Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 15:42 Muž j0hny [86]
neviem co sa ti paci, pozri si atlas rastlin a vyber si nejaku nenarocnu na vodu a pre intenzitu svetla velmi nizku, lebo to kuchynske osvetlenie byva v tejto dlzke len 8-13w. A samozrejme rychle rastuce. Kazdopadne by som tam napchal este 2-3 kosicky rastlin :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 15:38 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Jirkaass
záleží na tom osvětlení, zjisti kolik má wattů, taky záleží jak se stará a kvalitní, jestli je to ta zářivka se kterou se to prodává tak bude docela nanic.
Na tohle akvárko by bylo dobrých aspoň 2x15W
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 15:33 Muž Jirkaass [35]
osvetleni tam mam zarivku neivm kolik W ale dava se pod kuchyne jestli vis co myslim ??

jinak porad jake kytky by se tma hodily nevim prave vubec co tam dat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 15:25 Muž j0hny [86]
Aha, tak som si pozrel prezentacku, a trufnem si povedat ze na tych par rastlin mas mierne prerybnene, aj ked su rybky este mlade :-)
Osvetlenie neviem posudit, skresluje tam blesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 15:18 Muž Jirkaass [35]
ok diky kdyztak nekdo jeste napiste
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 15:17 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Jirkaass
spíš bych se do budoucna zaměřila jen na jeden druh hejnových ryb. 4 ryby jednoho druhu nejsou hejno!
Místo ryb bych zapřemýšlela o rostlinkách, trochu jim přisvítla a pořidila jich víc ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 15:12 Muž j0hny [86]
Ja myslim ze uz teraz tam mas maximum ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 14:47 Muž Jirkaass [35]
Ahojte potřeboval bych poradit mam akva asi 45 litru cisteho objemu mam tam par anciku 4 krvavé tetry 4 tetry černé 4 snad tetry cervenohlave chtel bych tam jeste neco bokud to neni uz ted moc?? treba mecovky diky za rady pokud je mozno nebo ne

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 11:32 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: mcgury
černé komáří larvy (prodávají se mražené) klidně i něco živého, ale chytat to v zimě asi problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 23:16 mcgury – mcgury
viete mi niekdo poradit vhodne krmivo pre bojovnicu pestru alebo aj postup pvyrobi domaceho krmiva ak viete
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 16:17 Muž vlacek [402] – Re: stetinka
Presne, nebo "Tak kdo byl dneska nejhodnejsi?" :-) Me halani susene ani nenapadlo zrat. ANi vytecne peletky. Asi byli zvykli na jine.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 15:51 Žena stetinka [270] – Re: vlacek
:-D jako že bych přišla k akvárku a řekla, tak kdo má dnes největší hlad?
No, neni to sranda, musím to nějak vymyslet. Možná vyměnit endlerky za halančíky? smich
Jo, ty hjerssenovy jsem měla v práci, hezký a sušený dlabaly ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 14:38 Muž vlacek [402] – Re: stetinka
Ja mel sest tech axelrodii a byly v pohode. Ale takovy halancik pestry hjeressenuv je take krasna rybka. Mel jsem parecek, ale az moc se zajimali o male racky, takze museli pryc. Tusim ale musi dostavat stale zivou nebo mrazsenou stravu, na vlockach je neutahnes. Axelrodky mi zraly vsechno. Se znecistenim vody je nemuzes s endlerkama porovnavat, to jako vy tam skoro nebyly. Nicmene odkalovat 2xtydne je docela otrocina. Tak co dat vzdy jednu rybu z vetsiho na nejakou hodku do maleho, je to mene drasticke? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 14:25 Žena stetinka [270] – Re: vlacek
po malejch krevetkách netoužím, vlastně je mám jen proto, že jsem je dostala. To nevím s těma tetrama, uvědom si, že je tam tak 10-15 dospělejch endlerek a ještě k tomu třeba osm teter, do toho dva raci, faunus,neritina, ..odkaluji dvakrát týdně, musím si dávat pozor na NO3.
Koukám, že bude asi nejjednodužší tam občas nabrat potěr síťkou a vysypat jí do velkýho akvárka s rybama, které budou za živé krmivo rády,a le příjde mi to drastický. S tím dravcem by to bylo....bez mé účasti :-D
Možná ti halančíci..
Právě, že nevím, jak a to :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 14:16 Muž vlacek [402] – Re: stetinka
Ja je mel ve tricitce ciste a zadny problem. Jak pisu, nepotrebuji prostor k plavani a jsou tak 2cm velke, max 2.5. Udavane 4cm v atlasu je blud! Prolezaji krovim, postavaji, neplavou jako neonky. Dal jsem je pryc jen proto, ze jsem chtel mit nejake male galaxy, jinak nemaji ani s mensi nadrzi problem. Halancici jsou dalsi moznost. Nicmene se rozluc s malymi krevetkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 13:08 Žena stetinka [270] – Re: vlacek
No, to je sice krásná tetřička,ale je problém, že je to hejnovka a do těch 30 l to je na prd... myslela jsem něco jako nějakej štikovec nebo halančík,ale nemám s nima zkušenosti...
Mám za dva měsíce tak 100-150 mladejch. zatím je přelovuju do karantény,a le tu průběžně potřebuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 12:18 Muž vlacek [402] – Re: stetinka
axelrodia riesei (ZOO Branik) - jsou male, v mekke vode krasne cervene a nepotrebuji moc prostoru na plavani a jsou pri chuti-tetry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 11:39 Žena stetinka [270]
Pídím se po inspiraci, co dát do cca 30 l čistého objemu vody k endlerkám, aby mi to regulovalo mladé. Máte někdo zkušenost, tip?
Akva neni kryté, je hojně zarostlé, jsou tam i krevetky a raci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 21:05 dano – Re: Lenik
ja som zacinal z bojovnicov pestrov je to krasna ryba a pomerne nenarocna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 19:39 Žena JJaanca [67] – Re: mcgury
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 19:12 mcgury – bojovnice pestra
cawte potreboval bych pomoct s rozmnozovanim bojovnice pestrej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 18:13 dano
katterinecka napsala: na tři bojovnice je 20 litrů docela málo, ale pokud se nervou tak to zas tak nevadí. Rostliny by to chtělo živé. Ale stále si mi neodpověděl jak často měníš kolik vody? A jak probíhá údržba?



no je tam iba jeden samcek na dve samice kedze riesim problem jeho apsolutnej pasivity :) takze vobec nervov ryby vilovim z akvaria sietkov a dam do kelimkov potom odsajem vodu vyberem vsetky veci a vycistim kedze filter som kupil pred vcerom a som s toho nadceny ale pred tym som menil vodu raz za dva tyzdne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 18:06 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: dano
na tři bojovnice je 20 litrů docela málo, ale pokud se nervou tak to zas tak nevadí. Rostliny by to chtělo živé. Ale stále si mi neodpověděl jak často měníš kolik vody? A jak probíhá údržba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 17:44 dano
katterinecka napsala: jak je to akvárko velké? jak často měníš kolik vody? je tam filtr? Jsou tam rostliny?



filter mam velkost je 35x25x25 su tam 4 rybi a dve plastove rastliny a ukryty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 15:50 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: dano
jak je to akvárko velké? jak často měníš kolik vody? je tam filtr? Jsou tam rostliny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 14:35 dano
dano napsal: Merkur napsala: A jaké máte obsazenstvo ryb? Staří? Jak se k němu chovají ostatní ryby? Více info prosím!


je dominantnej samec v akvarium ma pri sobje dve samicki a jedneho maleho prisavnicka dal som ho do jedneho mensieho akvaria spolu s jednov samici a snazim sa ich sparit ale bohuzel som amater :-(




a jeste jde se ti podarila zohnat taka prekrasna bojovnice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 14:32 dano
Merkur napsala: A jaké máte obsazenstvo ryb? Staří? Jak se k němu chovají ostatní ryby? Více info prosím!

je dominantnej samec v akvarium ma pri sobje dve samicki a jedneho maleho prisavnicka dal som ho do jedneho mensieho akvaria spolu s jednov samici a snazim sa ich sparit ale bohuzel som amater :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 06:05 Žena Merkur [99] - Labyrintky – Re: dano
A jaké máte obsazenstvo ryb? Staří? Jak se k němu chovají ostatní ryby? Více info prosím!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 21:32 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: dano
jaké má akvárium? jak probíhá údržba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 21:17 dano – bojovnice pestra
mam takový problém že muj sameček bojovnice pestrá je daková flegmatická vůbec nereaguje na svůj obraz v zrcadle a nezauíma sa o samici málo žere prosím Vas jak bych ho mnel prímout k životu sad
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 20:34 Muž roper [10] - Cichlidy
to je fakt. Nikdy mě nenapadlo si ho koupit a vůbec netuším proč. Přitom jsou nádherný a nenáročný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 20:34 R Muž romant [27982] – Re: Designer
No jasně, dobrej tip. Taky jsem je kdysi dááávno měl. Jo, jo skokani to jsou zdatní. Určitě je dneska moc lidí nechová, protože ani na burzách jsem je neviděl ani nepamatuju. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 20:31 Muž Tudy [330] - Krevetky
Také jsem o nich uvažoval, ale odradila mě jejich krátkověkost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 20:27 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: romant
Nevim proc, ale malokdy si nekdo vzpomene na Halanciky. Jsou to nadherne ryby s naprosto minimalnimi naroky na prostor a pritom hodne zajimave i svou naturou, navic vybirat je z ceho, Halanciku je spousty ruznych. Treba rybicky.net/atlasryb/halancik_gardneruv , no neni fakt nadherny? Kdysi jsem je mel, jsou to uchvatne rybky, hodne mne bavil i jejich odchov, a daril se mi (no zadne zazraky, ale par ks jsem odchoval), ackoli jsem byl docela maly kluk. Mel jsem i tyhle rybicky.net/atlasryb/halancik_pestry_hjerresenuv , ze jsou krasni? Tak proc vsichni chteji cpat do pidiakvarek Neonky, ktere tam fakt v hejnu nepatri a mimo hejno to uz snad ani nejsou Neonky, v male nadrzi neukazi ty nadherne pohyby hejna. No nemam pravdu? Asi se na Halanciky v dnesni dobe zapomelo, a je to skoda. Nebo ze by se nezapomelo? Nevidam je casto. BTW, kryci sklo u Halanciku je nutnost, bezva skacou ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 20:22 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: Pauli167
No tak tam už by se dalo chovat "kdeco". Pokud nejsi rozhodnutý, vybral bych ryby které chci mít a dle jejich nároků si pořídil odpovídající akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 20:22 R Muž romant [27982] – Re: Pauli167
Takovýhle vývoj lze jen a jen schválit. palec Tam už se nějaký slušný hejno neonek bude pěkně vyjímat. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 20:18 Pauli167
zvirata.bazos.cz/…
a co rikate na toto akvarium v tomhle uz by se dalo neco chovat ne ? premyslim o koupi tohohle .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 20:13 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: Pauli167
Doporučuji si přečíst toto rybicky.net/forum/1526….
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 20:09 R Muž romant [27982] – Re: Pauli167
Neonky jsou sice hejnový ryby, ale v takhle malým akvárku budou spíš stresovaný tím prostorem a jejich hejnová pospolitost se nejspíš konat nebude a rozprchnou se jednotlivě po akva. Nedával bych je tam. Mrkni se do atlasu třeba na nějaký rasborky.
EDIT: Tak bych řekl, že je to jasná názorová schoda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 20:06 Muž roper [10] - Cichlidy
Dej tam nějaké razborky a pár krevetek, aby čistily dno a bude to akorát
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 20:04 Muž NASREDDIN [1383] – Re: Pauli167
To ale není 50litrů ani prázdné, natož vybavené no .
Já bych se přimlouval za jiné rybky.
Krása neonek vyniká v opravdovém hejnu a na to už je potřeba větší akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 20:01 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: Pauli167
10 ks Neonek, nic víc. I tak jim to bude poměrně malé. Min. délka nádrže se uvádí 60 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 19:58 Pauli167
asi jen neonky rekl bych ze je to tak akorat na hejno neonek nebo muzu pridat i nejake jine rybky ?
rozmery delka 50 sirka 30 vyska 30
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 19:55 Muž NASREDDIN [1383] – Re: Pauli167
Jaké budou rozměry akvária,
objem sám o sobě nic neříká.
Neonky ocení delší nádrž s prostorem pro plavání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 19:53 Muž roper [10] - Cichlidy
Chceš tam mět pouze neonky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 19:49 Pauli167 – začátek
Poradte mi mam 50l akvarium a chci do nej nejake rybky premyslim o hejnu neonek pomuzete mi nekdo a nakupem vybavy do akvaria ? a jake zive rostlinky a podklad do akva dat
Dekuji za vsechny odpovedi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 21:46 Lenik – Re: katterinecka
ok, jdu studovat, uz jsme ho malem objednali, diiiky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 21:46 Muž roper [10] - Cichlidy
svatá pravda: To už není aqa, ale zavařovačka :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 21:42 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Lenik
pokud se chcete akvaristice trochu věnovat a zařídit aby se rybky měly dobře tak pořiďte větší a před tím si o tom něco pročtěte.
Jinak tam klidně můžete dát kytky, šneky nebo i nějaké ne moc náročné krevetky, jako třeba red cherry, které jsou i velmi pěkné. Akvárko nemusí být jenom o rybách a než je tam trápit tak ratši žádnou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 21:39 Muž roper [10] - Cichlidy – Re: Lenik
Ani jednu. Leda mrtvou :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 95 96

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 102682x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11330-ryby-do-maleho-akvaria-21-50-l?od=3572