Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nafouklé břicho

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Nafouklé břicho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 20:05 králas Re: romant
Dal jsem jim včera živý(patentka a dospělá artémka).Jinak tetra min,cyklop,granule od JBL.Nemůže bejt jen přežraná?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 19:09 R Muž romant [27982] Re: králas
Čím krmíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 19:04 králas – Nafouklé břicho
Fotka k příspěvku Zdar, prosím vás nevíte někdo, co to může být?Ryba se straní a nežere.Má to odedneška.Stáří ryby cca půl roku.Akva 216L.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.10.2012 20:34 R Muž romant [27982] Re: fido16
Pokud se už ta ryba třela, tak jistě tazatelka ví, jestli je to samec nebo samice, jinak dobrá poznámka že se může jednat o přežranou a splasklou samici zaplněnou jikrama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 20:32 Muž fido16 [631] Re: paja01
Spíš otázka zda je to skutečně samec :-). Není to náhodou samice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 20:07 R Muž romant [27982] Re: paja01
Tak zcela upřímě, nevím jak jsi změřila, že je břicho o několik milimetrů větší, to mě nějak neštymuje, ale budiž. Pokud je ryby aktivní a má apetit, tak není co řešit, normálka krmit, jednou denně malou dávkou a den, dva nekrmit, vůbed neva, to je zdravý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 20:00 paja01 Re: romant
Skaláře splasklo břícho, ale nevrátilo se do původní polohy je větší na každé straně asi o dva milimetry. Už mu dávám žrát. Co bych měla dělat je pořád plný energie.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 16:38 R Muž romant [27982] Re: paja01
3-4 dny, ryba by měla splasknout, pokud ne, tak bude problém jiný, než z přežrání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 15:28 paja01 Re: romant
Díky. A kolid dnů by asi neměl jíst?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 19:19 R Muž romant [27982] Re: paja01
Nekrmil bych několik dní, vyměnil vodu, klidně polovinu akva a rybu sledoval. To určení pohlaví odhadem u skalár moc nefunguje. Určitě by nebylo od věci, zřídit si prezentaci a uvést tam co nejvíce údajů o předmětný nádrži.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 19:13 paja01 Re: Yirka
Připadalo mi to tak (trochu vyboulené čelo). Krmím vločkami TetraMin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 18:35 Muž Yirka [9118] Re: paja01
Dvě otázky:
1/ Jsi si jistá, že to je sameček? Pokud je to dospělá rybka a samička, může být zaplněnáí jikrami a vyboulená papila může být kladélkem.
2/ Čím krmíš? V případě některých vloček či granulí podávaných v suchém stavu může toto pak v bříšku rybky nabobtnat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 17:24 paja01 – Skalára nafouklé břicho
Ahoj včera jsem si všimla nafouknutého bříška skaláry (sameček). Připadá mi, že od včerejšího dne se nepatrně zmenšilo, ale neviděla jsem ho od té doby kakat. Jinak je čilý prohání všechny ostatní rybky po akváriu a neustále prosí o krmení(jako vždy předtím). Konečník je trochu vyboulený. Připadá mi jako by byl zacpaný. možná by to mohlo být tím, že občas sežere malé rybky (paví očko). Akvárium nemám moc dlouho, a tak nevím pouze typuji. Prosím poraďte mi co si myslíte, že by to mohlo býta jak to léčit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2012 05:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: Cosmogagy
Cosmogagy napsal: Úúúú, jak slyším slovní spojení "rybičky z Hornbachu", tak se mi hrůzou ježí všechny chlupy po těle :-D
Otíci jsou na přesuny docela hákliví, jsou to prakticky všechno ryby z dovozu a mívají po té cestě z Ameriky problémy přizpůsobit se životu v akváriích. Proto jich docela dost hyne. A když jsou z Hornbachu, tak bych se bál že odejdou brzo i ti ostatní.
Zkus se stavit příště třeba v ZOO Braník, nebo v jiné kvalitní akvaristice ;-) Otíky koupíš určitě v lepší formě, a ač je dost možný že nějaký taky nepřežije aklimatizaci, tak ti jich určitě přežije víc ;-)


Pán zjevně studoval... potlesk smich Chválíme. Teda ne že by vše z bachu muselo být nutně špatné!!!Já jen dorozvinu. Proto jsem se ptal, kde kahua nakupovala...Je sice pravda, že myslím stále platí to, že "v bachu na šestce je to z pražských to lepší", ale problém je prostě už od vstupu otocinklů do sítě lovce. A proto je třeba opravdu hledat obchod s citlivějším přístupem k rybám...to je také mimochodem mimo toho Braníka, v Praze také akvaristika na Dejvické blízko "Kulaťáku" (už nevím, jak se to náměstí jmenuje smich proto tak "staropražsky"...), kde je také mívají...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 19:10 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: Cosmogagy
Děkuji :-) Nás začala hoooodně trápit řasa (proto jsme koupili nejblíže) a máme to do Hornbachu kousek a hlavně je málo času. Až zas vyrazíme na Braník, tak to napravíme. Je nám ho líto :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.08.2012 18:40 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: kahua
Úúúú, jak slyším slovní spojení "rybičky z Hornbachu", tak se mi hrůzou ježí všechny chlupy po těle :-D
Otíci jsou na přesuny docela hákliví, jsou to prakticky všechno ryby z dovozu a mívají po té cestě z Ameriky problémy přizpůsobit se životu v akváriích. Proto jich docela dost hyne. A když jsou z Hornbachu, tak bych se bál že odejdou brzo i ti ostatní.
Zkus se stavit příště třeba v ZOO Braník, nebo v jiné kvalitní akvaristice ;-) Otíky koupíš určitě v lepší formě, a ač je dost možný že nějaký taky nepřežije aklimatizaci, tak ti jich určitě přežije víc ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 17:17 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: LiborSprysl
V Hornbachu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 16:46 Muž LiborSprysl [9015] Re: kahua
Kde jste koupili?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 16:44 R Muž romant [27982] Re: kahua
Můj tip je že nevydrží, častý změny podmínek, to otíci moc nemilují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 16:43 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: romant
Hm, tak děkuji. Z akvárka je venku, uvidíme, jestli vydrží nebo ne...jsou tam ještě dva, tak to jsem tedy zvědavá...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 16:39 R Muž romant [27982] Re: kahua
Ano, je to zřejmě větší bojovník, než jeho kolega.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 16:38 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: romant
I když už je tam víc jak týden? Jeden už umřel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 16:32 R Muž romant [27982] Re: kahua
Aklimatizační trable, řekl bych, nebo-li reakce na podmínky v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 16:31 Žena kahua [223] - Miniakvária
Koupili jsme otíka a dnes jsme zjistili, že liží na dně, rychle dýchá a má nafouklé břicho. U vodnatelnosti se ale píše, že by se vznášela....co to může být?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2012 06:17 jamajcan Re: mecemo
Další možnost může být ta,že se Vám samičky neonek zaplnily jikrami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2012 20:50 R Muž romant [27982] Re: mecemo
Tipuju to na nabobtnalý krmivo, to se u neonek občas stane, ale jak říkám je to tip. Takže pokud tomu tak je, tak nedělat nic, nechat splasknout a krmivo před podáváním nechat chvilku namočit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2012 20:48 mecemo – neonky
dobry den . U par neonek jako by neli nafoukla bricha co mam udelat aby jim splaskly.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2012 12:13 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: filipkriz
Zdravím, podobný problém s neonkami jsem měl také - příčina odhalena - suchý tetramin - od té doby co jej před krmením předmáčím jsou rybky v pohodě. Pokud se nabaštili suchého pořád je to táhlo k hladině a rybka se snažila cukavými pohyby dostat ke dnu. Do druhého dne bylo vše ok.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2012 12:50 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: filipkriz
Dá se ten měchýř nějak léčit?mam bettu,která leží stále, na straně na hladině,ale nafouklá není a takhle funguje už půl roku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2012 12:42 Muž filipkriz [53]
rybu jsem setrne utratil a kdyz sem ji ted "otevrel" tak to brisko bylo plne nafoukleho mechyre ... :( doufam, ze to neni nakazlive i na dalsi ryby ? zatim zadna nafoukla nevypada ..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2012 12:28 Muž Hanzy [31] Re: filipkriz
Dle toho co jsi napsal, bych to taky typoval na ten měchýř. Každopádně bych ji netrápil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2012 12:20 Muž filipkriz [53]
ona este zije ,v ty "karantenne" ale dys do ni nestouchnu, tak vetsinou uz jen takle lezi u hladiny.. tak ji asi radsi utratim, at se netrapi ..

jinak tydne pravidelne vodu menim, cca 20 litru , zrovna vcera jsem ji menil, a dneska tohle .. (voda byla odstata nekolik dni )

spis nez z prezrani si myslim, esli nema neco s plyn mechyrem, esli je to u neonky mozny , protoze to jak se snazi plavat dolu ale porad ji neco tahne nahoru, mi pripada divny, navic, vcera zrovna velkou porci nedostaly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2012 12:17 R Muž romant [27982] Re: filipkriz
Myslím si, že pokud tu rybku neuvidí někdo kompetentní pod mikroskopem, tak by diagnóza byla hádáním. Rybku bych utratil v silně perlivý vodě a jako prevenci bych doporučil pravidelnou týdenní výměnu min. 1/3 vody v akváriu. Pokud by to bylo jenom z přežrání, tak by to netrvalo dlouhodobě, to obvykle do druhýho dne odezní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2012 12:08 Muž filipkriz [53]
Fotka k příspěvku takto to vypada
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2012 11:36 Muž filipkriz [53]
Jiz delsi dobu jsem pozoroval u neonky ( neonek ? snad jen u te jedne ale jisty si nejsem. kazdopadne vetsina je v cajku ) nafoukle brisko a obcas plavala hodne zvlastne, jakoby se snazila plavat ke dnu proti silnemu proudu, prudce dolu a zase ji to tahlo nahoru, pritom tam zadny silny proud od dna samozrejme nemam. dycky se nakonec uklidnila a zacala plavat normalne, i kdyz s velkym briskem. dneska po nekolika podobnych kreacich skoncila vycerpana u hladiny brichem nahoru... po pauze opet snaha plavat hlavou dolu, ocasem nahoru... a tak x krat.

rybu sem vylovil do kbeliku , pro jistotu, a rad bych se dopatral toho, co se ji stalo, at uz jako prevence nebo do budoucna se alespon poucit..

je to obycejna neonka, nastesti zatim jedna, zadne dalsi uhyny neeviduji, takze leceni nezvazuji, jde mi jen o "vzdelani se" .

je to z prezrani se ? ( krmim tetraminem ) .. nebo neco jineho ? supiny se mi nezdaji zmenene

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2012 11:18 Žena petulinakk [2016] Re: petulinakk
Chtěla bych tu napsat vývoj situace, nebo lépe řečeno to že žádný není... Rybka je ve 12l karanténě se vzduchováním a rostlinkami z akva, má hladovku.
Břicho má stále stejně nafouklé, není lepší ani horší, chování také nezměnila -zajímá se o okolí, ale vzhledem k tomu že není v hejnu je spíš plachá. Apatická ale není, a jiné chorobné "věci" na ní nevidím.
Protože už je to 10 dní beze změny, odhodlávám se pomalu k ukončení toho všeho :-( je mi jí ale moc líto...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 20:22 Muž navik [908] - SumciRe: AničkaKa
další viz odpověď - soukromá zpráva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.01.2012 18:48 Muž navik [908] - SumciRe: AničkaKa
Takováto náhlá změna barvy je obvykle znakem nervového poškození - v tomto případě by pro to svědčila i ta boule/rána za hlavou :-O

příznak - Rybky mají tmavou zadní polovinu těla
možná příčina:
- nervové poškození mechanického, fyziologického, toxikologického, parazitárního původu

Zkuste pohledat na netu podobné odkazy a porovnat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 18:23 AničkaKa Re: AničkaKa
Fotka k příspěvku tak takhle vypadá ta naše " zebra " :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 17:34 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: AničkaKa
nemáš fotku?..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 16:58 AničkaKa – barevný´Čichavec
Zdravím, mám dotaz, jeden ze čtyř Čichavců přes noc, zničehonic, do půlky těla ztmavnul, skoro zčernal, chci říct, že má od ploutve do poloviny trupu skoro černou barvu, nevíte, co to může znamenat??? Taky se u této rybičky společně se změnou zbarvení objevila boule za hlavou, ryba se však chová normálně, krmivo žere, plave taky v pohodě, díky za názor. Aňa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   04.01.2012 15:25 Žena petulinakk [2016] Re: prasan a PaDa
Díky. Myslela jsem si to, ale pomohlo mi slyšet to od i vás.
Příčí se mi utratit rybku co se živě zajímá o okolí, ale asi kdo tohle neskousne tak by se měl dát na sbírání známek a ne mít něco živého :-(
Dám jí ještě čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 15:03 - Re: petulinakk
Tak ju ešte podrž v tej karanténke.Skús zmeniť kŕmenie(myslím druh),môže sa jednať aj o plynnatosť.Inak hútam ako hútam no inakšie ma nenapadá. hmm Ani ja by som ju do akva už nedával,ohrozuješ si tak celú osádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 15:00 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: petulinakk
Právě z důvodu, že nevíš, co jí je, bych jí určitě raději utratil než vracel do akvárka. Neriskoval bych ostatní ryby. I to je svým způsobem odpovědnost k životu, byť nepříjemná. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 14:43 Žena petulinakk [2016]
Mně se taky moc nechce za léčbu jedné rybky vydat několik set kč, navíc s nejistým výsledkem když nevím co vlastně mám léčit...
Taky to ale beru tak že když už jsem si pořídila živého tvora tak za něm mám zodpovědnost, a příčí se mi se jí rychle zbavit když už je "nepohodlná", bez boje... ona je totiž pořád čilá a očividně žít chce, sice ve 12l karanténě toho moc nenaplave ale apatická není, šupiny ok, nezhoršuje se to, ale ani nelepší... nechám jí tak ještě pak dní, sodovku mám připravenou kdyby něco.
Když se stav po nějakou dobu nezmění, tedy se to nebude ani zhoršovat, co byste dělali vy? Vrátili jí do akva, nebo utratili pro jistotu, ačkoliv by měla chuť žít?
Díky vám všem, vážím si vašich rad!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.01.2012 14:11 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: petulinakk
Dívala jsem se po přípravcích proti vnitřním parazitům...
Jelikož ale vůbec nemáš jistotu, že to vniřní paraziti jsou, tak se to vážně nevyplatí. U té tvojí ryby to může být cokoliv. :-(
To má smysl, jen když musíš přeléčit celé akvárko nebo zachránit vzácné ryby. Já takhle musel jednou přeléčit akvárko NEMATOLem, naštěstí úspěšně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.01.2012 13:41 -
Pri cene liečiv a ak sa to ozaj nezlepší tak by som to riešil asi rovnako.Veď tú rybku si môžeš kúpiť novú.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.01.2012 13:37 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: petulinakk
Pokud se to bude zhoršovat, tak bych volil šetrné utracení, nemá smysl léčit jednu rybku s nejistým výsledkem, zvlášť když cena léčiv daleko přesahuje pořizovací cenu ryby X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 13:34 - Re: petulinakk
To máš tak.Treba si zvážiť či sa oplatí ta jediná rybka liečiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 11:12 Žena petulinakk [2016] Re:
Rybka má dietu a stav je zatím pořád stejný. Dívala jsem se po přípravcích proti vnitřním parazitům, čekala jsem výběr přípravků, aspon tady na foru jsem načetla že jich je několik (hexamita, flagelol, flubenol, entizol), bohužel každý proti jinému druhu parazitů... v obchodě jsem narazila jen na Hexamitu, je tam ale napsáno že je určeno pro terčovce a cichlidy, vzhledem k ceně přes 200kč jsem ho zatím nekoupila než se ujistím že je použitelný i pro jiné druhy ryb? Selský rozum napovídá proč by ne, ale taky už párkrát dostal můj selský rozum pěkně na frak, tak se chci zeptat - co vy na to?
Jinak jsem nečekala že léky budou zadarmo, ale přesto mě ceny i na internetu překvapují, flagelol skoro 400kč... - vystřídat celé spektrum léků pokud jeden nezabere už znamená pěknou pálku... ale to vy už asi víte :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 9

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 16638x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1160-nafoukle-bricho?od=252