Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neritina zebra

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Neritina zebra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 22:17 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: chozemar
My je máme s Helenama, piskořkama a okružákama. Heleny si Neritin nevšímají, zato okružáků a piskořek hodně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 21:10 milda87 – Re: TomasOxx
To mi povídej,dřevo je úplně obsypané,což je vzhledově nic moc.A vůbec to nejde dolů! no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 21:04 Muž O.Tom [439]
kdyby se tak mnozily... mam na kazdem dreve a na kazdem sutru nekolik vajicek... bile kulicky kam oko dohledne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 16:04 chozemar – neritiny
Já bych se chtěl zeptat, jestli můžu chovat neritiny s helenkama? (dospělejma). Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 15:45 Muž hop [26] - Rostliny – Re: Rebbie
šnekáč je má cca po 25,-/ks pokud se nemýlím hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 20:04 petulevrtule
Zvěrokruh - kupovala jsem tam už 10 ks, všechny stále živé a v pořádku. Alespoň u nás v České Lípě je mají....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 18:35 Redvoo
Poradil by mi někdo kde koupím v Libereckém kraji ,,Neritinu". A vůbec bych rád jestli by mi někdo neporadil spolehlivý AQ obchod v oblasti Liberce. Jako začátečník nemám s těmito obchody zkušenost. Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 20:51 Muž janmacu [18] – Re: vejvar
skoč si na brněnskou akvaristickou burzu 17.4 tam určitě budou X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 19:45 Muž ancistrus [25] - Rostliny – Re: švíco
tezko rict, budeme ji drzet palce palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 19:37 švíco – prasklá ulita
Ahoj, koupil jsem si neritinu zebra a až doma jsem si všiml, že jí v rohu u nohy chybí cca trojúhelníček 4x4mm ulity. Má v tom místě odhalené světlé maso. Doroste jí to nebo je odsouzená k zániku? Leze normálně a čistí sklo... díky. ahoj
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 22:41 losos
děkuji za typ a radu. na mail panu horakovi jsem už psal ale ještě mi někdo neodepsal to byl jediny inzerat který jsem našel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 22:04 Milda


Zkus to tady,rychlé dodání a ochota,jen nevím,jestli je mají stále...

Jinak mě Nerity rozčilují tím,že hlavně kořeny jsou vajíčky doslova obsypané!!!Jsou tak tvrdé a tolik drží,že se nedají odstranit.



> Od: Aleš Horák <akvariumhorak@centrum.cz>

> Předmět: Re: Neritina natalensis

> Datum: 07.7.2009 09:26:03

> ----------------------------------------

>

> Dobrý den, ano šneky Vám zasílám ! S pozdravem A.Horák Praha 14 Černý Most

> Tel.777088446 (akvariumhorak.webpark.cz)



> > Komu: mailto:akvariumhorak@centrum.cz

> > Datum: 04.07.2009 17:21

> > Předmět: Neritina natalensis

> >

> >Dobrý den,

> >

> >měl bych zájem o zaslání 10 ks Neritina natalensis.

> >

> >Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 20:50 Žena Merkur [99] - Labyrintky – Re: losos
Neritinu jsem objevila snad v každé akvaristice/ zverimexu. Zkuste projít, obvolat.. Zadat do vyhledávače. Projít si zde inzeráty, dát si inzerát. Více asi nepomohu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 20:16 losos
Dobrý den nevíte někdo kde bych mohl přes internet objednat neritinu natalensis nebo kde bych jí mohl koupit v jihočeském kraji(nejlépe Č.Budějice,Třeboň,atd.)Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 10:51 R Muž Silent [5949] – Re: maxo
Já měl pohromadě mřenky nádherné a neritiny naprosto bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 10:48 Muž maxo [9] – neritina+mrenka
Myslite si ze by ju mrenka pakistanska nechala zit? Mozu byt spolu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2009 13:29 Muž vóťa87 [207] - Rostliny – Re: olwy
Víceméně všechny neritiny se živí řasou, takže není důvod obávat se že by nastoupili na rostliny či se nějak poflakovali :-) Ale upozorňuji, že aquarium.cz tedy Petraqua sice má tyhle šneky a spustu jiného v nabídce, ale při bližším pohledu zjistíte že nejsou aktuálně skladem, takže zaslat dotaz kdy by je měli, můžou to být i měsíce dopředu...Skladem je mívá mladé v super kondici i pan Kalaba www.kalaba.eu, kromě toho šneci Clithon odvedou stejnou práci jako neritiny...A aby jejich působení v nádrži kolem 300l bylo znát, chtělo by to alespoň 10 kousků, ne-li víc, přemnožení nehrozí, dokrmovat se pak dají tabletami..U parmiček siamských bych se držel tak 5ti max, časem dost vyrostou... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2009 13:07 Muž olwy [24] - Tetry – Neritina jako neritina???
Chystám se přikoupit na mou milou řasu pár nepřátelských jednotek - neritin. Na aquarium.cz jsem našel i jinou než klasickou variantu - neritina sp. red lips. Bude na řasu fungovat stejně jako klasická neritina snail? Děkuji moc za rady.
www.aquarium.cz/…

Případně, prosím radu - kolik neritin či parmiček lze doporučit do 300 l. zařasené nádrže, tak, aby postupně řasu porazili, ale nepadli potom hlady? Děkuji - štastný nový rok bez řas.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2009 20:10 petulevrtule Re: callito
Neritiny??? no já je mám už asi čtvrt roku a od tý doby, co je máme, tak nemusím ani stírat škrabkou :) A když mají hlad, tak se pustí do kytek :-) řasy jsou podle mě v akvárku pořád, i když je nevidíme :-) Neznamená, že když se akvárko nezelená a nehnědne, že tam nejsou mikroskopický kousíčky řas :-)

FOR SEMTEX: toho bych se bála, pokud nedokážou udržet vhodné podmínky pro obyč. ryby...tady u nás jsou ryby z akvaristik dost nemocné - krupička a jiné...takže spíš sháním u "domácích" chovatelů obyvatelstvo do našich akvárií...Raději si někam zajedeme, než si dovézt něco nemocného...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2009 19:50 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Domco1507
i ta nejzapadlejší aqua prodejna když chce tak je schopná zajistit kde co.
Třeba tady vedle v teď slavných Hustopečích, před pár měsíci nevěděli co je Neritina, a co je Clea Helena. Teď je tam mají stále.
Majitel když viděl zájem o bojovnice, tak najednou z ničeho nic nakoupil asi 20 skvělích samců, dokonce i CT které tam nikdy neměli. A divte se, do týdne jich zbylo jen pár.

Takže pokud chcete něco ve své prodejně najít, tak často stačí o tom s prodejcem hodit řeč. Oni často ani neví že něco takového existuje.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2009 19:42 callito Re: petulevrtule
já četla že když nebudou mít dosttek řas tak umřou :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2009 19:24 petulevrtule Re: Domco1507
Tak já jsme se s Neritinama setkala až ve Vivariu, pak je náhodou měli v prodejně Zvěrokruh, ale Česká Lípa je strašnej zapadákov tone Jedna nejmenovaná akvaristika tu prodává krevetky red cherry za 60 Kč smich Jsem se málem popadala za břicho, když jsem tu cenu viděla...Zkus oběhat, co se dá, třeba jí seženeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 21:31 Domco1507
A este jedna otazka su neritiny bezne v akvaristikach jako na predaj alebo sa treba castejsie po nich pytat aby som ich zohnal ? :) Dik za odpovede...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 14:29 Muž Michal1987 [21] Re: kristian
Ešte včera som ju dal z listu dole (držala sa ako kliešť :) ) . Možno nevedela zliezť z listu dole a takto si vynucovala pozornosť smich . Už sa začala správať normálne, asi jej len trocha preplo :-D List bol, teda ešte je z tých starších (emerzných tipujem) a tak 1/5 z neho stihla vyhrýzť, takže ho aj tak odstrihnem. Inak sa jednalo o túto rastlinku rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_jan_harbich . S tým zdravím rastlinky, noo je trochu bledšia ako na obrázku, ale rastie v pohode, cca každých jeden až dva týždne jeden nový list, len svetlejšie ako tie staré listy (ešte z akvaristiky, resp. "pěstírny"), asi nedostatok nejakých prvkov, fakt neviem... ešte skúsim pátrať po možných príčinách (ale to je iná téma). Ide len o to že to správanie tej Neritiny bolo dosť čudné oproti popisovanému v literatúre a na webe. Dúfam, že sa to okusovanie nebude opakovať, resp. ak to bolo zapríčinené tým "zdravím rastlinky" tak nad tým popracujem. Ďakujem za reakcie ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 11:41 Muž kristian [80] Re: Michal1987
A nebude to tim ze ten dany list nebyl idealne zdravej, a ze ma rostlina nejaky problem s rustem? Nerit mam osobne ve velke nadrzi asi 25 kusu a nikdy zadnou rostlinku neokousaly. Ani valisneria, ani echinodory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 02:41 Žena Snowy [24] Re: Michal1987
Ahoj, vlastní zkušenost nemám, moje Neritinka je vzorná, ale četla jsem v článku Markéty Rejlkové v časopise Akvárium, že občas si Neritiny pochutnají na jemnolistých rostlinách, což většina Echinodorů není (ten Tvůj druh neznám). Vsadila bych na něco jiného, než na Neritinu.
A jestli se dá zabránit tomu ožírání "nevhodných" rostlinek? Asi jí to nevysvětlíš. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 18:10 Muž Michal1987 [21] – Neritina ...
Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, či sa niekto z vás stretol s tým, aby Neritina ohrýzla list echinodoru (konkrétne Jan Harbich). Včera sa nejako dostala na list a dnes som si všimol, že za ňou ostali dierky v liste (asi 5-7 mm v priemere). Asi to nie je v poriadku, pretože druhá Neritina to nerobí. Rias majú v akváriu dostatok, tak neviem prečo s tým začala. Neviem čo s tým, či to bude pokračovať alebo to prestane. Ak s tým máte nejaké skúsenosti, poraďte prosím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.06.2009 21:19 Muž vhisky [45] – nerita přežije i dva týdny na suchu
Ahoj, Nerita přežila 2 týdny na suchu a po vložení do akva zase lozí. Na šouši se jí udělá zátka a ve vodě se "rozlepí" a to doknce i po dvou týdnech.. nemohli jsme ji najít až do dneška(byla na dost nepřístupným místě za skříňkou). Píšu to sem abyste nezoufali, že se vám ztratila, umřela a už ji nemůžete pomoct :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2009 12:26 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: lady0punx
mozna bych experimentoval s braktickou vodou.... druhy problem muze byt s krmenim
moje neritina nejradsi "okusuje" koren co mam v akvisku, malokdy ji najdu mimo nej, treba na nem roste neco co zboznuje, netusim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2009 10:05 Žena Nigerin [19] – no
Jenže je možný, že je kladou třeba mezi kameny kam se světlo nedostane... a když oni se v té vodě prostě nevyvíjejí. Jako by se jim nechtělo... Však já vyzkouším všechno možný i nemožný a uvidíme.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2009 06:14 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: lady0punx
Vajíčka se určitě musí vyvinout ve vodě kde je nakladli. Ne slané, do tý musí časem doplout. Tma nebude třeba. Nelíhnou se za polárním kruhem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2009 02:21 Žena Nigerin [19] – no
ještě mě k tomu napadlo že problém s nerozmnožováním v zajetí bude možná taky v proudu vody... Jestli žijí v řekách tak by tam ten proud měl být... A ještě bych zkusila nějak upravit vodu ve které vajíčka budou aby měly co nejpodobnější podmínky jako v přírodě... A taky zkusím je mít ve tmě... No prostě zkusím všechno :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2009 02:10 Žena Nigerin [19] – ahoj
Když sem si poprvé kupovala neritinu napadla mě taková věc... Vím že se jejich vajíčka nemůžou ve sladké vodě líhnout ale... Co když je dám do slané? Nebo aspoň braktické. Mám v plánu to vyzkoušet... Až si koupím malé 12l akva a nakladou mi vajíčka jinam než na sklo :-D Potom vám dám vědět ;-) kdyžtak daruju :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2009 23:45 Muž klm007 [114]
Moje neritiny to také dělaly, ale až v okamžiku, kdy sežraly všechny řasy v akvárku, tak se chodily pást nad hladinu, kde bylo vlhko a rostly tam tudíž řasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2009 21:30 Muž Mickey [6] – Re: Ambra
Taky mi občas vylezou nad hladinu,většinou jsou těsně pod hladinou v rohu akva.Mám je s ampuláriema a ty už mi dělaj kokony tak voda bude asi OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2009 21:20 Muž Jurasek [137] – Re: Ambra
Nějaké parametry vody by nebyly? Hlavně NO2 a NO3?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2009 20:27 Žena Ambra [7]
Ahoj vespolek, mám otázečku ohledně vylázení neritin z vody, vím že to občas dělají a že to není dobré. Před týdnem jsem si dva pořídila, doufala jsem že na řasy, ale každé ráno je najdu nehnutě sedět nad hladinou přilepené na sklo. Pokaždé je sundám, do večera se většinou téměř nehnou a ráno jsou zase nad vodou...nevíte čím to je?případně co s tím? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 18:52 Muž Mickey [6] – Re: Nedory
Tak už mám taky jednu malou Tylomelanii asi na ně bude působit trik s výměnou vody.Chci se zeptat jak dlouho je máte a čim je krmit?

Co jsem čet odkaz tak odchov je problematický?http://klub.akva.sk/akvarium.php?PHPSESSID=5ad8d109d79742709aa691b42178d229
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2009 10:09 Martin
Ahoj, nevíte někdo kde bych na Ostravsku sehnal Neritiny Zebra?
Ne Hornbach, tam si netroufam kupoval!!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 10:40 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: 0
Tak ve volné přírodě je už plankton? To je skvělé, nečekal bych, že v týhle zimě už něco bude. Mám takouvou soustavu sítek o 6 různých velikostech a ta poslední je tak malá, že tam voda sotva teče. Jak moc malou věc to zachytí nevím, ale Artemie mě zachycuje už to síto před tím. To poslední by mohlo zachytit tu správnou velikost pro ty larvy.
Pokud by někdo chtěl Neritinky na chov, chtělo by to prázdnou nádrž, kde by se po nakladení vajíček dospělé odlovili, a do nádrže by se pomali přidávala sůl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 09:34 0 – Re: Semtex
Fotka k příspěvku Jedna z řady potíží je zjistit , že se už larvy vylíhly ( nutná samostatná nádrž s kvalitní a nefiltrovanou , ale pohybující se vodou a po vylíhnutí s postupným časovaným přisolováním mořské soli ) , což při jejich velikosti není snadné a z dostupných informačních zdrojů jsou asi larvy i dravé , ovšem nauplie žábronožek k jejich nasycení budou nejspíš příliš velké a občas z přirozených vod dostupný sladkovodní vířník je háklivý na manipulace a možná i přisolenou vodu.

Použít k tomuto účelu ( na krmení larev neritin ), by se pravděpodobně mohly hlavně raná vývojová stádia velmi drobných dravostí méně nebezpečných , ale ne všude a v malém počtu se vyskytujících druhů buchanek - např. loužových bílých - lovil jsem je v neděli 22.3.09 do jezírka na rozmnožení (, ale plankton mi vyžírají čolci ), nebo ještě vzácnější titěrné černé vznášivky (- mi do roku 1983 známé dvě lokality s dvěma rozdílnými druhy , už zanikly).

Už jsem se sám pokusil v minulém roce larvy líhnout. Pro zaneprázdnění však nedodržel podmínky a patřičný postup a pokus nedokončil. Přes léto jsem choval neritiny opět venku , kde mají dostatek potravy a pěkně narostou ( kolísání teploty jim nevadí a i tam vylézají občas z vody se slunit ). Jenže začátkem zimy jsem nesvědomitostí o svou chovnou skupinu přišel a mám teď jen jednoho "bodlináče" , který sice klade vejce , ale těžko se z nich něco vylíhne , nejsou-li oplozená.

Rozmnožení neritin v zajetí , je skutečnou výzvou současné akvaristiky , myslím tím v Evropě. Na farmách v jejich domovině to žádný velký problém nebude.

Na fotu je můj poslední "bodlináč".
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 07:32 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Mickey
Vajíčka se musí vyvíjet ve sladké vodě. Po vykulení larvy by se měla voda pomalu osolovat. Aby se trošku simulovali podmínky v přírodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 06:35 Muž Snofrev [54]
zde toho o šnecích najdete víc jak tady na fóru
poslední číslo, tedy č.16

klub.akva.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 23:38 Muž Mickey [6] – Re: Nedory
A nevíš náhodou jestly jsou to hermafroditi nebo dvoupohlavní?Jsem zvědavej jestly se mi rozmnožej.

To:Snofrev tak to asi bude nereálný je namnožit?Napadlo mě jak uvidim vajíčka tak je dát do slaný vody a tam by se mohly vylíhnout?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 17:12 Muž Nedory [15] - Sumci – Re: Snofrev
Ten oranžový šnek ze sulawesi, jestli je Tylomelanie, tak je mám taky a jsou živorodé. Mám dvě mláďata a narodily se pokaždé, kdž jsem je přendal do jiného akvária, takže se dá říct, že na ně určitě bude fungovat trik s napodobením podmínek příchodu dešťů, tzn. velká výměna vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 14:09 Muž Snofrev [54] – Re: Semtex
já bych řekl, že larvy budou žrát něco podobnýho jako nauplie žábronožky, takže jednobuněčné řasy

ovšem jakou chtějí vodu pro vylíhnutí larev a následně jakou pro život, tak to netuším ani malinko
leda se zkusit zeptat někoho kdo má moře, jestli neví zda je někdo nezkoušel rozmnožit v moři
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 12:46 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: agent007
Ono je to trochu jinak. Vajíčka kladou v řece, ze kterých se vylíhnou larvy a ty se nechávají unášet proudem do moře. Tam dospějí ve šnečka a ten cestuje z5 po řece. Teď mám po akvárku asi 30 vajíček. Ale řekl bych že i kdyby se vykulili larvy a já je nechal vyvíjet někde ve slané vodě, stejně z nich nic nebude. Nevím co v tom moři je udržuje při životě a co vše k tomu potřebují. Vědět to, tak je pěstuji ve velkým X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 11:06 Muž agent007 [47]
Už se to tu probíralo. Neritiny žijí ve sladké vodě, ale při rozmnožování cestují do moře, pak se vrací zpět. Vajíčka potřebují pro svůj vývoj slanou vodu. Vajíčka Ti v akváriu nakladou, ale nic z toho nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 11:02 Muž Mickey [6] – Neritina,Šnek oranžový-Sulawesi/Rozmnožení
Dobrý den,chtěl bych se zeptat zda by někdo nevěděl jak tyto šneky rozmnožit.Co je přesně braktická voda?Mám 14náct neritin a 6 šneků oranžových tak bych to chtěl skusit.

U těch šneků oranžových netušim jak se rozmnožují?

Díky z každou radu..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2009 21:42 nenya
Ty vajíčka je jediný, co mne na neritinách štve, kladou to všude. Z dekorací je můžeš jemným kartáčkem opucovat, jinak je nech, ony zhnědnou a zmizej, případně se o ně postaraj ryby (pancéřníčci nebo labea).

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 13 14

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 20771x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1140-neritina-natalensis?od=445