Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký je to druh krevetky?

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Jaký je to druh krevetky?
Toto téma slouží výlučně k určení druhů krevet. Je-li krevetka správně určena, pak další otázky (např. k jejímu chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování krevet přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.02.2024 20:25 Muž Sha [500] Re: čtverzubec
Nevím, jaké podání barev má váš tlf nebo foťák. První fotka bude žlutá nebo oranžová varianta. Moje Yellow takové zabarvení až do oranžova nemají. Druhá fotka je málo kvalitní, při troše fantazie na ní může být i Japonica. :-) Spíš ale nevybarvená Neocaridina. A na třetím snímku je některá červená varianta. Všechno to jsou nejspíš samci, červený určitě.
Velice důležitý je, hlavně, příspěvek od Jozefa!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.02.2024 10:16 Muž Jozef [311] Re: čtverzubec
Ak je to to akvárium, do ktorého si riešil pred týždňom substrát, dva dni na to rastliny...
Tak sú tam krevetky skoro (nezabehnutá nádrž). Častejšia výmena vody (aby prežili), ťa asi neminie, keď už ti ich niekto daroval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2024 07:23 Muž Elektronikar [136] - živorodky, Platy, Mečúňe a RastlinyRe: čtverzubec
Tá prvá je Neocaridina davidi var. Yellow. rybicky.net/atlasostatnich/kevetka_heteropoda_var_yellow
Ta tretia by mohla byť Neocaridina davidi var. Sakura/red cherry, nie som si istý keďže vyzerá že ešte nie je dospelá, prípadne môže byť Neocaridina davidi, to si už skús vyhľadať v atlase.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2024 21:07 Muž čtverzubec [2] - Čtverzubci – Jaký je to druh krevetky?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, chtěl bych vědět, co to mám za druh krevetek. Dostal jsem 4, ale jedna se schovala :) .
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.02.2024 16:13 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: Elektronikar
Prodejci si tam napíšou jaký chtějí název k dané barevné variantě a pak napálí cenu. O nic víc nejde. Je to všechno 1 druh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.02.2024 20:28 Muž Sha [500] Re: Elektronikar
www.krevetky.cz/…
Může být, barevných variant Neocaridin už je také spousta. V úvahu připadá ještě třeba Sakura Red, Cherry, Red Fire. Takže s jistotou je to Neocaridina. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2024 19:46 Muž Elektronikar [136] - živorodky, Platy, Mečúňe a Rastliny – Čo je to za krevetku?
Fotka k příspěvku Vedeli by ste mi povedať čo je to za krevetku? Kúpil som ju pod názvom: Neocaridina davidi "Bloody Mary", tu: www.aquariumparadise.eu/… V atlase som ju nenašiel.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.11.2022 16:41 Muž Papik [617] Re: Lojza007
Nejen výška hladiny, ale záleží i na teplotě vody. Jeden polák chová neocaridiny záměrně v chladnější vodě, tuším kolem 16-18 stupňů, na hranici teploty pro množení. Krevetky mají zpomalený metabolismus, rostou pochopitelně pomaleji, zato do neuvěřitelných velikostí (na krevetky).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2022 14:40 Muž Lojza007 [1204] Re: Passenger77
Přidávám se, taky mám doma pár macíků, co mají určitě trochu přes 3cm. Dávat to do souvislosti s výškou hladiny mě nikdy nenapadlo, ale je pravda, že v 30 litrové kostce jsou celkově ty krevety menší, než v ostatních akváriích, kde je výška půl metru.
Na 4cm se asi žádná krevetka nedostala, ale třeba ještě nějaká doroste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2022 14:35 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: Luka123
Jen namátkově posílám rychle z webu:
eshop.krevetky.cz/…
www.shrimp.cz/…
www.sklorex.cz/…
Všude píšou max.4cm, při nižší hladině nedorůstají takové velikosti.
Já mám jen nano 30L, tak že já takto velké kusy také nemám. Ale ve Sklorexu jsem je viděl na vlastní oči ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2022 14:24 Žena Luka123 [128] Re: Passenger77
To se mi nezdá. Moje neocaridiny nikdy takových rozměrů nedorostly, 2.5max, pak ztmavnou a mají hnědý pruh na zádech. Mám jich v akvárkách nepočítaně. Asi zakrslý oddíl. Těžko by se vyklubal takový hnědý mastodont s neonovým pruhem. "Váhově" to je dvojnásobný kousek než letité cherryny.
Tohle bylo koupeno jako japonika, byly 3 identické kusy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2022 14:08 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: Luka123
Dospělá samice Neocaridina může dosáhnout bez problémů 3cm, v akvaristice jsem viděl nedávno kusy i kolem 4cm (odhadem, pravítko jsem tam neměl), sám jsme byl dost překvapený, že dokážou dorůst této velikosti. Ale když mají prostor a podmínky...
Kdybys napsala 5cm, tak řeknu, že to NeoC. nebude :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2022 14:03 Žena Luka123 [128] Re: Passenger77
Dospělé cherry mají 2,5cm, samec japoniky 4cm. tohle má tak 3-3,5cm. Je to mnohem mohutnější než neocaridina. Vzhledem k tomu, že jsem ji včera viděla po roce, je možné, že ji zase dlouho neuvidím. Kdyby jo, zkusím lépe nafotit, ale je plachá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2022 13:21 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: Luka123
Ahoj, mně vizuálně stejnak připomíná postarší samici Neocaridiny.
Klepítka asi nemá, dravá nebude, vějířky také ne. Ale nenapsal jsi její aktuální velikost...co přesně znamená o hodně větší než největší RedCherry Zkus ještě nafotit z jiných úhlů... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2022 12:34 Žena Luka123 [128] – Mohla by to být Babaultka?
Fotka k příspěvku Ahoj, ze 3 zakoupených japonik před 2 lety mám páreček klasických a jednu tuto. Při koupi byly identické. Teď je tato menší, než samec japoniky, ale zase o hodně větší než největší RedCherry. Nemá vějířky a oči má jakoby s tmavší tečkou uprostřed, ne korálky jako neocaridiny... Barvu má sytě hnědočervenou na zádech a ve skvrnkách přechází do průhledné na bříšku, pruh na zádech je zářivě žlutobílý, úplně svítí :) Já měla za to, že se ztratila, asi rok jsem ji neviděla a teď takové překvapení :) předem díky. Jo a žije v turbotvrdé vodě, tedy to nebude žádný náročný druh.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2022 20:02 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: Papik
Njn, pak je taky možné, že je to normální Caridina jen prostě střihlá do jiných barev, tedy nějak pokřízená.
Zkus třeba napsat na www.krevetkus.cz nebo na m.facebook.com/… a požádat o identifikaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2022 19:18 Muž Papik [617] Re: Passenger77
Kdepak, tahle určitě ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2022 19:00 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: Papik
Myslel jsem tyto podle knížky:
svetkrevet.webgarden.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2022 17:20 Muž Papik [617] Re: Passenger77
Dobře 3 cm dlouhé budou. Zbarvení a vzor zatím vynikne jen u zvětšené fotky, při pohledu okem jsou oranžove-hnědé. Těžko říci, co jsou zač a bez znalosti druhu je těžko rozmnožit. Beztak očekávám nepřímý vývoj larviček v brakické vodě. Fotím zrcadlovkou s makro objektivem, ale tyhle potvůrky ne a ne se vhodně natočit a postát. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2022 12:42 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: Papik
Jj, barva nádherná, určitě je to výhra, dostat je omylem ;-)
Jak jsou velké? Připomínají mi jeden druh z knížky, kterou mám doma. Ale jestli si vybavuju správně, tak ty jsou dost malé - 2 až 2,5cm
PS: mimochodem, poslední fotky jsou parádní, to je focené na mobil bez makro-předsádky? Klidně je tu přihlaš do soutěže sem:
rybicky.net/odkazy/nej…
máš můj hlas ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.11.2022 22:53 Muž Papik [617] Re: Passenger77
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dravé rozhodně nejsou. Podobají se na Atyoida Pilipes, ale nemají vějířky, takže to Atyoida být nemůže. Každopádně jsou moc hezké a zatím žijí, i když nepoužívám RO vodu.
Možná Caridina Serrata? I když nemá po těle čárky, ale tečky.
Tak třeba Caridina Cantonensis var. Tang Taitibee?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.11.2022 13:24 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: Passenger77
Myslíš tu jakoby zlomenou?
Ta jedna tvarem spíš připomíná dravé krevety, ale zase asi nemá klepítka:
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2022 09:29 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: Papik
Ahoj, nevím, nějaká varianta od "Tiger"?
ebigarden.blogspot.com/…
Ta jedna tvarem spíš připomíná dravé krevety, ale zase asi nemá klepítka:
rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_sklenena
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2022 22:43 Muž Papik [617]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Opravdu by mě zajímalo, jaké krevetky se mi zatoulaly do zásilky krevetek mandarinkových (Caridina thambipillai). Připadají mi, jako dva další odlišné druhy. Nebo tohle jsou mandarinky v různých odstínech a první várka (čtvrté foto) mandarinky vůbec nejsou...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.04.2021 22:42 Muž Papik [617] Re: vlka
Mám je pár dní a podle mě je to ona. Mrkni na fotky rybicky.net/nadrze/31725-rubrarko

Jsou na nich už správně zabarvené, ale dlouho jim to po aklimatizaci a přelovení do akvárka netrvalo. A bacha, hrozně skáčou. Nejlepší je při přelovení zabalit do větší síťky ještě ve vodě a pak teprve přenést. Nebo mít na síťce alespoň ruku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2021 22:07 Muž vlka [3453] – ...dnešní radost...
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Hezký večer, prosím je tohle Krevetka Pinokio - Caridina gracilirostris ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2021 12:28 Muž Krevetkov [1] - NeocaridinaRe: Shrimpman
Ahoj, pokud to není tajné, můžeš prozradit od koho jsi objednal?

Tak po našem rozhovoru ti mohu odpovědět, že budou orange.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2021 20:44 Muž Shrimpman [36] – Orange?
Fotka k příspěvku Ahoj, objednal jsem si Orange, ale vypadá to jako Yellow fire. Možná ta uplně vlevo je Orange. Co si myslíte? Vyroste to ještě do oranžova?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2020 09:11 Muž Robin151 [11] Re: Drea94
Možná neocaridina palmata sp. green. Přišla mě tam výrazná skvrna u hlavy. Chce to, ale projít atlas. Můžou se tam zapnout, také fotky a podle nich poznávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2020 21:44 Žena Drea94 [6]
Prosím kto viete pozrite si moju prezentáciu, je tam aj video aj fotky (lepšie bohužiaľ nebudú, telefón mi lepšie neodfotí :-( ) krevetiek. Pýtala som sa ešte skorej či neviete čo to môže byť za druh ale boli ešte krpci, trošku vyrástli a možno by niekto už teraz mohol vedieť :)
Edit: rybicky.net/nadrze/32239
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2020 13:20 R Muž Anthrax [4786] Re: luckyluke
Je to stejný druh. Nepřijde mi, že by byla hnědá. Podle mě je to sameček od cherryny. Ti bývají světlejší než samičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2020 12:45 Muž luckyluke [3] – Co za krevetka?
Fotka k příspěvku Zdravim, kupoval som do akva iba redcherry krevetky a objavila sa mi tam takáto hneda pasikava. Je to uny druh, alebo neocaridina?
Bude mi kazit farbu dalsich generacii?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2020 18:21 Muž Pan Káč [236] - Neocaridina, PoeciliaRe: KittyM
Ani na jedné fotce nemáš samce. Ty žluté fleky jsou sedla a znamená to, že se chystá mít pod plovacími nožkami vajíčka. To pak uvidíš samce. Budou lítat po celém akva a shánět samici na oplodnění těch vajec. Samci jsou o polovinu menší a nemají tak výrazný lem přes ocásek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2020 20:04 Žena KittyM [31] – krevetka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím jaká je to krevetka? Akvárium jsme s nimi už koupili, některé mají tento světlý pruh, některé jsou velmi tmavě červené, samci (asi) bílí s červeným žilkováním a tmavou svrnou za hlavou
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2020 17:02 Marketi Re: Králík
Je to neocaridina :-) Dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2020 22:08 Muž Pan Káč [236] - Neocaridina, PoeciliaRe: Králík
A to si zasloužilo negativní palec. Dík. Otázka byla na caridinu, reakce byla neocaridina a ty napíšeš kříženec. Což je blbost. Kdo má vědět, že myslíš palmatu. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2020 21:10 Králík Re: Pan Káč
Fotka k příspěvku Toto je můj kříženec White Pearl a red cherry.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.05.2020 20:30 Muž Pan Káč [236] - Neocaridina, PoeciliaRe: Králík
To ne. Nemá rypák ani hrb na zádech. Spíš je to jen starší neocaridina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2020 19:38 Králík Re: Marketi
Může to být nějaký kříženec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2020 11:18 R Muž Anthrax [4786] Re: Marketi
Fotky jsou opravdu nekvalitní. Ale je to asi samička od nějaké barevné formy krevetky Neocaridina davidi rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_cervena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2020 11:14 Marketi Re: Anthrax
A jaky druh to prosim je ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2020 11:11 R Muž Anthrax [4786] Re: Marketi
Není. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2020 09:43 Marketi – ???
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, prosim je toto Caridina Japonica ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2020 13:56 Muž Papik [617] Re: Invertito
Mohla by to být myslím spíš Yellow Neon.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   05.03.2020 11:59 Silviebaris Re: Invertito
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2020 11:51 Muž Invertito [2] – Pomoc o určení.
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím odborníci dostal jsem tyto krevety a nikdo neví název pomůžete? Děkuji :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2019 23:32 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: ctibum
Taky bych řekla, že to bude tím. Mám kromě cherryn i žluté krevetky, a u těch se to objevuje taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.12.2019 23:18 Muž Smetany [1226] Re: vlka
Je to Neocaridina davidi jestli vznikla křížením v tvém akva nebo je to ustálená hnědá forma netuším. Jinak ten pruh viz ctibum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.12.2019 23:00 R Muž ctibum [6921] Re: vlka
Na ten pruh bych asi moc nekoukal. Viz např. malyLibor napsal: Pruh se objevuje spíše u starších krevetek, především u samic. Starší samice mívají méně vajíček, ale na kvalitu mladých to nemá vliv. Později samice obvykle ještě více tmavnou a někdy dokonce i zčernají.
Psalo se tu o tom někde několikrát, pravda, často u Red Cherry...
Toto téma slouží výlučně k určení druhů krevet. Je-li krevetka správně určena, pak další otázky (např. k jejímu chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování krevet přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 10 11

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 15974x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11503-Jaky-je-to-druh-krevetky-