Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pestřenec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Pestřenec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2022 09:35 Muž pepesepe [9] Re: Pavligin66
Ahoj, choval jsem je spolu, ale už nechci. Pestřenci jsou silně teritoriální a nesnesou vedle sebe ani jiný pár pestřenců, natož jiné větší ryby jako akary.
A akary jsou takoví dobráci, co si to nezaslouží. Proto jsem dal pestřence pryč, navíc se množí jako cikáni a nikdo je nechce ani zadarmo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2022 09:15 Muž Pavligin66 [11] – dobri deň
má niekto skúsenosti s chovom tohoto druhu spoločne s druhom Akara hnedá? nádrž bude mať rozmery 200*60*30cm d š v.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2020 05:07 Muž vojtak [312] - CichlidyRe: Hopri
Předpokládám, že máš holé dno. Opatrně odkalit jednou dvakrát to nejhorší za těch 14 dnů co bude potěr s rodiči, pak je rozdělit.

Určitě máš nějaký plán; tvá starostlivost je nejdůležitější element.

Pokud ne, vem na vědomí, že v 18 litrech je neodchováš.
Na měsíc to se správnou údržbou stačí, ale je potřeba vzít v potaz, že potěr sežere víc a vyprodukuje víc škodlivin (+ zbytky krmení). Zvýšená hladina dusíkatých látek pak zabije nejdřív potěr a s trochou smůly i ten pár.
Dalším aspektem je, že jakmile rodiče začnou vyhánět mladé pryč, je zle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2020 18:07 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Hopri
Jo, tak na to jsi měl myslet před tím, než jsi je do takhle malé nádrže dal. Pokud máš vyzkoušeno, že je odkalování stresuje, tak měň vodu v dvoj-, ale raději v trojnásobné intenzitě než když jsi odkaloval. Ti mladí samozřejmě budou generovat dusíkatý odpad taky a v jistém okamžiku to ta nádrž už neustojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2020 17:50 Muž Hopri [468] – Pelvicachromis pulcher - odchov
Ahoj, mám v malém akvarku párek pestřenců červených a vyvedli ze skrýše hejno mladých. Jaký má vliv na jejich péči odkalovaní, nebude je to rušit tak, že by to ovlivnilo jejich starostlivost? Mám je totiž v hodně málem akva 25x25x30 a obávám se, že když tam budu rejdit s hadičkou, tak můžu rodiče hodně vystresovat a ti se mladých zbaví...
Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2018 10:00 Žena Beastie [314] Re: Beastie
Tak je to mozna spis tim, ze mam jen 2-3 samice, zato 9 samcu.

stejne je zvlastni, kam se podely veskere odchovy a ze se jim nedari se rozmnozovat, vzdycky jsem mela mraky prcku, ted nemaji naprosto zadnou konkurenci.
Nejake napady?

Dokoupim proste 5 kusu a ozivim kolonii, preci jen je to po peti letech z puvodnich 12ti clenu. Ale prijde mi to zvlastni.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2018 21:55 Žena Beastie [314]
Mam takovy zvlastni dotaz: prijde mi, ze od te doby, co jsem pridala Neritiny, nemam mlade.

Ja vim, je to divne, zere primarne rasy, ale. Zacinala jsem s 12ti pestrenci pruhovanymi, behem par let jsem jich mela cca 40, a ted, po uhynu posledni cypry a odlovu par mrtvol puvodniho osazenstva (velmi tmave pruhy, stare ryby jsou poznat), mam v cele prazdne 360l nadrzi pestrencu cca 15, nejmensi maji uz centimetr, mladata videt nejsou vubec.

Neritiny vidim opakovane lezt do ulit, je nejaka moznost, ze se zivi i vajicky a multici si nepohlidaji? Protoze je strasne nepravdepodobne, ze se nerozmnozuji, jsou obvykle jak kralici. Pravda nadrz neni uplne v top stavu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2016 11:37 Muž Slaviak [19] Re: Ladis67
Uz som si zadovazil 120x50 akvarium zabehnem ho a dostane kamos samicku. K tomu svetlu,ano nemam automaticke ,alekazdy den o desiatej zapinam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2016 21:23 Ladis67 Re: Slaviak
A co takhle mu pořídit samičku? Bude se jí dvořit, bude spokojený a ostatním rybkám dá pokoj :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2016 09:45 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Vybarvený jako papoušek a purporuvé břícho..to mi moc nezní jako samec, ale jako nadrbaná holka :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.10.2016 08:52 JoKa Re: Slaviak
Jedna věc mě napadla, i když to možná ono nebude.
Zarazilo mě, že jsi zapnul světlo. Z toho dedukuji, že nemáš časovač a tím pádem se každý den světlo zapíná trochu jinak. Řádově je to třeba i pár minut, ale třeba o víkendu to může být i o hodinu jinak. Neznám tvůj denní režim, ale ryba ho potřebuje.
I ta ryba si zvykne, že se světlo rozsvěcí v tolik a tolik a už se před rozsvícením začíná pomalu probouzet.
Možná si ho probudil dřív, nebo tak něco, dostal se do stresu a to ho lehce nakrklo na celý svět.
Popřemýšlel bych fakt o tom časovači, udělá to dobře i rostlinám a v dnešní době to stojí bakšiš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2016 16:10 Muž Slaviak [19] Re: Pepan
Ale on je fest kludas. Len dnes rano mu fakt asi 10 minut drbalo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2016 15:30 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Slaviak
Může se to časem opakovat a může být i agresivnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2016 13:26 Muž Slaviak [19] Re: Pepan
Uz je v pohode,len dnes rano zrazu scervenalo mu brucho vyfabil sa ako papagaj .. Ponahanal rybky a teraz je okej aj farebnost zmizla. Nerozumiem tomu. Rajovcoc si nevsima a neonky nahanal hlavne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2016 13:13 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Slaviak
Pomalejší ryby může utlouct. Hbité rybky jako neonky asi neohrozí, ale třeba rájovci můžou být v ohrožení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2016 11:11 Muž Slaviak [19] – Samec
Ahoj. Dostal som pred polrokom jedneho samca darom. Neboli s nim ziadne problemy,az na to,ze obcas kusal rastlinky. Ale ide o to,ze dnes rano som dosiel ,zapol svetlo a on je vyfarbeny ako papagaj,purpurove brucho,nadherne pestre plutvy ma,takze je asi ready na parenie. Kedze je tam iba sam zacal mi nahanat,ale ze komplet cele osadenstvo. Nemoze ublizit ostatnym rybkam ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2016 14:43 Muž LiborSprysl [9015] Re: Beastie
No pokud to půjde, tak to smysl má. Nemá smysl nechávat rybu, která stejně zhyne... někam zaleze a bude z ní akorát bordel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2016 17:39 Žena Beastie [314] Re: LiborSprysl
Tak nevim,chystala jsem se vylovit dalsi mrtvolku a ona mi uplavala. Ma uplne zkrouceny a spojeny ocas, sotva hybny. Zadne dalsi viditelne poskozeni. Mam ho vylovit, nebo to nema smysl?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2016 08:35 Muž LiborSprysl [9015] Re: Beastie
Čtyři roky na tak malé ryby je docela dost, takže bych byl v klidu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2016 08:23 Žena Beastie [314] – multici - problem
Zdravim. Za tento rok prijdu jiz asi o tretiho samce. Multiku mam ve 360l asi pres 40, pocitala jsem jen ty vetsi kousky. Ulit jsem mela odhadem tak 150, od hlemyzdu ze zahrady se mi jich ale ted docela dost rozpadlo, musim vymenit a doplnit.

Kazdopadne jednou za cas najdu v rohu u hladiny jednoho zbidaceneho samce. Olysaly, propadle brisko, apaticky. Par dni zije, vetsinou je vyndam a humane usmrtim.

Je to pravdepodobne velikym mnozstvim ryb na mensi plochu a spravna akce je tedy odlovit nejaky mladsi poter a darovat je?

Nebo je to starim? Je jim cca 4 roky, alespon tedy tem puvodnim 11ti.
Dekuji
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2016 11:27 Muž LiborSprysl [9015] Re: AdamSlaf
Krmiv pro tanganické cichlidy je spousta, chce to zkoušet...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2016 11:08 AdamSlaf
Dobrý den, čím krmíte pestřence proužkované? Už jsem toho zkusil hodně a nikdy nic moc z toho nesní jen ochutnají anebo si jen zobnou. Předem děkuji za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2016 17:31 Žena Bludička [26] Re: Honza123
Moje zkušenost je, že jsou agresivní hlavně dospělí a nebo pokud jsou pestřenci různého stáří v jedné nádrži. Pak si dovolují na mladší, a to i dost surově.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2016 17:25 R Muž romant [27981] Re: Honza123
Ve 100 litrech nebudou znát bratra. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2016 16:41 Muž Honza123 [3] – pestřeneci - chov
Ahoj, cca před půl rokem se mi narodili pestřenci červený,dnes májí kolem 4 centimetrů a mám 4 samce a 1 samici. Vím, že by se v nádrži měl chovat pouze jeden pár, ale nemám je komu dát. Rybky nejsou vůči sobě ani jiným agresivní, myslíte že se to změní a budou agresivní ? Nebo když spolu vyrůstají od mala tak je to jiné ? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2015 04:30 Muž LiborSprysl [9015]
No pokud se jedná o pár, tak pak už asi žádné, protože přibudou mláďata...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2015 00:21 Muž dudak [1885] Re: Luciolita
co se podívat do atlasu? rybicky.net/atlasryb/pestrenec_sp_daffodil
další rybičky k němu půjdou určitě některé z Tanganiky - dá se filtrovat v atlasu rybicky.net/atlasryb/hledat/
ale do 112 litrů toho už moc dalšího nedáš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2015 00:01 Luciolita – pestřenec sp. daffodil
Dobrý den, nemáte prosím někdo zkušenosti s pestřencem sp. daffodilem? Dá se chovat v 112 l akvariu a jaké další rybičky jsou k němu vhodné?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2015 16:54 Muž DeeM [0]
Ahoj. Poprosím o radu, jaké další ryby k Pestřencům červeným. Z původního osazenstva akvárka zůstává už jen pár posledních rozborek, tak bych ho rád doplnil. Základ bude dál pár pestřenců, ale jé rybky k nim? Díky za doporučení.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2015 06:03 Muž LiborSprysl [9015]
Ale jinak to není nic neběžného v akvarijních podmínkách. Zvláště při silové rovnosti a menší nádrži s nedostatkem úkrytů....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2015 22:21 R Muž romant [27981] Re: Šárka
Aby to nebyla až taková věštírna, tak nějaká fotodokumentace by mohla být nápomocna při řešení tvého problému a taktéž spravit nás o předmětným akváriu by se šiklo a vůbec nejlepší by bylo se registrovat a zřídit si prezentaci oné nádrže. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2015 22:16 Muž dkoudela [13] - CichlidyRe: Šárka
A opravdu je to samička a napadá samce? Není to samec co zabíjí slabší samce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2015 20:55 Šárka – samička pestrence
Prosím o radu. Samička přestřence napadá samečka.Prvního zabila a již druhý v pořadí nedopadne nejspíš jinak.Děkuji za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 19:55 Muž jakomo77 [0]
čauki.
chci se zeptat...mám párek pestřenců.pořád se dvoří,třepetají se před sebou,ale aby si vrzli,to ne :) neví někdo,jak dlouho trvají námluvy ? ph mám 7.1-7.4,což by mělo být v cajku.tvrdost 3.teplota 28. kokosy mají 2.jeden si zdá se vybrali.mám jim tam rozdrobit viagru ? :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2014 08:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: visek
Přiměřené... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2014 07:06 Muž visek [75] - Tetry
mam otazku.mam parek pestrencu.samicka je baculata tak se chteji trit.kokos je obsazeny ancistrusama.chci jim dat kvetinac ale nevim jake velikosti.dik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 10:03 masu – Pestřenec kroužkovaný
Dobrý den, schání ulity pro pestřence kroužkované. Nevíte náhodou, kde koupit/sehnat? Jsem z Prahy. Moc díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2014 09:44 Muž TomaPetra [1] Re: garggi
Ok , díky,dneska už má zase svou původní barvu,včera se pořád schovával jen v zadní části akvárka, tak asi se necítil dobře :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 23:42 Muž garggi [65] - TanganyikaRe: TomaPetra
Určitě je to možný. Buď se cítí dobře, nebo špatně, nebo se chystá ke tření. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 13:24 Muž TomaPetra [1] Re: TomaPetra
Fotka k příspěvku Snažil jsem se ho vyfotit,je to přiblyžované , takže kvalita fotky nic moc,
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 13:19 Muž TomaPetra [1] – Pestřenec červený
Zdravím, mám pár pestřenců,je možné , aby ze dne na den se mi Pestřenec zbarvil do tmavé barvy?byl světlí a najednou je tmavý ( skoro až do černa)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 09:09 JoKa Re: LiborSprysl
Jsou to kancici pricnopruhy. Vegetej tam v krasne symbioze. Skoro jako by samec pestrence a samice kance patrili k sobe. Kanci se mnozi porad a pestrenci jim kradou jikry. Je sranda koukat jak je nenapadny, dela jakoby nic, pak zobne a zdrha. I z poteru vzdycky neco zustane, krmim tim skalary. Myslel jsem si, ze pro treti par je to male, ale kdyz spolu tak pekne vegetej, tak jsem si rikal, ze by to nemusel byt pruser...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 04:37 Muž LiborSprysl [9015] Re: Urtman
Urtman napsal: Ahoj, mám ve 125l párek kančíků a pestřenců. Všichni dospělý a vycházej ok. Můžu k nim přidat párek cichlid mnohotrnných?

coze sice nevím co je to za pár kančíků...ale těch litrů je dost málo na dva páry cichlid, natož tři.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2013 22:55 JoKa – Cichlidy
Ahoj, mám ve 125l párek kančíků a pestřenců. Všichni dospělý a vycházej ok. Můžu k nim přidat párek cichlid mnohotrnných?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2013 18:09 R Muž romant [27981] Re: LiborSprysl
Takže to pro tazatele uzavřeme tím, že raději nee. Přecijenom to je o tom trénovanějším oku akvaristy, souhlas. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2013 18:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
No nebudou...ale já měl vždy dominantní rodiče. A skaláři jsou hltouni...A takový deset, dvanáct cm velký pestřenec...Už jsem se takhle dohadoval s Vlastou Pekařovým...Může to být mazec když jsou takhle cichlidy pokupě...Oboustranný a skalára nevyhraje. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2013 18:02 R Muž romant [27981] Re: LiborSprysl
Já bych to Libore až zase tak přísně neviděl. V 300 litrovým akváriu s neutrálnějším Ph a střední tvrdostí si překážet nebudou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2013 17:57 Muž LiborSprysl [9015] Re: michalcod
Není dobré míchat Afriku a Ameriku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2013 16:48 Muž michalcod [13]
Mohou být pestřenci červený a skalára amazonská spolu?
Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 18:22 Žena eleonen [10] – Pestřenec červený a jiné cichlidky pojdou bez zjevné příčiny
V sobotu jsem si dovezla z aquaburzy krásné pestřence červené. Samečka a dvě samičky. V neděli ráno byla samička mrtvá, když jsem ji objevila tak byla ještě vybarvená.
Sameček se často zdržoval v kokosovém úkrytu, ale vyplaval se nažrat. Samička pořád někde šmejdila a byla velmi aktivní. Dnes v úterý jsem našla mrtvého samečka i samičku. Žádné známky nemoci, špatného dýchání, poradění, pronásledování jsem nenašla ani před tím nic nevypozorovala.
Chemizmus vody mám v normě, poslední přeměřování proběhlo v pátek.Objem 100 litrů, úkryty i bohatá vegetace. Obyvatele akvária jsou pancéřníčci skvrnití, neonky červené, 4 ks teter císařských, 1 danio na dožití a 3 poslední tetry červenohlavé.
Může mi někdo říct co je špatně? Před tím totiž podobně dopadly ramirezky a ještě před tím kakaduové. Zničehonic po ani ne po týdnu bylo po nich. Včechny ostatní ryby jsou ok.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 5

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 4787x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1162-pestrenec-chov