Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidka kakadu - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Cichlidka kakadu - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 17:49 Muž matlala [798] - Rostliny – Oplození jiker
Ahoj,
tak jsem si v pátek domů donesl párek A. cacatuides místo vytouženého tria A. borelli. Jsou od chovatele, byli a jsou dobře živené živým (artemky nebo grindal) nebo mraženým (deafnie, krill, sháním ještě něco většího). Dneska jsem při příchodu zjistil, že samice má v kokosu jikry. Po cca hodině pozorování námluv (nepozorovaně protože akva je o patro níž a já tam vidím i ze schodů z 1. patra) jsme zjistil, že samec o samičku nejeví zájem. Samice se mu pořád předvádí a snaží se ho dostat do jeskyňky, samec ji ignoruje, ale neodhání.

Jikry mají od hora (považujme za horní část jikry místo nalepení) narůžovělou barvu, jinak jsou bílé.

Jak poznám již pár hodin po oplození, zda jikry byli oplodněny nebo ne? A zda to vůbec jde poznat po pár hodinách?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 17:09 Žena Nicky [195] - Labyrintky
Ahoj. Chci se zeptat, jak by měla být velká vytíračka pro cichlidky kakadu. Stačí 30l?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 21:06 Andry
Ještě jednou se připomenu - cichlidka kakadu se vytřela bez další reakce, stále hledá hnízdo a HLAVNĚ NEPŘIJÍMÁ POTRAVU A CHUDNE. To, že stále hlídá to samé místo mi vůbec nevadí, mně vadí to, že ubívá na váze... Pomůže mi někdo...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 17:59 Žena basa1313 [18] - Parmičky
ahojte vsetci, chcela by som sa opytat na moznost chovu tejto chichlidky v mojom spolocenskom akvahttp://rybicky.net/nadrze/8186 lenze nie som si ista s tou agresivitou, takze neviem raz som mala chichlidy thomasonove a s tymi bol problem pretoze postupne samec vrazal do labea a mreniek siamskych.. preto sa chcem spytat na tento druh... a ci nahodou chichlidka agasisova nie je mierumilovnejsia?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 16:37 Žena Nicky [195] - Labyrintky
Fotka k příspěvku Ahoj. Chtěla bych se zeptat, za jak dlouho se takovéto jikry rozplavou a kdy je bude třeba začít krmit...
Oplozené jsou, ne?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 15:01 PetrF
Přesně tak,buď jí to dojde,že její práce je zbytečná nebo zvolna přejde do dalšího tření... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 13:17 tttomas – Re: Andry
neboj, ji to za chvilku dojde ze uz tam mlade nejsou, me tohle delaji pestrenci,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 13:07 Andry – prosba o radu
Zdravím všechny a prosím o radu. Před nedávnem jsem začal s rybičkama, takže teprve sbírám zkušenosti. Mám 100l akvárium - v něm mečovky, black molly, pančéřníčky a také páreček cichlidek kakadu. K mému velkému překvapení se samička celá sbarvila do žluta a vytřela pod kámen. Spolu se samečkem místo statečně bránili, ale po pár dnech jikry, bohužel, zmizely. Od té doby uplynulo asi 10dní - samička je stále celá žlutá, brání prázdné místo, občas donese pár bublinek vzduchu, potravu přijímá jen málo a je velice drobná. Poradíte někdo, co dál......?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 09:47 Muž Qain [5] – preloveni kakadu
nekde na anglicky psanejch strankach jsem cetl od jednoho chovatele radu, jak prelovit kakadu samici s jikrami aby je nesezrala. Nemam to vyzkousene, zatim jsem zkousel jestli si to uhlida, ale asi si to ted ta moje sama sezrala. Priste zkusim oddelovac v nadrzi, aby ji jine ryby treba nestresovali. Jinak ten pan psal, ze pro samice chysta jeskynky tak, aby k nim mel pozdeji pristup. Jakmile je v nich samice s jikrami, pomoci vetsi nadoby nabere citlive tu jeskynku i s podkladem, se samici a jikrami a pomalicku ji vynda z akvarka a premisti pomalicku do jineho, kde je pripravena voda z puvodniho akvarka. Tim ze se samice nedostane z vody ani na chvili a je porad s jikrami, pise pan, ze se mu dari eliminovat to pozirani jiker kvuli stresu z preloveni. No treba to nekomu pomuze palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 19:21 langosh – Re: Dixon
Absolutně bez problémů...;-)

Roman X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 16:10 Muž Dixon [13] - Sumci
Dobry den,vyuzijem toto tema a opytam sa: mohol by som mat v 500L spolu parik Cichlidiek Ramirezovich a parik Cichlidiek kakadu?myslim si ze by v tak velkom akvariu plnom skrysi boli v pohode ale chcem mat istotu tak sa pytam,díky :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 15:20 Muž Kacoo [10] - Cichlidy – Jikry - kakadu
Fotka k příspěvku Ahoj mam dotazek vytreli se mi kakadu samicka se stara,ale jsou jikry oplozene ?!? Jsou bile a fakt nevim :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2009 20:28 Muž . : Hunter : . [17]
a ked samicka dokladie ikri tak ich samec oplodni hned???lebo sa tam krutil a teraz ho samicka uz odhana tak ho mam odlovit???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2009 18:22 Muž jajaapaja [174] – Re: hunter
I to se stává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2009 17:49 Muž . : Hunter : . [17]
je normlne ze samec pri prvom vitere zozere prvich par ikier a ostatne necha ???alebo zozerie aj ostatne

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2009 18:13 deltas
můžou být cichliedky z neonkama nebo gupkama,ancitrusy,danio pruhované,razbory,platy poradte když tak napište co s nimibýt nemůže ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2009 15:50 Muž Gabro [11] - Raci, krabi, krevetky – Re: isamik
No akva vím že mám malé, 60 litrů, to je jen dočasně než se 100% zprovozní 375l nádrž, mají tam jak keramickou jeskyni, velký kořen, kokos, tak velkou kostku akvacitu a nějaké šutry dané tak aby bylo maximum průplavů a schovek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2009 14:01 Muž isamik [180] – Re: Gabro
A v jak velkem akvariu je mas? Mas tam hodne ukrytu, ci nejak rozclenene akvarium?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2009 13:33 Muž Gabro [11] - Raci, krabi, krevetky – agresivita samic mezi sebou
Zdravím,

mám dotaz ohledně agresivity samic, v ne jsem koupil 1,2 této rybky a již druhý den po vyspuštění pozoruji, že jedna samice celkem agresivně napadá druhou. Je to "vyměřování" hranic teritoria nebo se již pokouší o páření se samcem a zahání sokyni??? Díky za rady jak postupovat (jen tak na okraj mmt nemám volné akva, kde bych je přelovil a nerad bych o kterýkoliv kus přišel). :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 21:38 RAP – Re: Vája
cesky-cichlid-klub.org/… Zde najdeš odpověď ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 21:12 Vája – re Dodmo
Ahoj, mně se to taky nezdá, proto to sem dávám. Třela se tutově, dokonce odchovala. A vůbec - ty dvě samičky obhajovaly svá teritoria. Přesně podle předpisů. A opravdu - jedna z nich se zvětšila, protáhly se jí ploutve a daleko více se potýká se samcem. S druhou samičkou si sebe vůbec nevšímají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2009 20:49 dodmo – Re: Vája
To se mi nezdá,třeba se jen naparuje před druhou samicí a nebo jsi koupil zakrnělého samce,si si jistý že se třela i ona?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.08.2009 11:10 Bexi
velmi mnoho ryb dokáže měnit pohlaví ale nevím jak je to u cichlid
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 22:23 Vája – samicosamec
Přátelé,
skoro se to bojím napsat, ale mám samce a dvě samičky těchto ryb, mnohokrát se třely, teď se jedna samice chová velmi podivně. Zvětšila se, protáhly se ploutve a má i další znaky, které svědčí pro to, že by se chtěla "STÁTI SAMCEM!". Stalo se Vám něco podobného, nebo - o co jde?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 13:50 forepa
U mě v pohodě docela...Akorát samička co se teďka stará o potěr tak semtam prožene samce... ale ostatních si nevšímá..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2009 19:03 Muž včelař [44] – Re: Bexi
ja mám kakadu a Apistogramma viejita ve splečenské akvu s neonkama a terou císařskou a jsou v pohodě. ano potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2009 17:41 LucaBrasi1 – Re: Bexi
Cichlidka Thomasova Cichlidka vysokoploutvá ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2009 13:43 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Bexi
U mě cichlidka Borelliho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2009 13:19 Bexi
a neexistují nějaké mírumlovnější cichlidy této velikosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.07.2009 11:58 Muž ČUPR [204] - Tetry – Re: Bexi
Tuto záruku Ti tady asi nikdo nedá. Cichlidka kakadu "papoušek" (Apistogramma cacatuoides) je poměrně mírná, klidná a společenská rybička. Pouze v době tření může být podrážděná a agresívní k ostatním rybám. Není výjimkou, že si dovolí i na daleko větší ryby, které dokáže svými prudkými nájezdy až zabít. Já je chovám společně s Neonkami červenými (Paracheirodon axelrodi) vcelku v pohodě, ale v posledních dnech dochází u páru cichlidek k imponování a to se projevuje i na dost silném "prohánění" hejna neonek, chvílemi až přímými útoky na jejich těla. Pozoruji to v posledních dnech čím dál častěji a sám jsem zvědavý, jak to dopadne. S odlovem k výtěru zatím nepočítám a nechávám vše ve společné nádrži.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2009 11:23 Bexi
plánuji předělat akvárko na takovou pseudoamazonii ale mám taky krevetu atya gabonensis + caridini japonica a drápatečky a tak se chci zeptat jestly by jim kakadu neublížily

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.07.2009 10:24 Mato00 – dodmo
Ja by som neryskoval mat par v 50 litroch.Samica je na samca pri vodeni strasne agresivna a urcite by sa to v takom malom objeme skoncilo smrtov samca, alebo smrtou vsetkeho poteru.Ked chcete cielene odchovavat rod apisto...., je lepsie chovat samicu vzdy zvlast.(iba samotnu+poter) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.07.2009 09:31 dodmo – Re: tchomas
jasné že se vytírají v 300 l je to jedno ale já to myslel tak že pokud chceš mít nějaké hodnotné odchovy okolo 50 malých tak je lepší mít pár v 50l a odchovávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2009 06:22 Muž tchomas [1]
mě se vytírají ve 300l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.07.2009 22:30 Muž ČUPR [204] - Tetry – Re: wiki
Já měl na mysli společnou nádrž !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2009 22:28 wiki – Re: ČUPR
Psal pro pár a odchov
Takže kde by se tam vzaly ryby několikrát větší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.07.2009 21:58 dodmo – Re: jajaapaja
kdo je opravdu chová udělá si obrázek o těch radách.... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.07.2009 21:25 Muž jajaapaja [174] – Re: dodmo
Tak to nemáš pravdu mě se vytírají ve 240 litrovce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   22.07.2009 21:19 Mato00
Pre jednu vodiacu samicu staci aj 25L, ale musi tam byt sama, bez samca.Hned po vytere som samca odlovil ku druhej samici.V takom malo objeme musi byt iba jeden z partneron, ale nesmiu tam byt ani 2 samice.Najlepsie sa my to osvecilo, ked bola samica sama.Na vytierane som pouzival crepnik(kvetinac) ktory bol v rohu, pred otvorom bol javsky mach(zakryval asi 1/4 otvoru), a este jeden kvetina v ktorom bola zasadena rastlina(tusim krypto...).Teplota vody cca 26st. ,filtracia cez obycajny mol.Dospele som krmil mrazenym:patentky, koretra, monina a zo suseneho iba tetra min.Mlade do cca 2-3tyzdnou iba zivou artemkou, potom som zacal davat aj odskaropkovanu artemku+ potom moina(je velmi jemnna).A potom uz mlely vsetko. ano Bacha pri krmeni, nikdy nerobte nahle zmeny pri krmeny.Zivou artemkov krmte aspon 5 tyzdnov a nechajte ich pomaly zvykat na ine... X-)Vodu menit aspon 2 do tyzdna.Samica je na dalsie trenie pripravena uz po 2 tyzdnoch, ale ja som ju daval az po 4.Ked maly mlade 4 tyzdne tak som ich bral samici a nasadil do dalsieho trenia.JE krasne vydiet, ako je vodiaca samica zlta. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.07.2009 17:03 Muž ČUPR [204] - Tetry – Re: clingfish
Cichlidka papouščí - kakadu (Apistogramma Cacatuoides orange) je velmi mírumilovná rybka, ale nesouhlasil bych s kolegou dodmo, že je pro ni nevhodnější malé akvárium okolo 50 litrů. Tam bych spíš začínal jako na minimální velikosti. Ona totiž potřebuje hlavně prostor pro plavání. Jinak v malých nádržích dokáže až dost ostře zaútočit i na ryby několikrát větší, než je ona sama. no Po několika útocích dokáže usmrtit i 10 cm rybu! Takže doporučuji spíš nádrž větších rozměrů s dostatkém úkrytů a prostoru, kde si může vytvořit dobré teritorium. Jinak je opravdu mírumilovná a společenská.
Co se týče krmení - je zcela nenáročná, požírá téměř vše. Já krmím nejčastěji mraženou potravou (červené patentky, malé krevetky, směs pro cichlidky). Pro vybarvení používám úspěšně jemně granulované krmivo TetraRubin, nepohrdnou ani granulkami Micro Wafers od firmy Hikary Tropical, dokonce se dokážou i "poprat" o tablety Sinking Wafers také od firmy Hikary. Ale nechci zde dělat reklamu výrobcům sušené potravy. Nejlepší bude, když si pustíš moji krátkou videoukázku z 19.6.2009 - "Akvárium 1. měsíc po založení" v mém profilu rybicky.net/nadrze/6520 nebo přímo na www.youtube.com/…
Veškeré dotazy rád zodpovím!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   22.07.2009 16:57 dodmo – Re: zeck
a to proto že v velkém se nevytřou hned je lepší 50l pro pár a odchov je to ideální proto rejpale :-P :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.07.2009 16:48 zeck – Re: dodmo
"Akva je pro ně lepší malé okolo 50l"

A to proč ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   22.07.2009 16:16 dodmo – Re: clingfish
Apistograma cacadu je skvělá ryba,odchov je velmy jednoduchý narozdíl od ostatních apistogram. Nejradši přijímají potravu živou a mraženou,vločky většinou nepřijímají, však dobře s krmivy SAK ale to je věc každé ryby,musíš zkoušet. Akva je pro ně lepší malé okolo 50l, vhodný je kokos na výtěr, nediv se že výtěr nemusí vyjít hned na poprvé, někd yjsou to mladé ryby a musí se to ,,naučit,,. Jinak je to velmi plodná rybka, velmi dobře vodí. Přeji hodně uspěchů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.07.2009 16:09 Muž Fáster [9]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2009 14:53 clingfish – cichlidka kakadu
Zdravím rozhodl sem se, že se budu zabývat chovem těchto ryb. Tak bych měl pár dotazů, abych docílil toho, aby se u mě měli jako v peřice.
Chtěl bych se zeptat zkušených chovatelů po jakém krmení budou nejlíp vybarveny a jaké krmení je může stimulovat ke tření. Mimo to kdyby měl někdo nějakou zajímost o těchto rybách nebo individualní zajímavou zkušenost, taky bych to uvítal díky moc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2009 21:10 Metz
tož měl jsem je ve vytiračce no a samce v takove pruhledne krabici s dirkama.No dnes přidu že ho pustim a ona už je vytřená.Jikry jsou růžové,velké ovšem samec to nejspíš přes krabiču těžko oplodní....asi mi to není souzeno..... :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2009 23:16 Muž kostej [0] - Sumci – Re: Metz
Ahoj pokud ti vyprdnou jikry na list tak stačí počkat ta 1-2hodiny aby je samec oplodnil, pak vyndáš list, přemístíš jikry do akva s tak středně měkou až měkou vodou. Pokud je máš na listu tak je nejlepší list přivázat přímo na vzduchovavací kámen. Vykulej se cca do 3-4 dnů. Tedy u mě s vykulení a rozplavání nikdy nebyl problém, pak už to bylo horší ale je fakt, že na vině je spíše málo času jenž tomu mohu věnovat(moc práce okolo). Zrovna teď se mi vytřeli ramirézky, ale jak jinak zase na pozadí, tak si žluták ancík pochutná. Jo je to rada ve společným akva. Měj se . ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2009 22:17 Metz
díky,dodal si mi naději že se to naučí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.06.2009 22:00 akar77 – Re: Metz
Ano šance je, u cichlid je normální, že prvních několik výtěrů bývá "pokusných", buď nejsou jikry důkladně oplodněné, nebo zaplesniví, nebo sežerou těsně po vykulení. U mých Akar to bylo čtyřikrát a teprve napopátý se to naučily.
Ale ještě pozor na jednu věc, u cichlid je běžné, že během kulení začnou rodiče jikry vyzobávat-vypadá to jako by je žraly,ale ve skutečnosti pomáhají mladým ven z jikrného obalu, který rozžvíkají a pozřou. Mladé vykulené pak přenáší a schovávají do různých jamek a nebo škvír mezi kameny, kořeny apod. To pak někdy vzbudí dojem(prptože nekoukáme do akvária 24hodin nonstop), že zničeho nic jikry zmizely, ale ve skutečnosti jsou někde důkladně schované. To místo se dá když je nesežraly poznat tak, že se tam průběžně rodiče vracejí zkontrolovat okolí,ale většinou už vykulený potěr neovívají zblízka a snaží se nebudit příliš dojem, že tam je zrovna to místo,prostě se snaží to místo utajit. Mě trvalo asi hodinu než jsem to místečko našel a bylo tam slabě vidět jak se tam hýbou.
Cichlidy jsou v tom umělci:-)
Jinak je hodně důležité je nerušit - radši vynechte údržbu akvária i filtru, každý stres a vyplašení může evokovat sežrání jiker/potěru. Já jsem se snažil vyčistit jednu část vnitřního filtru a takovou smršť kousanců(a u větších cichlid to skoro i bolí:-) jsem nezažil:-) V bezpečnosti jsou tak precizní, že dokonce vyhrabaly pískořku ze dna a skoro ji rozcupovali. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2009 21:41 Metz
Tak nová samice měla už 5krát jikry a jednou i ve vytiračce a vždy si to sežere...má taková ryba šanci se to někdy naučit odchovat?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 12

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 16276x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11479-cichlidka-kakadu-odchov?od=443