Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nosnost podlahy

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Nosnost podlahy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2014 17:44 Muž Tomson [1] Re: Xlienka
To znamena roznest vahu na vetsi plochu,,nez jsou nozky od stojanu,,a melo by to byt v poho ne, ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.08.2014 15:49 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: Gogi
Tak já jsem zjišťovala jak je to s nosností u nás v novostavbě, jelikož v projektu je uvedeno 150 kg/m2, což mi přišlo jako naprostá hloupost. A odpověď zněla, že nosnost stropu (železobeton) jako takového je klidně 1000 kg/m2, ale stěrka čistého betonu pod plovoucí podlahou je dělaná s levnějšího materiálu s garantovaným zatížením na 150 kg/m2 a tohle je prý i ta hodnota 300-400 kg/m2 u paneláků.
Takže na patro dolů se to nepropadne, ale může se rozdrolit ta stěrka čistého betonu cca 5cm vrstva a tím naklonit akvárium a to třeba praskne nebo vyteče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2014 22:28 Muž Tomson [1] Re: Puky86
Nemej strachu ja mel v panelaku ve 4 patre pestirnu a vse bylo v poho,,cca 5000l vody, ano palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2014 16:34 Muž Puky86 [1]
Tak chlapi dnes dorazilo domů 450l(150x50x60)nalepil jsem 3D pozadí a zítra budu napouštět.Běda jak se propadnu:) dal jsem na vaše rady.Zatím mi to připadá veliké oproti bývalé 240L alespoň na chvilku po čase bude zase malé:)

:)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.08.2014 22:38 Muž Gogi [25] - Cichlidy – A co vana?
Ja mam doma cca 700l, ak by som to mal mat schvalene vecsinou zo 47 susedou tak neviem neviem. Zenu som presvedcil argumentom o vani na kupanie - vana je v strede bytu, nosna stena ziadna na okoli, dobra vana moze mat aj 500l(neviem, netusim, vymyslel som si ten objem). Ale fakt je ze roh akvaria smerujuci do stredu miestnosti po cca 3 rokoch tusim klesol o milimetrik, budem to radsej sledovat vodovahou. A susedov za tie desatrocia uz vytopila tusim raz pracka a raz reverzna osmoza tak snad su uz odolni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2014 22:05 RAP Re: radim
Já se teď stěhoval a výtah jsem nepoužil. Holt zvýšené přízemí, takových věcí co šlo z auta do bytu přes okno. :-D
Bohužel zas mi chybí v paneláku prostor na opravdu velkou nádrž. Ve starém bytě jsem byl limitován nosností podlah. Asi mi nezbyde než postavit barák kolem akvária. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2014 10:30 radim Re: Hansel
no jo, výtah... takovou vymožonest dům nemá tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2014 09:22 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: radim
To nevím jestli se mi povede, ale přeci jen to bude trochu snazší tím že dodávku bodnem vratama až ke vchodu, pak 10 metrů do výtahů a z výtahu 2 metry dovnou cestou do bytu X-) A kdyby někdo rejpal, je to terárko :-D na anakondu "tak bacha" :-D Ohledně toho prasknutí při pohybu... na tom stojanu co pod tím budu mít, který unese 3x víc než je potřeba, by musel skákat slon aby se nějak zkřížil a odneslo to sklo ano maximálně to nahnutí, ale to si člověk všimne relativně hned
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2014 08:42 radim Re: ludvik
ludvik napsal: No ... kdyby se strop prohnul pod zátěží a díky tomu akva prasklo ... kdo ví? to né :-) pod akva máš většinou železnou kosntrukci/lamino skříňku a na ní ještě dvojdesku. Max by se to nahnulo.

Jinak jak se tady bavíte o nosnostech. Toto akvárium rybicky.net/nadrze/14962 stálo na stropu z hurdisek :-) ale to bylo postaveno ještě před tou aférou s padajícími stropy, kdy si stavební spol. upravila-urychlila postup práce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2014 08:30 radim Re: Hansel
Hlavně to stěhuj, když jsou lidi v práci... Já byl středem pozornosti celého baráku :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2014 00:31 Muž ludvik [1082] Re: Hansel
No ... kdyby se strop prohnul pod zátěží a díky tomu akva prasklo ... kdo ví? Spíš se dané SVJ jistí, přesně ve smyslu státu. Pro jistotu to zakážem, co kdyby to někdo zneužil.
Hansel napsal:Spíš mi pořád nejde do hlavy co má statik co dočinění s prasnutím akvária co se týče pojistnosti, joo kdyby se propadlo a u sousedů šplouchlo, to joo :-D jinak tam souvislost nevidím, asi jen další výkrut ne strany pojišťoven.

Mimochodem kdyby platilo 300kg/m2 tak to už téměř přesahuju se svou 240 u které tak 300-350 kilo počítám a je na ploše 120x40. To by i člověk nemohl koupit ani piáno.


350 kilo na téhle ploše je 210/m2. A to asi u 240 litrů stejně nemáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2014 00:18 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: ludvik
No já se o nosnost jako takovou nebojím, to já se nepropadnu, bude se jednat o 780 litrů nádrž v třetím patře věžáku o 13ti patrech (což samo o sobě musí vypovídat o tom že ta pevnost a nosnosti domu budou jinde než u třeba u dlouhého 5ti patrového paneláku typu "kravín" ) akva bude v rohu nosných zdí z nichž je jedna stěna dokonce přímo obvodová zeď domu, mám za to že nosnější zeď asi nenajdu. Takže to tam postavim, napustim, pojistim, hodim nohy nahoru a budu se kochat jako správný akvarista . X-) Spíš mi pořád nejde do hlavy co má statik co dočinění s prasnutím akvária co se týče pojistnosti, joo kdyby se propadlo a u sousedů šplouchlo, to joo :-D jinak tam souvislost nevidím, asi jen další výkrut ne strany pojišťoven.

Mimochodem kdyby platilo 300kg/m2 tak to už téměř přeahuju se svou 240 u které tak 300-350 kilo počítám a je na ploše 120x40. To by i člověk nemohl koupit ani piáno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2014 23:55 Muž ludvik [1082] Re: Hansel
Na ostatní vlastníky bych se vykašlal asi tak v tom ohledu, že pokud budeš mít posudek statika, tak jsi krytý. Něco to stát bude ... Jeden známý povídal něco o 5 tisících. Má 750 litrů, skoro uprostřed stropního panelu z šedesátých (semdesátých ... přesně nevím) let. Statik ho chtěl v podstatě vyhodit, proč blbne :-)

On je panelák vlastně samé železo. Nespadne, ani když toho polovina upadne. Jenom se nesmí ty nosné věci narušit moc.

Když postavím někam půltunové akvárium, mám zátěž cca 380 kilo na metr (jasně ... záleží na rozměrech, ale plusmínus mikrobus to je). Ať mi nikdo netvrdí, že to žádný dům nezvládne. To jsou fakt 4 lidi, co jdou obývákem na oběd.
A větší akvária mají zase větší půdorys, takže zatížení na metr zase takový rozdíl není. Byť malawisti na tom jsou asi trochu hůř :-)

Logické je, že akvárium (větších rozměrů) postavím ke zdi. Nosné. Tam je nosnost logicky o dost větší. Neřeknu o kolik, ale je to prostě o hodně. Co si tak pamatuji, tak mi jeden z ČVUT povídal, že pokud je uprostřed panelu 300kg/m2, tak u stěn je tuna s rezervou pro zemětřesení.

Tímto kecáním nechci nikoho uchlácholit. Má-li někdo nad řekněme 500kg (méně, pokud to není u stěny), statickým posudkem nemůže nic zkazit. Skoro každý dům je jiný ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2014 22:40 Muž LiborSprysl [9015] Re: Hansel
Ano, to je dobré řešení... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2014 22:39 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: LiborSprysl
Jak jsem se dozvěděl tak šlo spíše nakonec o to že statik nedoporučil aby v jedné místnosti bylo tolik kil ... (2x500l akva cca) ... tedy pojišťovna odmítla pojistit proti havárii akvária s tím, že pojistění udělá bez bodu s akváriem pod podmínkou že majitel bude mít podepsané prohlašení ostatních vlastníků že jsou obeznámeni a souhlasí se "spoluúčastí na riziku" i přes protichůdná doporučení, tedy že to tam má na vlastní nebezpečí a v případě havárie platí z kapsy. Každopádně debata zajímavá a z tohodle vyplívá že pokud to pojišťovna bez keců pojistí, není co řešit, a v mém případě pokud budou remcat, budu zkoušet jiné pojišťovny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2014 22:04 Muž LiborSprysl [9015] Re: Ičin
Ičin napsal: Podíval bych se do smlouvy jestli to tam je uvedeno. Jinak je společenstvu vlastníku prd do toho co mám doma v bytě. Pojistím si to sám a nic do toho nikomu není. U velkých akvárií se statik DOPORUČUJE... :)
Společenstvu vlastníků je prd po tom co mám v bytě pouze tehdy, není-li se společenské smlouvě stanoveno jinak...Specifikace na akvárium nemusí být přesně vyjmenovaná, stačí ohrožení domu...to způsobí třeba pes, který přivleče blechy apod..Pozor s tím odvážným tvrzením... no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2014 22:00 Muž jiri609 [91] Re: Ičin
dobrý soused = pohoda, blbý soused - nepomůže nic, asi ani ta pojistka..... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   01.08.2014 21:51 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: RadekH1
Radku, 300kg/m2 je celkem i logicky blbost , vzpomenme třeba staré obývákové nábytkové stěny od zdi ke zdi/podlahy stropu , tam by to hodně na vážkách , domysli si mastodontní sedací soupravu a desetičlenou návštěvu na silvestovské oslavě u Televizního Kabaretu ,a rázem jsi o tři patra níž u sousedů stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2014 21:47 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: jiri609
Pane Jiří, já mám doma víc jak kubík a pod sebou dvě patra a sklepy :) Vhodná pojistka tuhle takřka nereálnou situaci kryje. Dokonce ani podsousedi nejsou nervózní a občas se dojdou na rybky mrknout :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2014 21:45 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: ludvik
Ale pořád pokud je něco odhlasováno, tak musí být taky někde uvedeno. Co se týče pojistky, tak se jedná pouze o nějakou pojistku právě onoho SVJ. Na soukromou pojistku opět nemají žádný vliv a pokud se člověk správně pojistí, tak to s tím nemá nic společného.
Nikdo neříká něco porušovat, ale jen pohledat jestli ona informace, že je nutno to někde schválit opravdu platí a nevycucal si to někdo z paty. Dohledání dokumentu bude menší práce než nějaká schvalovací proces
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2014 20:39 Muž jiri609 [91]
já bych u těch velkých akvárek moc neriskoval, ono by to musel být velký pech, ale.... pustit na někoho pode mnou bez mála 1m3 vody není sranda, paseku to nadělá pořádnou, a ta představa, že mi pojišťovna oznámí "sorry, tohle neuhradíme, protože...." a že neradí platí je známo. A dluh na 10let... ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2014 19:42 Muž ludvik [1082] Re: Ičin
Společenství vlastníků může kecat asi do všeho, co není vyloženě v rozporu se zákonem. SVJ jsou všichni majitelé bytů v daném domě. A co si odhlasují, to platí pro všechny bez výjimky.
To, jestli je to dobře, špatně, nebo k ničemu, to teď neřeším. Spíš nemám rád takovéto prohlášení - SVJ jsem i JÁ, je to i moje. Není to vztah dodavatel - odběratel atp. Vyloženě kašlat na jejich rozhodnutí znamená, že kašlu sám na sebe ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2014 19:27 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Podíval bych se do smlouvy jestli to tam je uvedeno. Jinak je společenstvu vlastníku prd do toho co mám doma v bytě. Pojistím si to sám a nic do toho nikomu není. U velkých akvárií se statik DOPORUČUJE... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2014 18:06 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: RadekH1
To že to ta podlaha unese, to neřeším, to je praxí vyzkoušeno, spíš ta uřední stránka věci, ale díky moc pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2014 17:58 Muž RadekH1 [129] Re: Hansel
No, zeptej se nekoho kdo studuje stavarnu. Syn kamarada co tam studuje mi rikal ze podle tabulek je panelakovy strop delany na cca 300 kilo metr2. To. Ze to udrzi tank je tim ze se nesidilo jako dnes. Ale nejsem stavr. Jen jsem to zaslechl. Takze s tou vahou to bude asi pravda. Ostatni nevim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2014 15:52 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrý
Zdravím, dostala se ke mě informace... no napíšu to přesně tak jak se to ke mě dostalo ikdyž je to podle mě blbost v jistých věcech. "nádrž tak velkou že přesahuje váhu 800 kg musí udajně schválit společenství vlastníků domu + posudek statikem, jinak se prý nevztahuje pojistka v případě havárie (1. nesmyslnost mi přijde, co má statik společnýho s tim že to vyteče když posuzuje to aby se to nepropadlo) a že panelák zvládne 400kg/m2." Celý moje plány by tím pádem mohlo típnout společenství vlastníků. Ale to je přeci na hlavu, jak je to už tady 100x omleté, to už by musel dávat člověk na posouzení i knihovnu.
Prosím o názory, popřípadě jak mám postupovat a za s tím má někdo zkušenost

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2014 09:37 Muž jiri609 [91]
já jsem platil v r. 2006 za statický posudek při přestavbě bytového jádra 500Kč.......... i s dokladem ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2014 19:25 radim Re: O.Tom
Mně řekli, že cca do 5000,-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2014 19:11 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: O.Tom
nemám tucha, jak jsem psal, dělal mi ho kamarád ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.07.2014 13:39 Muž O.Tom [439] Re: grunda
Kolik takový posudek stojí ?
Hraju si s myšlenkou, že bych po rekonstrukci bytu zrušil většinu akvárií co mám a udělal jedno obří paludárium, kde by akvarijní část měla 300x60x60cm.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2014 13:33 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: svfilip
to možná v Praze :-P , mě dělal posudek kamarád - všechno poctivě spočítal a řekl, co mám udělat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2014 08:32 Muž acik [416] Re: grunda
no v tvem pripade bych si asi už taky nechal akva přikotvit,jen tvoje sklo vazi jak moje cele akva :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2014 08:25 radim Re: svfilip
právě, když jsem tam onehdá volal říkal mi, že bude vrtat do zdí a stropů i v bytech podemnou, tak si to nějak neumím představit co by na to řekli sousedi podemnou, že budo mít nad ložnicí takovou váhu-vodu :-)
Uvažuju o zprovoznění "roh1" a to už by byl docela nářez, který bych si bez statika netroufnul.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2014 08:02 Muž svfilip [42] - Velké cihlidy Jižní AmerikyRe: radim
Pozves si statika /autorizovaného s kulatým razítkem/ řeknes mu přesně co chces a on Ti udělá posudek. Radši to naddimenzuj. Kdyz se budes řídit přesně dle jeho doporučení, tak případný malér půjde s jeho pojistky. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2014 05:01 radim Re: grunda
jak probíhá takové zjišťování-posuzování statikem? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2014 00:49 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: acik
grunda má totiž v hlavě mozek :-P - je rozdíl dlouhodobé zatížení a níže zmiňovaná párty na pár hodin. (statik řekl ukotvit, proto ukotvit) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2014 22:55 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: acik
Plánuji dvoumetrovku (200x70x60 nebo spíš 200x60x60) do 3tího patra paneláku (přímo k obvodové zdi domu) a nad ní do druhýho patra (jako ve stojanu v odchovnách) ještě 250 co mám + pár menších... co mi na to povíte ? smich smich Jsem rád že nejsem jedinej blázen a je nás taková hromada :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2014 22:42 Muž svfilip [42] - Velké cihlidy Jižní AmerikyRe: Puky86
Vůbec nemusíš mít strach. Jen to nedávej doprostřed místnosti. Ideální umístěni je u nosné zdi. Jinak u starých činžovních domů, kde jsou rákosové stropy bych strach měl. V tomhle jsou vlastně paneláky výhra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2014 22:00 Muž acik [416]
tady kolega grunda rybicky.net/nadrze/16789 ale on má strach,tak to ma přikotvené... myslím 6 patro,jist si nejsem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2014 21:51 Muž patamatix [408]
Neboj se nic,tady kolega : rybicky.net/nadrze/21008 panelák,asi páté patro.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2014 21:47 Muž georg [112] - AfrikaRe: acik
jsi lepší :-D snad už se Puky nebude bát
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2014 21:32 Muž acik [416]
hlásím 8 patro :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2014 21:18 Muž georg [112] - AfrikaRe: Puky86
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2014 21:16 Muž Puky86 [1]
Georgi ty to máš taky v paneláku? Jo, myslím, že máte pravdu.Děkuji za názory:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2014 21:07 radim
taky se přidám
zjišťoval jsem jen z čeho je strop (podlaha) a šoupnul jsem k nosné zdi cca 1200kg
Panelák přes 40let starý, 3. patro X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2014 20:42 Muž acik [416] Re: Puky86
napustil a hotovo,přeci to nebudu řešit,jak psal georg,tak s tím plně souhlasím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   25.07.2014 20:32 Muž georg [112] - AfrikaRe: Puky86
Myslíš, že člověk, co má doma knihovnu plnou knih řeší nějakou nosnost podlahy? Nebo oslava doma 9 rozjařených dospělých při tanci - ještě jsem nikde ve zprávách nečet, že by se propadli k sousedům. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2014 20:23 Muž Puky86 [1] Re: acik
A ty jsin to s někým konzultoval nebo jsi prostě napustil a hotovo?:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2014 20:01 Muž acik [416] Re: Puky86
nemám není třeba :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2014 20:00 Muž jiri609 [91] Re: Puky86
přes bytové družstvo /získat kontakt/ oslovit statika.... neoficiélně...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 23 24

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 33305x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11068-nosnost-podlahy?od=571