Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidka kakadu - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Cichlidka kakadu - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2021 19:50 Muž Neuro [19] Re: Deathbull
Právě, že jsem žádný červík neviděl. A ani nevím kde by mohla k parazitům vůbec přijít.

Ale preventivně odlovím a přeléčim Tramezolem a uvidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2021 10:28 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Neuro
Vypadá to na parazity. Zkontroluj, zda v klidu rybce nekoukají z konečníku červíci. Je to dobře léčitelné preparáty od Sery, k těm se dostaneš bez veterináře.

Když poznáš co to je, tak Flagellol, nebo Nematol. Když si nejsi jistý, Tremazol. Ten sejme všechno co se týče střevních parazitů a zabrání děrové nemoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2021 11:35 Muž Neuro [19]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mám takový blbý dotaz. Jelikož to jsou moje první cichlidky tak si nejsem moc jistý. Myslíte, že budou malý papušáci nebo je nemocná??
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2021 12:16 Muž nerf [20] – noví obyvatelé - kakaďáci
Zdravím chovatele téhle krásné rybky a prosím o názor. Před několika dny jsem si přinesl pár rybek z Braníku. Sameček cca 5-6cm, samička o něco menší, do žluta vybarvená, kulatá v bříšku. Od vypuštění jsem samičku neviděl. Kokos neobsazen. Samec se vydává na výlety po celém akva, nicméně se stále vrací někam za filtr. Teritoriálně se nechová, ostatní ryby neprohání. Přijímat potravu jsem ho za těch několik dní pořádně neviděl, možná sem tam nějaký drobek. Co myslíte, že se děje? Je vše v pořádku? Říkám si, jestli samice nenakladla snůšku někam k tomu filtru, ale fakt, že jsem ji od vypuštění neviděl, mě mírně znervozňuje. Dále bych potřeboval provést částečnou výměnu vody, ale jestli jsou někde na filtru přilepené jikry, tak je poklesem hladiny nastopro zlikviduji, že?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2021 12:05 Muž Roman.Kl [27] – Cichlidka papouščí sameček
Ahoj všem, potřeboval bych poradit zda přikoupit samičky ke zbylému samečkovi c.papouščí.

Ten je cca měsíc bez samičky v 240 l akváriu, má již 5-6 cm. Začal prohánět všechny ostatní ryby, pohybuje se většinou se svěšenou tlamkou...
Jde mi o to, zda přítomnost nových dvou tří samiček by přinesla zklidnění nebo naopak. Četl jsem o chování samiček vůči ostatním rybám zde v atlase.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2020 12:01 Muž RAP [1556] Re: Gecko1242
Jukni sem rybicky.net/nadrze/19282-stare-casy-low-tech poslední fotky a zápisy v deníku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 10:41 R Muž ctibum [6926] Re: Gecko1242
Viz odkaz v modrém rámečku "Odchov: Vytírají se do dutin (kokos, kamenná jeskyňka, kořen apod.)."

Spíš bych se staral, aby tam bylo k žití a pořádně to osázel rostlinami a neřešil hned tření... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 10:24 Silviebaris Re: Gecko1242
máš tam mix ryb,ikdyž se ti něco vytře,zřejmě to poslouží jako potrava... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 10:18 Muž Gecko1242 [0]
cichlidek kakadu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 10:09 Muž RAP [1556] Re: Gecko1242
Čeho?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 08:33 Gecko1242
Fotka k příspěvku Zdravím
Je tohle akvárium vhodné pro tření?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2019 12:32 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Michal3015
Trochu zalistuj do starších témat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2019 11:53 Muž Michal3015 [32]
Ahoj, dnes jsem si v akvariu vsiml malého poteru od cichlidek kakadu. Zatim moc neplavou, jen se drží u dna. Poradíte co ted? Mam je odlovit do samostatné nádrže? Kdy mam začít krmit a čím? Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2019 20:15 Gecko1242
Mám cichlidky kakadu v akvariu asi 1-2 měsíce a buďto si sebe nevsimaji a nebo až moc samec 4-5 cm a samice 3-4 cm a chci mít mláďata co mám dělat? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2019 20:33 R Muž Anthrax [4787] Re: Apollo
Ahoj, při prvním výtěru bych to fakt neřešil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2019 19:12 Muž Apollo [3] – Dotaz
Ahoj,

v sobotu jsem koupil párek Cichlidek kakadu a dnes se mě vytřeli ve společné nádržky s razborkami a panceřníčky. Má ten případný potěr vůbec nějakou šanci přežít ve společenském akváriu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.05.2019 16:30 Muž dudak [1885] Re: Mrija
často se třou už ve věku kousek přes 3 měsíce, pokud si samec samic nevšímá, bude chyba jinde. 5cm už je určitě dobrá velikost aby byl schopen rozmnožování. Zkusil bych mu dát do nádrže na chvíli zrcátko. Pokud je zdravý a vitální, měl by si ho do několika málo minut všimnout a začít ho atakovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.05.2019 17:33 Žena Mrija [27] – Pohlavná dospelosť samca
Ahojte chovatelia, prosím vás kedy samci začínajú mať snahu o trenie? Môj má cca 4-5cm a nevšíma si samičky ,zato tie si seba navzájom všímajú niekedy až moc... stále sa okolo neho motajú , majú rozdelené teritória ale on ako keby nemal záujem ,až sa začínam báť či nechce radšej samcov ako samičky :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2019 20:37 R Muž Anthrax [4787] Re: katka
Buď jedna nebo tři. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2019 20:32 katka
Na svojí předešlou otázku už odpověď znám tak ahoj odpovídat nemusíte ☺...ale jestli se ještě mohu zeptat: kolik samiček je vhodné do 70 litrového akvária prosím
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2019 18:29 katka – cichlidka kakadu
Dobrý den, mohu se zeptat? Potřebuje cichlidka kakadu do akvária nějaké listy? Popřípadně jaké prosím. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2019 13:15 Muž PeCh [77] Re: dudak
Vďaka, tú artémiu skúsim zohnať. Uvidím, čo potom ďalej ;).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2019 12:37 Muž dudak [1885] Re: PeCh
Vodu bych určitě měnil, zvlášť když krmíš umělým. Akorát to chce vodu dopouštět nějakou tenčí hadičkou, aby se neměnily parametry moc rychle. Ohledně růstu a krmení- pokud budeš krmit tak jak krmíš, budou i za měsíc pořád mrňavý, aspoň na první 2 týdny to chce nalihlou artemie. Líhnutí není nic těžkého a malý balení tě vyjde levněji než ten Nobilfluid. A tetričky si dají taky rády. Když se krmí pořádně, můžeš po 2 týdnu krmit už mraženou artemii a cyklopem, grindalem ještě dřív. A ve 3 měsících už se mladé ryby začínají třít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2019 12:06 Muž PeCh [77] – Prvý poter
V piatok som objavil prvý poter cichlidky kakadu. Treli sa už dávnejšie, ale toto je prvý krát, čo sa ikry vyliahli. Malých je odhadom asi tucet. Keď som objavil poter, mal už len zbytky žĺtkového vaku a matka ich začala vodiť. V sobotu už stratili žĺtkový vak prakticky úplne.

Prikrmovať som ich začal už v piatok. No nemal som žiadne krmivo pre poter. Tak som si nadrvil na prach vločkový Rataj Colour a zmiešal s akváriovou vodou a strekol pipetou k nim. V sobotu som kúpil JBL Nobil Fluid Artemia a Sera Micron, ktoré som im začal pristrekovať. Ešte rozmýšľam nad surovým vaječným žĺtkom (napichnúť striekačkou a po troške im ho streknúť - striekačku uchovávať v chladničke). Prikrmovať budem ráno, po návrate z práce a večer (krmivá na striedačku). Zatiaľ ich neplánujem odchytávať - chcem, nech sa o ne stará matka. V akváriu je ešte samec, druhá samica, jedna gupka a do 30 malých tetier ohnivých.

Výmenu vody som teraz vynechal, neviem na koľko ju môžem vynechať, prípadne kedy začať opäť meniť. Hnojím variáciou na PPMD (K2SO4, KNO3 a zmes mikroprvkov a FE). Na pár dní môžem vylúčiť hnojenie alebo znížiť, ale hnojil som pokiaľ som poter neobjavil a to už mal možno týždeň (neviem, aké sú veľkosti poteru podľa veku - nikde som to nenašiel, tak ak máte skúsenosť, tak sa podeľte).

Čo hovoríte na takúto starostlivosť? Mám robiť niečo inak?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2017 00:05 Maq Re: JoKa
Měl jsem kakadu před cca 25 lety a tehdá nic než živé nevzali ani náhodou. A chvíli trvalo než jsem pochopil, že nitěnky je zabíjí.
Teď mám borelky a erythrura a umělé berou jenom v nouzi. Odchov jsem (zatím?) nezkoušel, ale třou se běžně ve společném, tak to láká...
Jenom se tak vyptávám kdykoli je řeč o apistách, každá zkušenost se hodí. Kakadu jsou i podle Tvé vody asi už hodně aklimatizované. Vřelé díky a ať se daří!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.05.2017 23:21 JoKa Re: Maq
A podělíš se s námi o chovatelské detaily?

Úplně klidně, jenom tyto ryby nepovažuji za nějaké drama, co do parametrů vody... To agassizi mě znásilňují víc, stále se mi nijak valně nedaří...

Ale k těmto, i když nevím, co konkrétně chceš slyšet... Bydlí v akvu Kakaďákov (tak se jmenuje v prezentaci), 80l, čistého lehce přes 60. S nimi akorát leopardi, se kterými, co do obrany, nemají problém.
Akvo je založené pro ně (4+1), takže je to trochu šutrárna pro Malawi, s tím rozdílem, že jakékoli volné místo dna je obsazené nějakou kytkou... Sem tam nějaký ten vydlabaný kokos, prostě hromada schovek, jeskyněmi a dutin... Je tam fakt hromada šutrů a břidlic... Toto považuji za stěžejní, zatím asi tak 3x se vytřeli na stejném místě, jinak pokaždé někde jinde...
Teplota 26 stabilně, toto akvo nijak nestimuluji změnami teplot. Filtrace 2x dvouramenný bublifuk, jinak nic a 1/3 vody týdně pryč... Nová voda s obsahem aquahumu, jinak zase nic. PH 6.9 -7.1, jak se povede a tvrdost 4 dGh...

Co do krmení, tak dospělci jedou na SAKu a obden grindal. Jednou týdně mrážo, ale to na ně musí zbýt řada... :-)
O potěr se nestarám u třech samic, ty vodí a žrádlo jim nosí... U této, která je žere a musím odlovit, dám mladým pár granulí protogenu (to je ten šedivý humus, na dvou fotkách vidět, hoblují ho hlavně plži) pro jistotu, jinak přecedím grindal (vím, slíbil jsem článek, už jsem začal, ale čeká mě zkouškové, jak skončí, tak ho dodělám) a první a druhý den žerou jen ten... Třetí den přecházím na artémku. Krmím je 3x denně, 2x Artemia a jednou grindal... Na suché je učím až když přejdou z vytíračky do rozplavky...

Snad vše, ale klidně se ptej...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2017 21:10 Maq Re: JoKa
Podařené fotky, fotit potěr je makačka!
A podělíš se s námi o chovatelské detaily? Parametry vody, krmení, atd.?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2017 17:33 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: JoKa
Ty fotky jsou dobré. Já když jsem před dvěma týdny fotil malé medovky, tak bylo akorát poznat, že je to ryba. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   09.05.2017 17:26 JoKa – Dnešní foto
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, pár dnešních fotek.
C.Kakadu, 3 dny rozplavaný potěr... Sorry za kvalitu fotek, jak jsem už psal několikrát, mám jen kompakt a fotit moc neumím. Jinak je ale krásně vidět, jak má vypadat plné bříško a nakrmená, spokojená rybka...

Kdybych měl odhadovat, tak 80 kusů určitě, ale 100 by mě nepřekvapilo.
Tato samice je svým způsobem unikátní, mladých má vždy nejvíce. Nejzodpovědněji ze všech hlídá jikry, ale jako jediná ze čtyř, co mám, mladé po rozplavání požírá... Jediná samice, které mladé odebírám, i když je to rekordmanka, ostatním třem samicím mladé nechávám vodit...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   09.01.2017 22:16 JoKa Re: tinka789
Dvě samice můžou skutečně bojovat mezi sebou... A může se stát to samé, jen je to méně pravděpodobné, méně nebezpečné pro rybu, ale fatální to klidně být může...
Proto vždy doporučuji tři a ne dvě! ;-)
Platí absolutně to samé ve vztahu samec samice, jako samice samice... Prostě se pozornost, útoky, pronásledování, nazvěme to jak chceme, rozloží a dá "slabšímu" jedinci se schovat, zmátořit....
Podmínkou je samozřejmě dostatečný objem pro čtyři takové ryby a dostatek úkrytů nezbytnost...

Vím, o čem mluvím, mám to vyzkoušené. S úspěchem chovám/odchovám kakadu, agassizi a ramiréze...
Věř mi, objem (90l je super, kakaďáky sám mám v 72l, sice samotné, bez jiných ryb, ale odchovávám přirozeně. Na to asi ambice zatím nemáš, jde ti o chov, předpokládám), schovky a kvalita/parametry vody a máš vyhráno... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2017 19:52 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: tinka789
V 90 litrech se 2 samice snesou, navíc kakadu je nejběžnější cichlidka, samičku sólo seženeš vždycky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2017 19:34 Žena tinka789 [0] Re: Urtman
Děkuji, pán je prodával pouze po párech, původně jsem chtěla dvě samice. Vytvořila jsem prezentaci toho akvária, ale úvodní fotka je dva měsíce stará, už jsem to zase překopala. Mám vytipovaná tři místa, kam se ta samice schovávala. Nejsem si jistá jestli by dvě samice potom nebojovaly mezi sebou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.01.2017 18:12 JoKa Re: tinka789
V okružák těžko.
Že samec ubije samici není nic mimořádného.
Ona se chtěla třít, on ne, nebo naopak a problém na světě. Jsou to ryby teritoriální...
Já všem chovatelům cichlidek doporučuji chovat samce a tři samice. Má to jediný důvod, ta agresivita se rozloží mezi více kusů. Ta proháněná se schová a samec začne pronásledovat jinou... V opačném případě za ní vleze úplně všude...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2017 17:56 tinka789 – Apistogramma cacatuoides
Ahoj, mám takový dotaz, asi před třemi měsíci jsem do našeho akvária pořídila na akvaristické burze v Praze páreček cichlidek papouščích. Zezačátku se snášeli dobře, samice měla dokonce dvakrát jikry. Teď těsně před Silvestrem jsem ale na samici našla něco jako kousanec, celou tlamu měla nakřivo a na jedné straně z boku byla u tlamy potrhaná a dva dny na to umřela. Nejsem si úplně jistá co se jí stalo, ale takové zranění vypadalo jako kousnutí od samce. Jinak máme samé společenské rybky, tetry žhavé, otíky a pár molly a všichni ostatní jsou v pořádku. Samec na žádnou jinou rybku ani nereaguje, jen párkrát jsem ho viděla vyjet po té samici, ale spíš to taky bylo naopak. Nestalo se někomu z vás něco podobného?? Je možné že si prostě nepadli do oka, nebo že třeba spíš dostala nějakou nemoc?? Někde jsem četla, že takové zranění dokáže způsobit i okružák, těch jsem si pár přinesla s rostlinou, ale od té doby se nic podobného nestalo a všechny ryby zdá se prosperují. Bohužel to nemám vyfocené. Akva je 90 litrů a úkrytů je tam spousta a je i dost zarostlé, v provozu cca půl roku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 16:39 Muž dudak [1885] Re: Frantisek
Když tam bude mít samice jikry, żádnej plž nemá šanci, malá samička u mě odežene i velkou ampularku. Ale jinak když chcete co nejmenší otvor tak stačí, když se protáhne samice, jen je pak méně oplozených jiker.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 15:22 Frantisek Re: dudak
Mam kokosy ale tam im lezu brotie a neretriny tak chcem aby otvor bol
v strede kvetinaca a co najmensi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2016 15:15 Frantisek Re: LiborSprysl
Takže ked je kvetinač nasiaknuty tak by to nemalo tak vylupovat pri vrtani alebo pileni to ma nenapadlo vyskušam diky za radu. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 14:37 Muž LiborSprysl [9015] Re: dudak
Ty zavřené s vrtaným otvorem mají jedno kouzlo... smich ... kouzlo překvapení, když máma vyplave s mladými... ;-) ... ale je pravda, že tento typ jsem také používal spíš pro lamprologusy než apistogramy...Vrtá se to vykružovákem pod vodou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 14:19 Muž dudak [1885] Re: Frantisek
Ja nechavam kvetinacky cele, aspon je do nich videt, pouzivam prumer 6-8cm, kdyz chci zavrenou jeskyni, delam ji z kokosu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 13:34 Frantisek – Vyroba jaskynky
Kto vyrabal jaskynku pre kakadu z hlineneho kvetinača chcem vyvrtat vchod 3cm velky aby sa mi to nevylamovalo pri vrtani.dakujem za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2016 14:55 sendihorak Re: dudak
To vše vysvětluje, děkuji za odpověď.Jsem zvědavý jestli je odvodí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2016 14:19 Muž dudak [1885] Re: sendihorak
Kradení mladých je u apistogram běžný jev, někdy ani nemusí jít o stejný druh. Stává se mi to pravidelně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2016 13:59 sendihorak – Zcizení potěru
Dobrý den,
Stalo se vám někomu, že by si kradli samice navzájem mladý? Jedna ze samic dnes vyvedla mladé. Druhá co má již pár kousků cca10 dní starých má najednou zase úplně malinké kolem sebe. U té první jich moc již nevidím, buď je má zašité, nebo plavou kolem té druhé, tak nevím co si o tom myslet :) :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2016 18:56 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: Sstevo
Podívej se o jeden řádek níž a budeš vědět čím je živit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2016 18:23 Muž Sstevo [2] - akvarium ako v amazonke
dobry den
narodili sa mi male cichlidky kakadu a neviem cim mam krmit poter.
mate nejake radi?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2016 20:47 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: Ondrášek
Záleží na tom jestli chceme aby přežilo hodně potěru tak ho musíme rozkmit a je nejlepší živá potrava jako jsou artemie nebo vířníci. Další možnost krmit práškovou Tetra Min junior o něco později granulované krmivo Sera vipagran baby (mám nejlepší zkušenosti) ale není tak velké množství potěru jak u živé. Pak používám nařezaná na hodně malé kousky mražené patentky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2016 20:43 Ondrášek Re: romant
Zkusím krmit a uvidím, díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2016 20:31 R Muž romant [27987] Re: Ondrášek
Tak samozřejmě ideál by byla artémka, ono živá je živá, procento přeživších se tak zvyšuje, ale na druhou stranu, jde-li o první výtěr, tak to bych vůbec neřešil a nechal jim to klidně i sežrat, oni se učí, tede rodiče a kvalita potomstva z prvních výtěrů taky nemusí bejt nějak závratná, ovšem je to příroda a ta dovede překvapit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2016 20:05 Ondrášek
Je to poprvé co se vytřely tak musím zjistit pár informací. Díky za reakci, budu raději krmit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2016 19:14 R Muž romant [27987] Re: Ondrášek
Dokáže, ale výsledný přeživší počet bude v několika kusech.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 12

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 16280x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11479-cichlidka-kakadu-odchov