Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nosnost podlahy

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Nosnost podlahy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2012 20:35 yenya Re: romant
Já právě věděl, že někdo psal, že to nefunguje, tak jsem to zkusil ve "starých" odkaz a šlo to. Tak jsem chtěl pomoct, ale kolega už asi počítal dřív. Tak snaha byla stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2012 20:33 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: yenya
Díky znám, váha me vychází 650kg a zařízení na m2 na 625kg vzhledem k nosností 250kg na m2 podlahy na to peču..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2012 20:32 R Muž romant [27987] Re: yenya
Vidím, že lehce modernizovaný stránky opět fungují a to je dobře. X-) (OT)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.08.2012 20:29 yenya Re: Xixao
Tak tady si to můžeš vypočítat. www.akvamalawi.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 22:09 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: savan
Podle toho co jsem vypatral tak 250 kg na m2... vzhledem k tu ze jiz nyni mam metrove akvarium 250l plus stolek a prislusenstvi tak tech min 250 dle dokumentu co jsem nasel odpovida...

Dobry napad promyslim to...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 22:03 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: Xixao
aj to je riešenie.skús si zistiť aká je tam vlastne podlaha,akú má nosnosť.Horác tam dal 2 jednoduché konzolky a na ne defacto nasunul celý stolík.vcelku jednoduché a elegantné riešenie.zároveň má pod celým stojanom roznášaciu dosku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 21:53 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: savan
To patris mezi zrucne lidi, na to jsem levy.... leda pod to dat desku a rozlozit vahu.... delka je 1.5 metru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 21:48 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: Xixao
Nechcem ťa strašiť,to by som fakt nerád.inšpiráciu som čerpal tu:http://www.horacovoakvarium.cz/moje_akvarium_nadrz.htm
ja som si to doma urobil fakt bitelné,podobnými vecami sa živím a ešte ma to aj baví.tak som si to trošku vytunil smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 21:41 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: savan
Nestras :) tak zjistim dokumentaci a kdyztak se radeji na to vyprdnu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 21:37 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: Xixao
Istota je gulomet-tak sa to hovorí smich radšej predimenzovaný stojan,ako problémy typu prepadávajúce sa akvárko
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 21:31 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: savan
Uf takove megalomanske reseni, zkusim popatrat a zjistit nekde nosnost podlah
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 21:26 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: Xixao
doma som riešil podobný problém,váha stojanu+akvárko+komplet zariadenie vychádzalo cca.1200kg.pdlaha je trámový strop s nosnosťou cca.100kg-150kg/m2.Takže "BIG PROBLÉM".Vyriešilo sa to osadením 3 masívných konzol do steny pomocou 12 železných šrobovníc dlžky 40cm pomocou chemických kotiev.plánovaná nosnosť celej zostavy je 5000kg!!!takže je to extrémne predimenzované a defakto ma nosnosť podlahy nemusí vôbec trápiť,pretože celá váha je prenesená do nosnej steny a nie do podlahy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 20:47 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: ondra
Betonovy podle me...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 20:40 Muž ondra [168] - Živorodky
Jde o to jaký tam je strop. Může tam být dřevo a pak je otázka v jaké je stavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 19:58 Muž Filip_CZ [165] - Rostliny
Prislo by misto 250l to udrzelo v pohode
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 19:58 Muž Filip_CZ [165] - Rostliny – Re: yenya
Ja jsem to spocital se skrini piskem vodou na nejakych 650 kg...
Nosnost podlah to teda netusim kde zjistim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 19:55 yenya Re: Xixao
Když jsem počítal moje akvárko (450 l), tak mi vyšlo na moje rozměry zatížení 950 kg/m2. Trochu mě to i překvapilo, ale je to tak. Zkus to spočítat a uvidíš. Zjisti únosnost podlah u vás a z toho vycházej ano , každopádně se dá trochu "vypomoct" ukotvením do zdi, ale to jsem nedělal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 19:52 Muž ondra [168] - ŽivorodkyRe: Xixao
Tak na to bych si statika pozval. V těchle barácích můžeš narazit na různé přestavby apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 19:46 Muž Filip_CZ [165] - Rostliny
Nevite zda je nutny statik pro nove akvarium 450l ve starem zdenem zizkovskem baraku?
Vyssi patro... jde me o to mit jistotu ze podlaha to unese. Umisteni v rohu mistnosti.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 14:12 HaDaS Re: tomáš
Přes trámy uložit příčně VSŽ (košický, či trapézový - každý tomu říká jinak) plech (viz. např. www.ilcop.cz/… ), naskládat železo (armatura - nejlépe KARI síť), zalít betonem - alespoň 7,5 cm krytí horní hrany plechů, nezapomenout řádně zhutnit ponorným vibrátorem a nosná konstrukce je hotova. USB desky na rozdíl od USB konektorů jsou naprostý nesmysl. Nic Ti neponesou (ani data :-) ), budou sloužit pouze jako ztracené bednění a když po ....š železobetonovou konstrukci, tak z toho máš praskající houpací systém ;-) . Když chceš jít do ŽB konstrukce se ztraceným bedněním, tak nezapomeň na to, že nosné jsou trámy a právě ten železobeton. Ostatní je druhořadé. Nesystémová kombinace : dřevo x deska x prostý beton je hodně od věci ;-) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 11:36 Muž fido16 [631] Re: Yirka
250kg/m2? Tak to jsem klidný. Mě stojí v podkroví nějakých 350L na trámech 25x25 myslím. A čekal jsem že je to tak do max 150 kg :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 09:14 Muž Yirka [9126] Re: tomáš
Nejsem stavař, ale dávat beton na desky je trošku obrácený postup. Ať chceš nebo nechceš, desky trošku pruží a tak to může popraskat. Je daleko lepší se poradit s tím, kdo ti to bude dělat. Jinak běžná nosnost dřevěných podlah na trámech (správně dimenzovaných a nepoškozených) bývá 250kg/m2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2012 17:40 tomáš – dřevěna podlaha beton
Fotka k příspěvku muže my někdo poradit chci udělat na usb desky beton ,,jestli to nosnost vydrži ,,
děkuji ,,tomas292@email.cz tone
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 21:38 Muž Vstrom [82] - Malawi
Fotka k příspěvku Ještě pro upřesnění, byt tvoří klasický obdélník a všechny příčky jsou z dřevotřísek, které jsou dvojíté. Kompletně obvodové zdivo je zeď, panel. Podélně přes celý byt jdou u stropu i sokly, dva jsem zvíraznil modře a akvárko bych rád tak, jak jsem ho zakreslil červeně. Pokud to nepůjde, hodil bych ho ke stěně úplně, ale to by mi narušilo plány. Co jsem vypočítal podle jednoho kalkulátoru, ať to bude mít 160x60x60 či 200x60x60, tak zatížení vychází pořád na 900kg/m2. Akorát jedno bude mít váhu asi 800kg a případně velké by mělo 1100kg. Případně bych mohl snížit výšku akva na 50cm, ale šířku bych ponechal a co jsem koukal, tak bych se pak už motal na 750kg/m2
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 20:38 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: sollik
nééé, má sourozence a ten je o 9 let starší:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 20:35 Muž sollik [257] - CichlidyRe: Losky
Děcko = tvoje přítelkyně :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 20:30 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: sollik
To ti nepovím, ale tuším, že to bylo kolem roku 1980, přítelkyně rodiče se tam stěhovali jako do novostavby a zrovna se jim narodilo děcko, tak je to cca 30-35let
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 20:24 Muž sollik [257] - CichlidyRe: Losky
Měl bys lepší, kdybys sehnal tzv. "kladečský plán". Tam je vidět jak jsou panely ukládány. I když to v paneláku je většinou vidět i při pohledu na strop :-D Já mám to samé akvárko u příčky (betonové), ale podél zdi a je to v klidu. Z jakého roku je váš dům? Dřevotřískové příčky v paneláku - to slyším poprvé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 20:13 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: Losky
Fotka k příspěvku Tady mám plánek, jak poznám, co je nosná zeď? Všechny příčky jsou dřevotříska, všechno obvodové zdivo je beton
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 19:54 Muž Vstrom [82] - Malawi
Fotka k příspěvku Já chci dát do paneláku 200x60x60, objem 720L, váha aq je 130kg. Počítám, že se dostanu tak na 900kg i se stolkem a plochou na 1,2 m2. To by mohlo být ještě v klidu ne? Bydlíme v paneláku a plánuji mít akva jakoby uprostřed, ale mělo by být blíž k nosné zdi. Viz obrázek. Pokud by to byl problém to dostat do pátého patra, přešel bych na rozměr 180x60x60cm
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 15:03 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Zajmavé rozměry nádrže, budeš mít problém vychytat proud a filtraci na to se připrav, je to strašně dlouhé na tu hloubku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   17.02.2012 10:10 HaDaS Re: mr.Marty
Jestli to modré je akva, tak bych si nechal spočítat statické zatížení. Udělá ti to každý šikovnější studen VŠ (stavební) - za pár korun. Možná i průmyslovák ve 3. ročníku.
Můj osobní názor, asi to vyjde, ale já bych do toho nešel. Záleží jak byl strop dělaný. Jedna věc je papírový předpoklad a druhá věc je kvalita provedení. Jsi-li si jistý kvalitou uložení hurdisek a kvalitou železobetonové desky, proč ne? Osobně doporučuji tyto stropy zatěžovat spíše příčně přes traverzy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 00:49 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: mr.Marty
Pokud máš peníze na statika, tak je to nej řešení pro tvůj klidný spánek. Přeci jen bylo by v podkroví. Pokud se chceš spolehnout na názory zdejších, tak můj je takový. Obsah tvého akva je 600 l, tedy výsledná váha se přiblíží 1t. Zatížení podlahy bude asi 800kg/m2. Pokud máš možnost srovnej to s plány baráku ve kterých by nosnost podlahy mněla být uvedená a budeš mít opět klidné spaní. Pokud nechceš mít klidné spaní a dáš na mně, tak myslím, že 600litrů je celkem běžně používaný obsah u tebe navíc rozložený na značnou délku, takže bych do toho šel. Jen to podkroví, to by mně strašilo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 23:31 mr.Marty
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 23:30 mr:Marty
Fotka k příspěvku Zdravim,
planuju akvarium temer pres celou stenu jednoho z podkrovnich pokoju rodinneho domku.
rozmery (dxsxv): 400x30x50
vaha (sklo+voda): cca 800kg
Stropy jsou klasicky z hurdisek, podlahy betonove. Cervene jsou na obrazku zobrazeny Icka 18tky. Steny v patre 20tky (zelena), v prizemi 32 a 55 (bila) - obe dve samozrejme nosne, ale jedna z nich je probourana (sirka 270, preklad - zesilene Icko 16)
Dalsi vahou bude jeste konstrukce, na ktere akvarko bude stat.
Otazkou je, jestli to podlaha unese. Statika se mi zvat nechce, protoze se bojim, ze by mi to zakazal.
Diky za kazdou odpoved.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 13:35 Muž VladimirGregr [10] - AfrikaRe: Bromus
No presne ti neporadim jestli to bude ok u pricky, ale kazdopadne plany sezenes na bytovym druzstvu nebo SVJ podle toho jak to tam funguje. Jinak staticky posudek stoji kolem 4-5t kc. Ja jsem se taky snazil zjistovat udaje ohledne nosnosti podlahy a neoficialne ovsem z duveryhodneho zdroje vim ze moje akva cca 1100kg by mel strop z panelu bezpecne unest, ale ja to budu mit u nosne zdi dvema stenami (v rohu) a pricne na ten panel, takze zatizeni ponesou dva panely. Pokud bys to dal k nosne zdi, tak to bude urcite v pohode, s tou prickou mozna taky, ale tezko rict, nejsem stavar tak nemam tuseni. Ale myslim ze casto byva zatizeni podlahy vyssi a je to OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 13:13 Bromus
Mam dotaz, akvarko 180x50x50 podle kalkulátoru odhad. hmotnost 675kg, zátěž na m2 750kg. Stolek dřevotříska dodaná s aqa nejspíše od firmy zekia
Dům v Praze Záběhlicích z cca roku 1964 zděnej "alá panelák" stropy panel(nejspíš)podle stropu, a spár vněm. 3tí patro akva by bylo umístěné u příčky a ještě podélce panelu. Jiné umístění není možné. Je rozumná šance na to že to bude ok ? nebo je to uplně mimo mísu a nemá cenu ani volat statika ?
Případně kde by se dnes dali dohledat plány a informace k takto starému baráku ?
na kolik by mohl případně takový posudek přijít celkem ? práci za hodinu si najdu, ale představu o času investovaném statikem opravdu nemám.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 20:43 HaDaS Re: vlkoid
No vždyť. Tam kde vyřízneš prkna, tam udělej sondu. Když tam bude malá tloušťka, tak můžeš to místo vyztužit. Myslím si ale, že i kdyby tam bylo 5 cm, tak je to dostatečné. Přeci jenom je to starý beton na letitém, rozuměm sedlém, podloží. A to již něco vydrží. Jen klid. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 20:22 Muž vlkoid [0] - AmerikaRe: HaDaS
Pánové, díky za reakce. Ono ten beton pod prkny je o něco výš než podlahy v okolních místnostech, takže už tam někdo něco vyrovnával..dlažbu...těžko říct. Každopádně tam kde prkna vyříznu tam bude muset akva zůstat. To bych asi doma neobhájil, kdybych řekl že musím vyříznout ještě flek o 2m vedle smich Budu doufat, že před válkou se ještě stavělo bytelně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 13:38 Muž Yirka [9126] Re: HaDaS
To mi v té závorce uteklo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 09:18 HaDaS Re: Yirka
Píše, že v tomto místě, kde má akva být, není podsklepeno ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 09:15 Muž Yirka [9126] Re: vlkoid
K tomu co správně doporučuje kolega bych ještě dodal, že je důležité, zda je v té části místnost podsklepena a v případě že ano, jaký je strop sklepu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 08:57 HaDaS Re: vlkoid
Dělaly se různé tloušťky. Můžu říct, že v praxi je to od 10 cm výše. Můžu-li poradit, tak vezmi vrtačku s příklepem, dlouhý vrták (aspoň 25 cm), a v místě kde bude akva, udělej sondu. Buď vrták projede a zjistíš tak tloušťku, nebo neprojede a tloušťku řešit nemusíš. Jestli je vše pod latěmi původní, tak se nemusíš obávat, protože vše bude dokonale sedlé a tudíž se nic propadávat nebude. Jinak Tvé řešení s odstraněním podlahové konstrukce je správné.
Avšak ono se vždy těžko radí v takovýchto případech, když to člověk nevidí naživo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2011 21:54 Muž vlkoid [0] - Amerika
Dobrý den, chtěl bych se zeptat zde přítomných stavařů nebo akvaristů na zkušenosti s umístěním akva v přízemí starého RD. Koupili jsme dům, původně statek cca 80let starý. Chtěli bychom umístit akvárium (130x60x60-468l celkově 700kg) do obýváku v přízemí. Bývalý majitel udělal v obýváku dřevěnou podlahu z prken cca 35mm silných,ty jsou na latích a pod nimi beton. Bohužel nikde nejde zjistit jak daleko od sebe jsou latě pod prkny, ale na některých místech se podlaha maličko prohýbá i při chůzi, takže určitě nejsou blízko dostatečně pro takovou zátěž. Na to se mi tu váhu nechce dávat, aby se nám prkna na druhé straně místnosti nezvedla. Takže mám v plánu prkna kde bude akva vyříznout, vybetonovat a dát kachle do roviny s prkny. A teď dotaz. Počítám, že pod podlahovým betonem je škvára (v místě kde má být akva není podsklepeno). Nevíte jak silné se dělaly podlahové betony v těchto starých domech? Možná zbytečný dotaz, ale trochu obavy hlodají aby mi to do té škváry nezajelo. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.11.2011 08:48 Muž Yirka [9126] Re: HaDaS
Z praktického hlediska bych ještě dodal: parkety rozebrat, po stavebníchg úpravách vrátit, přebrousit a užívat si jich. Dobré dřevěné parketě se žádná plovoučka nevyrovná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 21:56 HaDaS Re: smudlacek
Sežeň si nějakého šikovného zedníka, ten rozebere část podlahy, koukne se kde může stát příčka a doporučí materiál na podlahu, je-li to třeba. Zároveň může rekonstrukci provést a nebudeš platit za posudek. Ve starých domech se podlahy prostě chovají trochu jinak - žádný strach. Možná by jsi měla jít spíš na nějaké odborné stránky, protože řešení je spousta, a myslím, že když neřešíš zatížení akvárkem, tak to sem nepatří.

Odkud jsi? Třeba mohu pomoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 21:37 GP Re: smudlacek
misto osb bych pouzil univerzalni montazni desky (nebo jak se to jmenuje) - je to taky drevotriskova deska jemnejsi trisky a seda bava, sice neodolna vode, ale mela by byt pevnejsi. pricka by nesla ze sadrose? on ten ytong taky neco vazi, zvlast pokud bude silnejsi... samozrejme neni nad to sehnat statika, kterej by to podskrab...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 20:09 smudlacek – S.O.S. dřevěný strop
Dobrý den, koupila jsem by, dům je z 36 roku, cihlový.Jsme ve 3.patře. Víte jedná se mi o to, že jak jsem četla tady tyhle příspěvky, začínám mít trošku strach.Strop je dřevěný, je tam násyp a na tom desky. Ty asi bude potřeba vyměnit, protože když si stoupne člověk doprostřed místnosti a poskočí,podlaha se začne houpat, mírně. Jako podlahová krytina jsou parkety. Myslíte, že bude stačit parkety dát pryč, vyměnit desky, poradili mi OSB desky, dvě nad sebou tak, aby se zakrývaly spáry. Jak silné desky se mají použít?
Asi jsem divná, ale mám strach, že se strop propadne:-)
Ale to by snad neměl, že? Chceme přes pokoj(26m2 stavět příčku, ve které bude okno, příčka bude 4,5 x 3 m z Ytongu, a dáme tam balkónové okno. myslíte, že to vydrží? Já už se bojím fakt všeho. Děkuji moc za pomoc spim :-(
Máme dost velkej úvěr a kdybych ještě způsobila někomu nějakou škodu, bych se mohla jít rovnou utopit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 17:37 Muž fido16 [631]
Tak to jsme na tom s tou podlahou podobne taky chci akva umistit do patra a tez jsou tam drevene tramy podbiti a nahore je deska z brouseneho betonu a akva bude napric dvou tramu teda aspon tchan rikal ze pod tim kde bude stat akva jsou. takze by to melo 400 kg udrzet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 15:02 Olda
Já si posudek od statika klidně zaplatím, v tom problém není. Problém je v tom, že majitelka domu nemá dokumentaci ke konstrukci stropu, takže mi to nikdo nespočítá. Ale zkusím ještě zašťourat na stavebním úřadě. Každopádně díky za rady a náměty k zamyšlení. Přinejhorším z toho bude brouzdaliště...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 23 24

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 33305x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11068-nosnost-podlahy?od=772