Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 21:05 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Sera
Já zas Oryzias woworae...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 20:57 Muž Ad@m [1051] Re: Minnie
Bettu a platy by som nahradil razborkami galaxy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 20:56 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Minnie
ty krevetky jsou jako luxusní svačinka pro Bettu?
Neritina ti tam dlouho nevydrží, leda by jsi tam měla nános řas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 19:55 Minnie Re: Sera
A co místo nich? :-) Já původně je chtěla, aby trošku krotily bettu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 19:52 Muž Ad@m [1051] Re: Minnie
Platy môžu napádať krevetky, takže tie neodporúčam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 19:35 Minnie – 25l
Ahoj :-), potřebovala bych poradit, jestli mám dobrý výběr do 25l...
1x Neritina zebra
8x Piskořka věžovitá
10x Krevetka červená var. Red cherry (3 jsou těhotné)
1x Rak mexický zakrslý
1x Bojovnice pestrá
3x Plata skvrnitá var. Korálová
Všechno kromě krevetek a piskořek můžu změnit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.05.2012 20:05 Muž Ad@m [1051] Re: Rounce
Dobrý výber palec . Veľa zdaru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2012 19:59 Muž Rounce [30]
No tak podle ryb který tam budou sem si vybral tyto
rybicky.net/atlasryb/kardinalka_vietnamska
rybicky.net/atlasryb/danio_perlove
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2012 18:17 Muž Rounce [30]
Zdravím jaká hejnová ryba by se hodila do akva o objemu 45L ? Zatím mám vybraný tyto tři
rybicky.net/atlasryb/axelrodie_kolumbijska
rybicky.net/atlasryb/kardinalka_vietnamska
rybicky.net/atlasryb/zivorodka_wingeova
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2012 16:52 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
Formosky mám, a pokud chce někdo chovat živorodky a namít strach zpřemnožení, je to ideální ryba.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2012 16:23 Muž LiborSprysl [9015] Re: milan666
milan666 napsal: No keby ste to akvárium videl, možno by som súhlasil.
20 litrové akvárium: odrátame objem substrátu, objem filtra, objem kameňa, objem dekorácií a zistíme, že má 12 litrov, či máte čarovnú guľu?
Navádzate začiatočníkov na nejasnú dráhu, tiež môžem o 20 litrovom akváriu tu napísať, že má 35 litrov, poznáte to niejako?

Nebavme se o tom, jak akvárium vypadá, ale zůstaňme u litrů a budu dál trvat na svém. Do takového akvária dám najas, doušku nebo podobný plevel a nepotřebuji substrát, když trochu posvítím Nevím jaký objem filtra, když ho dám zvenku, pokud vůbec ho budu chtít dát k rybám, které jsem uvedl. Většina potěru totiž skončí v něm smich A nenavadzám začátečníky na nejasnú dráhu, pokud začnou chovat mnou zmiňované ryby. Vím o čem mluvím!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2012 16:14 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: LiborSprysl
No keby ste to akvárium videl, možno by som súhlasil.
20 litrové akvárium: odrátame objem substrátu, objem filtra, objem kameňa, objem dekorácií a zistíme, že má 12 litrov, či máte čarovnú guľu?
Navádzate začiatočníkov na nejasnú dráhu, tiež môžem o 20 litrovom akváriu tu napísať, že má 35 litrov, poznáte to niejako?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2012 08:36 Žena Katha85 [74] Re: LiborSprysl
stydim

- no ale pro nás začátečíky je to užitečné stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.05.2012 16:51 Muž LiborSprysl [9015] Re: Filip980
No může, ale jsou to přece jen plovavější a hejnovější rybičky, takže údržba už musí být...Ty živorodky, či okounci to mají celkem "na háku" smich Hlavně když je dost kytek, kde se schovat a co do huby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2012 16:02 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: milan666
A b.brigitae může být také ve 20 litrech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.05.2012 15:57 Muž LiborSprysl [9015] Re: milan666
milan666 napsal: Treba si naliať čistého vína a do 20 litrov niejaké krevetky a dosť, rybky prírodzene môžu po niejakú dobu prežiť, no keby vedeli hovoriť.............
Poté co si postěžovala jedna z místních čtenářek ve vlákně o betách, že ti zkušenější nekorigují nesmysly, tak to musím udělat...Prohlásím se za zkušenějšího a napíšu, že to co jste napsal není pravda. Je mnoho druhů rybek, které jsou nejen druhovým názvem trpasličí a těm naprosto bohatě dvacet litrů vody stačí! Jen namátkou - N.elegans, H.formosa,Elassoma evergladei a další...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2012 14:38 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Treba si naliať čistého vína a do 20 litrov niejaké krevetky a dosť, rybky prírodzene môžu po niejakú dobu prežiť, no keby vedeli hovoriť.............
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2012 13:58 Melan666 Re: Tonda
ale moze cichlidka ramirezova moze byt chovanna aj v 20lakvariu.pokial je dobre udrziavane ja som ich mal20ks v 50l akva a treli sa a boli uplne v norme okrem agresivity samciciek pocas trenia ked ches male druhy tak si kup mlady parik cca 3-4cm velke cichidy priecnopruhe a ked odrastu kup zase..ale pravda ak ches ine druhy tak radsej min60l akva na jeden par vacsi duhiov ako je saica spilurum alebo akara.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2012 11:40 Muž MichalK [16] Re: romant
Dobrý den, po počátečním pozorování živorodky se drží pěkně u sebe, to bych nikdy nevěřil, že živorodky jsou takhle družné a dloubou do cichlidek :-D já to právě myslel tak, že když endlerky žijou jen rok, tak tam můžou být než cichlidky povyrostou a pak už bych endlerky nedokupoval (a množit se nebudou, tím, že jsou to jen samé samice). Ale jestli je mé akvárium malé na to aby tam byla skupinka endlerek a mláďata cichlidek, tak dám ty živorodky pryč no :(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 21:06 R Muž romant [27983] Re: MichalK
Pokud jsi tím nákupem sledoval to, aby to akvárko nebylo tak prázdný, jak jsi nedávno napsal, tak to bohužel není dobrá volba. Podle mě, máš dvě možnosti a to si buď nechat jenom ty cichlidky a nebo naopak endlerky, ale regulérní hejno, tak aby to tzv. k něčemu vypadalo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 20:59 jamajcan Re: MichalK
Každopádně cichlidy s Endlerkami není nejlepši kombinace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 20:56 jamajcan Re: MichalK
Jestli máš v akva Ramirezky,jestli se nepletu,tak s tím,že nějaké mladé přežijou,bych být Tebou moc nepočítal,protože nějakou džungli,kde by se shovaly,tam taky nevidím.A s tím počtem,u téhle rybky,víc je líp.Takže se budou určitě cítit líp ve větším počtu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 20:47 Muž MichalK [16] Re: jamajcan
jo atlas mám přečtený, ale u minimální velikosti nádrže je uvedená velikost u páru a když jsem si rozklikl nádrže, tak hodně chovatelů ji má po míň kusech, jen mě zajímalo, jestli si samičky vystačí 2 a nebo mám další 2 dokoupit (případně nechat přežít z "vrhnu" těch stávajících).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 20:45 jamajcan Re: MichalK
Tam o ní najdeš všechno.Je to hejnová rybka.Takže ani ve dvou,ani ve čtyřech to pro ně nebude ono.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 20:42 jamajcan Re: MichalK
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 20:39 Muž MichalK [16]
Dobrý den, tak jsem dnes v hornbachu neodolal a koupil 2 živorodky endlerovy k mým cichlidkám, chci se zeptat je vhodnější nechat jen 2 a nebo vzít třeba 4 aby se cítily před cichlidkama bezpečnější? V atlase se píše, že se živ. dožívají jednoho roku a zatím jsou stejně velké jako cichlidky. Koupil jsem jen samice a vypadá to, že budou mít malé rybičky. ale doufám, že je cichlidky pochytají a sežerou, nechci, aby se množily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 20:30 Žena Katha85 [74] Re: RadioactiWe
Možná to bylo potřebou delší nádrže - náročnější plavci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 10:57 Muž LiborSprysl [9015] Re: RadioactiWe
Tak si s tím tolik nelamte hlavu, zjevně to psali dva lidé a každý měl jiný názor smich Obecně spíš vycházejte z toho, jaké nároky rybky mají. Hejnové rybky určitě jiné než třeba malé cichlidky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 10:42 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky
Zdravím, nejako mi nesedia údaje v atlase u:
rybicky.net/atlasryb/razbora_skvrnoocasa
rybicky.net/atlasryb/razbora_hengelova

Konkrétnejšie,
Razbora skvrnoocasá - veľkosť 2-3 cm, nádrž 50l/6+ kusov
Razbora hengelova - veľkosť 3-4 cm, nádrž 40l/6 kusov

Prečo sa pre menšiu rybku odporúča väčšia nádrž? Je Razbora skvrnoocasá aktívnejšia než hengelova?
Ešte k tomu sa mi zdá že skvrnoocasá dosahuje uvádzanú veľkosť ledva s chvostom a videl som ich možno aj v 20l akvárkach kde nevyzerali že by boli nejako obmedzované priestorom.
Osobne som ale tieto rybky zatial nechoval, takže možno som videl len mladé kúsky, každopádne by som bol rád keby mi situáciu niekto ozrejmil :)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.05.2012 21:36 Muž MichalK [16] Re: Rounce
No když se podíváš tady do atlasu tak i třískvrnný by byl asi lepší v těch 8
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2012 18:50 Muž Rounce [30]
právě ohledně těch kusů nevím protože Pancéřníček drobný chce víc kusů takže asi teho třískvrnnýho v 6ks ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2012 18:48 Muž MichalK [16] Re: Rounce
5 ks je docela málo na oba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2012 18:42 Muž Rounce [30]
Zdravím jaké pancéřníček se hodí do 45L akva Pancéřníček třískvrnný nebo drobný plánuju 5ks.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.05.2012 14:06 Žena Katha85 [74]
20-50 litrů
1. krevetky
2. asie a) betty + razbory heglerovy. b) vrčivky + razbory trpasličí
3. amerika paví očka - samce + 2 samice
4. afrika - halančíci

Jak velké maš akvarium?
20-50 litrů je poměrně rozdíl... Doporučuji zdejší vyhledávání:
rybicky.net/atlasryb/
- vyber u vyhledávání "Pokročilé"
- zadej velikost nádrže, zemi původu a pod a o rybkách si počti :) Pozor, někdy zadáš ryby do akva 40 litrů, ale najde to třeba cichlidy, které mají mít rozměry 300 l (150x50x40) a vyhledávač najde těch 40 v závorce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2012 22:18 Muž abdul99 [51] – Moje
Zdravím všechny akva nadšence. Mohli by jste mi prosím někdo dát tip jaký ryby bych si měl dát do akva? Ve zverácích asi jen rádi prodávají a ryby co najdu tady v atlase neseženu v obyč akvaristykách. Dejte prosím typ. Díky moc! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2012 16:16 Muž MrHu [300] Re: MichalK
Chování ryb v nádržích akvaritiky bude pravděpodobně jiné, než v normálním akváriu...:-)
Jinak myslím že tetry byly myšleny samotné, bez ramirézek...:-) Do 35l 3 ramirézky a k tomu hejno...to asi né:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2012 15:20 Muž MichalK [16]
No těch 6 mi příjde strašně málo, jak je mají v té Zoo Pandě v Glóbusu, tak je jich tam v tak 30l akváriu asi 20 a příjdou mi strašně "neaktivní", jen stojí vyděšeně na místě :( Chtěl bych si nechat ty ramirezky, jen jsem uvažoval o nějakém přidání, ale hejno mi příjde moc, mám strach, že až ramirézky vyrostou, "dloubaly" by do těch teter.

romant: ano, byl ten úhyn minulého samečka po tom co jsem si dotáhl z aquaburzy krupičku :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.05.2012 12:34 R Muž romant [27983] Re: MichalK
S přidáváním jakýchkoliv rybek bych ve Tvém případě nespekuloval. Není to tak dlouho co jsi se potýkal s tím či oním problémem s kondicí ryb a tuším, že tam byl i nějaký úhyn. To akvárium tak jak je s těma ramirézama za předpokladu dobré péče fungovat bude. Pokud by jsi chtěl nějaký třeba hejnový rybky, tak jak je Ti doporučováno přidávat, tak bych se rozhodl buď pro to hejno teter a nebo pro ty ramirézy, jsi limitován prostorem který máš k dispozici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2012 12:13 Muž FranzFritz [207] - TetryRe: MichalK
Tetru ohnivou jsem poprvé sehnal přes net, musel jsem si je nechat poslat kurýrem, cena 12 Kč za kus a doprava, tuším, kolem 400 kč. Teď mi je dovezl obchodník s rybkami, kus za 15 Kč. Vůbec bych neměl obavy mít v akvárku je 6 kusů. Opravdu nenáročná a odolná rybka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2012 12:02 Muž MichalK [16] Re: FranzFritz
No u nás v ZOO pandě jí mají za 39 kč, což by mi ani nevadilo, ale dop. počet kusů je 10!! což mi příjde na mé akvárium strašně hodně, kdybych už kupoval tak velké hejno tak bych šel raději do nějakých mini pancéřníčků, nebo krunýřovců jednopruhých. Těch aspoň nemusí být tolik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2012 09:51 Muž FranzFritz [207] - Tetry
Správně. Na takové rybky je to velice malé akvárko. Do malého akvárka se hodí nenáročná, odolná a hlavně malá rybka, například tetra ohnivá rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniv%C3%A1. Nevýhodou je, že se velice špatně shání. Kus stojí asi 12 - 15 Kč, ale v obchodech ani na burzách ji neseženeš. Vždy si je musím objednat a nechat zaslat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2012 00:34 Muž PaYoch [134] Re: MichalK
Mas male akva na takove ryby, ja bych nic nedokupoval. Ballon molly potrebuji min 60-70l, ramirezky aspon 50. Zamyslel bych se nad vymenou osadky, cichlidky bych vratil, nebo daroval nekomu s vhodnou nadrzi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2012 23:52 Muž MichalK [16]
Dobrý den, chci se zeptat, mám v 35l akváriu 3 cichlidky ramirezovy, šly by tam dát ještě 2 ballon moly? Mi příjde, že je to akvárium strašně prázdné, zatím (až na trošku řas) vše funguje tak jak má, tak jsem uvažoval o přidání pár rybek, a ty ballon moly se mi dnes v hornbachu moc líbily. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 19:43 Muž Ad@m [1051] Re: Ondraz
Prerybnené je veľmi jemne, rybky sú to malé, nie sú to živorodky takže v pohode X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 15:00 Muž Ondraz [1] – přerybněné? ano či ne
30l kostka viz. prezentace....fotky jsou neaktuální, funguje zatím perfektně. Ale trochu mám obavu jestli není těch živočichů moc stydim .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2012 06:09 Muž LiborSprysl [9015] Re: Cosmogagy
Dají se přivyknout na "náhradní zdroje potravy", to vlastně všichni ostnáči. Ovšem budou to bledé vyblitinky, které se přirozeně chovat nebudou, Množit nejspíš už vůbec. Takže není-li zajištěný zdroj živé potravy, já bych do ostnáčů nešel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 18:44 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: LiborSprysl
to mi jaksí kříží plány pokud je to opravdu tak :-D sám si je je plánuji někde sehnat do jednoho ze svých malých akvárií (mám jich více než zde v prezentacích a další budu zřizovat)..

Nejdou chovat třeba na mražence?? nastrouhat jim mražené patentky nebo koretry, dát jim cyklop, dafnie a další co se prodává z mraženek??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 18:34 Muž LiborSprysl [9015] Re: kacka142
Akorát je problém v tom, že je závislý na živé potravě ! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 18:15 Žena kacka142 [5] Re: Cosmogagy
jj ten Ostnáč červený vypadá dobře :) děkuji za radu ;)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 95 96

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 102682x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11330-ryby-do-maleho-akvaria-21-50-l-?od=2987