Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (gupka) - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Paví očko (gupka) - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2007 11:45 rybkdom – Re: kosiska
ahoj,tahle nemoc je rozsirena zejmena u pavich ocek,vznikla hlavne diky jeho chovu od chovatele,který tuto puvodne divoce zijici rybu prechova na velice citlivou rybku, pavi ocko se tak dnes diky chovatelum stava citlivou ryboua nemene k tomu prispivaji i moderni technologie v mnozeni a chovu techto rybek,nebot jsou chovany v doslova cistych podminkach,tzn. chovatel ktery je pak prodava do zverimexu je chova v dezinfekcnim prostredi,jedna se o prostredi kde nejsou pritomny pro jejich vodni zivot normalni bakterie ktere jsou pritomne v piski, rostlinach filtru atd.....chovatel tyto reprodukcni ryby chova defakto v izolaci,kdyz to reknu doslova tak v nadrzi bez pisku a rostlin,kde je jen voda a filtr a s maximalnim svetlem a teplotou vody a profi slozenim nejen vody ale i krmiva,diky tomu dosahne chovatel velkeho mnozstvi odchovu ,ktery velice rychle roste a tak se muze co nejrychleji dodat na pulty zverimexu,takovyto odchov kdyz si prineses domu nevydrzi v chudych podminkach normalniho domaciho akvarka nebot podminky pro jeho zivot jsou velice nevhodne,tzn.-jina teplota,slozeni vody atd.a predevsim plno bakterii ktere predtim rybka neznala a ktere napadaji jeji organismus...rybka se tak stava velmi rychle nachylnou a brzy umira,protoze se nemuze prizpusobit svemu novemu prostredi.
dnes je to nemoc velice rozsirena,taky jsem mela rybky ktere takto odesly,naopak oproti tomu rybky vypestovane od me kamaradky v domacim akvarku stale ziji,mam je nekolik let a preckali vsemizne nemoci ktere kupovane ryby nesnesli.
a ted rada,jak proti tomu bojovat,nekupovat si ryby ze zverimexu-vzdy pojdou....,kazdy tyden menit vodu,udrzovat teplotu a ph vody,tato nemoc se neda lecit ale da se omezit prevenci,vodu mirne osolit domaci soli a nepouzivat kupovanou dezinfekci.
tato nemoc neni lecitelne,v podstate se nejedna o nemoc,ale o neprizpusobivost organismu rybky odchovane z puvodni rodicovske nardze do te kterou mas doma.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 20:29 Honza
Tak už se to nejak postupně zpravilo...vyměnil sem část vody, osadil akvarko vice rostlinama..a paví očka už začínají normálně plavat i žrát. Sice jich pár chcíplo, ale sem rád že to ostatní přežili..Myslim si že to bylo tou přemírou NO2...Diky moc všem za rady.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2007 20:12 maxipes
skus to krmit patentkama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2007 13:10 Muž zaciatocnik [2]
uuuf diky ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2007 13:08 rolandmynar – Re: zaciatocnik
Rádo se stalo. Jen bych dodal, že Gupce stačí jedno oplodnění na 3-5 porodů, takže se může stát, že nebudeš mít samce (to ti nepřeju) a stejně hafo mladých coze ahoj ať se daří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2007 12:57 Muž zaciatocnik [2]
aspon budem mat istotu ale na tyhc gupkach mi fakt zalezi v obchode uz ziadne cierne nemali a ja som kupil samca a 2samicky tak dufam ze sa namnozia......... samicky maju plne bruska ale raz porodily a mali velmi malinke mladata nieje to zle?boli uplne malicke ok tak diky za tvoje rady aspon niekto poradil dikyyy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2007 12:47 rolandmynar – Re: zaciatocnik
Rybka nezahyne ani po týdenní hladovce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2007 12:46 Muž zaciatocnik [2]
ale vyskusam to takto nedat im zrat 2dni ale samicky zotzeru vsetko ale samcek nie ale v akva mam dostatocne mnozstvo zelenej riasy a zelena riasa je potrava gupiek ze?tak nemal by mi zahynut nie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2007 12:42 rolandmynar – Re: zaciatocnik
Pokud je dospělý, tak ho nechej třeba 5 dní o hladu a uvidíš. Sežere to i s pixlou. :-D ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2007 12:39 zaciatocnik
mam ho uz cez mesiac mal som ho v 10l akva a krmil som ho zvyskami od tabliet pre kerickovce ale teraz som ho dal spolu s 2samickami do 30l akva a nechce zrat ale ma tam dostatok riasy tak ais ju zerie nwm a krmivo viem ze vyrobca sa vola:::::....aqua exotic...vlockove krmivo pre akvariijne ryby neako tak by to malo byt hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2007 11:11 maxipes
a cim ho krmis jaka znacka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2007 11:11 maxipes
jak ho mas dlouho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2007 22:33 Muž zaciatocnik [2] – nechce zrat
dobry mam problem so samcekom gupky do 30lakva som si dal 2samicky a 1samceka gupky-ciernej farby lebo ich chcem odchovat ale mam problem moj samcek nechce zrat vlockove krmivo?ako ho donutit aby ho zacal zrat?vezme do tlamky a vypluvne :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2007 16:16 marsz
Test bych být tebou nekupoval. Zkus ty platy vyměnit zpátky do obchodu za nějaké plovoucí kytky třeba, nějaký plevel co rychle roste a odborá ten sajrat ve vodě. No a pak čekat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2007 15:10 Honza
..a kdyz zjistim že ho tam je hodně..jak se vubec dá z vody odstranit..?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2007 15:04 Radka – .
Jj ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2007 15:03 Honza
Takze myslite neco takovýho www.akarazoo.cz/…
...podivam se co budou mit v akvaristice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2007 14:53 Radka – .
Ph test teď není důležitý.Hlavní problém je NO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2007 14:02 JARDA111 – Re: Honza
kup si neco na PH a NO2 treba od aquaru- ty jsou takove levnejsi a dobre, uvidis co budou u Vas v akvaristice mit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2007 13:57 Honza
Dobře zkusím..ikdyž si myslím že kuli tem 5 pavím okám to nemá cenu.Mohl byste mi prosím poradit jaký konkrétně test bych si měl koupit (aby změřil všechny potřebné hodnoty)...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2007 13:52 JARDA111 – Re: Honza
Vymenou vody se ti muze stat ze nahromadene odpadni latky se cerstvou vodou premeni na amoniah a je problem.Vuci amoniaku jsou rybky ruzne citlive dle velikosti a druhu. Filtr by se mel prat ve vode z akvaria, radeli mene casto nez vice. jinak bez zakladnich testu na mereni vody jsou to jenom dohady a tezko ti nekdo poradi, porid testy promer parametry vody a uvidis sam jak na tom voda je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2007 13:04 marsz
Kvalita vody se možná může paradoxně zhoršit i po tom, když vyměníš vodu za čerstvou a vypereš filtr. Zaregistruj si tu akvárko a ukaž ho ostatním a bude jednodušší ti poradit. Připadá mi, že rybek je teď až moc. Všechno jsou to živorodky. Sviní vodu. Jedna větší gupka vydá za deset neonek. To sem včera zrovna četl. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2007 12:13 Honza
teplota je pořád konstantní(bydlím v bytě) asi 24 stupňů..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2007 12:11 Honza
Nj ty odpadní látky sem si taky myslel...proto sem vyměnil vodu...vyčistil filtr..ryby tesne po vyčištění trochu začali plavat..roztáhly i ocas...ale vecer uz zas byli to samy..maj uplně šileně staženej ten ocas..a když se chtej pohabovat tak se tak jakoby vlněj..bohužel na měření NO2 nemám žádný přístroj..je možný aby nemoc dostali..hned pul dne po příchodu nových rybek...Na pohled vypadal zdravě(platy)..Zajímavý je taky že ten nový sameček paví očko..kterýho jsem koupil s těma platama..alespoň trochu plave..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2007 12:03 Muž georged [44] - Živorodky
Nově koupené rybky to chce nechat aleson 7-14 dní v karanténně ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2007 11:40 Muž hanz [27]
Mohla by to byt teplota vody. Kolik jsi nameril teplotu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2007 11:24 Radka – .
Je možné ,že jste si do akva donesl nějakou nákazu.Paví očka jsou choulostivé,takže to snášejí hůře než platy.Taky další možnost je,že se zvýšilo zatížení akva odpadními látkami a nějak to filtr nestíhá řešit.Bylo by dobré změřit hodnotu NO2.Teď obden měňte část vody a uvidíte jak to dále bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2007 10:45 Honza – Paví očka z ničeho nic stojí stale u hladiny
Ahoj..Mám 60l akvárko. V něm chovám už asi 3 roky pouze Paví očka (asi + - 8 kusu a nejaky narozený potěr)..Za celou dobu jsem nezaznamenal jediný problém..Akvárko fungovalo jak mělo..Paví očka se rodily a umírali..Žádné zvláštní chování sem u ryb nepozoroval. Chtel sem své akvárko nejak obohatit a tak sem si asi před týdnem koupil 6 Plat korálových a 1 samce pavích oček(jinou barevnou variantu..pro zkřížení)..První dva dny bylo všechno v pořádku..a pak se všechny paví očka začaly chovat nejak divně..Nyní všechny paví očka jen tak bezvládně stojí u hladiny, mají stažený ocas, jsou vybledlé, nepřijímají potravu a hubnou..Přitom platy plavou normálně po akváriu..! Nevím co se s nima najednou děje (všiml jsem si taky že se na listech rostlin zvýšil výskyt řas)Zkoušel jsem přidat vzduchání, odsál jsem kal, vyměni čast vody..Nic nepomohlo..Paví oka stále bezvládně se staženým ocasem u hladiny(i potěr)jen ten novej samec pavích ok trochu plave ale taky jen při hladině..Diky za pomoc...Honza

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2007 13:10 rolandmynar – Re: Jíťa
Pokud je celá obalená chmýřím, tak to asi nebude za jednu noc co? Kdy se začla obalovat chmýřím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2007 12:49 Jíťa
tak už mi zdechla další a celá obalená tím chmýřím sad nasadila jsem kapky FMC tak uvidíme.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2007 15:33 rolandmynar – Re: TomášB
Myslím, že to nebylo tím, kde jsi ryby koupil, ale žes je nenechal v karanténě anebo krátce!! no Nesváděj to na burzu ;-) tone :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2007 15:24 Muž TomášB [12]
Mě se to sáme stalo taky tím že jsem koupil ryby na burze. tone Schytala to skalara a čtyři péřovci skvrnitý. pak asi 20ks pavích oček a black moly a ještě to není vše. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2007 20:19 Muž Diego [72]
zatím bych hlídal a pozoroval ryby,jestly taky nemají nějaky fleky,jestly by se našla plísen,tak hned léčit. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2007 19:45 Jíťa – paví oko - plíseň?
Před dvěma měsíci měl jeden kominíček krupičku a jedno paví očko vypouklé až krvavé oko.Akva jsem přeléčila nachovou zelení a vše se do teď zdálo v pohodě. Nyní jsem ale opět na tom samém pavím očku našla větší bílý flek na zádech a druhý den i jakoby bílý 3mm povlak jak pavučina nebo plíseň. Zdálo se mi to už dost rozsáhlé tak jsem ji chudáčka utratila. Zatím na žádné jiné rybě nic nepozoruji, ale poraďte mi! sad Asi mám akva opět nějak přeléčit,že? Ale nevím jak a čím. A mám po vyléčení nějak pokračovat v prevenci? Děkuji za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2007 10:09 Žena Markii [10] – Re: Ivanovič
coze
byt tebou tak ji tam nechám, abys to od ní nedostal jak ji budes vytahovat.Aspon máš jasno v tom že tyto rybky nebudou na Štědrovečerním stole.
Ps: mooooc pekne potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2007 07:59 Ivanovič – Re: mch.sokolov
Aha tak plíseň ne :-) takže zůstanu u té žloutenky.Ostatní jsou zatím OK takže ji ještě ušetřím.Díky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2007 07:45 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
tak snad poznáš pliseň :-O sera.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2007 07:38 Ivanovič – Re: mch.sokolov
napadá mně ještě plíseň
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2007 07:35 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
sakra žloutenka u ryb?a ještě jen u jedný? :-O smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2007 07:33 Ivanovič – Re: mch.sokolov
Ne tahle ta vypadá že žlutá být má,jenomže ta moje má být šedá,ale je celá nažloutlá oproti ostatním dvěma stejného druhu.Vypadá to jako žloutenka :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2007 17:02 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
Fotka k příspěvku třeba takle? :-) ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2007 16:01 Ivanovič
po celém těle nejen ploutve
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2007 16:00 Ivanovič
ale ona je oproti ostatním celá žlutá,je to teda normální?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2007 14:52 Muž hanz [27]
Asi si nemije ploutve :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2007 14:13 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
ne neboj,zbytečný obavy smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2007 13:44 Ivanovič
Ahoj mám doma 3 samičky a jedna z nich je zbarvena do žluta je takhle zbarvená celou dobu co ji mám, není to žloutenka?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2007 21:39 rolandmynar
Já to nechápu chtěl jsem po prodavačce jednoho samce a dvě samičky a podle mně jsou to všichni samci.Mají černý ocas a lesknou se do modra.Jednu jsem musel dát do sklenky protože mi od samého začátku dorážela na Mečovku.Zajímá mně jak vypadá to Gonopodium(podle mně ho mají všechny) a jestli by samička neměla mít ocas bílý.


Podívej se na řitní ploutvičku. Samička ji má trojúhelníkovou a sameček má šulínka smich to je gonopodium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2007 21:35 Ivanovič
Já to nechápu chtěl jsem po prodavačce jednoho samce a dvě samičky a podle mně jsou to všichni samci.Mají černý ocas a lesknou se do modra.Jednu jsem musel dát do sklenky protože mi od samého začátku dorážela na Mečovku.Zajímá mně jak vypadá to Gonopodium(podle mně ho mají všechny) a jestli by samička neměla mít ocas bílý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2007 18:58 Žena Dinamit [68]
rybicky.net/fotogalerie.php… - jesti vypadá podobně, je to 100% samička...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2007 17:19 Gupák
urcite....ty maj barev ;-)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 57 58

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 35880x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11471-pavi-ocko-gupka-nemoc?od=2391