Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidky - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Cichlidky - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 18:43 Žena Lulito [15] - Cichlidy – Poslední Kakaďačka
Fotka k příspěvku Tak jsem zvědavá co to je. Krmila jsem mraženýma patentkama a ona vypadá takhle je jen přežraná?? Na neonky jsem u toho zvyklá ty se přežírají furt. sad
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 12:43 Žena baletka [624] Re: LiborSprysl
Ano, souhlasím. Vědu v tom hledat nebudu. Chtěla jsem si hlavně ověřit, zda jsem schopna přibližně odhadnout zdraví ryby. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 11:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: baletka
Tak to jo, do dvou let jí bylo...ale vědu bych v tom fakt nehledal, pokud vše ostatní je v pořádku. Prostě to sklapla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 11:39 Žena baletka [624] Re: Mislow
Ne, určitě ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 11:18 Žena baletka [624] Re: LiborSprysl
Protože jsem ji měla "od mala"... jak to mám vysvětlit - když koupíte rybu 2cm, asi jí není už rok nebo dva, ne? Takže to stáří rok je přibližně, možná rok a půl. Více ne, tipuji. Vy byste to tipnul jinak? Pořízená před rokem ve velikosti 2cm, takže kolik jí může být teď?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 09:20 Muž LiborSprysl [9015] Re: baletka
Jak jste poznala, že jí byl rok? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 01:17 Muž Mislow [304] Re: baletka
Nevystrelil nekdo blizko mistnosti, kde jsou ryby, rachejtli? Je ted takove obdobi a zrovna jsme se toho dotkli na chatu, jednomu pochcipali pirane po ohnostroji na strese baraku, mistnost s akvarkem je zrovna pod tou strechou....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 17:15 Žena baletka [624] Re: Deathbull
Hele, asi ne. V tom samém akvu jsou dvě Ramky. Ty by asi zakukaly jako první, kdyby to byla otrava. Pěkně vybarvená... ano, je mi to fakt líto :-(
PS: Ale mimochodem mě to napadlo jako první - otrava. Nic mi do akva nespadlo, krmím pořád tím samým, všechno je zaběhnuté. Fakt nevím. A mimoto tam mám ty dvě Ramirezi, takže myslím, že ty by daly najevo nejdříve, že není něco OK. Ale stále je bedlivě pozoruji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 17:04 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: baletka
Takhle pěkně vybarvená ryba, to vypadá na otravu co nepřišla z akvárka, koukni jestli ti něco nekáplo do krmení, do vody apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 15:33 Žena baletka [624] Re: romant
Jojo, můj oblíbený ústav :-D Fakt to nebudu řešit. Díky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.12.2013 15:27 R Muž romant [27987] Re: baletka
Mě se taky zdá, jako že vodplave. Beru to jako u lidí, dneska je, zejtra bej nemusí, prostě jí trefí a hotovo, svíčka dohořela, poslední list je dopsanej právě dnes, jiný vysvětlení nemám a co dělat, když by jsi chtěla znát tu příčinu, to Ty dobře víš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 10:49 Muž Mislow [304] Re: Lulito
Souhlasim s romanem a baletkou, NO2 je driak a v akvarku by nemel byt vubec, pro citlivejsi ryby, coz treba ramirezky a i kakadu jsou to casto znamena smrt. Lepe si i skontrolovat hladinu NO3, jestli nedosahuje prilis vysokych hodnot, i toto je pro tyto ryby v prilisne mire nebezpecne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 10:21 Žena baletka [624]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak přidávám další ze svých zkušeností - zdá se někomu něco v nepořádku s touto rybou? Včera normální chování, plavba, žraní, čepýření před samičkou, dneska kaput...
Ještě foto s bleskem. Podotýkám, že rybě byl asi rok, smrt stářím se mi nezdá.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 14:03 Žena baletka [624] Re: romant
Přesně tak, mám své zkušenosti. Ačkoliv se velmi snažím dát rybkám vše, co potřebují, zpočátku se vyskytly větší problémy a i teď je to sem tam neúspěch. Zrovna předevčírem naprosto bezdůvodně umřel cichliďák Agassizi - prostě mu jeden den, aniž by v akvárku nastala jakákoliv změna, zčernala půlka hlavy, dva dny na to se zašil do kokosu, a když jsem ho odtamtud vytáhla do karantény, abych se o něco pokusila, do pár hodin bylo po něm. Nevím proč. V tomtéž akva plavou dvě Ramirezy, podle všeho daleko citlivější ryby, a zdají se OK. Ale jelikož už vím svoje, stále pozoruji, měním vodu a čekám, jestli se něco nevyskytne i u nich. JA cichlidky jsou prostě všeobecně náročnější, proto ta moje poznámka ohledně růžového testu na NO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 10:09 Žena Lulito [15] - CichlidyRe: romant
No zatim je tam posledni cichlidka. Nové teď kupovat nebudu uvidíme jak to dá. Vrátím se k nim tak za rok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 09:16 R Muž romant [27987] Re: Lulito
Ona kolegyně co Ti psala, má s trablema zvláště u cichlidek svoje zkušenosti a to co chtěla vyjádřit je to, že jakmile jsou rybky vystaveny a třeba i před delší dobou vyššímu obsahu NO2, což nepochybně byly, tak se to u nich může projevit až třeba teď po těch měsících, prostě se zhoupne dočasně voda a nastartuje to nevratný proces a to že odešla ryba týden stará, v akváriu? To se stává, nezvládla aklimatizaci, mohla bejt už načatá z obchodu atd. Je dobrý mít karanténu a ryby si tím prověřovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 09:06 Žena Lulito [15] - CichlidyRe: baletka
Teď měsíc a půl je akva bez NO2. A najednou odchazí. A ta holka co umřela před týdnem byla nováček. Proto to nechápu. Kdyby tam bylo NO2 tak si řeknu že jsem blbá jako na začátku ale jakto že i teď. Kort když sem nepozorovala nic divnýho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.12.2013 22:46 Žena baletka [624] Re: Lulito
Nevím nevím. Koukala jsem do Tvého deníčku. Cichlidky vypuštěné do čtrnáct dní starého akva... hned potom píšeš, že při měření NO2 to "lehce zrůžovělo". Pro cichlidky by to nemělo růžovět vůbec. Ono je to malinko načne a následky přijdou po čase. Třeba po dvou, třech měsících. Co Ti z toho vychází?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 18:46 Žena Lulito [15] - Cichlidy – Úmrtí cichlidek
Mám dotaz a nenašla jsem téma kam bych to napsala. Mám akva založené necelé dva měsíce. Sice bují řasy ale rybky jsou všechny oka. Teda ne všechny. Až na cichlidky. Do včerejška jsem si myslela že dvě holky jsou málo a proto už podruhé jedna z ničeho nic umřela. Ale dnes odešel trvanlivý Kakaďák. Takže prostě nevim co dělám špatně.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 15:43 Muž ČaJan [44] - Amerika – apistogramma panduro - nafouklé břiicho
Jak tomu došlo,, v pátek lehce překrmeno ( 2 letý syn ) v sobotu vše v pořádku až na samce Panduráka. Je nafouklý, drží se u dna a rychleji dýchá. Od soboty jsem nekrmil a měním vodu každý den 1/3 a zatím žádná velká změna. Máte s cichlidkami nějakou podobnou zkušenost?Tak snad mezitím nezgrejznou všici hlady.. stydim
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 19:43 R Muž romant [27987] Re: HankaV
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 19:40 Žena HankaV [0] Re: grunda
A to je co? (ten Torben)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 19:24 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: HankaV
antibiotika nebrat, pokud nevíš přesně, co léčíš, tak to nemá smysl. Lepší terapie je vodoléčba a Torben
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 19:24 R Muž romant [27987] Re: HankaV
Postižený ryby odlovit, sledovat a s nádrží postupovat, jak jsem ti napsal. Antibiotikový brekule bych nepokoušel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 19:23 Žena HankaV [0] Re: romant
Tak jsem si zjistila, že se to dá léčit antibiotiky. Myslíte, že to má smysl? A kde bych je sehnala, asi u veterináže, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 18:29 R Muž romant [27987] Re: HankaV
Ano, barvící kořen a listí, to je dobrá terapie. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 18:28 Žena HankaV [0] Re: romant
Dobře, teď jsem je nakrmila, ale už teda nebudu. Vodu budu měnit. Rašelinový výluh nemám, ale kořen pořád dost barví a jsou tam taky dubové listy, tak by to snad mohlo stačit? Jinak díky moc za radu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 17:57 R Muž romant [27987] Re: HankaV
Nekrmit nikoho a ničím(2-3dny), měnit vodu a přidat rašelinový výluh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 17:52 Žena HankaV [0] – Pomoc! Vodnatelnost
Tak mám zase další problém s novýma rybičkama. Mám pocit, že tady s tím pořád otravuju, ale vážně nevím co dělat. Uhynul mi sameček cichlidky boreliho, tak jsem koupila nového. Tento se zdál být v pořádku, ale dneska jsem si všimla, že je nafouklý a odstávají mu šupiny. Přelovila jsem ho a vyměnila vodu, ale vůbec nevím, co s ním mám dělat. A co když onemocní i další rybky. Příčinou bude asi zkažené krmení, dávala jsem jim mražené patentky a oni vždycky sežrali jen trochu. Zbytek jsem vždy zase odsála, ale jednou jsem to tam nechala asi 2 dny. Pak to dojedli pancéřníčci (o ty mám největší strach), a možná taky ty cichlidky. Nevíte někdo co mám dělat? (dusitany i dusičnany jsou v pořádku - tím to nebude)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2012 16:51 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: romant
Ono je to možná úsměvné pro někoho,kdo s rybami žije krátce,ale my staří,,bobři",víme o vodoléčbě a to,co dokáže své.
Ono vysvětlení bývá správné v silné většině to nejjednodušší...

P.S. Libore ještě jednou děkuji... ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2012 16:24 R Muž romant [27987] Re: Viki
Ono to možná působí trošku úsměvně, ta naše mini diskuse s Liborem, ale velmi důležitý je to co napsal, měnit, měnit vodu, to šimrání nebude třeba, příjde to samo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2012 16:03 Viki Re: romant
Díky za návrhy = zkusím ji šimrat , třeba se vyprázdní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2012 08:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Také se mi to občas stává v "přemasněných" nádržích :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2012 06:40 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Takže to je přežraná ryba v rozhoupaný vodě. ;-) Tudíž vyměnit vodu a ryby vymění obsah střev a bude se vidět. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2012 05:11 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Jakmile jde pH dolů nějak zásadně, je téměř jistota, že některý z nepříjemných dusíků je vždy přítomen. Ryby špatně tráví. Po výměně vody se poserou jak Aminy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2012 04:40 Muž LiborSprysl [9015] Re: Viki
Nějací všiví dusíci, co těm cichlidkám vadí...měnit vodu...(Já už jsem jak ty Romane, že? smich )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2012 21:33 R Muž romant [27987] Re: Viki
Spíš bych si myslel, že je ta ryba nažuchnutá těma granulema, počkal bych do rána, jestli jí vytráví, toť můj názor, třeba to někdo jiný bude vidět jinak. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2012 21:06 Viki – cichlidka nafouklé břicho a červená tlama
Fotka k příspěvku ahoj V jediný den jsem přidal šneky, vyčistil vnější filtr JBL který pustil zpět kaly a znečistil akvarko, klesnulo mi PH na 7,2 a změnil jsem krmení granule pro ryby dna , které kakadu chtivě žrala. TEĎ má moje kakadu nafouknuté břicho, trvale otevřenou a zarudlou tlamu. Ostatní ryby OK. CO TO JE ??????
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2012 08:08 Muž LiborSprysl [9015] Re: TatianaP
Může to být tím, že je samec příliš silný na samice, které se ještě nejsou schopné třít...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2012 14:48 Žena TatianaP [77] - Živorodky – cichlidka kakadu
,,mam otazku..uz asi 1,5 roka mi v nadrzi plava samcek cichlidky kakadu..zatial bez samicky,pretoze vsetky,ktore som doteraz kupila zahadne uhynuli..vsetky ryby boli zdrave,loen tie samicky vzdy velmi schudli,aj napriek tomu,ze potravu prijimali..po niekolkych dnoch nasledne uhynuli..samceka mam od chovatela ,ale samicky som vzdy kupila v obchode...je to snad nejaky slaby knem???bojim sa kupit new samicky,aby to nedopadlo ako pred tym...stretli ste sa s tym niekedy??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 13:06 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetky
Zdravím,
včera jsem do akvárka přidala páreček cichlidek kakadu. Sameček je celkem v pohodě, ale samička byla celou noc pod filrem, teď jsem jí objevila. Je vybledlá a má ranku u ploutve. Mohl ji napadnout samec? Co s tím, nějak odlovit a zkusit zachránit, nebo čekat? Její aktivita je tatam. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2011 22:31 Bety Re: Bety
ještě jsem zapoměla na vyboulené oči, a příde mi jako by byli ploutvičky na koncích roztřepené....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2011 22:28 Bety – zvláštní chování mé cichlidky papouščí
Dobrý den, mám v akvárku nově dvě cichlidky papouščí samečka a samičku, sameček je čilý krásně vybarvený a společenský k ostatním rybám. samička je ale samotářská, schovává se, vůbec neplave a je zalezlá za filtrem v malé škvírce. Jakmile jí hrozí potkat nějakou jinou rybu když už vyplave tak se zase rychle vrátí za filtr. příde mi že vůbec nežere. Nevíte co by to mohlo být za nemoc pokud to na nějakou vypadá? mohla by nakazit ostatní ryby?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 20:25 Muž TomV [13] Re: tlamikdivišov
Vybledlou barvu nemá, chová se naprosto normálně... A přesunul jsem ho do 12 L aq k malým ancíkum, nebudu ho trápit léky a jen budu měnit vodu... Ale je naprosto čilý, žere vše... To absolutně nechápu... :-O ne ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2011 16:37 Muž Jendele98 [1] - MalawiRe: Thoros
tose mi stalo taky kdysi taky ted uz mam tlamovce ale to bude nejspis nejakej sok me to ta ryby neprezila.a ma vybledlou barvu? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 15:38 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: TomV
Použil bych acriflavin ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 15:08 R Muž romant [27987] Re: TomV
Tak pokud ryba žere, to je moc dobře. Léčil bych jí jenom tou "čerstvou vodou". Třeba někoho jinýho napadne nějaký jiný doporučení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 15:02 Muž TomV [13] Re: romant
potravu přijímá úplně v pohodě, fakticky jenom ten bílej chomáč a kolem je takový růžový okraj... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 14:09 R Muž romant [27987] Re: TomV
Osobně bych tu rybku dále netrápil další léčbou a pouze bych jí měnil častěji vodu. Každý další léčení bude rybu zbytečně oslabovat a to není nikdy dobře pro zdárný uzdravení. Jak je na tom s příjmem potravy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 13:58 Muž TomV [13] Re: romant
Tak ten baktopur nepomáhá,dál se to nezvětšuje , ale nemizí. Léčim ho v kyblíku... mám použít baktopur direkt? dík :)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 4

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 3547x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11149-cichlidky-nemoc?od=88