Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Lepení akvária

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Lepení akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2023 20:49 Muž MVano [58] Re: zlatovlaska
Nevím jak v jiných městech, ale tady stačí zajít do sklenářství. Dělají to opravdu spolehlivě a perfektně. A rychle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2023 12:04 Muž liborass [174] Re: zlatovlaska
Farda z Oder, Pavlice UH
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2023 14:20 Muž Lada50 [165] - RostlinyRe: zlatovlaska
Zekia,faraouh
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2023 12:48 Muž zlatovlaska [2] – nove_akva
ahoj vsetci, rozhodol som sa "zvacsit" jedno z akvarii, z aktualneho 150x70x45 na 150x70x60/65, vedeli by ste poradit vyrobcu v okoli Přerov/Holešov/Kromeříž? Pozrel som pár a ceny sa dost lišia, aj 50%, preto by som rad aj zistil kto ma rokmi overenu kvalitu. Dakujem za info.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.09.2022 09:34 Muž zubu [65] Re: petulinakk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.09.2022 08:32 Muž Sha [500] Re: petulinakk
Pan Doležal není sice z Prahy, ale jezdil na Pankrác na burzu. Snad by se dalo domluvit s ním.
www.akvadolezal.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2022 07:58 Žena petulinakk [2016]
Snad jsem ve správném vlákně... prosím nemáte tip na sklenářství v Praze a okolí, kde by zhotovili skleněnou nádrž cca 80x50x30 (30 výška)?

Nepročítala jsem úplně celé vlákno protože hodně už toho asi nebude aktuální, a v těch novějších příspěvcích níž vidím jen na tipy dál od Prahy...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.08.2022 09:01 Muž Jar-oslaw [676] Re: Jar-oslaw
Objednáno , Vánoce se blíží!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2022 11:30 Brodys Re: Felix
Určitě v tom naprosto souhlasím, přiznám se, že jsem ani nehledal, jestli se přímo na tohle někdo nespecializuje. Vzhledem k požadavkům bych to stejně viděl tak, že by se fólie nalepila do hotového akvária před napuštěním,aby se třeba co rok dala měnit. Ale je to jenom teorie.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2022 11:08 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: Brodys
Otázkou je jak by se to chovalo při trvalém ponoření, zda by se min. z některých typů např neuvolňovaly pro ryby škodlivé látky. Pro příklad v jednom z kolegy laskavě poskytnutých odkazů u tvrzených skel do sprchových koutů, přestože jsou zcela čirá, výrobce zmiňuje povrchovou aplikaci jakýchsi kovových sloučenin. To už je potenciální riziko.
Také není úplně jistá kvalitní soudržnost fóliovaných skel se silikonem... Čím dál víc zjišťuji, že i přes opravdu pestrou nabídku to není zdaleka tak jednoduché, jak by se na první pohled zdálo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2022 10:13 Brodys Re: Felix
Nemám praktickou osobní zkušenost u akvária, ale stran displejů a aut dost pokročily ochranné fólie. Na autě vydrží několik let, je voděodolná a nemění vzhled, pokud člověk nechce. Jestli by třeba tudy nevedla cesta....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2022 16:08 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: ZDRI
Tak to nejsou příliš dobré zprávy, asi to holt budu muset řešit občasnými výměnami čelních skel (na ostatních mě škrábance nijak netrápí).
Každopádně díky za ochotu a vyčerpávající odpověď :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2022 11:54 Muž ZDRI [1415] Re: zervajs - Connex na akvarium
Popravdě, tohle je na pohled efektní, ale trochu zavádějíci (všimni si, že každá nádrž je jinak vysoká...)
Osobně bych použil Connex jen tam, kde to má opravdu smysl (veřejné prostory, malé děti).
Ta folie je skvělá - udrží (většinou) rozbité sklo pohromadě. Ale při stejné síle skla je Connex "slepen" z více slabších vrstev skla, navíc tenké plošky plastové folie v hranách skla mají i vliv na pevnost lepeného spoje (silikon). Jako vždy - něco za něco.. Ale jinak ano - jsou instalace, kde použít Connex (nebo ještě lépe Restex) má smysl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2022 11:22 Muž ZDRI [1415] Re: Felix - odolnost skla proti poškrábání
Odolnost proti poškrábání - v tomto Ti "bezpečností skla" moc nepomohou".
Teoreticky lze použít:

- lepené sklo typu Connex (vrstvy skla a mezi nimi folie) - vlastní sklo má ale stejnou tvrdost jako normální float (bezpečnostním smyslem je, aby při prasknutí vnitřní folie udržela sklo pohromadě), pro představu - Connex se používá třeba jako ochrana proti násilnému vniknutí

- tvrzené sklo typu Restex (původně normální jednovrstvé sklo, zpevněné zakalením) - tato skla mají výrazně (násobně) vyšší odolnost proti tupému nárazu a pokud už prasknou, udělají spoustu malých, neostrých střípků, Restex má i trochu větší tvrdost (odolnost proti poškrábání, ale jen o cca 20-30% oproti normálnímu floatu, pro představu - Restex se používá třeba na prosklení squashových kurtů, ! Restex se po zakalení už nedá řezat/vrtat !

Pozn.: Bavíme se o tzv. plochém/sklenářském skle, tvrzená sklíčka na přístroje/mobily jsou o něčem jiném... Výše uvedené je základ, dělají i různé podvarinaty/kombinace, nenapadá mě ale nic, co by Ti reálně pomohlo. Sám jsem velké cichlidy choval, vím, co dokáží :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2022 21:10 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Felix
Odhadem,nejodolněší proti poškrábání by mohly být pochozí skla, a skla určená pro pracovní plochy kuchyňských provozů.Možná by Ti nějakou informaci mohli poskytnout zde glassolutions.cz/… .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2022 13:26 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: Tojsouvěci
Jde mi o vyšší odolnost proti odření. Kanci přesouvají velké množství písku, často jej vrší dost vysoko k čelní stěně, což se na běžném sklu velice rychle podepíše. Je to jejich přirozenost, musí se s tím počítat, proto ale potřebuji sklo co možná nejodolnější, aby jejich stavební činnost ustálo bez větších škrábanců :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.08.2022 11:38 Muž Jarry [1437] Re: Jar-oslaw
Jak už to u nás bývá, firmy specializující se na výrobu akvárií (Sklorex, Brilant, Farda a další) jsou zároveň ve většině případů levnější, než sklenáři. Já i proto většinou lidi od klasických sklenářů spíše odrazuji, většinou nejsou schopni ani zajistit srovnatelnou kvalitu zpracování a to vše za vyšší cenu. Sám mám poměrně negativní zkušenost se sklenářem, naštěstí šlo jen o 120l nádrž:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2022 11:03 Muž Jar-oslaw [676] Re: Lada50
Dekuji, fakt super cena i jednání!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.08.2022 10:40 Muž Lada50 [165] - RostlinyRe: Jar-oslaw
Ahoj,dobrá volba,s brilantem chybu neuděláš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2022 07:47 Muž Jar-oslaw [676] Re: Lada50
Ahoj, jdu!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2022 23:07 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Felix
Teoreticky mi vycházejí nejlépe akryláty a levnější polokalená skla,prakticky by jsem zvolil
běžné floaty s vyšší sílou skla. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2022 22:38 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Felix
Zde používají connex (vsg)i pro akvária.
www.sklenarstvisulak.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2022 21:21 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdeční
Přátelé, neznáte někdo typové označení nějakého oděru (a zároveň nárazu) odolného skla? Hledám dlouho, hledám marně, ke kančíkům okolo kila hmotnosti dospělých samečků. Obyčejné sklo jde u nich dost rychle do háje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2022 20:28 Muž Lada50 [165] - RostlinyRe: Jar-oslaw
Ahoj,tak jdeš do toho nebo ještě sháníš levněší variantu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.08.2022 15:21 Muž Jar-oslaw [676] Re: Jar-oslaw
Dobrý den,

akvárium 250x55x60 cm (délka x šířka x výška), síla skla 12 mm, horní podélné výztuhy, 2 středové spony, výztuhy na dno na dlouhých stranách akvária, lepeno černým silikonem

Cena 12.500,-- Kč bez DPH (15.125,-- Kč vč. DPH)

Doprava Jablonec nad Nisou - Praha Podolí 3.600,-- Kč bez DPH (4.356,-- Kč vč. DPH) - přijel by pouze náš řidič - odnos si musíte zajistit sám se svými lidmi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2022 10:43 Muž Jar-oslaw [676] Briliant
Tak včera jsem poslal e-mail a pak jsem zkusil zavolat, nikdo to nezvedal. Dnes na první pokus a paní to má v kompu, daj vědět cenu, tak jsem zvědavý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.08.2022 08:18 Muž Jarry [1437] Re: Jar-oslaw
S krytem se nic nezmění, já mám teď necelý rok v obýváku nezakryté 320x60x60 a to už něco udělá (dokud bylo zakryté, nedělalo to nic), ale není to tak hrozné, jak jsem se bál. Jaro - podzim úplně v pohodě, to stejně pořád větráme, v zimě musím ráno pořádně vyvětrat a pak občas přes den, abych udržel vlhkost do 60%. Když jsme v zimě týden pryč, nechám 2 okna v místnosti s akváriem na mikroventilaci a po příjezdu bylo asi 65%. Už jsme teda trochu OT, tak se omloluvám:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2022 20:19 Brodys Re: Jar-oslaw
Bydlíme ve starším domě,kde je vyšší vlhkost normálně, když jsem měl 200 l s krycími skly a velkými mezerami, stoupla vlhkost v obýváku a kuchyni skoro o 10%. Teď mám skla téměř bez mezer a je to stejné jako bez akvária, takže když to budeš mít zakryté, je to v klidu, max. pár jednotek procent.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2022 19:59 Muž Lada50 [165] - RostlinyRe: Jar-oslaw
Pokud jsi limitovaný prostorem,tak bych si to nechal slepit na zakázku podle svých rozměrů,třeba v tom Brilantu nebo někde blíž,záleží na ceně ,ale hlavně na kvalitě.Jinak já mám akvárium v obýváku,ale že by se nějak rapidně zvýšila vlhkost mě nepřišlo,plíseň na zdi nikde nemám.Mám ale na akváriu kryt farao.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2022 19:02 Muž Jar-oslaw [676] Re: Lada50
Tady teď Farao v Horních Mecholupech nabízí to Akvo za 15000 s vyzvednutím u nich.Jenomže s tou hloubkou bych precnival o 5 Cm a to nechci,stejně jako hloubit do zdi kanály pro trubky. A za akvarkem oblozim zeď kachliky ať to něco vydrží!
Otázka pro všechny o kolik se vám zvětšila vlhkost v bytě , místnosti při založení akvaria?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2022 16:23 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Jar-oslaw
Ahoj,

nemůžu porovnat s ostatními, které uvádíš, ale nedávno jsem zařizoval ještě o něco větší akvárium od Pavlicy (viz prezentace) a jsem spokojen, řekl bych mu klidně v budoucnu znovu. Akvárium mi přivezl osobně pan Pavlica, i komunikace s ním byla na jedničku. Byl jsem se podívat i u něj přímo ve výrobě a dělají běžně i mnohem větší akvária. S přenosem akvária mi pomohli sousedi. Je to v bungalovu a chtěl jsem to nést francouzským oknem jen pár metrů z dodávky, ale kvůli špatnému počasí (podmáčené půdě) se nedalo vjet na zahradu, tak jsme to neplánovaně nesli normálním oknem rovnou do obýváku a v 5 lidech jsme měli co dělat. Hodil by se šestej. Není to úplná sranda při tom rozměru a váze asi 250 kg.

Když už jsem takové akvárium dělal, tak jsem pohledové stěny akvária nechal udělat z Optiwhite skla. Sice to vyšlo o několik tisíc dražší, ale rozdíl je opravdu poznat proti běžnému sklu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2022 15:41 Muž Jar-oslaw [676] Re: Jarry
Už jsem jim napsal e-mail, tak uvidíme ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.08.2022 14:28 Muž Jarry [1437] Re: Jar-oslaw
Určitě bych oslovil - a pokud to bude cenově přijatelné, tak i preferoval Brilant, jejich akvária jsou prvotřídní. Sklenářství jen v případě, že bych od nich podobnou nádrž viděl a stejně bych se podíval na akvária od Brilantu, klidně jen u nich a webu:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2022 14:15 Muž Jar-oslaw [676] Re: RAP
Dopravu jinde si dokažu zařídit.A protože bydlíme v suterenu, tak nejdříve by sme akvo dali na dvorek a pak přes okno do kuchyně.Má to hmotnost nějakých 160 kg a stejně bychom se na chodbě po schodech nevytočili,to je mi jasné od začátku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.08.2022 13:23 Muž RAP [1553] Re: Jar-oslaw
Ale dopravu uvádíš pouze u Pavlici.
Být tebou, tak si to ještě pořádně rozmyslím. Nosit do schodů 2,5metrové akva není sranda a do výtahu ji nedáš. Pár velkých akvárií jsem přenášel a po těchto zkušenostech, takovou vanu lepit jedině na místě nebo přízemí s dobrým přístupem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.08.2022 13:13 Muž Lada50 [165] - RostlinyRe: Jar-oslaw
Ahoj,zkusil bych ještě Brilant Jablonec nad Nisou.Mám od nich akvárium,sice je to už delší doba,ale kvalita zpracování prvotřídní,doba dodání byla asi 14dní.

Edit: Není zač,mám od nich akvárium 200x70x60 sklo 12mm vyrobené v roce 2010 a pořád drží.V té době jsem za něj dal necelých 10000.Jak jsou na tom s cenami dnes,nevím. Ale co do kvality nemají konkurenci,vyrábějí hlavně pro něměcký trh.

Edit 2: Jen pro zajímavost,díval jsem se do ceníku brilantu z roku 2010 a akvárium 250x60x60cm vyyrobené z 12mm skla cenově vycházelo na 10824,-Kč.Při lepení na místě u zákaazníka se cena navyšovala cca o 5000 Kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2022 12:18 Muž Jar-oslaw [676] – akva 250*55*60
Ahoj, tak jsem se konečně rozhoupal a zjišťuji ceny a je to celkem zajímavý.Matuška chce za tento bazén 30000 ,-.Drábek sklo o délce 225 max. Sklenařství SaŠ 25000,-.V Nuslích mi cenu zjišťují. Pavlica 18300 plus doprava do Prahy 6000. Takže zatím nejlevnejší mi vychazí Říčany za 18000.Časově je to otázka měsíce,tak uvidíme.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.04.2022 00:33 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Tojsouvěci
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Made in China mne nepotěšila,i když pro práce menšího rozsahu použitelná.Zakoupil jsem další šidítko rohové svěrky,hliníkový odlitek,tipuji to opětovně na Chainu,za ty peníze jsem ani kvalitu neočekával,roviny ploch nic moc a jeden s upínacích šroubů drhnul v závitu,na pakny jsem nalepil jednostranně nalepovací gumy.Svěrku je nutné nejdříve zafixovat k bočnímu sklu,až potom ji přitáhnout k čelnímu,aby nedošlo k rozmazání lepidla a rozhození úhlu,oproti plastové svěrce má výhodu,že je mezi paknami dostatečný prostor,pro vnitřní vystěrkování fabionu.Zhodnocení,pro lepení nádrží ze skla do cca 10-12mm v amatérských podmínkách,jsou při trošce opatrnosti použitelné,je to pouhý hliník o malém profilu.Pro lepení velkých nádrží by bylo vhodnější použít kvalitní svěrky,jednorázovou akci řešit formou zápůjčky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2022 02:21 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRohové svěrky z Aliexpresu :
Fotka k příspěvku Objednával jsem je vloni,dorazily zhruba měsíc po objednávce,po rozbalení obálky s bublinkovou folií čekalo nepříjemné překvapení,jedna svěrka byla v pohyblivé části rozlomená.K reklamaci stačila fotka a měsíc čekání na dodání.
Něco málo k funkčnosti,pohyblivý oranžový trojúhelníček v bočnímu vymezovacím nastavení drhne v nejnevhodnějším okamžiku,když se skla srovnávájí do pravého úhlu,může se zadrhnout ve vodících drážkách, pro jednoho člověka je to komplikace,bez druhé osoby hrozí rozmáznutí lepidla,jeden musí držet skla,aby je druhý neposunul po uvolnění pružiny v nevhodné poloze a mohl přípravek zavčasu srovnat.Další poznatek,mezi čelistmi je malý prostor,při styku s vytlačeným lepidlem se ke sklu přilepí a po jeho vytuhnutí jde obtížně sejmout,aby nedošlo k jeho poškození.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2022 23:53 mike.solc
Potřebuji objednat sklo na 300x60x40cm Auqa, asi vezmu 15mm anebo 12mm. A postřehy:

1)oblepit dno klasicky
2)u takto silného skla nechat pro silikon možná 2mm mezi skly?
3)Sklo nechat pouze zabrousit hrany a nechat lom - lépe drží silokn.
4)Ty svorky z Aliexpress bomba
5) Někde jsem vidět na vymezení mezer( u mě 2mm) takové silikonové "špuntíky/puky" - tedy na skla po obvodu nalepit 2mm puky, stáhnout svorkami k sobě
6)oblepit páskou vše, aby se lehce otřel silikon a nezašpinilo se všechno
7) A vycpat silikonem všechny spoje

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2021 11:07 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Xif
Děkuji moc za info,jsou věci o kterých jsem neměl tušení.Mám objednané svorky z tvého odkazu na Aliexpres,na příležitostné servisní práce,které dělám bezištně to snad bude stačit.Na druhém odkazu jsem si potěšil oko,profíky by to mohlo nasměrovat na výběr správné verze. palec ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.05.2021 01:20 Muž Xif [336] Re: Tojsouvěci
No,jak ses ptal na tohle.
vk.com/…
Tak to neseženeš, on si to tiskne na 3d tiskárně.

Ale pokud máš dobrého kamaráda co má 3D tiskárnu a hoodně času.
Tak není problém, si nějakou podobnou vychytávku nechat vytisknout.
www.thingiverse.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2021 22:10 Muž vlka [3444] ...úhlové svěrky...
Úhlových svěrek je spousta...
search.seznam.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2021 21:50 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Xif
Díky za tip,dodám info,jak to bude fungovat v praxi.Výhodu vidím v ovládání přípravku jednou rukou,ale mohu se mýlit.V každém případě to usnadní lepení,bez nutnosti použití fixačních lepících pásek.
Edit: Ještě trošku jiný model,ale kde ho sehnat? :-( vk.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2021 21:43 Muž Káca [62] Re: Xif
Vzhledem k ceně bych to vzal... Záleží co od toho člověk čeká. Nejsem úplně přesvědčen o vhodnosti pružiny misto sroubu, ale to je jen můj pohled. Počkej na další názory. Tak ať to plave ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2021 21:04 Muž Xif [336] Re: Káca
Ahoj co říkáte na tohle.
Necelé dvě stovky za čtyři kousky a do 10-ti dnů doma.
pl.aliexpress.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2021 18:22 Muž Káca [62] Re: Tojsouvěci
...tak jsem to ani nemyslel, naštěstí jsou i jiné možnosti.. Jen mě to zaujalo, tak jsem si to prověřil. Zkusmo pořídím jiný model :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2021 13:18 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Káca
Zakoupil jsem čtyři kusy,nepředpokládal jsem,že se se při té ceně bude jednat o přípravek,který by měl projít metrologií.Pakny změkčím pěnovou jednostrannou lepící páskou,k fixaci horních rohů pro vnitřní stěrkování akvárií,je to pro mne vyhovující a prospěšná pomůcka.Dá se to použít,po malé úpravě, i tím to způsobem.
youtu.be/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2021 08:40 Muž Káca [62] Re: Tojsouvěci
Taky jsem něco takového sháněl, ovšem dle recenze patrně šmejd, viz.odkaz:
www.hornbach.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2021 21:44 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlama – Tohle jsem si přál:
www.torriacars.cz/…
K čemu to použít?
youtu.be/…

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 27

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 33215x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1119-lepeni-akvaria