Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Teploměr

 

NápovědaFórum » Technika » Nástroje a pomůcky 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Teploměr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 23:54 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vodRe: Aleš
Ja ho mam na 2cm skle a ukazuje priemer medzi teplotou v akvariu a teplotou v miestnosti :) Cize ked som mal v akva 26 stupnov a v izbe 18 stupnov, ukazovalo to 22... Preto pouzivam vnutorny digitalny teplomer, ten je presny a rychly palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 23:21 Bart Simpson Re: Aleš
mě taky čsto nefungoval.... a ještě často je teplota nepřesná...když máš v bytě či domě teplo tak teploměr nepřesně měří tone
kup si za 40 kč obyč.a máš lepší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 23:18 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Aleš
Mě také nefungoval...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 23:17 Muž karelpavel [18] Re: Aleš
Tyto teploměry stojí za prd - jsou dosti nepřesné , některé tipy ukazují dost zabarvených políček u stupňů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 23:12 Aleš – nalepovací teploměr
ahoj. dostal jsem k akvarijnímu kompletu napleovací teploměr a zajímalo by mě na co vlastně je, nalepil jsem ho na akvárium a stejně nic neukazuje nebo se aspon nezbarvuje na určitých místech podle teploty vody (což jsem si myslel že bude dělat)....

Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 11:15 Muž Breathlless [6]
Mám nalepovací teploměr od Mariny. Měří dobře , když sem ho nechal ve voděl byl přesný jako mů laboratorní skleněný ze sady (rozsah 0-50°C , dělení 0,1°C). Při nalepení na sklo ( zvenčí akqua ) je tam samozřejmě odchylka , protože se měří povrchová teplota skla, nikoli média ( vody ) v aqua. Můj rozdíl je pri 27°C nalepovací 26,2°C skleněný ve vodě. Takže bych ony nalepovací zas tak nehanil. Jde spíše o orientaci zda se něco neděje , třeba zda neodešlo topení a netopí to furt nebo vůbec. Kdo chce přesné ať si koupí lab. skleněné. Tech digitálních nejsem moc příznivec (z profese) , ikdyž Sondy s termistory měří poměrně dobře. RTD je přesný ale draší.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 19:34 Muž ondra [168] - ŽivorodkyRe: matlala
Mám s nalepovcími teploměry dobrou zkušenost. Ukazuje dobře, asi taky záleží kam ho nalepíš. Pokud neukazuje nic, tak je teplota mimo rozsah. Samozřejmě může být i vadný, ale takový jsem zatím neměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 19:28 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: matlala
Taky mám s nalepovacími teploměry dobrou zkušenost (značka MARINA). Mám jich víc a ukazují totéž co vnitřní skleněné. Mám je lepené na boku akvária, aby nekazily hlavní pohled na akvárim. Proti skleněným mají ještě jednu výhodu - odpadá problém s přísavkami, všechny skleněné co jsem měl občas spadly na dno ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 19:19 Muž matlala [798] - Rostliny – digitální elektronickéteploměry
k těm digi elektronických teploměrům, nemusíte hledat jen na akvaschopech, mnohem levnější a přesnější jsou pro průmysl, třeba na TME.eu
www.tme.eu/… třeba je za 153kč při vetším množství méně

tady je velký výběr www.tme.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 18:46 Muž Pete [10] Re: VVV111KKK
Když jsem si pořídil nalepovací teploměr, zjistil jsem, že na tom chybí č.25. Bylo ale pozdě, pač už byl přilepený. Přikoupil jsem tedy digitál od EXO-TERRA a ejhle, byl tam rozdíl až 2°c (měřeno od 26°c) Digital a sklo ukazali stejný hodnoty, zato nálepka byla na 28. Strhnul jsem to, vyhodil a už ho nemusím... Jen zbytečně vyhozený pade rozzureny X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 15:42 Muž ČUPR [204] - TetryRe: vanis
vanis napsal: Muj kus meri oproti sklenenemu cca o 2 stupne vedle ale za ty penize neni problem porovnat se sklem a pak proste pricitat/odecitat rozdil
potlesk :-D Pěkně děkuji za takový "teploměr" u kterého musíš přičítat nebo odečítat 2 °C. To je extrém zadarmo drahý!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 14:56 Muž vanis [2] Re: prisavnik
reklamace na dx uz je taky vyzkousena, posles kopii dokladu o odeslani na reklamaci a penize za postovny ti daj jako kredit na dalsi nakup
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 14:53 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: vanis
Skoda penazi. Skleneny teplomer vydrzi vecne, ale toto pochybujem ci to ma aspon zaruku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 14:34 Muž vanis [2] Re: ČUPR
Zajimava varianta ja digitalni teplomer z dealextreme.com www.dealextreme.com/… posilaji to z ciny posovny zdarma vyjde na 60kc. Muj kus meri oproti sklenenemu cca o 2 stupne vedle ale za ty penize neni problem porovnat se sklem a pak proste pricitat/odecitat rozdil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 14:01 Žena ustavprochore [567] Re: ČUPR
Používám ten nejobyčejnější skleněný (úzký, žlutý), za cca 30 Ká, spokojenost. Na to, abych věděla, kdy mám vyměnit vodu, mi stačí hlava, v horším případě kalendář nebo pohled do akva. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 13:52 Dusyk Re: VVV111KKK
Ja používam nalepovací teplomer už rok a meria zhodne s klasickým. Vyfarbuje sa tam viac farieb, ale modrá ukazuje teplotu skutočnú. Ak je napr 24°C(modrá) a 25°C(belasá) znamená to 24,5°C Nebol s ním zatiaľ problém, žeby meral zle. Možno vám robí problém hrubé sklo a prestup teplôt v dnešnom počasí. To je jedná z možností, alebo je to naozaj vadný kus, čo sa stáva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 10:22 Muž ČUPR [204] - TetryRe: zvirek
Záleži na tom, jak chceš hodně přesně měřit a zda Ti skleněný teploměr nevadí při pohledu do akvária. Jinak cena skleněného je 79,- Kč meteostanice.e-pocasi.cz/… a digitálního 399 Kč www.akvarista.cz/… takže pořídíš tak akorát 5 kousků :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.08.2009 10:14 Muž zvirek [1] Re: ČUPR
a určitě si za jeho cenu koupíš cca 99 normálních skleněných.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.08.2009 09:09 Muž ČUPR [204] - TetryRe: aLCaPONeBn
Jestli mohu doporučit teploměr pro akvária, tak vícefunkční od fy MARINA. Nenarušuje celkový vzhled akvária, protože jeho sonda je na kablíku nenápadně umístěna v akváriu - např. někde v zadním rohu. Navíc je zde možnost nastavení alarmu pro překročení minimální a maximální teploty vody v akváriu. Rovněž tak oznámí čas pro výměnu vody v akváriu, vyčištění filtru a celkovou kontrolu zařízení. Vše je volitelné od dnů přes týdny až měsíce. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 08:42 Žena pavliina [50] Re: Hades
Na nalepovacím teploměru se teplota ukazuje v zeleném rámečku :-) Ale nalepovací teploměr měří dost nepřesně, nedoporučuju. Měří i teplotu okolního vzduchu :-O Mám v akva oba, jak nalepovací, tak normální a teplota se mi běžně liší i o 3 stupně.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.08.2009 07:54 Muž VVV111KKK [61] Re: aLCaPONeBn
Nalepovací teploměr má jednu velikou výhodu - najdeš tam skoro vždy teplotu, kterou chceš najít.
Já je ze všech akvárek odstranil a používám klasiku uvnitř akvárka. Chci totiž znát skutečnou teplotu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 06:55 Muž Hades [5] Re: avast
Já mam oba, a je to někdy zajímavé co ukazujou. Ten nalepovací vetšinou ukazuje najednou 3 teploty v různých barvách, třeba 25 hnědou, 26 zelenou a 27 fialou :-) a teď poznej kolik tam vlastně je :) Takže jsem si podle normálního ohlídal když je teplota na určitým bodě jakou má barvu ten nalepovací.
Ale stejně je to + - 1 stupeň a trvá mu to trošku dýl než začne reagovat při změně teploty, cca 20 - 30 minut ( než mu doběhnou a ustálí barvy ).Nehledě na to, že pokud máš AQ umístěno tak nešťastně jako já, že mi k večeru na malinký růžek svítí sluníčko, tak to ukazuje i přes 30 stupňů jak to pohlcuje teplo, přitom z druhé strany, mám rtuťový a ten je stále na 25 :-)

Dej tam radši normální na přísavku, uděláš nejlíp

:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.08.2009 00:42 Muž O.Tom [439] Re: aLCaPONeBn
vadny kus ci smejd, nebo jsi mimo rozsah :) ale lepsi by byl ten vnitrni klasicky, ten vnejsi nalepovaci je silne orientacni plus minus autobus .. pro sneky staci :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.08.2009 00:16 Muž avast [49] Re: aLCaPONeBn
Tak s tímhle teploměrem zkušenosti nemám, ale poradil bych ti.. Kup si klasickej na přísavku dovnitř...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 23:49 aLCaPONeBn – Nalepovaci teplomer
Ahoj. Mam jeden problem. Pouzivam ted na novom akva nalepovaci teplomer. Len neukazuje mi teplotu abo ju aspon nevidim. :) Neviete mi niekto s tym poradit ? vopred dik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 18:09 kladivoun Re: filipsi
Je to nalepovaci pasek. Uz sem to nalepil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 17:55 popelnik Re: kladivoun
Pokud je to taková krabička s kabelem, tak se krabička dá na akvárko a kabel do vody. Ideální je je oboustranná lepící páska nebo to jen položit na kryt. Chtělo by to alespoň vyfotit a nemělo by to být těžké aplikovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 17:11 Muž filipsi [1295] Re: kladivoun
A jak to vypada, elektronika s displejem, nebo lepici pasek s cisilkama?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 17:07 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: kladivoun
Musim mat cidlo,ktore sa ponory do vody a display s pristrojom zostane von ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.07.2009 16:11 kladivoun – teplomer
Ctel bych se zeptat.KOupil sem digitalni teplomer a nevim jak ho dat do akvaria prosim o radu.Predem dekuji za rady. Bohuzel u toho navod neni.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 07:30 Muž bunda [28] Re: Yirka
Plovoucí teploměr mi neshází. Poslední dobou jem začal nosit brýle na čtení takže jsem rád za velké číslice. Je fak, že ten starý mi tam ještě plave, musím ho někdy vytáhnout. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 20:28 Muž Yirka [9123] Re: bunda
A neschází ti trochu ta klasika? Pohled na nádrž bez klasického teploměru (plovoucího nebo na přísavce) mi připadne ochuzený. Asi jsem příliš konzervativní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 20:12 Muž bunda [28] Re: Jiří
Také mi teploměr pořád odplavával. Vyhodil jsem ho a koupil v akci za 200 Kč digitální. Měří dvě teploty , v akva a v místnosti. Velké číslice jsou vidět již z dálky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 11:37 Muž motýlek [275] Re: jiř
bojuji s tím už dlouho ... ve vytíračkách nechám teploměr plavat, případně jej drátkem ukotvím přes okraj nádrže ... pro trvalé nádrže vyzkouším teploměr v které výšce sám plave a pak to zafixuji přísavkou - ale také to není na 100% ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 11:12 Muž kristian [80] Re: Jiří
Osobne mam malinko jine reseni, teplomer mam zasazen do prisavky, vektere je dira, a ta je i s casti teplomeru zahrabana ve dne. Ani mrenky nadherne ktere u mne byly na cas to nevyhrabaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 08:42 Muž Yirka [9123] Re: Jiří
Nevím, v tom případě bych zkusil koupit přísavku od jiného výrobce s trošku větší plochou. Ty malé, průsvitné jsou dobré tak pro tenké hadičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 07:40 Jiří Re: Yirka
Vřelé díky za radu.Teploměr přidělávám přesně tak jak popisuješ ale stále se odlepuje .Proto jsem koupil ještě jednu přísavku a výsledek je stejný.Nevím jestli nejsou ty přísavky moc mělké.Utopítka jsou hlubší a nejsou s ním žádné problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 07:19 Muž Yirka [9123] Re: Jiří
Na upevnění přísavky bohatě stačí jedna přísavka. Místo, kde bude přitisknuta musí být očištěno od mikroskopických nánosů řas a usazenin. Přísavku navlhčíš a řádně přitiskneš tak, aby odešel všechen vzduch. Toť vše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 07:15 Jiří – Teploměr
Poradí někdo jak uprvnit v akvárku teploměr? Mám ho upevněný na dvou přísavkách a to nahoře a dole a stále se přísavky s teploměrem odlepují a teploměr plave.Předem díky za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 22:14 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Bunda
Ikdyby to byla rtuť, stejně by se nic nestalo. Prostě by na dně akvária pod pískem byla rtuť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 21:53 Muž bunda [28] Re: DavidDizzer
Rtuť v teploměrech je stříbrná, jako u lékařských teploměrů. To červené je líh. Domnívám se že ty kuličky jsou ocelové ( možná nerez). Nevím jestli jsi je odsál, jsou dost těžké, ale pokud tam zůstali určitě to nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 21:38 Muž chicko [124] Re: kostej
Trocha olova by taky škodit neměla, olovo bude již pokryté vrstvičkou oxidu a i v olověných trubkách těče voda, toho bych se nebál a pokud ten líh nekontaminoval akva, tak bych to dále jen pro jistotu pozoroval ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 21:36 Muž kostej [0] - SumciRe: Yirka
Dík moc za reakci, rtuť tam nebyla ale ten líh, co se týče těch kuliček tak si nejsem jistý jestli se nasály a nebo se jen promíchaly s kamínky, ale taky předpokládám, že by tak malé množství olova teda jestli je to skutečně olovo, nemělo akvu uškodit. Tak snad přežijem do rána. Přeci jenom přijít o trestance tak z toho by mě jeblo. Ještě jednou dík všem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 21:31 Muž Yirka [9123] Re: DavidDizzer
Pěkná ptákovina, nesmíš věřit všemu co obchodník napíše.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 21:30 Muž DavidDizzer [26] Re: Yirka
www.koi-jezirka.cz/… např. měl sem ho tak snad vím, taky se mi rozbyl... rtuť tam byla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 21:29 Muž Yirka [9123] Re: kostej
Pokud by tam byla rtuť, nemusely by tam být ty kuličky. Ale teploměry do akvárií opravdu rtuťové nejsou. To červené je obarvený líh. Kuličky budou zřejmě olověné, ale pokud jsou odsáté tak v poho. Suma sumárum, život v nádrži by neměl být ohrožen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 21:12 Muž kostej [0] - Sumci – Rozbitý teploměr v akva
ahoj Mám problém teď jsem objevil, že se rozbil skleněný teploměr v akva viz obrázek a vypadli zněj ty kuličky do akva sice jsem se to pokusil odsát ale nevím jestli tam něco nezůstalo, baňka s měřící tekutinou byla neporušena, jen netuším z čeho ty kuličky jsou a jestli znamenají nějaké nebezpečí pro akva. Proto se chci zeptat jestli to někdo netuší.

Dík moc za každou radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 17:06 Rejpal1 Re: ČUPR
Mám oba dva druhy a taky jsem tomu lalepovacímu nevěřil a tak jsem ten klasickej dal do akva na stejné místo a ono to skutečně ukazovalo stejnou teplotu. Ale může to bejt náhoda. PS"Mě ukazujou stejně. Houuu ať se daří. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 03:23 Muž ČUPR [204] - Tetry – Digitální teploměr
Nalepovací "digitální" teploměr je k ničemu - jeho přesnost je opravdu směšná, :-D , navíc po čase nepoznáš vůbec barvu stupnice, nebo se ti bude zobrazovat v rozmezí dvou hodnot, které narůstají po 2 °C - takže rozdíl od skutečnosti může být až 4 °C. Je to takové šidítko k ničemu. Pokud chceš opravdu dobrý, nenápadný a digitální teploměr, doporučuji skutečně digitální elektronický s čidlem na kabelu. Čidlo nenápadně umístíš do akvária a výhodou je to, že můžeš odečítat teplotu s přesnosrí na desetinu °C, měřit teplotu v okolí - tedy v místnosti a některé druhy mají i paměť pro minimální a maximální teploty. Já ho pořídil za cca 600 Kč. Prodává se i bez paměti - rovněž pro dvojí měření teploty (akvárium a okolí) a ten pořídíš za cca 300 Kč.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2007 07:47 Muž chicko [124] Re: AmorFati
No ja mám se skleněnejma taploměrama asi za 30Kč velice dobré zkušenosti mám těd doma 3 akva tak sem udělal pokus: všechny tři teploměry sem dal na noc do jednoho akva a ráno byly teploty na všech třech identické potlesk potlesk potlesk

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 4 5

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 6949x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11496-teplomer?od=130