Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Lepení akvária

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Lepení akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 23:08 kroner Re: DrChila
Nevím kolik nádrží si slepil, ale to byla fuška a zkoušení dopracovat se k precizně vypadající nádrži a každý si musel najít svůj styl. Možná to někdy hodím na youtube.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 23:08 JosefVavra Re: kroner
to je jednoduché , brousek namočiš a vyvrtáš do něj několik děr a je orovnáno :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 23:04 kroner Re: JosefVavra
jsem policajt ne sklenář hop Něco malýho si občas říznu, ale jinak objednávám sklo už nařezaný přímo ve sklárně. Je to za peníz, kdy to vůbec nemusím řešit. Na tebe určitě nemám, ale opravdu skočím do každé práce po hlavě. Teď zkusím to vrtání, když mi prozradíš jak brousit po vrtání ten vrták :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2014 23:03 JosefVavra Re: DrChila
moje první akvárium mělo 600L a od té doby jich bylo několik tisíc pokud počítám i akvárka 20L :-) ;-) rekord bylo 200 akvárií v jeden den ve 3 lidech , jeden podává skla druhý nanáší slikon a třetí to slepuje k sobě 1 akvárko 50x30x30 trvá asi 2 minuty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 23:00 Muž DrChila [243] Re: Johan
Nejduležitější je uříznout to dobře tak jak potřebuješ aby ti to nezubovalo. řádně odmastit a pak už to splácáš sám stačí se podívat na youtube tam toho je mraky:)
upřímě řečeno na poprvé to nikdy není pravé ořechové je to třeba si to ochmátnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 22:56 JosefVavra Re: kroner
sklo sis řezal sám ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 22:56 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: JosefVavra
Děkuji za nabídku, určitě se někdy budu snažit udělat vejlet. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.01.2014 22:55 JosefVavra Re: Johan
přijeď se podívat :-) něaké před tebou udělám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.01.2014 22:49 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: kroner
Vím, že je to trošku drzý dotaz, ale nechce někdo udělat kratičký článek, jak dnes lepí akvária profík?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2014 22:31 kroner Re: JosefVavra
Fotka k příspěvku V tom lepení s tebou souhlasím, teď jsem známému lepil během 10 dní 2xakva 520litrů, 1xakva 540litrů a 2xakva 100litrů. Hned po práci v 17.00h k němu a v 22.00h domů. Všechny skla ručně broušené (poctivě diamantovou houbičkou), odmastit, nalepit pásky a slepit. Ke konci už jsem fakt padal na hubu. Vyšlo ho to 9 korun na litr, ale opravdu vydřené prachy. ne Kdyby to nebyl známý, tak si nechám zabrousit a vyleštit hrany a pěkně mu to naúčtuju, práce pro mě potom poloviční za stejný prachy - kdo nedělal neví.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 22:18 Muž RadekH1 [129] Re: JosefVavra
Já věřím tomu že to někdo udělá a rád. Ono vyvrtat 14 akvárií po 2 dírách, je hezká práce pro někoho kdo to umí. Hlavně pokud tomu sklenáři nějaký sklo praskne, tak je schopnej to sklo vyměnit. Co se týče cen, to je jiná. Kolik si za to účtuje sklenář, který musel dát peníze do nářadí a dělá to sám, to neřeším. Ale je spoustu firem, který si to u nás objednají a pak to prodají zákazníkovy 5x dráž než to zaplatí. Viz můj příspěvek níž. A nic si kvůli tomu nekupují a nezníčí. Nic proti tvým cenám sem nepsal, jen mě zarazila v tvém prvním příspěvku cena z Ertla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 22:07 JosefVavra Re: RadekH1
já ani nevím jak je to silné sklo v tomto případě ale radši by jsem si to nechal udělat ale pouze se zárukou ( neznamená že pokud to jeden sklenář nedovede že to nedovede jiný )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 22:04 Muž RadekH1 [129] Re: JosefVavra
to chápu, na to nic neříkám, Jen mě zarazila ta cena z Ertla. 240 korun za díru :-)
Teď píšeš 120 a do 12 skla. To předpokládám že o takovém skle tu zrovna teď řeč není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 21:59 JosefVavra Re: RadekH1
to je kšeft , pekař ti také prodá housku za 2kč a udělá ji za 20h ale odpovědnost a náklady na pec indegrience a energie jde za ním zda ji prodá a zda ti bude chutnat aby jsis koupil další
já také udělám akvárium za 1000kč a mám na něm 400-500kč ale on někdo musí na tom trávit čas,dojed pro material , nařezat,obrousit,slepit a ručit pojistkou takže by mělo to akvárium správně stát 2000 a já by jsem měl vydělat 1500 aby to bylo poctivě zaplaceno

na druhou stranu pokud spočítám náklady vaší firmy na výrobu plochého skla pak by 10mm sklo mělo stát 20kč m2 ale to by jste nesměli mít zaměstnance , platit daně a další

jednoduše řečeno : chceš to kvalitně ? nebo levně ? A nabo na koleni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 21:46 JosefVavra Re: RadekH1
do 12mm skla jsem v ertlu platil 120kč do skla 321x65cm 12mm , lépe než si to vrtat sám do takové obludy tak si to nechám vyvrtat se zárukou :-) u mě za takovou díru by zákazník dal 90kč včetně osámování ( profi vrtání ) ale do 4mm by ho to stálo 40kč ono záleží do jak silného skla to je ... jinak do již slepeného akvária by jsem to svedl také pomocí přenosné vrtačky od bohle ale to by jsem si také nechal zaplatit ( nedával jsem za vrtačku 30000 a za vrták 1400 aby jsem vrtal díru za 10kč když vrták vyvrtá za svůj život jen omezeně děr
a na velkou vrtačku položím jen sklo ne akvárium ) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 21:43 Muž rriki [818] - CichlidyRe: kroner
No a když to vyvrtáš 50mm a dáš tam dřezový odpad cca 50 kč záchodovou trubku 38cm z duše těsnění tak to uděláš naráz za pár kč,pod nádrž ht40 a je to.Siporax do průtočných nádrží jsou jen vyhozený peníze.Stačí molitanový filtr pokud chceš komoru tak tady by si použil vrták 32 pro otvor filtrační trubky a pak dáš bioakvacit výškax20x10 cm pokud nechceš komorový filtr jednodušší je dvojramený filtr.Ohledně šablony.Pokud si nikdy nevrtal tak si třeba z plexi plastu ,nabo skla uděláš čtverec s dírou o průměruvrtaný díry , nevím kde chceš mít díru většinou bývá v komoře tak šablonu položíš pevně do rohu v akva necháš cm vody nemusíš,ale pokud to budeš vrtat ve stojanu je to lepší a uděláš vodící rýhu a dovrtáš už bez ní.Někdo to vrtá půl a půl,ale jde to i naráz vyvrtat.Ty díry potřebuješ mít přesně nad sebou aby si mohl vypouštět vytažením trubky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 21:10 kroner Re: DrChila
u jednoho akvária bych to neřešil, ale např. u 14 nádrží x 2 díry a vnější filtr k tomu to je jaksi nereálné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 20:44 Muž RadekH1 [129] Re: DrChila
Hele mi vrtáme díry taky za nula nula nic. Když jsem vyděl za kolik to účtují sklenáři tak sem se smál. Jedna firma co od nás kupuje sklo na obklady kuchyní, účtuje díru na zásuvku 500,- A je to díra o průměru 72mm. My jim jí účtujeme cca 70 korun :-) Výřezy na čtyř zásuvku učtují 2000 a my 500. Ale to je výřez a ne díra vrtákem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 20:38 Muž DrChila [243]
jinak pro zajímavost mě vyvrtání díry 34mm stálo i s rozlepením toho jednoho skla plus slepení stálo 150kč našel jsem účtenku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 20:27 Muž RadekH1 [129] Re: kroner
Bohužel, to nejde. Neumíme vrtat díry do slepených nádrží a ani je nelepíme. My to sklo vyrábíme a opracováváme a pak to prodáváme sklenářům a ti z toho pak lepí třeba akvaria na zakázku. Pokud si objednáš ploché sklo, není problém ti tam vyvrtat díry, obloučky a co budeš chtít. Jakýkoliv tvar, ale do hotového už to neumíme. Nejsme na to vybaveni.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 19:54 kroner Re: rriki
Měl jsem představu vyvrtat čelo nahoře pro přepad a dole s kohoutem pro rychlé vypouštění. Materiál nebudu kupovat najednou. Chci např. zapojit nejdříve 6 nádrží. Neměla by to být tková rána. Počítám do 4.000,- se vejdu. Horší to bude s náplněma, chci tam fouknout siporax ne žádnou keramickou náhražku, pak do jedné komory kaldnes a zbytek bioakvacit -ještě čerpadlo, počítám tak na 6000-8000 litrů - to bude ranec ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 19:47 Muž rriki [818] - CichlidyRe: kroner
Funguje všechno,ale mě zajímá jak to vyřešíš,vyvrtáš dno a dáš průchodku?Víš na kolik tě vyjde materiál?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 19:43 kroner Re: RadekH1
Vy taky nejste schopni vyvrtat už slepené nádrže?
JosefVavra
rriky mi vyrazil s tou dírou 50mm dech. Je fakt, že jsem 36mm neviděl v provozu, ale snad by to mělo fungovat, vždyť je to jen přepad a kolik té vody přepadem může téct. Možná by měla být 50mm trubka jako celková sběrná, která vodu odvádí přímo do vnějšího filtru.(Myslím stydim )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 17:37 Muž RadekH1 [129] Re: JosefVavra
JosefVavra napsal: za 60 kč to máš za půlku co by jsi dal u mě a za čtvrtinu toho co by jsi dal v ertl glass ale zase na druhou stranu by jsi to měl bez mušlí a osámované

To vrtaj u Ertla díry za 240 korun??? Průměr 36???? Tak to koukám že jsme asi vážně levný. U nás by to těch 60 korun stálo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 17:27 JosefVavra Re: rriki
jakou šablonou? a proč ne 36mm ??? já mám v pěstírně všude 36mm a pro přítok 26mm a funguje to skvěle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 16:26 kroner Re: rriki
Myslíš, že průtočné nádrže při otvoru 35mm, nebudou fungovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 16:21 kroner Re: JosefVavra
nechám si všechno projít hlavou a pak dám vědět. V každém případě koupí vrtáku jsem na tom cenově o dost lépe než si to nechat od někoho navrtat. cca. 30 děr by mě v tom nejlevnějším případě vyšlo na 1.800,- a to bych musel odřezat všechny čela z nádrží a znovu slepit. Kdybych koupil ten levnější o průměru 36mm, jaký orovnávač k němu vzít? Co bys doporučil a hlavně, jaký je postup pi tom broušení toho vrtáku, dík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 16:17 Muž rriki [818] - CichlidyRe: kroner
otázka proč 36 vrták a ne 50 ku?A jaký způsobem chceš řešit průtoky?Na vrták z diama stačí vrtačka 3000ot.Se šablonou ho nezničíš teda pokud víš co
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 15:54 JosefVavra Re: kroner
to je těžký tohle ti říct, ty jako nezkušený můžeš zku...t i třeba vrták za 3000kč na druhé díře , v každém případě potřebuješ aby se při vrtání niak nehejbal do stran a byl upevněný naprosto rovně , jak ti to bude házet tak ti to ještě může sklo rozlámat a nafackovat tím sklem nebo se rozlomí vrták ( v lepším případě )
otáčky by jsi měl mít co největší dokážeš ( ideal 10000ot/m ) a netlačit ( dobrej vrták ti tam zajede jak do másla )

dle mého názoru kup ten italskej a třeba ti to pujde a překontroluj si vrtačku a její házivost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 13:05 kroner Re: JosefVavra
Kdybych věděl, že to vydrží třeba 30 děr, tak do toho skočím, ale nevím, jestli těch 900,- co se týče kvality nejsou vyhozené peníze. Jestli nemám radši koupit ten za 1.270,-z Impry, to už takovej rozdíl není. Aby mi ten vrták po 8 díře neodešel.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2014 11:59 JosefVavra Re: kroner
kup si na těch pár děr vrták v diamě stopkovej a kněmu orovnávací brousek na oživení vrtáku ( doporučuji každou druhou díru to projet " orovnat " ) pak si udělej z něčeho bazének a vrtej tak aby to nebylo na jeden zátah a aby voda mohla vždy zatéct do vrtu a schladit to sklo .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 11:48 kroner Re: rriki
Tak a mám dilema. Vrták se dá objednat stojí 1270,-Kč z Itálie dodání cca. 3 neděle. Průser je, jak říkal Pepík Vávrů, že mám závit a potřebuju sklíčidlo s vnitřním chlazením, které stojí 3600,--Kč. To je masakr. Někteří sklenáři to prý chladí z vnějšku, ale není to technologicky správné a ta diamantová korunka může upadnout. Tak nevím, jestli by šel udělat nějaký adaptér s vnitřním závitem, do kterého by šla z vrchu lít voda. Nebo koupit ten z diama za 900,- a lít k tomu vodu z vnějšku. To je fakt v pr..li. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 00:35 Muž rriki [818] - CichlidyRe: kroner
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 21:50 kroner Re: JosefVavra
Jsem laik, nevím co je orovnávač a k čemu má sloužit. Máš nějaký odkaz na kvalitní vrták- impra mi nic neříká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 21:35 JosefVavra Re: kroner
kup si k němu orovnávač jinak po 2 díře vyvrtáš akorád tak prdlajs a opravdu ten z diamy je na pár děr ( něak mě jejich vrtáky nesedly a ani kotouče beru vše nyní jen v impře a jsem spokojený ) a ještě ti napíšu že za 60 kč to máš za půlku co by jsi dal u mě a za čtvrtinu toho co by jsi dal v ertl glass ale zase na druhou stranu by jsi to měl bez mušlí a osámované
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 21:31 kroner Re: rriki
těch 900,-kč není zas tolik. když vezmu, že potřebuju 18 děr, u sklenáře 1 díra 60,-kč, tak ještě ušetřím a vrták mi zůstane palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 20:18 Muž Jiri_99 [425] Re: DrChila
A mušle jako prase. Ale vzhledem k tomu, že tam přijde nějaká průchodka nebo lepení, stejně to nebude vidět..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 20:01 Muž rriki [818] - CichlidyRe: kroner
Vrták z Diama by Ti mohl stačit.Není to zázrak.Mnohelm lepší jsou z Impra,ale několikanásobně dražší.
www.diamaeshop.cz/…
tam tě vyjde na cca 900 kč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 19:30 Muž DrChila [243]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2014 18:54 JosefVavra Re: kroner
k vrtáku potřebuješ i nástavec a sklo musíš vrtat z obou stran jinak to je na nic a budeš to mít z jedný strany oštípaný a samou mušly

pokud jsi si všiml tak sklenářské vrtáky nemají stopku ale závit , ptoto ten nástavec potřebuješ to je dalších 1500-3000kč je to hlavička pro mokré vrtání
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 18:52 Muž DrChila [243] Re: JosefVavra
No já viděl nějaký frajery na netu jak to tam vrtali normální akuvrtačkou je fakt že asi dlouho a chladili to fakt proudem vody.
Vrtak nepučej já vim že jsem někde viděl můj průměr ten co jsem chtěl za 1200 ale že to je tak drahý tak to jsem netušil:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 18:08 kroner Re: JosefVavra
Je mi jasné, že vrták ti jen tak někdo nepůjčí. Uvažuji, že si ho za těch 1.200,-kč koupím. Zaráží mě, že ve sklenářství, jsou schopni bez stojanové vrtačky vrtat ručně větší otvory, ale mě je vrtat ručně o průměru 36mm nechtějí. Mám tu ještě neslepené 2 nádrže 500 litrů a 2 nádrže 250litrů ty si nechám navrtat před slepením na stojanové vrtačce. Na zbytek snad někoho seženu, nebo si ten vrták koupím a zkusím to ručně stručně ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 17:38 JosefVavra Re: JosefVavra
Fotka k příspěvku a na fotce oboustraná vrtačka sklopan liberec v ceně 350.000.-
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 17:31 JosefVavra Re: DrChila
už vidím jak mě sem někdo příjde zda by jsem mu nepůjčil jeden z vráků a já ochotně půjdu a půjčím mu vrták + nástavec protože profi vrtáky jsou se závitem a nemají stopku , a ten někdo mě ten vrták celej zmrví protože nebude dostatečně chladit ani vrtat rychlostí která je potřebná a pd , já mu pak poděkuji vezmu 4000 a koupím si noví :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2014 17:22 JosefVavra Re: RadekH1
Fotka k příspěvku jen žasnu co lidi vymejšlej , mastný na vrtání skla , špičatý vrtáky na sklo a další blbosti

na obrázku jsou vertáky do skla
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 17:16 JosefVavra Re: JosefVavra
ještě napíšu že pokud chcete někdo vrtat jednu dvě díry nechte to sklenářům a pokud jich chcete vrtat 100 kupte si vrták , záhlubník a orovnávač diamantu + vrtačku bez vaklu , ceny dobrejch vrtáků jsou od 1000kč za 10mm po 10000kč za 100mm většinou ale okolo 2-3000kč a nebo čínské za půlku , cena záhlubníku je od 3000kč a cena orovnávače okolo 20-40kč dle kvality
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 17:14 Muž RadekH1 [129] Re: JosefVavra
To byl první odkaz na googlu. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2014 17:08 JosefVavra
Bože můj to je hovadina hop :-D smich tenhle návod z receptáře si musím vytisknout pro pobavení, jinak nic proti tvé snaze pomoci ale tohle je fakt na mě hodně co lidi vymejšlejí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 12:37 Muž RadekH1 [129] Re: kroner
www.ireceptar.cz/…

Jestli jsi šikovný, tak to zvládneš :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 12:27 Muž DrChila [243] Re: kroner
No pokud by jsi chtěl určitě si myslim že by mohly pučit ten vrták třeba ve sklenářství.. ale bůh ví. a nebo koupit ale on ten vrták stojí hafo.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 27

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 33215x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1119-lepeni-akvaria?od=886