Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neritina zebra

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Neritina zebra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 13:54 Markasimo – Re: Radim
Určitě budou mít ve Sklorexu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 09:41 Muž hatreder [2]
No neva. Ale stejně bych nějakého toho šneka do akviška chtěl. Rozhodoval jsem se mezi ampulárií a neritinou, ale ampulárie ožírá i kytky, takže tu ne. Piskořky ani okružáky nechci. Tak nejlíp vychází ta neritina. Mylíste, že je ty mřenky nesežerou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 09:34 Muž vlacek [402] – Re: hatreder
Neznam sice rodophytu sp. podrobne, ale jak tak ctu tak je nekolik forem a tipl bych si, ze vetsinu z nich neritka nezere. Neocekaval bych tedy, nejake zlepseni stavu s pridanim neritky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 09:03 Muž hatreder [2]
Ahoj. Na dekoraci a anubiasech mám neustále příbuznou vousaté ruduchy a je to RODOPHYTU SP. Chtěl bych se jí zbavit, proto mám v úmyslu pořídit Neritinu. Jenže v akvišku mám 5 ks mřenek pákistánských. Myslíte, že to bude problém? Každá mřenka má cca 4cm. Díky za rady....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2011 16:00 Muž martmart [106] – Re: Radim
ma je v praze na braniku, minuly tyden sem pro ne byl ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 15:11 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: Radim
Nejčastěji se dají sehnat na burzách, vloni jsem u Vás na jedné takové byl, zkus termíny burz a snad tam někdo bude nabízet, jinak v Ostravě bych o pár obchodes či místech věděl. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 13:10 Radim
Dobrý den marně scháním šneky-neritin nevíte kde se dají sehnat jsem z Brna děkuji za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 11:15 Muž ČichavecTom [92] - Rostliny – Re: sivon
Jo, tak tyto informace jsem taky našel, škoda že se neví jak je to s tou cestou larev, jestli jdou samy do slaný, nebo je se tam vylíhnou. Předpokládám že pokus typu dát část vajec do slané vody a část do sladké taky selhal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 10:56 Žena sivon [1694] - Plži – Re: ČichavecTom
Ve slané vodě se vyvíjejí mláďata (larvy). Jako vše v přírodě je to tak propracované, že se nám z toho točí hlava. Dospělci se postupně stěhují proti proudu řek s věkem. Zdali se vrací klást vejce do brakických vod, nebo jestli mláďata po vylíhnutí do nich stačí odplavat a pak se v nich vyvíjejí, kdo ví? O rozmnožení se mnozí snaží, tak snad se to jednou povede. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 10:32 Muž ČichavecTom [92] - Rostliny – Re: sivon
A nedají se přesunout do slané vody? To už ale asi někdo zkoušel... zajímalo by mě co se objevilo za problém.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 10:09 Žena sivon [1694] - Plži – Re: Tinusha
Naší už to baví 2,5 roku a nevypadá, že by jí docházela vajíčka. Škoda, že z toho nikdy nic nebude, to bychom se napakovali. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 19:42 Tinusha – Re: Haimdol
No tak budeme mat vajickarium, no :-) Dakujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 19:38 R Muž Silent [5949] – Re: Tinusha
Tak to ti já nepovím. To ví jen ona sama ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 19:35 Tinusha – Re: Haimdol
A to ju dokedy bude bavit? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 19:32 R Muž Silent [5949] – Re: Tinusha
Je to neritina jako vyšitá :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 19:31 Tinusha – Je to neritina?
Fotka k příspěvku Lidicky, prosim Vas, je toto neritina? Kuk na filter. Mame ju samu od zari a ona vkuse kladie biele vajicka a uplne vsade... na sklo, na koren, na kamene, do otvorov na filtry... uz je vsetko zavajickovane :-( Prestane to vobec niekedy?????
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 16:06 jose – Re: hanca
Nič sa nedeje, len paludomus je z inej čeľade ako neritina a má ulitu členitú s rôznymi výstupkami a nie hladkú ako neritiny. Preto to prirovnanie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 15:18 hanca – Re: jose
Jo tak to možné klidně je, já jsem ho viděla jen v časopisu Akvaristika a v životě ne in natura. Ale přišel mi podobný jako Neritinka, tak to se omlouvám. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 12:15 jose – Re: hanca
paludomus a neritina sú si podobné asi ako dlhý a široký
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 11:57 hanca
A neměl na mysli šneka Paludomus? Ten je opravdu tmavý skoro černý a podobný neritině a bohužel i stejně neodchovatelný. ano Ale má krásné tělíčko, pokud by nebyl p roblém s odchove, hned bych do něj šla.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 22:23 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: beowulfx
Neritina není jen hnědý šnek s černými pruhy, a že nemá nic společného "s vojenskou helmou čili tím černým", tak to se pletete. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 21:23 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: gigimasters
Neritina je hnědý šnek s černými pruhy, s vojenskou helmou čili tím černým jak ti tam někdo nabízel nemá nic společného :) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 17:24 Muž gigimasters [8] – Re: darka
Prosím nevíte jestli tento černý šnek ve zdejším atlasu? Jak je jeho přesné jméno? Prodejce na brněnské burze mi řekl že jde o šneka přezdívaného vojenská helma a jedná se o philopaludinu ale pod tímto názve jej nemohu najít..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 14:43 Žena Merkur [99] - Labyrintky – Re: Gogo
cms.proplan.cz/… nebo zavolat sem..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 13:44 Muž Uli [17] – Re: Gogo
U Žofky pochybuju.. protože když jsem tam byl na začátku měsíce tak měli všude napsané VÝPRODEJ a v akváriích měli 000 nic (nebo jak se to říká). Ale pokud to máte kousek tak bych se tam stavil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 13:36 Muž Gogo [1]
A jestli U Zofky? Tam by to bylo uplne nej,protoze bych tam mohl nekoho poslat a nemusel bych nikam jezdit 20km pro šneka. Uvidím,třeba někdo bude vědět.Jinak si tam asi budu muset zavolat.Díky moc za info
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 13:30 Žena Merkur [99] - Labyrintky – Re: Gogo
Zde je telefon do Akva ZOO SHOPu Hustopeče: 519 411 397. Po-pá 9.00-17.00h a So 9.00-12.00h.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 13:22 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Gogo
v Hustopečích jsme je taky kdysi koupili...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 13:20 Muž Uli [17] – Re: Gogo
V Břeclavské SuperZoo je mívají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 13:02 Muž Gogo [1]
Nevíte někdo kde na jižní moravě seženu Neritinu zeb. ? Nejlépe Břeclav,Hustopeče nebo při nejhorším Brno
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 13:17 Muž vlacek [402]
Sid napsal: ...opravdu je to Neritina, ...možná už je nad hrobem (taky toho moc nenaleze)...
Zkuste se příležitostně podívat po šnekovi, kterému se přezdívá "Clithon". Ten je v porovnání s neritinou při spásání řas jiný čipera. :-)


Hmm, ja mam clithona (pruhovaneho, ne cerneho) v jednom akva a neritku ve druhem a prijdou mi stejne ucini a ryhli. Clithon trosku vice leze po listech, ale jen proto, ze je jeste pomerne maly, s neritkou jdou listy ke dnu :-)

Jinak clithona mam z vivaria v Melniku, zkusil bych se poptat i tam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 10:52 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: darka
Je možné, že to je právě ten šnek z vašeho odkazu, (podle fotek to vypadá přesvědčivě), ale já se raději tipování, "co je zač", zdržím - podobných (až vizuelně "totožných") šneků by se našlo vícero... Ale dejme tomu, že je to Filopaludina sp. :-)
Mám ve své "112" dva a kromě občasných přisedlých zelených řas ("GSA") na sklech si žádné jiné ve viditelných objemech nepěstuji. "GSA" mají rychlý životní cyklus, takže moje "přílby" tráví většinu času na dně, kde si (i s lehkým rozhrabáváním svrchní vrstvy) hledají potravu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 05:57 Žena darka [520] – Re: Sid
Černých šneků, kteří vypadají jako "vojenská přilba", mám od Clarkiiho několik, ale je to dle mého názoru Filopaludina sp."helmet" , vypadá takto translate.google.cz/…
Je opravdu účinnější než Neritina palec , ale třeba zelená vláknitá mu vůbec nejede :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 10:05 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Tudy
Toho "Clithona", (1 ks tak na 50 l vody - aby nepošel hlady :)), si dopřát můžete. Zkazit se jím nedá nic. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 09:38 Muž Sid [6634] - Rostliny
Ještě poznámka:
Tohoto plže považuji za jednoho z mála požíračů i hodně "nepříjemných" řas, (Compsopogon, Spirogyra, Oedogonium...). Při řešení problémů s nadměrným výskytem řas ve společenském akva ale na něj příliš nespoléhejte; to hledejte zejména v opatřeních na podporu vyšších rostlin. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 09:26 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Tudy
Na tohoto šneka s největší pravděpodobností narazíte na burzách, kde prodává "Clarkii".
(A zapomněl jsem dodat, že tím čiperou mám na mysli černého Clithona, co vypadá jak vojenská přílba... :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 08:53 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: Sid
Děkuji, pokusím se ho sehnat, SAE je poslední štace (kvůli přerybnění).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 08:32 Muž Sid [6634] - Rostliny
...opravdu je to Neritina, ...možná už je nad hrobem (taky toho moc nenaleze)...
Zkuste se příležitostně podívat po šnekovi, kterému se přezdívá "Clithon". Ten je v porovnání s neritinou při spásání řas jiný čipera. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 07:54 Muž Tudy [330] - Krevetky
Ve dně krmení nezůstává, krmím tak, že na dno nestačí téměř nic dopadnout (až na tablety pro Krunýřovce, ale ty rychle zmizí, zeleninu vyndám do 24. hod.). Navíc 1x týdně odkaluji.

Jinak opravdu je to Neritina, u těchto plžů z dovozu těžko říct jak jsou staří, možná už je nad hrobem (taky toho moc nenaleze). Pomalu se přikláním v alternativě SAE...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 10:12 Muž vlacek [402] – Re: Tudy
Nezustava ti ve dne krmeni? Ja si ji take nemuzu vynachvalit a nedovedu si akvarko bez ni predstavit. Ve dne se mi hrabe, kdyz krmim tabletou se spirulinou a ryby, raci a krevety to nesezerou a cast zapadne mezi kameny. To pak neritka a okruzak pekne rozryji a sezerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.10.2010 21:13 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
já měl ve 130 l 2 a do měsíce bylo totálně vyluxováno od řas, nechali jen ty vláknité...
Krásně za nimi zástávala vykousaná cestička, jako když kombajn jede lánem....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 20:43 Žena annis [21] – Re: Tudy
A je to neritina? Já osobně si je nemůžu vynachválit.Na rostliny moc nejdou,ale sklo čistí-údajně raději umře hlady,než by se pustila do něčeho jiného
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 20:36 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Tudy
možná jí to chce předvést co má dělat a jak X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 19:09 Muž Tudy [330] - Krevetky
Já jsem z tohoto plže celkem zklamán, většinou leze jen po dně, rostliny ani stěny od řas nečistí. Okurku nebo rajče, to ano, to baští ráda (prý je striktní rasožrout... hmm ). Možná jsem měl smůlu na kus.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 11:08 GHOST1970
oprava-poskrabat smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 11:03 GHOST1970
zdravim,rad bych dal k dobru nemilou zkusenost s vajicky neritin na celnim skle akvaria-nikdy je neodstranujte magnetickou sterkou.Jsou velice tvrda a dokazi,i kdyz jen lehce,posrabat sklo.Takze doporucuji pouze skrabku se ziletkou X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2010 20:41 Bexi
nezdá se mi správné chovat neritiny,jsou ve velkém sbírány v přírodě,hodně jich transport nepřežije,rostou pomalu a v zajetí se nemnoží.
P.S neritinu mám,pořídil jsem si ji dávno,když byla ,,neritiní horečka,,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2010 18:57 netmenko
Kde si tu na slovensku mozem objednat cez internet Neritina natalensis

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 23:40 radim
okusují si neritiny ulity, když mají málo vápníku?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2010 19:05 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: vlacek
...zkus radeji co nejvetsi a nebo pribuzneho clithona...
Přimlouvám se za clithona - z neritin mi připadá jako největší pracant. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 13 14

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 20771x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1140-neritina-natalensis?od=382