14 • 52 Přihlášení RYBICKY.NET » Akvaristické fórum

Akvaristické fórum

 
ÚvodRybyRostlinyOstatníRadyOdkazyInzerátyAkceFórumChatNádržeObchodyVýrobky

Vytisknout tuto stránkuZpět na obsah sekce Fórum » Krmení » Názory a rady ohledně krmení » jak často krmit 

OT OT OT Odebírat RSS tématu  Dolu
 + přidat reakci • Zobrazeno 165x
17.08.06 19:26:15  Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvekhans (-12-11-10-9) – jak často krmit
jak často se krmí ryby :-) :-) :-) :-) :-) :-)
17.08.06 20:48:23  Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěveklogos (-12-11-10-9) – krmení
A je tu věčná otázka: Jaké máte ryby? Každé žerou něco jiného a v jiném množství. Mno ale základní informace vám samozřejmě podat mohu. Sám chovám živorodky a drobné tetry, které na krmení nijak zvlášť náročné nejsou, když člověk ví jak na to.
Nejlepší a nejlevnější řešení je zakoupit vločkové krmivo (osvědčilo se mi pet dajana flora a tropic). Na hladinu trochu nadrobíte, ale jen tolik, aby to rybky v co nejkratším čase zkonzumovaly,jinak bude padat na dno a zahnívat. Pokud ovšem máte sumečky rodu např. corydoras, tak ty si s tím lehce poradí a nakrmí se též. Krmit můžete jednou nebo několikrát denně. pokud několikrát denně tak jen opravdu miniaturní množství. Vy si řeknete : "hele jak vypoadá hladově a jak pořád po tom krmení jde" ale to ne. Ryba bude žrát dokud ji budete něco házet (pak praskne :-) ). proto se nemá překrmovat opravdu jen tak dvě větší rozdrobené vločky na jednu 3 cm rybu, alespoň tedy odhadem. Jinak co se ryby týče, vydrží i týden i dva bez přísunu potravy,takže klidně pokud jedete na dovolenou na 5dní, o krmení se nebojte. Správně se má také jeden den v týdnu nekrmit, jednak je to ochrana proti překrmování a jednak alespoň ryby dojedou případné zbytky.Takže o svou rybu se nebojte, pokud ji od krmeni věčně neodhání jiná ryba a pokud se o své miláčky staráte tak vám hlady neumře.
Ještě je možné krmit živým krmením např. larvy komárů, nitěnky (na ty pozor, živé nitěnky se při nezkonzumování zahrabají do písku a nadělají pěknou paseku!),artémiemi,buchankami a vším možným. Prodávají to jako mražené v akvaristikách. Pak jsou ještě tablety a další druhy krmiv, ale nejjednodušší je opravdu začít s vločkami :-) Hodně štěstí ;-)
17.08.06 20:50:35  Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěveklogos (-12-11-10-9) – překrmování
Jen pro informovanost, při překrmování jednak hrozí zdravotní problémy ryby, a nezkonzumované zbytky budou na dně zahnívat, tvořit ve velkém množství dusíkaté sloučeniny a dusičnany, rozbují se řasa(pravděpodobně hnědá) a zajdou rostliny, takže opravdu někdy méně znamená více :-)

Řazení příspěvků od nejnovějších lze nastavit po přihlášení

Vypsat podobná témata v diskuzním fóru

Zpět na obsah sekce Krmení Přidat reakci Zpět na seznam sekcí fora


Nahoru
© RYBICKY.NET - o webuRSSReklamaHledatNapište námMapaVzhled • Hosting: Vpnet.cz • 20.11.08 11:12:15 • 0.846 s