobře promyslet, dost druhů cichlid je agresivnějších a zase spousta druhů cichlid nemůže být s agresivními rybami...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 13:02 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: romant
jj, ten je moc pěkný. Ještě se mi líbí příčnopruhý, hrbohlavý, pruhovaný a zelenooký
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 12:56 R Muž romant [27987] Re: Losky
Mrkni třeba na rybicky.net/atlasryb/kancik_cervenohrdly , sice lehce nesplňují Tvoje rozměrové požadavky, ale jsou to velcí fešáci, ostatně jako většina cichlid. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 12:50 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: LiborSprysl
Já jsem koukal tady do seznamu ryb a je tam několik druhů do 15 cm. Nebo doporučujete jiné rybky? Určitě ale cichlidy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 12:25 Muž LiborSprysl [9015] Re: Losky
Losky napsal: Ahoj, chtěl bych nějaké cichlidy do nádrže cca 300-350L, kde rozměry budou okolo 150-170cm, šíře bohužel max 42cm a výška je jedno. Ideálně něco, kde bude méně kytek, abych jim nemusel denně svítit deset hodin á 150w. Původně jsem chtěl malawi, ale kančíci mi přijdou zajímavější rybky. Můžete něco doporučit? Ryb bych chtěl spíše víc a menších. V dospělosti ideálně 8-14cm. Děkuji za tip
To je dost složitá volba, když všichni kanci mají v dospělosti přes deset cm, spíš kolem dvaceti. Jde dát dohromady třeba herosy a nikaragujce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 12:09 Muž Vstrom [82] - Malawi
Ahoj, chtěl bych nějaké cichlidy do nádrže cca 300-350L, kde rozměry budou okolo 150-170cm, šíře bohužel max 42cm a výška je jedno. Ideálně něco, kde bude méně kytek, abych jim nemusel denně svítit deset hodin á 150w. Původně jsem chtěl malawi, ale kančíci mi přijdou zajímavější rybky. Můžete něco doporučit? Ryb bych chtěl spíše víc a menších. V dospělosti ideálně 8-14cm. Děkuji za tip

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2012 17:23 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Určitě, fantazii se meze nekladou. :) Jinak k té teplotě, nikdy jsem je neměl v teplejší vodě jak 28 stupňů, při výměnách vody to klesalo o 2-3 stupně, srdcem jsem nekrmil, ale přes sezónu, jak je u mě dobrým zvykem živou a s rybama nikdy žádnej zásadnější problém nebyl. U nich když se člověk naučí aplikovat pravidlo týdenní pravidelnosti výměny min. 1/3 vody a to důsledně dodržuje, tak je to radost. Tu výměnu vody samozřejmě u všech ryb, ale u terčů bych to daleko více zdůrazňoval. ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2012 17:06 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Teda mimochodem, viděl jsem úžasné komponované, dost zarostlé akvárium plné terčů, spolu s mečovkami pineaple, nebo pro někoho papagáj :-), a A.lineatus...vypadalo to úžasně...a všichni byli spokojení...To jen jako námět...Mečovky se přemnožit nemohly¨- dvojí predace a byly nádherné. Teplota 27 stupňů. Ale výkonná filtrace. Hodně výkonná. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2012 16:44 R Muž romant [27987] Re: baletka
Je to jak píšeš. Když to neskusíš, nevíš že to nejde a jinak než provozováním akvária s terčovci s nima zkušenosti nezískáš, o tom žádná. ;-) Nejenom na těchto stránkách je informací dost a dost, chce to před tím, než si je člověk pořídí hodně číst, potom ještě trošku číst, zeptat se co není jasný, nebo třeba v průbehu studia napadne a udělat si takový ucelenější obrázek na věc. Držím palce, ať se Tvůj záměr podaří a akvárium ať už bude mít jakoukoliv osádku dělá jenom radost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2012 16:37 Žena baletka [624] Re: romant
Jistě, terčovci potřebují péči. S tím se musí počítat. Než se do toho pustím (jestli se pro ně rozhodnu), budu pátrat po větším množství informací. I když, člověk se většinou dočte všude totéž, ty stejné základní připomínky, ale praxi stejně musí nabrat sám. Co se týče další poznámky, terčovce a tlamovce bych dohromady, pochopitelně, nedávala. Buď jedno nebo druhé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.05.2012 14:48 Muž Drahoš . [389] - Rostliny
terčovci potřebují klidné ryby a tlamovci moc klidní nejsou. neonky a nejlépe k ním ryby dna hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.05.2012 14:26 R Muž romant [27987] Re: baletka
Nechci Tě podceňovat, ale pokud to nebudeš mít pevně ujasněný, tak bych se do terčovců nepouštěl. Přecijenom to je ryba pro akvaristu, který už má trošku něco za sebou a rozhodně to chce se snažit načerpat o nich co nejvíce informací. Bylo by hloupý si přivodit nějaký nechtěný zklamání, pramenící třeba z neznalosti či podcenění situace. Opravdu to nemyslím špatně a jestli se na to tzv. cítíš, tak přeji s terčovci mnoho zdaru. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2012 13:56 Žena baletka [624]
NO já bych moc ráda terčovce a přemýšlím co k nim. Pravda je, že jednodruhové akva mým představám moc nevyhovuje. Třeba terčovci tyrkys a k nim neonky.. teĎ je otázka, jestli se vejde ještě nějaký třetí druh... Tlamovci jsou taky nádherní, ale tam už se cítím omezena biotopem a jejich vrozenou agresivitou (ne všech, samo) Když bych si fakt vybrala ryby, které se mi moc líbí, nikdy se mi nevlezou do podobných podmínek, do biotopu už vůbec ne. Anebo tam fakt vypustím megahejno neonek, doplním to plži a čichavci a bude...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.05.2012 16:44 Muž NIKO [527] Re: LiborSprysl
Která ryba to nedělá,nebo který živočich(včetně lidí) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.05.2012 16:34 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Naprostej souhlas. X-) Byť to nesekám jako Baťa cvičky, tak jako Ty, tak to co jsi napsal o promiskuitě skalár je nezpochyby pravda, mám odsledováno a kdo chce může se podívat do mého deníku, kde se mezi nudným čtením o vyvětrání akvária dočte. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2012 16:24 Muž LiborSprysl [9015] Re: NIKO
No když budeš prodávat ročně kolem 20 000 skalár, pak přijdeš na to, že je celkem, kdo s kým, ale důležité je, jak ryby vypadají. On spolu ten pár bez problémů vydrží, pokud mu nenabídneš jinou možnost... smich Když nabídneš, tak už si tak jistý nebuď ano To fakt není o fotkách, ale práci a praxi...u mně už fakt dost dlouhé...O skalárách nepíšu, zkus se podívat do knížky Honzi Burzanovského a zjistíš, že nejsem sám, kdo má takové zkušenosti. Pár se v přírodě oddělí od hejna ke tření a odchovu mladých, a pak se klidně připojí zase zpátky, nebo k jinému hejnu a ejhle...je tu jiný favorit, či favoritka, tak se to trochu čenžne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2012 15:29 Muž NIKO [527] Re: LiborSprysl
Když tak někdo čte různé rady,podívá se kdo je píše,pak se určitě podívá na jeho prezentaci a nic nevidí-hmmm.
Čtu "Skalára není párová ryba, ale ryba výrazně promiskuitní"
Mi se vybral pár a vydržel spolu trvale a žádná promiskuita - foto jsem tu prezentovel,Ty ne.Myslím,že každý má známého s foťákem a on by mu tuhle službu udělal. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2012 11:37 Muž NIKO [527] Re: LiborSprysl
Ramirézky najde v cichlidkách ano Vím,focení je "složitá" činnost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2012 09:34 Muž LiborSprysl [9015] Re: NIKO
Nevím proč by ramirétu začátečník nenašel v cichlidách...Prezenzentovat bych nemohl, neb nefotím... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2012 08:10 Muž NIKO [527] Re: LiborSprysl
Mohl by jsi nějakou nádrž prezentovat?Ať mají začínající inspiraci. ano Ramirézku v cichlidách(když ji bude někdo hledat)NENAJDE!Je "trochu" rozdíl mezi perlovkou a ramirézkou! (jak ve velikosti,tak i chování) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2012 05:35 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Mimochodem, když se trvá na těch kytkách, kořenech, dekoracích... ;-) 450 litrů akvárium na oko, ne na množení a já ctitel cichlid...Poskládal bych tam třeba všechny tři barvy ramiréz, pět párů od každé a hejnko diamantových teter a bude to barevné, blýskavé...Proč o tom mluvím?...kdysi jsem ještě o 200 litrů více a s více rybami těchto druhů (modré ještě nebyly) dělal doma pro svou polovičku a byla docela spokojená...Otevřená nádrž, nad ní výbojky, kytky lezou z nádrže, na stěně za ní jsou chycené tilandsie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 21:41 R Muž romant [27987] Re: baletka
Až budeš mít nějakou představu o osádce, tak se neostýchej a pochlub se s ní a jistě se Ti k tomu někdo vyjádří. Máš k dispozici nádherný prostor, kde se bude dát tvořit a kombinovat velmi solidně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 21:37 Žena baletka [624]
Nepodceňuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 18:43 Muž muťa [554] - RostlinyRe: baletka
Ať už se ti líbí ryby jakékoliv. Hlavně si toho dost nastuduj a přečti - tady na stránkách toho je fakt dost. Nepodceňuj to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 18:36 Žena baletka [624]
Tak co se týče cichlid, psala jsem, že právě třeba blue electric se mi dost líbí. Jsem na ty neonové, svítivé ryby - tetry apod... :-) A gupky nikdy! Jsou sice fakt krásné, ale pamatuji si, že jako děcko jsem měla malé akvárko a množilo se to tam nepříčetně. Nene, neumím se toho pak zbavovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 17:43 Muž Ad@m [1051] Re: Drahoš .
Tie si na malých živorodkách pochutnajú potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 17:31 Muž Drahoš . [389] - Rostliny
Zůstala jedna asi budu muset koupit samce at mají mladé .At mají skalára živý bufet

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 39

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 43678x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11628-ryby-do-velkeho-akvaria-251-500-l?od=1226