Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (gupka) - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Paví očko (gupka) - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 11:49 sekavec
ona v te porodnici uz litala jako diva tak sem ji dal zpet a zase tohle jinak v porodnici byla v poho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 11:47 amazonstar – Re: sekavec
no je fakt ze ja sem ji taky nechal radsi zvlast....spatnou rybu zpatky nehazej....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 11:44 amazonstar – Re: chicko
hele supiny najezeny nejsou...spis to probiha tak ze ryba je apaticka a ty ostatni do ni najedou a kdyz ji trefej moc tak ji odpadne supina,..,ale neodstavaj...ani oci vypoukli nic...vsak se podivej na forku...no a zatim to nelecim .....to by bylo zbytecny kdyz ani netusim co to je..:((a hlavne s nima mam moji najmilejsi samicku Bety takze doufam ze to od nich chytne.. tone sad
PS: vsimli jste si nekdy ze jsou ryby agresivnejsi cim vic znecistenou vodu maj??delaj vam to vsechny druhy nebo jenom nejaky??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 11:42 rolandmynar – Re: sekavec
V prvé řadě bych chtěl upozornit, že když jsi ji vylovil, měls ji v té porodničce nebo karanténě nechat. Jaký to má smysl dát ji do původního AQ mezi zdravé rybky a pak se ptát, co jí je? Když jí něco je má být mimo, zvlášť když už byla, a pak ji pozorovat. Co když něčím nakazí i ostatní?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 11:36 amazonstar – Re: sekavec
koukam ze tenhle problem ma hodne lidi....jak dlouho ta tvoje samicka nerodila??zere??otre se ocas o neco??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 11:29 sekavec
prosím co mam delat kdyz mi samice paviho oka lezi na dne?neni tlusta a rodit nebude byla v porodniici a nic sem ji vylovil ji atd a obcas se proplave ....dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 11:25 Muž chicko [124] – Re: amazonstar
No s tou tuberou nevim, to by byla asi pohublá(propadlé břicho) a měla by po těle fleky. Jinak, třeba někdo poradí-může to být i nějaký zánět, při krerém v důsledku tlaku dojde k naježení šupin..... Léčíš to nějak preventivně nebo jenom pozoruješ? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 11:18 amazonstar – Re: chicko
tak vodnatelnost jeste poznam...tohle je neco jinyho...vsude na internetu sem nasel spoustu lidi co meli stejnej problem a stejny priznaky ,ale nikdo nevedel....tohle je nejaka specialni nemoc nebo je to proste tuberkuloza...:((
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 11:03 Muž chicko [124] – Re: amazonstar
Pokud ji dostavaji šupinky, tak to může být vodnatelnost, zkus se podívat do nemocí, na nějaké fotografie, třeba něco poznáš :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 10:44 amazonstar
copak tu neni nikdo kdo mi poradi??:((je to celkem castej problem.... palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 10:41 amazonstar – Re: suchysvatonovice
porad mi prosim co mam delat kdyz uz nemoc propukne...je hezky ze radis prevenci ,ale u me uz je pozde... sad to je mam nechat pochcipat?? co jsi zkousel ty??diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 23:19 amazonstar – Re: Standa M
Chtel bych se zeptat jestli tenhle bicikovec umira bez hostitele...chtel bych ryby vyndat ze zabehnute nadrze a vylecit jinde a pak je vratit...Bicikovec by za 14 dni tam uz nemel byt ne??diky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 21:44 amazonstar – Re: amazonstar
Fotka k příspěvku tady je fotka..nevypada vubec spatne...jenom ty odloupnuty supiny u hlavy nejsou videt ,ale to mohli udelat ostatni rybky jak do ni rejpaly.... hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 21:41 amazonstar – Gupce odpadavaj supiny z bricha....
Prosim pomozte....
pred 20 ti dny mi kamarad prinesl dve rocni gupky stejny jako sem mel...jedna byla tehotna druha ne.....a ta jedna,co nebyla tehotna byla druhej den apaticka nezrala,stranila ostatnich a ostatni do ni vzdycky rejply jako kdyby vedeli ze je nemocna....nakonec ji zacali odpadavat supiny z bricha a vubec spodku tak sem ji utratil.....kazdopadne dneska se zacala chovat podobne dalsi ...nevim jestli je to ta druha co mi prines..nepoznam to,ale kdyz sem se ho na to ptal tak mu asi nastydli v aute... tone takze sem myslel ze ta prvni umrela na to ,ale ze by se to u ty druhy projevilo az takhle pozde??
nevite co to muze byt jineho za nemoc???
diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 16:04 zaciatocnik
no mne sa pacia viac tie ine formy diva je namna az prisli farebnaa............asi vec vkusu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 15:42 MaryFee – ahojte
Ahojte
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 15:27 Alofok – ---
No,ta divoká je asi vážně hezčí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 15:20 Žena Lucianetta [43]
ta fotka "gupka divoká" mi připomíná samečka od endlerky ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 15:08 zaciatocnik
no takze ak yb ste chceli vidiet www.gupky.wz.cz/… tu su nadherne fotrmy na predaj od jedneho chovatela
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 14:49 Duny
mne sa páčia obidve formy palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 14:34 Muž Lukys1 [4] - Jezírkové ryby
no řeknu vám že se mi skoro víc líbí ta divoká forma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 13:30 Andrea
Fotka k příspěvku A toto je gupka divoká:
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 13:29 Andrea
Fotka k příspěvku Toto je vyšlechtěná forma:
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 10:03 Andrea
Určitě jde o nemoc...Možná jde o nemoc s názvem sad "bakteriální rozpad ploutví,, sad ...
Vím jen jednu metodu jak se dá léčit:Léčiva obsahující furazolidon,skus přisolovat,a zviš teplotu o 1-2 stupně...!!!Snad to pomůže!!! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 22:29 suchysvatonovice – Re: vaclav
Asi jsem naměl štěstí na ty zdravé jedince,tím samozřejmě nevylučuji své chyby,ale black molly,skaláry,dania,pancéřníčci,ancistrusi,mečovky prospívaly a prospívají v pohodě,ale gupky se začínají dařit až poté co se mi povedlo odchovat několik kousků z toho co se stihlo narodit než rodiče umřeli.Samozřejmě ta druhová skladba není jen v jednom akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 21:14 Muž XMartin [20]
mám dotazek ... jedno z největších pav. oček. spíše ještě potěr začalo plavat na hoře u filtru a občas stáhne ploutve nevíte ? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 21:09 Usine – Re: suchysvatonovice
Myslím si že drobet nemáš pravdu. Je třeba získat zdravé jedince a drobet slušně se o ně starat. Potom nemáš problémy. Přes léto je mám i v jezírku vydrží toho opravdu hodně. Žádnou sůl jim nepřidávám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 20:47 suchysvatonovice
Stačí si pročíst toto nebo další podobná vlákna.Nejpravděpdobnější příčinou je špatná kvalita(čistota) vody,nedostatečné odkalování,výměny vody.Můžeš zkusit častěji vyměňovat asi 1/4 vody za odstátou a jestli tam máš jen živorodky tak trochu soli(tak lžička na 30 l).Jak je o příspěvek pod tebou,paví oka již nejsou nijak nenáročné rybičky pro začátečníky.Šlechtěním nám dost zchoulostivěla.Když si vzpomenu co mi dokázala přežít paví oka před víc než 20 lety v elementce bez filtru.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 19:21 Muž XMartin [20]
No pancéřníčky sem myslel , ok zkusim to wim že to neni moc levný ! No to co spadne na dno to pancíci sežerou ... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 18:19 Amazonstar – Re: XMartin
Ty tablety pro tebe budou nejlepsi a kup aby meli hodne rasy to jim jenom prospeje...poteru bych dietu nedaval...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 18:11 Žena bucliik [99]
tak ti nevím,jestli myslíš pandíky, nebo ancíky...ale to je vlastně jedno.
ryby nemůžeš krmit tolik, aby to padalo na dno-bude to tam hnít a ryby se ti pak otráví. ;-)
pro pancéřníčky kup tabletky na dno. Já mám vyzkoušený TetraPlecomin, nekalí vodu.
Äncíkům se dává na dno okurka aby se najedli a rostlinky zůstaly celý ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 18:03 Muž XMartin [20] – Paví očka
;-) čusek chcu se zeptat .. potěr pavích očeke se hodně přejídá .. když jim dám málo tak se zase nedostane na pancík ... Gupky mají hodně velké bříška vypadají divně jsou čilé .. tsnae se něco když jim třeba 2 dny nedám jíst?? díky nebo radíte něco jiného ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 00:12 amazonstar – Re: zaciatocnik
Chtel sem se zeptat kolik tech malejch prezilo??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 23:02 J.
Ahojky! Chtěla jsem se zeptat. Pořídila jsem si Gupky a postupem času mi onemocněly. Příznaky jsou takové: nekoordinované pohyby a roztřepená zadní ploutev. Prosím poradte mi jak je mohu léčit a případně zamezit znovu propuknutí nemoci. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 23:44 isaiah
mno, ja mam doma prave asi 30 narodenych gupiek, take klasicke, ne divoke :-) ak by mal niekto zaujem... staci napisat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 22:55 kastanek – Re: Naďa
jak rikam, ne vsichni to zdedi, muzou a nemusi, pokud nejde vratit, tak to je skoda. Ja jsem proti utracovani ryb, ale kdyz to nejde tak to nejde. Zkus ho nekomu dat, kdo nema platy, ostatni zivorodky muzou byt taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 22:51 Žena Naďa [33] – Re: kastanek
Právě, a dost aktivní. A když to zdědí potomci? Má to řešení? Nejlepší by bylo tohohle vrátit, což nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 22:48 kastanek – Re: Naďa
Jooo, ale ten prece taky miva potomky
a s tou samici, ja jen mluvila o tom, co se stalo me:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 22:46 Žena Naďa [33]
Todle je samec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 22:39 kastanek – Re: Naďa
Nam se to poprve objevilo u samicky, kterou jsme koupili, vyrostla, hodnekrat mela mlade a pak se zakrivila. Byla to nejplodnejsi samicka ze vsech. Musim ale podotknout, ze ne vsechny mlade to zdedily, ale par jich bylo.
Kazdopadne si nemyslim, ze je to nejaka nemoc, jen pozor na ty mlade.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 22:30 Žena Naďa [33]
Před 2 týdny jsme koupili jaožto začátečníci 3 žluté platy, 2 jsou normální a jedna taková to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 22:20 kastanek – Re: Naďa
Je to mozne, ja mela takovy problem u pavich ocek, mame uz nekolik generaci. A vsimla jsem si, ze to je dedicne, potomky krivych byli taky krivy:( se to stava, syn, dcera, matka, syn...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 22:18 Žena Naďa [33]
Fotka k příspěvku Pokus o lepší obrázek
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 20:55 Žena Naďa [33]
Fotka k příspěvku Má ta žlutá plata křivou páteř vlivem degenerace? Nejde mi udělat lepší fotka.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 21:30 zaciatocnik
no tak nevem ci je to totalne cista forma pretoze ako sa pozeram na tie fotky nikektory samci maju trochu modrej pred chvostom a iny nie a v cistej forme ide o to aby boli skoro totalne rovnaky palec .....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 20:47 athaya
waw potlesk skoda ze sa k nim nedavaju nejake papiere smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 20:44 JouZee – athaya
Tak ještě jednou: Ano, tohle je vyšlechtěná forma gupek :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 20:37 athaya
tie gupky su asi slechtene nie? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 16:06 athaya
Fotka k příspěvku tak tuto dufam ze pojde :-O
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 16:02 athaya
Fotka k příspěvku pytam sa preto lebo mam "zajednane" taketo gupky u jednej pani.pytala som som jej nato ale nevedala mi to povedat- zevraj ich doniesol kolega do prace a tie sa zacali mnozit a tie si zobrala a teraz ma uz niekolko generacii.
uz len ten nazov sa mi nejak nezdal- pridavam aj fotku
 
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 57 58

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 35884x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11471-pavi-ocko-gupka-nemoc?od=2282